PAARDENMARKT Waarom Dinsdag 5 October 1909. Uurwerken. Boelhuis. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENT! EN. Industrie- en Huishoudschool. te Nükerk old. Veluwe, Een drachtige en 3 guiste Koeien Zendings-tentoonstelling W F. A. GROENHUIZEN, ZINGENDE VOGELS Nieuwe Hollandsciie Haring, une demoiselle francaise De Gezellin, De belangrijkheid van Ernst. «MP D moordaanslag to Amsterdam. Van do mishandeling van den grondwerker Van V-. waren o. a. getui gen verschillende personen werkzaam aan de zwavelzuurfabriek aan den overkant van hel IJ. Zij zagen ook de daders in een roeiboot vluchten en deelden aan de politie mede. dat een er van woonde in een eveneens aan den overkant liggende ark. Met een 8-tal agenten werd nu de polder en de ark bewaakt, om te zien, of de daders ook terugkwamen. Tegen 12 uur Zaterdag nacht werden zij aangehouden. Zij stapten uit de ark aan den wal, en werden gearres teerd en naar het politiebureau overge bracht, waar zij in voorloopige bewaring zijn gesteld. Zij zullen er niet gemakkelijk afkomen 1 MoordteOnna. Men meldt dat- Van der Vegi, die te Onna, onder Steenwijk, den moord op vrouw Haring, zijn schoon moeder, pleegde, thans groot berouw heeft over zijn daad. Vrijdag werden door den rechter van instructie gehoord Jannes Wob- ben en vrouw, naaste buren van Haring, den man van de vermoorde vrouw. Bij dat verhoor was ook de moordenaar tegenwoor dig, die zeer oncfèr den indruk was en ge durig schreide. Een noodlottig schot. De dader van het noodlottige schot op de beide jeugdige appeldieven te Hillegom, is nog onbekend. S. U., die verdacht werd, is spoedig weder op vrije voeten gesteld, om dat hij zijn alibi kon bewijzen. Valse he munters in den Haag. De politie te 'sGravenhage kreeg Vrijdag uit Alkmaar bericht, dat daar een jongeman en een vrouwspersoon beiden uit Den Haag waren betrapt op het in betaling geven van valsche munt. In de woning van het tweetal te 's Gravenhage vond de poli tie verschillende vormen voor vervaardiging van geldstukken en afgietsels, zoomede valsche muntstukken. Het tweetal is ge arresteerd en tweejongemannen als ver dachten zijn mede aangehouden. De fraude aan de Itijks- postspaarbank te Amster dam. Naar het Nws. meldt, is het verduis terde bedrag, dat inderdaad de som van een paai1 duizend gulden niet schijnt te boven te gaan, door de familie van den verdachte vergoed. Dit is reeds dadelijk bij de ont dekking gebeurd. Dat des ondanks de Justitie in het geval -is gemoeid, zal wel geschied zijn op grond van art. 10 van het Wetboek van Strafvor dering, waarin aan openbare ambtenaren, als de directeur van de Rijkspostspaarbank is, uitdrukkelijk gelast wordt den Officier van Justitie mededeeling te doen van elk strafbaar feit, waarvan deze ambtenaren in de uitoefening hunner bediening kennis be komen. In een schapenhok hui zen. Een gezin te Buikstede, onder de ge meente Grijpskerk, werd de vorige week door de gemeentepolitie uit een onbewoon baar verklaarde huurwoning gezet. Heel ge moedelijk werd toen het schapenhok, ach ter de woning staande, en voor een groot deel door' den huurder zelf in elkaar gezet, betrokken. Den vorigen nacht echter heb ben -hulpvaardige buren heel netjes een soort hut opgeslagen, waar men kan koken, zit ten enz. Hersenvliesontsteking. Te Noordwijk heeft zich bij een 33-jarig man een geval van hersenvlies-ruggemerg-ont- steking voorgegaan met doodelijken afloop. Ongelukken. Zaterdagmiddag waagde te Amsterdam een jongen zich bij een put, waarin men carbid had geworpen. Door de een of andere oorzaak ontplofte de carbid en de jongen werd daardoor zooda nig in het gezicht gewond, dat men zijn opname in het gasthuis noodzakelijk achtte. Aan 't Centraalstation te Amsterdam wilde Zaterdagmiddag een rangeerder de rails oversteken, toen een trein aan kwam rijdlen. Den ongelukkige werden beide bee- nen afgereden, terwijl nij een ernstige wond in het gezicht bekwam. Tramongeluk. Zondagmiddag is door een electrise he tram te 's Graven hage een 57-jarige vrouw overreden, die plotseling de rails overstak. De bestuurder van de tram kon het on geluk niet voorkomen. Met vereende krach ten wisten omstanders de vrouw uit haar be narde positie te redden. De ongelukkige werd zeer ernstig verwond naar het Roonusch-Kiatholieke Ziekenhuis v-ervoerd. Automobielongeluk in Grunewald. Men meldt uit Berlijn Bij het automobielongeluk te Berlijn in Grunewald werd een beambte van Siemens en Schuckertwerke, genaamd De Bmyn, uit Den Haag, gedood. Verdronken. Vrijdagnamiddag ongeveer 1 uur geraakte aan den Oostersin gel te Leeuwarden het 4-jarig zoontje van S. H. de Haan, uit de Weerklank, al spe lende te water. Het ongeval werd niet da delijk opgemerkt. Toen eenigen tijd daarna hot kind werd opgehaald en de hulp van den arts W. F. J. Uffelie werd ingeroepen, kon deze slechts den dood constat eer en. (L. Ct.) In het water geraakt. Hoe gevaarlijk het is, dat menschen behept met toevallen, alleen met een schuitje gaan hen gelen, bleek Donderdag te Spaarndam. Door den heer H. uit Heemstede, die met zijn motorbootje dooi den Mooijen Nel voer, werd een onbeheerd schuitje gevonden en bij nader onderzoek een lijk in het water. De heer H. waarschuwde de politie te Spaarndam, die dan ook, ter plaatse geko men, het lijk ophaalde en overbracht naar het lijkenhuisje te Haarlemmerliede. Het lijk bleek toen te zijn. dat van den heer G. W. uit Haarlem. Hectograafin, kt gedron ken. Tijdens afweizigheid der moeder had het kindje van een fabrieksarbeidster to Apeldoorn het ongeluk een fleschje met hec- tografeerinkt leeg te drinken. D0 zich daar in bevindende violette kleurstof vermengde zich met het bloed der kleine, met het ge volg, dat deze al 6poedig geheel paare werd. Een in allerijl ontboden genees!veer diende spoedig een tegengift toe, maar had weinig hoop het slachtoffer in het leven te houden. Een ramp. Te Nieuw-Buinen ont stond Vrijdag door het springen van een ove i een hevige brand in eene der glasfa brieken der firma Bakker60 arbeiders, on der wie veel kinderen, moesten door de vlammen heen een goed heenkomen zoeken. Daardoor ontstond een paniek, zoodat men nog geen volkomen zekerheid heeft of allen gered zijn. De belendende gebouwen bleven behouden. Brand. Zaterdagmorgen zijn te Princenhage (N.-B.) afgebrand de woning en stal van den landbouwer C. Matthyssen, te Vuchtschoot. De geheele inboedel, de voorraad hooi en stroo, benevens een kalf, gingen in de vlammen op. Branden. Bij het blusschingswerk op de boerderij TjaardaState bij Heeren veen, dat tot- Vrijdagmiddag duurde, is ge bleken dat de brand ontstaan is door hooi- broei. Bij den brand te Nieuw-Buinen is geen der werklieden omgekomen. Wat nieuws. Boven het venster van oen fruitwinkel in Den Haag 6taat geschilderd: Alles Handwerk." (R. N.) School- en Kerknieuws. Toezicht op de TheoL Facul teit der Vrije Universiteit. ,,L)e Heraut" schrijft: Naar wij vernemen is het contract, dat de Sy node van Amsterdam namens de Gereformeerde Kerken aan de directeuren van de Vereeniging voor Hooger Onderwijs aanbood, om te komen tot eene betere regeling van liet toezicht op de Theologische faculteit der Vrije Universiteit, tflians zoowel door de directeuren dezer Vereeni ging als door de leden van het moderamen der Synode in duplo get eekend geworden, en kwam daarmede de sluiting van dit contract officieel tot stand. V o 1 k s o n d e r w ij s. In verband met de door de regeering ingediende voorstellen tot sub- sidieerin-g van het meer uitgebreid lager onder wijs is door liet Hoofdbestuur der Vereeniging tot bevordering van Volksonderwijs aan hare afdeelinigen en correspondentschappen een lijst van vragen betreffende genoemd onderwijs toe gezonden, benevens een uittreksel uit de rede daaromtrent gehouden door den voorzitter der vereeniging, den heer C. A. Zelvelder, op de laatste algemeene vergadering te Groningen. Deze vragen luiden1. Bestaat te Cwent Meer Uitge breid Lager Onderwijs (M. U. L. O.)? 2. Zoo ja, hoeveel klassen of leerjaren? 3. Aansluitend bil welike klasse van een lagere school? 4. Is dat M. U. L. O. eindonderwijs of voorbereidend voor H .B. S. of gymnasium of allebei? 5. Hoe veel leerlingen telt de school? 6. Hoe groot is het gemiddeld getal leerlingen per onderwijzer? 7. Hoeveel bedraagt het schoolgeld? 8. Wat is de maatschappelijke stand der ouders van de leerlingen.? 9 Wat wordt de werkkring der leerlingen na het verlaten der school? 10. In dien er te Uwent geen M. U. L. 0. is, bestaat er behoefte aan, en indien er wel M. U. L. O. is, bestaat er behoefte aan uitbreiding, zicih ook tot meerdere vakken, niiet in de wet genoemd, uit strekkende? 11. Verwacht Ge, in verband met te verkrijgen sulbsiidie. de stichting van openbaar dan wel van kerkelijk M. U. L. 0. te Uwent? Of van beide? 12. Als er kerkelijke M. U. L. 0.- soholen gesticht worden in den geest van het regeeri ngs-ontwerp, ducht ge dan ook gevaar voor het bloed-loos maken der hoogere klassen van de openbare lagere school? 13. Is U in Uwe omgeving een plaats bekend, die een min of meel centraal gelegen openbare M. U. L. 0.-school zou kunnen hebben voor eenige gemeenten te zamen 14. Verwacht Gij van een aanneming van het regeeringsontwerp zonder belangrijke wijzi gingen voordeel voor bet onderwijs te Uwent, zoo ja, welke; zoo neen, welke wijzigingen zoudt Ge daarin dan wenschen te zien aangebracht 15. Welke opmerkingen of mededeelingen uwer zijds acht Ge, in betrekking tot een aan de re- geeriug, in verband met het ingediende ontwerp, te zenden adres door het Hoofdbestuur, nog van belang? Ds. G. J. van der Hoeve A.Hzn., pred. bij de Ned. Herv. gemeente te Someten, heeft bij het Prov Kerkbestuur van Noord-Brabant met Limburg tegen 1 Nov. a. s. na meer dan. 52- jarige Evangeliebediening een eervol emeritaat aangevraagd. Door het bestuur der Christ. Hist. Kiesvereeniging te Westbroek en Achttien hoven, wordt den kiezers aanbevolen bij de herstemming morgen hun stem uit te bren gen op den heer Monté VerLoren. Zulks u«t overweging, omdat het bestuur vernomen ■had, dat de candidatuur van den heer Jon ker (a.-r.) te Tienhoven voor de Prov. Sta ten was ingetrokken ten behoeve van den heer jhr. W. B. Sandberg (Christ.-Hist.) Het Chr.-Hist. weekblad ,,Het Sticht" raadt den geestverwanten niet te stemmen. Daarentegen bevat de Chr.-Hist. „Neder lander" nu het advies den anti-revolutionai ren candidaat te stemmen, „aan wien wij zegt de Nederlander door afkomst het nauwst verwant zijn". De heer F. J. Heyligers slaagde aan de Technische Hoogeschool te Delft voor hes prop. examen voor werktuigkundig inge nieur. Naar wij vernemen zal het Maandag 1 November 25 jaar geleden zijn, dat de heer A. Veen, sedert 24 Juni 1903 Hoofd der School aan de Puntenburgerlaan, ;n functie trad als onderwijzer aan de school Koningsstraat. Arts Kamerling zal in den komenden, winter weder, bij genoegzame deelname, een cursus geven in verbandleer. Zondag speelde Quick I tegen Da- ventri a uit Deventer. Precies twee uur stel den bedde elftallen zich op. Quick telde eenige Invallers, terwijl Daventria volledig was. Quick begon aanvallen op te tretdien, maar stuitte in 't begin op de achterhoede van. Daventria, of zij schoot naast de goal. Na een kwartier spelen scoort de midden voor. Hiermede maakte hij de eerste goal van 'l seizoen. Voor de rust vergrootte de links-binnen de leiding. Na gerust te lïebbdnj ibegitnt Daveirtriiaf flink op te zetten, maai- de voorhoede kan het dn 't begin nog niet tot scoren brengen. Na een twintig minuten scoort |dë (links buiten. met een tam schot. Deze goal was echter beslist te verhinderen geweest. Quick wordt nu wakker en de voorhoede gaat dan. ook goed combineerenid op Daven- tria's doel af. Ze vergrootte de leiding. Spoe dig hierop is 't rust en heeft Quick voor het eerst van t seizoen een overwinning behaald. Quick ging met 10 man naar Utrecht en speelde duar tegen Hercules III In de gisteravond gehouden vergade ring van hot „Kruisverbond" werd als be stuurslid gekozen de heer F. J. Kisner. Naar wij vernemen werd de heer P. Th. Dieges candidaat gesteld voor de propagan- da-commissie „St. Martin us". De vergadering van St. Martinus zal Zon dag den 17 dezer te Culemborg gehouden worden. Gistermiddag 12 uur werd andermaal op de bovenzaal v. d. R. K. Volksbond een vergadering belegd om een R. K. Bouwvak arbeidersbond op te richten. De vergadering werd geleid door de hoeren, S. Kroon eu W. G. Klomp. Doel en streven wei-den door de inleiders uiteengezet en duidelijk gemaakt hoe ook in de arbeid erwereld „eendi-acht maakt maclit". Alle arbeiders kunnen zich aanslui ten in den meest uitgebreiden zin. des woonde, niet alleen kalk-, steen- hout- en metaalbe werkers, doch zelfs grond- en tabakbewer kers, wevers, enz., echter niet de handeldrij- venden. Het doel is de verschillende am bachten te groepeeren in vakvereenigingen, die plaatselijk onder een federatief bestuur staande, met elkaar den arbeidersbond vor men. Een 25-tal leden constitueerden de veree niging, die uit hun midden een bestuur ko zen, bestaande uit de heteren Th. G. Schip pers. M. de Wilde, W. G. Klomp en J. Pijpers. „Het Centrum" schrijft over het Retraite huis, dat nabij de bosschen van Birkhoven zal worden gebouwd, o. m. het volgende: Het retraite-huis, dat bediend zal worden door paters van de congregatie der Redemp toristen te Amsterdam, zal een breedte krij gen van 73 M. Hierbij is begrepen de ve randa en het bijgebouw voor de keukens enz. Het hoofdgebouw zal een breedte beslaan van 60 M. De diepte van het gebouw wordt 32 M., terwijl, behalve de zolders, één verdieping zal worden aangebracht. Gelijkvloers komen de kapel, de conver satiezaal, eetzaal, kamers voor de paters, de kamers voor de Zusters, de keuken en de bijkeukens en 22 kamers voor retraitanten, waarvan 14 uitzicht geven op de bosschen van Birkhoven en de uitgestrekte Vlasak- kerheide en 8 op den tuin en de kapel van het gesticht. Deze kamertjes zijn 9 M*. groot. Achter de conversatiezaal komt een ruime veranda. De afmeting der kapel wordt 18 M bij 9 M. met een hoogte van 14.40 M. In het midden tusschen de kapel en de vestibule komt de hoofdtrap, die naar de ver dieping voert en vervaardigd» wordt van Tittlinger graniet, terwijl aan beide vleugels van het .gebouw nog een diensttrap wordt aangebracht van Amerikaansch grenenhout. In het midden van het-gebouw worden een twaalftal closets en urinoirs, spoelkaniers en verdere gemakken aangebracht. In de zich daaronder bevindende groote kelderruimte zullen de vuren voor de centrale verwarming aangelegd en zal tevens- een bewaarplaats voor brandstoffen opgeslagen worden. Op de bovenverdieping komen 28 kamer tjes, van dezelfde afmeting als die beneden, voor retraitanten, waarvan 18 aan de voor zijde en 10 aan de achterzijde van het ge bouw. In hét geheel zal er dus plaats zijn om 50 retraitanten tegelijk te ontvangen die, gegeven de uitstekende ligging van het gebouw, hier ruimschoots gelegenheid zullen vinden, zich alleen met Gad en hun ziel be- *zig te houden. Immers, niet alleen de vev- deeling van dten d'agi tu&schm meditatie, ge bed en het aanliooren van Gods woord, zal de retraitanten in zich zelf doen keeren ook de omgeving, de onmiddellijke nabijheid van het schoone baset van Birkhoven, de reus achtige heide, die vooral in den bloeitijd zoo aangrijpend schoon kan zijn, zullen den re- traitant zijn eigen kleinheid tegenover God, Wiens wonderwerken in de natuur zoo groot zijn, tiog meer doen gevoelen. Waarlijk de paters zouden moeilijk een betere plaats kunnen vinden, zóó schoon en eenzaam en toch zoo gemakkelijk uit alle hoeken van het land te bereiken (onmiddel lijk nabij het starion Amersfoort en de halte Vlasakkers van N. C. S.) dan dit stuk grond in» het centrum Van het land. Het retraitehuis zal niét tevens zijn kloos ter voor de paters,, m. a. w. de paters, die er de retraite zullen leiden, zullen niet te vens in het retraitehuis gevestigd' zijn, doch voor iedere retraite van het Redemptoristen klooster te Amsterdam overkomen Als huisbewaarsters zullen dan ook op treden de Zusters van de congregatie van St. Jozef, die naast het retraitehuis haar moederhuis en noviciaat zullen bouwen, dat thans te Amersfoort in het Liefdegesticht gevestigd is. Dit gebouw zal met de kapel een breedte krijgen van 40 M. tegen een diepte van 50 M. Ook dit gebouw zal één verdieping heb ben, ongerekend de zólders. Boven de kapel komt, evenals boven de kapel van he-, re traitehuis, eten sierlijk torentje van 10 M. Dat het geheel iets schoons en dege.'.jks zal worden, behoeft zeker niet gezegd .e wor den, nu de architectuur daarvan is toever trouwd aan een bekend bouwmeester, van wien Amersfoort op bet gebied van monu mentale gebouwen reeds zooveel te zien geeft. Noemen wij slechts zijn drie laats.c prachtwerkenhet St. Elisabeths-ziokon- huis, de St. Henricuskerk en vooral het ko lossale St. Pieters- en Bloklandsgasthuis, welk laatste vooral de bewondering trekt van stadgenoot en vreemdé. Teil slotte nog iets over den bouw der bei de werken. Beide gebouwen moeten op 1 Juli 1910 geheel gereed worden afgeleverd, terwijl zoowel hoofd- als onderaannemers zich verplichten zooveel mogelijk hun ar beidskrachten te nemen uit de inwoners va:i Amersfoort. Op R. K. en algemeene Chris telijke feestdagen mag .zonder gebiedende noodzakelijkheid niet gewerkt worde:: ter wijl voor die dagen aan do werklieden drie. vierd'e van hun loon moet worden uitbet.iald. liet gebruik of in het bezit hcbb'n van sterken drank op het werk, alsmede het vloe ken of uitspreken! van ruwe en zedelooze taal is ten strengste verboden en kan ver wijdering van het werk ten gevolge hebben. Moge, aldus besluit het blad, bet v-nk onder Gods onmisbare» zegen en onder de bekwame leiding van den architect naar wensch worden afgeleverd, opdat vele katho lieken van het Aartsbisdom Utrecht de heil rijke vruchten kunnen plukken van een drie- daagsche geestelijke afzondering in hun eigen retraitehuis. Naar wij vernemen, heeft het Heils leger Lisiduua gekocht met het doel, er een doorgangshuis van te maken voor kinderen, die door de Regeering aan het Leger ter op voeding worden toevertrouwd. Faillissementen. Failliet verklaard G. Veerman., timme»- man en aannemer te Hilversum. Rechter-comm. mr. J. Kruseman, curator rar. Ed. Philips. TELEGRAFISCH WEERBERICHT- Naar waarnemingen in den morgen ran 4 October I90Ü. Medegedeeld door het Kon Ne t Me' InrtHuu te de Bilt. Hoogste barometerstand 767.3 te Perpig- en Horta. Laagste 745.8 te Soydisfjord. Verwachting tot den avond van 5 Octo ber Matige tot Krachtige meest Z. W. wind. Zwaar bewolkt of betrokken. Regen buien. Weinig verandering van tempera tuur. Aanvang van de awond strijk en verstelcursussen op 11 Oct. as. f 125 per cursus van 25 lessen). 1 November toelating van leerlin gen VOOr den opleidingscursus voor dienstbode. Aanmelding bij de Directrice, op de spreekuren. Prospectus gratis verkrijgbaar aan bet Schoolgebouw. HET BESTUUR. Notaris J. DE KLERCK te Maarssen. zal publiek verkoopen: lo. Donderdag 7 October 1909. 11 uur, te Maarssen in het hotel „de Har monie", na bekomen rechterlijke machtiging Een HEERENHUIS, bevattende 3 Beneden- en 2 Bovenkamers waarvan een en Suite, Keuken, Provisiekelder, zolder met Dienstbodekamer, -Bergplaats met Tuin, te Maarssen aan de Raadhuisstraat gemeente no. 94. kadaster sectie A. no. 1978, groot 3 A. 50 c.A. Te aanvaarden bij de betaling dor koop penningen. Te bezichtigen Dinsdag en Donderdag van iedere week van 10 tot 2 uur. 2o. Dinsdag 12 October 1909, 10 uur, in vermold Heerenhuis, een goheelen goed onderhouden INBOEDEL, bostaando in Mahoniehouten en andere Meubelen, Pendules. Staartklok, Spiegels, Bedden en Matrassen mot toebehooren, Linnen Goederen, Vloerkloedon en Tapijten, Poreelein, Glas- en Aardewevk, Vogelkooien, Bijenkasten, en Honingstingen alles breeder bij biljetten. Te bezichtigen Haandag 11 October van ÏO tot 12 en 2 tot 5 uur. Notaris VAN NIEUWENIIUIZEN te Maars sen, zal op Woensdag 13 Oct. 1900, 'svoorm. ten 10 ure, op de Hofstedo „Op- Bauren" ji/d Heulsche Vaart te Maars sen. wegens afschaffing der Boerderij publiek verkoopeni 2 Pinken, 5 Kalveren, 2 Schapen, 40 Kippen, driewielige Kar met Gierbak, Landbouw- en Molkgereedschappon, Aardappelen, Mangolwor- tels, eenig Huisraad enz. Te bezichtigen 's morgens voor do vorkooping. Op dag tot 1 Juni 1910 (mits stellende gegoede en bekende borgen) koopen van f 10 en daar beneden a contant. Verschenen by J. VAN BOEKHOVEN, Utrecht: CATALOGUS V A If I> E [in TIVOLI) - Prijs f 0.15. Te verkrijgen in den Boekhandel. Horloger, Langestraat 42, Grootste sorteering I- klas ARTIKELEN. Reparatie-Inrichting billijk, vlug en goed. met J. F. RIF.M-VIS' Verpakte Zaden en Voeders. Op elk pak staat de gebruiksaanwijzing en behandeling. Zangzaad voor Kanarievogel» 15 et. Papegaaien voeder25 Zevenzaad voor WildzangÏO Parkieten voeder16 Voeder voor Ind. Vogels16 Zoet Zomerraapzaad12 Lijster- en Leeuwerikonvoeder, per '/4 küo13 Lijster- en Leeuwerikenvoeder, per V» kilo pakje25 Geparfumeerd gezuiverd Vogelzand 15 J. F. Riem—Vis' Krachtoclitend- voeder voor Hoenders, bevordert het eierleggen. Uitsluitend verpakt in geplombeerde zakken met naam en adres, men lette daarop 2 5 2560 Ml o. f 0.45 f 0.90 f 4,— f 7.25 Verkrijgbaar bij J. VAN GENDE REN, alwaar Prijscourant gratis ver krijgbaar is. J. F. RIEM VIS. Zaadhandel, N. Molstr. 12. Den Haag. Wij zenden de fijnste kwaliteit direct uit de schepen, die dagelyks hier aankomen. Een vaatje met 50 stuks 1 1.60. 100 - 2.75. Twee vaatjes led '100 - 5-. Een vaatje met 200 - 4.75. Halve ton ca. 425 - 8.-. Heele Ion ca. 850 - 16.-. Verzending naar alle spoorstations in Neder land, tegen vooraf inzending van Postwissel of op rembours. P. C. KLKiT Co- Haring- en Zeevisch-Export. Umuiden. Tevens leveren wijKOOK- of BRAAOSCHELVISCH. Postkistje bruto 5 Kilo 1 1.40. Mooie Bak schol, Postkistje bruto 5 Kilo 1 1.50. Zouto viscli (in heele Vissohon), Postkistje bruto 5 Kilo 1 1.35. Tegen inzending van postwissel franco per postpakket of rembours met ÏO ct. ver hooging. staat eene advertentie van uwe firma niet op deze plaats Een zeer gioot aantal lezers zouden er dan kennis van hebben kunnen nemen. Schouwburg. Utrecht. Onderwijs Hoogduitsche Taal en Letterkunde aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Burgemeester en Wethoudors der gemeente Utrecht, roepen op sollicitanten naar de betrek king van tijdelijk Eeerares I.eeraar) in do Hoogduitsche taal en Letterkunde aan de Hoogere Burgerschool mot 5-jarigen cursus voor Meisjes aldaar. Zij, die in liet bozit zijn van akte B. genieten do voorkeur. De jaarwedde bedraagt voor de bezitters al leen voor do akte A, f 1400.van de akten A. en B. f 1500. Sollicitanten worden uitgenoodigd zich voor 15 October a.s. bij op zegel gesteld rekest aan te molden bij Burgemeester en Wethou ders voornoemd. Utrecht, 1 October 1909. V M L. E. VISSER, 83 Schiedanuk he- singel Rotterdam, demuiidc vers le 1 >«»- veinbre auprès de ses deux enfants (9 et 8 ans), ou de la Suisse, sachant coudre. „De Hagespelers", onder leiding van EDUARD VERKADE. Vrijdag 8 October 1909: Tooneelspol in één bedrijf van ARTHUR SCHNITZLER. DA ABNA Een trivial comcdio in drie bedrijven voor Ernstige Liedon, door OSCAR WILDE. Aanvang liall acht ure. l'rijzcn der plaatsenBalcon f 2.25, Stalles en le Amphitheater f 2.lo Zijlogo f 1.75Baignoires en 2e Amphitheater f 1.50; Parterre f 1.So Amphitheater f 0.80; 2o Zijloge 0.75; 4o Amphitheater f Gaanderij f 0.30. PlaatsbesprekingVoor Aandeelhouders Woensdag van 10 tot 12 uur, voor liet Publiek denzelfden dag (na loting) van 1 tot 3 uur, verder Donderdag en Vrijdag van 10 tot 12 en van 1 tot 3 uur.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3