Deventer Koek, UlmlitseliB Miet-M, de zuivere Jar n KONING's DAALDERS CACAO. S.M.PEREL, shir. Pédicure, Keukenmeid, P. G. J. van Genderen, HOEST GE Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIÈN. INBOEDEL Montfoort. Het Nederlandsch Operette-Ensemble. DE DOLLARPRINSES. Keukenmeid, ROK en ZOON ZINGENDE VOGELS Vraagt JACOB BUSSINK's Birma WATERSCHOT ea Co., AuiPrsfoort. Vraagt uwen winkelier zeker een gevolg van de exploitatie van liet nieuwe aiekenitouis. daar <le vermeerdering dei- studenten. hoofdzakelijk de medici betreft. Benoemd is tot quaestor-oollegii van liet Leidsohe Studentencorps de heer H. G. von Oven. van "s-Gravemhage. cundidaot van bet afgetre den collegium, met 102 stemmen. De heer P. H. From berg bekwam er 34. Geen vereenvoudigde spel ling. Naar de Avondpost verneemt, heeft de regeering den Gouverneur-Generaal van Ned.- Indië verzocht, maatregelen te willen nemen, dat aan gouvernementssoholen geen andere spelling dan die van De Vries en Te Winkel wordt ge bruikt. De vereenvoudigde spelling is verboden. Een Dinsdagavond gehouden, door ongeveer 200 personen bekochte, openbare bijeenkomst, der afd. 's-Gravenhage van den Ned. Zionisten-bond. nam, na eene inleiding door een vrijzinnigen en eem orthodoxen spreker een motie aan om te protesteeren tegen het optreden van den Gro ningsehen opperrabbijn Hamburg, die een solli citant naar het ambt van voorzanger in zijn ge meente had geweerd omdat deze zionist, is. De vergadering sprak bij deze motie, de han delwijze van d*en heer Hamburg l>etreurend. de hoop uit. dat. kerkeraad en dagelijkscli bestuur der Joodsche Gemeente te Groningen liet alsnog daarheen zouden weten te leiden, dat de gevol gen van de maohtsoverschryding des opperrab bijns binnen de engst mogelijke grenzen zou worden beperkt. Bij de stemming bleek een tiental der aan wezigen tegen de motie. RECLAMES. Tan 15 regols f 1.elke regel meer f 0.20. Zoo ja, begin ze nog vandaag te genezen voordat ge het slachtoffer wordt ran aethma, bronchitis of longontsteking. Moeder Seigel's Hoestbalsem, een heerlyk, verzachtend genees middel, zal den prikkel van Uw hoest weg nemen, de ontetoken keelklieren verzachten. Probeert het nog heden „Mijn man heeft gedurende drie jaren aan eene lievige borstziekte geleden, gepaard met hardnekkig hoesten, vooral des nachts en dos morgens bij het opstaan; bovendien had hij last van hevige benauwdheden ten gevolge der slijm vorming op de borst, en ofschoon wij alle mogelijke geneesmiddelen aanwendden, geen enkel heeft mijn man kunnen genezen, totdat toevallig mijne aandacht gevestigd werd op Moeder Seigel's Hoestbalsem, dat ik besloot ook nog maar eens te probeeren. Tot myn onbeschrijfelijke vreugde en dankbaarheid hebben eenige flacons van dit heilzaam middel mijn man volkomen genezen. De slym welke vroeger zoo vast zat is thans losgekomen, hoesten doet hij bijna niet meer en hij gevoelt zich zoo opgewekt en prettig dat hij om zoo te zeggen een geheel ander mensch geworden is en dat alles heeft hij te danken aan Moeder Seigel's Hoestbalsem." Aldus schrijft ons Mejuffrouw J. Derksen, Willemstraat 66, Arnhem in dato 28 December j.l. Moeder Seigel's Hoestbalsem is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten 4 11. 1.50 per flacon of reohtstreeks van de eigenaren, A. J. White, Ltd., Damrak 28-30, Amsterdam. Toe zending volgt franco na ontvangst van postwissel Te Amersfoort, verkrijgbaar o. a. bij den Heer A. v. d. Wog, Langestraat 23; te Ütreclit bij de Heeren T. P. v. d. Bergh A, Zn., Heilige- weg 28. Gisterenmiddag kwam de gemeente raad van Utrecht weder hijeen, -onder voor zitterschap van den burgemeester, mr. dr. A. F. baron van Lynden. Ingekomen was o.a. een schrijven van mr. M. Mendels, hbudende kennisgeving, dat hij ontslag neemt als lid van den raad. Deze mededeeling werd voor kennisge ving aangenomen. De kohieren der plaatselijke directe be lasting naar het inkomen, dienst 1905, werden afgesloten tot een bedrag van 549.297.24. Van de bruto-opbrengst was 0,054 procent oninvorderbaar gebleken. Verder werden de kohieren op de straat- belasting over 1905 afgesloten op 126,866.80. De Raad hechtte zijne goedkeuring aan de plannen voor den bouw van twee voor bereidende klassen -met speellokaal aan de openbare lagere 'school aan de Palmstraat. De kosten bleken 14.737,24 beneden de raming te blijven. De bezoldiging van den tijdelijken leer- aar in het Duitsch aan de H. B. S. voor meisjes, den heer Hovens Greve, werd vasbgesteld op 1500 per jaar. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Mendels werd besloten tot 'behandeling in geheime zitting wan een adres van den heer J. F. Enkelstroth, hou dende verzoek dat door de gemeente eene waterleiding, vroeger bij hem in gebruik, in haar vorigen toestand zal worden ge bracht of zullen worden afgekocht zijne rechten op die waterleiding. In behandeling werd genomen een adres van de Vereeniging voor de N-ed. Tentoon stelling van Huisindustrie te Amsterdam, houdende verzoek om subsidie uit de ge meentekas. Daarop was verschenen een prae- advies van B. en W„ -voorstellende afwij zend op het verzoek te beschikken en wel op grond van de overweging, dat hier geen speciaal gemeentebelang in het spel is. B. en W. achten het meer op den weg dei- Rijkswetgeving. dan op die der gemeente, om plannen te ondersteunen tot het onder zoeken van misstanden in de huisindustrie, al juichten zij ook een dergelijk onderzoek ten zeerste toe. Mede vestigden zij er de aandacht op dat de tentoonstelling ook niet te Utrecht zal worden gehouden. Dit prae advies van B. en W. werd bestreden door de heeren Werker, Mendels, Zoetmulder en Boers. Eei-stgenoemde belichaamde zijn be zwaren in een bepaald voorstel. Hij wees er op dat het argument dat de tentoonstelling niet hier ter stede wordt gehouden, niet op gaat, omdat het bieden van steun meer be treft het instellen van het onderzoek naar misstanden, dan wel het houden van een tentoonstelling op een bepaalde plaats. Bo vendien wordt naar spr. aantoonde uit de rapporten der arbeidsinspectie, hier ter stede wel degelijk huisindustrie beoefend en wel speciaal in 'het lvoutwerkersbedrijfin de confectie-branche en en in het stoelenmat- tenbedrijf, waarin (hier ter stede voor IJssel- stein en Duitschland vele gezinnen werk zaam zijn. Ten slotte wees hij er .op dat de gemeente wel subsidie verleent aan Vereenigingen voor Landbouw en Kruidkunde en derge lijke, die zek-er niet meer aan het algemeen gemeentebelang ten goede komen. Spr. eindigde met voor te stellen, in af wijking met het afwijzend praeadvies van B en W. de gemeente Utrecht drie aandee- len elk vare 100 te doen nemen in het waarborgfonds van f 40,000 voor genoemde tentoonstelling. De heer Mendels sloot zich bij dit voor stel aan en bracht in herinnering het afwij zend praeadvies van B en W. op liet ver zoek eener plaatselijke Drankbes trijdersver- eeniging, om subsidie. De Raad, die inzag dat hiermede wel degelijk het 'algemeen be lang kon worden gediend, besloot echter wel eene subsidie te verleenen. Waar het. nu vaststaat tl at hier ter stede huisindustrie plaats heeft en waar men toe wil geven dat de belangen dei- arbeiders een deel uitma ken van liet algemeen gemeentebelang, daar zal z. i. de gemeente ook hier met het ver leenen van subsidie niet mogen achterblij ven. De lieer Zoetmulder verklaarde mede voor het voorstel-Werker te zullen stemmen op gronden ontleend aan de Woningwet, ter wijl de heer Boers zijn stem aan het voor- stel-Werker zou geven, wijl hij meende dat men door het onderzoek kostbare gegevens voor de 'huisindustrie zou kunnen verzame len. De burgemeester verdedigde daarop het afwijzend praeadvies, gaf toe dat het toe juiching verdiende, /wanneer een onderzoek werd ingesteld naar toestanden in de huis industrie, erkende dat zulk een onderzoek steun verdiende, doch betwistte dat zulk een steun moest komen van gemeentewege, daar men z. i. hier op het .gebied van den Rijkswetgever ti-ad, die de sociale wetge ving aan zich wenscht te houden. Deheer Mendels bestreed dit laatste argument. Ten slotte merkte de heer Van Bolhuis op dat wanneer hier ter stede inderdaad huisindustrie wordt beoefend, misstanden daarin beter konden worden bestreden- door liet uittrekken van een post op de begrooting tot het houden van een plaatselijke enquête dan door het steunen aan een Amsterdamsc'he tentoonstelling. Het voorstel-Wericer werd hierop in stem- ïning gebracht en aangenomen met 18 tegen 15 stemmen, waardoor de stemming over het praeadvies van B. en W. verviel. De Raad ging hierop in geheime zitting wélke niet door een openbare werd gevolgd. M r. A J. M. B a k e. Te Utrecht is in den ouderdom van bijna 58 jaar over leden de heer mr. A J. M. Bake, hoofd inspecteur, chef van goederentarieven bij de Staatsspoorwegen, oud-majoor-comm'andant der Utrechtsche schutterij. De overledene, die cfficier der Oranje Nassau-orde en rid der 3e klasse der Kroonorde van Pruisen was, had zitting in de besturen van ver schillende vereenigingen. Het stoffelijk overschot van den heer mr. A. J. M. Bake zal Maandag 15 Maart, des voormiddags 11 ure, op de Roomsch- Katholieke begraafplaats te Utrecht worden bijgezet. aNaar men meldt zal h.et toela- tings-examen voor den tweej aarlij ksohen cursus der Nederlandsche Heidemaatschap pij gehouden worden op Donderdag 18 en Vrijdag 19 Maart a.s. in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. De Erfgooierskwestie. Voor den Hoogen Raad werd gisteren voor de zooveelste maal gepleit in een erfgooiers- z.aak. Een paar erfgooiers, samen 9 koeien heb bende, hadden die 11 Mei 1904 op de meent onder Blaricum willen drijven, wat. hun ver hinderd werd, doordat meentmeesters en burgemeester van Blaricum de toegangshek ken tot de meent onder Blaricum, speciaal het Blaricummerhek of hek van Meeuwis Raven hadden afgesloten en bewaakten. Slechts zeven van de negen koeien kregen toegang tot de meent, de 2 andere moesten onverrichter zake naar stal terug, alwaar verder in haar onderhoud werd voorzien. Eischers beweerden dat zij daardoor ver schrikkelijke schade geleden hadden, zoo aan meerdere kosten van onderhoud, stalling en verzorging als aan vermindering van waar de en productiviteit der beestjes en spraken rie meentmeesters en de burgemeester van Blaricum tot vergoeding dier schade aan. De Amsterdamsche rechtbank verklaarde hen niet ontvankelijk in die vordering, op grond dat het hier zou betreffen een klacht e ver krenking van een aan ieder toekomend recht t >t gebruik van den openbaren weg en zoodanig geschil niet staat ter beslissing van do rechterlijke macht. Het Hof te Amsterdam, waarbij de eischers in hooger beroep waren gegaan, ver klaarde hen eveneens niet ontvankelijk, maar of een anderen grondliet Hof zeide dat voor de vordering tot schadevergoeding we gens onrechtmatige daad het noodig was dat de eischers recht hadden om hun vee op de meent te weiden en hoewel de eischers eerst zich op zoodanig recht hadden beroepen, hadden zij in den loop der procedure dat be roep op dat vermeende recht laten varen. Van dit arrest gingen de eischers nu in cassatie en namens hen werd gisteren door mi C. A J. Hartzfeld uit Amsterdam be toogd, dat voor het noodzakelijk causaal ver band tussclKn onrechtmatige daad en schade t iet noodig is dat inbreuk is gepjeegd op eenig recht van de eischers. Waartegen mr. F. L. Kleyn voor den burgemeester van Blaricum optredend, aan voerde, dat dit causaal verband wel noodig is en dat het Hof, waar de eischers lieten vallen hun stelling dat zij recht hadden hunne koeien op cle meent te laten graven, terecht heeft beslist dat tusschen datgene wat van het door eischers gestelde thans overblijii: het versperren van een openbaren weg en het moeten onderhouden van hun koeien in eigen beheer, geen causaal ver band bestaat. Pr '.-gen. Noyon zal over 14 dagen con clusie nemen. Men meldt uit Apeldoorn Naar wij uit zeer goede bron vernemen zal, niettegenstaande de tegenstrijdige be richten, het hotel ,,de Keizerskroon" op 't Loo weder worden opgebouwd. Hot plan bestaat, een naar alle eischen des tijds in gericht, sierlijk gebouw op de groote puin- lioopen te laten verrijzen. Zooals wij indertijd meldden, heb- j ben B. en W. aan de geabouneerden op de telefoon gevraagd of zij uitbreiding van den dienst wenschelijk achten en, zoo ja, j of zij dan genegen zijn hiervoor eenige ver goeding te betalen, bijv f 2.50 per jaar. Naar wij vernemen, hebben vele geabou neerden op de gestelde vragen nog niet ge antwoord. B en W. vragen thans of zij zulks als nog willen doen, in elk geval vóór 15 Maart. Handel en Nijverheid. Gisterenavond hield de vereeniging Han del en Nijverheid haar gewone maandver gadering in het hotel „De Zwaan' De voorzitter opent half negen de verga- c'ering, die slechts matig is bezocht. De no- I tulen der vorige nlgemeene vergadering d.d. 12 Februari worden gelezen en onveranderd goedgekeurd, j Aan de orde is de agenda. 1 Punt 1. Stemming over de voorgestelde wijziging van art. 15 van het huishoudelijkQ reglement. In een vorige vergadering, waarin wegens onvoltalligheid geen definitief besluit be- i treffende dit punt kon worden genomen, werd besloten in een volgende er geen discussie meer over 10e te laten, doch direct tot stemming over te gaan. Met algemeene stemmen wordt het be stuursvoorstel tot wijziging van art. 15 aan- genomen. Punt 2. Verkiezing van 3 leden tot het nazien der rekening en verantwoording van 1 den penningmeester. Benoemd worden de h.h. J. S. J. de Jongh, A. J. van Zalingen en P. J. Fre- deriks. Punt 3 Bespreking collectieve verzeke ring tegen wettelijke aansprakelijkheid. Inleider: de heer G. Snitger, afdeelmgs- chef der verzekeringsmij. „Fatum". De voorzitter zegt dat de nieuwe arbeids wet meer dan in vroeger dagen de wettelijke aansprakelijkheid heeft vergroot. Het bestuur meende daarom den leden van dienst te zijn, door daarover een duidelijke uiteenzetting te doen, hooren. Het is gelukt een spreker te vinden in den heer Snitger, aan wien thans het woord wordt verleend. De heer Snitger begint zijn rede met een overzicht over 't ontstaan van de Arbeids wet, en maakt duidelijk hoe deze wet zeer diep ingrijpt, waar het de handelingen en verhoudingen betreft van een ieder, die werk neemt of werk geeft. Vervolgens be spreekt hij de arbeidsovereenkomst en hoe cieze kan zijn, Schriftelijk of mondeling. Als iets zeer eigenaardigs wijst spr. aan, wat in onze geheele wetgeving niet voor komt, o. m. dat e e n v r o u w een arbeids overeenkomst mag aangaan. Dit komt in geen andere wet voor. Ook bespreekt hij de soort van overeenkomst, welke met minder jarigen moet worden aan'gegaan. Alsnu komen aan de beurt de arbeids- ïeglementen. Spr. raadt allen aan zoo'n re glement voor het personeel te maken. In hoofdzaak bepaalt zoo'n reglement zich tot een overeenkomst aangaande aan/vang en einde van het werk, schafturen, behandeling van werktuigen, enz. enz. Een zwaartepunt in deze wet vormen die artikelen, welke voor een werkgever gelde lijke gevolgen met zich meebrengen. Het eerste desbetreffende artikel is 1638c. Bij overeenkomst kan van dit artikel worden afgeweken, en spr. raadt dan ook aan, dit artikel bij overeenkomst geheel uit te slui ten. Iets anders is het met artikel 1638ij, waaraan door den wetgever dwingend recht is gegeven, d.w.z. dat daarvan door geen overeenkomst kan worden afgeweken. Dit art. betreft de .geneeskundige behandeling en de verpleging bij ziekte voor inwonende arbeiders(sters). Verschillende maatschappijen verzekeren voor deze verplichting, in de wet uitgedrukt, doch alle hebben er wat op gevonden, om haar risico zoo klein mogelijk te maken. De eene maatschappij keert pas na drie dagen uit, een andere heeft weer iets anders, doch de maatschappij Fatum doet daaraan niet mee. Zij keert reeds den eersten dag het verzekerde bedrag uit en voorts over alle dagen tot een maximum van 42 dagen op een premie van f 5.75 per jaar. Deze prenre wordt nog voordeeliger bij een con tract van 5 en 10 jaar. Voorts zijn de kos ten voor oveischi'ijving van dienstboden ni hil. Spr. legt uit dat „Fatum" dit alleen zoo voordeelig heeft gemaakt, om als brug te dienen voor haar andere verzekeringen. Thans komt spr. tot de bepalingen voor de wettelijke aansprakelijkheid. Deze bepalin gen zijn (geregeld bij de artt. 1401 tot 1407 van het Burg. Weth. Stuk voor stuk gaat hij deze art. -na en wijst er op, idat, hoe zwaar deze ook reeds zijn, ze nog bezwa- ronder zijn gemaakt door het art. 1638x van liet Arbeidscontract. Bij de debatten is er door den Minister van Justitie op gewezen, dat de werkgever zich hier tegen kan verzekeren. Daar ook aan dit artikel dwingend recht is gegeven, kunnen werkgever en werknemer zich ook hieraan door geen overeenkomst onttrekken. Thans gaat spr. de verschillende punten na, waarop recht op vergoeding kan worden ge- eischt. Deze vorderingen kunnen een belang rijken omvang krijgen, waaruit duidelijk blijkt hoe goed het is zich daartegen te ver zekeren. Door een matige premie geeft ook daar tegen de maatschappij Fatum vrijwaring. Hoe grooter het aantal verzekerden, hoe kleiner de premie. Door eenige cijfers wordt dit duidelijk gemaakt. Ten slotte zegt- spr. zich gaarne beschik baar te willen stellen nog nadere inlichtin gen te geven, waarvan door een bestuurslid gebruik wordt gemaakt. Daarna brengt de voorzitter namens de vergadering, dank aan den heer Snitger voor zijn duidelijke uiteenzetting van Lot onder werp. Punt 4. Ingekomen, stukken. Een brief van den heer Ellink Schuurman, dat zijn te houden lezing over onderlinge glasverzeke ring tot naderen datum moet worden uitge steld. Voorts een schrijven van de Midden stands vereeniging te Bussumeen prao-ad vies van den heer Nedevhoet van den Mid denstands-bond over eredietbankenliet ste nografisch verslag en de gewijzigde statuten van den Middenstandsbond Punt 5. MededecdingenMedegedeeld wordt dat een zestal candidaten zich voor liet lid maatschap hebben aangemeld. Naar wij vernemen, zijn de Hogo- spelers, onder leiding van Eduard Verkade, voornemens 'in April hier nogmaals een voorstelling te komen geven, ditmaal van een modern stuk. Ook schijnen er nog plan nen te bestaan voor een opera-concert, te geven door artisten van de Noord Neder landsche Opera, waarvan mejuffrouw Ca- teau Esser de artistieke leidster is. Op het wedstrijd-programma voor a.s. Zohdag komt o. a. voorwedstrijd Quick—G. V. C. Wij vreezen echter dat overmorgen veld en weer geen voetbal zul len toelaten. Marktberichten. Amersf oort, 12 Maart. Op de hml n /thou- den weekmarkt besteedde men voor Zandaard appelen f 2.10 a 2.50 Appelen f 4.4 6. Peren f 0.— 4 0.per H.L., Iloendoroieron f 8.75 4 4.50 per 100 stuks. Boter f 1.25 A 1.55 per K.G. Kippen f 0.90 A 1.20, Kuikens f 1.1.50, Piepkuikens f 0.A 0.00, Een den f 0.90 A 1.20. Ilazon f 0.A 0.Wilde konijnen f 0.— A -.Tamme konijnen f 0.80 a 1.40 per stuk, Duiven f 0.50 A 0.70 per paar Magere Varkons 00 A 00, Zeugen f 40 a 50 Biggen f 7.— A 11. Aangevoerd waren 30 hoct. Appelen heet. Peren, 40 heet. Zandaardappelon; 80000 stuks Hoendereieren, 000 kilo Grasholo» stuks Vee, Vette Varkens, Mager» Var kens, 300 Biggen en 6 Zeugen. Schouwburg Utrecht. MUÜRHUIZEN 39 belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongatie Safé-Inriehti ng. Kromme Nieuwe Gracht 46, Utrecht. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal 1 1,000,000.—. Verschaft op billijke voorwaarden crediet, I koopt en verkoopt Kflecten, Coupons en I Buitenlandscli Geld. sluit prolonga- tiën tegen den koers van den dag en opent rekening - courant met rentevergoeding A 3 pCt. Neemt gelden in depöt met 2 dagen opzegging A 2*/4 pCt. 14 A 3 voor één maand vast A 3l/4 voor drie maanden vast a 3i/a .voor zes maanden vast A 31/2 voor een jaar vast a 4 hare Spaarkas A3 Belast zich met het in bewaring nemen van waarden in hare brandvrije in richting. Kantoor geopend eiken werkdag van s mpr gens 9 tot s namiddags 3 uur. De Directie, J. J. VAN ASCH VAN WUCK. G. W. J. HOOFT. Notaris G. A. DE GELDER to Montfoort, zal op Dinsdag O April 1909,'s morgens half tion, ten sterf huize van Mej. C. J. TROMP al daar, 4 contant verkoopen HEl'BELEX en HUISRAAD, waaronder antiek no tenhouten Kabinet; eenig Porcelein, o. a. een prachtig stel van vijf zeldzaam groote blauw Japansche Potten en twee Kommen, oud Tinwerk, winkelop stand Winkelwarenenz. Daags to voren te zien van 10 tot 2 uur. Directour: ALPHONSE JANMART Jr. Zondag 14 Maart 1909 Wegens het groote succos nog slechts ééno extra opvoering in dit seizoon van Nieuwste Ween er-Operette in 3 bedrijven van N. M. WILNEU en F. GRüNBAUM. Muziek van LEON FALL Vertaling J. J. R. Regie: J. J. RENTMEESTER. DirigentH. v. d. NAATEN. Aanvang hall acht ure. Stationsdwarsstraat S, Utrecht, is dagelijks te consulteeren of te ontbieden. Behandeling van Likdoorns, Xagcls en verdere ongemakken aan den voet, geheel pAfnloos en anti-septisch. Gevraagd met 1 Hei a. a., te 's Gravenhageeen bekwame goed kunnende koken en werken. Loon 130. f 26.— wasch- en f 5.mutaengeld en voel verval. Br. lett N. R., aan VALKHOFF's Hofboek- handel. Mevrouw VAN HOORN, Praamgracht Soestdijk bij Baarn, verlangt 1 Mei een flinke Vraagt uitsluitend met .1. F. Ill KM-VIM' Verpakte Zaden en Voeders. Op elk pak staat de gebruiksaanwijzing en behandeling. Zangzaad voor Kanarievogels 15 ct. Papegaaienvoeder35 Zevenzaad voor WildzangÏO Parkietenvoeder1<» Voeder voor Ind. VogelsÏO Zoet Zomerraapzaad12 Lijster- en Leeuwerikenvoedor, per V* kilo15 Lijster- en Leeuwerikenvoeder, per llt kilo pakje25 Geparfumeerd gezuiverd Vogelzand 15 J. F. Riem—Vis' Krach tocht end- voeder voor Hoenders, bevordert het eierleggen. Uitsluitend verpakt in geplombeerde zakken met naam en adres, men lotte daarop. 2 V, 52550 kilo. f 0.45 f 0.90 f 4,- f 7.25 Verkrijgbaar bij J. VAX GFXDK- REN, alwaar Prijscourant gratis ver krijgbaar is. J. F. RIEM VIS. Zaadhandel, X. Molstr. 12, Den Haag. verkrijgbaar l»ij de Boterolie in Beugelflesch, per flesch f 0.55. Boterolie (los) Raapolie (los) Sultana Rozijnen Ie soort Eleme Rozijnen Ie Krenten Ie Appelen (stukjes) Appelen (schijfjes) Appelen (zoet) Appelen (heel) Peren (ijsbouten) Pruimedanten No. I Pruimedanten No. 2 Abrikozen per liter - 0.55. »i 99 0.40. 5) 5 ons 0.25 en 0.32 Jï 5 ons 0.25. 91 5 ons 0.18. 99 5 ons 0.25. 99 5 ons - 0.25, 99 5 ons 0.40. 99 5 ons 0.30. 99 5 ons - 0.40 en f 0.50. 99 5 ons - 0.35 en - 0.40. 99 5 ons - 0.20 en - 0.25. 99 5 ons - 0.40 f 0.45 en f 0.55. Aanbevelend, TELEPH 104. - ARNHEMSCHESTR. 35. Gegarandeerd zuiver. Onder contröle van Dr. HAMEL ROOS en HARMSEN. Analyse wan 8 Maart i Eiwitstoffen Vet Xatuurlijk zetmeel Cellulose Aseh (Hlnerale bestauddeelen) Water 21.79 32.44 28.49 4.50 7.88 4.8t Laat u eens andere merken van dien prüs analyseeren.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3