de zuivere Jam i BrillenPince-nez en onti S.M.PEREL, shir.PédicnrB, Als uw bril gebroken is, Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. r Amersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor W. CR00CKEW1T W.Azn. Boomvruchten. 7 NUNSPEET od. VELUWE. Werkmeid. Keukenmeid Weekbericht. LOUISE DE COLIGNY. 7 Nieuwe Boeken ROK en ZOON. Groote sorteering W. F. A. BROEKHUIZEN, D O O O den gemeenteraad alhier, beklaagde de kie zer D L„ na aan de stemming op de gewone wijze to hebben deelgenomen, zich bij het stembureau over zijn hoogen aanslag in den Ihoofdelijken omslag. Zonder eenigc aanlei ding riep hij eensklaps het stembureau toe Jullie zijn allemaal plgreep den voor het stembureau dienenden, gevulden inktkoker en smeet dien met kracht langs de hoofden der zittende leden, gelukkig zon der iemand te raken, waarbij de inhoud te recht kwam op papieren, tafel en muren en ook op een lid van het stembureau, dat verplicht was zich te verwijderen om een reinigingskuur te ondergaan. Naar wij vernemen, is door den burge meester, voorzitter van het stembureau, een klacht ingediend bij de justitie. Aanhouding. Door den recher cheur Knorr, te Rotterdam, weid Zondag middag op den Goudschen Singel aangehou den de 39-jarige handelsreiziger en colpor teur C. Boele, tegen wien door de Haagsc'he rechtbank hevel tot aanhouding was gegeven, verdacht van medeplichtigheid door het in nen van gelden op valsche kwitanties, ten name eener liefdadigheidsinstelling. Bij fouilleering werd ruim 800 op hem bevonden. HSj zeide eerst Muller te heeten, doch werd op het bureau tot bekentenis gebracht. Hij weigerde echter zijn tegenwoordig ver blijf op te geven. Sedert half Mei was hij uit 's Gravenhage verdwenen. Hij is heden naar het parket van 'justitie te 's Gravenhage overgebracht. Morgendrank. Het Rott. Nw*bl. vertelt Klokke vier uur in den morgen, 'n Vrouw tje belt bescheiden aan de schel van een kruidenierswinkel op den Goudscheweg. Ze belt nog eens Open werd gedaan door den winkelier, haastig in de kleeren geschoten. Wel? Wat moet je? was zijn vraag. Of mijnheer niet kwalijk wilde nemen. Ze was bij een ziek© vrouwziet u en die zieke had zoo ineens een vreeselijkeu trek gekregen in een kopje theeEnne nu was het spirituslichtj© opgebrand en het fleschje leegenneof meneer mis schien wat brandspiritus voor haai- had het was voor een zieke vrouwen ze zou zoo dankbaar zijn. 'k Verkoop anders geen brandspiritus, moedermaar alla. 'k Heb nog wel wat in huis. 'k Zal je helpen. Vrouwtje vertrok, dankwoorden stame lend, met drie maatjes brandspiritus. Winkelier deed deur weder op nachtslot. Het vrouwtje stak strompelend de straat over, met de rokken, sliestend door den mod der. Aan den overkant kwam een man haar tegemoet. Heb-ie 't? vroeg hij en tegelijk rukt hij het fleschje uit de gore hand van het wijfje en bracht het aan z'n mond. Hij drinkt met lange smakkende teugen het fleschje bijna leeg en geeft het „staartje" aan de ziekeverpleegster. Dan sukkelen ze samen weg. De zieke had zijn „kopje thee" Noodlottige val. Zekere A. L., te Opijnen, die Zaterdag uit een kerse- 'boom viel, is Maandagmorgen aan de gevol gen overleden. Onder de stoomtram. De heer J. F. Wolterbeek, te Oegstgeest, doch die zijn zaken te Leiden heeft, geraakte Za terdagavond bij het naar huis gaan door oen toeval op den Rijnsiburgerweg onder de Noordwijltsche stoomtram, met ket noodlot tig gevolg dat een zijner beenen gedeeltelijk werd verbrijzeld. Hij werd voorloopig in het Academisch ziekenhuis verpleegd om, zoodra de toestand het gedoogt, naar het Höpital Wallon te worden vervoerd. Aanvaring. Zondagnacht is in de Wielingen een ernstige aanvaring ont staan tusschen de Engelsche stoomschepen „Marina" en „Ettrickdale". Laatstgenoemd schip werd zwaar beschadigd aan den ste ven, doch kon de reis naar Antwerpen toch voortzetten; de „Marina" kreeg een gat boven de waterlijn en kwam op de reede ter anker. Door den Belgischen loodsschoener No. 6 werden met veel moeite, tengevolge van hooge zee, 44 man van de „Marina" gered, en te Vlissingen geland. De derde stuurman, die in zijne hut lag te slapen, werd zóó ern stig gewond, dat hij naar het Katholieke ziekenhuis aldaar moest worden vervoerd. Het stoomschip „Marina" had een© lading van 200 paarden aan boord. School- en Kerknieuws, To Groningen is <ie jaarlijlksolie vergadering gebonden van de vereeiragde lectoren-nvagnifioi dier rijk»- universiteiten. en van do stedelijke uni versiteit te Amsterdam. Ia deze vergadering had eeno bespreking plaats over den uitslag van prijsvragen. Besloten werd om deze zaaik in een vofljgondo jaarl ijkscke vergadering weder ter sprake te brengen. Tot voorzitter is benoemd prof. Heijmans, te Groningen, in plaats van prof. Nolen, te Leiden. Tot secretaris is be noemd prof. Garsten, te Amsterdam, in plaats van prof. Van Veen, te Utrecht. Bepaald werd', dat de volgende jaarl ij, ksohe vergadering te Am sterdam zal plaats hebben.. (N. R. Ct.) Examens Rijks-Landbouwschool Wage» ningen. Voor de derde klasse verwierven het diplom.» van goed volbrachte studie: P. VV. Boon, 's-Gra. venhage; J. C. A. Busschieter, Amsterdam10. C C. Boutmy, 's-GravenliageN. M. Burgdorf fer, Rotterdam T. J. Domihof, Amsterdam V. M. M. Dubois, Haarlem; T. Duif, Wageningen F. A. v. Goor, Amsterdam; J. F. v. HilJegonds- berg, Rotterdam; W. B. J. v. d. Hoogt, Am. sterdam; C. J. Laaxrbrechtseni. id.; \V. A. P. E. L. v. d. Maaten, Haarlem; R. R. Mack. WageniimgenJ. D de Lanoy Meyer, Dnieber- ig©nH. R. Tutein Noltlienius, Apeldoorn; 11. Polman,, de Wijk; A. Egges Post, Rotterdam 1'. H. C. Prins, Haarlem; B, Rijkons, Sappe, meer; J. y. Schermbeek, Wageningen; J. B. Wertmölder, Groningen; W. F. N. A. de Zwaan, Wageningen. Van do Indische klasse verwierven het diploma van goed volbrachte studie: F. A. H. Darkey Voorburg; G. J. v. Holtlie, 's-Gravenhage; i'. VV - Hourguignon, J. J. Burlage. H. Keymon, 0. Kuipers, C. Romy, allen Wageningen terwijl een te.stamoniuni werd uitgereikt vooi enkel© vakken aan A. A Mans volt, l'trecht, on J- VV. Weys, Arnhem. De uitslag van <1© gisteren te Utrecht gehouden gemeenteraadsverkiezingen is .dat uitgebracht werden in district A 2976 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren J. F. Blom van Geel (Chr.-Hrst.) 1144, mr. G. H. 'van Bolhuis (aftr. lib.) 1530, A. H. Laseur (aftr. lib.) 1417, A. A. van Os (s.-d.) 363, P. F. van Rooyen (r.-k.) 1018, G'. Sertoli (aftr. lib.) 1391, R. Wy- nands (s.-d.) 373 stemmen. Gekozen is dus 1 mr. G. H. van Bolhuis. Herstemming tus- schen <le heeren Laseur, Blo-m van Geel, Sc-rton en Van Rooyen. I In district C 'waren uitgebracht 2101 I geldige stemmen. Hiervan verkregen de i heeren mr. H. J. H. baron van Boetzelaer (aftr. Christ.-Hist.) 900, J. van Eyndtho- I ven (r.-k.) 779, P. W. J. van Hossel (aftr. v.-d.) 910, J. van Noordenne (aftr. lib.) 916, O. de Weerd (s.-d.) 463 stemmen. Al- zoo herstemming tusschen alle candLdaten. In D werden uitgebracht 1805 goldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren J. Gerritsen (s.-d.) 470, mr. D. ltagay (aftr. lib.) 717, A. C. H. van Spanje (r.-k.) 786, D. E Wentink (a.-r.) 717 en mr. W. H. M. Werker (aftr. v.-d.) 671 stemmen. Al- zoo herstemming tusschen alle candidaten. In B waren uitgebracht 2399 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren G. J. Bieleman (lib.) 1139, J. Everwijn (aftr. lib.) 1234, W. v. d. Kasteele (lib.) 1139, C. P. van der Laan (s.-d.) 336, G. van Lankeren (Chr.-Hist.) 814, J. Meyers (aftr. lib.) 1107, W. A. Schrijver (s.-d.) 309, mr. J. J. de Waal Malefijt (a.-r.) 792 stemmen. Gekozen de heer J. Everwijn. Herstemming tusschen de heeren Biele man, v. .d. Kasteele, v. d. Laan, Van Lan keren, Meyers en De :Waal Malefijt. In de Zaterdag te Utrecht gehou den jaarlijksche algemeene vergadering van het Nederl. Gasthuis voor behoeftige en minvermogende ooglijdere aldaar werd het 50-jarig bestaan dezer instelling herdacht. Het woord werd eerst gevoerd door mr. D. Ragay, voorzitter van het college van regenten der stichting. Prof. Snellen, directeur-geneesheer, gaf een overzicht van de geschiedenis van de instelling van de oprichting af. De voorzitter dankte prof. Snellen hier voor en sprak de 'hoop uit, dat deze zon voortgaan op den ingeslagen weg. Mr. dr. A. F. "baron van Lynden, "bur gemeester der gemeente Utrecht, sprak als curator der Utrechtsc'he Universiteit, ter wijl het woord verder nog gevoerd weixl door den heer Dijkema, namens het Nederl. Oogheelkundig Gezelschap. De voorzitter dankte beide sprekers na mens het college van regenten. Het verslag over het afgeloopen jaar zal binnenkort in druk verschijnen. rGisterenmiddag had in het gebouw, voor K. en W. te Utrecht de stichtdug plaats van de „Centrale Landbouw Onder linge", Nederlaudsche landbouw-vereeniging tot het onderling dragen van het bedrijfs risico. Tot deze vergadering, die bijeengeroepen was door het permanent comité, waren uit- genoodigd de hoofdbestuursleden van de bij dit comité aangesloten maatschappijen en bonden, de bestuursleden van het Neder- landsch laud>bouw-comité, leden van de staatscommissie van den landbouw en en kele andere autoriteiten op landbouwgebied. De voorzitter van het permanent comité, de heer K. Czn. de Boer, uit Assendelft, opende de vergadering met een toespraak, waarin hij er allereerst op wees, dat hij het gewenscht acht dat omtrent het doel, waar voor men hier is bijeengekomen, juiste be grippen bestaan bij hen, die tot samenwer king zijn opgeroepen, en dat verder dan de wanden van de vergaderzaal die bekendheid doordringe, ook tot hen, die niet tot de direct-belanghebbeuden kunnen worden ge rekend. Spr. zette daarna in den breede uiteen, hoe de „Centrale Landbouw Onderlinge" was ontstaan, daarbij hulde brengend aan den heer mr. H. P. L. C. de Kruyff Jr., van wiens juridische en technische voor lichting het permanent comité veel had ge profiteerd, waarbij tevens een dankbaar ge bruik werd gemaakt- van de algemeene be ginselen, door het Nederlandsch landbouw- comiié vastgesteld. Daarna komend tot de critiek, van de zijde der S. D. A. P. op den arbeid van het permanent comité geleverd, zeide Spr., daarop thans niette willen ingaan, maar wel allen arbeiders van industrie en landbouw te willen toeroepen Toont u niet zoo on verschillig, of, erger nog, vijandig tegen de gerechtvaardigde pogingen van de werkge vers, om met eerbiediging van het goede doel der wet, de noodelooze kosten van de ongevallen-verzekering zooveel mogelijk te beperken, want al die onnoodige uitgaven, al die staatsambtenaren, ze worden op uw arbeidsloon verhaald, niet in dien zin, dat uw arbeidsloon zal worden verlaagd, maar een rijziug van dat loon wordt er door tegen gehouden. Economische wetten zijn sterker dan een onnoozel schijn-artikeltje, in de ongevallenwet opgenomen, dat verhalen op uw loon verbiedt. De voorzitter eindigde met er op te wij zen, dat hij de opgekomenen niet in de meening wil brengen, dat de taak, waarvoor zij zijn opgeroepen, een gemakkelijke is- Veel zal worden gevraagd van de voorgan gers op landbouwgebied, zoo al niet in gel delijke offers, dan toch aan persoonlijke toe wijding en belanglooze medewerking. Al leen op die voorwaarde is 't mogelijk, om de dood© letter van de vastgestelde regeling to maken tot een levend organisme en mag met eenigen grond worden verwacht, d'at, in samenwerking met de regeering, een ar beid zal worden tot stand gebracht, die als een navolgenswaardig voorbeeld zal kunnen gelden, hoe zij haar taak als sociaal wetgeef ster heeft te vervullen. Niet met abstracte theorieën, uitgebroed in regeeringsburaux, vervormt men on zo samenleving of geneest men die kwalen, wier bestaan ook door ons niet wordt ontkend, maar door samenwer- king te zoeken met die organen, waarin het intense leven onzer samenleving tot uiting komt. Zoo wekt men die organen tot nieuw leven, doordringt men ze van het besef van hunne noodzakelijkheid en zoo alleen wordt een sociale wet niet een keurslijf, waarin wij ons beklemd gevoelen, maar oen onmisbaar wapen in den strijd tegen maatschappelijke ellende. Met den wensch, dat deze vergadering do eerste stap zal zijn op den weg tot samen werking met de regoering op het terrein der laudbouwongovallen verzekering, verklaarde de voorzitter deze vergadering voor geopend. Van de daarna gevoerde beraadslagingen zal later in den vorm van een communiqué verslag worden gegeven. B a a r n. De bazaar ten behoeve van huiszittende blinden heeft ruim 1000 gul den opgebracht. Hilversum. Zekere C. N. deed aangifte bij de politie, dat 'hij door een vrouw uit Delft voor f 260 is opgelicht. Harderwijk. Dior de Heye-veree- niging zijn met deze gemeente onderhan delingen aangeknoopt over do stichting van een school voor zwakzinnige kinderen al hier. De Raad besloot in verband daarmede een nader vast te stellen jaarlijksch© subsidie te verleenen, indien .de school hier mocht gevestigd worden. Harderwijk. Er heeft zich hier een commissie samengesteld uit de bestu ren der vereeniging „Helpt Elkaader", de werkliedenvereeniging en „Harderwijk Vooruit'ten einde te voorzien in het ge brek aan woningen met het oog op do komst van het nieuwe garnizoen. N ij kerk. Tot leden van de Gezond heidcommissie zijn voor den tijd van 5 jaar benoemd de heeren S. van Ramshorst, al hier en P. H. F. Bijl de Vroe, te Harder wijk. Gisteren avond vergaderde de Ver eeniging „Handel en Nijverheid" in het hotel de Zwaan. De voorzitter, de heer S. J. van Duinen deelde mede dat de agenda mager was en de vergadering daarom deze maand even goed achterwege had kunnen blijven; doch daar het reglement uitdrukkelijk aangeeft dat de bijeenkomsten geregeld moeten plaats hebben, heeft het bestuur daar dan ook niet van afgeweken. De notulen van de vorige vergadering 17 Juni 1909 werden vervolgens voorgelezen en goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stuk*ken le. Het credietvraagstuk van mr. Kort hals. Altes, op dit groote en belangrijk werk wordt gewezen. 2e. Jaarverslag van de Kamer van Koop handel en Fabrieken, (voor kennisg.) 3e. Jaarverslag van de vereeniging V reemdelingen verkeer"Als voren 4e. Een schrijven van de Middenstands tentoonstelling te Amsterdam, waarin dank wordt gezegd voor de geschonken verguld zilveren medaille. 5e. Een schrijven van de regelings-com- tmissie van liet congres te Amsterdam, waarin wordt medegedeeld dat de vastge stelde boottocht zal plaats hebben op Vrij dag den 16 Juli a.s„ des middags om 3 uur, en dat den volgenden dag het Rijks museum zal worden bezichtigd. Voorts wordt een tijdige opgave verzocht v,an de personen voor welke hotels moe ten worden besproken en die aan het diner wenschen deel te nemen. Mededeelingen lo. dat de sluitzegels van de Midden standstentoonstelling niet meer voorhanden zijn 2o. Het bestuur heeft met de firma Ha mers ©ene bespreking gehad, betreffende de 9 uursluiting. De firma heeft zich be reid verklaard om ook gedurende de vast gestelde maanden hare winkels om 9 uur te sluiten. Zij behoudt zich het recht voor om, volgens het reglement, op den daar voor vastgestelden datum do verbintenis te schorsen. 3o. Het bestuur is van plan na afloop van het congres het rapport van de ge splitste bestekken aan de aangesloten ver- eenigingen te zenden. 4o. Een nader onderzoek omtrent den persoon uit Putten, die ,na eenige winke liers aldaar te hebben opgelicht, zich al hier had gevestigd, is ingesteld. Het bestuur heeft het uoodig geacht om in verband hiermede een ,roode kaart aan de leden te zenden. 5o. Mededeeling werd gedaan .dat het bestuur een© uitnoodiging had ontvangen om de vergadering' van den op te richten Gewestelijken -Middenstandsbond, te Hil versum, bij te wonen, doch dat het bestuur verhinderd was hieraan gevolg te geven. Bij de rondvraag wijst .de heer Moreink op het groote nut voor «Je winkeliers, om aan personen over wier soliditeit kwade vermoedens bestaan, zoo mogelijk een an dere waarschuwing dan -een roode te kaart te ontvangen. Hierover ontstond eene langdurige discussie, waarbij de voorstel ler wees op de groote voorzichtigheid, die bij de soliditeitsbeoordeeling van personen in acht moet worden genomen en dat zulks Bviet op den weg van de vereeniging, doch van de leden afzonderlijk ligt. Wanneer de roode kaart van iemand wordt uitgege ven, zegt de voorzitter, is een waarschu wing om geen crediet te verleenen gerech tigd. De voorzitter beloofde echter de zaak in de bestuursvergadering ter sprake te bren gen, waarna de vergadering wer.d gesloten. In de vergadering van het comiiê in zake het kanaal door de GeLdersche Val lei is in principe besloten tot het oprich ten van een „Vereeniging tot het verkrij gen van een Kanaal door de Gelderscho Vallei", opdat meerdere bekendheid aan do wenschen zal kunnen worden gegeven en meerderen hunne sympathie met dit plan zullen kunnen betuigen, waartoe men zijn adres kan opgeven aan een der op die ver gadering tegenwoordig zijnde leden, n.l. de heerenjhr. Barchman Wuytiers, bur gemeester van Amerefoort; H. A. v. d. Westeringh, burgemeester, Veenendaal jbr. J. G. A. Schimmelpenninck, burge meester, Rhenenmr. A. C. v. Dalen, BennekomJ. G. Sandbrink, notaris, Vee nendaal; J. J. v. Capelle, Weespercarspel, en H. H. Prakke, Veenendaal. Omtrent den uitslag van het spring concours op Zorgvliet (den Haag) kunnen wij nog iinededeelen, dat bij het gezamen lijk springen (4 ruiters) waren uitgeloofd 4 medailles ter waaide van f 50 als eerste prijzen en 8 medailles ter waarde van f 12.50 als tweede prijzen. De uitslag was Eerste prijs: luit. jhr. J. van Reigers berg Vensluys, Amsterdam, met Dipodiwi- rio, mr. II. Visser, Den Haag, met Saita- phernes, luit. R. Wilson -met Porthos, ge reden door luit. A. W. Coblijn, luit. ba ron Van Voorst tot Voorst, Den Haag, met Graaf Dirk. Tweede prijsluit. C. H. Labouchère, Amersfoort met Dreadnought, luit. Van Gellicum, Amsterdam, met Powerfull, luit. M. Mathon, Haarlem, met Held, luit. R. Wilson met Porthos (Coblijn)en ver der een tweede prijs: ritm. Loopuyt, Amersfoort, met Temptation II, jhr. van Reigersberg Versluys met Dipidowirio, mr. H. Visser met Saitapharnet, luit. jhr. J. A. Roëll, Amerefoort met Cleric. De temperatuur van bet water in de •zweminrichting was' op Dinsdag 13 Juli, des morgens 7 uur, 59 graden Fahrenheit. Stoom vaartherichten Opgave agentschap Alex. Mackintosh Co. Het s.s. „Oranje" van de maatschappij „Nederland" arriveerde 11 Juli be Sout hampton. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen 13 Juli 1905». Medegedeeld door hei Kon. Av<» Met Instituut te de liiit. Hoogste barometerstand 770.9 te Horla; laagste 749.5 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 14 Juli: Zwakke tot matige meest westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen. Geringe stijging van temperatuur. Heden overleed to 's Gravenhage I onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot- f moeder, Mevrouw H. T. LOOYEN, gob. WARNSINCK, eerder Weduwe van den Hoer J. C. TEENGS. J. H. C. T. TEENGS. P. H. TEENGSNoordutn. C. H. GERRITSEN—Teenos. C. V. GERRITSEN. 11 Juli 1009. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Volstrekt eenige Kennisgeving. voorheen Kortegracht 7. ASSURANTIËN CREDIETEN COUPONS DEPOSITO'S EFFECTEN PROLONG ATIËN VREEMD GELD, WISSELS. Stationsdwarsstraat 8Utrecht is dagelijks te consulteeren of te ontbieden. Behandeling van Likdoorns. Xagels en verdere ongemakken aan den voet, geheel dijuloos en anti-septisch. De Notaris VAN I1EY8T te Wyk bij Duurstode, zal do gewone vorkoopingon van boomvruchten dit jaar houden te Werkhoven, bij J. VAN LEEUWEN, op Vrij dag O Augustus, nam. 4 uur; to Vechten, bij Mej. E. VAN I)E VEGT, op Zaterdag 7 Augustus, nam. 4 uur; te Langbroek, bij J. KRONENBURG, op Dins dag 10 Augustus, voorm. 11 uur: te Bunnikbij H. VAN DER HORST, den zelfden dagnam. 5 uur to Wijk bij Duurstedebij J. II. DIJKMAN, op Donderdag 12 Augustus, nam. 2 uur; te Cothen, bij WALTJEN, op Vrijdag 13 Augustus, nam. 5 uur. Breeder bij biljetten en notitiën, welke laat ste te zynor tijd aan de bekende adressen ver zonden zullen worden. Notails VAN NIEUWENHUIZEN, te Maarssen, zal op Vrijdag 30 Juli 1009, 's voorin, ten 11 ure, in hot Heerenlogetnent to Maarssen, publiek verkoopen F Pil IflliQ me' Timmermanswerkplaats en Lull 11 Ulo Schuurtje, houten Schuur, Hooi- borgje en TUI X'GBOX'Dte Maarssen, nabij het Zandpad (achter de Fabriek van Electrischo Installatiën enz. van don Heer WOLF'F), groot 6 Aren 30 Contiaren. Te bezichtigen Dinsdags en Donderdags van 122 uro. Te aanvaardon op 1 October 1909. Gezonde streek, boscli, heide on zee Rnuwfprrpin HOOP in de kom UUUWUHI Cl li V/I,, dorp Nunspeet. Bevragen bij n. VAN 't HUL Cz., Utrocht. Een eenvoudig fatsoenlijk meisje, P. G., wenscht wegens familie-omstandigheden in be trekking te gaan als Br. fr. onder lett. P, Fa. BLOM OLI- VIERSE, Culemborg. gevraagd togen 1 Augustus a. s., P. G., meerderjarig. Br. fr. F 2950 a/d Zeistor Boek on Kunsth. Zeist. De Roomboterfabriek „De Cloese," noteert voor deze week bij postpakket van 4'/ï Kilo f 1.40 per Kilo; Eieren uit mijn Hoenderpark „de Graafschap": ÏOO f 4.70, 80 f 3.NO, éO f 3.Alles franco huis. Adres: G. J. OPLAAT, Lochem. met f raaie plalen voor slechts f 1.25. 1. Gaspard do Coligny en zijne Dochter Louise. 4e Gemalin van Prins Willem van Oranje. 2. De slag hij X'ieuwpoort1 doel. 3. Gerard van Dussen1 deel. 4. Uit Benauwdheden Gered. Idool. 5. Maarten de Apotheker1 doel. 6. Uit de dagen van Gustaaf Adolf. 1 deel. 7. De dood van een Vaderlander, 1 deel. niT |Q een hij zonder koopje, allo Uil 1" bovengenoemde 7 deelendoor P. VEUGEltS voor slechts f 1.25 «lat is iiog minder «iau 18 cents p«^r «leel. Te bekomen bij D. BOLLEBazaar van Goedkoop© BookonIlang 98to Rotterdam. Franco na ontvangst Postwissel van f 1.25, waarop melden Pakket Coligny. Vraagt uitsluitend Echt Victoriawater OBCHLAHNSTEIN een glas stuk; een armpje van uw brileen kurkje of hoorntje van uwPince-nez, wendt u met vertrouwen tot ons. wy repareeren vlug. blliyk en voldoende. Onze 25-jarlge werkkring hier ter ste«le waarborgt een vak- kundige behamlcling. BRILLEN worden geleverd op voorschrift van H. H. Doctoren. Instrument* en Horlogemaker. Langestraat 42. Ongeneeslijk ziek zijn is erger dan dood zijn. Bewaar vóór alles Uwe gezondheid. Schaf U aan wat der Hygiene bevorderlijk is. Gebruik dus ook een Aupitvfs-Matras, want die voldoet aan alle eischen der gezondheidsleer. Op aanvrage zenden wj gratis en franco onze brochure „Slapeloosheid en Slaap1', alsmede adressen onzer wederverkoopers in Uwe plaats. Vraagt ons uitgebreid album ook aan. Fabriek A U PI N G" Deventer.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3