BINNENLAND^ on van den sjah ten westen van do stad te genover elkaar, de nationalisten aan de ri vier Keretsch, 29 K.M. van Teheran, de regoeriugstroepen bij Bjahabad aan don weg die van Kaswin over Keretsch naar Tehe ran leidt. Reeds Zaterdag is het tot afwis selende gevechten tusschen de beide par tijen gekomen, zonder dat een© beslissing is verkregen. Omdat zij de moeielijkheid in zagen van een doorbreken in westelijke Tichting tegenover do daar geposteerde, be ter bewapende en ook militair flinkere re- geeringstroepenbesloten de nationalisten een omtrekkenden marsch uit te voeren, die hen zou brengen aan het noordelijk front van de stad. Hierbij zal ook de omstandig heid van invloed zijn geweest, dat het noor delijke deel van Teheran de gewichtigste staatsgebouwen, de Europeesche wijk en de residentie van den sjah bevat, welker spoe dige inbezitneming geboden was, om ©ener zijds het weerstandsvermogen van den sjah in het hart te treffen, anderzijds een© be dreiging van de Europeanen door dadelijke afsluiting van de door dezen bewoonde ge bouwen-complexen te verhinderen. He troepen van de nationalisten braken Zondag na het invallen van de duisternis, met achterlating van kleine waarnemings posten aan de Keretsch, die den afmarsch moesten bedekken, langs het Teheran in het noorden omsluitende gebergte over Kend «aar Tajdirisch op. Zij bereikten om 4 uur 's morgens Sjemran, een. ten noorden van Teheran gelegen heuvellandschap, dat door talrijke sloten, villa's en dorpen, door tui nen en velden bedekt is. Van Sjemran uit schijnt daarna de opmarsch tegen de stad in drie colonnes te zijn begonnen, en wel op de drie wegen, die uitkomen op de poor ten in den muur, die Teheran omgeeft. De zwakke poortwachton werden na korten strijd overmand en terstond werd over gegaan tot de insluiting van de re sidentie van den sjah, hetgeen zon der er nat i gen tegenstand kon worden uitge voerd. Eerst toen de aan het westelijke front van Teheran gebleven regeeringstroe- ipen op het strijdrumoer afkwamen en in de stad terugkeerden, begon een heviger strijd om hot bezit van de Meidan-Tupchane (Ka- aionhuisplein) en de militaire gebouwen, het arsenaal, de artilleriekazerne en do hoofd wacht. De snerkte van do nationalistische con tingenten, die onder aanvoering van Sardar Assad staan, wordt op 1000 a 1400 man ge schat; de regeeringstroepen in Teheran, di-; doer Russische officieren gecommandeerd worden, zijn niet veel hooger te schatten; De nationalisten verzekeren, dat zij niets tegen den sjah willen ondernemen en zijn gekomen om de grondwet te herstellen. De sjah voelt zich echter veiliger in het Ros sisch© gezantschapsgebouw, waarheen hij de wijk heeft genomen. Daar is hij tot het besluit gekomen om heen te gaan, dat hij gisteren hoeft uitgevoerd. Op zijne abdica tie is terstond gevolgd do plechtige uitroe ping van zijn zoon tot sjah, in wiens naam een regent het bewind zal voeren. Zal dat nu de zoo gewenschte ontspan ning brengen? Men moet afwachten, welken invloed de gebeurtenissen in Teheran zul len hebbou op de in spoedmarschen op de hoofdstad aanrukkende Russische troepenmacht. Een© verdere complica tie dreigt te ontstaan ten gevolge van het optreden van do in Oermia staande Turkfiche troepen, die naar de Perzische greofi zijn opgetrokken; het is niet uitgv sloten, dat de daar com man dee rende Turk scho generaal do verwarring in Perziö wil besteden tot ©ene grensverbetering in Turk schen zin. De Russische regeering heef-, volgens een bericht van de Times, in Kon- «t&niinopel een protest ingebracht tegen oen verder voortrukken van de Turksche troepen in de provincie Aser beide jan. Vereenigde Staten. Washington, 1 6 J u 1 i. Do sena tor Aldrich en het congreslid Payne heb ben gisteren met president Taft geoonfereerd en besloten in de tariefwet eene bepaling op te nemen, die de schatkist machtigt honds tot een bedrag van 397 millioen dollars op te nemen tot volledige dekking der kosten van het Panamakanaal. De toestand van d© schatkist maakte doze maatregel noodig. Allerlei. v— Een Amerikaansch reisgezelschap wachtte te Hamburg een onaangename ver rassing. Midden in hun argeloos genoegen wenden acht van de tien door poli tie-beamb ten naar bet bureau gebracht, waar hun een bevel werd overhandigd om onverwijld het land te verlaten, wegens onttrekking aan hun militaire plichten Ze waren namelijk geboreu Duitschers, doch op zeer jeugdigen leeftijd geëmigreerd. Londen, 16 Juli. De Britsche mijuwerkorsbond heeft besloten oone stem ming te houden over do vraag van eene nationale staking en inmiddels de stakende Schotecbe mijnwerkers te steunen. Pittshurg, 15 Juli. De staking van de mijnwerkers van de Pittsburg Coal Company is geëindigd. Petersburg, 16 Juli. Sedert gis teren zijn hier 102 nieuwe gevallen, van cho lera voorgekomen en zijn 34 personen aan dio ziekte bezweken. Het aantal lijders be draagt thans 857. vEen noodlottig voorval wordt uit oen dorp in Lotharingen gemeld. Een boer liet zijn zevenjarig zoontje zijn geweer uit huis halen om «p spreeuwen te schieten. Toen het kind met het geladen geweer buiten kwam, zeide de vader schorsend, dat hij maar eens schieten moest. Het knaapje trok den haan over, en de vader werd midden in de borst getroffen. Zieltogend werd hij opgenomen. Athene, 16 Juli. Vierhonderd hui zen van het dorp Havan zijn verwoest door een aardbeving. Er zijn een dertigtal doo- den en tal van gewonden. Alle huizen in Amaliada zijn onbewoonbaar. Schokken worden gevoeld te Patros, Pyrgot, Cola- nias, Tripoli en Missolongi, waar eenige personen gedood en verscheidene gewond werden. Van betrouwbare zijde wordt mede gedeeld, dat een bericht in de Duitsche bla den omtrent een voorgenomen reis van H. M. en Z. K. H. naar Zalzkammergut geheel uit de lucht gegrepen en zonder grond is. Geen Koninklijk zomerver- blijf Ulvenhoutsche bosch. Aan de 's-Hertogenbosscho Crt. wordt uit Breda het gerucht gemeld, dat H. M. de Koningin het voornemen zou hebben in het Ulvenhoutsche bosch een. zomerverblijf te laten bouwen, waar H. M. 's zomers ©enige dagen zou verblijven. De ïsR. Ct. kan uit de beste bron mede- deelen, dat dit gerucht geheel uit de lucht is gegrepen. Tui n part ij te Soestdijk. Vrijdagmiddag werd door H. M. de Ko ningin-Moeder ten paleize Soestdijk het jaarlijksche tuinfeest gegeven. Tengevolge van het ongunstige weder de regen hield den geheelen middag onverbiddelijk aan werden de gasten ontvangen in de zalen van het paleis. Genoodigd waren tal van dames en heeren, voornamelijk uit de pro vincie Utrecht, onder wie vele hoofd- en subalterne officieren uit de garnizoenen te Utrecht en Amersfoort; voorts leden van Gedep. Staten, van het Hoog Militair Ge rechtshof, van de rechtbank, van den Cen- tralen Rnad van Beroep enz., de Commis saris der Koningin in de provincie Utrecht, vele Burgemeesters en verdere plaatselijke autoriteiten, benevens verschillende parti culieren. Ruim half vier verscheen de Koningin- Moeder met haar gevolg te midden der aan wezige gasten. De vorstelijke omgeving, de smaakvolle damestoiletten en de militaire uniformen leverden een schitterenden aan blik op, waartoe niet weinig bijdroeg de op gewekte stemming, die ondanks het triesrtige weder, onder de gasten heersehte. De Koningin-Moeder onderhield zich met verschillende genoodigden, liet zich aan de genen, die voor de eerste maal ten Hove waren, voorstellen, en vertoefde gcruimen tijd te midden barer gasten. De partij, die werd opgeluisterd door een matinee van den staf van het 5e regiment infanterie, eindigde te 5 uur. Bezoek van den Duit se hen Keizer. De Duitsche Keizier zal op zijn teitugreis van Kleef een bet- zoek brengen aan graaf Bentinck en Van Waldeck Limburg op diens kasteel Mid dachten bij de Steeg. Z. M. reist strikt in cognito met den Keizerlijken dalontrein. Zondag 8 Augustus is de Keizer te Kleef, den volgenden dag gaat hij per ©xtra-trein doch incognito, naar de Steeg, waar hij vermoedelijk luulf twee zal aankomen. De Keizer wordt vergezeld door de Keizerin en een gevolg van 42 personen. Op het kasteel Mi (klachten wordt overnacht; een buis is afgehuurd om het gevolg te her bergen en den volgenden ochtend om tien uur gaan, gelijk gemeld, de keizerlijke gas ten over Zutphan en Winterswijk naar Duitse hl and. Graaf Willem Carol Philip Otto van Al- demburg Bentinok en Waldieok-LLmpUrg, heer van Middachten en GaiLdlorf, is 28 November 1848 te Frankfort a. d. Main geboren. In gevolge een familie-verdrag van 1874 waarbij zijn broeder, graaf Henry, die ge- pension neerd luitenant-kolonel in Engel- sclien dienst is, hem zijn eerstgeboorterecht afstond, volgde hij dezen in hot grafelijke fideïcommis van Aklenburg-BentSnck, en, in gevolgd© een ander familie-verdrag van 1888, zijne moeder in de „Stancbesherr- schaft" Waldcck-Limpurg in Wurtemburg op. Hij is erfelijk lid van hot Wurtemburg- sche Heeremhuis, gepensdonneoild Britech secretaris van legatie en commandeur van de Duitsche orde. Uit het huwelijk mot Maria Cormo&a ba rones van Hoeckeren van Waasenaor (geb. 13 Jan. 1855) zijn vier kinderen gehoren: gravin Mechlild Corisande Renira Marie (geb. 1877), die in 1905 te Maddachten trouwde met Casimir erfgraaf van Castell- Rüdemhausenerfgraaf Willem Fredterik Charles Heairi (geb. 1880), luitenant in het regiment Pruisische gardes dfu corps tb Potsdam, ridder in do Dudtschio Orde; graaf F rede rik George Unico Willem (gob. 1888), ook in dionst bij dat regimeprton gravin Isabelle Antoinette Marie Clemen tine (geb. 1889). De stamvader van het geslacht Bentinck is Wicherus Bentang, die in 1233 als ge tuige van'den bisschop van Utreci.i voor komt bij het scheuken van stadsrechten aan Zwollie, en dus oen tijdgenoot van den stamvader van den Duiitschen Keizer, Ron- rad von Zollern (12081261.) Bij K. B. van, 10 Juni 1819 word voor alle leden van het geslacht de titel van baron erkend, bij K. B. van 25 April 1822 werd bepaald, dat voortaan, in alle officieel© stukken aan Wilkom F reder ik Clmstiaan Bentinck, zijne moeder en zuster de hun, als behoorende tot den, Rijksadel (Keizer lijk diploma van 29 Dec. 1723), compe- teerende titel van graaf en gravin zal wor den gegeven. Ju 1825 wwd dit reoht uit gebreid tot al zijne afstammelingen. Bij besluit dor Duitsche bondsvergade ring van 12 Juni 1845 werden de afstam melingen van Jean Charles graaf Bentinck voor DuitschJand erkend te beliooren tot don ,,hohen Adel'zoodat aan het hoofd van dezen tak, togenwoordig Willam Carol Philip Otto graaf van Aldonburg Bentinck en Waldeck-Lirapurg, het pradócaat ,,Er- laucht" toekomt en de „Ebenbürtigkeit" van toepassing is. Het kasteel Middachten is voor eenigo jaren gobeel gerestaureerd. De tuin, die te bezichtigen is, is van prachtigen aan leg. Elzevier s Maandschrift gaf er voor1 ©enige maanden een beschrijving van, ver sierd met tal van foto's. Omstreeks 1200 behoorde hot slot aan de heeren van Middachten. Na herhaalde lijk verwoest te zijn kwam hot pl. m. 1660 in het bezit van Godard van Roede, gene- j raai in dienst van stadhouder Willem III. j In 1691 werd hij verheven tot graaf van Athlon© en baron van Agrim. Zijn lijf spreuk Malo mori quom foedari (liever sterven dan ontoerd worden) leest men nog onder het wapenschild in den gevel van het kasteel. Het slot bezit een zeer merkwaardige portretten verzameling. Behalve de por tretten van de families van Reed© en Ben- tiuck, vindt men er o.a. van de voLgende personenprin's Eugeniius van Savoye, Frederik Hendrik, Amalia vian Sofaas, den prins van Anholt (de oude Dessauer), Fro* derik I van. Denemarken, Filips II, koning stadhouder Willem III, Frederik'a van Pruisen, gemalin van prins Willem V, Frederik Willem I van Pruisen,, Chriistiaan V van Denemarken en gemalin enz. Bovendien zijn er verscheidene schilde rijen, voorstellende veldslagen en kastee- len. De gezanit vam Oosten rijk-Hongarije bij oo6 Hof, graaf von Wydenbruck, heeft met verlof de Residentie verlaten. Het gezantschap zal, tijdens dat verlof, worden beheeird door barton Gudenus, go- zantschapsraad Het Oostenrijksch-Hongaarsche ge zantschap te 'e Gravehhage verzotokt' be- ke'ndanakikig van het volgende De in Nederland vertoevende Oostenrij kers, Hongaren, Bosniërs en Herzegowi- ners, dde zrieh aan den militairen dienst plicht in hun laud onttrokken hebben, wor den nogmaals opmerkzaam gemaakt op het amnestie-besluit van het jaar 1907, met de bijvoeging dat het gezantschap en de con sulaten hieromtrent nieuwe instructies heb ben ontvangen. De luitenant-generaal A. Kool, ad judant. in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, commandant van het veld leger, heeft zijn voornemen te kennen ge- gegeven tegen 1 November den dienst met pensioen te verlaten. N. R. Ct. In de sluitingszitting der Prov. Sta ten van Overijssel van Donderdag heeft de Commissaris der Koningin, de heer Lyckla- raa a Nyeholt, bij het nederleggen van zijn ajnbt, een afscheidstoespraak gehouden, waarin hij o. a. het volgende zeide: „Gezondheidsredenen, en wel in het bij zonder de hartaandoening, waaraan ik se dert vijf jaren lijdende ben, hebben mij ge noopt eerbiedig aan Hare Majesteit mijn ontslag te vragen. Het is mij niet meer mogelijk alle verplichtingen aan het ambt van Commissaris der Koningin verbonden, te vervullen op de wijze zooals ik dat zelf zou wenschcn en zooals ik vroeger deed. Ik gevoel, dat ik niet meer Hare Majesteit kan vertegenwoordigen, zooals van een Com missaris in de provincie kan wolfden ver wacht. Maar ook de gezondheidstoestand van mijne echtgenoot© eischt voor haar rus tiger werkkring, dan haar deel is bij liet behoud mijner betrekking. ,,De provincie Overijsel is mij lief gewor den. Ik heb bier gelukkige jaren gekend, hoewel ik in mijn gezin ook groote verlie zen geleden heb. Ik zal den ingezetenen van dit gewest steeds een dankbaar hart toe dragen en wensch hun in ruime mate voor spoed en zegen toe". Deze rede werd in eveneens hartelijke be woordingen namens de vergadering beant woord door den heer Essink, lid van Gedep. Staten, die den scheidenden Commissaris dankte voor het vele dat door hem ten nutte van de provincie is verricht. Kamerverkiezing Scho- t e r 1 a n d. De Centrale AntirRevolution- naire Kiesvereeniging in Schoterland be sloot tot onthouding bij de a.s. Kamerver kiezing en haren kiezers te raden niet ter stembus te gaan. Onvereenigbare ambten. Voor het lidmaatschap van den gemeenteraad van Arnhem komt in district I in herstem ming de heer C. J. P. Zaalberg, adjunct inspecteur van den arbeid. Deze heeft thans verklaard een benoeming niet te kunnen aanvaarden in verband met een schrijven door hem van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel ontvangen, waarin de minister tegen een verkiezing van den heer Zaalberg bezwaar maakt, omdat de gemeente Arnhem inrichtingen exploiteert, die vallen onder de Veiligheidswet. Hbld. Een geschil o ver reiskos- t e u. In een. geschil tusschen een gezond heidscommissie en een gemeentebestuur heb ben Gedeputeerde Staten, van Friesland be slist, dat in de rekening van die commissie over 1908 niet kan worden toegelaten de post wegens reiskosten van den secretaris, als afgevaardigde naar het congres voor openbare gezondheidsregeling te Dordrecht. Naar de meening van Gedeputeerde Staten zou het zenden van een afgevaardigde naar een gezandheidscon.gres wel bevorderlijk kunnen zijn aan een behoorlijke vervulling van de taak der commissie, doch was het verband tusschen de op bedoeld congres be handelde punten en die taak niet van dien aard, om af te wijken van. het door hen aangenomen hoofdbeginsel dat tot de ambts taak der gezondheidscommissie in het al gemeen slechts kan worden gerekend de deelneming aan de uitoefening van het staatstoezicht op de volksgezondheid bin nen den kring, waarvoor zij is inge6teld, en dat dan ook de werkzaamheden en het optreden, dus ook het doen van ambtsrei zen, van de leden der commissie behoort beperkt te blijven binnen het ambtsgebied der commissie, tenzij de wet hem uitdruk kelijk werkzaamheden buiten dat gebied op draagt. Aan Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant is uit Eindhoven oen rekest verzon den. houdende verzoek geen goedkeuring te willen verleonen aan het besluit van den gemeenteraad alhier, tot stichting eener H. B. S. en tot sluiting van de school voor m. u. 1. o. In dit rekwest wordt gewozen op d© finan cieel© moeilijkheid, waarin do gemeente ver keert, eerstens door het besluit tot stich ting der H. B. S. en tweedons nog meer, door de concessie, verleend door verschil lend© omliggende gemeenten aan den heer Francke uit Bremen tot bouw en aanleg eener gasfabriek on levering van gas, tot dusverre door Eindhoven geleverd. Tevens wordt gewezen op het voornomen der paters Augustijnen tot- stichting eener bijzondere H. B. S De gemeenteraadsver kiezingen te Amsterdam. De uitslag der gisteren plaats gehad hebbende herstemmingen voor den gemeenteraad in de districten II, VII, VIII en IX (in ieder district voor twee plaatsen) was als volgt District II 4288 kiezers). Uitgebracht 3043 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren mr. E. M. Meyers (vr.-dem.) 1604, J. W. Sleef (s.-d.) 1391, J. W. Smit (r.-k., aftr.) 1391 en C. H. v. d. Velden (c.-h.) 1321, zoodat gekozen zijn de heeren mr. E. M. Meyers en J. W. Smit. Waar de heeren Smit on Sleef een gelijk aantal stemmen verkregen, werd eerstge noemde als de oudste in jaren gekozen ver klaard. District VII (4608 kiezers. Uitgebracht 3091 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren mr. D. P. D. Fabius (a.-r., aftr.) 1607, A. F. C. D. Kooien (r.-k.) 1385, J. G- van Kuykhof (s.-d.) 683 en dr. C. de Man (lib., aftr.) 1590, zoodat gekozen zijn dje heeren mr. D. P. D. Fabius en dr. C. de Man. District VIII (4362 kiezers). Uitgebracht 3447 geldige stemmen. H'ervan verkregen do heeren Ch. E. H. Boissovain (v.-d.) 1830, J. ter Haar Jr. (c.-h.), aftr.) 1539, KI. de Vries (v.-d.) 1841 en mr. S. de Vries Cz. (a.-r., aftr.) 1561, zoodat gekozen zijn de heeren KI. de Vries en Ch. E. H. Boisse- vain. District IX (18102 kiezers). Uitgebracht 10988 geldigo stemmen. Hiervan verkregen de heeren J. G. van Kuykhof (s.-d.) 6403, C. A. L. Rndemaker (r.-k.) 5352, J. H. Scheltema (lib., aftr.) 5820 en J. v. d. Tem pel (s.-d.) 5714, zoodat gekozen zijn de hee ren J. G. van Kuykhof en J. H. Scheltema. Het resultaat der stemmingen en herstem mingen is dus, dat de liberalen 1, de chr.- hist. 2, de anti-rev. 1 zetels verliezen, de vrijz.-dem. en soc.-dem. ieder 2 zetels win nen en de katholieken op dezelfde sterkte blijvèn. Vóór deze periodieke verkiezingen be stond de raad uit 14 lib., terwijl er 2 lib. vacatures waren, 6 chr.-hist., 6 kath., 6 anti-rev. 6 soc.-dem. 4 vrijz.-dem. en 1 wilde (de heer Simons). De heer mr. S'. de Vries Cu., die in VIII niet is herko zen, was sinds verleden jaar tot het ambt van wethouder voor onderwijs geroepen met behulp van eenige liberalen, die bij die keuze over het bezwaar, dat de heer De Vries antir. is, blijkbaar waren heengestapt, omdat zij vóór alles aan de afdeeling onder wijs een krachtige persoonlijkheid tot hoofd wensch ten. De heer De Vries had de betrek king aanvaard en in verband daarmede zich voor het Tweede Kamerlidmaatschap niet weer beschikbaar gesteld, om zich geheel te kunnen wijden aan zijn wethoudersambt. Dat hij thans als raadslid gevallen is, be- teekont echter nog niet, dat hij niet spoedig weer in den raad zal verschijnen. Tenminste het gerucht gaat, dat de heer Ruys in VI voor zijn zetel zou willen be danken, om zijn partijgenoot een nieuwe kans te geven. De vrijzinnig-democraten vierden giste renavond de bij de herstemmingen voor den gemeenteraad behaalde drievoudige over winning met een druk bezochte bijeen komst in een der bovenzalen van café Pa lais Royal. Nadat de uitslag der herstemming in dis trict II bekend was, werd door eenige kie zers in het hoofdstembureau bezwaar ge maakt, op grond, dat in het bureau Kraayen- hofstraat vijf stemmen voor Sleef bij de op telling niet meegerekend waren. Dit protest werd echter niet geaccepteerd, op grond, dat het proces-verbaal reeds op gemaakt en geteekend was. Intusschen be staat bij het nazien der geloofsbrieven door den gemeenteraad nog gelegenheid, om een nieuwe telling uit te lokken en van die ge legenheid zal natuurlijk ook wel gebruik ge maakt worden, meldt de Tel. Blijkens bij het departement van ma rine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantser- schip „Piet Hein", onder bevel van den kapitein ter zee H. T. Hoven, 16 dezer van Nieuwodiep naar zee vertrokken, ter aanvaarding van een oefeningstocht in de Noord'zee. Dit jaar zullen worden gehouden de volgende oefeningen van onderdeden der divisiën I. Bij de eerste divisie: A. Oefeningen van het regiment grena diers en jagers in de legerplaats bij Rijen, van en met 3 September tot en met 11 Sep tember, de dagen van heen- en terugmarsih inbegrepen, onder de leiding van den com mandeerenden officier van het regiment grenadiers ©n jagers. B. Oefeningen van het 4e regiment infan terie in de legerplaats bij Zeisit, van en met 20 September tot en met 29 September, de dagen van heen- en terugmarsch inbegre pen, onder de leiding van den commandee renden officier van heit 4e reg. infanterie. C. Oefeningen van het 10e regiment in fanterie in de legerplaats bij Laren, van en met 20 tot en met 29 September, de dagen van heen- en terugmarsch inbegre pen, onder de leiding van den commandee renden officier van het 10e reg. infanterie. II. Bij de tweede divisie: D. Oefeningen van het 7o regiment infan terie in. de legerplaats bij Harskamp, van en met 6 September tot en met 14 Septem ber, den dag van heen marsch inbegrepen, onder de leiding van den commandeerenden officier van het 7e negimen/t infanterie. E. Oefeningen van het 8e regiment in fanterie in de omatreken van Arnhem, van on met 6 September tot en met 14 Septem ber, den dag van heenmarsch inbegrepen, onder de leiding van den commandeerenden officier van het 8e regiment infanterie. Het le en het 2e bataljon betrekken een kamp op de Kemper hei de. F. Oefeningen van het 11e regiment in fanterie in do omstreken van Ede, van en met 6 September tot en met 14 September, den dag van heenmarsch inbegrepen, onder de leiding van den commandeerenden offi cier van het 11e regiment infanterie. Het III© en het IVe bataljon kampeeren te Ede. III. Bij de 3e divisie. G. Oefeningen van het 2e regiment inf. ia d^ legerplaats bij Rijen, van en met 13 September lot en met 22 September, de dagen van heen- en terugmarsch inbegre pen, ondier de leidjmg van den commandee renden officier van het 2e regiment inf. H. Oefeningen van het 3e regiment iuf. in de omstreken van Bergen-op-Zoom, van en met 7 September tot en met 16 Septem ber, de dagen van heen- en terugmarsch inbegrepen, onder leiding van den comman deerenden officier van het 3e regiment inf. Het He an het IVe bataljon betrekken een kamp op het terrein „Kijk in de Pot". I. Oefeningen van het 6e regiment inf. in de omstreken van -Breda, van en met 7 September tot en met 16 September, on der de leiding van den commandeerenden officier van het 6e regiment infanterie. IV. Bij de 4e divisie. K. Oefeningen van liet 1ste regiment inf. in de legerplaats bij Zeist van en met 6 Sent. tot en met 14 Sept., den dag van taeemnarsch inbegrepen, onder de leiding van den commandeerenden officier van het 1ste reg. infanterie. L. Oefeningen van het 5e regiment inf. in de omstreken van Amersfoort van en met 6 Sept. tot en met 14 Sept., onder de leiding van den commandeerenden officier van het 5e regiment infanterie. M. Oefeningen van het 9e regiment inf. in de legerplaats bij Laren van: en met 6 Sept. tot en met 14 Sept., den dag van heen marsch inbegrepen, onder de leiding van den commandeerenden officier van het 9e regiment infanterie. De Minister van Oorlog heeft er de aandacht van de belanghebbende verwanten van dienstplichtigen op doen vestigen, dat aanspraken op vergoeding ingevolge art. 113bis der Militiewet 1901 vervallen bij hel aangaan van een verbintenis aLs ver zorger bij den Rijkspostduivenldienst. Benoemd is tot voorzitter van de commissie, belast onet de directie der we duwen- en weezenkas voor de officieren van de Landmacht, de gep. generaal-majoor F. A. Thomése. Tot secretaris van den Raad van Toe zicht. op de artillerie-inrichtingen is be noemd de heer A, E. Meijer, accountant te Amsterdam. Bij beschikking van den minister van Oorlog is met ingang van 19 Juli 1909 aan gesteld tot tijdelijk schrijver bij het depar tement van Oorlog de gepensionneerde ser geant der infanterie A. Antonisse te Haar lem. Oude r-d i r e c t e u r R ij k s- post. spaarban k. Naar de Tel. ver neemt is benoemd tot onder-directeur van de Rijkspostspaarbank de heer mr. J. H. C. Busing, hoofdcommies bij de gemeente bedrijven te Amsterdam. Thans is de heer A. Tober, onlangs benoemd tot secretaris der gemeente Ab coude-Proostdij, eveneens benoemd tot se cretaris van A'bcoude-BaanVbrugge. Europeanen in Perzië. Een firma te Amsterdam, die in handelsbetrek kingen met Perzië staat, heeft zich gewend tot de Perzische Bank te Londen, met de vraag of bij de troebelen te Teheran de Europeanen, die daar gevestigd zijn, govaar loopen. Het antwoord luidde bevredigend. Volgens bij de Perzische Bank ingekomen telegrafische berichten is er geen gevaar voor de Europeanen te vreezen. N. v. d. D. 1 Augustus a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, .dat de heer W. L. H.Koster Henke, commissaris van politie aan het bureau St. Pietershal te Amsterdam, be noemd werd tot inspecteur van politie al daar. l>e heer Koster Henke gaf 10 jaar ge leden den stoot tot oprichting van den Alg. Ned. Politiebond, van welks hoofdbestuur hij sinds de oprichting van den Bond als secretaris deel uitmaakt. Ook is hij reeds geruimen tijd secretaris der examen-com missie voor het politie-diploma. De heer Koster Henke was ook de eerste in ons land, die de wenschelijktaeid te kennen gaf poli tiehonden te gebruiken bij het opsporen van misdadigers. Van de hand van den aanstaan den jubilaris zijn verschillende werken op politiegebied verschenen, o. a. zijn „Ver zameling van wetten van 1813 tot op heden", bewerkt ten dienste der politie, in verschillende bundels verschenen, welke meerdere drukken mochten beleven het „Wetboek van Strafrecht met aanteekenin- gen" en verklaringen ten dienste van de politie", van welk werk zoo juist een vijfde druk verscheen. Als eigenaardigheid noe men wij nog het door hem bewerkte zak boekje voor het Bargoensch, terwijl de heer Koster Henke ook een brochure het licht deed zien, waarin hij zich als voorstander deed kennen van politiescholen, inrichtin gen tot het geven van onderricht aan poli tiepersoneel. Graaf Marnix de St. Aid e- g o n d e. Bern lezer van de Terneuz. Ct. schrijft: Op den dag der geboorte van Prinses Ju liana en nog dagen uiadlon heeft over hert. ganse he land langs straiten., velden1 en wie gen het Wilhelmus van Nassouw© weer klonken uit dbizondiem en nog eenb dui zenden kelen.. Graaf Marnix de St. Aldegonde, de trou we aanhanger en vriend vam Willem dien Zwijger, is bekend als de dichter vaiï dlat Oranjolied», in. den loop der tijden ook het volkslied geworden. Als een merkwaardige samenloop van om standigheden mag vermeld', dat toen on langs to Prinsenhago, waar vroeger de Prinsenkinderen van hot Huis van Oranje- Nassau hun ontspanningsoord badden, liet geboortefeest der Prinses Juliana gevierd werd, daaraan ook op doorslaande wijze heeft deelgenomen een nazaat# en naam genoot van voornoemden trouwen aarahau- ger en vriend van Willem den Zwijger, na melijk graaf Marnix de St. Aldogonde uit Lier (België).

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 2