DE JONG's CROUTON Waarom METHORST VAN LUTTERVELD, BrillenPince-nez en optische Als uw bril gebroken is Uit den omtrek. STADSNIEUWS. Schouwburg AMICITIA. „Het Netlerlandsch Tooneel''. VILLA te DOORN7 VILLA, Gevraagd EEN SALÜNBÖËX met 2G Platen. De 20 Platen zijn meer waard. msa nieuw DE ERTE H. DE JONG, Kassiers en Commissionairs in Effecten. (Commanditaire Venncoten H. OYENS ZONEN, te Amsterdam.) Baarn, 1 iQo v. ADVERTENTIÈN. W. F. A. CBGEftHUIZEN, Groots Tuinbouwtentoonstelling, ZEIST. 1-3 Sept. Afgesneden Rozen. 7-9 Sept. Bloemwerken. 10-11 Sept. Snijbloemen. 14-16 Sept. Groenten en Ooft. Entreeprijzen: De politie doet ijverig onderzoek. De ge- daclrte is niet buitengesloten, dat een paar orgeldraaiers, die onlangs een macht hun Q orgel in den sch/uur mochten bei-gen en die e huishoudster gisteren passeerden, iu deze schuldig zijn. e Frauduleuse invoer van - saccharine. Sedert eenigen tijd ver- i dacht nieu in Brussel een Hollandschen particulier van hot fraululcus invoeren van .-.aceharine. Donderdag had controleur Li- got vernomen, dat dc smokkelaar d*ju vol- j geilden dag in een café op den Boulevard du Halnaut zou komen. Door twee agen ten geholpen, stelde zich de ambtenaar ia de buurt van hot café bcdokt op En werke lijk Vrijdag- middag om 4 uur zagen de con- tioleur en de politieagenten hem verscliij- nen. Hij werd onmiddellijk aangesproken en verhoord, wat tot gevolg had, dat. onze landgenoot zoodanige bekentenissen aiieg- i de, dr.t door de politie voor meer dan 20.000 frs. frauduleus ingevoerde saccnari- ne i.i beslag kon genomen worden. De man, I die gc-en enkel identileits-papier bezit en nu ia de gevangenis is opgesloten, ver- klaart geboren en gedomicilieerd te zijn te f Rotterdam. Hij gaf ook een naam op, ooch de politie gelooft, dat hij haar wat op de I mouw spelt. s-H. Ct. Gevaar 1 ij ke inbrekers. Men seint ons uit 's Hertogenbosch Hedennacht werden te Rucfen inbrekers verrast door Rijksambtenaren, van wie een J door de inbrekers werd doodgeschoten. De daders zijn onbekend. Ruwe klanten. Zaterdagnacht omstreeks half één drongen een tiental mannen brutaalweg binnen in een woning aan de Raam te Delft, waar de bewoner en zijn vrouw verschil van gevoelen hadden en daaraan op luidruchtige wijze uiting ga- I ven. De deur werd opengetrapt en de ke- J reis stormden het huis binnen, waar z.j in j zoo liefelijke bewoordingen man en vrouw j toespraken, dat de eerste weldra zijn heil zocht in een overhaaste vlucht en de vrouw I op zolder haar toevlucht zocht. Doch ook I hier was zij voor de onverlaten niet xei- Na veel misbaar werd de 40 a 50-jange I vrouw buitenshuis gesleept en daarbuiten werd het nachtrumoer voortgezet. Toen i kwamen de wildemannen op het denkbeeld om een ,,grapje" l"t te balen; de vrouw I moest „zwemmen". En ondanks haar a er- zet werd zij opgenomen en in het verre an I reine Raamwater ondergedompeld. Nadat men de vrouw weer op het droge I gebracht had, trokken de kerels af. Delftsche Ct. De cholera. Men meldt uit Rotterdam Uit 't bacteriologisch onderzoek is gister gebleken, dat de gisteren in de barakken op- genomen vrouw niet lijdende is aan cholera asiatica. De Burgemeester van Rotterdam be richt, dat in de barakken 18 cholerageval- len zijn, terwijl 1 persoon verdacht wordt i vau Cholera. De toestand is bevredigend. In observatie zijn 84 personen, die zich allen gezond bevinden. Het totaal der sterfgeval- i len bleef op tien. Een nieuw verdacht geval heeft zich gisterennami'dkl'ag te Rotterdam voorgedaan aan boord van de schroefstoomboot Allema- n,ia, bij den kapitein van die boot. Deze schroefstoomboot, die ligplaats had op stroom aan boei 1, is naar de Wilbelminakade ver haald en onder toezicht gesteld. Officieel is geconstateerd dat de vrouw, die Maandagavond te Dordrecht als ver dacht lijdende te zijn aan cholera in het ziekenhuis weid opgenomen, niet aan die ziekte lijdende was. Te Halsteren (N.-Br.) heeft zich een verdacht geval voorgedaan, met doodelijken afloop bij een schippersknecht, uit Rotter dam komende. Alle voorzorgsmaatregelen zijn genomen, en het vervoer van visch uit de rivier de Eendracht is van. heden ai ver boden, daar uitwerpselen in de rivier zijn geworpen en dus dat water besmei is ver klaard. In Bnasum, Gorinchem, IJmuiden en Middelburg heeft men evenzeer met ver- dachte gevallen te doen, terwijl in Schie dam en Amterdam voorzorgsmaatregelen zijn uitgevaardigd. De N. R. Ot. noemt weer 8 nieuwe 1 verdachte gevallen. De van cholera ver- dlaöhibe personen zijn naar de barakken over- gebracht. Naar uit IJmuiden aan ,,De Scheepv." bericht wordt, bevindt zich aan boord van I het stoomschip Fiducia, van Archangel ko mende, èc:n zieke schepeling. Nadere orders vaa den inspecteur van den geneeskundigen 1 dienst worden afgewacht, alvorens verlof tot opstoomen kan worden gegeven. Te Bergen op Zoom en Nieuwe N%- j dorp zijn strenge voorzorgsmaatregelen ge- troffen. Nader meldt men ons uit IJmuiden De zieke aan boord van het Duitsche stoomschip Fiducia, d'at uit Archangel komt, is heden naar d'e barakken gebracht ter ob- servatie. N. R. Ct. Te Tolen heeft- zich Dinsdag een ver moedelijk geval van cholera met doodelijken afloop voorgedaan bij een schipper, die met zijn schip aan de overzijde van het veer lag. Op last van den burgemeester zijn op ver schillende plaatsen biljetten aangeplakt, om de inwoners te waarschuwen hun brood niet met rivierwater te bakken melk en water te koken en geen vruchten, salade enz. te gdbruiken. (N. v. d. D.) Te Hillegom hebben veel bloembol lenhandelaren uit Frankrijk bericht ontvan gen, de reeds bestelde bloembollen en plan ten voorloopig niet af te zenden, wegens het lieerschen van de cholera hier te lande. Op een schip, liggende in het Merwedc- kanaal bij Utrecht en komende van Rotter dam, heeft zich een ziektegeval voorgedaan bij een 30-jarige schippersdochter, dat, gis teren reeds klinisch, heden ook bacteriolo gisch als cholera is vastgesteld. De patiën te is hedenmorgen overleden. Het is gebleken dat de vrouw Maaswater lieeft gedenken, zij zegt gekookt Maaswater, maai- het mag betwijfeld worden of het water wel vol-doend-e heeft gekookt. Aan boord van het schip bevond zich een geheel vat mot Maaswater. De andere op varenden worden in strenge isolatie gehou den zij vertoefden hedenmorgen nog op het schip. Ongelukken. De toestand van den conducteur der Gooisohe stoomtram, die door een auto zoo deerlijk verwond werd, is achteruitgaande. De patiënt geeft nu en dan. bloed op. Van het balcon. geval len. Dinsdagmiddag wilde-een man in een huis aan den Velperbinnensingel te Arnhem de vlag binnenhalen. Hij ging daartoe op het balcon. Noodlott-igerwijze boog hij zich te ver voorover en viel op straat. In bewus- teloozen toestand werd hij opgenomen en naar het gemeenteziekenhuis gebracht. Daar bleek dat hij een schedelbreuk had bekomen. Hetonweder. Te Erica (Dr.) is bericht ontvangen, dat bij een hevig on- weder, acht arbeiders, schuilende achter een hoop turf, over d-e Duitsche grens, door den bliksem zijn getroffen. Eén werd onmiddel lijk gedood. "Weggewaaid. Een schip met hooi, gesleept door de „Johanna", uit Gor- kum, iverioor nabij Tiöl in den hevigen storm van Dinsdagmorgen zijn geheel e op perlast duizenden kilo's hooi. De scheep- vaart stond door den storm stil. School- en Kerknieuws. Den 24sten dezer zal op de Nieuwe Oos- terbegraafplaats te Amsterdam, de plechbigp ont hulling plaats hebben van het grafmonument op 'het graf van wijlen prof. P. Biesterveld, in leven hoogleeraar aan de Vrije Universiteit. Naar wij vernemen, hebben zich voor den op te richten da-gelijksehen cursus, uitgaande van de Vereeniging voor Hooger Landbouwon derwijs. zes cand-idaten aangegeven. (N. Pr. Gr. Ct.) Ter benoeming van een leeraar in de zee vaartkundige vakken aan de Vissdherijsehool te Scheveilingen worden door B. en W. van Den Haag voorgedragen: 1. C. Lieu wen, eervol ont slagen 2e officier bij de Stoomvaart-Maatschappij Nederland wonende te Amsterdam2. A. Mul der Jzn., eervol ontslagen le officier bij de Anglo Saxon Petroleum Company Ltd., wonende te Haarlem3. H. Bloem, le officier bij de Hol- landsche Stoomboot-Maatschappij wonende to Amsterdam. 's-G ra v en-h age, 1 September. Examen M. O. Boekhouden. Opgeroepen 13 candidaten. Geslaagd de hoeren: E. Hendriks, Amsterdam, voor schoolakte, en A. W. Ver- steege, Borne, en- mej. A. T. M. Visser, Leeuwar den, beiden voor huisakte. Te Rotterdam is op 73-jarigen leeftijd overleden de heer W. F. K. H-ussem, emeritus predikant bij de Remonstrantsche Broederschap. Hij werd proponent in 1861, predikant te Zeven huizen in 1862, te Boskoop in 1864 en emeritus in 1888. Te Rotterdam is de overledene voort durend-, ten bate van het vrijzinnig godsdienstige leven, op verschillende wijzen werkzaam ge bleven rZ. D. H. de Aartsbisschop vau Utrecht heeft benoemd tot plebaan der Kathedraal te Utrecht, den Zeereerw. heer G. A. Starink. O u d-H olland te Baarn. Te Baarn werd gisteren door d-e bewoners van Oud-Holland e<en reclame-vakoptocht door her. dorp gehouden, waarvoor door de directie medailles waren beschikbaar ge steld. Behaald werden de volgende prijzen: le pr. W. G. Boon, coiffeur; 2e pr. A. J. Hertogh, mamifacfuriei* 3e. pr. W. C. Bee- ke, sigarenliandelaar4e pr. D. van Gelder, rij wi el 11 and el aar Voor versierde rijwielen van particulie ren behaal die een le pr. de jongeheer Veld. huijson en een 2. pr. de jongeh Hubers. Bussum. Alhier is met een der namid dagtreinen uit Amsterdam een in den trein ongesteld geworden bejaard persoon, zekere De Lange, te -Hilversum woonachtig, aan gekomen. De L. meldde zich als ongesteld bij den conductear aan. De stationchef werd verwittigd in deze zaak, liet- den patiënt in de wachtkamer niet-rooken toe, terwijl in middels dr. De Jong gehaald werd. In de wachtkamer herhaalden zich de brakingsivea*- schijnselen. Hoewel het oordeel voorloopig luidt, dat men hier wellicht -met geen chole- ra-geval te doen heeft, is toch voorzichtig heidshalve het braaksel voor onderzoek ge ïsoleerd en de wachtkamer voorloopig bui ten dienst gesteld. Burgemeester 's Jacob verscheen in het stationsgebouw. De heer De L was reizende van Amster dam naar Hilversum. Na alhier eenige ge neeskundige hulp te hebben ontvangen, is hij, nadat de familie was verwittigd, per rijtuig van Hilversum gehaald en onder ge leide daarheen vervoerd:. (Hbl.) Barneveld. Alhier is door den rijks veearts, tevens keurmeester, een geslachte koe, als hebben-de geleden aan pokken, afge keurd. Op last van den Burgemeester is hefc beest vervolgens met petroleum begoten en in den grond gestopt. N ij kerk. Gisterenmiddag had alhier de opening plaats van de nieuw gebouwde «chool voor christelijk meer uitgebreid lager onderwijs, staande aan het Bagijnenland. In de met oranjetropeeën, vlaggedoek, dennengroen en palmen versierde zalen van het „Tehuis voor Militairen" aan de Beek straat werd gisteravond de verjaardag van H. M. de Koningin op luisterrijke wijze ge vierd. De heer A. De Nooij, sergeant van het 5e regiment en voorzitter van de Chr. Militaire Reciteervereeniging „Oefent U opende de samenkomst met gebed1 en toe spraak. Met voordrachten, zang en samenspelen werden do ruim 300 bezoekers den ganschen- avond prettig bezig gehouden. Koffie, -brood, en sigaren werden aan allen kosteloos ver strekt. In de pauze werd, tot groote verras sing der bezoekers, een aardig vuurwerk in -den tuin afgestoken. De murielcv-ereeniging van den Chr. Nat. Werkmansbond verleende haar zeer gewaardeerde medewerking; vroo- lijk weerklonken de tonen door de zaal, wat zeken* niet weiinag medewerkte om d'e feest stemming te verhoogen. Een collecte voor <l'e Ned. MiTifcairenbond bracht ruim f 22.op. Een mooie som, ge tuigende van de dankbaarheid onzer „jon gens" voor hetgeen hun in- het „Tehuis" wordt bereid. Te ruim half twaalf keerden zij wèl voldaan naar hunne respectieve ka zernes terug. Met groote erkentelijkheid werd er van gewag gemaakt, dat de chefs welwillend had den beschikt op het verzoek om avondper missie voor allen die de feestviering wilden bijwonen. In de openingsbijeenkomst van de teut der 'Ned. Tentzending, op Maandag 6 September, des avonds te 8 uur, zal het woord worden gevoerd door ds. H. J. Cou- veé van Amerognen, namens het hoofdbe stuur en door ds. Vunderink van hier, na mens het plaatselijk comité. Uit een advertentie in dit nummer blijkt dat op Zaterdag 18 September a.s. de Koninklijke Vereeniging „Het Neder- landsch Tooneel" een buitengewone voorstel ling zal geven in de -komedaezaal van de So ciëteit Amicitia. De Kon. Vereeniging is hier sedert drie jaren niet opgetreden. Het uitgaand publiek is thans toch zeker wel in tijds gewaarschuwd en kan dien avond open houden. In de "kunstvitrine van Valkhoff's Hofboekhandel is tentoongesteld een aquarel van -den heer Kingma ('t zoogenaamd „La- tijntje"). Gisteren zijn de 4-daagsche afstands- marschen begonnen, uitgeschreven door den Bond voor lichamelijke Opvoeding. De deelnemers van het 5e regiment In fanterie marcheerden den eersten dag van hier naar Rhenen. Te Amersfoort kwamen detachementen aan van -het 11e regiment Infanterie uit Ede en van Volksweerbaarheid uit Naarden. Het was wèl weertje %om voor zijn genoe gen een wandelingetje van 30 kilometer te doen. De temperatuur van het water in de Zweminrichting was hedenmorgen 7 uur 55 graden Fahrenheit. Een werkman uit Utrecht, die aan het dak van de Infanteriekazerne eenige her stellingen had te doen, wilde een kleine lad der naar boven trekken. Bij deze beweging schijnt hij het evenwicht te hebben verloren en viel hij uit de dakgoot. Bij onderzoek bleek zijn dijbeen gebroken te zijn. Voorloo pig geholpen door dr. Schreuder, werd de man daarna naar het St. Elizabeths gasthuis overgebracht. Stoomvaart.berichten. St. Grotius, Mij. Nederland, vertrok 1 Sept. van Port-Saïd. St-. Vondel, Mij. idem, arriveerde te Ge nua. St. Kondng Willem III, Mij. idem, ver trok 30 Aug. van Sabang. St. GnoSaus, Mij. ijdean, arriveerdie 31 Aug. te Suez. St. Rembrand, Mij. idem, arriveerde 28 Aug." te Batavia. St. Hollandia, Mij. Koninnklijke Holland- sche Lloyd, arriveerde 30 Aug. in Amster dam. St. Frisia, Mij. idem, arriveerde 30 Aug. in Rio de Janeiro. St. Amstelland, Mij. idem, arriveerde 30 Aug. in- Amsterdam. St. Zaanland, Mij. idem, arriveerde 29 Aug. in Santos. St. Rijnland, Mij. idem, vertrok 25 Aug. van Vigo. St. Ma-ostlanidl, Mij. idem, arriveerde 30 Aug. in Baliia. St. Delfland, Mij. idem, arriveerde 30 Aug. in Buenos Aires. St. Eemland, Mij. idem, passeerde 25 Aug. Madeira. St. Kroonland, Mij. Red-Star-Line, ver trok 21 Aug. van Antwerpen en arriveerde 31 Aug. in New-York. Familieberichten. Overleden te Nijmegen: Mevrouw Pettez- Bochove, 58 jaar. Faillissementen. Failliet verklaard: E. M. Aspeslagh, pen sionhouder, te Laren (N.-H.) R.-C. mr. J. W. Huysinga, cur. mr. C. J. Heemskerk, te Hilversum, Graaf Florislaan 6. Zaterdag 18 September a.s. Buitengewone Voorstelling «loor «Ie Koninklijke Verecuigiug Notaris TEMMINCK, te Amcrongen, zal op Don derdag 16 September 1909, des voormiddags elf unr, in het Hotel Lagerwey, te Doornwegens vertrek naar het buitenlandin het openbaar Verkoopen: Een nieuwe, zeer soliede gebouwde naar de eischen des tijds ingerichte bevattende: marmeren Traphal, 9 Kamers, waar van 2 en Suite, 2 Serre?, Bal cons, Badkamer met marmoren vlo.r, Dienstbodenkamer, Keu ken, Kelder en Zolder, voorzien van Koud- en Warmwater leiding, Electrisch Licht, Electrisehe Schellen on Closets, met Erf, Tuin en Sparren bosch, samen groot 55 A., 60 e.A.., gelegen te Doorn, aan den Driftweg, hoek Anhemschon Bovenweg, op 5 minuten afstand van hot dorp en van den Tramweg ArnhemDriebergen en in de onmiddellijke nabijheid van do Bosschen. Dadelijk te aanvaarden; koopsom te voldoen 16 November 1999. Eiken werkdag te bezichtigen, waartoe zich aan te melden bij den Heer H. A. BOESCHOTEN, Metselaar to Doorn. Nadere inlichtingen geeft genoemde Notaris. oen klein gemeubileerd Huis, op goeden stand. Br. met volledige inlichtingen onder lett. A. V. aan VALKHOFF'S Hofboekhandel. Prima Jutte Peren 5 Kilo bruto f 1.80, 10 Kilo bruto f 3.40; Oranje-1 brikozeu 50 stuks f 1.40, 100 stuks f 2.30Dubb. Kitte Pruimen 3 Kilo bruto f 1.35, 5 Kilo bruto f 1.85; Tatelappelen 5 Kilo bruto f 1.80, 10 Kilo bruto f 3.40; Moesappeleu 10 Kilo bruto f 2.Verz. franco tegen postw. of romb. W. IVILLEMSE, l>o<lewaard. staat eene advertentie van uwe firma niet op deze plaats Vogels van diverse Pluimage een verzameling oorspronkelijke novel len en sehetsen, door Mr. C'. Vosmaer, groote uitgaaf, versierd met 20 Platen naar teukeningen van CH. ROCHUSSEN. Gebon den iu prachtband. Prijs f 5.—, voor den spotprijs van f 1.99. irnrn die een mooi boek voor ge- 1L JUll ringen prijs verlangt, koope thans het standaard werk van Mr. C'. Vosmaer voor slechts f 1.90. Verkrijgbaar bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang 98, te Rotter dam. Franco na ontvangst van Postwissel, waarop melden: Prachtwerk Vosmaer. Een zeer groot aantal lezers zoudon er dan konnis van hebben kunnen nemen. EEN WEENER DELICATESSE. I WORMERVEER EN WEENEN. bb 30 cents MOLLERUSSTRAAT 88. Telefoon 141. Verlsenen cretfiet onder persoonlijken of zakelijken waarborg, incasso's. Vreemd geld. HtnersioorY, MUUR HUIZEN 1'. Telefoon 49. l OO "Io Algemeene Friesche 00 °<o Levensverzekering-Maatschappij, te Leeuwarden, opgericht iu 1844. Do/.o Maatschappij sluit alle soorten verzekeringen tot elk bedrag met of zonder invaliditeit. Het gelicele overschot komt aan de verzekerden ten goede. IOO Verzekerd Kapitaal Waarde der Bezittingen Geen aandeelhouders. Billijke tarieven t 21.552.S59.S1 - 5,882,531.47 DE HEXTE-CASSA, Heereiigrackt 179 (geb. Associatie-Cassa), Amsterdam. Kapitaal f l.OOO.OOO.OO. Reservefonds. - 1.071.849.66. Rentevergoeding voor Gelden b depos. Met 1 dag opzegging (bedragen tot f 5000, direct te ontvangen)1 pCt. Met 10 dagen opzegging i Voor 1 maand fixe1 2 en 3 maanden fixe llft 1 jaar fixe3'/ï Prolongatie Conditie (tot beperkte bedragen) 'I, pet. onder den prolongatiekoors. een glas stuk; een armpje van uw bril; een kurkje of hoorntje van uw Pince-nez, wendt u met vertrouwen tot ons. wy repareeren vlug, billijk en voldoende. Groote sorteering I Onze 25-jarige werkkring hier ter stede waarborgt een vnk- kundige behandeling. BRILLEN warden geleverd op voorschrift van H. H. Docforen. Instrument- en Horlogemaker. Langestraat 42. geopend alleen op werkdagen IO v.m.—7 n.m. Speciale Tentoonstellingen CONCERTEN. Dagelijks: Middag-Concerten op hut Ten toonstellingsterrein, en Middag- en Avond-Con* certen op Oud Soyst door de Tentoonstellings kapellen. Buitengewone Avond-Concerten: 14 Sept. Kon. Mil. Kapel van hot Iiog. Gre nadiers en Jagers. Ent ré o t 1. Kon. Zoister Harmouie-Muziekgezel* Entréo 19.59. OUD-SEYST. IO v.m. - II n.m. FEESTELIJK HEI» EN. 4 Sept. Bloemencorso- OL'D-SEYST Diverse Vermakelijkheden, w. o. Ballonopstygingon bij avond, Toonoel- voorstollingen, Vuurwerk onz. enz. lederen dag afwisselend programma en Kermesse d'été. 7 Sept. schap. (wijzigingen voorbohoudon) 2 Sopt. f 2.— 4, 7, 10 en 14 Sept. 1. 3, 8, 9, 11, 15 on 16 Sopt. f 0.50 6 on 13 Sopt. f 0.25; 3, 9, 11 on 15 Sopt. na 4 uur 10 cont. Doorloopendo kaarton verkrijgbaar. UW Goede train- on treinverbindingen naar allo richtingen. I.ate avondtroinen. M

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3