BOUCHEES DE JONG DE LUCHTVAART KERSEN en BESSEN. SC HE VEN IN GEN. Uurwerken. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Ned. School voor Nijverheid en Handel, Vorstelijke wieg W F. A GROENHUIZEN, 10 flinkedeelen voorslechts fl.90, ZINGENDE VOGELS Vleeschextrakten, Officieel Orgaan van de Nederlandsche Vereen, voor Luchtvaart. Prfjs per halfjaar f 2.- bii vooruitbetaling. ie stellen, die geschikt zijn om de zinnelijk heid van de jeugd te prikkelen". Niet om dat z>j zulk een tentoonstelling wilden zien aangemoedigd maar ten eerste dewijl de rijkswetgever de materie geregeld heeft en ten tweede omdat zij van de gemeente-poli- tie ten dezen een optreden vreesden, zonder oordeel des onderscheids. Maar ook onder diegenen, die vóór het artikel hebben ge stemd, in de meening, dat de gemeentelijke overheid in staat zou zijn te waken tegen een onoordeelkundige interpretatie van de bepaling, zullen er ongetwijfeld zijn, die nu te laat tot het inzicht zullen komen hunner dwaling. De Deensche kunsthandel in de Leidsche- straat namelijk, had dezer dagen argeloos in zijn winkelkast eenige bronzen beeldjes uitgestald, naar Grieksche antieken en van Deensche kunstenaars, waartegen heusch geen ander bezwaar valt in te brengen, dan dat zij de mensehelijke vormen niet ont huld hebben; maar beeldjes, waaraan alle onzuivere bedoeling volkomen vreemd is. fluks is toen een gehelmde zedelijkheids wachter het magazijn binnengetreden met het bevel de beeldjes van achter het win kelraam te verwijderen, op poene van in beslagneming en 'boete. De winkelhouder, wel Ten zeerste verbaasd over deze kleinzie ligheid der Amsterdamsche politie, maar, vooral ook als vreemdeling elke botsing met haar willende vermijden, heeft aan het be vel onmiddellijk voldaan en vergenoegt er zich mede ,,die Hollanders" stilletjes uit te lachen om hun gemaakte deugdzaamheid, aesthetic h wanbegrip en Chineesche achter- bakschheid. Verkeerd gesprongen. Dezer dagen zegt de ,,Avp." heeft een aandeelhoudersvergadering plaats gehad van een der grootste transportondernemin gen te Amsterdam. De vergadering werd in. Den Haag gehouden. Op deze vergadering verschenen een 29 aandeelhouders", die alleen afls stroo man n en" moesten dienst doen. Er waren kellners, kleine kooplieden enz. onder, en allen waren door den Amsterdam- schen directeur der onderneming, die zijn Haagschen collega een beentje wilde lich ten, van 6 aandeelen voorzien, uitbrengen de samen 6 stemmen, dus in het geheel 174 stemmen Nu wilde evenwel het geval, waardoor laten we in het midden dat de stroo- mannen op de vergadering, toen het op stemmen aankwam, allen tegen hun last gever stemden, wat ten gevolge had, dat de Haagsche directeur mét groote meerderheid van steramen in zijne functie werd gehand haafd, en ook andere voorstellen, van Am sterdamsche zijde ingediend, met groote meerderheid van stemmen werden verwor pen. Daarmee was de zaak evenwel niet afge- loopen. Een der ,,stroomannen-aandeelhou ders" vroeg-na afloop van de vergadering aan ©en der aanwezigen: ,,Mo©b ik die „briefjes" (depotbewijzenbewijzen dat de aandeelen gedeponeerd waren) nu nog weer teruggeven?" „Neen", was het antwoord en daarop werd door de stroomannen aan den Amsterdamschen directeur medege deeld „eens gegeven, blijft gegeven". Goede raad was duur. De eigenaar der 174 aandeelen wilde zijn bezit natuurlijk graag terug hebben en deed daartoe met zijn advocaat alle moeite. Men begon „goede raad is duur" zeiden we geld te bieden en wel tot duizend gulden toe, maar de andere partij antwoordde: „als 't u duizend waard is dan mij wel tweedui zend' (Een der nieuwe z.g. aandeelhou ders trad namelijk voor allen op). Ten slotte werd de hulp van een com missaris van politie en den officier van justitie ingeroepen, en na dagen achtereen, in de weer te zijn geweest om de handtee- kening van de pseudo-aandeelhouders te krijgen, waardoor zij afstand doen van hun rechten, uitgedrukt in het depotbewijs, is dit met het grootste gedeelte hunner gelukt. Eenige „aandeelhouders'blijven echter, naar men ons mededeelde, trots alle dreige menten met vervolging, weigeren en willen óf „aandeelhouders" blijven, óf hun reoht als „aandeelhouder" duurder verkoopen. We zijn benieuwd boe de zaak nog zal afloopen. Een duur rechtszaakje. Een pem u-controleur te Rotterdam maakte 8 April j 1. tegen iemand proces-verbaal op wegens 'het reizen met een kaartje buurt verkeer in een trein, waarop dat kaartje niet geldig was. De bekeurde gaf op te zijn: Johan Wassink, uit Dreumel. Deze werd nu deswege gedagvaard voor het kantongerecht I te Rotterdam. Hij schreef aan den ambtenaar van het Open baar Ministerie, dat hij nooit te Rotterdam is geweest, en op dien dag met drie pei*so- nen te Dreumei heeft gewerkt en van welke personen hij de namen opgaf. De ambtenaar dagvaardde nu ook deze drie. Aan getuigengeld ontvingen zij 33,75, de kosten van dagvaarding zijn 4,39. Voor den beklaagde vroeg het Op. Min. vrijspraak. Een vreemd verzoek. Het N. v. d. D. meldt, dat Donderdagmiddag aan het politiebureau aan den Amsteldijk te Amsterdam een ongeveer 16-jarig meisje kwam, gekleed in jongenskleeren en met kort geknipte haren. Zij verzocht de politie haar behulpzaam te zijn in het terugvinden van haar eigen kleeren, doch wist niet de minste aanwijzing te doen hoe zij ze verlo ren had en waar ze zouden te vinden zijn. Wel bewecrdp zij de kleeren, welke zij aan had, van een onbekenden man te hebben gekregen. 't Bleek dat men met een geestelijke stoornis te doen had, waarvoor het meisje reeds vroeger in een gesticht te Deventer verpleegd was Thans was zij als kamer meisje in een hotel hier ter stede werkzaam. Zij is door de zorg der politie naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Later werden haar kleederen gevonden in een tabschje in het Vondelpark. Overboord geslagen. Za terdagavond is op hot Merwedekanaal onder Zuilen de 22-jarige J. K., conducteur op de stoomboot „Concordia VII" van Amster dam naar Arnhem overboord geslagen en verdronken. Door de bemanning ia later het lijk opgevischt. Branden. In de meubelmakers- werkplaats van de firma De Hoed en Ber lijn, aan de Botersloot te Rotterdam, tus schen de huizen ingebouwd, brak Zaterdag- avond brand uit door het omvallen van een I brandende petroleumlamp, die op een schaaf- bank stond. De brand, die zich vrij ernstig liet aanzien, was om half elf met 5 stralen gebluscht. De werkplaats brandde uit. j De firmanten waren niet geassureerd. De heer De Hoed bekwam brandwonden aan het hoofd, bij het omvallen van de lamp. Zaterdagmiddag omstreeks zes uur werd te 's Gravenhage de brandweer gealarmeerd voor een uitslaanden brand in een hoeren huis aan het Bezuidenihout, op den hoek va/n de Carel Reinierszkade. Daarbij bleek van hoe groot nut de brandweerposten aan de ver afgelegen hoeken van de stad zijn; de slangenwagen van den post Tbecresiastraat was binnen vier minuten op het terrein van den brand. Daaraan is het dan ook te dan ken, dat het vuur zich beperkte tot de reeds bij de komst van den eersten slangenwagen fel brandende bovenverdieping. Oinmddjdel- iijk wei-den uit twee slangen op die water leiding watermassa's in het brandende huis geworpen. Inmiddels verscheen ook een slangenwagen van de brandweerkazerne uit de Prinsestraat en onder leiding van den brandweercommandant, jhr. Wicherc, werd toen het blusschingswerk met drie stralen krachtig voortgezet. Binnen een half uur was elk gevaar voor uitbreiding van den brand geweken, doch de brandweer had daarna nog een heel werk met het wegrui men van smeulende matrassen en karpet ten uit de uitgebrande kamers en het nat houden van de rookende kozijnen en zol dering. De brand is ontstaan doordat de vrouw des huizes op de slaapkamer een brandende lucifer had weggeworpen. Toen zij eenige oogenblikken later terugkwam, stond de ka mer in lichte laaie. Huis en inboedel zijn verzekerd. School- en Kerknieuws. Akte-examens lanA of tuin bouw kunde. Bij beschikking van den minis ter van Bimnenlaiidscite Zaken is bepaald: dat de commissie, aan welke wondt opgedra gen het cxamineeren van 'hen, die een akte van bekwaamOneid verlangen tot liet geven van mid delbaar onderwijs in land:- of tuinbouwkunde of hout tooit of tot liet geven van lager onderwijs in land- of tuinbouwKunde, bedoeld bij het ko- niixrklijk besluit van 2G Mei 1897 (Staatsbl. no. 161), voor het jaar 1909 zitting z«a l'houden te AVagemngen en zijn benoemd tot lid en voorzitter dier commissie, P. van Uoek, inspecteur van het landbouwonderwijs te 's Gravenhagetot leden; L. Broekema. directeur van de Rijks- hoogero land-, tuin- en bosohbouwscliool te Wagenin- gen; J. H. Aberson., B. A. Plein per van Balen, dr. J. Ritzema Bos, dr. D. van Gulik, A. C. 1de en dr. 0. Prtradh, leeraren aan de Rijks- hoogere lamel-, tuin- eu bosdhbouwsohool te Wapeningen J. Z. ten Rodengate Marissen, leeraar aan de Rijks-landbouwscliool te Wageningendir. H. Bos en dr. R. N. de Haas, leeraar aan de Rijks- hoogere burgerschool te WageningenD. F. van Esveld, leeraar aan de Rijks-veeartsenijschool te Ütrechrt.; dr. K. H. M. van de Zande, directeur na iirt rv :jKS-ra nu oouw proeTStanon ie nwm ,r. Heidema-, directeur van de R ijks-land bouw win ter soltool te Giroivingon W. Keestira, directeur van de Rijkaauivelsdhool te Bolsward; P. de Vries, directeur van de Rijks- tukubouwwiwfcer- school te AalsmeerK. Wrersma, directeur van de IIijks-tuimboiiwwintersohool te Naaldwijk; U. J Mansholt, rykslandbouwieeraar te Groningen J. Elema, njks-landbouwleeraar te Hoogeveen H. Wibbens, rijks-landbouwleeraar te Deventer D. S. Huizing», rijks-landbouwleeraar te Zut- phen; I. 0, J. Kakcbeeke, rijks-landbouwleeraar te Goes; C. H. Cla.assem, rijks-tuinbouwleeraar te Boskoop; N. Nobel, rijks-tuimbouwleeraar te Tiel; J. Mesdag, zinvol consulent te Leeuwarden (St.-O.) Blijkens mededeeling in de 's-Gravenhaag- sdhe Kerkbode zijn de berichten omtrent den toestand van Ds- Van der Flier gunstig en doen de fraaie en rustige omgeving en de buitenlucht den geaohten oudsten leeraar dezer gemeente aanvankelijk goed. Dr. Hoffman te Gouda seint aan ,,de Tijd dat ook de Neder la ndscïhe afdeeling der voorma liige advocaten van St. Pie ter i.s ontbonden. Utr. Hu.svlijt-tsntosnstelling. aDe uitreiking der bekroningen is vastgesteld op Maandag 21 Juni e. k. in 't Park Tivoli. Bij die gelegenheid zal een Volksconcert worden gegeven door het Utrechtsch Stedelijk Orchest. Na afloop vuurwerk. De algemeene toegangsprijs zal zijn 10 cents. aMedailles zij n nog geschonken door den heer J. J. van Noorle Jansen, algemeene voorzitter der Regelingsconnnissie, door me vrouw J. M. Staal, geb Pitlo, lid en dooi den heer M. Schaap, medelid dier commis sie. Op den avond van den openingsdag, a.s. Woensdag zal door het Studentén-Mando- linegezelschapN. I. M. E. A. in de zaal een concert worden gegeven. Voor dien avond is de toegangsprijs gesteld niet zooals abusievelijk op enkele der gepubli ceerde stukken werd vermeld op een gul den doch op 50 cents. Door eenige dames zal thee worden ge schonken, die tot lagen prijs zal verkrijg baar zijn. Een theetentje zal worden ingericht met de welwillende hulp der heeren Middelbeek an C. M. Knopper Fz., terwijl de heer Gude Petri wederom zoo welwillend is het servies ten gebruike af te staan. Op de inzendingen, welke door haar ver vaardigers te koop worden gesteld, zullen de koopprijzen vermeld zijn. Loten zijn a 25 cents verkrijgbaar in d« zaal. Ned. Locaalspoorweg- M ij. Zaterdag had te Apeldoorn de jaarlijk- sche algemeene vergadering plaats van aan deelhouders iu de Kon. Nederl.. Loc-aal spoorweg Maatschappij, 954 aandeelen uit- brengend)©42 stommen waren vertegen woordigd. Het jaarverslag over 1908, waarbij balans en winst- en verliesrekening werd overge legd, werd goedgekeurd eu het dividend vastgesteld op f 13 per aandeel van f 250, betaalbaar 2 Juli a. s. Als commissarissen werden herkozen de aftredende zijnde de heeren H. Ledeboer, te Almelo; H. P. J. Tutein Nolthenius, te Apeldoorn, en F. .M A. J. baron van Wijnbergen, te Arnhem. Besloten werd tot het aanleggen van een Prinses Julianapark op het plein bij het Loostation, der maatschappij door wijlen Koning Willem III geschonken. N ij kerk. Door het Bestuur van den polder Arkenheem zijn op de voordracht voor dijkgraaf geplaatst de heeren J. van Elfrinkhof, J. J. Schussler en A. van Ramshorst alhier. Aan de K. M. A. zijn overgegaan van het 2e naar het 3e studie jaar a. Infanterie h. t. 1. de cadet-sergeant C. A. J. Kroeze; b. Infanterie O. I. id. A. Feuilletau de Bruijn c. Cavalerie O. I. id. C. F. A. de Bruijn, (voorwaardelijk.) Tot leeraar in de Nederlandscbe taal en letterkunde, aan het Chr. gymnasium te Groningen, is met ingang van 1 Sept. be noemd de heer H. J. L. van Haselen. De heer W. Brouwer Dz. is benoemd tot organist bij de Ned. Herv. Kerk te Bar- n<>veld. Tot Rijksveldwachter alhier is be noemd A. Zwarts, vroeger agent van politie te Utrecht-. In de concertzaal van het café „De Arend" werd Zaterdag avoutj door de leden van den Kon. Bond van oud-onderofficie- ren met invite's de geboorte van Prinses Juliana feestelijk herdacht. Te ruim 8 uur werd de vergadering door den voorzitter, den heer H .S. Valkenburg geopend Na de door dezen uitgesproken feestrede hield -een varieerend programma van voor drachten, zangnummers en een kluchtspel de goed bezette vergadering tot middernacht bijeen. Een geannimeerd bal volgde op deze fees telijke bijeenkomst. Op het concours hippique te Breda verwierf de le luit. der veld-artillerie J. H. van 'Reede een bestuursprijs in het nummer „best gaand officiers dienstpaard". Quick blijft eerste klasse! Wat door de meesten niet gedacht is en door de couranten geheel anders voor speld, is gisteren gebeurd. Quick speelde gelijk met de Nijmeeg6che naamgenoote (11). Deze derde wedstrijd werd te Utrecht (oinzijdig terrein) op het Hereules-veld ge speeld. De Amersfoorters verschijnen met één in valler (voor Geutis). Al dadelijk hebben zij vrijwel 't spel in handen. Doch keeeper Le- deboer is als altijd uitstekend. Na eenigen tijd moet de Nijmeegsche rechts-buiten door een invaller vervangen worden. De rooA©»» we*», a»*. -i -w" mooi opbrengen, beëindigd door een keihard schot de leiding te nemen. Lang wordt hun die niet gegund, want de Nij meegsche voorhoede begint dan ook aan te vallen. Toch is 't een gelukje dat zij gelijk maken (11.) Keetlel en v. d. Plank, begrepen elkaar niet, beiden laten den bal gaan en een vlugge Nijmegenaar profiteert van die prachtkans. Dan gaat het -spel vrijwel gelijk op, met de Amersfoortters iets in de meerderheid De verdedigingen laten zich niet verschal ken. Na de rust blijft dit ongeveer zoo; aan heide kanten houdt de verdediging zich uit stekend. Quick's doel ontsnapt nog aan een groot gevaar, wanneer de gevaarlijke recht- binnen, een keihard schot tegen den paal kogelt. Geheel anders dan in Nijmegen, verslap pen de Amersfoorters nu geen oogenblik, terwijl de Nijmegenaars niet in goede con ditie zijn door hun gejaagd spel. Wanneer tijd gefloten wordt, is de stand nog steeds 11. Er moet nu een kwartier doorgespeeld worden. Het spel is dan ge heel in handen van de roodeo, met een en kelen uitval der rood-zwarten. De laatsten zijn „op" en spelen een verloren spel. Na 't kwartier is de stand nog steeds de zelfde. Omdat de Nijmegenaars hum mee- d-erheid niet hebben kunnen toonen in d.e drie wedstrijden, promoveerm ze nu niet, terwijl Quick -eerste klasse Hij ft. Alle spe lers hebben gisteren wel hui best gedaan, niemand was er bij, die nie deed wat hij kon. Hulde dus aan dit Quickelftal dat door gelijk spel Quick van onder/ang, misschien van verval zeker, gered heet.' De kapitein Jhr. J. A.A. von Schmid heeft op de internationale Postzegel-ten toonstelling te Amsterdam en belangrijke verzameling van Nederlandche postzegels ingezonden, welke zooveel mogelijk alle stempels te zien geeft waamede de post zegels, sedert de invoering ii ons land, ver nietigd werden. In de verzmeling worden zeldzame stempels aangetrofen. De heer v. Schmid verwief in zijn afdee ling, klasse II, de verguld ilveren medail le, geschonken door de afd Haarlem van de Ned. Ver. van Postz. vezamelaars. De temperatuur van et water in de zweminrichting op Maand-g 7 Juni des morgens 7 uur, was 61 graeu Fahrenheit. Zaterdag is naar Itrecht overge bracht het lijkje van een wr-jarig meisje om geschouwd te worden. L dokter alhier had geen termen gevonden het gebruike lijke doodbewijs af te geve. Integendeel bestond bij hem 't vermoede, dat de dood van 't kind een bij zondereoorzaak moest hebben gehad. Gebleken is <it 't kind Don derdag te voren van een mlkwagen is ge trokken en daarbij gevallenis, waarna het over allerlei pijnon geklaag heeft. Aan boos opzet behoeft hier vanoedelijk niet te worden gedacht. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie zijn in lichtingen te bekomen omtrent een tweetal gevonden portemounaies met geld, verder een paar leerboekjes en een haarspeld. j Stoom vaartberichten. Opgave agentschap Alex. Mackintosh Co. Het stoomschip „Zaanland" van de mij. „Kon. Holl. Lloyd" vertrok 12 Mei van Amsterdam. Het stoomschip „Zaanland" van de mij. „Kon. Holl. Lloyd" arriveerde 3 Juni te Rio de Janeiro. Het stoomschip „Kon. Wilhelmina" van de maatschappij „Nederland" passeerde 4 Juni te Lissabon. Failliet verklaard; 28 Mei. A. van Amerongen, winkelier te Nieuw-Loosdrecht. Rechter-comm. jhr. mr. Schuurbeque Boeije, curator mr. O. Gezel- Ie Meerburg te Utrecht. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 7 Juni 1909. Medegedeeld door het Kon. Sed Met Instituut te de Diit. Hoogste barometerstand 767.0 te Hort», laagste 754.2 te Skagen en Riga. Verwachting tot den avond vau 8 Juni: Zwakke tot matige winden uit N. richtin gen, gedeeltelijk bewoLkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. te GVSCHEDÉ Zij bestaat uit drie afdeelingen. Afdeeling A is eene Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus. Afdeeling B leidt op voor don handel. Afdeeling C bereidt voor tot industrieele (hoofdzakelijk textiele) werkkringen. AANGIFTEN tot de TOELATINGSEXAMENS vóór Zaterdag 19 Juni a. s. Inlichtingen geeft de Directeur Dr. A. BORGMAN. Notaris SWANE te Utrocht, zal op Woens dag 16 Juni 1909, 'snam. 7'/o uur, in het koffiehuis van den Heer H. C. v. RIJN te Odijk, publiek verkoopen: Ten verzoeke van I. den Heer P. G. PEEK te Od^k: a. de Kersen uit den Boomgaard op 't Zand, in gebruik bij C. VAN KIJN; I». de Kersen nit den Boomgaard bij de Hofstede „Dalenoord." II. Mejuffrouw MINA VAN ECK te Odijk: De Kersen uit den Boomgaard bij haar hnis. HL den Heer JOH. OLDEMAAT to Odijk: De Bessen uit den Boomgaard bij Betaling der kooppenningen uiterlyk 1 Au gustus 1909. jj De twee S goedkoopste Ca p y j* Hotels aan het strand, 05 I Pension met kamer 1"" 2? van 5 en gulden. w o «§f PRIMA KEUKEN. \%- 1 UITSTEKENDE BEDIENING r GRAND HOTELvoorheen Hotel Garni. OPENING I JUNI 1909. Het van ouds bekende Hotel de Familie. Pension met kamer van af 7 50 In Juni belangrijk goedkooper. Kamers dagelijks te bespreken. DE DIRECTIE. De Firma VAN DIJK eu Com p.. Hof leveranciers, Damast- en Linnenweverijen te Eindhovenhad de eer te vervaardigen voor de Koninkl. Wieg, allerfijnste met de hand geweven, artistiek geborduurde - en A jour-bewerkte Lakentjes en Sloopjes, welke uitvoering de hooggowaar- doerde goedkeuring van II. M. de Koningin mocht wegdragen. WF Nog eenige Dames-Agentessen uit tien beschaafden stand kunnen worden aangesteld. Zeer aauuemclijke conditiën. HorlogerLangestraat 42, Grootste sorteering I' klas ARTIKELEN. Reparatie-Inrichting billijk, vlag en goed. DE FIJNSTE!! De Erve H. DE JONG, Wormerveer. De gedichten van C. HUYGENS, J. A. v. d GOES, met belangrijke ophelderingen van Mr. W. BILDERDIJK en E. A. BORGER. ft groote dichters. 10 dikke dln. Vroegere prijs was f 15. Slechts weinig exemplaren zijn voorhanden. 1—6. CHRIST. HIJV(4E\S. Korenbloe men, 6 flinke deolen, met ophelderingen en aanteekeningcm van Bilderdijk, ruim 2000 bladz. Uitg. 1827, Bibel stof, Kostelik Mal, Dragh- werk. druks. Hofwyck, Zeo-Straet, Spaensche Wysheit, Boeckklucht, Mongelingh, Sneldichten, enz. De volledige mooie uitg.,6 dln. vroeger 9.—. 7—9. J. AVrO.MDF.s v. d. GOKS. Vol ledige Dichtworken. De Ystroom, Bellone aen bant, Zegezangen, Bruiloftsdichten, Lykzangen, Mengeldichten, Vertalingen enz. 3 deolen met ophelderingen on aanteekeningen van Bilder- dijk, vroeger f 4.50. 10. BORGER. Dichtwerken. Aan don Rhijn. Oden, Vertalingen, Grafschriften enz. De vol ledige uitgave. Deze mooie uilgaven van HUYGENS' v. d. GOES' en BORGERS' dichtwerken, samen 10 deelen, ruimen wij op, het kleine rostant, in plaats f 15 voor slechts f 1.90. Op den te zenden postwissel zette men „de 3 dichters" en men ontvangt hot franco. Bij Gebr. E. «fc M. COHEM te Amsterdam, 326 Hoerengracht. mot J F. KI KTI-VIS' Verpakte Zaden en Voeders. Up elk pak staat de gebruiksaanwijzing en behandeling. Zangzaad voor Kanarievogels 15 ct. Papegaaienvoeder25 Zevenzaad'voor Wildzang10 Parkietenvooder16 Voeder voor Ind. Vogels16 Zoet Zomerraapzaad12 Lijster- en Leeuwerikenvoeder, per Vi kilo13 Lijster- en Locuwerikenvoeder, per '/t kilo pakje25 Geparfumeerd gezuiverd Vogelzand 15 J. F. Kiem—Vis' Kraehtoe lit end- voeder voor Hoenders, bevordert het eierleggen. Uitsluitend verpakt in geplombeerde zakken met naam en adres, men lotte daarop. 2'/t52550 kilo. f 0.45 f 0.90 f 4,— f 7.25 Verkrijgbaar bü J. VAX GEXDE- REX, alwaar Prijscourant gratis ver krijgbaar is. J. F. RIEM-VIS. Zaadhandel, X. Molstr. 12, Den Haag:. vloeibaar en vastonmisbaar voor Soepen, Bouillon, enz. Echt Victoriawater OBCHLAHNSTEIN Bij J. A. BOOM, Klein Heiligland 5-6-8, Haarlem, verscheen: Geïllustreerd 14-daagsch tijdschrift. PROEFNMMKKS BBITK VEItKKIJUHAAR. Bessensap VI Limonade vu Meiwijn VI Jam Q ruimschoots aan do oischen, gesteld door -mm v .uimaunmw 1,111 U<_- UIBCIltül, gOSU'IU UOOr Rijks- en Gemeentelijke Keuringsdiensten. D jT| wordt bereidt uit do vrucht zelve on bevat ireen schadelijke bestanddeolen. ROK is oen heerlijke verfrisschondo drank. RÖ2C iö z,liv.er» uitsluitend vervaardigd uit vruoblen mot suiker. Alle artikelen zijn voorzien van éliquet mot firmanaam en verkrijgbaar door be middeling van Uwen Gomustiblehandolaar of Kruidenier.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3