STIGHTSCHE HYPOTHEEKBANK, I Van Duren's Corsetten-Magazijnen. Waarom Uurwerken. fijne Vleescitwaren, Comestibles, Fruit enz., den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Gymnastiek Cursus. Hervatting der lessen op Woensdag 1 September a. s. Ijl ic rrj Stoomhoutzagery. Sigarenkisten en Kistjes 4 pCis. Pandbrieven zeist. Groote Tuinbouwtentoonstelling, Entreeprijzen: OUD-ZEYST. W. F. A. GROENHUIZEN, Het beste en oudste adres WATEHSCHOT Co., Amersfoort, Langestraat 43. Telefoon 34. Utrecht Stadhuisbrug 4. Telef. 1314. Lange Viestraat 2a. 1853. Amsterdam. Nijmegen. Nog gedurende enkele dagen voortzetting van den grooten In enkele stuks bizondere voordeelige aanbieding, ook in de fijnste soorten. De 21ste Centrale Diaconale Conferentie der Geref. Kerken zal gehouden worden op Woensdag 15 September a. s. te Gouda in de Noorderkerk, des morgens te 10 ure. Op de uitgebreide agenda, bestaande uit 19 punten, komt o m. voor de verkiezing van comité-leden. Volgens besluit van de 19e Conferentie treden in 1909 af de comité-leden, die gekozen zijn voor de provinciën Friesland, Drenthe, Gelder land, Noord-Holland en Zeeland. Hot comité stelt daarvoor de volgende candi date voor Friesland S. Bakker en R. Visser, Leeuwarden; voor Drenthe: R. Broekhuizen., Meppel (aftr. lid); A. T. Veeninga, Assen, C. Visscher, Meppel; voor Gelder LandP. ,J. J. Me ij, Arnhem (aftr. lid); W. Muiderman, De venter; A H. vScfcolten, Zutphen; voor Noord- Holland C. F. von Meijenfeldt, Amsterdam (aftr. lid); M Aarnout, Enkhuizen; H. Root- lieb, Amsterdamvoor ZeelandH. S. van \Ya. veren Haamstede (aftr. lid); M. Quakkelaar, Goes; P. J. H. van Roo, Middelburg. Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk. 33ste zitting. Na do notulen bracht de vice-president rapport uit over zijn bevindingen aangaande het archief en do ingekomen en uitgegane stukken van den secretaris tijdens de zitting der Synode. Alles was volkomen in orde bevonden. 115 stukken waren ingekomen, 493 uitgegaan het laatste getal is vooral zeer groot, omdat daaronder be boeren do keuniagev ingen van de door de Sy node toegestane subskliën. Den secretaris wordt voor zijn arbeid dank gebracht. l)e bespreking van Nieuw-Weerdinge wordt voortgezet. Algemeen wordt het wenschelijk ge acht. dat do nieuwe gemeente tot stand kome. Er ontbreken echter stukken van een paar col leges, van welke laatste een ongezind blijkt om de stichting te bevorderenBesloten wordt de zaak aan do Synod, commissie op t© dragen, die aan gemelde colleges nogmaals hun advies vra. gen ©n zoo noodig een tormyn zal stellen. Hierna kwamen do voorteekenen van scheiden. Do ingekomen stukken, die niet gewichtig ge noeg waren, om opzettelijk in behandeling te worden genomen, werden af gehamerdBij enkele werd. op verzoek, toelichting gegeven, andere gaven aanleiding tot opmerkingen. MededeelLng werd gedaan van de besluiten der synodi con tra© Te Bellingwokle wilde men breken met de gewoonte, om van de twee daar werkzame pre dikanten, bij vertrek van den oudst dienstdoen de, de jongste predikant in de rechten van den oudste te doen treden, door reglementsverande- ring. Hiertegen had het prov. kerkbestuur van Groningen zich verzet wegens krenking der rech ten van den jongsten predikant. In hoogor be roep handhaafd de Syn. conitracta het besluit vnu het prov. kerkbestuur. Te Ytens en Hennaard in Friesland was eene nieuwe grensregeling tussahen die en omliggende gemeenten goedgekeurd door het prov. kerkbe stuur van Friesland, waartegen alleen de kèrk- voogden van Ytens opkwamen. Ook hier werd het besluit van het prov. kerkbestuur gehand haafd. Te Haarlem was een nieuw reglement ge maakt voor de verkiezing van het kiescollege, met candidaatstolling en stemming naar inge- leverdo lijsten. Ook zouden op de kiezerslijst alechts geplaatst worden, die ziohzelvo aange ven. Het provinciaal kerkbestuur van Noord- Holland zag hier do rechten der stemgerechtig den te zeer aangetast en weigerde goedkeuring van het reglement. Ook dit besluit handhaafde de syn. contract©. De Martha-stichting te Alfen a. d. Rijn had verzocht als gestichtsgeraeente te worden er kend evenals Meerenberg bij Santpoort, de Vluchtheuvelkerk to Zetten en do Weezenkapel te Neerbosoh. Dit was door het class, bestuur van Leiden goedgekeurd, maar geweigerd door liet prov. kerkbestuur van Zuid-Holland. Hier verschilde de syn. contracta van het prov. kerk bestuur, vernietigde haar besluit en bekrachtig de dat van het class, bestwur, zoodat de Martha- stichting als gestichtsgemeente erkend is. Een predikant had een berisping ontvangen van een hooger bestuur en beklaagde zich daar over. De berisping werd teruggenomen op for- meelen grond, daar eerst de zaak moet afgehan deld worden waaruit ue daad, die aanleiding gaf tot berisping, voortkwam. Een schrijven gaf aanleiding tot uitvoeriger bespreking: liet verzoek om ontslag van den hoogleeraar Jonker. Hoewel er hoop scheen op het tegendeel, volhardde deze bij zijn verzoek. Besloten werd hem met groot leedwezen het gevraagde eervol ontslag te verleenen onder dankbetuiging voor de aan dé kerk bewezen diensten. En bepaald werd, dat de commissie van voordracht zal samenkomen den 3den Octo ber tot het opmaken van een voordracht, en de Synode zal vergaderen den Sen October om een keuze te deen. De voorzitter dankte nu allen voor hun mede werking,, inzonderheid de beide kerkelijke pro fessoren, den secretaris en den vice-president, nam afscheid van de leden, hun arbeid en de belangen der Kerk Gode aanbevelend.Een woord van welgemeenden dank werd hem gebracht door den vice-president, eveneens door één der ker kelijke hoogleeraren namens de vergadering. Met gebed word daarna door den voorzitter de 94e vergadering der Alg. Synode van de Ned. Herv. Kerk gesloten. Men meldt uit 's Gravenhage Benoemd in den. militieraad voor de pro vincie Utrecht tot voorzitter mr. W. H. J. Royaards, lid der Provinciale Statentot plaatsvervangend voorzitter H. van Andel, idem; tot lid mr. C. de Wilde, gemeente raadslid tot plaatsvervangend lid G. Wit- teveen, idem. Oud- Holland te Baarn. Het oud-Hollanidsch marktplein, dat op 21 Augustus jl. officieel gesloten werd, zal op algemeen verlangen nogmaals zijne poorten openzetten, en wel op Maandag 30, Dinsdag 31 Aug. en Woensdag 1 Sept. a. s. Deze 3 dagen zullen echte feestdagen zijn, en er staat, behalve de gewone dagelijksche ver maken, nog op het programma: Dinsdag al- gemeene illuminatie en ringrijderij op ver sierde rijwielen om fraaie kunstvoorwerpen Woensdag groote reclame-optocht, waarvoor bereids een achttal medailles beschikbaar zijn gesteld, en waarvoor reeds vele firma's zich hebben doen inschrijven, zoodat het iets. goeds belooft. Tijdens haar verblijf ten paleize Heb Loo, heeft de Koningin-Moeder haar paleis en park te Soestdijk ter bezichtiging ge steld van belangstellenden. Zondag werd door zeer velen van deze gelegenheid ge bruik gemaakt. H i 1 v e r s u m. Bij de aartbesteding voor het bouwen van een dienstgebouw waren slechts 2 biljetten ingekomen, die nog on geldig waren. Een onlangs gerHoanén. raadsbesluit, bepa lende dat de artt. 1638 c en d van de wet op het Arbeidscontract, voor arbeiders in dienst aan gemeentewerk, niet buiten wer king mogen worden gesteld, is oorzaak dat er onder de aannemers geen liefhebberij is. Zij willen de groote risico niet op zich ne men, aan alle arbeiders, die verhinderd zijn te werken, liet loon te moeten uitbetalen. Naderhand is het werk toch nog gegund en wel aan J. C. T. Zweesaardt, voor 7144. Laren. De Gooische Komedie „In Zot heid bloeiende" gaf gisteren op het markt plein nog een laatste middag- en avondvoor stelling. N a a r d e n. Naar aanleiding van de ge lukkige redding van den drenkeling uit de oude haven te Naar-den, door eenige mili tairen van liet garnizoen aldaar in den nacht van 25 op 26 Augustus, waarbij doze, zoo men weet, in nachtgewaad en blootsvoets ter hulp snelden, is de volgende garnizoensor der uitgevaardigd „Vernomen hebbende, dat in den nacht van 25 op 26 Aug. j.l. de serg.-fourier Te Kolsté, de sergeanten Peters en Neijsen en de soldaat Van Schaiek zich hebben inge spannen een drenkeling te redden, welke pogingen gelukkig met goeden uitslag be kroond zijn geworden, is het mij aange naam dit ter kennis van het garnizoen te brengen en boven genoemden militairen hul de en dank te betuigen. De majoor garni- zoens-commandant Staal." B u -s s u m. Zaterdag werd de plaatsing voltooid van de monumentale lantaarn, die de burgerij den burgemeester jhr. R. van Suchtelen van der Haare aanbood bij ge legenheid van diens zilveren ambtsfeest op 26 December van het vorige jaar. De 4-ar- mige lantaarn is geplaatst op een hardstee- nen voetstuk, dat aan de voorzijde een op schrift bevat. Morgen wordt de lantaarn 't eerst ont stoken. De minister van Binnenlandsche zaken overwegende, dat de heer J. H. de Waal Malefijt, na, bij de verkiezing ter vervul ling van de plaatsen van de leden van:1e Tweede Kamer der Staten-Generaal, die met den derden Dinsdag van September 1909 optreden, tot lid dier Kamer te zijn be noemd, ingevolge art. 96 der Grondwet niet als lid der Staten-Generaal kan optreden en dat derhalve ter vervulling van die openge vallen plaats een verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal moet plaats hebben in het kiesdistrict Breu- kelen voor het tijdvak dat met den derde Dinsdag van September 1909 aanvangt-, liee.'t bepaald dat deze verkiezing zal plaats heb ben op Donderdag 9 September e. k., de stemming zoo noodig op Woensdag 22 September d.a.v., en de herstemming, zoe noodig op Dinsdag 5 October d.a.v. Tegelijkertijd heeft de minister voorts ook nog een verkiezing uitgeschreven voor de vacature De Waal Malefijt in de Kamer, welke nog tot in September a.s. zitting heeft en bepaald, dat die verkiezing zal plaa-s hebben op Donderdag 9 September e. k., de stemming zoo noodig op Dinsdag 14 September d.a.v., en de herstemming zoo noodig op Maandag 20 September d.a.v. Men meldt omtrent do verkiezing van eer lid der Tweede Kamer in het kiesdistrict Breukelen het volgende aan De Tijd: De Christ.-Hist. Kiezersbond was eeist van plan den candidaat der Anti-re oluüior- nairen te steunen voor het lidmaatschap h-r Tweede Kamer. Bij nadere overweging is men daarvan echter teruggekomen, omdat men meent, dat het kiesdistrict Breukelm veel meer chr.-hist. is dan anti-revolution- nair. Vele personen in dit district stemden tot nu reeds den liberalen candidaat, omdat men volstrekt niet gediend is van een anti- revolutionnair. Men hoopt nu, dat dezen den candidaat der chr.-hist. zullen stem men. De candidatuur is althans aangebo den aan mr. H. J. Doude van Troostwijk, te Nieuwersluis, lid der Prov. Staten, die deze heeft aangenomen. De Kamerverkiezing in Breukelen. De anti-rev. kies ver eerti- ging te Vreeland heeft tot voorloopig can didaat gesteld m de vacature-Do Waal Male fijt, mr. Tijmen de Vries, van 's G-raven- hage. Voort huizen. Morgen wordt hier een ringrijtderrij eni schioonrijdierij op bet rij wiel gehouden. Des avonds is er fakkelop tocht door het dorp, met- medewerking van het fanfaregezelschap Crqscendo. Het bestuur der dezer dagen opge richte afdeeling Apeldoorn der Ned. Heide- Maatschappij, bestaat uit de heeren jhr. L. F. Teixeira de Mattos, te Beekbergen, voorzitter; jhr. W. Bas Backer te Apel doorn, vice-voorzitterA. Munsterman te Apeldoorn, secretaris-penningmeester. Voorzitter en secretaris werden resp. ge kozen tot afgevaardigde en plaatsvervan ger ter a.s. algemeen© vergadering der Maatschappij. In verband met de op 1 October a.s. op te richten militaire school-compagnie te Amersfoort, is door den minister van oorlog bepaald, dat de organisatie bij het 5e regi ment infanterie aldaar op dien datum wordt vermeerderd met 1 adjudant-onderofficier, 1 sergeant-majoor-adimiiiisirateur en 1 ser- geant-fourier. Programma van het concert, morgen avond op het terras van Amicitia te geven door de Stafmuziek van het 5e Regiment Infanterie, directeur de heer K. Bikkers. 1. Feestmarsch, van 't Kruis. 2. Ouverture „Banditenstreiche, Suppé. 3. Der Kaiser und die kaiserin, walzer, Eilenberg. 4. Groszes Potpourri axt. Operette „Eiit Walzertraum", Strauss. 5. Ouverture „Joko", Lindpainter. 6. a. Menuett, Paderewski. b. „Rendez vous". Intermezzo. Pletter. 7. Drei Spamisc'he Tanize. Moshowislki. 8. Elektrische Funken, groszes Potpour ri, Hause. Aanvang half acht. Door 48 bewoners van de Kamp straat is aan de hoofdcommissie voor de feesten op morgen* een. protetst gezonden naar aanleiding van Ihet feit, eiat de optodht niet door die straat trekt. Het is ons 'bekend, dat de sub-commissie met groote nauwgezetheid den te volgen weg heeft overwogen. De voornaamste re den waarom men de Kampstraat niet volgt is, dat men zou moeten keer en. In 1898 volgde men de Kampstraat wel, en toen ging de optocht verder langs de Cavalerie-kaizerne en door de St. Andries- straat. Thans heeft men gemeend deze straat te moeten vermijden met het oog op de patiënten in het Ziekenhuis. Het bezwaar van te moeten keeren zou o. i. nog wel te overkomen zijn. Immers de optocht in 1898, die veel uitgebreider was, keerde zonder noemenswaardige be zwaren op den Leusderweg. Een meer doorslaande reden, welke ons ook genoemd werd, is dat de ommegang door de stad anders te lang zou duren, zoodat de deelnemers, diie overigens geen tijd, moeite of kosten sparen, ten slot te tusschen den middag- en avondoptocht nauwelijks gelegenheid zouden hebben om iets te nuttigen. Teleurgestelden ontmoet men, helaas, bij ieder feest. Jammer dat we nu reeds vóór het feest een wanklank moeten hooren Er zijn straten waarin eere- en gewone leden van de commissie wonen en waar de optocht ook niet doortrekt. Zij denken er echter niet aan om te protesteeren. Het diploma als geoefend zwemster werd in de zweminrichting uitgereikt aan de jongejuffrouw A. M. G. A. van Heioma. De temperatuur van het water in de zweminrichting was op Maandag 30 Aug. des morgens 7 uur, 62 graden Fahrenheit. Faillissementen. Failliet verklaardUtrecbtsche Vereeni- ging voor Fabrieks- en Handwerksnijverheid te Utrecht. Rechter-commissaris mr. C. J. H. Schepel, curator mr. D. Ragay Jr. Opgeheven: A. J. van Delft, te Utrecht. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie zijn te rug te 'bekomeneen zilveren armband, een armband met email plaatjes, een stuk van een armband, een nikkelen horloge en een zilveren theelepeltje. Alles gevondieai op dèit openbaren weg. Stoomvaart berichten. Opgave agentschap ALex. Mackintosh Co. Het stoomschip Bonn vertrok 28 Aug. van Bahia. Heit stoomschip Gniedsentau arriveerde 26 Aug. te Antwerpen. Het stoomschip „Goeben" arriveerde 25 Aug. te Hongkong. Het stoomschip Prinz 'Sigesmunde ver trok 26 Aug. van Sydlney. Het stoomschip Seydlitz arriveerde 26 Aug. te Sydney. Het stoomschip Erlangen vertrok 26 Au gustus van Oporto. Het stoomschip Lützow vertrok 26 Aug. Genua. Het stoomschip Therapia arriveerde 26 Aug. tel Saturn. Het stoomschip Skutari arriveerde 26 Aug. te Genua. Het stoomschip Kleist vertrok 26 Aug. van 'Genua. Het stoomschip Prinz Regent Luitpold vertrok 26 Aug. van Rotterdam. Alle van de maatschappij Nord Deutsche Lloyd. Het stoomschip Koning Willem III ver trok 26 Aug. van Batavia. Van de maatschappij „Nederland". TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen Ir morger vnu 80 Augustus 1909. Medegedeeld door het Kon. Ned Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 765.0 te Valen tin; laagste 747.7 te Bödo. Verwachting tot den avond van 31 Aug. Toenemende westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken. Regenbuien. Weinig veran dering in temperatuur. Aanmelding van nieuwe leerlingen dagelijks tusschen 12 en 1 uur. SNOUCK Beukenlaan 4. Leeraar Gymn. M. 0. Echt Victoriawater OBtHl.AHNSTEIN Dubb. Witte PRUIMEN, 5 K.G. bi. en fr. f 1.90 Ronde PRUIMEN, 5 K.G. bi. en fr. 1.60 ORANJE-ABRIKOZEN, 100 stuks fr. 2.25 verzendt J. GERRITSEN, te Andelst, Hofleverancier van H. M. «Ie Koningin. ~j=== Hef beste JjHI Mondwafer fer Wereld f van nukeloos hout, ter verpakking van boter cacfto, parfumeriën, enz. KRAMER SMITSvoorheen VERMAAS, Delft. Utrecht, Boothstraat 15. Teleplioon Ko. 1915. De Bank geeft af: tegen beursnoteering met een minimum van 99% °/0. De Directie: A. 1>1KS Kz. - G. J. ELLEBMAN 10 v.m.—7 n.m. geopend alleen op werkdagen Speciale Tentoonstellingen 25 28 Aug. Kasplanten-Orchideeën. 1—3 Sept. Afgesneden Rozen. 7—9 Sept. Bloemwerken. 10—11 Sept. Snijbloemen. 14—16 Sept, Groenten en Ooft. uur 10 cent. IO v.m.— I 1 n.m. FEESTELIJKHEDEN. CONCERTEN. Dagelijks: Middag-Concerten op het Ten toonstellingsterrein, en Middag- en Avond-Con certen op Oud-Zeyst door de Tentoonstellings kapellen. Buitengewone Avond-Concerten: 20 Ang. Utrechtsch Stedelijk Orchest. Entree f 1. 28 Ang. en 14 Sept. Kon. Mil. Kapel van het Reg. Grenadiers en Jagers. Entrée f 1.50. 7 Sopt. Kon. Zoister Harmonie-Muziekgezel schap. Entrée f 0.50. (wijzigingen voorbehouden) 25 Aug. f 3. - 26 Aug. en 2 Sopt. f 2.—27 en 30 Aug.14710 en 14 Sopt. f 1. - 23 Aug., 3, 8, 9, 11, 15 on 16 Sept. f 0.50; 31 Aug., 6 en 13 Sept. f 0.25; 3, 9, 11 en 15 Sopt. na 4 Doorloopondo kaarten vorkrijgbaar. HjW Goede tram- on treinverbindingen naar allo richtingen. Late avondtreinen. 25 Aug., nam. 2 uur: OPENIiVG door Z. E den Minister van Landbouw, Nijverheid on Handel. Nam. 3 uur: Opening voor liet Publiek. 30 Aug. Gondeltocht. 4 Sept. Bloemencorso. OUD-ZEYST: Diverse Vermakelijkheden, w. o. Bal Ion opstijgingen bij avond, Toonoel- voorstellingen, Vuurwerk enz. enz. lederen dag afwisselend programma en Kermesse d'été. Horloger, Langestraat 42, Grootste sorteering I' klas ARTIKELEN. Reparatie-Inrichting billijk, vlug en goed. —VOOR— is en blijft steeds staat eene advertentie van uwe firma" niet op deze plaats Een zeer groot aantal lozers zoudon er dan konnis van hebben kunnen nemen. Uitverkoop van Corsetten.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 4