Donderdag 6 Januari 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. DE W1SKOTTENS. 193. :OORTSCH J uarganit. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoort f l.OO. Idem frauco per post1.00. Afzonder.'ij Ire nummers0.00. Deze Courant rersohijnt dagelijks dagen. behalve op Zon- en Feest- Idvertentidnmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bg de Uitgeven in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRUS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f O.OO. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 80 cents bij vooruitbetaling Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeeligo bepalingen tel het herhaald adverteeren in dit Btad, by abonnement. Eear circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Het Vorstendom Montenegro. Het nieuwe jaar i.s_ voor het vorstendom Montenegro begonnen met eene manifestatie, die niet zonder beteekenis is. Eene Fransche vlootdivisie, onder bevel van admiraal Pivet, is binnengeioopen in de Montenegrijnsche haven Antivari. De zending, die deze divisie had te vervullen, liad een drieledig doel. In de eerste plaats was zij bedoeld als vriend schapsbetuiging, om den band van vriend schap te doen uitkomen, die Frankrijk ver bindt met het vorstendom der Zwarte ber gen. In de tweede plaats was de bevelheb ber belast met het overbrengen der geluk- wenschen van de Fransche regeering aan den vorst met zijne vijftigjarige regeering. Maar in de derde en voornaamste plaats leverde de aanwezigheid van de Fransche vlootdivisie het zichtbare bewijs van de op heffing van den staat van afhankelijkheid, waarin Montenegro tot dusver onder het Berlijnsche verdrag verkeerde. In het vorige jnar heeft Ooslenrijk-Hongarije toegestemd ui de opheffing van de bepaling, die aan vreemde oorlogsschepen verbood in de Mon- tenegrijgsche havens te vertoeven. Dit was dus de eerste maal, dat de vorst van Monte negro eene vreemde vlootdivisie in zijn ge bied kon begroeten. De Fransche vlootvoogd verklaarde in antwoord op den welkomst groet, die hem werd gebracht, dat het zeker was, dat zijn voorbeeld navolging zou vin den en dat ook schepen van andere natiën zouden komen om achting en eerbied aan Montenegro te bewijzen. Dit was dus een dag van glorie voor vorst Nikita van Montenegro, waarop zijne inter nationale stelling werd erkend. Het Journal des Débats, dat den vorst daarmee geluk- wenscht, knoopt daaraan intusschen eene vermaning vast, die betrekking heeft op den binnenlandse hen toestand. Opmerkende, dat de horizont van de Zwarte bergen niet onbe wolkt is, schrijft het Parijscbe blad, dat de wijze waarop de vorst het constitutioneele stelsel toepast, door hem uit eigen beweging aan zijn volk verleend, wel in staat is eenige ongerustheid te verwekken, en het gaat tot toelichting daarvan aldus voort „Men krijgt maar zelden en met moeite berichten uit Montenegro. De plaatselijke pers is van weinig beteekenis. De vreemde pers is er niet vertegenwoordigd. De berich ten komen slechts af en toe en zijn niet zeer betrouwbaar. Intusschen schijnen twee din gen zeker. Op rapporten en stukken, welker echtheid van hetzelfde kaliber is als die van het Agramsche hoogverraadsproces en van het Friedjung-proces en waarvan de oor sprong ongetwijfeld dezelfde is, heeft vorst Nikita doen terecht staan en veroordeelen eenigen van zijn trouwste onderdanen. Is hij gevallen in een strik, gespannen, men kan wel raden door wie, in den tijd toen Weenen zijn best deed Servië en de Serven te discrediteeren? Heeft hij toegegeven aan een vlaag van toorn of aan eene ingeving van zijn autocratisch temperament? Wat hier van zij, om mannen van aanzien, tot dusver boven elke verdenking verheven, in het on geluk te storten, is het voldoende geweest, dat zij door den eerste den beste beschul digd werden te streven naar de vereeniging van Servië en Montenegro. Niet alleen zijn na de ontknooping van de Oostersche crisis do veroordeelden niet begenadigd, maar in een nieuw proces zijn elf personen betrok ken, die werden beschuldigd hen te doen ontsnappen. Er zijn elf doodvonnissen uit gesproken. Vijf van de veroordeelden zijn den 30en November in het openbaar dood geschoten te Andrietza en Podgoritzade zes anderen hadden tijdig do grenzen kun nen overgaan. Een van de ter dood gebrach- ten is gevallen met den kreet op de lippen „Ik zal gewroken worden!" Men moet niet vergeten, dat Tschernagora niet meer een gesloten land is, waar de middeneeuwsche zeden ongerept bleven bestaan. Vele Mon- tenegrijnen gaan fortuin zoeken in Ameri ka. Zij komen terug met eene wel voorziene beurs en het hoofd vol nieuwe denkbeelden Het is uiterst onvoorzichtig mot buitenspo rige maatregelen van onderdrukking te rea- geeren Het Journal des Débats gewaagt van een gerucht, dat heeft geloopen, dat vorst Niki ta op den dag van zijn gouden feest, den 6/19 December j.l., op ruime schaal gratie zou verleenen. Maar het is niet gebleken, dat die hoop in vervulling is gegaan. „In het belang van het vorstendom en van het huis Petrowitsch Njegotsch, is het te wen- schen. dat eene daad van goedertierenheid een sluier werpt over die treurspelen uit een vroegeren tijd. De meesten van de te Agram veroordeelden, die bij het hoog gerechtshof in beroep waren gegaan, hebben daarvan gevolg gezien en zijn den 31en December in vrijheid gesteld. Zullen de gevangenissen van Montenegro de eenigen zijn waar slacht offers van de hooge politiek opgesloten zit ten?" Duitschland. B e r 1 ij n, 5 Jan. De Keizer ontving heden namiddag 1 uur in tegenwoordigheid van den kroonprins em de meeste andere prinsen van hot Keizerlijke huis, benevens den rijkskanselier en het sbaatisminisberie de Chineesche miarine-studie-commissie. Prins Taai Hauem hield een toespraak, waarin hij den roep der Duitsche marine en de vernicli tin,gen der Duitsche werven op den voorgrond stelde. Hij besloot met den wensch dat de vriendschappelijke betrek kingen tusschen beide landien steeds inniger zullen worden en immer slechts vrede en eendracht zullen heerschen. De Keizer dankte voor deze toespraak, erbij voegende dat hij overtuigd was dat ook d'it^bezoek er toe zal bijdragen d!e tusschen China en liet Duitsche rijk bestaande zoo vriendschappelijke betrekkingen te bevor deren en te bevestigen. De Keizer verleende aan den Chineesohen prins het grootkruis in de orde van den rooden adelaar. B e r 1 ij n 5 Oct. De Chineesche com missie tot bestudeering van marinezaken is heden voormiddag hier aangekomen. Zij werd aan het station begroet door prins Oskar. B e r 1 ij n, 5 Jan. Prins Tsiai Hsuen bracht heden avond een bezoek aan den rijkskanselier en droeg bij die gelegenheid het tem hedleh verleende grootkruis van den Rooden Adelaar met den keten. Daarna dineerde de prins bij den staats secretaris van marine von Tirpitz. België. Brussel, 5 Januari. De minister van staat Beernaert, bewerker der grond wetsherziening van 1894, heeft in een onder houd over de kwestie van het huwelijk van Koning Albert, welke door een Gentscli blad te berde is gebracht, verklaard dat de af wezigheid van een Koninklijk besluit van goedkeuring van het huwelijk een theoreti sche inbreuk is op den tekst der grondwet, docli niemand zou heden de bevoegdheid hebben de discussie te heropenen over een feit, dat zoo formeel is verkregen en aan vaard. Brussel, 6 Jan. Over de kwestie van het huwelijk van Koning Albert zegt het Journal de Bruxelles, dat, als ooit de vraag <ler nietigverklaring mocht rijzen, zij ter zijde is gesteld door drie daden van het par lement de toelating tot het afleggen van den eed op de grondwet, de vaststelling van de civiele lijst en de vaststelling van de nieuwe formule voor de bekrachtiging en de afkondiging van wetten. Brussel. 5 J an. De besluiten waar bij een gezondheidsdienst voor het scheep vaartverkeer werd ingesteld en waarbij de vrijstelling van gezondheidscertificaten voor schepen uit Nederlandsche havens komende, werd ingetrokken, zijn buiten werking ge steld. Brussel, 5 Jan. Volgens de Gazette is er geen herstel te. bespeuren bij prinses Charlotte, die in de laatste maanden aan he vige vlagen lijdende was. Haar gezondheids toestand blijft ernstig. Frankrijk. Door een besluit van 24 December 1909 is de oprichting van twee nieuwe luehtschip- persconipagnieën bevolen. Het 25e batail- lon genietroepen, dat reeds vier zulke eenheden omvat, zal in Meudon in garni zoen blijvendaarentegen zullen de beide nieuwe luchtsebipperscompagnieën ingelijfd worden bij het 6e en het 20e legerkorps en in garnizoen komen te Verdun en te Nancy. Engeland. Kenschetsend voor den tegenwoordigen verkiezingsstrijd is bat groote aantal leden van hot hoogerhuis, die in openbare ver gaderingen optredleh tot verdediging van het door de lords ingenomen standpunt. Dat is hun geoorloofd tot aan den dag der ont binding van het lagerhuis, die Zaterdag zal geschieden. Maandag worden.de brieven ver zonden tot oproeping van de kiezers. De eer ste dag waarop wordt gestemd is Zaterdag 15 Januaridan zullen ongeveer 60 ver kiezingen plaats hebben. In de City van Londen zullen twee can- didaten gesteld worden tegenover de aftre dende conservatieve leden Arthur Balfour en Sir Frederick Banbury. De hertog van Norfolk heeft in eene rede te Bognor verklaard, dat hij niet wilde be weren, dat liet hoogerhuis, zooals het nu is samengesteld, het beste lichaam was, waaraan kon worden opgedragen er op toe te zien, dat met de rechten en vrijheden van het land niet al te willekeurig door eene enkele Kamer kan worden omgesprongen. Men kon zich zeer goed een beter samen gesteld hoogerhuis voorstellen. Maar al kwam niemand op voor bet hoogerhuis zoo als liet bestaat, men streed en zou blijven strijden voor het behoud van eene tweede Kanier naast het lagerhuis. De pogingen, die van conservatieve zijde worden aangewend om de regeering te be wegen haar programma voor de hervorming van hot hoogerhuis bloot te leggen, heb ben weinig succesde ministers vermijden zorgvuldig zich daarover uit te laten, om zich niet vóór den tijd te binden. Hongarije. Over de vraag of de benoemde minister president Lukacs er in zal slagen een kabi net tot stand te brengen, loopèn de opvat tingen uiteen Uit Budapest wordt aan de Frankf. Ztg, bericht, dat door Lukacs voor- loopig slechts een rompkabinet zal worden gevormd, waarin een zestal departementen zijn bezet. Waarschijnlijk zal in de volgen de week het huis van afgevaardigden bijeen geroepen worden, waarin dan de heksen sabbat op nieuw zal beginnen. In Weenen wordt de toestand in zoover als verbeterd beschouwt, dat men aanneemt, dat zoomin de coalitiepartijen als de fractie- Justli aan een door Lukacs gevormd over gangskabinet eene credietwet voor eenige maanden zullen weigeren. De correspondent van de Frankf. Ztg. schrijft Zeker is dat wel is.waar nog volstrekt, niet, maar zoowel Lukacs als de partijleiders gelooven het. De nieening steunt hierop, dat de coalitie- ministers eindelijk van hun ambt ontheven willen zijn en door de Kroon eerst zullen worden ontslagen, wanneer blijkt van eenige kans op ontwarring. Nog meer echter mis schien hierop, dat de bevolking met vol maakte kalmte den nieuwen exlex-toestand heeft opgenomen. Daaruit blijkt, dat nie mand in Hongarije neiging voelt tot een hopeloozen strijd tegen de Kroon en dat men nu den geregelden aftocht tracht te beginnen zonder dat liet parlement al te zeer aan prestige verliest. Voor het oogen- blik is het nog niet eens te zeggen, of de ontwarring nog met het tegenwoordige parlement of eerst na zijne ontbinding zal worden beproefd. Dat zal afhangen van de verdere houding van het parlement. Rusland. Op den Russischen nieuwjaarsdag zal de minister-staatssecretaris voor Finland Lang- hof zijn ambt neerleggen. Staatssecretaris Langhof wilde reeds dadelijk na het aftre den van generaal Boeckmann als gouver neur-generaal te Helsingfors zijn post ver laten, maar bleef toen nog aan om de uit komsten van den arbeid der Russisch-Fin- sche verzoeningscommissie af te wachten. Thans, nu deze commissie tengevolge van de onverzoenlijke houding der Russische leden zonder resultaat hare zittingen heeft moeten sluiten, heeft generaal Langhof definitief besloten te zullen aftroden. Als zijn opvol ger wordt generaal Borodkin, een vriend en medestander van de Russische leden der Russisch-Finsche commissie, genoemd. Montenegro. Naar aanleiding der onderteekening van het eerste Russisch-Montenegrijnsclie han dels- en scheepvaartverdrag, heeft de minis ter-president van Montenegro een telegram gezonden aan den Russischen minister van buitenlandsche zaken, waarin hij namens zijne regeering de gevoelens van groote er kentelijkheid uitdrukt voor de onderteeke ning van dit staatsstuk, dat zal bijdragen tot verdere bevestiging van de vriendschap der twee stamverwante volken en de weder zij dsche betrekkingen verder zal ontwikke len en verlevendigen. In zijn antwoord heeft minister Iswolsky dank betuigd voor de tot uiting gebrachte gevoelens en de overtui ging uitgedrukt, dat de ontwikkeling van de Russische handelsbetrekkingen met Mon tenegro een nieuwen band tot bevestiging van de vriendschap tusschen Rusland en Montenegro zal vormen. Oriektnland. Athene, 5 Jan. De minister-presi dent heeft een wetsontwerp ingediend tot bepaling van een leeftijdsgrens voor de di plomatieke en consulaire agenten. Alle Crieksche gezanten bereiken deze leeftijds grens, behalve die te Londen, Washington, en Sofia. Turkije. De Turksche regeering maakt zich gereed het handelsverdrag met Bulgarije op te zeg gen. Wel is de opzegging nog niet officieel gescffied, maar officieus is te kennen gege ven, dat de Porte de overeenkomst met 1 Maart als geëindigd beschouwd wenscht te zien, omdat de overeenkomst principieel reeds te niet gedaan is door de verklaring der onafhankelijkheid van Bulgarije. Daar entegen handhaaft Bulgarije de bepaling van art. 21 der overeenkomst, dat bij op zegging een eenjarige termijn moet wor den in acht genomen. Bulgarije heeft lateu weten, dat het, als Turkije volhardt bij zijn standpunt, een be roep zal doen op het hof van arbitrage te 's Gravenhage en eene willekeurige Turk sche uitlegging zal beantwoorden met een tariefoorlog tegen Turkije met alle daaruit voortvloeiende gevolgen. De Turksche regeering krijgt van parti culieren steun in hare pogingen om eene vloot te bouwen, wat met de middelen, die uit de schatkist daarvoor beschikbaar kun nen worden gesteld, niet met den gewensch- ten spoed kan geschieden. De officieren van het geheele leger hab- beff besloten hun traktement van twee dagen volgens een ander bericht zelfs dat van twee maanden, in termijnen te storten te bestemmen als bijdrage voor den vloot- bouw en ook het burgerelement, zoowel te Ivon&tantinopel als in do provincie, laat zich niet onbetuigd. De Vlootvereeniging heeft dezer dagen een som van 150,000 pd. als eerste bijdrage voor het koopen van een oorlogsschip aan de schatkist doen toeko men. De regeering harerzijds zal ten behoeve van den bouw van schepen eene binnen- landsche leening uitschrijven en de chef van den generalen staf der marine is Maandag naar Genua vertrokken om den Turkschen kruiser, die aldaar in aanbouw is, te be zichtigen, waarna hij naar Engeland zal gaan ten einde daar de Dreadnoughts iu oogenschouw te nemen. De notabele ingezetenen van Drama heb ben besloten voor de vloot een torpedojager te schenken. Kr«ta. De Akropolis bevat een bericht over een gesprek, dat de Russische minister van bui tenlandsche zaken Iswolski gehad heeft met den Turkschen gezant te Petersburg Tus- khan Pacha. De gezant maakte de opmer king, dat Turkije zijne rechten niet kon prijs geven zonder zijne binnenlandsche weder oprichting te benadeelenIswolski ant woordde, dat Turkije moest begrijpen, dat de mogendheden, die de beschermers van Kreta zijn, alles hebben gedaan om het werk der wederoprichting van Turkije te onder steunen, maar dat Turkije in zijn eigen be lang zich reserve moet opleggen, want de beschermende mogendheden hebben den plicht alles te vermijden wat in staat zou zijn den vrede op den Balkan te verstoren. Uit Saloniki wordt bericht, dat de Jong- Turxen wegens het Kreta-vraagstuk een 92 DOOR RUDOLF HERZOG. „Luistert dan, m'n jonge vrienden. Ik was met eene deputatie schrijvers uit vele Duitsche steden in het Sachsenwald. Tus schen deéiken komt de Vorst, Duitschland's heerlijkste eik, te voorschijn. Een der onzen hield een toespraakDe vorst beantwoordde die vloeiend. En toen sprak hij gemoedelijk nu eens den een en dan weer den ander aan, en ik bemerkte wel, dat hij de grootheid der Duitsche dichterzielen op de proef wilde stel len. Plotseling valt zijn blik op an ij B".St- marck's oogen, mijne heeren En Bismarck's hand lag in de mijne! Ja, aai de mij no „Maar dlaaa* kunt u todh tro'lsch op zijn, mevrouw Korten." „Laat hem eerst maar verder vertellen De grijze dichter lachte behaaglijk. „Wij hadden het ondersdhefid'ingsteeken tier scihrij- verfe op de borat. Een gouden ridder met gevelde lans. En de vorst takt op het ver siersel op mijn jasopslag en vraagt Wat stielit dat voor Excellentie, de edelste rid der, St. George. Ja. zegt Bismarck en knipoogt, maar ik zie den draak niet? En ik benjp het en antwoord prompt: Onze draken, excel leu tie, hebben we thuis gela ten." Plagend gaf 3iij zijne levensgezellin een duwtje in de zijdie. „Maar d;a|b as toch prachtig, mevrouw Korten," ladhlten die Wisflcottens. „Omidiait het u niet betreft. Maar zeg zelf eensWat zal Bismarck nu eigenlijk van mij denken?" „Ik zal (hem de zaak schriftelijk verkla ren," bdboofde Paul Wiskotten het gebelgd© moedertje, „en ik aal er bijvoegen, dat men •uw man als dichter nooit gelooven kan." „Dat. kan fhean géén kwaad doen." En zij schöiiddeu. „Zoodina de oudle heer nog eens iu den hemel araitveert, .zall tdlaiar groote verlegen heid Ibeersdhen „Waarom?" „Omdat hij reedis op aarde gedurende zijn leven in staat van onschuld verkeerde. Bij zoo iets houdt Ihet avian cement op." „Wat Weert aan idealen te kort komt, heeftt hij te veel." „Hij heeft eigenlijk niets anders dan ide alen. Republiek of monarchie, zomer of winter (hij bespeelt gee'sbdriftig dé harp." „Hot leven moet stijgingen hebben, Paul. Slechts niet verzanden. Of het zand zwart is of wit, mag geen onderscheid uitmaken. Zij kwamen op Banner gebied en schre den langzamer Voort. Thuis zou weldra de ganeehe familie vereeuigd zijn. „16 het nog tijd een kleinen omweg te ma ken, Paul?" vroeg Ewald Wiskotten, toen ze het middelpunt der stad, de Altenmarkt., bereikt hadden. „Zeg ja, als 't je blieft Ik zou alleen maar even bij Kólsah goeden dag willen zeggen.. „Kólsdh is nog in de fabriek. Het loopt tegen zevenen. „Ik wou Anna begroeten." Paul hief ihet hoofd op, keek zijn broy lachend' aan en sloeg den weg naar Kolsr]-,' woning in. Ernst Kölech dééd open. „Jij hier, Ernst? Heb je vacantle geno men?" „Den Zijnen geeft de Heer het iu dén slaap. Ik moet naar Italië." „Je moet?" „Gewild bieb ik niet. Maar mijn tijd ïooét zeker wel gekomen 'zijn. De prix-de- Itcume is mij dn den 6clhbot gevallen. Eene er nisitige verm au ing „Je wilt naar Rome?" „Je hoort toch, 3at dik het moet 1 „Verkoop nu eens geen onzinhoe is liet gekomen „Och, de académie-prijs moet vergeven worden. Helt oen of andere goödgeefschc fondis, om d'cn ij.ver er in te houden. Onz« leerlingen hebben die olieverf gewoonweg g'- dronker, maar op ihet doek was niettegen staande dat, niets van een kleuren roes te be speuren. De professor riep den hemel tot ge- niige, dat d" Wag verboden was Ik moet hem we] gelijk gegevc-n hebben, want hij voer geweldig tegen mij uit. U hebt talent, als u maar unit! Om den opgewonden man te be wijzen, dat hij ongelijk Quad, spande ik een stuik doek op en penseelde er op los. Die kerel eehiter wilde rijn ongelijk niet inzien, trommelde het college bij elkaar en ik kreeg den pi ijs. Morgen moet ik van hier vertrek ken." Ewald Wiskotten schudde hem de hand. „Ik wensoh je geluk, Ernst, van ganschor harte „Nu? Zou jij niet liever in mijn plaat3 rijn?" „Ik bdho-yr op mijn plaats Daar om staat mij Rome toch open." „Bravo, Ewald. Nu Uieb je de rechte op vatting omtrent de kunst te pakken. Schil derlinnen of modolkaarteu Ihet kunnen dioet 't hem." „Is Anna tJhuis?" „In de keuken. Koimt binnen." „Ewald heeft maar een boodschap. Wij mloeten dadelijk verder Thuis is er een verj aningsf eest „Zooals ge wilt. Den weg ken je, Ewiald." Hij was reeds in de gang, opende de deur en stond in de keuken. „Anneke! Anneke! Ze draaide zdcQx verschrikt om, staarde hem met- groote oogen aan en viel hem stormachtig om den bate „Jongen! Jongen „Ik moet je alleen maar zien. Maar een maal je oven kuc-eeen. Anneke! Zoo! En nu naar d© familie I" „Ga je naAV je ouderts?" „Op vaders verjaardag." „Goddank zeide ze, en streek zijn haar glad „81a nu een goéd! figuur." „Voor mij hoef je niet bang te zijn." „Nooit van mijn leven Vooral niet, als ik er bij ben." „Heb je mij fief, Anna? Voor eeuwig?" Ze naim snel zijn hoofd tusschen iiare han den. Hare meisj©slappen sloten beau den mond. „Vraag zoo iets doms, niet meer," fluisterde ze „Voor mij is er mets anders meer. Al gaf je mij van vroeg tot laat zorgen ..Ik wil, dat je trotsoh op mij bent. En blijft." „Eene vrouw, die niet trotaoh op haar man is, bezi' de ware liefde niet." ,En als 'hij dan fouten (heeft. En ik théb er zooveel „Laat ze mij mntar (kalm zien Ik zal er wel voor ziorgen, dait de geheel© werelld e© voor deugden houdt." „Je Ibent mijn kleine moedertje ,.Ik wil je -vrouw zijn." Buiten riep Paul Wiakotl'enHelden mochten ze thuis niet al te laat komen. Toen dTong Anna op vertrek aan, „Mor gen kom jc weer, EwaJidl, dlan zullen we plaivn en simeiden „En jij Ibent het middelpunt." „Neen, jij „De eene is immens die andere. Goeuo nacht, Anneke. Denk ivan avond' aan mij?" „Dag cn nacht." Hij kuste hare handen en zij kusite hem op den grond1. Mot gestrekte armen hield) hij haar van zich af, luet hoofd achterover geworpen, de oogen dial! dicht geknepen, als of hij eene kostbare schilderij bekeek, cn toen drukte hij haar onstuimig tegen zich mui. „Tot morgen!" Bij de voordeur nam hij van Ernst Kölech afscheid. „Ik kom ook, al is liet dan wellicht voor korten tijd. Terwijl jij dé jonge Romedn- sche* "rouwen bestudeertbestudeer ik hun ne oude kant en antieke versierselen. Veel geluk, Ernst." „Tot weerziens, Ewald. We zullen h©t beiden druk krijgen." Slot volgt.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1