STADSNIEUWS. ADVERTENTIES "'JL C. ENGELBERTS Co„ J. CATTIE Spoorwegongeluk te I Goes. De arroiidissements-rechtbank te Middelburg deed Vrijdag uitspraak in de zaak tegen J. W-, oud 29 jaar, lijn werker I te Biezelinge, die beklaagd werd van het door schuld veroorzaken van gevaar voor het verkeer door stoomvermogen over een I spoorweg Zooals bekend is, had deze lijnwerker het I bevel over de lorrie, die op 1 Juli de oor- I zaak was van het ontsporen van de beide I locomotieven en den goederenwagen van den I Zuid-Duitschen mailtrein bij het station I Goes. De rechtbank veroordeelde W. tot 7 da- gen hechtenis. Het O. M. bad één maand hechtenis geëischt. De zaak-Müller. Voor het I gerechtshof werd Donderdag in hoogerberoep behandeld de bekende zaak van jhr. J. F. I van Ben them van den Bergh, van 's Grar I venhage, door do Haagse he rechtbank ver- I oord oei d tot f 30 boete of 10 dagen hechte nis wegens mishandeling van den heer Otto Müller, lid van liet Philharmonisch Orkest, I en wegens smaad (het doen plaatsen van een stuk in „Het Vaderland" van 14 Sept. 1907), waardoor genoemde heer zich in zijn eer en goeden naam achtte aangerand. Bekl. antwoordde op de gebruikelijke waag, waarom hij in hooger beroep was ge gaan, dat hij den heer Müller een gevaar lijk mensch achtte. Hij vond mej. Hirsch- mann in de mociht van een sadist en hield zich overtuigd, dia-t het einde zou zijneen moord, zooals de webenschap heeft aange toond, d|at een sadist daarmee eindigt. Bekl. had Müller te vergeefs herhaaldelijk uitgenoodigd, een klacht tegen hem in te dienen wegens mishandeling en toen die aan klacht uitbleef, besloot hij tot 'het doen plaatsen van een stuk in de courant. I De heer Ruys, gedelegeerd commissaris der Mij. Zeebad Schoveningen, legde een zeer gunstige verklaring af voor den heer Mül ler. Hij had dezen 36 jaar gekend als een kalm, fatsoenlijk man. Daarna werd gehoord de heer Hirsch- i mann, die mededeelde, dat, toen hij zich op I een avond over een arrestatie, op klaarlich- I ten dag, van zijn zuster wilde beklagen bij den commissaris van politie Sypkens, deze zeide, zich er niet mede te kunnen be- moeien. Mej. S. Hirsclimann deelde nog eenige bijzonderheden mede omtrent bovenbedoelde i arrestatie. Zij had met mevr. Müller en een zuster van den heer Müller op den strand- boulevard gezeten, en werd door een politie agent wederrechtelijk aangegrepen en naar liet politiebureau gesleurd. Dat zij nooit aan politie- of jusbibie-autorateiiten volledig her haald heeft, wat ca- gebeurd was, vond zijn oorzaak in haar vrees, dat de heer Müller wraak zou nemen. Nadat het bewuste stuk iu „Het Vaderlaud" had gestaan, is get. niet meer door M. mishandeld of op de een of andere plaats besteld. Vroeger was ze door hem wel meegenomen heelemaal naar Meiendal, duin op, duin af, met den angst in het hart, dat hij haar in het dennenbosch op Meiendal zou vermoorden. De heer Sypkens verhaalt en motiveert liierna de aanhouding. Getuige was gebleken dat mej. H. de dames M. vooi*tdurend ach terna liep en brigadier Blokpoel had een agent last gegeven op de dames te letten, zeggende: „Zorg, dat er geen spul van komt". De agent had toen gezien, dat de dames M. op een bank op den stirandboule- vard plaats namen. Kort daarop was ook mej. H. er gaan zitten, zóó dicht bij haar, dat zij op de japon van een der dames zat. De agent had haar toen verzocht heen te gaan, wat zij weigerde, tegen den agent he- vig opspelende. Daarop volgde de arrestatie. Advocaat-generaal mr. Hangest baron d'Ivoy, .betoogde dat de ten laste gelegde mishandeling is bewezen. Wat den smaad betreft, de in het bewuste stuk genoemde feiten tasten de eer en den goeden naam van den heer Muller aan. Do vraag, of het stuk werd geitchirevon in het algemeen belang of ter verdediging moet ont kennend beantwoord, worden. Bekl.'s doel was niet het dienen van het algemeen belang, geen verdediging, maar, krachtens zijn eigen verklaringen, [recht vaardiging van zijn optreden. AJv.-gen. eindigde met te requireeren be- --estiging van het vonnis der rechtbank, wat de mishandeling betreft. Wat de ten laste gelegden smaad betreft, adv.-gen. meende, dat geen smaad, doch smaadschrift is ge pleegd, en dat dus het vonnis te dien aan zien moet worden vernietigd met niet-ont- va.nkelijkverklari.ng van het O. M. te dezen a.mzien, met handhaving der opgelegde straf. Mr. L. W. van Gigch, advocaat te Am sterdam, beklaagde's verdediger, betoogde, dat hier van mishandeling geen sprake kon zijn; het is na twee jaar niet precies na te gaan, of zijn cliënt een afwerende of een verdedigende beweging heeft gemaakt. Ont slag van rechtsvervolging of vrijspraak, be toogde pl., zal te dezen aanzien moeten volgen. Wat deu smaad of smaadschrift betreft, het O. M. bij de rechtbank heeft wèl aan genomen ,dat bekl. gehandeld had in hot openbaar belang, doch de rechtbank heeft dit niet aangenomen. Uitvoerig betoogde pl verder diat hier van do zijde van bekl, wel degelijk noodzakelijke verdediging was voor een Ehrenmann. Scherp gispte pl. het optreden van den heer Sypkens tegenover mej. en den heer Hirschmann. De eisch door de rechtbank, dat bekl. zich eerst met een klacht tot die justitie had moeten wenden, vindt, was pl.'s conclusie, geen steun in de feiten, geen steun in de wet. Wat het dienen van het algemeen belang betreft, men beeft niet te onderzoeken, of bekl. dat belang wilde dienen, maar objec tief of hij het gediend hééft. En het is zon der twijfel dienen van het algemeen belang, als ei* voor wordt gezorgd, dat een ontaard individu, die reeds één slachtoffer maakte, geen meerdere slachtoffers maakt. Door zijn openbaarmaking in „Het Vaderland" heeft bekl. zoowel liet algemeen belang ge diend als zijn eigen, omdat hij eenige pun ten tegen hem in dat blad daardoor heeft weerlegd. Pl.'s cliënt heeft op ridderlijke wijze een weerloozo vrouw en een goede zaak gediend. Spr. is dan ook overtuigd, dat bekl. straffeloos zal uitgaan. Uitspraak over 14 dagen. De effecte n-d i ef s t a 1. Aan gaande de bewuste diefstal-zaak te Vlaar- dingen "is alleen te vermelden, dat ruim f van het ontvreemde terecht is. De effecten zijn Donderdag, Vrijdag en Zaterdag ten verkoop aangeboden, terwijl de afrekening Dinsdag zou plaats vindqn. De verkooper is toen echter niet gekomen. Het signalement j van dezen moet zijn lang, zwart haar, bril met goud montuur, grijze jas, grijze hoed1 j met zwart lint. Gebleken is, dat de diefstal onder zeer eigenaardige omstandigheden heeft plaats gelild. Immers moesten er drie sloten, die van de kluisdeur, de brandkast en loket, waarin de effectentrommel was geplaatst, geopend wor den, alvorens de dief deze wegnemen kon. Deze sloten moeten geopend zijn met sleu tels, want nergens is eenig teeken, hoe ge ring ook, dat maar aanleiding kan geven I tot het vermoeden, dat met eenig geweld zou zijn gehandeld; niet de minste bescha- diging zelfs. Bovendien is gebleken dat voor den dief, die de trommel wist te bereiken, in geld voor f 1500 voor het grijpen stond; toch is j dat ongemoeid gelaten. i Ten slotte kan nog medegedeeld worden, dat mevtouw Kikkert verzekerd was tegen j inbraak. I Verduistering van effec ten. Wegens het verduisteren van effecten ten nadeele zijner cliënteele is door de po litie te Gouda een vervolging ingesteld tegen .v. d. S., effectenhandelaar aldiaar, die in staat van faillissement verkeert. Inbraak in een postkan toor. Donderdagnacht is ingebroken in bet hulppost- en telegraafkantoor in de Van der Helststraat te Amsterdam. De inbrekers hebben zich door openslui- ting van de voordeur toegang verschaft tot het kantoor, dat des nachts onbeheerd is. Zij hebben de brandkast van haar plaats ge haald en den achterwand opengehakt, zoo dat de inhoud voor het grijpen lag. Deze bevatte een groote hoeveelheid post zegels, welke de dieven hebben laten liggen, en slechts weinig geld, daar des avonds bij het sluiten van het kantoor al het geld naar het hoofdkantoor wordt gebracht. Het aan wezige bedrag aan wisselgeld, ongeveer f 17, hebben de inbrekers, die het blijkbaar alleen om geld te doen was, medegenomen. De inbraak werd ontdekt toen de eerste beambte op het kantolor kwam en de deuren vond aanstaan. Het gcheele kantoor zag wit van het gips, waarmede de wanden der kast gevuld waren geweest, biaar van de dieven geen spoor. Gevangene ontvlucht. Omtrent den ontvluchten Prins is te Hee renveen nog niets naders bekend. Bij nader onderzoek is gebleken, dat P. niet door de gevangenisgracht is gezwom men, maar van een boenstap er gedeeltelijk overgesprongen is, zoodat hij niet doornat de reis aangevangen heeft. Wel spannend! Donderdagmid dag 1 uur zou op het Centraal bureau van politie te Rotterdam de bekende gearres teerde v. B. gefotografeerd worden. Hij vluchtte echter en maakte aanstalten om in het, water te springen. Een rechercheur schoot hem een paar kogels in het been, waarop hij zich overgaf en naar het bureau werd teruggevoerd. Vreemde dood. Bij Heerlen, op den Schaesberger weg, ter hoogte der kolonie, is 'het lijk gevonden van een mijn werker, hangende aan een kruisbeeld, dat naast den weg staat. Of hier zelfmoord of niet, in 't spel is, is nog niet bekend. Ongelukken. Donderdag mid dag had te Rotterdam een treurig onge val plaats. Juist bij het uitgaan der school voor m. u. 1. o. in de Olden- 'barneveldstraat, passeerde daar de groote automobiel-vrachtwagen der firma J. en A. van der Schuyt. Niettegenstaande de waar schuwing van den machinist-bestuurder klommen de jongens den wagen op en af, met het ongelukkig gevolg, dat een 12- a 13-jarige jongen, het zoontje van den heer J. F. van Slooten, inspecteur van het loodswezen, er afviel. Het achterwiel van den zwaren wagen ging hem juist over het hoofd. Door toeschouwers werd de jongen dadelijk opgenomen en naar het ziekenhuis gebracht, waar hij echter even na aankomst den geest gaf. Slag van een paard. Te Ule- coleu (N.-Br.) kreeg de boerenzoon J. Bos- sors een slag van een paard tegen de borst, tengevolge waarvan hij eenige uren nadien is overleden. Branden. Woensdagavond te 7 uur is er, naar aan de Tel. wordt gemeld, door onbekende oorzaak brand uitgebroken in den brandstoffen'handel vau den heer S-ons, te Schorn, bij Maastricht. De kistenmakerij, de schuren en stalling van den heer Soons zijn afgebrand, en ook de schuur en de stallingen van het aangren zende perceel, bewoond door den heer Vrij ens. Een gedeelte van het woonhuis van den heer Vrijens eveneens. Alles was ge deeltelijk verzekerd. Vee en paarden zijn gered. De Maastrichtsche brandweer kon door 'den verren afstand van de naasibijzijnde brandkraan slechts met twee stralen op de waterleiding werken. In het hartje van Oud-Amsterdam brak Donderdagnamiddag omstreeks drie uur eeu hevige brand uit in het pakhuis de Wal- vischganger, toebéhoorende aan de grossiers in tabak, de heeren Haanebeek Co. Op de 2e verdieping begon de opgeslagen tabak te smeulen. De brand, welke zich aanvanke lijk niet ernstig liet aanzien, nam echter weldra .groote afmetingen aan, zaodat in enkele oogenblikken het gansche Prinsen eiland in rook stond. De brandweer rukte dan ook met vol ma teriaal uit, temeer daar er groot gevaar bestond voor de omliggende rijk beladen pakhuizen. Persoonlijke ongelukken hadden er niet bij plaats. Mist. Gisterenmorgen is het 'van Vlaardingen uitgaande stoomschip „Gelder land" tijdens dikke mist, door het uitwijken voor een binnenkomende losser „Engelina", op het Havenhoofd geloopen, waardoor dit laatste zwaar beschadigd werd. De „Gel derland" is doorgegaan naar zee. De cholera. De besmetverkla ring van het Amsterdamsche garnizoen is opgeheven. De militairen kunnen dus heden avond weer in het genot van het gewone verlof worden .gesteld. Uit de klasse: Het Schoolblapd meldt het volgende als „historisch": De juffrouw uit de eerste klasse vraagt: „Wie kent er een woordje met een rrr...V' Jantje steekt bedeeski het vingertje op «n zegt: „auto!" „Neen", zegt de juffrouw, „dan heb ,-e niet goed geluisterd, hoor". Uit vele monden tegelijk„Ja wel, juf- frou'w, rrr... als hij stilstaat". G e m e e n t e b e g r o o t i n g Baarn, De gemeentebegrooting van deze I gemeente, dienst 1910 bedraagt in ontvang- j sten en uitgaven, f 171078,19£. De opcenten. 1 op de pers belasting worden geraamd op f 33500de inkomstenbelasting op f 35000. j De kosten van de openbare wegen worden begroot op f 32756, die van het lager on derwijs op f 41675. Aan renten en aflossin gen is uitgetrokken een bedrag van f 32894. Een dievegge. Verleden week werd ten nadeele van mej. T., aan de Toren laan te Hilversum, een taschje ontvreemd, inhoudende verschillende coupons van spoorwegen. Dank zij het actief optreden, van de Hil- versumsche politie is het gelukt de dade- res te vinden. Deze, zekere mej. E. v. D., verklaarde -de tasch op 'het tweede perron van het station der H. IJ. S. M. aldaar te heb ben gevonden. Dit was op 1 September jl. Zij hield de tasch in haar bezit tot den 6en Sept. d.a.v. en deed er toen een greep in. Toen men ontdekte, dat mej. Van D. de daderes was, had zij reeds voor ongeveer f 200 verzilverd en daarvoor verschillende meubelen, schoenen enz. gekocht. Aanvankelijk beweerde zij de tasch te hebben gekregen van een onbekende juf frouw en daarop f 70 te hebben voorgescho ten. Daar zij zelf deze verklaring onhoud baar vond, viel zij eindelijk door de mand en biechtte alles op. Een en ander werd in beslag genomen, benevens een som van f 130. De daderes bekende nog bet bedrag van f 200, hetwelk in haar bezit was, te hebben ontvangen voor 15 coupons, waarop zij, toen zij dit geld had, de tasch en verde ren inhoud heeft verbrand. Een verzegelde brief, mede in de tasch aanwezig, verbrak zij en wendde den inhoud ten eigen bate aan. Harderwij k. Zeer waarschijnlijk zullen de plannen worden verwezen lijkt om hier een Rijks-krankzinnigengesticht te bouwen. Verbouwing aan het sta tion Apeldoorn. Aan het station Apeldoorn zal thans een Kon. paviljoen worden gebouw/d, daar de eerste klas wacht kamer niet aan de eischen voldoet Apeldoorn. Gistermorgen ontplofte in de Apeldöornsche Machinefabriek, voor heen Laag Landaal, een luchtreservoir met 3i atinospheer spanning, en sloeg door het g.faizen dak, dat zwaar (beschadigd werd. De wei-km an G. Tamboer werd ernstig aan liet aangezicht verwond- Geldmiddelen. Nota van B. en W., beboterende bij dte Memorie van Toelichting op die Begroo- tling van 1910. Amersfoort, 26 Aug. 1909. Onder aanbieding van de onitwarpJbegrOo- ting van uitgaven en ontvamgsteni voor 1910, met Memorie van Toelichting, heb ben wij de eer, nog het volgende onder uwe aandacht te brengen. De onjbvangsben en uitgaveia voor 1910 worden geraamd op 685.308.07, als volgt verdeeld Gewone ontvangsten en uitgaven 613.168.07, de buitengewone op 72.140, (waarondier f 50.000 voor opni&nning en. af lossing van kasgeld). Voor het jaar 1909 bedroegen deze getal len r.'spieetievelijk 705.854.69§ en' 590.176 69i en 115.678 (waarondier eveai- eens 50.0ÖÖ voor kasgeld). De gewone ontvangsten zijn derhalve voor 1910 22.991.37i hooger geraamd dlan voor 1909. Deze stijging van de gewone uitgaven ia als volgt over de verschillende hoofdstuk ken verdeeld Hooger geraamd Iloofetiik I. Bestuur der Gemeente f 462.51 Hoofdstuk II. Politie - 1728.591 Hoofdstuk III. Openbare wegen, werken en inrichtingen - 14506.881* Hoofdbtuk VI. Onderwijs, Kunsten on Weten schappen - 3531.261 Hoofdstuk VIT. Armwezen - 1540. Hoofdstuk VIIT. Financiën (geldlecniiigen en pensioenen) - 6303 331 Hoofdstuk IX. Diverse uitgaven - 245.85 Totaal f 28318.44 Lager geraamd Hoofdstuk IV. Gemeente eigendommen en wegens die eigendommen' verschuldigde lasten f Hoofdstuk X. Onvoorziene uitgaven Totaal f 403.211 5327.061 Totaal van do hoogere uitgaven f 22991.371 De ontvangsten zijn met een gelijk bedrag hooger geraamd dlan de uitgaven, ais volgt verdeeld over de verschillende hoofdstuk ken Hooger geraamd Hoofdstuk I. Ontvangsten wegens vroegere diensten 5700.- Hoofdstuk II. Belastingen en heffingen 4441.83 Hoofdstuk III. Ontvangsten, spruitende uit voorwerpen in eigendom aan de gemeente behoorende, of die door haar worden beheerd 6589.48 Hoofdstuk V. Ontvangsten van verscbillen- derf aard en toevallige baten 6260.06J Totaal hoogere ontvangsten 22991.37 Uit de Memorie van Toelichting blijkt hot verschil tusschen 1909 en 1910 voor ieder artikel afzonderlijk. Voorts verwijzen we U naar de pag. 68 81 van het gemeenteverslag óver 1908, al waar opgenomen is een overzicht van de ont vangsten en uitgaven over de jaren 1901 tot 1907, benevens naar de bijlagen A en B. van dat verslag, die een overzicht van de geldleen in gen bevatten. Uit de verschillende artikelen der be grooting blijkt duidelijk, dat bij het vast stellen eene groote mate van voorzichtigheid moest worden betracht, indien eene verhoo ging der lasten voorkomen zou 'worden. Het is zelfs bij deze behoedzaamheid in het voor stellen van nieuwe uitgaven niet mogelijk geweest, de begrooting sluitende te maken, zonder de bijdrage van de gasfabriek 9000 hooger te ramen dan voor 1909. De vermeer dering van het belastbaar ankomen in dit jaar door vestiging tegenover de verminde ring door vertrek en overlijden is bovendien van dien aard, dat de opbrengst van de in komstenbelasting met niet meer clan 2000 hooger dan de opbrengst over 1908 geraamd kon worden. Wij meenen daarom deze nota niet te mogen eindigen zonder de opmer king, dat ten aanzien van het toestaan van nieuwe uitgaven een groote mate van be hoedzaamheid in acht genomen zal worden. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris J. G. STENFERT KROESE. Iiiieronder is een bedrag vair f 6000 begrepen, dat ook ondier de ontvangsten (Hoofdstuk V) voorkomt. Zie hiervoor (He Memorie van toelichting op die volgnrs. 60 en 109. De gemeentebegrootiug voor 1910 ligt gedurende veertien dagen op de gemeente secretarie ter lezing, op alle werkdagen van 10 tot 1 uur. Tegen betaling der kosten is een afschrift te bekomen. Voorstel van B. on W. betreffende een verzoek van de Ambachtsschool om sub sidie voor den avondteekenoursus voor Am bachtslieden!. B. en W. schrijven aan dón Raad Wij hebben de eer U hierbij wederom aan to bieden het in onze handen gestelde adres van de „Ambachtsschool voor Amers foort en omstrken", waarbij eene subsidie van f 350 gevraagd wordt voor den avond cursus voor ambachtslieden. Gelijk U bekend is, besloot uwe vergade ring op 30 Juni 1908, bij besluit no. 199, ondanks een afwijzend advieg d.d. 7 Mei 1908 van ons college, een bedrag van f 300 lis verleenen voor liet houden van een der- gelijken cursus, destijds georganiseerd en geadministrateerd door een aantal vakver- eenigingen. Uit bijgaand adres blijkt, dat, op heb verzoek dier vereenigingen, het be stuur van de Ambachtsschool zich thans be last heeft met de organisatie en leiding van dien cursus, omdat de Ambachtsschool, als zijnde een rechtspersoon, subsidie van het Rijk kan verkrijgen, 't geen met eene com binatie van vakvereenigingen niet het ge val is. In ons bovenaageh&alde rapport van 7 Mei bobben wij er reeds op gewezen, dat, hoewel de subsidie destijds maar voor één jaar gevraagd werd, dit naar onze meening geen invloed mocht hebben op uwe beslis sing, omidat op het scheppen van een pre cedent bij latere aanvragen een beroep zou gedaan worden. Dit blij'kt dan ook inder daad het geval te zijn. Uitgaande van de veronderstelling, _djat tengevolge van uw vroeger besluit U ver deren steun voor dien cursus wenscht te verleenen, hebben wij de eer U het volgen de .besliuiit ter vaststelling aan te bieden. De Raad der Gemoeuto Amersfoort, Gelet op zijn besluit van 30 Juni 1908, no. 199, Besluit: Aan de Vereeniging „Ambachtsschool voor Amersfoort en Omstreken" voor 1910 een subsidie toe te «kennen van f 350 voor den avondteekenoursus voor ambachtslieden onder die volgende voorwaarden, Door het Rijk wordt een subsidie van. ten minste f 600 voor höb aangegeven doel verleend 2. I)e administratie van de ontvangsten en uitgaven voor den cursus geschiedt ge heel afgscheiden van de overige geldmidde len der vereeniging; 3. De lokalen van hot schoolgebouw der vereeniging blijven, Voor ajooveel' noocfiig, beschikbaar voor die Burger-avondechool 4. Na afloop van den cursus wordt den Gemeenteraad overlegd een verslag en wordt de rekening en verantwoording' (met bijlagen) ter goedkeuring aan Burgemees ter en Wethouders gezonden.. De commissie tot bijstand in 't beheer van den reinigingsdienst heeft, in verband met de gestadige toeneming van dezen dienst, de noodzakelijkheid van geleidelijke uitbrei ding betoogd. In verband hiermede stellen B. eu W. voor om over te gaan tot aankoop van een paard en tot aanstelling van een werkman. Door de Amersfoortsche MuzAekvar- eeuiging, directeur de heer J. A. Jochems, zal Maandag avond a.s. een concert gege ven worden in het Plantsoen. In „op manoeuvre met de IVde Di visie" in het Algemeen Handelsblad van beden morgen lezen wij o.m. Behoudens eenige voeteuvels (men ziet zoo langs den weg nog al eens wat achter blijvers met de bloote voeten in het fris- sche gras zitten) zijn er geen zieken, be hoef ik gelukkig geen onheilen te melden. Ja, toch één. Toen de officieren van de rijschool uit Amersfoort met het pontveer de rivier over staken om als belangstellenden de oefe ning te volgen, werd een der jonge paar den schichtig en sprong over de leuning te water, de man die het bij den teugel hield meesleepende. Door de daardoor natuurlijk in de nauwe boot ontstaande roerigheid ging nog een paard met een officier de Eem in. Heel gauw echter was het viertal weer op het droge, en schudden man em paard! zich om het hardst af. De officier had een bloedende schram aan het voorhoofd opge- loopen. De temperatuur van het water in de Amersfoortsche Bad- en Zweminrichting was op Zaterdag 18 Sept. des morgens 7 uur 57 gradeoi Fahrenheit. PREDIKBEURTEN voor Zondag 19 September zijn als volgt: E v a a g. Luth. Kerk. Voorm. 10 uur: Ds. de Meyere. Remonstrantse he kerk. Voorm. 10J uur: Ds. Ortt, Ned. Herv. Pred. te Spankeren. Doopsgfizim de Kring. Het Logegebouw Van Persijnstraat No. 1, Voorm. lOi uur: Ds. S. Lulofs, te 's Gra venhagen G e r. Kerk (Langegraoht.) Voorm. 10 eu 's av. 51 uur, dis. Dommer. G e r. Kerk (Zuidisingel.) Voorm. 10 en 's av. 51 uur Ds. Teerdnik. Vrije Geref. Gemeente. Voorm. 91 uur. Godsdienstoefening. 's Avonds 5 uur. Godsdienstoefening. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal „de Zaaier". Voorm. 9^ uurGodsdienstoefening. 's Avonds 5£ uurGodsdienstoefening. Burgerlijke stand. van 9 tot 16 September 1909. Geboren: Willempje, d. van Cornells van Boeyen en Willempje van' Beek. An- tonia, d. van Jacob Nicolaas Vermeij en' Ca- trina van de Wetering. Wijnand Maria, z. van Mijndert Pon en Antje vani Doesburg. Esther, d. van Samuel Hanime en Ro- zette de Vries. Wilhelmina Maria, d. van' Wouter ter Maten en Maria Pouwe. Grietje, d. van Lambertus Johannes Vonk en Evertje Schut. Gerard Antonius, i. van Bernardus van Noordenburg eu Hen- drika van Dijk Geertje, d. van Dirk van Loene en Mietje BLnnekamp. Helena Paulina, d. van Jacob Hendrik de Vries en Catrina Scheerder. Josephina Hendrika Antonia, d. van Joseph us Wilhelmus Meije- rink en Hendrika Lensing. Adriana, d. van Willem Anne Marianus Volkers en Anna Petronella Mastwijk. Antonia Johanna d. v. Cornells Gerardus de Vries en) Johanna van Laar. Jacobus Johannes, z. van Arie Agenant en Geertruida Gijsberta Kuijzen. Camille Aimé, z. van Camille Aimé Bec kers en Johanna Jacoba Vermeulen. Hen drik Lucas Jan, z. van Lucas Pesie en Eli sabeth Jansen. Margaretha Christina Ma ria Cornelia, d. van Johan Willem en Jo hanna Clara Maria Hartmann. Gerrit Willem, z. van Willem de Kruiff en Elisa beth de Valik. Eibert Johannes, z. van Gerardus Pullen en Gerritije Veldhoen. Joachine Ferdinand, z. van Jan Karei Hen drik de Beaufort en Louise Ernestine de Beaufort. Een buiten huwelijk geboren kind van het vrouwelijk geslacht. O n d e rt r*o u w d Wouter Vos en Aagje van der Wiel. G e t r o u wd: Geen. Overleden: Johan Gerardus Gij ben, 5 m. Adriana Christina Nieuwenhuizen, 7 m. Barend Johan Hendrik van Eikelen burg, 3 j. Anna Brandsen, 11 m. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 18 September t$0ü. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met l net ito ut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768.6 te Hernö- sand; laagste barometerstand 756.0 te Sey- disfjord. Verwachting tot den avond van 19 Sep tember: Zwakke wind; veranderlijke be wolking weinig of geen regen weinig ver andering in temperatuur. AMSTERDAM X AMERSFOORT. Dagelijks telefonische verbinding niet de Amsterdamsche BEURS. PROCURATIEHOUDER MET ALGEMEENE VOLMACHT TE AMERSFOORT: PLANTSOEN 12 - Interc. Telepboon 188 Hantoornren 9—3 en 7—9. Effecten, Coupons, IncasseeringenSpecu latieve Beurstransactiën 4 la Hausse en a la Baisse- Financiëele adviezen en belegging gegrond op langdurige ervaring. Bewaring en Administratie van Fondsen. SAFE-LOKETTEN van de aller- nieuwste constructie te haur, gedecl- deerd Inbraak- en brandvry. HUURPRIJS thans ran f 7.50 af. pei jaar per loket, I 2.— per maand, enz.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3