BrillenPince-nez en optische Or. GRONEMAN, „NON REPOS", Als uw bril gebroken is Uit den omtrek. r Amersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor W. CR00CKEW1T tf.Azn. *1 PENSION. Meid-Huishoudster, Meisje-Alleen, STADSNIEUWS. ADVF.RTENTIÊN. Is uit de stad. Algemeene Hypotheekbank, Hooiland Hooi- en Weiland Hoveniersland Bouwland Bouwland ZINGENDE VOGELS Betuwsciie Meikersen, S. HAMME, Krommestraat 34. Betuwsciie Meikersen Ziedaar dart Goedkoope Uitgaaf Frits Reuter. CHAPCHAL FRÊRESj st. petersbourg. Groote sorteering W. F. A. BROEKHUIZEN, De eerste vliegtocht In Nederland. T)e Vliegproeven te Leur, die tegen Zon dagmiddag 4 uur waren aangekondigd zijn ten slotte toch doorgegaan, hoewel de wind, die te vier gunstig was, te halfzes toen men voor de opstijging gereed was, plotseling draaide. Te 8.20 ging graaf Lambert, onder daverende toejuichingen, na den eindeloos langen dag wachten, de lucht in. Do op stijging had plaats op een blok onmetelijke heide achter Leur, ongeveer 2 uur loopens van Breda verwijderd. Tegen één uur in den mididag reeds stroomden de mensehen uit alle oodren toe, vooral uit Tilburg, Breda en de kleine plaatsen in den omtrek, doch ook velen uit Dordrecht en Botterdam. Het terrein was al vroeg in den middag afgezet door maréchaussee's, onde kapitein Thom son. De menigte die steeds aangroeide, werd op duizenden meters afstand gehouden van wege het gevaar, terwijl overal op de heide roodo vlaggetjes aanwezig waren, een kring aanduidende, waarbinnen men niet mocht komen De gebezigde machine maakte al een zeer eenlvoudigen indruk. Van hout en allumi- njiuin, en geolied zeildoek is het gevaarte, men zou bijna zeggen, primitief gebouwd. Heb hoofddeel zijn de zweefarmen, te zamen vormend het onderste vlak en waarop zich de benzinemotor bevindt, die de twee allu- miniumschroeven in beweging brengt. Voor- p zijn beide zitplaatsen, voor bestuurder en eventueel metgezelachter die drie hand'les voor het manoeuvreeren. Het is een Wright-machine, waarvan de schroeven 1700 slagen in de minuut doen, en motor 30 paardenkracht heeft. Fransohc werklieden, in hoofdzaak onder leiding van de ingenieurs Lefèvre en Clemenceau (zoon van den minister-president van Frankrijk) hebben het geheel gemonteerd in Leur ge bracht, en hadden nu ook de zorg voor al les. De ingenieurs zijn graaf Lamberts vrienden. Op lven vertrouwt hij en als zij zeggen ,,a-ll right", vreest hij niets. Tegen vier uur in den middag kwam de held van den dag, graaf Lambert, zelf inge nieur, en leerling van Wright, op het ter rein. Zorgvuldig worden de machine zelf, de rails en het valblok door de opstedger en ingenieurs geïnspecteerd, en toen alles goed bevonden was begon het.wachten Wachten als een schipper op gunstigen winjd- Feitelijk was de wind reeds gunstig om 4 uur, maar omdat in ons land slechts togen zessen de wind wat regelmatig pleegt te worden, achtte men 't i..et gewenscht vóór dien tijd''op te stijgen. De menschen- menigte was nu tot duizenden gegroeidkan veilig op vijftienduizend geschat worden. Zoover het. oog waarde dichte bonte rijen, in compacte massa's langs de heidezoom. Velen hadden proviand meegenomen, ver wachtend een wachten van langen duur. De verslaggever van ,,de Courant" be schrijft nu he+ verdere verloop als volgü: Tegen half zes nu stond de machine op een der rails (er waren er twee) tot opstij gen gereed. Alles was klaar, de werklieden hadiden de laatste hand aan heb werk ge legd, de ingenieurs en graaf Lambert zelf, alles nog terdege nagezien en beproefd en uit de verte klonk het hoera der menigte al, toen plotseling de wind, die den gehee- len dag zuidelijk was geweest, óm sloeg en noordelijk werd. Het was nu voor der aero naut onmogelijk op te stijgen, omdat hij te gen den wind in stijgen moet en de nu ge kozen rail juist in de ï-ichting van den wind lag. Inmiddels wns het beginnen te regenen en dreigde zelfs onweer, vaal en triest onder de dreiging -der loodgrijze wolken lag nu de hei, onnoemelijk triest ook door die on verwachte teleurstelling. Het werd nu zoo zachtjes aan zeven uur, de wind draait niet meer, zei een der ingenieurs. Impossible! ,.Als de bui maar over is, draait ze met een", troostte een ander, maar de bui werd heviger en somberder dreigden de luchten. Men liep te delibereer enWat te dóen? Wachten tot mogelijke windstilte of de toe stel overbrengen op de andere rail, waar mede weer een half uurtje zou gemoeid, zijn en waarbij men tevens leans had, dat die ver raderlijke wind, die ook dan weer uit den verkeerden hoek kwam, parten zou spelen? De ingenieurs liepen te ijsibeeren, die luchitvaarders naar liet hemelgewelf te kij ken en naar de windivaantjes -en de oude heer Heerma van Voss, die het per se op vliegen gesteld 'had', bleef ijselfjk kalm, en wachtte af. Van de duizenden menschen wa ren er ai zoo langzamerhand zoo velen ver dwenen, dat toen er nog bijkwam, dat de regen met stroomen uit de luaht viel, er maar een paar honderd misschien nog-aan wezig waren. Het publiek was gaan morren, ten onrechte echter, want inderdaad, het ernstige voornemen om op te stijgen be stond en men moet bewondering hebben voor die volharding, waardóór ondanks de tegenspoed, toch heb doel bereikt is. Tegen acht uur waren graaf Lambert en zijn ingenieurs van oordeel, dat het toestel moest worden overgeplaatst op de andere rail, ein toen dat eindelijk geschied was, was men tegen 8.20 tot opstijging gereed. Het was toen bijna volkomen windstil. Het toe stel staat klaar aan het valblok bevestigld. Graaf De Lambert gooit z'n jas uit, slaat de oorkleppen van zijn pet neer, gaat zitten op zijn stuurstoel en dandan is 't mo ment supreme gekomen. In ademlooze stilte wachten wij, de gelukkigen, die er vlak bij staan, het geweldige oogenblik af. De opstijging. Zou het gaan D» neergutsende regen wordt vergeten, dames en heeren, kletsnat, op de onbeschutte hei, helbben oogen en ooren voor niets dan die mysterieuse ma chine en den koenen bestuurder. Den zwijg- zamen, flinken, wilskrachtiger man, die het waagstuk ondernemen zal. Zou het gaan? Daar klinkt het sein, daar valt het blok, <le motor ratelt, de blinkende alluminium schroeven draaien in razende vaart en in een oogwenk is de machine van d.e rails het luchtruim in. Dat was een sensationeel oogenblik. Wij hadiden geen handen om te klappen en geen stean om te juichen, we stonden de eerste oogenblikken perplex. Het is onbeschrijfelijk, die machine, met dien man er in, daar in wijden cirkel te zien zweven in het ijle ruim. In wijden kring ging hij van ons af en kwam dan weer tei*ug. zoo, alsof hij pal boven ons zou neervallen, maar dan kwam er weer een zwenking en weg was hij weer. Ilct was een prachtige opstijging en het zwe ven wonder mooi. Zoo ongeveer vier minu ten duurde dat en... toen was er niets meer te zien. Waar is hij? Wie ziet hean? Feu ongelukriep alles 'door elkander en als door een spontane ingeving holden allen naar de plaats, waar men de machine had meenen te zien verdwijnen. Nu was ook van geen afzetting meer sprake, en het publiek, diat zich dit lange wachten nog getroost had, holde mee met. do genoodigden, op het terrein. Dat was een tocht onder een stort regen over den woest heuveligen heigrond, over greppels en slooten naar de plaats, waar de aeroplane was neergedaald. Op ongeveer 1000 meter van de plaats der op- stijging was hij neergedaald. Er was water bij den magneet gekomen en daardoor kort sluiting ortstaan. Graaf De Lambert had toen nog wel verder kunnen komen, do oh-* daar hij de plaats, waarboven hij zich be vond, voor daling bij uitstek geschrikt achtte, daalde hij neer zonder zelf eenig letsel te bekomen, of zonder letsel aan zijn toestel te krijgen. Zoo was deze vliegproef geëindigd nog tot volle tevredenheid, al wa ren niet de bepaalde tien minuten gefvlogen In meer dian één opzicht zal ons deze dag in het geheugen blijven, het heeft op ons een diepen indruk gemaakt. De daadwerke lijke demonstratie van deze schitterende proeve van meusohelijk vernuft, het is iets buitengewoons. Een mensch in zulk een toch zoo eenvoudig apparaat, als meester van het luchtruim, naar willekeur te zien zwenken en manoeuvreeren. Maar, dat is dan ook de belooning ge weest van een dag van martelend wachten, zonder eten of drinken, op een onherberg zame hei, af en toe in stortregens. Het uit houdingsvermogen dient bewonderd van die toch nog honderden, die uren aan uren heb ben gewacth, heusch niet in weelde-, voor het eeniee minuten genot van het wonder baar schouwspel. Op den weg, dien we re den van liet terrein naar het station Breda, waarover we anderhalf uur cldden, zagen we al maar groepen droef, verregende men schen zeurig en kil en nat voortzeulen, maar toch tevreden, dat zij het vliegen hadden gezien. He» is te hopen, dat bij de a.s. vliegproeven in Den Haag de eerste dagen van Juli he» oord herbergzamer is dian dit zoo moeilijk te bereiken terrein, maar laat ons niet besluiten met deze keerzijde van de medaille; een verheugend feit is het, dat thans ook in Nederland een vliegmachine is opgestegen en het plaatsje Leur heeft, dank zij de mildheid des heeren Heerma van Voss, er de primeur van. Vliegen te Leur. De heer Heerma van Voss meldt Na de mooie vlucht op Zondag is een her haling der vliegproeven door graaf Lambert vastgesteld op Dinsdagin geen geval voor vier uur. De burgemeester van Best. De Hooge Baad deed uitspraak in het cassatieberoep van J. F. M. D., burge meester van Best, door het Hof te 's Hier- togeinbosch veroordeeld tot f 25 boete of 10 dagen hechtenis, wegens het aan zijin schuld te wijten zijoi dat de bij aa*t. 35 der wet ap de Bedrijfsbelasting opgelegde ge helm hoarding werd geschonden ten aam- zien van een ingezetene der gemieenit'e Best. Aangevoerd was dat do r-equiranjt niet strafbaar was omdat hij zich niet bewust was verplicht te zijn tot geheimhouding maar de Hooge Raad achtte voor de straf baarheid objectieve schending van geheim houding voldoende em verwierp dus het be roep. De Papendrechtaohe zaak. D© Hooge Baad, uitspraak doende in de zaak van H. Garsthagen, werkman te Papendrecht, door het Hof te 's Hertogen bosch veroordeeld tot 2 maanden gevange nisstraf wegens smaadschrift tegen den ge meenteveldwachter te Papendrecht de Meij en den rijksveldwachter te Sliedrecht, Van den Berg, in de Dordrechtsche Courant van 11 September 1907, vernietigde het arrest van het Hof, op grond van onwettig bewijs en verwees de zaak naar het Hof te Arn hem. Schending van telefoon- ge b e i m. De Hooge Raad «deed gister uit spraak in de zaak van de gemeentetelefo niste te Amsterdam, vervolgd wegens schen ding van het telefoongeheim. De Hooge Raad, het door gerequireerde ingesteld incidenteel beroep in cassatie on gegrond achtend, vereenigde zich met het oordeel van het Openbaar Ministerie, dat, in verband met de telegraaf- en telefoon- wet, ook schending van het telefoongeheim strafbaar is. Mitsdien werd het arrest van het Amsterdamsche hof vernietigd en de telefoniste veroordeeld tot twee weken ge vangenisstraf. aMet ingang vau 1 Juli a. s. word't door de Neder 1 and®cihe Centraal Spoorweg Maatschappij voor het reizigersverkeer open gesteld do stopplaats „Nieuw .Groeneveld." Al de buurttreinen UtrechtNunspeob en omgekeerd, zullen op tijdig verzoek aldaur stoppen, zoowel voor het opnemen als uit laten van reizigers. Do stopplaats ligt tusschen de stations Hulshorst en Nunspeet. Soestdijk. Naar men. verneemt is H. M. de Koningin-Moeder voornemens op 15 Juli a.s. een tuinfeest aan te bieden aan genoodigden uit de Provincie. Hilversum. Zondag middag werden twee jonge meisjes uit Hilversum door ze keren T. M. uit Laren in do zanderij tus schen Bussum en Hilversum met oneer- baro bedoeling aangerand. Een paar wandelaars uit Hilversum, die op leenigen afstand getuige er van waren, waarschuwden een ruiter, die toevallig pas seerde, en die de politie te Bussum van 'hot geval in kennis stelde. Spoedig geluk te het deze den aanrander op aanwijzing van den ruiter in hechtenis te nemen. Daar het geval op het grondgebied van Hilversum plaats had, zal hij aan de po litie aldaar uitgeleverd worden. N aarden. Zondag middag 4 Juli 'wordt in de Groote Kerk te Naarden een concert gegeven door mej. Tilia Hill, so praan; de heeren Julius Thornberg en Chr. Freyer, viool; Joh. Schoouderbeek, orgel. I Een kippendief. Door de politie te Barneveld is Maandagnacht ge arresteerd zekere B. H. onder Nijkerk, die I een zak bij zich 'had, waarin 6 gestolen kip pen. Hij staat bekend als een zeer gevaar lijke dief, die al herhaaldelijk met de politie in aanraking is geweest. Voor een paar we ken geleden werd hij uit de gevangenis ontslagen, waarin hij vijf jaar had doorge bracht wegens diefstal van een paard. Thans is hij te Utrecht in arrest gebracht. Voorthui zen. Als verdacht van kippendiefstal, is door den rijksveldwach ter Groeneveld aangehouden B. H. uit 't Nijkerkerveen. Hij bevindt zich in voorloo- pige hechtenis. Ermelo. De |Dnbez.-rijksveLdwachtea* L. Bos te Horst had 't geluk zes jonge bunsings te vangen. Reeds eenige dagen goeft (hij hun 't vereischte voedsel, met het gevolg dat zij goed groeien. De diertjes zijn nog zeer mak. N ij k e r k. Gisteren werd in onze ge- i meente ingekwartierd de le afdeeling van j het le reg. veld artillerie te Utrecht, on- der commando van den luit.-kolonel I. j Francois, welke afdeeling zich, na den nacht alhier te hebben doorgebracht-, naai de legerplaats bij Oldebroek begaf tot het houden van practische oefeningen. voorheen Kortegracfet 7. ASSURANTIËN C'REDIETEN COUPONS DEPOSITO'S EFFECTEN PROLONG ATI EN VREEMD GELD, WISSELS. Gemeubileerds ZIT- en SLAAPKAMER aangeb., 5 min. van do tram Utr.Zeist, voor tijdelijk of vast. Br. fr. lott. D.aan VAN BODEGRA VEND Bookh.DK BILT. Er biedt zich nan togen Aug. of Sopt. oon wegens huwelijk van don Predikant, in klein ge2in of bij een heer of dame, thans 4j', jaar in betrekking, van goede getuigen voorzien. Brieven fr. Ilerv. Pastorie Rijsoord. Mevrouw WURFBAIN, Kampstr. Baarn, vraagt niet Aug. een bekwaam kunnende koken, P. G., en van g. g. v. Programma van het concert in Ami- i citia op Donderdag 1 Juli, te geven door i do stafmuziek vau het 5e Regiment Infan- I terio. 1. FricdensglocLe.nmarscli, Urbach 2. Ouverture Ruy Bias, M.en'dehasoihii:3. An der schonen blauen Donau, walzer, Strauss; 4. Grande fantaisie dramatique s. d. m. de l'Opéra Faust, Gounod; 5. Ouverture los Dragons de Villars, Mail- kirt6. Scène iet Valse du UaTlfcit, Gre.tina Green, Guiraud; 7. a. Menuett, Paderews- kd, b. Toireaidor et Andiatouse, Ruibensteioi 8. Grande fantaisie s. d. m. de l'opéra Ro- méo et Juliette, Gounod. Van de Levensverz. Maatschappij „Utrecht" ontvingen we een sierlijke tele foonkaart, aan hoofd waarvan voorkomen de reproducties van „Voorzorg" en ,,De Vruchten" en de 'bekende spreuk: „.Le vensverzekering beteekent Voedsel en Klee ding, huisvesting en opvoeding, als het 'hoofd dat nu ;plannen maakt, en de hand die nu arbeidt onder de groene zoden rus ten." b6 temperatuur van het .water in de zweminrichting was op 29 Juni des mor gens' 7 uur, 61 graden Fahrenheit. Stoomvaartberichten Opgave agentschap Alex. Mackintosh Go. Het s.s. Erlangen passeerde 25 Juni Ouessant. Het s.s. Prinz Regent Luitpokl arriveer de 25 Juni Shanghai. Het s.s. Roland vertrok 25 Juni van Vigo. Het s.s. Seydlitz passeerde 25 Juni Gi braltar. Het s.s. Friedadch der Gros ze vertrok 26 Juni van Plymouth. Het s.s. Oldenburg arriveerde 26 Juni te Singapore. Het s.s. Giessen vertrok 26 Juni van Bremershaven. Het s.s. Skutari arriveerde 26 Juni te Konstantinopel. Het s.s. Sacksen vertrok 26 Juni van Batum. Het s.s. Bayera vertrek 26 Juni van Smyrna. Allen van de maatschappij Nord Deut sche Lloyd. Het s.s. Koningin Wilhelmina vertrok 27 Juni van. Colombo. Het s.s. Rembrandt arriveerde 27 Juni te Genua. Het s.s. Koning Willem III arriveerde 27 Juni te Southampton. Allen van die maatschappij Nederland'. Failliet verklaard: A W. Ponsioen, koffiehuishouder te Hilver sum. Rechter-Comm. mr. J. W. Iluysinga curat, mr. H. F. H. Wilbrink Hoitsema. Telegrafisch Weerbericht. Mu' waarnemingen in den morgen van 29 Juni 1909. Medegedeeld door het Kon. ".Aw Met Instituut 'f d* li ut. Hoogste barometerstand 771.0 te Sey- disfjord; laagste 752.7 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 30 Juni Zwakke tot matige N. iqt O.-wind. Bewolkt tot zwaar bewolkt. Waarschijnlijlc regen- of onweersbuien. Geringe daling vau. tempera tuur. De burger geneesheeren nemen de praktijk waar. Donderdag; I Juli, werdt de praktijk hervat. Amsterdam, Heerengracht 416. Do Directie bericht dat de Coupons der 3"s °/0 en 4 °/0 Pandbrieven, vorvnllondo 1 Juli 1909, van dien dag af betaalbaar zijn bij de Kas-Veroeniging te Amsterdam, alstnedo ten kantore van de Hoeren METHORST VAN LUTTERVELD te Amersfoort, alwaar ook 4 °/0 Pandbrioven in stukken van f 1000, f 500 en f 100 togen den koers van 99 °/0 verkrijgbaar zijn. De Directie, J. J. 8. R. ZIMMERMAN. Mr. II. POUW. v Notalis J. W. VAN HARDERWIJK^' te Harmelen, zal op Zaterdag 17 Juli 11)01), dos namiddags 1 ure, in het V e ii d ii li u is van den Heer R. BRESSER, to Utrecht aan het Vreeburg.' publiek verkoopen No. I. Een perceel beat onder Maartensdijk aan den Ezolsdijk,onmid dellijk bij do gomeento Utrecht, strekkende van dion dijk tot den Oostorspoorwoggroot 1 Hectare, 34 Aren. 30 Centiaren. Ne. 3. Eenige perceeien best achter het voorgaandestrekkende van den Ooteterspoorweg gedeeltelijk tot don Voordorp- schen Dijk, groot 6 Heet., Ol Aren, 17 Centiaren. Perceeien No. 1 en 2 zullen oerst afzon derlijk en daarna gecombineerd worden geveild en zijn te zamen vorhuurd aan den lieer S. DORRESTEIJN te Utrecht, Blauw- kapolsche weg 37, tot 1 Nov. 1914, voor f 500.per jaar. No. 3. Een perceel uitstekend en Weg onder Zuilen aan don Daalsebcn Dijk on strekkende tot de Vocht, groot 2 Heet., 92 Aren. ÏO Centiaren. Verhuurd aan de Heeren TH. v. n. STEEN en D. N. DE RIJK, te Utrecht, op den Oort, tot 1 Nov. 1912, voor f 540.por jaar. No. 4. Een perceel onder Honten in *t Gooi, aan don Kapellen- weg, groot 2 llect., 57 Aren, 20 Cen tiaren. No. 5. Een perceel onder Houten in 'tGooi aan don Naclit- dijk, naar Wèrklioven, groot 4 Heet., 75 Aren. 40 Centiaren. Do perceeien Nos 4 en 5 zullen oorst afzonderlijk en daarna gecombineerd wor den geveild en zijn to zamon vorhuurd aan den Hoor JAN UYTTEWAAL, te Houten aan den Lekdijk, tot 1 Jan. 1915, voor f 250. por jaar. Breeder bij biljetten. NONSPEET 0 d. VElüWE. mot J F. KIE9I-VIS' Verpakte Zaden en Voeders. Op olk pak staat de gebruiksaanwijzing en behandeling. Zangzaad voor Kanarievogels 15 ct. Papegaaien voeder25 Zovonzaad voor WildzangÏO Parkietenvoodorld Voeder voor Ind. Vogelsld Zoet Zomorraapzaad12 Lijster- en Loomvorikenvoedcr, per V. kil»13 Lyster- en Leeuwerikenvoeder, por '/t kilo pakje25 Goparfunieerd gezuiverd Vogelzand 15 J. E. Riem—Vis' Krachtoclitend- voeder voor Hoenders, bevordert het oiorlcggen. Uitsluitend verpakt in geplombeerde zakken met naam on adres, men lette daarop. 2lh 5 25 50 kilo. f 0.45 f 0.9© f 4,— f 7.25 Verkrijgbaar bij J. VAN GENDE REN, alwaar Piijscourant gratis ver krijgbaar is. J. F. RIEM VIS. Zaadbandel, N. .llolstr. 12, Den llnag. Dubbel gesorteerde 3 KG. A f 1.50, 5 r A - 1.95. bro on fr°, verzendt J. GERRITSEN te Andelst, Ho/tereraiicier ren h. Jf. de Koningin. Gezonde streek, bosch, heido en zoo Rnnwfpi'l'pin KOOP ill de kom DUUWlGl 1 Clil v,h. dorp linkpeet. Bevragen bij II. VAN 'tHUL Cz., Utrecht. Trompenburg, Hilversum. TEHUIS met verpleging voor zenuw zwakten Herstellenden en Rustbehoe- venden voor tijdelijk en doorloopend. Zuster J. SCHOENMAKER. Gcdipl. Verpleegster. H H Hrteliers. Houders van Melksalons en dergelijke Inrichtingen Indien gij dos Zondagsmorgens Uw tafel gesierd wilt hebben mot Verselie LUXE BKOOD.IE8 en nog meer soorten BROOI). bestelt dan bij Roulanger. Conflsenr. Dubbel Gesorteerd, Prima Kwaliteit in mandjes van 3 Kg. bruto f 1.45; 5 Kg. bruto f 1.9010 KG. bruto f 3.40. In fraai gedoe luxe kistjes, hoogst interessant voor cadeaus, 3 Kg. bruto f 1.55; 5 Kg. bruio f 2,verz. franco W'. W'IELEïtfSE te Dodewaard. Do wol is voel duurd«r, maar we gevon bijna voor niots, we mouten ruimte maken. 6 pr. beige of gryzo necrcnsokken f 2.15, 0 pr. zw. Mannenkousen f 3.75, 6 pr. korte Dameskou sen f 2 05, 6 pr. lange dito f 3.5', 0 pr. Jon gens of Meisjes zw. kniekousen 10 jaar f 2.40, 12 jaar f 2.60, 14 jaar f 2.S0, 16 jaar f 3.—. 6 pr. voor kinderen 4 jaar f 1.80, 6 jaar f 2. S jaar f 2.20. Alles prima 1ste soort wol,.franco zending. Wolindustrie te Nijensleek. Het Leven op bet I.and, 3 Groote Dcelen. rijk Geïllustreerd, samen Ge bonden in Prachtband voorden spot prijs van f 1,40. Uof jo eon onverklaarbare spotprijs, Höl lo vroeger betaalde men voor «lit Meesterwerk van Reuter meer dan f 10. Alleen liet inbinden kost anders meer dan f 1.40. De voorraad is beperkt, bet koopje komt nooit terug. Verkrijgbaar bij 1>. BOI.LE, Bazaai' van Goedkoopc Roekeu Ilang 98 te Rotter dam, en vorder alom Franco, na ontvangst Postwissel van slechts f 1.40. waarop meidon: Renter's .lïeesterwerk. Grande Fabrique de Cigarettes. Rerociudste DIerken. 1.1 Vt Dit wit OA 10 ets. AUE.\t\DRE geel OA ÏO PETERHOF geel H A 10 KREMLIN wit 8 A ÏO Overall Hoven»!! een glas stuk; een armpje van uw bril; een kurkje of hoorntje van uw Pince-nez, wendt u met vertrouwen fot ons. wy repareeren vlug. billijk en voldoende. Onze 25-jarige werkkring hier ter stede waarborgt een vak kundige behandeling. BRILLEN worden geleverd op vocrschrift van H. H. Docloren. Instrument- en Horlogemaker. -:- Langestraat 42.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3