FUUT EH ZONEN MEUBELFABRIEK, Magazijnen ter Meuhileering. METHORST VAN LUTTERVELD, AMERSFOORTSCHE BELANGEN. Schoenen-Magazijn. Schoenen en Laarzen. Uitnoodiging MARIAPLAATS, UTRECHT. STADSNIEUWS. ADVERTENTIÊN. A, C. ENGELBERTS en Co. Dolly betert zich, Notaris C- A. VAN BLARICIIM, Het BurgerwoonhuisN0 Tuintje Keukenmeisje, Reparatie spoedig en net. C. H. DE JONG. De Roman MADAME STEiNHEIL. Kassiers en Commissionairs in Effecten. (Commanditaire Vennooten H. OYENS :>ONEN, te Amsterdam.) Amersfoort, Baarn, Gouden en Zilveren Horloges, Regulateurs, Pendule-Garnituren, -:- Staande Klokken, -:- fantasie Wekkers -:- Barometers, Thermometers, enz. enz. W. F. A. GROENHUIZEN, den Heer A. KLEIN H.Jz., Hof 4. Laat NU uwe GORDIJNEN en VOORJAARSGOEDEREN ÜITSTOOMEN en VERVEN- 1 I is dus als volgt samengesteld: kapitein W. de Reus, voorzitterle luitenant jhr. J. F. A. Al ting von Geusau, secretaris-penning meester; de heer jhr. G. E. de Geer, be stuurslid. Na ©enige discussie werden de navolgen de plannen vastgesteld voor het komende sei zoen 1. Op de bestaande wijze voortgaan met het organiseeren van jacht- en terreinritten, waarvoor zich wederom verschillende heeren als jagermees ter beschikbaar stelden. 2. Het houden van een afstandsrit, waar voor de le luitenant De Pauw Gerlings zich beschikbaar stelt als leider. 3. Het organiseeren van een snipperjacht, waarvoor de kapitein De Reus gaarne zal zorgen 4. Het geven van Gymkhana-races, zoo mogelijk in samenwerking met de Amers- foortsche Jachtvereeniglng, op denzelfden voet als verleden jaar, docli thans in de eerste helft van de maand Juni. 5. Aan het bestuur wordt overgelaten een jacht achter de honden te doen plaats heb ben, indien blijkt dat daarvoor veel animo is. 6. Er zal getracht worden, zoo mogelijk, in verband met andere autoriteiten en ver- eenigingen op gebied van paardensport een verzoekschrift in te dienen ter bestemder plaats, ten einde te verkrijgen vermeerde ring van het aantal ruiterpaden in de stad en verbetering van de bestaande. Nadat een en ander was vastgesteld sloot de voorzittei- de vergadering baarden. Sedert eenige dagen vormt zich op een terrein, toebehoorende aan den heer Flor is Vos te Naarden, welk terrein gelegen is aan den Amersfoortsc'hen Straat weg tusschen Naarden en Laren, even voor bij ,,De Gooische Boer'', een waar zigeu nerskaanp. Gewoonlijk stonden eenige zoo genaamde woonwagens op hun tocht gesta tioneerd even voor ,,De Gooische Boer", doch de heer Floris Vos heeft die stand plaats door omrastering thans ontoeganke- lijk gemaakt. In plaats daarvan is thans door hem vlak tegenover de villa van den lieer Drees een terrein ompaald en omras terd met een bord, vermeldende: „Stand plaats voor woonwagens". Natuurlijk wordt hiervan een gretig ge bruik gemaakt, zoodat zeer ten spijt van de ir. de nabijheid gevestigde 'bewoners, een aantal woonwagens daar hun standplaats kiezen. De bewoners dier woonwagens maken het niet alleen den omwonenden, doch ook de -voorbijgangers lastig. Bovendien heeft de politie handen vol wei'ke, omdat de Zigeu ners, die daar in een 14-tal wagens kampee ren, de omgeving zeer onveilig maken. Hoewel door de genie ook aanvankelijk bezwaar werd gemaakt tegen de ompalerij en omrastering, blijkt dat deze is geschied zonder in strijd te komen met de wet op de verboden kringen. (H.bl.; Barneveld. Bij den door de Schiet- vereeniging ,,De Eendracht" alhier gehou den wedtetrijd, werd de eerste prijs behaald door J. van Maren, de tweede prijs door G. v. d. Kleut, de derde door C. E. Rui tenbroek, de vierde door C. v. d. Brink en de vijfde door J. W. v. Surksum. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. Barneveld. In een druk bezochte vergadering van werkgevers en arbeiders is besloten den arbeidsdag op tien uur le be palen. Ho-ewel het plan bestond, tevens het- loon te verhoogen, is overeengekomen het daggeld voorloopig op f 1.te laten. Vroolijk wapperde heden -boven de stallen van het escadron ordonnansen de nationele driekleur. Het Escadron, zeker wel het kranigste van onze cavalerie, vierde heden zijn 28sten verjaardag, en, indien de geruchten waar heid bevatten, helaas ooit zijn laatsten hier ter stede. Ter sterkte van 100 man, met 8 trompet ters aan het hoofd, werd heden voormiddag te 10 uur uitgerukt tot het doen van een wandelrit. Na terugkomst was er Zondag- sche dienst en van 24 uur matinee in de cantine, waar de manschappen op bier en sigaren werden onthaald. Verleden jaar was het Escadron 25 jaar te Amersfoort, doch toen is de dag onopge merkt voorbijgegaan. Wij vernemen dat het legerbestuur van plan is, de pelotons over verschillende regi menten te verdeelenvolgens het oordeel van verschillende bevoegde personen zal dit he begin zijn van de langzame verdwijning der ordonnansen. Wed jammer! Amersfoort zal dit kranige escadron zeker met leede oogen zien verdwijnen, om plaats te maken voor een veldescadron van het le Reg. Huzaren. Als het werkelijk zóó ver komt, Jat de ordonnansen weggaan, dan zal het afsciitid van de zijde der Amersfoortsc-he burgerij zeker allerhartelijkst zijn. Vreem «lelingen verkeer. De Vereeniging tot bevordering va» het Vreemdelingenverkeer te Amersfoort hield gisterenavond een algemeene vergade ring in 'het hotel ,,De vergulde Zwaan". De voorzitter opent te kwart na acht de vergadering, waarna de secretaris de notu len der vorige vergadering, d.d. 11 Maart, 1908, leest, die onveranderd worden goed gekeurd Aan de orde is vervolgens de agenda. Punt I. Jaarverslag over het afgeloopen jaar. De secretaris brengt dit verslag uit en' zegtMet genoegen vervult het bestuur den aangename» plicht, ons in art. 13 van de statuten opgelegd, 'het jaarverslag mede te deelen. Het getal leden op 31 Dec. 1908 bedroeg 123, tegen 119 op 31 Dec. 1907, een ver meerdering derhalve van 4 leden. Het cijfer der begunstigers klom gedurende het verloo- pen jaar van 66 tot 84, een toename dus van 18 personen Dezo vermeerdering van 22 personen geeft hét bestuur redenen tot tevredenheid, echter blijft dit getal nog onder de toename van het vorige jaar. Wat de oorzaak hiervan is? Wij 'kennen 'haar niet, kunnen haar niet ver onderstellen, omdat juist gedurende 1908 meer dan 300 jaarverslagen met uitnoodiging om lid of begunstigers 'te worden aan de Amersfoortsche familie's werden gezonden. De eerste aangename médedeeling, die wij doen is over de vergunning van den minis ter van Waterstaat, op 31 Juli- ontvangen, om op het terrein van de He'll. IJzeren Spoorw. Mij. aan te mogen leggen een voet pad, dat in ons vorig jaarverslag meermalen genoemd werd als een wandelpad naar Birk- hoven Het schrijven bevatte zeer uitvoerig de wenken, die wij op te volgen hadden. Een van ons gemeentebestuur ontvangen bericht verzocht ons voorloopig geen verdere stappen te doen, daar het ook reeds onderhandelin gen met de betrokken personen en lichamen had aangeknoopt en spoedig verwachtte een uitvoeriger plan dan het onze uit te kunnén voeren. De besprekingen van. den Raad heb ben ons allen dan ook voldoende ingelicht, hoe de verbinding van het station door Birkhoven met den Westerstraatweg zal tot stand komen. Het hoofdbestuur van den Bond, waar bijna alle plaatselijke afdeélingen bij aange sloten zijn, verzocht ons opgaaf te geven van de hotels, pensions en particuliere woningen met vermelding van hét getal kamers, ge schikt voor het verleenen van pensioen aan familie's en doortrekkende pleizierreizigers gedurende de zomermaanden. In de voornaamste plaatselijke bladen werd een verzoek gericht tot die personen, welke hiervoor volgens hunne gedachte in de termen vielende uitslag was echter zeer gering, wij mochten slechts van een paar familie's eenig 'bericht ontvangen. De bond ontving oene som groot f 20.07£, zijnde het verschuldigde bedrag (5 ~/0) van de netto-ontvangst der contributie». In eenigszins anderen vorm werd het jaar verslag dit jaar uitgegeven. Stadgenooten weiden billijk in de gelegen heid gesteld annonces tusschen het verslag geplaatst- te krijgen, het geheel werd in een mooien omslag met een kunstige, fotografie beplakt, op ruime schaal verspreid. De netto winst, die deze uitgaaf ons opleverde (pl.m. f 16), dwingt ons dan ook met de gewaar deerde medewerking der bh. adverteerders dit jaar dezelfde stappen te doen. Door af spraak van een vorig bestuur met den heer G. J. Slothouwer, uitgever van den schoon geschreven, maar verouderden Gids van Amersfoort, waren wij genoodzaakt een groo- ten voorraad nog overgebleven exemplaren te moeten koopen. Hoewél de prijs per deel zeer billijk was gesteld, werd hiervoor toch f 95 vereischt. Voor f 35 werd de geheele verzameling aan eene firma verkocht, zoodat de kas der vereeniging hierdoor eene schade post van f 60 kreeg. Geldgebrek noodzaakte ook dit jaar ons nog. geen uitvoering te kunnen geven aan liet- plan, voor eene nieuwe uitgaaf van den Gids voor Amersfoort. Hoewel passende foto- graphieën en de tekst reeds voorhanden zijn, moeten wij, 'betere tijden afwachtend, onzen ijver voor die uitgaaf nog wat bedwingen. Om eenigszins met de hulpmiddelen, die wij hadden, voor het belang van onze stad te werken, meenden wij de stad naar buiten uit, meer bekendheid te geven, door eene artistiek uitgevoerde vouwkaart samen te stellen Op de kaart zijn eenige der meest schoone stadsgedeelten en belangrijke gezich ten uil de omgeving weergegeven. In keu- ;go doos werden 10 stuks kaarten verpakt en werd de verkoopsprijs per kaart op 6 ets., per doos op f 0.60 gesteld. Het behoeft niot verder aangehaald, hoe gaarne liet bestuur zal vernemen, dat de kaarten bij onze voor naamste boekhandelaren verkrijgbaar, veel jod uren-de dit voorjaar en het reisseizoen mogen verkocht worden, wat bet bekendma ken van onze voor het toeristenverkeer zoo gunstig gelegen stad toch -zeker wel ten goede zal komen. Evenals het vorig jaar zijn op verzoek vun eenige personen, die in het buitenland lezingen met afbeeldingen over en" van ons land wenschten te houden, eenige zeer prach tige photografieën van onze stad en hare om geving gezonden. De bloemperken op Langestraat en bij liet postkantoor (op de oude vischmarkt) werden afgezet met een stevig ijzeren hekwerk. De bloemisten legden zich toe op mooie versiering der perken, het publiek, die lieve plekjes w-aardeereivde, was zeer welwillend om beschadiging door kinderen en dieren te voorkomen Een verzoekschrift wercf gericht- tot den fungeeren'den plaatselijken commandant, om ons wel ter wille te willen zijn, door den manschappen der bereden wapens te vei'bie- den op de harcfbeloopen „voetpaden te rij'den. In April ontving het best-uur van deze autoriteit bericht, dat per garnitzoens-order het verbod tot rijden op die paden was be kcn'd gemaakt. Dit besluit zal allen wande laars verheugen en velen, die rustig willen dwalen, naar ,,den Berg" en de omgeving. Het getal banken werd dit jaar niet ver groot, wel werden eenige sierlijke ijzeren banken van buiten meer in de stad gebracht en omgewisseld mét andere eenvoudige ban ken, die om haar rustieken aard naar de buitenomgeving werden verplaatst, waar *fcij meer cot haar recht zullen komen. Op verzoek der in de buurt wonende fami lie's verplaatste onze timmerman twee ban ken naar andere plekken, waar een beter en mooier uitzicht van de banken meer voldoe ning zal geven aan de wandelaars, die rust zoeken Aan het eind van ons verslag mogen wij niet vergeten, dank te brengen aan de grondeigenaren die allen hunne medewerking wenschten te verleenen om het plan lot het maken van een wandelpad naar Birkhoven te helpen verwezenlijken. In het bijzonder komen woorden van lof toe aan den heer Joh. Knoppers, die zijn eigen terrein en het onder zijn beheer staande aan ons ten ge bruike afstond. Tevens gaf hij zijn toestem ming tot het maken van wandelpaadjes, ver bindingsweggetjes, enz., die loodrecht loo- pen tusschen den ouden Utrechtschen weg •n den Vlasakkerweg (den nu in aanbouw zijnden nieuwen straatweg). Als het weder geschikt is zal met- den aanleg een begin worden gemaakt. Het bestuur rekent op de zeer gewaardeer de bereidwilligheid van haar leden en houdt zich aanbevolen voor wenken en raadgevin gen, niét in 't minst verwachtende een voort durende aanwinst van leden, donateurs en begunstigers. Op voorstel van den heer A. M. E. d-* Tombe, zal nog in dit verslag worden op genomen een woord van dank aan het ge meentebestuur voor het tot stand brengen van don nieuwen weg naar Birkhoven. Z. h. stemming wordt- vervolgens het- ver slag goedgekeurd. Evenals 't vorige jaar zal het weder wor den uitgegeven, voorzien van advertenties. Hot bestuur hoopt andermaal op de mede werking in deze van de neringdoende inge zetenen. Pmit II. Rekening en verantwoording van den penningmeester. Hieruit blijkt, dat de rekening sluit in ontvangsten en uitgaven met een som van f 718.07. De ontvangsten bedragen slechts f 641.10, zoodat een nadeelig saldo blijft van f 76.97. Punt III. Benoeming eener commissie lot hel nazien der rekening. Hiertoe worden benoemd de h.h. A. L. Versluijs en A. J. van Zalingen, die de re keningen nazien. De commissie, alles accoord bevindende, stelt voor den penningmeester te dechar- geeren, onder dankbetuiging voor zijn zorg vuldig beheer. Aldus wordt besloten. Punt IV. Verkiezing van drie bestuurs leden wegens periodieke aftreding dei- h.h. M. W. F. J. de Jong, H. van Zweden en Th. ter Maat. De aftredende leden worden allen herko zen. Punt V. Bespreking over te maken recla- me. Ingekomen is een schrijven van den Burgemeester dezer gemeente niet een re clamebiljet van een zusterwereeniging te Nun speet. In zijn schrijven vraagt Z Ed.Achtb. of iets dergelijks niet voor Amersfoort zou zijn na te volgen. Voor Nunspeet was deze reclame verspreid in een catalogus van den heer Groenewegen, 'bloemist en tuinarchitect aldaar. Het bestuur heeft overwogen of dit- voor Amersfoort ook zou gaan en vestigde het oog op de dagbladen als Nieuws van den Dag en Telegraaf. Rekening houdende met de kosten, viel liet N. v. d. Dag direct af. Voor verspreiding van een reclamebiljet in de Telegraaf werd gevraagd een som van f 200.—. Een lid van de vereeniging heeft zich bereid verklaard de helft van deze kosten voor zich te nemen, wat een stap in de goede richting mag worden -genoemd. Toch staat het bestuur voor de overige kosten nog voor een bedrag, dat de krachten der vereeniging te boven gaat. In de tweede plaats heeft het 'bestuur overwogen, het aanbrengen van een groote gekleurde reclame-plaat «aan de stations of ir de spoorwegwagons. Een schetsplaatje, in waterverf uitgevoerd, ligt hiervoor ter inzage voor de leden. Tenslotte het uitgeven van een nieuwe „Gids" voor Amersfoort. Maar bij alles is en blijft steeds de geld kwestie hoofdzaak. De verschillende plannen, aan de leden voorgelegd, worden 'thans overwogen en ma ken enekele heeren vaii de gelegenheid tot het. vragen van inlichtingen of anderszins ge bruik. O. m. wondt het idee aan de hand gedaan de reclame-biljetten te verspreiden in „de Kampioen" eh in „De Auto". Van een „Gids" wil een der aanwezige heeren boekdrukkers, de exploitatie wel op zich nemen, indien de vereeniging voor copy «org draagt. Besloten wordit 'hierover met het bestuur een bespreking te houden. Nadat nog over een te maken halte en over de beteekenis van het reclameboek van H. en N. voor Amersfoort als woonplaats is gesproken, sluit de voorzitter te half tien de vergadering. Stoom vaart berichten. St. Amstelland, Mij. Kon. Holl. Lloyd, passeerde 26/27 Maart Teneriffe. St. Maasland, Mij. idem, vertrok 16 Mrr. van Las Palmas. St. Rijnland, Mij. idem, vertrok 25 Maarr van Buenos Aires. St. Eemland, Mij. idem, arriveerde 28 Maart te Bahia. St. Admiral, Mij. Deutsche Ost-Afrika- linie, vertrok 24 Maart van Southampton. St. Prinzess-in, Mij. idem, vertrok 25 Mrl van Durban. St. Feldmarschall, Mij. idem, vertrok 26 Maart van Aden. St. Khedive, Mij. idem, vertrok 25 Maart, van Hamburg. Comtnissionnairs in Effecten en Kassiers. Amsterdam. Amersfoort. Plantsoen 10. Interc. Telephoon 188. Proouvatiehoudor met Algemeene Volmaeht te Amersfoort J. CATTIE SAFE-DEPOSIT. Fabrikaat. „LIP8", Dordrecht. Xienwste constructie. Geliccl Inbraak- en Ilrautlrrij. T nlrotton te huur k f 10-— Per JuUfYullull f 2.50 per maand, enz. Afzonderlijke Knip- en Schrijfkamer voor huurders van Loketten beschikbaar. V ALGEMEENE VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS in de N. V. ..Amersfoortsche Stoomweverij" op Maandag 5 April 1909. des avonds - te 8 uur, in het Hotel Krasnapolsky te Am sterdam. Dc te behandelen punten liggen van af heden ter inzage ten kantore der Vennootschap, al waar, ingevolge Art. 35 der Statuten, Aandeel houders hunne aandeelen, waarvoor zy stem recht wenschen uit te oefenen, moeten dopo- neeren vóór of uiterlijk op Maandag 5 April; des 's middags 12 uur a. s. Schouwburg Amicitia, A MEBSrOOBT. Maandag '5 April, 8 uur i Blyspel 111 4 bedr., door II. A. JONES, te geven door „DE HAGE8PELERS", onder leiding van EDUARD VERKADE. Prijzen f 1.75 (leden f 1.50), f 0.75 en f 0.50. Knarten dagelijks verkrijgbaar. QC Zie de groote biljetten. to Amersfoort is voornemens op Zaterdag April 1909. des avonds ten 7 ure in het Koffiehuis „het Boompje", aan den Ilriligenbergerweg te Amersfoort, in het open baar te verkoopen Binnen de Stad Amersfoort: aan den Weverssingel tegenover het Sint Josephsgesticlit, groot 90 Centiaren. Bevattende het huis, drie kamers, alkoof, keukentje, kelder, zolder en vliering. Betaaldag der kooppenningen SI Juli 1909. Breeder bij biljetten en nadere inlichtingen ten kantore van voornoemden Notaris. Mevrouw WUItFBAIN, Voorburg, vraagt met I Mei a. s. een flink dat goed kan koken en netjes worken en van goede getuigen voorzien is. Loon f 150 met opslagzich te vervoegen Nieuwe Gracht 3 Utrecht, tusschen 8 en 9 uui- 's avonds. Leest de Amersfoortsche Courant van heden avond. HOF No. 38. Ruime Sorteering in verschillende soorten Naar Maat, elk soort Schoenen, lu eiken vorm prijs en kwaliteit. Zooeven verschenen: VAN R. Heyniann. Madame Steinhell. Parijsche Zeden. Prijs in geïllustreerd oiuslag si. f 1.In Praclitb. f 1.40. Dit boek verwekt groot opzien. De onthullingen, die de Schrijver doet over liet avontuurlijke leven zijner heldin, die vroeger in intieme betrekking stond tot den toenmalige» President der Fransclie Republiek Felix Faure, in de dagen dat Generaal Mercicr, Overste Henri, Esterhazy haar in do Salons van het Elvsée ontmoetten, bewijzen, dat de Schrijver heoft geput uit goede bronnon. Do stof is in roman vorm verwerkt, hetgeen de aantrekkelijkheid nog belangrijk verhoogt, en het boek bewijst de juistheid van het gezegde, «lat «le w«>r- I keiijklieid «likwijls romantischer is dan «le stoutste pliautasic. Verkrijgbaar bij alle Boekhande laren en bij den Uitgever I>. BOLLE, Ilang 98, te Kottci «lam. Franco na ont vangst Postwissel ad f 1.of f 1.40, waarop verm.: Steinhell. MOLLE RUSSTRAAT 88. Telefoon 141. Verschaffen Wissel- en Credietbrieven op Binnen- en Buitenland. Assurantiën. Administratie. MUURHUIZEN 1'.. Telefoon 49. om nu eens mijn reuzen-collectie te komen zien in alles in stijl en gewoon, en een rijke keuze in Reparatie-inrichting le klasse, goed en billijk bij Horloge- en Instrumentmaker. -:- Langestraat 42. Iloor deze hebben wij de eer U le berichten dal wij voor Sprirht I AMKRHFOORT en Omstreken een Depot plaatsen bij Alle goederen worden op verzoek gaarne afgehaald ea binnen één week als nieuw weder thuisbezorgd. Keurige afwerking, concurreerénde prijzen. TBS Beleefd aanbevelend N. V. Eerste Haarleiuxclie Stoomververij *V Chemische Wasaclierlj voorheen C. HOKl.\G firtna SCHEXK.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3