HETNIEÜWSTEvoorheta.s.Seizoen Oranje-Croqueften 3 cents. Oranje-Sprits 10 cents per ons. So Easy p-nez Heeren Mode-Mag,a,zijn. Joh. F. Götte, Confiserie „de Gooijer'Kampstraat 34. A, DE VRIES, Langestraat 26. BrandS Brand! GROOTE OPRUIMING Behangeri] en Stoffeerderij. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. A. 0, ENGELBERTS en Go, Sanatorium voor Longlijders een Coupeur of Coupeur-reiziger Madelle Chr. van Otterloo, W F. A. GROENHUiZEN, Met LISSONE naar Spanje Wegens Brand, waterschade en verbouwing wordt alles opgeruimd. Goede gelegenheid om U te voorzien van prima Kreeft, Zalm Sardines. Prima Zuurwaren, Uitjes, Biscuits, Vruchten in hlik en tlesch, Ansjovis, Gember enz. enz. Kelen en lippen 20 ets. p. p., Stokvisch halve prüs. Firma W. C. ROERAADE, Specialiteit in Overhemden naar Maat. van een partij Goud- en Zilverwerken, Horloges en Gemonteerd Kristal, tot buitengewoon lage prijzen. FORTMANN HEHENKAMP, brug zag <len jongeling in de diepte verdwijnen. De eerste was niet in staat hulp te verleunen, daar de brug moest worden vastgezet. De tram was nl. in aantocht. De ongelukkige zou met een ledige mestpraam huiswaarts keeren. Het lijk is nog niet ge vonden. rOp verzoek van het Comité voor het huldeblijk der Utrechtsch- vrouwen aan H. M. de Koningin deelen wij mede, dat, nadat door het comité aan Hare Majesteit mededeeling was gedaan van de bestemming, toegedacht aan de beschikbaai gebleven gel den (eenige dagen geleden ïeeds door ons vermeld), het comité het bericht mocht ont vangen dal Hare Majesteit met groote be langstelling en oprechten dank deze mecle- deeling had ontvangen en aan. het comité de verzekering geeft van Harer Majesteits volle instemming met- de aanwending van dit gedeelte der bijeengebrachte gelden. De Staatscourant van Zaterdagavond bevat het Kon. Besluit, waarbij benoemd wordt tot officier van justitie bij de recht bank te Utrecht jhr. mr. A. Calkoen, thans officier van justitie bij de rechtbank te Gro ningen. rDe heeren S. de Jongh, van Utrecht en C. H. Lindeboom van Amsterdam zijn benoemd tot leeraren aan de „Vaikschool voor Typografie". In het Zaterdag verschenen nummer der Tribune komt een bericht voor dat mr. Mendels zich ,,voor het oogenblik", uit de i aktie der 8. D P. heeft Teruggetrokken Op onze vraag in welken zin dit op te vat ten is, deelde mr. Mendels ons mede dat dit bericht tot misverstand aanleiding zou kunnen geven. Het is integendeel zijn vast besluit zich definitief voor de aktio i cfer S. D. P. niet meer i ©schikbaar te l stellen wegens de wijze waarop men van die j zijde de bemiddeling van het Intern. Bureau om tot herstel der eenheid te geraken, heeft afgewezen. Binnen eenigen tijd zal mr. Mendels deze 1 gemeente verlaten, en zich ;e Amsterdam als advokaat vestigen U. D. aHet Centrum meldt, dat de oproe pingsbrief voor de algemeene vergadering van den Bond van R.-K. kiesvereenigingeu in Nederlajid, op 3 Mei a.s. te Utrecht te houden, het volgende voorstel bevat De Algemeene Bond van R.-.K kiesver- eenigingen in Nederland, overwegende, dat het, met het oog op de komende verkiezin gen voor de Tweede Kamer der Staten-Ge- neiraal noodig is een kort program van ac tie vast te stellen, spreekt zijn volle ver trouwen uit in het beleid van het zittende ministerie en verklaart zich voor lo. doorvoering der sociale verzekering en in verband daarmede 2o. herziening der tarieven van in- en uit voer, waardoor de voorwaarden van voort brenging binnen eigen grenzen zooveel mo gelijk gelijk worden gemaakt met die van het buitenland 3o. regeling der administratieve recht spraak, ook met het oog op de sociale Wet geving 4o. verdere gelijkmaking van openbaar en bijzonder onderwijs, en 5o. invoering van gezinshoofden-kiesrecht met evenredige vertegenwoordiging. Tucht-unie. Onder lei-ding van den heer Edo Bergsma, burgemeester van Enschedé, voorzitter van den A. N. W. B werd Zaterdag in het Gebouw voor K. en W. te Utrecht een vergadering gehou den van de tuchtunie. De heer Bergsma wees er op, dat de voorbereiding geruimen tijd had gevorderd, doch dat nu, naar spr. hoopte, de zaak krachtig zal worden aan gevat Medegedeeld werd, dat dr. H J. Kiewit de Jonge zijn benoeming tot eere-voorzitter had aanvaard. Aan de vereening Volksweer baarheid is voorts geantwoord dat men voor- loopig niet mede kan werken aan de op richting van jongelingskampen. Dit in ver hand met de omstandigheid, dat de tucht unie de Koninklijke goedkeuring nog niet heeft verworven, en het bestuur gemeend heeft, zoolang dit nog niet geschied is, de tuchtunie niet in het openbaar te doen op treden Het huishoudelijk reglement werd vast gesteld. Tot leden van het algemeen bestuur wer den benoemd- Edo Bergsma (A. N. VV. B.), G. Oosterbaan (Volksbond tegen Drankmis- biuik), J. M. van Hoogstraten (Volksweer baarheid), jhr. mr. D. O. Engelen (Mij. tor Nut van 't Algemeen), mej A. van Ewijck (Tesselsehade), jhr. G. J. W. C. H. Graaf land (Het Nederl. Lied), W. J. Kat (Bond van Amsterdamsche Buurtvereeniginge»), H R. Boeree (Ned Bond voor Lichame lijke Opvoeding), J. H Luiting (Amster damsche Bond voor Lichamelijke Opvoe ding), mej. Bouricius te 's Gravenhage, O. C A. Fabius te 's Gravenhage, J. Kleefstra te Hilversum, luitenant H J D. van Maa- nen te Utrecht, mr. P. A. N S. van Meurs te 's Gravenhage, en dr. C. J. Söhngen te Nijmegen. Verder zal nog aan die vereenigingen, welke zich op een terrein bewegen, dat nog niet in het algemeen bestuur vertegenwoor digd is, verzocht worden, een harer be kendste vertegenwoordigers aan te wijzen, om zitting in het algemeen bestuur te ne men. Het voorloopig bestuur zal echter tot .an de Koninklijke goedkeuring der statuten de zaken blijven leiden. aOp de heden te Utrecht'gehouden Palmpaardenmarkt waren 1400 paarden en veulens aangevoerd. De paarden werden ver kocht van f 40 tot f 850de veulens van f 100 tot f 300hitten f 60 a f 200 rMen meldt uit Zeist Ten gevolge van een onbeduidend wondje aan het been, waarover zwarte kousen ge dragen werden, ontstond bij een 12-jarige jongen alhier bloedvergiftiging, waaraan de knaap na een smartelij'k lijden van enkele dagen bezweken is. 1 Erfgooier s-q u a e s t i e. Gelijk onlangs gemeld werd, heeft de door de re geering in verband met de erfgooiersaan- gelegeniheden benoemde commissie, onlangs aan de besturen der erfgooiersvereenigingen eene missive met vragenlijst gezonden, met verzoek om deze vóór 1 April te beantwoor d-en Van de vereeniging van erfgooiers tot de verdeeling der beide en weiden van Gooiland de z.g. „nieuwste" partij, men spreekt o.a. ook van de „oude" en de nieuwe" partij heeft in verband met de vragen lijst, als hare meening te kennen gegeven, dat er twee wegen openstaan tot- oplossing d-er erfgooiersquaest-ie, n.l. lo. de gebruiks rechten te laten, zooals ze zijn, doch de schaargelden te verhoogen, zoodat van een - te maken saldo de niet-scharenden jaarlijks een bedrag zullen ontvangen, of 2o. de gron den te verkoopen en de opbrengsten onder de erfgooiers te verdeelen N. R. Ct. Door 13. en W. werd, om bericht, consideratie en advies, in handen gesteld var. den heer J. Schulte Nordholt, inspec teur van het Bouw- en Woningtoezicht, een schrijven van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 2 Febr. j 1 inhoudende be denkingen tegen de door den gemeenteraad hij besluit van 4 November 1908 vastgestel de Bouwverordening. De inspecteur, diie wias uitgenoodigid te wil len bevorderen dat aan de bedenkingen wor de toegemoet gekomen, beeft thans een zeer uitvoerig Rapport uitgebracht, waarin hij als zijn meening te kennen geeft, Jat de bedenkingen van Gedep. Staten, zoowel van technischen als van juridischen aard, in menig geval te beschouwen zijn als oen kwestie van appreciatie van redactie of an derszins. De heer Schulk Nordholt zegt verder, si- vorens tot de artikelsgewijze behandeling over te gaan ,,Uit- den aard der zaak komt het mij voor, de bedoeling van uw college te zijn, mijnerzijds alleen den technischen aard dei- bedenkingen na te gaan en u dienomtrent van advies te dienen. Waar deze hier of daar moeilijk mocht zijn te scheiden van de meer rechtskundige strekking of anderszins van deze of gene, aan eene nadere beschouwing onderworpen bepaling, daar denk ik alleen mijne mee ning dienaangaande mede te deelen, zonder meer. Lettende op de vele door Gedeputeerde Staten geopperde bezwaren tegen goedkeu ring der verordening, welke eene spoedige vaststelling daarvan niet doen tegemoet zien, neem ik, gebruik makende van die ge legenheid, tevens de vrijheid, uw college alsnog voor te stellen, enkele nader aan te duiden wijzigingen, aanvullingen of anders zins in de verordening op te nemen en aan het oordeel der verschillende colleges te on derwerpen. Onder bevel van majoor D. W. de Jager, zullen de vier achtmaander-compag- niën van de voorjaarsploeg van het 5e regi ment Infanterie, van 3 tot 12 Augustus schietoefeningen in het schietkamp bij Hars kamp houden. Commandanten van deze zoogenaamde Harskamp-compagniëu zijn dt* kapiteins li Noest, el L. van der Moer, B. Reijnvaaoi en J. C. Wagner. Naar wij vernemen, zal de troep op 3 Augustus van hier naar Harskamp nuarchee ren. Ajax (Amsterdam)—Quick 2—3. Zeker een uitslag, dien niemand verwacht zal 'hebben 1 't Is dan ook een reuzensucces voor de 11 spelers, die gisteren gestreden hebben Wanneer men uagaat dat Vitesse, in Am- &i er dam, door datzelfde Ajax met 30 ge klopt werd, dan moet iedereen toch zeker toegeven, dat Quick <ie eer van het Oosten gisteren wèl 'heeft opgehouden. Quick vertrok met 5 invallers, 5 spelers van het eerste elftal, terwijl buitendien de Stoppelaar weer meespeelde. Ajax heeft eerst den vrij harden wind in den rug en profiteert hiervan, aanvallend optredende. Reeds heel spoedig raakt een der roode middenspelers den bal niet goed, het leder krijgt effect, en stevent al draaiende op het eigen doel afv. d. Plank wil stoppen, glijdt eenigszins uit en mistno. 1 is ge maakt. Quick verslapt gelukkig niet. De voorhoede gaat er zoo nu en dan, keurig samenspelende, vandoor, 't Vuur blijft er steeds in. Dit is vooral te danken aan hel vertrouwen dat zij kunnen stellen in de achterhoede, die alles wegwerkt en alle aan vallen van Ajax weet af te slaan. Uit een mooien voorzet van Mazel weet Ebell, door een goed geplaatst schot, te scoren en dus den stand op 11 te brengen. Ook de Amsterdammers doelpunten vóór rust nog éénmaal onthoudbaar, na een scrim mage vóór het doel der gasten. De stand bij rust is dus 2—1 in het voor deel van Ajax. 't Was een prachtig begin, vooral dat tegenpunt. Zoo iets kwam bij de laatste wed strijden niet voorl Vol moed wordt opnieuw begonnen, nu met het voordeel van den wind. Dit voordeel was duidelijk merkbaar gedurende de rest van het spel, bijna voortdurend was het leder op het terrein der gastheeren. Weer was 't Ebell dde, geholpen door een fout van den Ajax-keeper, scoorde, en dus den stand op 22 bracht. De Amsterdammers deden nog wel eenige uitvallen, maar d© achterhoede van Quick was niet meer te verschalken. Ooeneu was hier, als altijd, uitstekend op zijn post! Ook in de middenlinie werd 'hard gewerkt, en in de voorhoede liet Stoppelaar goed spel zien. Het samenspel was daar goed, hoewel De Boer den bal nog te lang bij zich houdt en Bteeds naar rechts overzet In ieder geval het spel was zóó goed, dat er nog een puntje gemaakt werd door Quick. Eenige angstige oogenblikken beleven we dan nog dat de stand zal veranderen, maar neen, gelukkig blijft ons dat bewaard! Als er nu „afmarsch" geblazen wordt beeft Quick welverdiend met 32 gewonnen. Daardoor komt het nu in de 4e bekerronde. Houd moed Quick!! De onderofficiers voetbalclub Wil helmina werd gisterenmiddag door IIV. C., op het terrein achter Rustoord, geklopt met 2 3. Verschenen is het 2e vlugschrift van dt Ned Zuid-Afrik Vereeniging, sc.. Damrak 95, Amstedam. Het doel hiervoor is, om zoo mogelijk, de helaas verflauwde en nog steeds verflau wende belangstelling hier te lande in Zuid- Afrikaansche zaken weder op te wekken. Van welk belang deze voor Nederland zelf zijn, meent het Bestuur in bet vroeger aan geboden vlugschriftje no. 1 te hebben aan getoond. Thans worden behandeldStudiefonds voor Zuid-Afrik studenten; Fonds ten be hoeve van het Hollandsch onderwijs in Z. Afrika; het Hollandsche Hospitaal te Pre toria en Boekencommissie van het Alg. Ned. Veifcood. Gisteravond hield de R. K. Volks bond zijne halfjaarlijksohe vergadering. Na dat de huishoudelijke zaken waren afgehan deld eu de voorzitter, de .heer H J. Huur- deman, de nieuwe leden had geïnstalleerd, werd het woord gegeven aan den secretaris en den penningmeester i*ot het uitbrengen van hun halfjaarlijksch verslag, waaruit o. m. het volgende blijkt: De teekenschóol voor volwassenen aan de ambachtschool waarvoor de gemeente sub sidie heeft gegeven, heeft goede resultaten opgeleverd. De teekenschool bij de Vereeni ging werd ook vrij goed bezocht Opgericht zijn een bureau van arbeidsrecht, waarvan nog al gebruik wordt gemaakt, en een Chr. Bestuimlersbond, welke nog te "kort in wer king is om daarvan iets bizonders te kun nen melden. Het Ondersteuningsfonds wordt tot meerdere deelname aanbevolen, ruim 50 leden zijn lid. Ten slotte woxden aanslui ting en oprichting bij en van vakvereeni- gingen aanbevolen Financiën 1 October 1908—1 April 1909. Voornaamste ontvangsten Spaarbank f 38.69 met kasso f 32.47, contributie f 245 30, donatién f 207.37, reserve f 29 30], buffet f 43.45, busje „hulp in nood" f 4.05], bi/dragen f 20.50, uitvoeringen f 90.34. Uitgaven contributie hoofdbestuur f 20 50, bodeloon f 46.28, stoelen f 23 75, biand en licht f 71.drukwerk f 39 69. reparatiën f 26.66, belasting f 22 87. rente 1 24. Pausfeest f 68.62 en uitvoering f 11.55A, begrafeniskosten van oen lid f 11, saldo te goed f 0.69. De heer Vos Sr bracht namens de com missie van financiën rapport uit, dat de rekening en verantwoording in de beste or de zijn bevonden. Spr., die gedurende 7 jaren lid van did commissie is geweest, zal nu uittreden. Hij spoort hel bestuur tot bezuiniging aan e:. l.oopt (Jat de R. K. Volksbond in bloei mo ge toenemen. Nog velen zijn er, die niet be kend zijn met het hooge doel van ons chris telijk vereenigingsleven. Vervolgens werden do volgende besluit«n genomen le Aan de R. K. Spoor- en tram wegvereeniging wordt Zondagavond 18 déz^r de zaal afgestaan tot het geven van eeo uitvoering2e. besloten wordt om zich to verklaren voor de oprichting van een Ar- beidsblad in bet aartsbisdom, ieder lid be taalt daarvoor 1 cent per maand. Medegedeeld werd. dat Paascbmaandag en Zondag 3 Mei candidaatstelling is van bestuursleden. Periodiek moeten aftreden de vice-voorzitter II J. Huurdeman, le secretaris, S. Kraan, le commissaris M. v. Groenestein, die zich wel, en de 2e pen ningmeester S. But-selaar, die zich niet her- kiesbnar stelt; 2e dat den 25en en 27en dezer het patroonsfeest zal herdacht wor den; 3e dat de leden op den dag der „blij de gebeurtenis zoo deze vóór des mid dags 2 uur bekend is, des avonds zich in het bondsgebouw moeten .bevinden om aan den fakkeloptocht deel te nemen. Aanbevolen wordt de Vereeniging tot Steun van Miliciens. Een ui/tnoodiging is ontvangen voor tie tentoonstelling te Haar lem. welke van 10 t<>t 18 April a.s. in het gebouw ,,St. Bavo" aldaar wordt gehouden. Nadat de coöperatieve Bondslevensverze- kering in eene breedvoerige (bespreking is uiteengezet, wordt de vergadering gesloten. Veiling door den notaris C. A. van Blarricum, Zaterdagavond 3 April 1909, in het koffiehuis „het Boompje". Een burgerwoonhuis no 38, met tuintje, aan den Weversingel, groot 90 centiaren. In bod gebracht en gekocht door L van den Berg, te Hoogland, voor f 1960. Door de politic alhier is beslag ge legd op een vermoedelijk val.ch kwartje, dat naar 's Rijks munt zal worden opgezonden. Gevonden voorwerpen. Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau zijn voor de fechtmatige eigenaars terug ie bekomen een gouden ring," waarin eenige steentjes, een geldbeursje met eenige centen en een ceintuur. Commlsslonnaiis in Elfecten en Kassiers. Amsterdam. Amersfoort. Plantsoen 10. Interc. Telephoon 188. Procuratiehouder met Algemeene Volmacht to Amersfoort: J. CATTIE SAFE-DEPOSIT. Fabrikaat „LIPS", Dordrecht. Nieuwste constructie. Geheel Inbraak- en Brandvrij. nfrpffpil te huur f 10-— P01' 5 LUnUllull f 2.50 per'maand, enz. Afzonderlijke Knip- en Schrijfkamer voor huurders van Loketten beschikbaar. te l'ntten op de Veluwe. Voor patiënten mot beginnend longlyden, Paviljoensysteem, draaibare lighal, boschlig- ballen. Intorc. Telefoon No. 3. Geneeslieeren Arts HAENTJENS, Metl. Drs. Arts, Middelburg. Notaris SCHALIJ, te Brcukelen-Nijen" rode, zal op Dinsdag den 27. April 190», des voormiddags ÏO ure precies, op de hotstede „Aan liet Dorp", to Kockengen, bewoond geweest door Mejuffrouw de Wed. P. VER8TEEGH, geb. .Spijker, om contant geld, in het openbaar verkoopen 25 kalfdragende ol gekalfd hebbende Koeien I gulste Vaars9 Pinken, eenige Kalveren1 Zeug met biggen en 2 jonge Zeugen. Voor'sI Boerenwagen, een driewielige Kar, een Hocimachine, een Hoeischudder, 2 Achtkor's pramen, I KruiwagenWeikuipen, Wringtobben, Pekelbakken. Kam met toebehooreR, Melkemmers en betgeen meer to voo'schijn zal worden gebracht' Gedurende 2 uren vóór den verkoop behoor lijk afgenommord, te bezichtigen. Er bestaat geene gelegenheid tol uitspannen. V EB BIEDT ZICH AAN alleszins bekwaam en van goedo getuigenissen voorzien. Brieven fr. lett. J. II. aan P. E. VAN PIERE BIJSTERVELD, boekhandel te Eindhoven. ÏPITIAllfl over vee* vrÜen ^ijd beschikkende IG III tl li II Zag dien gaarne bezet, hetzij met cartomiage- of schrijfwerk (het' liefst thuiswerk). Fr. br. lett. D. D. aan KRAAL's Boekl»., Drieborgen. Voor Amsterdamin klein gezin zonder kinderen, gevraagd tegen 1 Moi a. s. eene Dienstbode, v. g. g. v. en kunnende kokei^. Zich aan te melden Plantsoen 10, alhier. 24 Langestraat. - Amersfoort. COSTIMIKRE Weener Coupe. Fijne afwerking. alleen de echte, verkrijgbaar bij Instrumentmaker, Langstr. 42. o billion en p-nez. Op verzoek wordt do 26 daagsche reis naar Midden- en Zuid-Spanje 19 April herhaald. Onze reis naar de sehoone Oostkust van Spanje en de Balearen vertrekt 5 April; de goedkoope uitstap naar Zuid-Spanje op 20 April. Wie wensebt deel te nemen melde zich spoedig. Spoed U Lnngeotr. 47. HEfólDENMAfCEft. Ontvangen H Langestraat 63, over de Krommestr. TELEFOON 88. PC Magazijnen van Tapijten, Bedden en Slaapkamer-Meubelen.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3