3 woonbaarverklaring van de perceelen ach ter de Kamp, 9, 11 en 13; Benoemd worden de heeren Tromp van Holst, Salomons en van Esveld. 8. Verleenen van afschrijving inkom stenbelasting dienst 1908. Z. h. s. goedgekeurd. 9. Verleenen van afschrijving inkom stenbelasting, dienst 1909. De V oorzitter. Het betreft een post van 1085.25. Z. h. s. goedgekeurd. 10. Behandeling van reclames inkom stenbelasting dienst 1909. Z. h. s. goedgekeurd. De Voorzitter. De agenda is hier mede afgehandeld. Wenscht een der ledèn nog het woord in deze openbare vergade ring? De lieer Gerritsen. Ja, mijnheer de voorzatter. Door de aanhoudende regen buien zijn de Bisschopsweg en Kroontjes molen veranderd' in sloten met modder, die voor den gezondheidstoestand, zeker tniet bevorderlijk zijn te achten. Zou het geen aanbeveling verdienen aan dien on- ihoudbaren toestand" een einde te maken? Je gaat tot over je enkels in ihet water en de modder. Ik hoop dat B. en W. gele genheid zullen hebben met een voorstel te komen. Ik stem toe, bet is moeilijk den toe stand daar ter plaatse te regelen, maar die zóó te laten voortbestaan, is toch ondoen lijk. De heer J o r i s s e n. Als ik me niet ver gis, zijn^nog niet lang geleden de eigenaren der huizen aangezocht bij te. dragen in de kosten van aanleg van den weg. In den Raad is bewezen, dat iedereen de nood zakelijkheid van verbetering gevoelde, maar de uitvoering er vam stuitte af op dein! onwil der' eigenaren. Nu kan mem verder gaan en zeggen dan zullen we die straat op eigen kosten aanleggen. Maar ik vraag: Waar is dan het einde, ale we op die ma nier beginnen? Aan' het Sasje is heit- nog véél treuriger gesteld; daar is belt nog 'er ger dan aan de Kroontjesmolen. Ik hoop dat er een aanleiding zal kunnen worden gevonden omdè eigenaren dier huizen op bet belang van verbetering te wijzen en hun duidelijk te maken, dat het algemeen belang gaat boven dat van eenige huisjets- melkers De heer Plomp. Ifc acht het verkeerd dat de Raad nu weder gaat tot die men- schenneem, de menechen moeten' kome/n tot den Raad. De Raadi heeft gedaan wat hij kon, het is niet aan ons nlu ander maal de onderhandeliugemi te opeben. De heer Gerritsen. Mlaar het gaat itn dit geval oin de! volksgezonidlieWdi De heer PI o m p. Dat is e,ent ander ter rein. De heer Gerritsen. Het Sasje is geen groote verkeersweg. De heer Jorissen. Dat is de Bis schopsweg evenmin. De verbindingsweg tus- schen Arnhemsche straatweg en het nieuwe kwartier bij Beekestein is de Aldegonde- straat. Aan het Sasje is het een verschrikke lijke modderpoel; ik weet dat, doordat ik er bijna dagelijks kom. De heer van Duinen. Ik meen te weten dat velen wèl gezind zijn mede te werken om verbetering aan te brengen, maar dat dit afstuit op den onwil van en kelen. De zaak 'zit wat anders in elkaar, dan de heer Jorissen zich voorstelt. De Voorzitter. Terecht is opge merkt, dat er moeilijkheden zijn gerezen door de weigering van en kelen. Voor B. en W. is liet thans bezwaarlijk opnieuw eene onderhandeling met de eigenaren uit te lokken. Ik kan mij dan ook vereenigen met het denkbeeld van den heer Plomp. Den heer Gerritsen geef ik in over weging in dien zin mede te werken noodig is dat de eigenaren blijk geven van hun goeden wil, en als die ons komen ver zoeken eene verbetering tot stand te bren gen, dan vinden zij B. en W. bereid tot medewerking. De Voorzitter verleent het woord aan den heer van Duinen. De heer van Duinen. Vroeger is be sloten, mijnheer de Voorzitter, om in den weg naar Birkhoven gas en waterleiding te leggen. Nu heb ik gehoord dat dit niet zal gebeuren, maar de aanleg zal blijven rusten, totdat er villa's komeneerst dan zullen er buizen in den weg worden gelegd. Mag ik eens vragen of dan de weg weer moet wor den opgebroken? De V oorzitter. Het is juist, dat met den aanleg van gas- en waterleiding wordt gewacht totdat er villa's komende eigenaren zullen moeten bijdragen in de kosten. De weg zelf behoeft voor den aanleg niet te worden opgebroken, want in het ruiterpad blijft gelegenheid bestaan buizen te leggen. De heer van Duinen. Dus is de on dergrond van dat pad niet verhard? De Voorzitter: Neen. De heer Rolandus Hagedoora. Mag ik eens vragen, mijnheer de voorzit ter, bestaat er reeds een plan bepalingen voor te schrijven met betrekking tot de snelheid van auto's en motorrijtuigen? Hoe staat het daarmee? De Voorzitter. Een dergelijk voor stel komt in een der volgende vergaderingen aan de orde. De heer Rolandus Hagedoorn. Wordt er een bepaalde snelheid voorge schreven De Voorzitter. Ik kan nu wel reeds mededeelen, dat het voornemen bestaat voor te stellen 15 K.M. snelheid te bepalen voor het rijden binnen de bebouwde kom. Maar méér kan ik er niet van zeggen; de zaak komt, zooals ik reeds zeide, in een volgende vergadering aan de orde. De heer Rolandus Hagedoorn. Ik dank U, mijnheer de voorzitter. De Voorzitter. Als verder niemand meer het woord verlangt, dan 6luit ik de vergadering. Electrische Drukkerij L. E. POSCH ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 5