N°. 363. Vrijdag 25 Juni 1909. BUITENLAND. FEUILLETON. Voor 't Vaderland. 7"' Jaarganft* AMERSFOORT DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per S maanden voor Amersfoort f l.OO. Idem frauco per postl.SO. Afzonder, ijke nummers- 0.05. Deze Courant versohgnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiönmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 's morgens bg de Uitgeven in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat I. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 35 cents bg vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen Ut het herhaald adverteeren in dit Blad, bg abonnement. Eeae circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met 1 Juli a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand Juni nog zullen verschijnenkoste loos toegezonden. Politiek Overzicht De financieele hervorming in Engeland. Niet minder zwaar dan in Duitsehland wordt in Engeland gestreden over de finan- cieele hervormingsplannen van de regeering. In het parlement en daarbuiten. De vergade ring van mannen van naam en invloed op de Londensche beurs, waarvan gisteren werd melding gemaakt, die de plannen van minis ter Lloyd George brandmerkte als doodend voor den ondernemingsgeest en schadelijk voor den handel, is één van de vele protes ten, die uit de bedrijfswereld tegen die plan nen opgaan. Men voelt in de kringen van de regeeringsgezinden de noodzakelijkheid om daartegen eene tegenbeweging op touw te zetten. De „whip" van de partij heeft in een van de voor commissie-vergaderingen bestemde vertrekken van het parlementsge bouw eene vergadering van leden bijeenge roepen om in het land eene beweging te or- ganiseeren tot ondersteuning van de regee- ringsplamien op financieel gebied. In het lagerhuis vormt op dit oogenblik het hoofdpunt van den strijd het onderdeel van de wet op de middelen, dat eene nieuwe regeling van de grondbelasting bevat. Voor dit jaar is van die nieuwe regeling slechts eene geringe bate te verwachten. Eerst moet eene nieuwe schatting van de waarde van den grond verricht worden. Op den grond slag van die nieuwe schatting zal dan eene belasting op de waardevermeerdering van onroerend goed geheven worden. Tegen deze dubbele belasting van het grondbezit doet zich verzet gelden niet alleen bij de opposi tie, maar ook bij een deel van de ministe- rieele leden, 60 a 70 afgevaardigden. Deze leden hebben een bondgenoot gekregen in lord Rosebery, die in een open brief zich aldus uitlaat over de door het kabinet voor gestelde begrooting „De begrooting vertoont eene zijde, waar op nog weinig de aandacht is gevestigd, en tocli is zij de gewichtigste. Zij werpt name lijk een licht op onze grondwet, zooals zij tegenwoordig opgevat en gehandhaafd wordt. Het is eigenlijk geen begrooting, maar eene sociale en politieke omwenteling van de grcotsto beteekenis. Zoo is zij ook bedoeld; zij draagt het kenteeken daarvan voor allen zichtbaar. Daarmee zal zij niet beoordeeld, veel minder veroordeeld worden, want er zijn verscheidene heilzame omwentelingen geweest. Ik wil mij hier niet bezig houden met de eigenschappen van de begrooting als zoodanig. Wat mij bet meest treft, is dat zij zal tot stand komen, maar als zij tot stand komt, dan zal dat geschiede® zonder de medewerking van het land, ja zonder dat dit er aanspraak op maakt er over te worden gehoord. Zij zal over de hoofden van het volk heen door eene meerderheid van het lagerhuis worden aangenomen, die niet don minsten wensch heeft en niet zal beproeven de meening van de bevolking te vernemen ever de voorgenomen ver reikende verande ringen. De Britsche burgers zullen daarop niet meer invloed hebben, dan als zij Tar taren of Laplanders waren. Wij hebben geen referendum. Eene sterke regeering wenscht natuurlijk geene algemeene verkiezingen. De eenige aanwijzingen van de openbare mee ning, diie wij hebben, zijn de uitspraken door toevallige aanvullingsverkiezingen, en deze laien, welke hunne waarde overigens mogo zijn, niet toe te concludeeren tot een bij zonderen aandrang naar eene omwente ling. Derhalve is de veel geprezen vrijheid van onze grondwet daartoe gokomen, dat de grootste omwentelingen door een ministerie met een numeriek sterken aanhang in het lagerhuis voltrokken worden zonder dat de natie in de zaak aan het woord is gekomen of kan hopen gehoord te worden, voordat er over beslist wordt. Voor zoover wij kiesge rechtigd zijn, kiezen wij voor zes jaren onze beheerschers midden in het lawaai en de ver warring van eene algemeene verkiezing, die gewoonlijk zich draait om de gebreken van de regeering, die in het vorige parlement aan het roer was. In den regel is de uit komst, dat men beproeft met nieuwe mannen d9 zaken te drijven en aan eene nieuwe re geering de vrije hand te geven. De natie zou eitdelijk moeten inzien, dat onze grondwet groote leemten bevat, en dat de absolute macht van de regeerende partij zich weinig onderscheidt van de absolute macht van een enkel persoon, van datgene wat men gewoon lijk despotisme noemt. Is dat niet het geval, dau is de natie van karakter veranderd en heeft hare vroegere ijverige waakzaamheid voor hare vrijheden plaats gemaakt voor eene onverschilligheid, die wij als een donker, om niet te zeggen verontrustend verschijnsel moeten beschouwen." Wat aan dit schrijven van lord Rosebery eene bijzondere beteekenis verleent, is het feit, dat het eene voor den goeden ver-staan der duidelijke aansporing bevat van libe rale zijde, uit de pen van een gewezen libe ralen eersten minister aan het hoogerhuis om bij deze begrooting in te grijpen. Dat geeft weer nieuw, voedsel aan het denkbeeld, vroeger reeds van conservatieve zijde geop perd om de begrooting geheel of gedeeltelijk te verwerpen. Uit de houding van den leader der oppositie, Arthur Balfour, in deze de batten meent men eene aanwijzing te zien, dat het dien weg zal uitgaan, en dab men zal trachten de lords er toe te bewegen de nieuwe bepalingen omtrent de grondbelas ting te verwerpen als niet vooraf een afzon derlijk wetsontwerp op de schatting van den grond wordt ingediend. Duitsehland. De Neue Freie Presse schrijft naai* aan leiding van de door Keizer Wilhelm in Cuxhaven gehouden rede, dat de nadruk, die daarbij is gelegd op de vredelievende stemming, zeker niet zonder bedoeling is geschied. Dat het sterk gewapende Duitsohe rijk een vredestaat is, weet de wereld, en zoo dikwijls in de laatste jaren onrust in Europa werd verwekt, gebeurde dit niet in Duitsehland, maar ging het uit van de sta ten, die Duitsehland door een kring yan bondgenootschappen en ententes diploma tiek wilden isoleeren en met deze bemoeiin gen wrijvingen en spanningen verwekten, die de buitenlandsche politiek in hevige be weging bracihten. Ook Rusland is in dezen, kring betrokken, en het sluiten van eene entente met Engeland was gedacht als het laatste lid van een van do Middellandscho zee om de West-Europeesche kusten heen tot aan de Oostzee reikenden keten van en tentes. Wanneer nu Keizer Wilhelm ver klaart, dat zoowel hij als de Czaar zijn over eengekomen, dat hunne ontmoeting is op te vatten als eene bekrachtiging van den vrede, dan bewijst dit, dat Rusland aan geen poli tiek zal deelnomen, die tegen Duitsehland is gericht. De door Rusland gesloten en tente met Engeland bestaat voort, maar de Russische politiek eischt voor ;.ich zóó veel vrijheid van beweging op, dat zij ook voort aan vriendschap met Duitsehland zal be waren De te Rome verschijnende Vita prijst de rede als eene zeer gewichtige vredesmanifes- tatie en een bewijs, dat de basis van de in ternationale politiek weer veranderd is. B e r 1 ij n, 2 4 Juni. Daar alle artike len van het ontwerp der erfenisbelasting met den considerans en het opschrift verworpen zijn en dus van het wetsontwerp niets is overgebleven zal, blijkens de verklaring van den voorzitter, geen derde lezing plaats heb ben. De erfenisbelasting is dus voor goed ver worpen Frankrijk. In het reeds vermelde rapport van de enquête-commissie over den toestand van de Fransche vloot wordt geconstateei-d, dat ondanks de 3.450 millioen francs, die in de laatste tien jaren aan de marine ten koste zijn gelegd, de vloot slechts eene waarde heeft van eene vierde- of vijfde rangsvloot en overvleugeld is door de Duitsche vloot, ihoewel die vrijwat minder beeft gekost. Dezen toestand van minderwaardigheid acht de rapporteur het gevolg van de totale afwezigheid van iedere leiding en van elk begrip van verantwoordelijkheid bij het be heer der marine. Iedereen grasduint er maar op los. Daarom eischt hij algeheele hervorming van de marine, in de eerste plaats instelling van een centraal bestuur, teneinde eenheid te krijgen van arbeid; de verschillende chefs en afdeelingshoofden moeten verantwoordelijk gesteld worden voor de uitvoering der maatregelen, beslo-, ten in gemeenschappelijk overleg onder lei ding rim don minister. Twee hoofdafdeellngen moatan gevormd wordende generale staf, die schepen en voorraden aanvraagt, en de administratie, die ze verschaftde vloot moet staan onder de bevelen van een admiraal, bet beheer der arsenalen enz. moet berusten bij een „chef d'usine". Een ieder zijn eigen werk onder eigen, verantwoordelijkheiddat is de eenige weg, om uit het moeras te komen. De commissie voor het reglement van orde in de Kamer heeft besloten het door den afgevaardigde Lasies ingediende voorstel dat gericht is tegen het stemmen bij pro curatie voor afwezigen, waardoor dikwijls het resultaat van de stemming twijfelachtig wordt, aan do Kamer ter aanneming aan te bevelen. P a r ij s, 2 4 Juni. Tot besluit van de interpellatie, ingediend door den soci- al'istischen afgevaardigde Varenne over d© inhechtenisneming tijdens de staking der postbeambten te Rouiaan., van Marck, den secretaris-generaal van die Confédération générale du travail, weird een motie van vertrouwen in de regeering aangenomen met 332 tegen 178 stemmien. Op den herinneringsdag van den slag van Solferino, den 23en Juni, was bij alle ste delijke gebouwen de vlag uitgestoken. Op last van de prefectuur werd ook de arbeids beurs met Fransche en Italiaansche vlaggen versierd. Hei bestuur van de Confédération générale du travail stak daarop eene zwarte vlag uit met het volgende opschrift: „Voor onze bij Solferino voor het kapitaal afge maakte Oostenrijksche, Italiaansche en Fransche proletariërbroeders. Weg met den oorlog!" De door de stad aangestelde be stuurder van de arbeidsbeurs verwijderde de vlag na eenigen tijd. Engeland. Londen, 24 Juni. Do gezant te 's Gravenhage, Sir George Buchanan, is naar aanleiding van de officieelo viering van 's Konings verjaardag tot commandeur in de órde van St. Michael en St. George benoemd. Italië. Rome, 2 4 Juni. De Kamer heeft met 207 tegen 64 stemmen de bcgrcotdng van buitenlandsche zaken aangenomen. Onder toejuichingen werd een voorstel aangenomen om aan de Fransche Kamer een telegram van gelukweneching te zern den naar aanleiding van den vijftigste® verjaardag van de eldslagèn bij Solferino en San Martino. Rusland. Volgens de omtrent het bezoek van den Czaar aan het Zweedsche hof gemaakte schikkingen komen de Stan dart en de Pool ster, door eenige Russische en Zweedsche oorlogsschepen begeleid, met de Russische keierlij ke familie morgen namiddag om drie uur In de haven van Stockholm. De keizer lijke gasten landen voor het slot, waar om 7 uur een feestmaal wordt gegeven. De Czaar en de Czarina zullen niet in het slot overnachten, maar aan boord van de Stan- dart. Daar geeft de Czaar Zondag een groot concert en een gastmaal, waarna het keizer lijke paar de haven van Stockholm verlaat, om na een tocht door de Scheeren het be zoek voort te ze»km..»»»- u -a. - verblijf van de Zweedsche koninklijke fa milie. Servië. In het spicnage-proces te Belgrado, dat in den tijd van spanning in de eerste maan den van dit jaar is op touw gezet, is het von nis gewezen. De Oostenrijksche agent Mül- ler en de oud majoor Jankowitsch zijn tot vijf jaren tuchthuisstraf veroordeeld; de beide andere beklaagden werd n vrijgespro ken. Turkije. Konstantinopel, 24 Juni. De minister van financien Rifaat bey heeft zijn ontslag genomen. Een Parijsch blad heeft uit Konstanti nopel bericht, dat Duitsehland een vlootsta- tion verlangt op een van de Turksche eilan den van den archipel, hetgeen een lastige eisch is, die Turkije vruchteloos tracht uit den weg te ruimen door de Duitsche aan spraken naar Tripolis af te leiden de ver vulling ihangt af van den steun, dien Duitsehland aan het kabinet Hilmi Pacha in het Ki-eta-vraagstuk zal verleenen. De Süddeutsche Reicliskorrespondenz, die met het departement van buitenlandsche za ken te Berlijn in Ibetrekking staat, merkt naar aanleiding daarvan op „Van deze onthulling is geen woord waar. Noch in Tripolis, noch in den archipel, noch elders wordt een deel van het gebied van het Turksche rijk in gevaar gebracht door Duitsche begeerlijkheid. Juist de omstan digheid, dat wij werkeloos blijven, dat Duitsehland en Oostenrijk-Hongarije geen deel nemen aan de pogingen tot oplossing van de moeielijkheden, die Kreta betreffen, is voor Turkije eene verlichting. Het wordt daardoor beschermd voor een Europeesclien druk en van eene behoorlijke behandeling verzekerd". Kreta. De Italiaansche afgevaardigde Galli heeft uit Kanea een brief ontvangen van den voor zitter van het uitvoerend bewind Micheli- dakis, die de mededeeling bevat, dat de laatste vreemde bezetting Kreta den 27en Juli zal verlaten, en daaraan de verklaring toevoegt, dat de definitieve oplossing van bet Kreta-vraagstuk geen uitstel toelaat. Tusschen het eiland en Turkije bestaan zoo goed als geene betrekkingen. Het eiland heeft duurzaam gevestigde toestanden noo- dig om te kunnen gedijen. De meest elemen taire voorzichtigheid gebiedt, het ongeluk kige eiland te onttrekken aan de willekeur van een staat, die voor eerlijkheid en goede trouw geen waarborg biedt. Het volk van Kreta vertrouwt op de wijsheid van de groote mogendheden en verwacht van de grootmoedigheid van Italië de krachtigste ondersteuning. Op eene vraag, die in het lagerhuis tot de Engelsche regeering gericht was of van Turkije een verzoek was ingekomen om uit stel van de terugroeping der Britsche troe pen en of de regeering van zins was, met het oog op de moeielijkheden, die. mogelijk uit deze terugroeping zouden voortvloeien, hare beslissing in nadere overweging te ne men, werd van regeeringswege bevestigend geantwoord wat het eerste gedeelte van de vraag betreft. Wat het andere punt aan gaat, geloofde de regeering niet, dat het ge rechtvaardigd zou zijn van de voor meer ziet geen reden haar teen genomen besluit te veranderen, omdat de ten aanzien van de handhaving der orde gestelde voorwaar den vervuld ziin. Het voornemen bestaat, stationschepen Tn de wateren van Kreta te laten, om de Turksche vlag te beveiligen, de orde te handhaven en de op het eiland levende mohammedanen te beschermen. Marokko. F e z, 2 4 J v n i. Een botsing had plaats bij Buchta-el-JIcuri, 15 Kilometer ten Zui den van Fez, tusschen negers van deu Roghi en El Said Bogdadi, commandant van de mehailah van den sultan. Bogdadi wierp den vijand terug. Perzië* Te h e r a n 2 4 Juni. (Petersburgsch Telegraafagentschap). De sjah heeft heden de nieuwe kieswet ocderleekend. Allerlei. vIn het verloop van het Darwin-eeuw- feest overreikten Woensdag de uit alle wereld-doelen naar Cambridge samengeko men gedelegeerden den kanselier der Uni versiteit Lord Ray lei gh adressen. De scène -in de aula, toen Lord Rayleigh zijn toe spraak hield, was zeer indrukwekkend. Tal- Naar hat Fratisch pan EJmond Ltpelletier. 24 noen J. L. VAN DER MOER. Zij lachte Rijsoor vriendelijk foe, die echter te zeer in gedachten verdiept was om het onderscheid na te gaani dat in haar gedachten bestond tusschen -een goed Vla ming als bij, en een vijand van; het Vader land als de Spaansche kapitein. Het meis je ging kalm maar de tapkast terug en be gon daar haar kruiken en kroezen te orde nen on schoon te maken. „Ze haten ons allen in dit land, jongen en ouden, meisjes en jongens," mompelde Riguenez. „Gelukkig dat do uitmuntende wijn in 't stadhuis en 't 'heerlijke bier in den „Boodschapper van Leuven" ons nog overblijven om ons 'n beetje ite «troosten." En hij -stootte, ten teeken van vriend schap, inet Rijsoor aan, die zijn voorbeeld werktuigelijk volgde. „Gij zijt ten minste -dan- toch niet boos op me," vervolgde Riguenez. „Maar, dat is waar ook, hoe is 't met uw hand „Mijn hand?" vroeg Rijsoor, als ontwa kend uit een droom. „Jullie, Vlamingen, zijn voor 'n klein ge ruchtje niet vervaard, dat moet erkend wor den. Iutusschen hebt ge u verschrikkelijk moeten verwonden, toen ge me den degen uit dj hand trok..." „Ik? Wat bedoelt gij?" „Dat weet ge toch wel? Ik heb 't trouwens al voor den Raad verteld. Ge hebt even ge schreeuwd in de gang, en ik vond m'n degen op den grond, toen ge mij van d© trappen hebt gesmeten 'n edelmam vergeet z'n- de gen nooit hij was rood van u w bloed." Riguenez wees op Rijsoor's linkerhand, die van een grijzen handschoen was voorzien, en ging voort: „'t Is deze hand... hebt ge heelemaal geen pijn meer?" „Volstrekt niet,... tenminste niet in m'n hand," sprak Rijsoor, met een zucht. ,,'t Zal met 'n paar dagen wel over zijn." „Misschien, 't Zijn alleen maar de won den van 't hart, die nooit genezen." En hij deed zijn best, om bij deze woorden te glim lachen. „Ge hadt uw hand aan die heeren moeten toornen, want ze schenen nog te twijfelen. Dat was 'n onweerlegbaar bewijs geweest." „Ja, waarlijk! Gelukkig was 't niet noo- dig... uw woord was meer dan voldoende!" „Zeker, zeker, en bovendien hadianen, des noods, de gravin als getuige kunnen roe pen." „Haar getuigenis zou 't uwe alleen eenigs- zins hebben kunnen aanvullen," verklaarde Rijsoor, zich beheerschend. „Maar thans zult ge me wel willen verontschuldigen, ka pitein? Onze bekers zijn leeg en ik ben ver langend m'n vrouw te gaan. geruststellen." „Tot weerziens dan, graaf. I-k moet zelf ook aan m'n bezigheden denken. Mijn mus ketiers zijn afgemat door al die herhaalde wachten, rondes patrouilles, alarmeering, zonder nog te spreken van de parades, de inspecties en... de terechtstellingen. De hee ren Vlamingen gunnen ons waarlijk niet veel rust." Riguenez zei 't op een toon van gemoede lijke spotternij, terwijl hij opstond en zijn. koppel vastgespte. Hij drukte Rijsoor de hand. Deze liet hem maar kalm 'begaan. „Dit is tenminste de geblesseerde niet," merkte de Spanjaard op. „Ge hebt toch gezegd dat 't de linker was, d:.e gewond is?" vroeg Rijsoor zachtjes, als sprak hij tot zich zelve. „Zijt ge dat nü al vergeten?... 't Is dan. toch heelemaal uit, niet waar, geen wrok meer? Ik ben er zeer blij om, want 't zou me werkelijk leed doen de persoonlijke vijand van 'n braaf ridder te zijn, dien 'k als opstandeling kan bestrijden, maar dien ik als edelman achten als gastheer eerbiedig. Vaar wel, graaf, wel thuis en. m'n respect aan me vrouw de gravin, als 't u blieft... 't Doet me groot genoegen u thans buiten moeilijkheden te weten..." Rijsoor keek Riguenez achterna en hij zuchtte nogmaals, maar nu vrijer, maar ook nóg meer verdrietig. Zijn krachten waren werkelijk op, hij had. groote behoefte allee» te zijn. „Buiten moeilijkheden, buiten' zorgen?... helaas, ze eindigen niet, ze beginnen pas." Hij stond met moeite op, sloeg zijn man- te! om en dacht bij zich zelve: „Nu heb 'k 'n bewijs, althans 'n kenteeken... Dolorès heeft 'n man ontvangen, terwijl ik weg was... Wie is de ellendeling, die me m'n eer heeft ontroofd, die m'n huis heeft bezoedeld? 0. ik zal 't wetenDe hand van dien verrader is gewond... Wien zal 'k nu ontmoeten, die door de wond zelve, veroorzaakt door den degen van' dien Spanjaard, beschuldigd werd tl 0, Dolorès, wat had 'k je lief!... Maar neen, ik wil er nog niet verder over naden ken... eerst moet 'kweten, met m'n eigen oogen moet 'k zien... Wanneer 'k thuiskom, zal 'k den ellendeling mischien verrassen... En hij stond bevend op den drempel van de herberg, aarzelend den weg naar zijn wo ning in te slaan., toen een klein, kreupel, maar toch vlug manneke op hem afkwam. „Ha, zijt gij 't, edele heer graaf, God dank dat ge gered %ijt... men maakte zich zóó ongerust over u!" „Ben jij 't, Jonas? Wel, m'n jongen, wat zegt men wel in de stad? En hoe zit dat met je klokken?" „Alles gaat goed, edele heer," antwoordde de klokluider. „Weldra zullen m'n klokken de blijde binnenkomst van den bevrijder aankondigen." „Stil toch, men kan ons hooren!" „Ba, er is geen twijfel aan of Willem va» Oranje zal morgen binnen onze muren zijn, en dan zullen we eerst recht en ongestoord! uitroepen „Leve de bedelzakOranje eti Vrijheid!" „Ja, maar vandaag moeten we nog zwij gen." „We moeten ook handelen... ik heb boodschap voor u." „Van wien?" „Van meneer Karloo." „Ha, de brave vriend. Hij is toch in vei ligheid? Men heeft 't hem toch niet lastig gemaakt? Stel me gauw gerust, Jonas, je weet dat Karloo meer voor me is dan 'n broer." „Hij loopt volstrekt geen gevaar... voor 't oogenblik ten minste niet; maar hij moet wel voorzichtig zijn." „Wat is er dan, heeft men hem bespied, verrast?" „Nee, maar als kapitein van de Burger wacht heeft hij van den opperrechter bevel ontvangen om van nacht al de wapens van de manschappen in te neraeni en ze op 't stad huis in te leveren." „Wil men de bargers van. Brussel ontwa penen „AI degenen, die onder verdenking staan, zccals u en mij. De opperrechter heeft ge zegd: „Als er morgen ochtend, te kwart over zeven, nog één musket ontbreekt, dan zai ik den kapitein Karloo van der Noot, op tien voet boven den grond, doen nadenken over 't nut van 't met stiptheid uitvoeren van mijn bevelen." „Arme Karloo 1 En heeft hij al gehoor zaamd V' „Nog niet. Gelukkig was hij niet thuis, dat geeft 'm vier en twintig uren uitstel. Daarom wil hij u spreken on met u overleg gen." „Beste Karloo... Hij zal wel gelukkig zijn te hooren, dat 'k aan de klauwen van die bandieten ontsnapt ben. Nu 'k vrij ben, kan 'k over hem waken, hem verbergen, en hem helpen vluchten, wanneer 't gevaar te veel dringt." „Hij heeft me uitgezonden om u te zoe ken, want hij wist niets van uw gevangen neming. Verschillend'© heeren en burgers zul len bij elkaar komen, om over die ontwa pening te spreken." „Op welke plaats?" >rDicht hi ei* bij, bij den brouwer Koppel." „Goed, ik weet waar 't is. En hoe laat? „Nu dadelijk." Wordt vtrvolfd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1