Uit den omtrek. STADSNIEUWS. waren en haalde de touwen, waarmede zo bevestigd waren, nog --at nauwer aan. Ook werd het aan den voet der vliegcandidaten vastgebon-I' i touw verkort, opdat de trap pen van Kees nog meer effect zouden s ;r- teeren. „Het toestel kan niet worden bestuurd, Kees, straks vlieg je nog tegen die boomen aan", ginnegapte de jongen. Ooi. de ingespannen Kees werkte daarop met armen en beenen, wat hij maar kon. maar heeft al evenmin gevlogen als de uit vinder zelf. T~»e teleurgestelde man lachte zelf, toen hij Kees zag arbeiden als een paard in een karnmolen. Het eind wa', da1, ook Kees met een vrijwel overbodig: „Neen, het gaat niet", het eveneens opgaaf. Een van de toeschouwers, -of zeer optimis tisch, öf zeer medelijdend, noemde de veeren te zwak; met sterke veeren „zou je er al haast komen; alles is een oefening, en dat uitvinder niet dadelijk over de huizen zou vliegen, had hij wel begrepen''. Toen de man van zijn nuttelooz© vleugels bevrijd was, verklaarde de uitvinder, dat hij zich tijdens de vliegproef wel 30 of 40 K.G. lichter gevoeld haddan hij woog, met zijn toestel, belas 5 wel meer dan 80 K.G De drr'- op de schcuders, ofschoon vrij zwaar, w s hem nog rred ego vallen, maar om die lucht te verplaatsen, eischte een kolos sale krac it, een arbeid, veel te zwaar voor een menschhij begreep nu wel, dat een motor onontbeerlijk was. Van de katoenen reept.1 waren er eenige aan flarden ..Een vogel moet niet op een veertje kijken", verklaardo uitvinder D011 quicho! ig" ..als hij zijn pennen bree is oreer", en daarin had de man zeker geen ongelijk. Nog werd een derde uitgenoodigd. doch die vloog liever niet, naar hij verklaarde. Tegen 5 uur was het pleit beslist. Candi dates avi aten rs waren onbeschadigd geble ven in hadden zelfs geen oogenblik gevaar geloopen toestel zoo goed als onbeschadigd. Dat was ten minste één troost bij het verdwijnen van een illusie. Neen, waarlijk, vliegen is nog zoo gemak kelijk niet vo een menschenkihd. *-- Luchtballon neergedaald. Gisterenmiddag daalde, om half vijf, te Ros malen bij het gesticht Coudewater, een luchtballon neer van de Nieder-Rheine Luffcfahrc-Veri'-n Bochum, bemand met vi r f ->rsone" Na den ballon ingepakt en de gemaakte kosten 1 taald te hebben, vertrokken de hec- ren weder naar Duitschland. Kierechtmeeting. De groote kiesrecht/demonstratie zal gehouden worden op Zondag 19 September te 's Gravenhage. Zij zal 'bestaan uit een meeting in de open lucht en uit een optocht met muziekkorp sen en banieren. Als sprekers zullen waar schijnlijk optreden de heeren Polak, Duys, Spiekman, Troelstraat, Oudegeest, Van Kol en mevr. Roland Holst. Dui'sch geld in Limburg. Men schrijft aan De Tijd 't Is begrijpelijk, dat men in Limburg indertijd hevig agiteerde tegen het voor nemen, de circulatie van Duitsch geld al daar te bemoeilijken. Limburg's handel en verkeer zijn nu eenmaal te nauw met Duitschland verbonden om hier het Duit- 4che geld te verbieden, zonder den inwo ners groot ongerief te veroorzaken. Maar men mag daartegenover ook vorderen, dat elkeen, en vooral vereenigingen, diie daar toe bij machte zijn, de circulatie van Ne- derlandsch geld in deze streek bevorderen, want eeuige schade wordt er door den een of ander ten gevolge van. de groote massa vreemd geld, die hier in omloop is, steeds geleden. Met bevreemding hebben we dan ook op gemerkt, hetgeen in den laatsten tijd in Venlo gebeurde. Daar is opgericht een groentenveiling, een openbare verkooping aan den meestbiedende, van groenten. We kelijks nu lezen we de prijsnoteeringen de zer veiling in de Liraburgsche bladen in... Marken. Bij alle gehechtheid aan het vrije verkeer dezer vreemde munt in onze pro vincie, schijnt ons zoo iets toch te ver ge dreven. Een publieke veiling in Nederland in vreemde muntf Voor een Nederlander getuigt dat niet van veel gevoel van eigen waarde. De dienst bodenmisère. In. het laatste nummer van de Hollandsche Lelie" geeft de redactrice als haar meening te kennen, dat de schuld van de dienstbo denmisère volgens haar meening ligt bij de hedendaagsohe (toestanden, in het leven ge roepen door den eisc-h, dat iedereen hetzelfde moet doen eu hetzelfde moet zijn in de we reld, tengevolge waarvan zij, die er vroe ger een eer in stelden dienstbode te wor den en in oen deftige familie te worden op- gonomen als zoodanig1, zich nu veel voor namer vinden, wanneer ze desnoods fabrieks meid of weet ik wat, maar daardoor haar „eigen baas" zijn. De redactrice persoonlijk is het geheel eens met hen, die zeggen Leer u zonder dienstboden redden. Indien zij dochters had, zou zij haar zoo opvoeden, dat zij, geheel en al onafhankelijk van dienstbare hulp, zouden kunnen trouwen, in staat om alle huiselijke bezigheden zelve te verrichten. A:ls men dat alles,werkelijk goed verstaat, is het ook lang niet zoo inspannend en tijdroovend, dan wanneer men het maar te hooi en te gras doet. Zoo ergens ,dan ziet zij voor zich daar alleen de oplossing van de brandende kwes tie: Hoe moeben onze volwassen dochters be ginnen Hoe houden wij haar wezenlijk nuttig bezig? Hoe maken wij haar geschikt tot den levensstrijd? Een brandweer-quaestie. Men meldt uit IJ muiden aan „De Ned.": Donderdagavond 26 Juli brak te Vel sen een felle bramd uit. De opperbrandmecsber van IJmuiden toevallig passeerende zag' dat, en zond, te IJmuiden gekomen, na overleg met don brandweerstaf, onmiddellijk een stoomspuit met do waterstaatsboot Hoofdin genieur Dirks, terwijl hij zelf mode ging om hulp to verleen en. Ofschoon die hulp eerst dicor den wethouder Netscher op hoo- gea toon geweigerd werd', vroeg de daarna aankomende brandmeester van Velsen die hulp aan en was mem den brand spoedig meester. Over dit eigenmachtig hulp verlee- nen ontving enkele dagen later de opper - brandmeester van IJmuiden een ernstige reprimande van den burgemeester van Vel sen IJmuiden en Velsen vormen nog één gemeente en de mededeeling dat de onkosten niet op rekening van de gemeente mochten worden ge/bracht, doch door den. brandmeester van IJmuiden persoonlijk moesten worden vergoed, omdat geen hulp was aangevraagd. Deze nu, meenende in deze meer dan zijn plicht gedaan te hebben, vroeg onmiddellijk ontslag. Het kader te IJmuiden is homogeen met den opperbrand- meester. Brutale vervalsching van specerijen. Dr. Van Hamel Roos Harmens schrijven in hun Maandblad" Wij hadden dezer dagen gelegenheid ons weder eens te kunnen overtuigen van de brutale wijze, waarop getracht wordt ver- valschte kostbare specerijen in ons land in te voeren. Het is duidelijk dat de grootje winst m behaald worden met die artikelen, welke zeer hoog in prijs z.ijn, em door oen handrgo verzwaring op heb oog zeer moeilijk door lee'.e.. als vervalsdht herkend kunnen worden. De knoeiers hebben, na den peper-handel onveilig gemaakt te hebben, zich nu met een waren hartstocht op de saffraan-verval- schin'g toegelegd. E11 waar de prijs van dit artikel tot f 60 per kilogram bedraagt, is liet begrijpelijk, dat een menging met en kele procenten waardelooze stoffen, reeds een aardige winst oplevert. Deze „enkele" procenten 'ijn intusschen blijkens onze on- derzoekinge* reeds belangrijk gestegen. Men obrdeele 1 monster saffraan, aangeboden als „Sa- fran courant", bevatte ruim 27 bijge voegde minerale stoffen (borax en zwavel zure soda). 1 1 aster, als Flour" gemerkt, was ver- valse1 t met ruim 33 van dezelfde mine- -rale bestandideelen en bestond buitendien uit plantendeelen, welke in eigenschappen geheel afweken van echte saffraan. Derhalve een sterk vervalsch saffraan-surrogaa-Deze monsters waren uit Frankrijk afkomstig en van daar uit overal aangeboden. Doch ook Spanje is blij'kbaar een vruchtbare baker mat der knoeiers. Wij lieten door bemiddeling van derden bij dne firma's uit dat land monsters „on- vervalschte saffraan" aanvragen. Eén ant woord slechts werd daarop ontvangen met een begeleidend monster, hetwelk a 55 francs per kilogram aangeboden werd en bij on derzoek slechts tot een „bescheiden" be drag van ruim 15 met minerale stoffen (borax enz.) vervalschl v as. De beide an dere leveranciers bleken hier ter stede agen ten ti hebben, want deze vervoegden zich bij onzen tusschenpersoon en wilden geen monsters afgeven en evenmin hunne namen noemer, dioch slechts a contant hoeveelhe den van minstens 25 kilogram afleveren 1 Men zij derhalve gewaarschuwd tegen der gelijke praktijken. Wij vragen ten slotte weder met den mees ten aandrangWanneer zullen wij eindelijk oen behoorlijke wet tegen do vervalschingen krijgen? De grondwerkersstaking te Amsterdam. Sedert Donderdag hebben een 20-tal nieuwe stakers, hoofdza kelijk pompers en tuinopruimers, zich op gegeven bij bet stakingscomité der grond werker svereeniging Helpt Elkander, te Am sterdam, terwijl ook verschillende te Am sterdam werkende grondwerkers uit Oosb- Zaan en Sliedrecht het werk hebben neer gelegd. Het totaal stakers bedraagt, hier door 580. De stakers patrouilleeren druk, terwijl bij sommige werken, waar men voor onderkruipers vreest, posten zijn geplaatst; persoonlijk posten wordt echter niet toege past. I11 overleg met het Nat. Arbeids-secre- tariaat zal begonnen worden met het inza melen van geld en het rondzenden van lijs ten om steun in verschillende fabrieken en werkplaatsen, ten einde de volgende week een uitkeering te kunnen doen plaats heb ben. Deze week kon daarvan echter nog geen sprake zijn. Twee werkgevers hebben de eischen der stakers ingewilligd. Van z.g. „onderkruipers" wordt tot nu niet geh- 'wd. De stakende erwtenpl lik kers. De stakende erwtenplubkers te Fin- s terwol de hebben den arbeid hervat. Hun loon is verhoogd ven 1^ tot 2 cent per K.G. Voor den Hoogen Raad werd gisteren door mr. L. W. van Gigoh gepfcdt in rank van H. Hamburg, tan (Inrooster te s Gra- venluage, tot 6 jaar veroordeeld wegens die bekende onzedelijke handelèmgcn met zijne patiënte J. W. B., met het bekendlo gevofl.g. Vijf caseatbmaddtele» ontwikkelde nu*. Van Gigch. Ten eerste, d'at het dbor het ge rechtshof bevestigde won.nis van de recht bank niet voLdoeoic of zelfs geenszins ge motiveerd was. Het vonnis leert niets van de aanwezigheid dier drie elementen, die veroisebt worden voor het delict van ver krachting le. dolt er luehbe plaats gehad vDeaschelijke gemeenschap2e. de bewus teloosheid of do onmacht van de vrouw 3o. de wetenschap bij den dader van die be wusteloosheid of die onmacht. Voorts wees pi. or op, diat or verschil bestaat tusschen do begrippen bewusteloosheid en onmacht. De rechtbank beeft niet onderzocht of die patiënt bowusteloos was geweest of onmach tig. Er is ten deze in een bij redeneering op gemaakte meeninig al vergissing. Desgelijks omtrent de getuigenverklaring, dart er ge durende eeuige uren niemand aan de voor deur hooft gebeld. Eindelijk was ook do wet geschonden doordien hot Hof, nog voordat het onderzoek was begonnen, een beslissing had genomen omtrent bet behandelen van de zaak met gesloten dt*uiv»n. Eerst na de sluiting der deuren beeft bot onderzoek een aanvang genomen, evenzeer in strijd mot de wot. Pl. vestigde ooflc nog de aandacht op oen in het dossier aanwezigen brief aan prof. Hector Treub, die daarin mot nadruk pro testeert togen de wijze waarop van zijn ver klaring is gebruik gemaakt in hot vonnis der rechtbank, dat roods om die reden niet mocht wonden gehandhaafd Zaterdag 14 Augustus zal het O. M. con clusie nemen. Dierenmishandeling. De rechtbank te Heerenveen veroordeelde Don derdag den koopman v. d. M. aldaar, die zijns buurmans hond met een kaasmes den rug stuksloeg, tot f 20 boete en of 20 da gen hechtenis en f 25 schadevergoeding. De verdwenen commissi o- na 1 r. Omtrent het verdwijnen van den commissionnair in effecten F. C. Piët, te Haarlem, meldt het Haarl. Dbl. nog: De makelaar en commissionnair in effec ten F. C. Piët heeft zonder orde op zijn za ken te stellen met vrouw en kinderen het land verlaten en de wijk genomen naar Amerika. Onder het voorgeven van een zomerreisje te gaan maken naar Wiesbaden, verliet hij, vergezeld van zijn gezin, op 24 Juli zijn wo ning, nadat hij den avond to voren met een bestelwagen van de H. IJ. S. M. zijn kof fers had laten afhalen. Het kantoor werd waargenomen door den boekhouder, den heer A. de Bil, die geen vermoeden had van hetgeen er gebeuren ging, tot een telegram van den voortvluch- tiigen patroon hem op de hoogte bracht van den toestand. De heer De Bil deed van het geval mede deeling en in tegenwoordigheid van een te Utrecht wonend familielid werd overgegaan tot hel openbreken van de woning. Daar bleek, dat de makelaar alle kleede ren, het goud en zilver en de uit de lijsten gesneden portretten had medegenomen. Daarop werd door de justitie de failliet verklaring in overweging genomen, die Donderdag morgen werd uitgesproken. Het schijnt, dat er geen groote kapitalen bij deze krach gemoeid zijn. Het gerucht ging, dat er belangrijke sommen, toebehoo- rende aan R.-K. kerkbesturen en R.-K. in stellingen van liefdadigheid, verloren waren gegaan. Door kerkelijke autoriteten en ver een igingsbesturen werd echter verzekerd, dat dit niet het geval is. Het geld was !n eigen beheer. Toch moeten een aantal personen, meestal kleine renteniertjes en werklieden, die een spaarduitje overgelegd hadden, de dupe ge worden ziju. Deze bedrage.1 waren meestal beneden de 5000. Het geval verwek 1 veel opzien in de stad, dewijl de voortvluchtige een onbeperkt ver trouwen genoot en ajgemeen geacht werd. Door eigen arbeid had hij zich opgewerkt. Hij was in Haarlem zijn loopbaan begonnen als bediende op het kantoor van den make laar Poortman en nam 11a diens dood de zaken over. Ten huize van den boekhouder was de toe loop van belangstellenden zóó groot, dat hij zich genoodzaakt ziet, overdag niet thuis le komen. Het kantoor op de Groenmarkt is geslo ten. Herhaaldelijk kan men er menschen zien aanbellen en met elkaar den toestand bespreken Men schrijft het voorgevallene toe aan mislukte speculatie, naar men vermoedt h la baisse op Londen, daar de koersen den laatsten tijd zeer gestegen zijn. Merkwaardigerwijze toonde Piët zich in 't openbaar steeds als een tegenstander van speculatie. Naar men verneemt, zijn er onder dege nen, di egeld bij den voortvluchtige» make laar hadden staan, nog personen, die hun geld, dat zij indertijd 11a den val van de firma Laanc en Van Bemmel nog hebben kunnen redden, bij Piët hadden gebracht. Diefstal. Donderdagnacht zijn uit een goudsmid® winkel aan de Wiitteiuburgor- gmclifc, te Amsterdam, door verbreking van oen winkelruit, een aantal zilveren horloges en horlogekettingen en eeuige ndere siera den gestolen. De diefstal word ontdekt door oen agent van politie, die oen horlogeket ting op straat voor den winkel zag liggen. Hoe kwartj esvinders hun slag slaan. Een slachtoffer deelde aan de N. Ct. het volgende mede: Gistermiddag begaf ik mij per rijwiel van Leiden naar Den Haag, toen ik tusschen de Vink en Den Deyl aan den kant van den weg een man op den verhoogden berm zag zitten, met drie kaarten voor zich, terwijl een ander blijkbaar met hem speelde. Een meter of 25 verder stond nog een jonge man, die den ander toeriep: „Ga toch mee en speel niet, de kansen staan immers niet gelijk, je verliest vast je geld." Toen ik dezen aansprak met: „dat is zeker een kwartjesvinder," zei hij „Natuurlijk, en die andere wil hem afzetten; ik tracht hom er vanaf te houden, maar hij luistert niet". Daarop kwam de kaartspeler naar hem toe en zei: „Als die meneer spelen wil, dan hebt u daar toch niets mee te maken? U mag gerust zien wat ik doe", en toen legde hij uit hoe het spel ging. Een van de drie kaarten was hartenboer. Kon men deze kaart nadat de drie geschud waren als zoo danig aanwijzen, dan kreeg men bij een in zet van een rijksdaalder er twee terug. „Durft u", zei hij tegen mij, „een rijks daalder opzetten?" Hij schudde de kaarten en daar ik goed opgelet had, meende ik ook zeker te kunnen zeggen welke kaart harten- hoer was. Ik wilde me echter niet met hem inlaten en ik kon toen nog niet begrijpen hoe iemand zich ooit door zulke menschen kon laten bedotten. „Wijst u hem dan eens aan voor niet," zei hijik deed dit en de aangewezen kaart bleek werkelijk harten boer te zijn. Hetzelfde werd nog eens op dezelfde wijze herhaald, waarop de andere, die het eerst gespeeld had, weer een rijks daalder waagde, welke hij verloor, iets wat door mij voorzien was, omdat ik dadelijk bemerkt bad, dat hij een verkeerde trok. „Speelt u nu ook eens," zei -hij tegen mij, „u kunt er mee ophouden wanneer u wilt." Maar ik was volstrekt niet van plan zoo iets te doen e_. wilde doorrijden. „Laat mij je kaarten eens zien," zei toen mijn eerste zegsm. :i. E11 toen zachtjes tegen mij „wil len we er hem eens laten inloopen?" Hij vouwde toen een hoekje van de bewuste kaart om en gaf ze terug. Weer werden de kaarten op den weg uitgespreid en de be wuste boor was duidelijk herkenbaar. On middellijk werd toen door mijn nieuwen vriend éeu riks op deze kaart gewaagd, welke hij won. En toon zette ik bij den volgenden keer op en draaide de kaart met bet omgevouwen hoekje om. Onnoodig te zeggen dat het hartenboer niet was. Wat een zonde van mijn rijks daalder, te meer daar ik er niet veel heb en ze zoo goed kan gebruiken. Toen ik weer op mijn rijwiel zat, begreep ik dat deze drie onder één hoedje speelden en dat ze gezamenlijk er mij op hun gewone slimme manier hadden laten inloopen. Baldadige hengelaars. Op Zondag 11 Juli hielden drie Amsterdam- sche hengelaars ergerlijk huis te Aalsmeer. Zij waren met- een bootje naar een akker ovengevaren, aten daar van de aardbeziën en vertrapten vruchten en jonge planten. De en-genaar, die hen verzocht te vertrekken, liep een pak slaag op, maar wist de lastige gasten toch weg te In-ij gen. Ten slotte zette de politie hen achter slot en grendel. Het bestuur van den Algameenen Henge- laarsbond, naijverig op den goeden naam van bona fide-hengelaars, zond een schrij ven aan den burgemeester van Aalsmeer, met verzoek de namen der overtreders op te geven, en deze zijn nu, bij wijze van open lijke aain-de-kaak-stelling in „Onze Hengel sport' het orgaan der vereen iging, gepubli ceerd, tot afschrik van baldadige hengelaars. Ruwheid van zeden. Te Ze venaar is, naar de N. A. Ot. meldt, een kaartclub De DageTaad waarvan men alleen lid kan worden als men aan de vol gende voorwaarden voldoet: Algeheel© ver slaafdheid aan den drank; totale onverschil ligheid voor geld en goed; elk lid moet iedere week eenmaal blijven door spelen tot aan den dageraad. Heeft de can- didaat aan <'eze en nog meer ei9chen vol daan, dan wordt hij als lid aangenomen, op voorwaarde, dat hij zijn clubgenooten „een gezellig avondje bezorgt". Een vreemd stelletje eischen, als het heele verhaal niet is verzonnen. Over den verdwenen brie vengaarder te Andelst wordt nader vernomen, dat zijn administratie vol komen in orde bevonden is. De man, die gehuwd doch kinderloos is, staat bekend als van ongerepten wandel. Men gelooft, dat zijn zenuwen niet bestand geweest zijn tegen den drukken dienst op het kantoor in den fruittijd Onder de tram. Gisterenavond ongeveer half zee had te Breda een treurig ongeluk plaats. Zekere J. S. R„ een oppas send vader vr zes kinderen, wilde van de Mastbosch-paardentram springen. Hij sprong tegen een aan den kant der Wilhelminastraal staande telefoonpaal en kwam door den schok onder den volgwagen. De wagen ging over de borstkas van den ongelukkige, die on middellijk dood was. Noodlottige val. Donderdag had mejuffrouw de K., echtgenoote van den concierge der ambachtsschool te Doetin- chem, het ongeluk u j het schoonmaken van dit gebouw van de trap te storten. In be- wusteloozen toestand opgenomen en naar huis vervoerd, is mej. K. gisterennacht, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, aan de gevolgen overleden. Ongeval door den stoom ploeg. Sinds ruim een week werd do heideontginning in de gemeente Anloo door de aanwezigheid van den stoomploeg der Ned. Heide-Maatschappij te Utrecht krach tig vooruit geholpen en dit werk trok uiter aard veler aandacht. Zoo ook Donderdag. Weer had de eene locomobiel den reuzen ploeg tot zich getrokken en bad de andere haar stalen draadketting gevierd, toen deze door de plotselinge spanning begon te zwie pen en eenige nieuwsgieringen, die zich, naar het scheen, al te dicht erbij hadden gewaagd, maar al te onzacht aanraakte. Mejuffrouw en de heer v. H.. 20 en 23 jaar oud, met hun logee van den zelfden leeftijd, werden allen aan de onderbeenen getroffen den beiden eersten werd ieder -en been stuk gesl yen de laatste bekwam slechts een geduchte bloeduitstorting. Met rijtuigen werden zij naar de ouder lijke woning te Annen vervoerd, waar een geneesheer uit Zuidlaren, de eerste liulp verleende. Onze arme moedertaal. Met weglating dei* namen drukt de N It. Ct. letterlijk een circulaire af, die aan het blad met dit doel van belangstellende zijde werd toegezonden. Brussel den 24en Juli 1909. Mijnbeer 1 Wij 1 lebben de eer van met deze aanwe zig een bericht te geven over do Slakken Cement. Gij rnoogt er uw profijt van nia- ken. In Deutschland zijn de Slakken Cement door een Syndicaat verkokt. Kortelings een Syndicaat hat een rond gaande brief uil te gegeven die zegde d*at onze test No. 19070 aich van onze cement „L." voorkwant. Wij mogen aan den dag leggen, dat die verzekering gehiee.l en al leugenachtig is. De stalen van den test No. 19070 heb ben voorafgemeinen geweest aan den aan- komsr, van hot koopgoed door een ingeni eur in de bijzijn van getuigen, Wij haddon 16 Kos in 7 dagen, en 20 kos in 28 dagen verzoeken. Den test No. 19070 die aan onzen vr Lon den golecvort geweest hoeft, .©n van wij hot oorspronkelijk schrijver hebben, heeft ge- bewijst dal de wederstanden verkrijgen door mrs. K. Sc B„ de gegeven vrijwarin gen vooruit geloopt beeft. Wij offeren er d© getuigenis van onzen Hollandseh© cliënten. Wij mogen varzoekert en aan den dag loggen dat men geen© Slakken Cement vor- koopon. Onze Cement „L." B... is eon artificial- Port- Land Cement, die gelijk is aan all de besten artificial©» Cementen. Hot is aan to onderstellen volgens die aanvallen dat ooi zon aanboden aan zeer la gere prijzen en de goede hoedanigheid van onze Cement ,,L. II." drukken veel de aan boden van de niedesLroving. Wij verstonnen dat well want: lo. Ons Cement L B. vooruitloop al- Ion de lasten «n voorwaarde des Nederland- sche test en Deutsch Normen. 2o. Hij is boter 01 gelijk aan al do bos ten Cementen die door de modesLreviing ver kokt wordt, 011 bij voorbeeld die van deze Syndicaat 3o. Hij is betef als all d© Slakken Ce menten. 4o, Hij is opperste b©t©r aan all d© Na tuurlij leen Cementen. 5o. Het is beter koop dan all de Cemen ten die verkokt worden door de afgunstig mededinger, die van dezen slechten hande ling gebruik maken om zich aaubeyelend te doen. Het voldoen niet meen* van te zeggen 't is een Cement van oen Syndicaat. Gij moet, de resultaten ziian aan 7 en 28 dagen, en de regelinatiigheid van de hoe danigheid i.n de levering. Onzen Cement ,,L.." B.. ist van eerste Itoedanlghoil en wij zuilen op vraagd onze besten prijzen maken. Wij hebben de besten referencien in Hol land Wij kun non ook aan zoen* gunstigen prij zen Natuurlijk Cement verknopen. In den hoop dat gij wel onze aanbood zult willen lezen, aanvoord Mijnheer mijne oprechte groeten. enz enz. aNa eene langdurige ongesteldheid is hedenmorgen de zoereerw. heer JVerkuy- len, pastoor der St. Augustinus-kerk xe Utrecht aan de Oudegracht, overleden. aDe 26e algemeene vergadering der Vereeniging tot Christel, verpleging van krankzinnigen in Nederland, zal te Utrecht gehouden -worden op Donderdag 9 Sept. a. s. in h< Gebouw voor Kunsten en We tenschappen, des voorm. xl uur. Na den gewonen arbeid der algemeene vergadering zal in een pon bare samenkomst terzelfder plaatse, aanvangende te half drie uur, 1 ;t 25-jarig bestaan der vereeniging worden herdacht. De voorzitter, prof. L. Lindeboom, zal de gedachtenisrede houden. Na een korte pauze zal vervolgens om half zes e^n dank- en bidstond gehouden worden. Nationaal comité voor afschaffing van Bakkersnachtarbeid. aWij ontvingen hef volgende program ma voor den te Rónden Nationale Betooging op Woensdag 1 en Donderdag 2 September, in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen, te Utrecht. Woensdag 1 September, aanvang des avonds 7 uur, waarbij alle afgevaardigden en belangstellenden tegenwoordig kunnen zijn, waar in deze bijeenkomst de propagan da besproken en geregeld zal wonden en do heer F. Mol van 's Gravenhage een inlei dend woord dien betreffende zal spreken. Donderdag 2 September, opening 's mor gens 10 uur. Agenda 1. Opening door den voorzitter, den heer F. W. Hutter. 2. Verslag van den secretaris, den heer H. B. F. van Bóssum. 3. Sprcekers, de heeren I. Goudsmit, secretaris van den Algem. Nedei*l. Bond van Arbeiders in het Bak kersbedrijf enz. Onderwerp De sociale taak van de regeering en de bepalingen inzake het verschenen ontwerp van Wet tot af schaffing van nachtarbeid voor de Israëli tische bakkerijen. Ds. A. Brummelkamp, lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal. Onderwerp Vermeende bezwaren. Daarna debat. 4. Sprekers, de heeren H. Dïemer, redacteur van „Dö Bakkers bazuin". Onderwerp: ls ons verlangen on redelijk en wenschen wij niet met de prak- ttijk te rekenen. J. H. Schaper, lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal. Onderwerp zal later wórden aangegeven. Daarna debat. 5. Sprekers, de heeren J. "P. A. te Boekhorst, redacteur van „De Bode". Onderwerp: Afschaffing van nacht arbeid, een eisch van mogelijkheid en ream. Mgr. G. W. Konings, adviseur van den R.-K. Volksbond. Onderwerp zal nader worden aangegeven. Daarna debat. Pauze van 1 tot 3 uur. Sluiting der openbare samenkomst uiter lijk 7£ uur. O u d-H olland te Baarn. Men meldt ons uit Baarn Vrijdagavond was te Baarn hot Oud-Hol- landsch marktplein geïllumineerd en word aldaar oen wedstrijd gehouden voor de fraai ste gevel verlichting. De ondernemers van Oud-Holland, de heeren Beij non en van Oort, die zich kosten, noch moeite ontzien om een bezoek aan het marktplein aantrek kelijk te maken, hadden voor dozen wed strijd oen zevental prijzen (kunstvoorwer pen) uitgeloofd. Dank zij het gunstige we der, vooral in den voor-avond, toon het blad stil was, slaagde de verlichting uitnemend. Do ouderwoische geveltjes kwamen door de omlijsting met illuimneergloasjes nog meer schilderachtig uit dan overdag. Het geheel leverde dan ook een zeer p bant as tiisc.be 11 aanblik op. Honderd© bezoekers waren op do markt aanwezig en bleven tot laat in den averul bijeen, om onder do vroalijke tonen der muziek en de „aller-lachlust-opwekken- ue" voordrachten, de feestelijke stemming, die er heerschte, aanmerkelijk le verhoo- gen. Het marktplein zal a s. Zondag van af 2 uur nam. geopend zijn. De uitslag van den wedstrijd voor de ge velversiering is als volgt: le prijs J Cra mer. 2e pr. a A. J. Hortogh 2e pr. b W. G Boon; 3e pr. a firma Warmolt-z; 3o pr. b B. .1. Janssen 4e pr. D. van Gel der 50 pr. W. C. Beoke. Do jury bestond uit de heeren G Bakker, H Rodrigues Pereira en F Boijnen. We ontvingen het volgende commu niqué Hot sub-comité voor den historische» op tocht, op 31 Augustus hier te houden, ver gaderde Woensdag avond in de groote zaal

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3