Je Adres P. W. HSELE, ADVERTENTIEN. Een Costuumnaaister, voor Prima Goudsctie, Leidsche en Edammer Kaas is GROENTENMerk EN SOEPEN f.,DE STER PRIMA KWALITEIT. Barometers. - Thermometers. Hygrometers. - Curvimeters. - J. H. W. AUF DEM BR1NKE, Ruime keuze jSt- JHico1aas«\)eppa^l<iT)$eT). Gunstig bekende merken sigaren. de O. L. School 2© soort aan de Hellestraat (vac. C. J. F. Prina). Aanbevelen worden1. A. W. Boeck- borst, te Groenlo; 2. J. B. Nakken, te Woudenberg; 3. G. ten Broeke, te Ooster buizen. Benoemd wordt de beer A. W. Boeck- horst met 14 stemmen. Eén stem wordt in blanco uitgebracht en één op den beer G. ten Broeke. 6. Benoeming van een onderwijzer aan de O. L School 3e soort aan de Koning straat (vac. A. A. Verburg). Aanbevolen worden: 1. J. B. Nakken, te Woudenberg; 2. G. ten Broeke, te Oos terhuizen; 3. G. G. C. Weijl, te Epe. Benoemd wordt de heer J. B. Nakken met algemeen© stemmen. 7. Behandeling van de motie van den heer A. H. van Kalken, inzake -het geven van ontslag aan onderwijzeressen bij het aan gaan van een huwelijk, en het daarop be trekking hebbend rapport en voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor deze motie ter zijde te leggen en niet in behandeling te nemen. De heer Van Kalken heeft zich zeer ver wonderd over dit voorstel van B. en W. Spr. acht behandeling volstrekt niet in strijd met art. 30 van dè wet op het L. O. Wèl is in deze een leemte, dioc,h daarin zal spoe dig worden voorzien van hoogerhand. Mag ook de opinie van de raadsleden verschillen, hii hoopt toch dat in ieder geval allen voor behandeling der motie zijn. De heer Oosterveen vereenigt zich met het advies van B. en W. Op grond1 daar van ontraadt, hij behandeling der motie. De heer Rijkens zegt, dat B. en W. ont- jaden de motie in behandeling te nemen, aangezien het geven van ontslag aan on derwijzeressen is opgedragen aan d'e school opzieners en het college van B. en W. Dit laatste is juist, ten minste voor ieder geval op zichzelf. Maar dit neemt niet weg, dab de Raad toch het recht heeft aan het Dag. Bestuur kenbaar te maken, wat vol gens zijn, gevoelen fin..bet algemeen belang is. Nu is het natuurlijk mogelijk, dat B. en W. om het oordeel van den Raad' in deze zaak weinig geven. Maar ik lees ook, dat de meerderheid van het Dag. Bestow, er voor is, ieder ge val op zich, zelf te overwegen. Als er nu eens een twijfelachtig geval voorkomt, is het dan niet wenschelijk en gemakkelijk tevens dat men den wensch van den Raad in het algemeen kent. In verschillende gemeenten is over dit onderwerp wel degelijk van gedachten ge wisseld in den gemeenteraad, zonder dat men er aar gedacht heeft de discussie te smoren. Ik zal er me zeer over verheugen, mijn heer de voorzitter, als het. geesteskind Van den heer Van Kalken kort na de geboorte i overlijdt, mwr om mee te werken tot abor- tus proyccatus, zooals B. en W. willen, daar pas ik .yoor. Ik ben dus voor behandeling. De beer PJomp merkt, op, dat de wet op het L« O. zegt, dat benoeming en ontslag bij bet- onderwijs door B. pn W. worden voorgesteld. Wanneer nu de motie in be handeling wordt genomen, acht hij dit een inbreuk op de bevoegdheid van B. en W. Hij ontraadt dus in behandelingneming der motie. t De heer Van Kalken herhaalt, dat 't niet in strijd is-met art- 30. Spr, zegt vóórts, dat de Raad' behoort te strekken tot steun G van B. en W., en dat deze er prijs op moes ten stellen in deze aangelegenheid de mee ning van den raad te hooren. De-heer Ruys vindt het flink ala B. en W. van .de.meening van den Raad kennis willen nemen. De heer Plomp is niet voor behandeling. Onverschillig of de raad al ef "iet 'besluit tot behandeling, gaat hij pressie uitoefenen op evenfcueele besluiten van B. en W.,Deze behooren -geheel vrij te blijven. De heer Céloese wijst er op, dat de héér Van Kalken .verklaarde, dat er een leemte in de wet was en dat daarin spoedig van hoogerhand zal worden voorzien. Waartoe zullen wij dan thans de motie behandelen? De heer Van Kalkpn wijgt er nogmaals op, dat B. en W. dankbaar moesten zijn voor voorlichting van den Raad. Echter is het geenszins de. bedoeling ook m,aar eenigs- zins beleedigend, te zijn. De Voorzitter wil nu tot stemming over gaan De heer Van Kalken vertrouwt op de overige raadsleden,;,doch wenscht niet tot stemming over te gaan dan na verklaard) te hebben, dat met de stemming, déor B. en W. voorgesteld, oen fout wordt begaan. De heer Van Esvpld wil, evenals d'e heer Celosse, wachten op de voorziening, in de leemte door de Regeering. De heer Jorissen zegt aan de stemming geen deel te zullen nemen. De heer Plomp begrijpt noch de tegen kanting van den lieer Van Kalken, noch die van den heer Jorissen. Spreker wijst er nog maals op, dat de bevoegdheid van ontslag berust bij B. en W. Daarop beeft de raad geen invloed uit te oefenen en kan dus be handeling der motie niet in aanmerking ko men. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 10 tegen 6 stemmen. Vóór zijn de heeren Sanders, Celosse, Plomp, Oosterveen, Salomons en Van Es- veld. Vervolgens komt de motie in behandteling en wordt door den heer Van Kalken een lange rede gehouden, waarin hij neerkomt op de kwestie, dat het een ernstig vraagstuk is wat thans aan de orde komt. Spreker heeft lang geaarzeld alvorens de motie vpor.te stéllen, en hij heeft dé opinie vian verte hfrHendte' au'Wlrdteitien ingewonneu. Toch acht hij 't zich een dure plicht. Ieder, die nadenkt, zal moeten toegeven dat het een moeielijke zaak is voor eene vrouw, die moeder is, tevens de functie van onderwij zeres naar behooren te vervullen. Ingeval van ziekiöei in haai- gezin, is dé plaats van de moeder tehuis, en hoe zal zij, terwijl haar kind ziek te bed ligt, hare ondérwijs- piichten naar 'behooren vervullen? Omge keerd zal een gehuwde onderwijzeres uit stekend les geven en haar gezin verwaar- loozen. Ook dit is een wantoestand'. De heer Rijkens. Mijnheer de voorzitter. Zooals ik reeds zeide, ben ik tegen de motie-Van Kalken, en dit om meer dan ééne reden. In de eerste plaats uit een oogpunt van recht. Ontslag is een stTafwanneer men een straf toepast, moet er overtreding of verzuim geconstateerd zijn. Hier wil men straffen, omdat het zal kunnen gebeu ren. Verder ik zal kort zijn in het moti- veeren van mijn stem, mijnheer de voor zitter zou het geven van ontslag aan on derwijzeressen om reden van huwelijk min der gewenschte toestanden in de hand kun nen werken men zal mij begrijpenik be hoef hierover dus niet verder uit te weiden. Het veelvuldig verlof is ook genoemd als oen schrikbeeld. Maar uit de discussies hierover, in den Amsterdamschen Raad gehouden, is geble ken, dat voor algemeene redenen van ziekte, enz. de gehuwde onderwijzeres niet noemens waard méér verzuimt dan dé ongehuwde. Ik voor mij zou het voor het onderwijs een groot nadeel achten, als men de ge huwde onderwijzeres uit de school bande, omdat ik meen dat van de moeder-onder wijzeres groote opvoedende kracht uitgaat. Ten slotte wil ik nog even herinneren aan een uitspraak van het Tweede Kamerlid mr. De Savornin Lohman, die van oordeel is, dat wij over vrouwen, wat haar maatschap pelijke positie aangaat, maar niét het vol komen vrije recht van beschikking hebben, want dat die vrouwen rechten hebben ge kregen krachtens afgelegd examens. Om al deze redenen, mijnheer de voor zitter, zal ik stemmen tegen de motie van den heer Van Kalken. De heer Oosterveen is het met den heer Van Kalken eens, dat de gehuwde onder wijzeres niet in de school behoort, maar meent dat door het geven van ontslag te kort wordlt gedaan aan art. 30 van dé wet op het L. O. Verschill'endé gemeenten, zooals Hengelo en 'Schiedam, hebben beslui ten genomen in dén geest zooals thans' wordt voorgesteld, doch alle zijn bij kon. besluiten vernietigd. Spr. kan niet vóór stemmen, daar aan het recht te kort zou worden ge daan, en de rechte weg dient bewandeld te 'blijven. De. heer Veis Heijn zegt, dat dé motie een verzoek is tot B. en W., wat hun nog gee nerlei verplichting oplegt. 'Spr. acht aan neming in het belang van liet onderwijs en zal voor de motie stemmen. De beer Ruijs acht het een onnatuurlijke moederliefde, als de moeder-onderwijzeres zich wil wijden aan de opvoeding van an dere kinderen én die van eigen kindéren aan vreemden overlaat. De heer Plomp meent, dat behandeling van de motie niet in den raad te pas komt, in aansluiting met het vroeger door hem gesproken^ B. en W. dienen geheel vrij te blijven. Zij kunnen ieder geval afzonderlijk behandelen,. Nadat nog eeijige heeren over bet vóór en tegen hun meen ing hebben te berdé ge bracht, zegt de heer Jorissen niet in te ziendat door aanneming der motie te kort .wordt gedaan aan de bevoegdheid) van B. en W. Hij - zegt-, dét in t Berliner Tageblaa een enquête is gepubliceerd;. ingesteld door bet hoofdbestuur van dien Duitschen On derwijzersbond, die tot resultaat had; dat het moederschap onvereemgbaar werd1 ge acht met de betrekking- van onderwij zere». De heer Van Duinen zegt, dat de wetge ving ons bepalingen ook in dezen voor schrijft, en zoolang deze door de Regeering niet is gewijzigd, wenscht hij dat ook daar de wet gehoorzaamd zal worden. De heer Van Kalleen zegt, dat er voor gewaakt moet worden later ontslag te moe ten geven, waar het huishouden gebaseerd is op de inkomsten der vrouw als onderwij zeres. Daarom worde reeds te voren bepaald geen gehuwde onderwijzeressen. De heer Celosse zegt, dat het hem ver wondert, dat de heer Van Kalken zoo'n haast heeft met zijn motie, waar hij reeds gezegd heeft dat van hoogerhand zal wor den voorzien. Hij adviseert verwerping der motie. De heet* Sanders heeft tot nog toe geen enkel geldend argument gehoord om de ge huwde onderwijzeressen niet in de school te dulden. In de meeste landen van Europa worden gehuwde onderwijzeressen toegela ten en als uitstekende krachten gerespec teerd. In Transvaal wordt haar zelfs een extra vacantie toegekend. Om ieder geval op zichzelf te nemen, zooals B. en W. wen- schen, acht hij ook verkeerd', daar moeielijk in allo gevallen een juist oordeel zal kunnen worden gevormd. Spr. is echter tegen dé motie-Van Kalken. Hierna wordt de motie in stemming ge bracht en met 9 tegen 7 stemmen verwor pen. Vóór de heeren Salomons, Ruijs, Van Kalken. Hamers, Veis Heijn, Kroes en Jo rissen. 8. Voorstel van B. en W. tot het toe kennen van de periodieke verhooging van jaarwedde aan den tijdélijk buitengewoon leeraar dr- A. A. Pulle B. en W. stellen voor de jaarwedde vast te stellen f 990. Overeenkomstig dit voorstel wordt z. h. st). of d. besloten. 9. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de gewijzigde begrooting van het Bur gerlijk Armbestuur 1909; tot verhooging van het subsidie voor het Burgerlijk Arm bestuur en tot wijziging der gemeen te-be grooting dienst 1909. Alsvoren. 10. Voorstel van B. en W. tot afbraak van perceelengelegen achter de H. B. S. De heer Van Duinen geeft in overweging om op hlet vrij komende terréin een gelegen heid tot berging van rijwielen te maken. De heer Plomp is hier ook wel voor, mits men niet gaat meenen, dat daarmee tevens dé gemeente de risico voor diefstal op zich neemt. De"Voorzitter zegt toe, dozen wensch in de vergadering van het Dag. Bestuur te zul len overwegen Daarna wordt z. h. st. overeenkomstig het voorstel besloten. 11. Voorstel van B. en W. betreffende een adres van do agenten van politie inzake salaris-verbetering, enz. De heer Gerritsen geeft B. en W. in overweging een open oog te houden voor den wensch. Spr. betreurt het, dat adressanten zoo spoedig na de laatste herziening terug komen Het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken wordt daarna z. h. st. aange nomen 12. Rapport en voorstel van B. en W. betreffeude een adres van dé ,,Vereeniging tot het bouwen en verbeteren van wonin gen", tot gedeeltelijk ontslag van erfpacht. Z. h. st. of d. overeenkomstig het voor stel van B. en W. besloten. 13. Rapport en voorstel van B. en W. 'betreffende een verzoek van de afdeeling Amersfoort van dén Bond van Nederland- schfc Onderwijzers tot het gebruik van schoollocalen Alsvoren Punt 14. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging der pensioenverordening en tot vaststelling van een pensioen bepaling. Alsvoren aangenomen. Punt 15. Voorstel van Burg. en Weth. tot onderhandsche verhuring van den tuin bij de Hooibergen. Alsvoren. Punt 16. Rapport en voorstel van Burg. en Weth. betreffende de vrijwillige brand weer. B. en W. stellen voor geen subsidie en materieel beschikbaar te stellen voor een vrijwillige brandweer-vereeniging en het thans beschikbare materieel ten dienste te stellen bij de stedelijke brandweer., De heer Rijkens. Mijnheer de voorzit ter, ik behoor onder hen, die in het be staan eener vrijwillige brandweer een grcot voordeel voor de gemeente zien. In plaatsen waar ik vroeger heb gewoond, o.a. iu Haarlem, heb ik mij kunnen over tuigen dat het bestaan van zulk een ver eeniging een prikkel te meer is voor de ge meentelijke brandweer om vlug te zijn. Ook hier schijnt men die ondervinding te hebben 'opgedaan, tenminste in officieeJe stukken vind ik met veel lof van de vrij willige brandweer melding gemaakt. En de voorsteller van de motie in de vergadering van 23 Februari j.l. waardeert eveneens de diensten door de vrijwillige brandweer ge presteerd Ik was dan ook ©enigszins teleurgesteld, toen ik ongeveer negjen maanden later het voorstel van B. en W. lasgeen subsidie en materieel meer beschikbaar te stellen voor eene vrijwillige brandweer, m. a. w. de vrijwillige brandweer maar op te doe ken. En dit te meer daar in de notulen der vergadering van B. en W. van 3 Sept. 1908 nog staat dat B. en W. in 't algemeen niet tegen een vrijwillige brandweer zijn. B. en W. gronden hun voorstel voorna melijk op het feit, dat niet voldaan zou zijn aan de moti^. De steller van de motie kan ons daar omtrent natuurlijk het best inlichten maar vervolgens ook ^ij die destijds de motie hebben aangenomen. Maar voor zoojiét ik uit de verschillen de stukken héb -lettenen nagaan, is er wel aan dé motie voldaan In eene gezamenlijke ledenvergadering der beide vereenigin,gen, zooals B. en W. die schijnen gewild te hebben, kan ik heel weinig 'heil zien. Bovendien kan ïn liet hebben eener Vrij willige Brandweer een finantieel voordeel gelegen zijn. Het is toch meermalen voor gekomen, dat door het krachtig optreden der Vrijwillige Brandweer het nemen van maatregelen door de gemeentelijke brand weer overbodig was geworden en dus ook aan de lieden van deze brandweer niet zul ke sommen behoefden te worden uitge keerd, als het geval zou zijn geweest, wan neer de vrijwillige brandweer niet had ge werkt. In elk geval er is nog een kern van goed bekend staande mannen, die eene Vrijwillige brandweer willen vormen en het zal mij genoegen doen mijnheer de voor zitter .wanneer onze discussies het gevolg mogen hebben, dat het zwaard van Damo cles, dat thans boven de Vrijwillige Brand weer zweeft, nog niet valt. Maar alvorens die discussies Voort te zet ten, wilde ik een voorstel doen. Er bestaat ibij mij de overtuiging, dat, indien men den opper-brandmeester eens de vraag voorlegde, of hij den toestand op hét oogenblik, zonder vrijwillige brand weer, veilig zou achten, het antwoord daar op ontkennend zou luiden. Is er nu bezwaar, mijnheer de voorzit ter, om, waar liet een zoo groot belang geldt als de veiligheid, de zitting voor eeni- ge oogenblikken te schorsen en den opper- brandmeester te verzoeken even in ons mid den'te willen verschijnen, o-m op enkele vragen te antwoorden De heer Plomp acht het meer gewenscht de stukken in handen van den opperbrand- meester te stellen en van hem een schrif telijk rapport af te wachten. De heer Rijkens zal zich daartegen niet verzetten. Echter is er, zegt hij bij de stuk ken al een advies. Na eenige discussie, die den heer Veis Hein gelegenheid geeft om op te merken dat de zaak langzamerhand een andere phase is ingetreden, komt men terug tot het voorstel-Rijkens. Dit voorstel wordt z. h. st. vervolgens aangenomen Punt 17. Verkiezing van leden van het stembureau voor de verkiezing van 2 le den-patroons voor de Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven. Tot voorzitter wordt gekozen dé heer M. L. Celosse, wethouder, tot plaatsvervan gend voorzitter de heer Th. Sanders. Tot leden: de H.H. A. M. Tromp van Holst en H. W. van Esveld. Tot plaatsvervan gende leden de H.H. 8. J. van Duinen en M. R. N. Oosterveen. Punt 18. Vaststelling 3e aanvullingsko- hier inkomstenbelasting, dienst 1909. Z. h. s., of d. vastgesteld tot een bedrag van f 858.50. Punt 19. Behandeling van reclames, in zake inkomstenbelasting, dienst 1909. Alsvoren wordt besloten afschrijving te verleenen eener som van f 33.75. Punt 20. Verleening van afschrijving wegens vertrek en overlijden terzake van inkomstenbelasting, dienst 1908 en 1909. Alsvoren wordt afschrijving verleend eener som van f 298.25 en f 11.50. Punt 21. Vaststelling le aanvullingsko hier straatbelasting, dienst 1909. Alsvoren vastgesteld tot een bedrag van f 62.54. Punt 22. Behandeling van reclames, in zake straatbelasting, dienst 1909. Alsvoren wordt afschrijving verleend van f 30.24$ Bij de rondvraag zegt de heer Gerritsen in een der plaatselijke bladen gelezen te hebben, dat iemand zijn verwondering uit drukt over het bouwen aan den Arnh. weg op een terrein, dat in liet uitbreidingsplan is aangegeven als plein. Spr. vraagt of dit juist is. De heer Sanders, wethouder van P. W. bevestigt de juistheid hiervan, doch merkt op, dat op dien grond geen bouwverbod rust. De heer Kam heeft destijds het uitbrei dingsplan gemaakt, doch dat wil niet zeg gen, dat wat als plein ris aangegeven, dat •ook moet worden. De heer Rijkens zegt: Tot mijn verba zing hoor ik van den wethouder, dat op de secretarie voor goede rijksdaalders waar- delooze prullen worden verkocht. Dat uitr breidingsplan wordt verkocht, en ik weet, dat iemand bedoelden grond wilde koopen, maar het niet gedaan heeft, toen hij zag, dat het geen bouwgrond was. Wethouder SandersZeker het is als plein aangegeven, maar er rust geen bouw verbod op. Bij de openbare veiling heeft dan ook niemand bezwaar gemaakt, maar toen is de juiste weg gevolgd en heeft men eerst inlichtingen ingewonnen. De heer Gerritsen vraagt of op het uit breidingsplan ook de terreinen waarop bouwverbod rust zijn aangegeven. De voorzitter brengt in herinnering, dat de raad daar steeds toe moet besluiten. De heer Rijkens meent toch dat.er zeker wegen zijn aangegevendaar mag niet op gebouwd worden. Is dit niet zoo, dan mo gen de teekeninigen wel gewijzigd worden. De heer Jorissen zegt bij de behandeling van het uitbreidingsplan ook gevraagd te hebben of het een wet van Meden en Per zen was, dat daaraan moest worden vastge houden. Toen kreeg ik hetzelfde antwoord als nu de heer Gerritsen. De heer Rijksen informeert naar de com missies voor het werklieden-reglement en de II. B. school. De voorzitter: Zeker deze zijn nog dili gent. De heer Van Duinen zegt van de laatste nog niet veel te hooren. De voorzitter merkt op, dat kort geleden zich een geval van trichinen ziekte heeft voorgedaan in deze gemeente. B. en W. hebben toen direct in overleg met den in specteur v. d. volksgezondheid en den dis tricts veearts strenge maatregelen moeten nemen, ?o.m. bestaande in zeer scherpe 'keuring van het vlee^ch. Bet Min. van Landbouw was zoo welwillend een rijks keurmeester en een hulpkeurmeester be schikbaar te stellen. Dit is slechts tijdelijk; eii zullen B .en W. een hulpkeurmeester, dienen aan te stellen. Een lokaal in dé Koestraat, benevens de noodige instrumen ten zijn beschikbaar gesteld en zouden B. en W. tevens gaarne een crediet van f 500 a f 600 wenschen. Den heer Jorissen verheugt het zeer, dab B. en W. uitgebreide maatregelen hebben genomen. Nog meer verheugt dit hem voor de be trokken slagers, die een paar kwade weken hebben gehad. Wanneer het publiek nu weet, dat de maatregelen zoo goed mogelijk worden ge nomen, zal het gerust zijn en zullen B. en W. een dienst aan den middenstand heb ben bewezen Hot crediet wordt z. h. s. toegestaan. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering te kwart voor vijf. Prov. Staten keurden het voor stel van Gedep. Staten goed om een subsi die van 100 te verleenen aan de Ambachts school, ten ibehoeve van den avond-teeken cursus voor ambachtslieden. Naar wij vernemen heeft dg. Vun- derink bedankt voor "het beroep naar Rot terdam. L)o lie luitenant dér vesta ng-artillé- rie A. G. Lagerweij, te Naarden, wordt op 15 Dec. overgeplaatst bij het 1ste reg. veld-artillerie te Amersfoort. Op 5 Dec. wordt "het kruis voor 15- jarigen dienst als officier toegekend aan de lste luitenants A. van Willigen en H. C. J. M. Berkeljon, van het 5e Regiment In fanterie. hHe godsdienstoefening voor jonge lieden, in de Remonstrantsche kerk, gaat Zondag a.s. niet door. In de Maandag onder presidium van den heer Reijckers gehouden vergade- 'ring der Oranje-vereeniging werd door den secretaris het jaarverslag uitgebracht. Na tuurlijk werd hierin .herinnerd aan het Ju- lianafeest en het Koninginnefeest, en hul de gebracht aan allen, die tot het welsla gen medewerkten. Het ledental is gedaald van 627 tot 534. Voor velen uit den min deren stand schijnt de contributie nog te hoog te zijn. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek dat de uitgaven bedroe gen f 659.92$. Er is een batig saldo van f 204.36. De commissie had de rekening in orde bevonden, dus werd de penningmeester ge dechargeerd In het Bestuur werden "herkozen de hee ren G. G. van Lu n teren en N. W. van Meggelen. Laatstgenoemde moest wegens drukke bezigheden bedanken voor de be trekking van secr. en penningm. Deze functdën zijn thans opgedragen aan den heer I. J. Cohen. Bij de rondvraag *had een uitvoerige dis cussie plaats, naar aanleiding van een op merking, dat bij nationale feesten wat meer voor de leden moet gedaan worden. Ten slotte werd een propaganda commis sie 'benoemd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den moi%en van 1 December 1909. Utdegeaeeld door het Kon. SrMe' Ineb tont t* de Bilt. Hoogste barometerstand 773:0 te Horta, laagste 733.4 te Skudosnees. Verwachting tot dén avond van 2 Dec. AfnamCndé. daarna weer toenemende W. tot Z.-W. wind, meest zwaar bewolkt, re genbuien, stijging van temperatuur. nog eenige dagen in dc week disponibel heb bende, z. d. g. aangevuld «loor eenige nette Naai huizen. Ook niet ongenegen werk aan huis te ontvangen. Br. lett. L. bureau van dit blad. H. ZWAN, Hof 32. Opticien. - Instrumentmaker. Lange Jansstraat 27, UTRECHT. GROOTE KEUZE iN Echt Victoriawater OBEHI.AHNSTtIN 48 LANGESTRAAT, AMERSFOORT, De nog voorhanden zijnde Modelhoeden worden gedurende de ST. NICOLAASWEEK tegen veel verminderden prijs uitverkoeht. in kistjes van 2550 en 100 stuks, van af 30 ets. per kistje vau 25 stuks. Prachtboeken me* g"heel nieuwe teksten, met 29 Sigaren, in iedere gewentckte prijs. Zeer mooie verpakking der meest gevraagde Sigaretten. Alles prima kwaliteit. G. van Dorssen, Langestraat 52, Amersfoort,

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3