HET NIEUWSTE voor het a.s. Seizoen. FANTASIE HOEDEN. Het beste en soliedste NIEÜW PARIJS, MODES. Heeren Mode-lapzijn. Joh. F. Götte, C. DE JAGER, Horlogemaker, Goudsmid, Opticien, Prima Lederwarenjn alle prijzei. GROOTE OPRUIMING Joh. Vingerhoets, d. Uithoorn, G. M. v. V A. DE VRIES, Langstraat 26. Dames- en Hinderhoeden, (Motorpetten en Voiles. STADSNIEUWS. APVERTËNTlEN. Amersfoortsch n Wissel* en Eflectenkantoor W. CROOCKEWIT W.Azn. m A. C, ENGELBERTS en Co, Begrafenis-Vereeniging. Specialiteit in Overhemden naar Maat. Ontvangen de nieuwe modellen van een partij Goud- en Zilverwerken, Horloges en Gemonteerd Kristal, tot buitengewoon lage prijzen. B A S1DDRÉ, t adres voor uw inkoopen en reparatiën is bij Langesiraat 44. Langestr. 37. Langesiraat 65, tegenover de Krommestraat. Steeds voorhanden een enorme Keuze vroeg hero of hij niet bang was in den nacht want, ze je, je kunt het toch nooit weten, je moet iets van de kleeren der vrouw, (die den dokter noodig had) in den zak steken, al is het nog zoo'n kleinigheid, want, zie je, dan heeft niemand vat op je, en nie mand is dan in staat je tegen te houden of te beletten je boodschap zoo spoedig mo gelijk bij den dokter te doen. Onder deze gezegden stopte ze den boodschapper iets in den zak. Deze verrichtte zijn boodschap cu dacht verder niet meer aan datgene wat tem was meegegeven. Den anderen dag ech ter bekroop hem de nieuwsgierigheid eens te zien, wat hem als talisman was meege- gegeven en wat vond hij?... een stuk van een kousenband. (Geld.) Uit den omtrek. aDe Utrechtsche Jachtvereeniging houdt 8 April een jacht. Te li uut n.m. wordt afgereden bij Hotel ,,Nas" te De Bilt. Jagermeester is kapitein W. de Reus van het le reg. veld-artillerie te Utrecht. Utrecht. Voor .de Utrechtsche JJuis vlij ttentoon stelling van den Volksbond' (Juni 1909) worden door het Gemeentebestuur van Utrecht een groot© en een kleine zilveren medaille beschikbaar gesteld. rNaar men verneemt heeft re rechtbank te Utrecht de uitspraak in de zaak van H. J v. Eijk vervroegd. Aanvankelijk bepaald op 10 April zal zij nu Donderdag aanstaande plaats hebben, 8 April. rMen zal zich herinneren dat in het begin van Maart telkenmale kerkdiefstallen werden gepleegd in verschillende Roomsch- Katholieke kerken te Utrecht, waar men in. het bijzonder de offerbussen tracht te te ontvreemden. Het mocht niet gelukken den dader in handen te krij gen, alhoewel men van hem een vrij volledig signalement icon opgeven, daar hij eenmaal door den koster van een der kerken werd achterna gezet, waarin men hem tijdens het plegen van het misdrijf had overvallen. De dief wist toen evenwel te ontvluchten." Ongeveer tegelijkertijd werden op dezelfde wijze kerkdiefs'allen gepleegd te Roermond, Breda, A-nhern, Haarlem en Amsterdam. Thans heeft de Amsterdamsche politie, naar men verneem* twee mannen aangehouden, waarvan er een is herkend als te zijn de Utrechtsche kerkdief. Een der bijzondere herkenningsteekenen van den man was ook, dat hij te Utrecht altijd was gezien in het bezit van een groene tasch, die hij ook bij zich droeg toen hij in een der Utrechtsche bedehuizen op Lceterdaad werd betrapt. Uit de bladen had de man gelezen dat de politie hem voor die diefstallen, te Utrecht gepleegd, zocht; en om nu minder de aandacht op zich te trekken door het be zit van de bekende groene tasch, verkocht hij die in een café te Amsterdam. De re cherche in de hoofdstad wist dat voorwerp evenwel op te sporen en zoodoende kwam aan den dag, dat men in dezeD verdachte den dader te pakken had van de diefstallen te Utrecht gepleegd. Thans zit de man ge vangen te Roermond, waar hij eerst terecht moet staan voor soortgelijke misdrijven in Roermondsche kerkgebouwen. Daarna zal de man wel voor de Utrechtsche rechtbank verschijnen. Hedenmorgen 10 uur kwam een in woner van De Bilt per motorrij'wiel van Zei,st rijden. Nabij Klein Beerschoten ge raakte door de gladheid van den "weg het stuur van de machine defect en reed de man met volle vaart tegen een beukenboom aan. Hij sloeg met z'n borst öegen den grond en vervolgens tie water in de sloot langs den weg. Hij werd dadelijk gered en per auto mobiel naar de Bilt vervoerd, waar onmid dellijk dr. Melchior per telephoon werd ge waarschuwd om geneeskundige hulp te ver- leenen. Veenendaal. Na langdurige discus sie werd met 6 tegen 3 stemmen door den gemeenteraad besloten, een leening van f 10000 aan te gaan voor die gemeente gas fabriek. De storm op de Zuiderzee. Toen Donderdagmorgen plotseling een hevi ge storm opstak, hadden juist een aantal vi86chersvaartuigen bij Urk zich naar de in zee staande haringnetten begeven. Eenigen van deze gelukte het nog vóór de storm op 'het hevigst was in de haven terug te keeren, maar voor verreweg de meesten bleek dit niet mogelijk te zijn, zoodat zij het anker uitwierpen en trachtten aldus den storm te doorstaan, dit was voor menigen botterte meer noodig, omdat of het zeil gescheurd, of de zeilschoot gebroken, of andere averij ont staan was. Tot vóór de stormvlaag losbarstte, waren van de met drie personen bemande botters als gewoonlijk twee man in de vlet gestapt om de op vrij groote lengte uitgevierde haringreepen binnen te halen, en nu dreven wijd en zijd die ruim honderd vletten hulpe loos rond, zonder dat van de nu met maar één persoon (soms een jongen) bemande schepen voldoende hulp kon verleend wor den. 't Was voor de op den havenkant te Urk toegestroomde menigte vrouwen een ijselijk gezicht, daar ginds in de verte haar mannen en zonen te zien worstelen met de golven, te meer toen men van een der verst liggende schuitjes, de U.K. 246 gelijk later bleek, zag omslaan en met reden kon ver moeden, dat de drie opvarenden zouden om gekomen zijn. Een telegram meldde later, dat een vlet twèe hunner had gered, doch dat deze vlet, daarna eveneens in gevaar van te zinken, door een Harderwijker vis- scher was opgepikt en te Harderwijk aan gebracht. Alleen de jongen, de 15-jarige Tijmen Wakker, verdronk. Toen de storm op het hevigst woedde, be sloten eenige kloeke Urker visschers, wier groot ere botters beter den strijd tegen wind en golven konden voeren, den in nood ver keerenden hulp te bieden. Overal toch zag men schuitjes en jollen en booten, die te vergeefs beproefden trots den vreeselijken Noordewind de Urker haven te bereiken. Vele dezer vaartuigjes geraakten uit het ge zicht, en bleken volgens des middags of des avonds ingekomen telegrammen in of bezui den den Ketelmond, in Harderwijk, Hoorn enz. binnen gel oo pen te zijn, vele met ver lies van vlet en netwerk. Toen de naoht aan brak miste men nog drie vaartuigen, waar omtrent tevergeefs naar verschillende plaat sen om inlichtingen geseind was. Vele vlet ten werden in zinkenden staat aangetroffen, In een dezer hadden de visschers met hun waterlaarzen al hoozende zich drijvend ge houden. Twee jollen uit Stavoren, door Ur- kers bevaren, zijn omgeslagen, doch het volk is gered. Aan den Raad dezer gemeente is ver zonden het volgendie adres Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen Joh. G. F. van Achterbergh. dat hij zich verplicht gevoelt, de aan dacht van UEd. Achtbaren te vestigen op een belangrijke te maken aanmerking om trent bet aanleggen van den nieuwen ver bindingsweg AmersfoortSoest. Deze wieg, die tot de halte Vlasakkers bij na evenwijdig zal loopen met de spoorlij nen, zal in de toekomst slechts geschikt zijn om aan één zijde te worden bebouwd, hetgeen een belangrijk nadeeligen invloed zal uitoefenen, terwijl die ééne te bebou wen zijde door ongunstige ligging en den rook uit de aldaar dagelijks Tuim honderd passeenende treinen zeker ongeschikt zal blijken te zijn voor bewoning door faaniliën die de financieele welvaart van Amersfoort kunnen bevorderen, en de gemeentekas minstens honderdvijftig duizend gulden zal worden geschaad. Redenen waarom hij zich verplicht ge voelt, UEd. Achtbaren in overweging te geven den nieuwen verbindingsweg Amers foortSoest minstens honderd meter van de spoorlijn tte doen leggen. 't Welk doende, enz. Bij bet adres zijn gevoegd: een teeke- ning op schaal 1 a 100, een exploitatie-re kening waaruit duidelijk zou blijken dat, bij (hoogerop. legging van den wég na af trek van f 22.200 voor onvoorziene uitgaaf plus tien jaar renteverlies, door de ge meente nog f 221.500 zal worden verdiend, en een ongunstiger rekening uit welke blijkt, dat, na aftrek van f 21.600 voor on voorziene uitgaaf plus vijf jaar rentiever- lies, de winst f 120.000 zal zijn, terwijl dan de grond na 5 jaar slechts f 0.60 per vierk. Meter behoeft te hebben opgebracht en de weg met beplanting enz. dan niets kost aan de gemeente. De luitenant-kolonel L. baron van Hogendorp, commandant van de lie Afd., le Reg. veld-artillerie, wordt den 17en Mei gedetacheerd in de legerplaats bij Olde- broek tot het bijwonen der oefeningen bij de oefeningsbatterij. Naar wij vernemen zullen de volgende officieren tot het volgen van den nieuwen cursus in Mei a.s. bij 'de Rij- en Hoef- smidsschool worden gedetacheerd le luitenants der cavalerie J. J .M. de Waal en C. H. Labouchère van het 2e, H. C. G. baron van Lawick van het 4e, en de 2i> luitenant A- N. S. W. L.Coblijn van het 2c Reg. Huzarenen de le luitenants jhr. L\ R. Gevers Deynoot van het le, H. J. van der Grinten van het 3e, H. M. G. H'gly van het 4e en F. J. J. Trapman van het 2e Reg. veld-artillerie. Mejuffrouw C. M. van de Stadt slaagde te Utrecht voor 'het examen Nut tige Handwerken. In het Café Uentraal werd gisteren middag, ten overstaan van notaris A. P. Schroder, de opriehtingsaote gepasseerd van die N. V. Maatschappij tot exploitatie van het Sport- en Tentoonstellingsterrein Birbhoven Oprichters zijn de heeren A. M. Tromp van Holst, Herman Meursing, W. H. Piepers en J. W. Middelburg. Onmiddellijk na oaderteekening van de acte werd een vergadering van aandeelhou ders gehouden, waarin bovengenoemde hee ren en de heer A. P. .Schroder in het be stuur werden gekozen. Allen namen de be noeming aan. Ter vergadering waren aan wezig 9 aandeelhouders, diie 17 stemmen konden uitbrengen. De gekozen bestuursleden zullen, de func- tdën onderling verdeelen. Mededeeling werd gedaan, dat voor het kapitaal van ,15,000 reeds tvoor een be drag van ruim 13,000 is geteekend. Aan de houders van «dleze aandeelen worden voor elk aandeel één iheeren en. twee dameskaar- ten uitgereikt, toegang gevende tot alle fes tiviteiten d'ie van de vereeniging uitgaan. De waarn. voorzitter, de heer A. M. Tromp van Holst, bracht in het bijzonder een woord van dank aan overste Piepers, voor zijn krachtige meidewerking, waardoor de Militaire Sportlvereen'iging izich heeft be reid verklaard om de baan op 26 en 28 April a.s. te openen. De electrische drukkerij „Luctor et Emergo", te 's Gravenhage, zond ons een boekje, dat voor kader en manschappen der cavalerie ongetwijfeld veel nut kan hebben. Het is getiteld: ,,Wat een Holland^sch Huzaar te velde "weten moet", en is naar het velddienst voorschrift bewerkt door den len luit. -der huzaren W. J. van Hoytema. Ook bevat het eenige geneeskundige aan wijzingen van den off. v .gez. le kl. C. J. Prins. Wij ontvingen van de stoomvaart maatschappij „Nederland" een keurig re clame boekje, dat uitgegeven is ten behoeve van toeristen tusschen Amsterdam, Lissa bon ten Genua. We hooren in den laateben tijd weer herhaaldelijk klagen over de slechte bedie ning aan de telefoon. De eene abonné moet lang wachten voor de beambte hem de aan sluiting bezorgt, de ander wordt verkeerd aangesloten, een derde wordt onnoodig een paar malen opgebeld enz. enz. We hebben ons needs afgevraagd of de schuld wel alleen moet gezocht wdrden bij de kantoorbeambten, dan. wel of er mis schien bij den geheelen dienst iets niet in den haak is. Is het personeel wel voldoen de, nu de dienst nog al uitgebreid is? Hoe het zij, het zal toch eindelijk eens tijd worden, dat door de gemeente krachtig opgetreden worde tegen dte Bell telefoon maatschappij en dat zij deze dwinge tot een behoorlijke, geregelde bediening van de abonnéY Iemand uit Driebergen, die gisteren middag op den Leusderweg, nabij de Infan terie kazerne, op een motorfiets gezeten, een hond aanreed, kwam te vallen en bleef bewusteloos liggen. Op verschillende plaatsen aan het hoofd gewond, werd de man in een naburig huis binnengedragen, waar de doctoren Grone- man en Kamerling geneeskundige hulp, ver leenden. De gewonde kwam spoedig weer tot be wustzijn, en toen bleek gelukkig dai zijn toestand niet zoo ernstig was als zich aan vankelijk liet aanzien. Naar wij vernemen zijn de predik beurten op Zondag 4 April als volgt EVANG. LUTH. KERK. Voorm. 10 uurDs. de Meijere. REMONSTRANTSCHE KERK. Voorm. 10$ uur: Ds. Hooykaas. DOOPSGEZINDE KRING. Het Loge-gebouw. Van Persijnstraat no. 1. Voorm. 10$ uur: Ds. E. M. ten Cate. OEREFORM. KERK (Langegracbt.) Voorm. 10 uur: Ds. Donner. 's Avonds 5$ uur: Ds. Donner. Goede Vrijdag 's avonds 7 uur: Ds Donner. GEREF. KERK. (Zuidaingel.) Voorm. 10 uur Ds. Meynen, pred te i Dordrecht. 's Avonds 5$ uur: .Ds. Meynen. Goede Vrijdag 's avonds 7 uur Ds Ree rink. VRIJE GERE FORM. GEM. Voorm. 9é uurde heer D. Barth, van 's Gravedeel. 's Av. 5 uurDe heer D. Barth. OHR. GEREFORM. GEMEENTE. Lokaal „de Zaaier". Voorm. 9f uur: Godsdienstoefening. 's Avonds 5$ uurGodsdienstoefening. Burgerlijke stand. Van 25 Maart tot 2 April. Geboren: Hendrikus, z, van Gerar- dus Agterberg en Sophia Pot. Dirk Wander I Albeit us, z. van Albert us Arnol- dus van. Appelen en Lucia Peronella Elisa beth Ising. Johannes, z. van Johannes Machiel Spoel en Aartje van Meggelen. Patrus Mattiheus, z. van Cornelis Verschuur er. Martha Hendrica Bosman. Pieter Jo hannes, z. van Pjeter Johannes Kikkert en Alijda Petronella van Eijkelenburg. Jan Gijdbertus, z. van Antonius Hulst en Bar bara Koolman. Hendrika Johanna, d. van Dirk Florijn en Johanna Elisabeth Meijsser. Ondertrouwd: Marinus Cornelis v. Wilpen en Jansje Hendrika van Rennes. Aalt van de Geest en Teumtje Engel. dr. Wouterus Hermanns Christiaan van Es- veld en Wil'lemina Johanna Fenna Rost. Getrouwd: Cornelis Albertus Quint er Aaliberta van Diemen. Overleden: Arnoldus van Nimwe- gen, 95 j., wed. Grietje Hasselaar. Alij da de Jong, 84 jwed. J. J. Hoogland. Gerardus Bernardus Petrus van Zanten, 1 mud. Aaltje Ouwerkerk, 7 j. Jo hanna Hoefsloot, 64 j„ ongdh, Joseph Antonius Smolders, 6 d. Jacobus Hen drik de Greef, 6.7 j echtg. van Gerritje van Bruggen. -—[ Cornelis Kentrop, 82 j wed. Cornelia van der Tol. Dirkje van der Logt. 85 j„ wed. van Aart Geenhuizen. Sara de Vries, 61 j., ongeh. Barbara Johanna van der Lugt, 86 j., ongeh. Jacobus .van Es veld, 69 j., eclitg. van Aaltje van Zeldert. Peetje van den Hoven, 61 j., echtg. van Hendrik Hegman. Voor de bewijzen van belangstelling, ons betoond bij' het overlijden van onzen Zwager en Oom, Dr. JOH. G. MEZGER, betui gen wij onzen «lank. Uit aller naam, Mevr. de Wed. G. F. MEZGER. Amersfoort, 1 April 1909. voorheen Kortegrac 7. ASSURANTIËN C'REDIETEN COUPONS DEPOSITO'S EFFECTEN PROLONGATIES VREEMD GELD, WISSELS. Commlssionnairs in Ellecien en Kassiers. Amsterdam. Amersfoort. Plantsoen 10. Interc. Telephoon 188. PreearAttehouder met Algemeen# Volmaakt te Amersfoort: J. CATTIE SAFE-DEPOSIT. Fabrikaat „LIPS", Dordrecht. Nieuwst© constructie. Ctelieel Inbraak- en llrandvrij. T nlfotton huur a f p«* LUiYullGll f 2.50 per maand, enz. Afzonderlijke Knip- on Schrijfkamer voor huurders van Loketten beschikbaar. Amersfoortsche Opgericht 13 Mei 1876. ALGEMEENE VERGADERING op Maan dag 5 April 1009, dos middags 3 uur, in „De VerguHe Zwaan", Utreohtsonestraat. Age n da: Jaarverslag over 1908. Wat verder ter tafel komt. De Commissie van Toezicht, A. M. KOLLEWIJN Nz., Voor*. P. J. F REDERIKS, Secretaris. C. Pil'NS Jr.. Penningmeester. HEföDENMAKER. Ontvangen Groote Keuze. Diverse Prijzen. Specialiteit in OVERHEMDEN NAAR MAAT. K. RUITENBERG Hzn.. L'lrechlsclie Straat 21. Dames- en Heeren Kleermaker. ONTVANGEN DE NIEUWSTE STOFFEN voor Voorjaar en Zomer. Wijnhandel. Vin Blanc Mousseux du Médoc. Medoc Champagnisé 1 i Sec. 1.50 s* 8» S» I» N.B. De Vina Blancs Moussoux du Médoc zijn zuivere Witte Bordeaux Wijnen langs natuurlijken weg gechampagniseerd. Zij hebben minstens 2 jaar flescli. Onder de goedkoopere merken nemen zij de eerste plaats in. 8» Handtasschsn en Koffers.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3