So Easy p-nez de zuivere Jam I Koks- en Banketbakkerszaak Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIÊN. ZINGENDE VOGELS Markten te Zevenaar. W. F. A. GROENHUIZEN, MET LISSONE. J. v. Genderen, ?ijne Likeuren en Zeer Oude Genever ROK en ZOON Bad Neuenahr Cra£forHaotel Gedenksteen gevallen Hollanders. De, Volksstem van 12 Maart schrijft over de onthulling van een gedenksteen van in den laatsten oorlog ge vallen Hollanders o.a. het volgende: „Een korte maar hoogst indrukwekkende plechtigheid vond plaats Woensdagnamiddag te vier ure aan de oostzijde van liet kerk gebouw van de Hervormde Gemeente te Pre toria, waar een door de Nederlandsch-Zuid- Afrikaansche Vereeniging geschonken ge denksteen onthuld 'werd ter eere van de Hollanders, gevallen in de jongste oorlog. Een grote schare belangstellenden was op gekomen". De consul-generaal der Nederlanden, de heer F. M. Knobel, onthulde den gedenk steen met een rede, die veel indruk maakte. Daarna sprak prof .dr. Muller, die een schrijven van Louis Botha voorlas, dat als volgt luidt: Eerste Minister's Kantoor, Pretoria, 9 Maart' 1909. Geachte Professor Muller, In antwoord op uwe uitnodiging van de lsten dezer om de onthulling bij te wonen van de Gedenksteen, opgericht ter nage dachtenis der Hollanders die gevallen zijn in de laatste oorlog, spijt het mij zeer u te moeten mede delen dat dit voor mij onroo- gelik zal zijn daar ik reeds een publieke vergadering bepaald heb te Zeerust voor de 17de dezer. Ik kan u slechts verzekeren dat niet mij aangenamer zou zijn dan om ook mijn hulde te brengen aan die dappere Hol landers die hun leven opgeofferd hebben voor de zaak van hun Transvaalse en- Vrij- staatse broeders. Namen zoals die van Dr. Coster en vele anderen die met hem sneuvelden zullen bij ons steeds in ere gehouden worden. Uw dienstw. LOUIS BOTHA. Verder sprak nog generaal Piet Viljoen eenige woorden van dankbare herinnering. Stakende geneeskundi gen. Men schrijft uit Delft: Onze gemeente-geneeskundigen hebben er het bijltje bij neergelegd, althans voor een deel van den hun opgedragen arbeid. Eisch in elk geval herziening van de bestaande loonregeling. Als alle stakingen heeft ook deze haar diepere oorzaken. Bij de behandeling van het werklieden-reglement door den Raad, in Juni 1907, werd het reeds medegedeeld door het raadslid Van Batenburg (arts) dat zijn collega's ernstig bezwaar hadden tegen de bepalingen van art. 52, waarbij aan de gemeente-geneesheeren de controle werd opgedragen over de zieke werklieden. De geneesheeren wilden niet hunne colle ga's mede-controleeren, wat een indirect ge volg was van de bepalingen van het Art. De Raad echter handhaafde het Art. en sedert ging alles goed, hoewel nu en dan wel eens vernomen werd, dat er gemokt werd. In het najaiïy van 1908 stelde de Raad een© verordening vast, waarbij aan de ge meente-geneesheeren werd opgedragen dat omtrent elk kind, dat de openbare school voor het eerst, of na eene afwezigheid van 8 dagen weder wilde bezoeken, eene verkla ring omtrent zijne gezondheid moest wor den afgegeven. Toen begon het te gisten in de kringen der gemeentegeneeskundigen en het slot van. het gistingsproces was, dat de heeren een voudig weigerden deze verklaringen af te geven, als niet de gemeente daarvoor f 1 per stuk betaalde. Dat werd den Raad te duur en het Art. der Verordening werdi buiten werking gesteld. De medici hadden deze staking dus ge wonnen, maar er geen zijde bij gesponnen, precies als bij de meeste stakingen. Maar thans weigeren de heeren ook de gemeente werklieden te controleeren, als niet meer loon of eene andere loonregeling wordt ge geven. Zij wilden eene regeling als bij de Rijksverzekeringsbank. Zoo staan nu pa troon en werklieden opnieuw tegenover el kander. Over dit optreden dezer gemeente-ambte naren geven B. en W. in hun schrijven aan den Raad, in zeer scherpe bewoordingen hunne afkeuring te kennen. Zelfs al erkent men het onrecht, den ambtenaren aange daan, clan moet betreurd, dat deze men- schen zoo zeer den legalen weg verlieten en dat zij niet begrijpen, dat het maken van instructaën aan de overheid is. De Collegia liteit der heeren maakt dat B. en W. op het oogenblik vrijwel krachteloos staan. Aan den Raad wordt daarom voorgesteld' Art. 52, oorloopig zóó toe te passen, dat de behandelende geneesheer eene verklaring zal afgeven. Collegegelden. Voor de Am- sterdainsche rechtbank heeft terecht gestaan een candidaat in de medicijnen wegens over treding van art. 4 der universiteitsverorde ning, welk artikel de collegegelden regelt. De student had nl. een tweeweekschen cur sus iu het laboratorium in het Binnengast huis onder leiding van dr. Focke Mensing bijgewoond zonder de collegegelden, groot f 200, betaald te hebben, noch als gerech tigde tot deelname ingeschreven te zijn. Doze cursus duurt van 1 November tot ulti mo Februari, doch een student krijgt slechts 2 weken onderricht in bedoelden cursus, die slechts doorS studenten tegelijk gevolgd kan worden. Bekl. bekende 9 van de 12 lessen bijgewoond te hebben zonder de col legegelden betaald te nebben en zich niet te hebben laten inschrijven. Later heeft hij de f 200 betaald. Na het hooren van 4 getui gen achtte de off. van justutie bekl. schul dig aan de overtreding v an art. 4 der ver ordening en requireerde tegen hem eene geldboete van f 400, subs. 20 dagen hechte nis. Uitspraak 30 dezer. De berooving van f 5 5,0 0 0. Men herinnert zich de brutale berooving waaraan destijds een looper van de Ned. Fabriek van Werktuigen en Spoorwegmate riaal te Amsterdam heeft blootgestaan. Ko mende uit het postkantoor werd hem een portefeuille met f 55,000, bijna uitsluitend in bankbiljetten van f 1000, ontrold. Het zeer langdurig onderzoek in deze zauk is thans geheel geëindigd, zonder het ge- wenschte resultaat te hebben kunnen opleve ren. Maar het is wel van belang mede te deelen, dat dit minder aan de politie ge legen heeft dan wel aan het feit, dat de ver moedelijke dader zich e Londen ophield, en de justitie zijn uitlevering moeilijk kon aanvragen. Engeland toch zou voor dit misdrijf alleen op beëedigde verklaringen hebben uitgele verd en deze konden van familieleden van den verdachte niet worden verkregen. (Hbld.) 1 n b r a a k. Vrijdagnacht is in den pakkelder van de firma J. Speyer Co., in de Koningdwarsstraat, te Amsterdam, inge broken. De buren vonden Zaterdagmorgen de deuren van den kelder openstaan en stel den den eigenaar van den kelder hiermede in kennis. Bij onderzoek bleek het hang slot verbroken en het deurslot geforceerd te zijn. Gestolen zijn 60 kostuumrokken, een hoeveelheid vloerzeil, tafelkleeden en een partijtje manufacturen, tot een gezamenlijke waarde van 250 De firma is verzekerd tegen inbraak. Rivier diefstallen. Schipper R., liggende aan de Maas nabij het Maas- station te Rotterdam, heeft Zaterdag nacht blijk gegeven een evengoed schutter als schipper te zijn. Hij hoorde omstreeks half drie op liet dek van zijn lichter de ..Bevalligheid" leven. Op het dek gekomen zag hij een twee tal kevels in allei-ijl het dek verlaten, in een roeiboot springen en zich met een derde, die zich in de roeiboot bevond, snel verwij deren. Op het dek in gangboord lagen der tien zakken rogge drie leege zakken en twee emmers. Daar de lichter geheel met- graan gevuld was, behoefde schipper R. niet lang te zoeken naar de reden van de komst der ongenoode gasten en hun overhaast vertrek Fluks ging hij naar beneden, haalde zijn ge weer voor den dag en loste een drietal scho- teu. De rivierpolitie, door deze schoten op merkzaam gemaakt, stak onmiddellijk van wal, de kerels in de roeiboot achterna. Spoe dig had men de heeren te pakken, die ble ken te zijn zekere G. M. S., uit de Oudaen- straat J. J. S., van de Diergaardesingel, en zekere A. C., alle drie zeer goede beken den der politie. J. J. S bleek een schot in de borst en een in de kin ontvangen te heb ben. Zijn overbrenging naar het ziekenhuis was noodzakelijk. Zijn toestand is vrij ern stig. G. M. S. ontving een schot in de lin kerelleboog, ook hij moest onmiddellijk wor den verbonden. A. C. bleef ongedeerd, waar om men hem onmiddellijk in het politiebu reau opsloot, alwaar de beide andere hee- (ren hem wel spoedig komen opzoeken, al thans wanneer de eerste, wiens wonden ern stig zijn, ér bovenop komt. De moord op Laura Klin kenberg. Men meldt uit Vaals aan de Maasbode De Akensche politie zoekt sedert ruim een jaar met koortsacht'gen ijver naar den moordenaar der 16-jange Laura Klinken berg, die in een bosch bij Aken, vreeselijk verminkt, werd gevonden. In het geheel heeft zij eon twaalftal moordenaars gearres teerd, en ze allen, wegens gebrek aan be wijs. weer op vrije voeten moeten stellen. 12 Maart jl. arresteerde zij weer een man, bijgenaamd de ,,Lord van Kockum". Ein delijk meende de Akensche justitie den ech ten moordenaar te pakken te hebben. Hij werd gebracht voor de plaats waar het vermoorde meisje was gevonden de bes te politiehonden werden in actie gesteld. Doch de lord ontkende en bleef ontkennen, terwijl de politie onmachtig was, bewijzen voor zijne schuld, bij te brengen. Wel gaf Lokourant, zoo heet de „Lord", een eerzaam Inndbouwersknecht, toe met Laura op den dag van hare vermoording een samenkomst te hebben gehadhoe Laura echter om het leven is gebracht en door wien, wist- Lekou- rant niet te vertellen. Intusschen heeft de „Lord" gedurende eemgen tijd de belang stelling gehad van heel de Akensche pers, die niet naliet, het intieme leven van den boerenzoon, die 5 weken lang is gevangen gehouden, tot in de fijnste vezels uit te pluizen. De Lord van Kuckum geniet thans weel de voorjaarslucht. Welke „moordenaar" nu aan de beurt 1 'n Zwervertje van 2\ jaar. Vrijdagavond omstreeks half negen hebben kinderen zwervende in de Loofdakstraat te Rotterdam aangetroffen een knaapje van omstreeks 2J jaar. Het ventje, dat omtrent zijn naam en woonplaats geen begrijpelijke aanduidingen kan geven, ziet er bleekjes uit, heeft blond haar en bruine oogen. Het is gekleed met grijs linnen -chort met mouwen, afgezet met rood en wit linnen band, een vaal grijs geruite jurk, hruin cheviot rokje, bruine kousen, bruine p'uclie pantoffeltjes, zwart met wit geruite cache-nez en blauw cheviot jockey-pet. Den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft het knaapje bij de politie in de Vinken- straat doorgebracht en daar het niet gelukt is zijn ouders op te sporen, is het ter be schikking van het armbestuur gesteld. (N. R.Ct.) School- en Kerknieuws. Bedankt als lid van den Bond v. N. Ond. Naar bekend is, heeft de redacteur van ,,De Bode", het orgaaii van den Bond van Nederlandsolie Onderwijzers, de heer B. Valk, te Rotterdam, in een conflict met zijn beide A msterd ainsche mede-redacteuren redenen gevonden, als redacteur van liet Bonds orgaan te bedanken. Toen er candidlaten werdien gesteld voor het vaeeerendo redacteurschap, liet echter de keer Valk zidli oen candidatuur van de afdeeling Rotterdam weer welgevallen, In het nummer van ,,De Bode" van heden komt nu ©venwel de heer Valk van zijn bereidverklaring terug, daar, volgens zijne medëdeeding, de afdee- ling Rotterdam verklaard heeft, de verantwoor delijkheid van zijn candidatuur niet langer te kunnen dragenBovendien heeft hij, nu hij ken nis genomen lieeft van die verspreide vertrouwe lijke carculaire omtrent zijn candidaatstelling zijn functie als redacteur van „De Bode" onmid dellijk neergelegd on tevens bedankt als lid van don Bond. Aan het hoofd van het blad komen thans reeds onkel de naanen van de beide andere redacteuren voor. De oudste predikant by de Ned, Herv. Kerk, ds. G. W. van Eerde J.Rzn., te Huizinge, heeft bij liet Prov. Kerkbestuur van Groningen tegen 1 October a. s. na bijna 56-jarige Evange liebediening eervol emeritaat aangevraagd. Ds. Van Eerde aanvaardde het predikambt den 19, Juni 1853 te Westerbork, vertrok van daair iu 1881 naar Westernielanul en deed 1 Maart 1801 te Huizinge zijne intrede. Hij is verscheidene jaren lid van de Synode en van het Prov. Kerk- bestuur van Drenthe en Groningen geweest. Hij is officier in de orde van. Oranje-Nassau. Utrecht. Voor de Huisvlijttentoon- stelling voor stad en provincie Utrecht is, behalve van H.H. M.M. de Koningin en Koningin-Moeder, een medaille ontvangen van Z. K. H. den Prins der Nederlanden. Utrecht, 17 April. Heden is door het provinciaal bestuur aanbesteedhet ge bouw voor bet tandheelkundig instituut aan de Oude Gracht te Utrecht. Raming f 79000. Aantal inschrijvingen 21. Laagste inschrij ver de heer J. W. Mathijs, te Utrecht, voor f 69,690. Plet gemeentebestuur van Utrecht heeft heden aanbesteed het maken van twee vaste bruggen o^ver de Moesgracht, met bijbehoo- rende werken. Ingekomen 13 biljetten. Laagste inschrijver de heer F. van Balen, te Oudenrijn, voor f8885; het aanleggen van rioleering, bestrating en verdere werken oj een terrein tusschen de Kruisvaart en de Moesgracht. Ingekomen 11 biljettenlaagste inschrijver de heer J. J. van Vuuren, te Utrecht, voor f 11,362. H ui s v 1 ij t. De tweede huis vlij t- tentoonstelling te Baarn, zal op 30 April, 1 en 2 Mei a.s. worden gehouden in het Nutsgebouw aan de Penstraat aldaar. Hilversum. Zaterdag werd door den architect B. II. Bakker aanbesteed het uit breiden van de sigarenfabriek der firma Van Oenen en Manssen aan den Laar der - weg. Ingekomen 13 biljetten. Minste in schrijver A. Ruiter alhier, voor f 7549. Hilversum. Zaterdagnacht is het woonhuis van 'den heer J. C. Renden aan het Achterom no. 14 te Hilversum geheel uitgebrand. Met 3 stralen op de waterlei ding bluschte de brandweer het- vuur. Oor zaak onbekend. Verzekering dekt de schade.' Naarden, 17 April. Door B. en W. van Naarden is namens den Gemeenteraad heden aan den afgetreden gemeentesecreta ris en ontvanger, den heer G. Munnikhui- zen, aldaar, een souvenir aangeboden, be staande uit 2 etsen -van prof. Dake naar Mailve, als blijk van waardeering voor de nauwgezette, bewondering afdwingende wij ze, waarop de oud-functionaris gedurende vele jaren de gemeente-administratie heeft gevoerd. De luit.-kolonel J. H. .van der Burg van het 5e Regiment Infanterie is benoemd tot plaatsvervangend lid en voorzitter van ih commissie, welke het toelatingsexamen voor den hoofdcursus te Kampen zal afne men. Het schriftelijk gedeelte van dit examen wórdt gehouden op 8, 9 en 10 Juni De heer J. H. C. Kuijlaars, adj.- commies ter gemeente-secretarie, is benoemd tot gemeente-secretaris van Didam. De rijksklerk 2e klasse der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen F. Gouma, is overgeplaatst van de inspectie te Leiden bij de inspectie 'e Amersfoort. De zangvereeniging „Amersfoorts Man nenkoor" geeft Donderdagavond in Amicitia een volksconcert. Het strijk-ensemble „Phry- nis" zal daarbij zijn medewerking verleenen. Het programma luidt1. Einzug dei- Gaste, Wagner; 2. De martelaars in het Colyseum, de Rille; 3. Romance, Kahnt; 4 De Bede, v. Millingen; 5. a. das Gebet (uit Freisc'hutz), von Weber; b. der ein- same Wanderer, von Weber; 6. Die Zau- berflö'e, Mozart; 7. De Rots in Zee, Hol; 8. a. Herzen und Blumen, b. Songe d'amour après le bal, beidde van Czibulka; 9. Het Wilt Vogelijn, 't Visschertje, 't Liedje van de Zee; 10. Walzertraum, Strauss. Mocht de blijde gebeurtenis Donderdag plaats hebben, dan ligt het in die bedoeling 't concert eenige dagen uit te stellen. Bij het te Delft gehouden nationaal schermconcours, uitgeschreven dioor de on derofficiers gymn. en schermvereeniging Lycurgus, behaalde het 5e Regim. Inf. de korpsprijzen ©ereprijs geweer, le sabel en 3e floret, in de person eel wedstrijden de ser geanten Derogee 2e floret, 4e geweerBotes 2e geweer en Ham 6e floret. Gisteren werd Quick II hier door A. W. II (uit Bussum) geslagen met 21. Hoewel na rust voortdurend sterker, wist Quick geen doelpunten meer te maken. Het geheel was een saaie vertooning. In de zaal van den R.-K. Volksbond hield gisteravond de R.-K. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Ansfri- dus" eene feestvergadering met dames. De heer Kempeneers van Plilversuin, hoofdbestuurslid, sprak een inleidend woord. De vergadering werd vervolgens geopend door den voorzitter den heer L. Smeeman, die de leden aanspoorde om bij de „blijde gebeurtenis" deel te nemen aan den fakkel optocht. Een zestal voordrachten werden ten beste gegeven, alsmede het kluchtspel „Jocrisse de Vondeling" dat de lachspieren flink in werking bracht. Na het eerste nummer werd het woord verleend aan den kapelaan R. G. R. Smeets, adviseur der vereeniging. Spr. spoorde de leden aan om in grooten getale op te gaan naar 't Spoorwegcongres, dat den 25 de&ei' te Rozendaal wordt gehouden, en den soc.-de mocraten te doen zien dat ook de katholie ken ströven naar betere volkstoestanden, doch dat zij die op eene an diere wijze trachten te verkrijgen. Spr. zal nu tot zijn onderwerp komen „Vakorganisatie". Er wordt, begint spr. te zeggen, in den tegenwoordigen tijd veel ge daan aan vakorganisatie, en wanneer ge met den tijd mede wilt gaan, dient ge ook het streven en doel van die organisaties te ken nen. Wij katholieken zijn verplicht om ook daaraan mede te doen, al zou 't ook zijn om de kracht die de vakorganisatie ontwikkelt, niet in banden van het socialisme te spelen. „Onbekend maakt onbemind", zegt het j spreekwoord, daarom is liet zoo jammer dat vele meer gegoeden nog zoo onbekend met de vakorganisatie zijn. Niet zelden zien ze men 'n soort minachting op een georganiseerd werkman neer; men bestempelt hem zoo gauw als „rood". Spr. zal nu in 't kort uiteenzetten wat de vakvereeniging is, en wat zij wil. De Werklieden- en Volksbonden zorgen voor de stoffelijke en godsdienstige belangen van den werkman, kennis en liefde moeten hem wor den ingeprent. De vakvereenigingen zorgen enkel voor de maatschappelijke belangen. Spr. vraagt hoe zijn nu de vakvereenigin gen ontsaan, en geeft hiervan de eer aan die groote industriëelen, die van hun arbei ders een soort slaven maakten. De arbeiders stelden een macht tegenover het kapitaal, om, door zich te vereenigen, een pressie uit te oefenen op het 'bedrijf, zoo noodig door het uiterste middel, de neerlegging van den arbeid met de macht die de solidariteit in eene vereeniging meebrengt. Spr. wil echter ook wijzen op de gevolgen van een „sta king" en op de noodzakelijkheid dat de ar- der ,bij een mogelijk conflict, de rechtmatige eischen en de positie van den patroon ook overweg© In et verdere deel zijner rede wijst spr. ei op dat de R.-K. arbeiders eigen veree- j nigingen moeten stichten, omdat de princi pieel© godsdienstige belangen van andere christelijke vereenigingen soms sterk uiteen- loopen. Daarom kunnen de vereenigingen toch wel samenwerken. De heer Kempeneers en de voorzitter be dankten kapelaan Smeets voor zijne leer zame rede. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie zijn terug te bekomen voor den rechtmatigen eigenaar een op den openbaren weg gevonden, zilveren geldbeursje en een zwart lederen dames- i taschje. met. .1. F. RIEJI-VIS' Verpakte Zaden en Voeders. Op «Ik pak staat d* j«bruiksaa»wijiimg en behandeling. Zangzaad voor Kasarierag«Is 15 «t. Papegaaienvoader25 Zevenzaad voor Wildzang10 ParkietenvoadarlO Voader voor Ind. Vogels16 Zoet Zomarraapzaad12 Lijster- an Leeuwavikasvoadar, sar Jjt kilo1» Lijster- an Leeuwarikanvoader, par J/i kilo pakje25 Geparfumeord gezuiverd Vogelzaad 15 .1. F. ltiem—Vis' Krachtochteiid- voeder voor Hoenders, bevordert het eierleggen. Uitsluitend verpakt in geplombeerde zakken mat naam an adres, man latte daarop. aVa25*0 kilo. f 0.45 f 0.90 f 4,— f 7M Verkrijgbaar hg J. VAN G JE NDlf- REN, alwaar Piijseeurast gratis ver krijgbaar is. J. F. RIEM VIS. Zaadhandel, N. Holatr. 12, Den Haag;. Kromme Nieuwe Gracht 48Utrecht. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal 11,000,000.—. Verschaft op billijke voorwaarden crediet, koopt en verkoopt Effecten, Coupons en Kiiitenlandscli Geld, sluit prolonga- tiën tegen den koers van den dag en opent rekening; - courant met rentevergoeding a 3 pCt. Neemt gelden in depót met 2 dagen opzegging 2®/4 pCt. 14 U voor één maand vast ii 31/! voor drie maanden vast 3i/a voor zes maanden vast h 3i/s voor oen iaar vast a 4 hare Spaarkas il 8 Belast zich met het in bewaring; nesuc» van waarden in hare brand vrije in richting. Kantoor geopend eiken werkdag van s mor gons 9 tot s namiddags 3 uur. De Directie, J. J. VAN ASCH VAN WIJCK. G. W. .T. HOOFT. door zeer bijzondere omstandigheden Te Koop, op een eerste klas luxe plaats. Deze Zaak, eerste klas ingericht, Br. fr. lett. A. A., Algem. Adv.-Bureau KRUISMAN Co., Amsterdam. alleen de echte', verkrijgbaar bij Instrumentmaker, Langstr. 42. i aan brillen en p-nez. HEN LETTE DAAROP. I Hei. Hoogst interessante reis „'hoen per S.S. Vondel naar Lissabon, Genua, torug over de Ital. meren en per rijtuig door liet schoono Oost-Zwitserland, duur 24 dagen f 350.—. Hei. Prachtige kunst- en natuurreis naar Uorenco, Rome, Napels, Sorrento, ©nz. «Mri. Naar het schilderachtige eiland "Corsica. ÏV ÏT Naar Parijs, Versailles, Fontainebloau. II Hei. Naar Londen en het liefelijke eiland Wight. 12 Hei. Over den Gotthard naar de Ital. meren, terug per rytuig door Oost-Zwitserland. 25 Hel. Naar Londen tijdons do beroomde Derby-rennen. 26 Hel. Naar Berlijn en Potsdam, tijdens de Koizerparade. Programma's k 10 ets verkrijgbaar. LI8SO- ZOO>' Si»g«*I 155, AlUKterriam. Alloonreizonden neemt do proof mot on/.o uitstekende Hotelcoupons. per '/2 K.G. Peren (Ijsbonten) f 0,50 Appelen (heel) - 0,30 Appelen (schijfjes) - 0,25 Appelen (stnkjes zoet) - 0,40 Appelen (stnkjes zuur) - 0,35 Appelen (zuur en zoet) - 0,25 Pruimedanten f' 0,40, - 0,35 - 0,25, - 0,20 Hfnskadel Rozijnen - 0,60 Abrikozen t 0,55, f 0,45, 0,35 Kersen op eigen sap 45, 50, 70-85 Vruchten au natnrel. Appelmoes per flesch f 0,40- Voor de flesch 10 ct. terug. Ananas per blik (1 p.) stukjes i 0,30 Ananas (l1/a p.) heel - 0,40 Aanbevelend Telcpli. 104. Arnliemsciiestr. 25. Geen vee zal vóór de markten mogen wurden gestald dan na keuring door den plverv. Rijksveearts te Zevenaar. i 'I word-o wtl aagamaakt aUt (tthraaaanl. SRVSNLUCAS BOLS AMSTERDAM. Vraagt uitsluitend t Op de roode doos, waarin Dr. „MANNING'S echte Kinadruppels van Dr. DE VRIJ verkocht worden, staat niets anders dan I Best bekend staand liur-Etnblisse- iiient ter plaatse in" bevoorrechtig© rustige omgeving voor Sniker-, Hang-, Lever-, Galsteen-, Nier en andere ziekten. Centrale Tcrwarnting, Lift, alle soorten Raden. Fango- beliaudeliiig enz. Fijnste Kur- Keuken. Moderne comfort. Pension. GoïlL prospectus gratis en franco dooi den Eigenaar FRANZ SCHROEDER. Schouwburg Utrecht. N. V. „Het Tooneel". Dir.: WILLEM BOY AARDS on WILLEM STUMPFF Jr. Donderdag 22 April 1909. OE VLINDER. Komedie in 4 bedrijven van BERNARD SIIAVV. Regie: WILLEM ROYAARDS. Aanvang acht ure. Prijzen der plaatsen t Balcon f 3.—, Stalles f 2.59lo Amph f 2. le Zijloge f 1.7/i, Baignoires en 2e Amph. f 1.50Parterre f l. 3o Amphitheater f 0.80, 2e Zijlogo f 0.75, 4o Amphithoater f 0.50, Gaanderij f 0.30. Plaatsbespreking. Voor Aandoolhouders Dinsdag van 10 tot 12 uur. voor hot Publiek denzelfden dag (na loting) van I tot 3 uur, vorder Woensdag on Donderdag van 10 tot 12 on van 1 tot 3 uur.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3