W. 19§. 9Ma J nargang. Woensdag 12 januari 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. DROOMLEVEN. AMERSFOORTSCH ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem fraueo per post- 1.50. Aftonder/^lre nummert- 0.05. Deze Courant versohgnt dagelgkt, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 'e morgens bjj de Uitgeven in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRÜS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bjj vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen Ut het herhaald adverteeren in dit Biad, bjj abonnement. Eoar circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvrae» toegezonden. Kennisgevingen. OFFICIEELE VERBETERING. Burgemeester en Wethouders ran Amersfoort maken bekend, dat in dé openbare kennisgeving, waarbij de „Verordening no. 7, houdende verbod tot het stellen van gebouwen op grond, welke in de naaste toekomst bestemd is tot den aanleg van eene straat, gracht of plein" is afgekondigd, de navolgende drukfout is ïngeeloopeu In de tweede kolom onder letter N. staat: „Een gedeelte groot 1650 M2, van", enz.; dit moet zijn: „Een gedeelte groot 16,50 M2, van", enz. Amersfoort, 10 Januari 1910. De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STEN EERT KROESE. WUIJTIERS. •De Burgemeester der gemeente Amersfoort brengt, ter voldoening aan die aanschrijving van •len Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, d.d. 10 Januari 1910, 4e afd., no. 111/75, ter kennis van belanghebbenden, dat in de ge. meente Kamerik een .gevat van miltvuur is voor gekomen. Amersfoort, dén. 11. Januari 1910. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. Politiek Overzicht Het Ainerikaansche voorstel over Mandsjoerije. De Amerikaanecho staatssecretaris Knox heeft op het gebied van de Oost-Aziatische politiek een belangwekkend voorstel aan de betrokken staten ondierworpen. Het strekt om de onzijdigheid te verzekeren van den spoorweg door Mandsjoerije door verkoop aan China. China zal, om dit te kunnen volbrengen, financieel ondersteund worden door do mogendheden, die met het oog daar op het recht zullen krijgen een oppertoezicht uit to oefenen ever de exploitatie van den spoorweg. Het voorstel omvat zoowél het Ja pansche als het Russische gedeelte van den spoorweg CharbinDalny. Tot toelichting van zijn voorstel heeft staatssecretaris Knox medegedeeld, dat dit het dool aar.,geeft waarop do Amerikaansche politiek in het verre Oosten aanstuurt. Reeds tijdens de onderhandelingen over de Chinee- sciie spoorwegleening heeft de Amerikaan sche regeering tegenover d!e betrokken mo gendheden betoogd, dat het grootste gevaar voor de politiek van de open deur en de uitbreiding van den buitenlandschen han del in China voortvloeit uit on een ig lie den tusschen de groote natiën van het wes ten. Zij heeft de meen in g uitgedrukt, dat niets aan China en de overige wereld een zoo deugdelijk werkend aanschouwelijk on derwijs zal verschaffen, dan het gezamenlijk opkomen van de vier groote kapitaalkrach tige natiën, Groot-Brittannie, Duitschland, Frankrijk e.i de Vereenigde Staten, voor het gelijk maken van de gelegenheid tot het aan- knoopen van handelsbetrekkingenDe Ame rikaansche regeering heeft gemeend, dat een der krachtigste middelen tot het doel om aan China het genot van zijne politieke rechten in Mandsjoerije te verzekeren en de natuur lijke ontwikkeling van de oostelijke provin ciën te bevorderen, hierin zou bestaan, dat de Mandsjr erijsche spoorwegen uit de poli tiek in het verre Oosten worden gelicht en onder een zuiver zakelijk en onpartijdig be stuur worden gesteld, door den eigendom van de spoorwegen aan China zelf op te dra gen. Voor zulk eene politiek zou de medewer king niet alleen van China, maar ook van Rusland en Japan noodig zijn, die beiden daardoor in de gelegenheid zouden worden gesteld den last der verantwoordelijkheid voor deze spoorwegen af te wentelen op de schouders van de vereenigde mogendheden, waartoe zij natuurlijk zelf ook zouden behoo- ren. Dat zou de volledige commercieele on- zijdigverklaring van Mandsjoerije beteeke- nen. De Neue Freie Presse kenschetst dezen stap van staatssecretaris Knox als een ge- wichtigen schaakzet op het gebied der Oost- Aziatische politiek. Het is eene poging om Mandsjoerije los te maken van den invloed, dien in het noorden Rusland, in het zuiden Japan uitoefent, en het voor een jaar of tien daar zeer beperkte Chineesche gezag te herstellen. ,,Deze poging is blijkbaar in overleg met China ondernomen, maar beant woordt ook aan het belang van de Vereenig de Staten, omdat, als zij gelukt, de Ame rikaansche. goederen onder gunstiger voor waarden dan tot dusver met de Russische, inzonderheid echter met de hoofdzakelijk in aanmerking komende Japansche goederen zouden concurreeren. „Het middel, waardoor Russen en Japan ners hunne belangen in Mandsjoerije behar tigen, is de spoorweg, die aan deze zijde van Charbin aan de eenen, aan gene zijde van die stad aan de anderen behoort, waar omtrent door het verdrag van Portsmouth tusschen hen is overeengekomen, dat zij tot bewaking van de lijn troepen in deze Chineesche provincie mogen onderhouden. Dank zij den spoorweg, hebben reeds vele Japanners zich in zuidelijk Mandsjoerije ge vestigd en handhaven de Russen zich in Charbin, dat zij in de negentiger jaren van de vorige eeuw tot eene groote handels plaats hebben verheven, zich in eene stel ling, waaruit China hen tot dusver vruch teloos tracht te verdringen. De spoorweg loopt als een strook vreemd gebied midden door Mandsjoerije. „Het kabinet te Washington wil 't nu de Chineesche regeèring mogelijk maken den spoorweg aan zich te brengen en stelt de mogendheden voor haar daarbij financieel te ondersteunen, waarvoor hun dan op onpo litieke n grondslag het oppertoezicht over de exploitatie van den spoorweg zou worden verzekerd. Natuurlijk zouden Rusland en Japan aan dit oppertoezicht deelnemen; het is intusschen duidelijk, dat hunne hegemo nie in Mandsjoerije daarmee ten einde zou zijn. De Japansche pers spreekt zich dan ook nu reeds tegen het Amerikaan sche denkbeeld uit. Het is ook te betwijfelen of de overige in aanmerking komende mogend heden er op zullen ingaan. Inzonderheid En geland, dat met Japan verbonden is en Rus- land's vriendschap op grooten prijs stelt, zal wel moeielijk tot een toestemmend be sluit komen. Het vriendschappelijkst voor China heeft zich tot dusver Duitschland ge dragen. De Vereenigde Staten, die de over eenkomsten van China met Rusland en Ja pan als strijdig met het beginsel van de open deur beschouwden, zetten met hun jongste voorstel de tot dusver door hen ge voerde politiek voort. Zij zullen zich daar door in ieder geval de gunst van de Chinee- zen verwerven en het laat zich dus aanzien, dat hunne actie, ook al mocht zij geen an der succes hebben, aan de bemoeiingen van de Amerikanen in China op economisch ge bied zeer ten goede zal komen." Duitschland. Berlijn, 11 Jan. De zitting van den landdag van het koninkrijk Pruisen werd heden door den Keizer in het koninklijke slot geopend. In de troonrede wordt ge zegd. dat wel is waar de financiën van den slaat ten gevolge van de herleving van han del en verkeer langzaam beter worden, maar dat ten gevolge van de sterk gestegen be drijfskosten van de spoorwegen eu tenge volge van de 200 millioen mark, die de trak tementsverbeteringen van de ambtenaren eischen, ook de ontwerp-begrooting voor 1910 nog met een aanzienlijk tekort sluit, zoodat den afgevaardigden eene ernstige taak wacht. De voorbereidende werkzaamheden voor de hervorming van het kiesrecht voor het huis van afgevaardigden zijn hunne vol tooiing nabij, liet wetsontwerp zal over eenigc weken worden ingediend. De vergadering van het huis van afge vaardigden werd door den voorzitter von Kroechor geopend met een „Hoch" op den Keizer. De minister-president von Bethmatin Ilollweg begroette het huis. Hij verzekerde, dat het zijn streven zou zijn het vertrou wen, dat het huis hem tot dusver had ge schonken, verder in stand te houden als onmisbaren grondslag voor een vruchtbare leiding van de zaken. Daarna gaf de minister van financiën von Rheinbaben een overzicht van den finan- cieelen toestand B e r 1 ij n 11 Jan. In de Pruisische huishoudelijke begrooting voor 1910 worden de inkomsten becijferd op 3,837,412,963 mark, de gewone uitgaven op 3,725,019,542 mark en de buitengewone uitgaven op 204,393,421 mark, totaal op 3,929,412,963 mark. Alzoo zijn de uitgaven 92,000,000 mark hooger dan de inkomsten. Het tekort zal door het uitschrijven van een leening worden gedekt. In het geschil tusschen de bisschoppen van Metz en Straatsburg en den staatssecre taris Zorn von Berlach hebben een aantal katholieke geestelijken de zijde van hunne bisschoppen gekozen en de gehcele katho lieke geestelijkheid aangespoord, aan hunne opperherders trouw te blijven tegenover inbreuken van den staat op hunne heiligste plichten. Wijbisschop Zorn von Berlach heeft positie genomen tegen zijn broe der, den staatssecretaris, en met het Straats- burgsche domkapittel den bisschop dank gebracht voor de wijze, waarop hij is op gekomen voor „de rechten, die den bisschop in de uitoefening van het kerkelijke herder en leergezag toekomen". De Kreuz-Zeitung drukt de hoop uit, dat de staatssecretaris de open brieven van de beide bisschoppen spoedig zal beantwoor den, want deze brieven maken op het katho lieke volk geen indruk, die gunstig is voor het staatsgezag, en behoeven eene rectifi catie. In welk opzicht deze rectificatie moet geschieden, zegt het conservatieve or gaan niet; uit zijn betoog is echter op te maken, dat het den bisschoppen niet liet recht wil betwisten zich met eene waarschu wing of vermaning tot de katholieke onder wijzers te wenden, maar dat het den vorm, waarin dat is geschied, beleedigend voor de onderwijzers acht. De Kreuz-Zeitung drukt een artikel af, dat den prelaat Niegetiet tot schrijver heeft, en teekent daarbij aan „Dit artikel bevat zonder twijfel ernstige beleedigingen, en het is dringend gewenscht, dat het staatsgezag zijne onderwijzers tegen zulke beleedigingen in bescherming neemt, vooral wanneer zij door eene met het staats gezag concurreerende instantie den onder wijzers worden aangedaan en men dus niet kan verwachten en ook niet kan wenschen, dat de beleedigden zich wenden tot de recht bank. De regeering heeft besloten het eenmaal ingenomen standpunt te blijven handhaven. Luxemburg. Luxemburg, 11 Jan. De direc teur-generaal van binnenlandsche zaken, lid van de regeering, Kirpach heeft ontslag genomen. Hij zal vervangen worden door den districtscommissaris Braun. België. Brussel, 11 Januari. De Ne- derlandis^h-Belgisohe commissie heeft heden ochtend een vergadering gehouden ten huize van den minister van Staat Beernaert. Verschillende ragen aangaande de unifi catie der tarieven en d© uitvoering van von nissen zijn behandeld, andere vragen zullen' in later te houden vergaderingen besproken worden. Frankrijk. Par ij s 11 Jan. De Kamer heeft haren arbeid hervat. De heer Brïsson is zonder strijd met 300 stemmen herkozen als voorzitter. Ook de overige leden van het bureau wer den herkozen. Par ij s 1 1 J a n. De Temps.zegt, dat het geschil tusschen Parijs en Konstanti- nopel wegens het grensgeschil in Tripoli nog onverzwakt bestaat. Frankrijk verlangt, dat Turkije het Bardo-tractaat zal erkennenhet wil niet, dat er sprake zal zijn van de benoeming an eene commissie, samen te stellen op de wijze, zooals Turkije heeft voorgesteld, door den bey vau Tunis en den vali van Tripoli, zon de bemoeiing van de Fransche regoering Turkije baseert zijne aanspraken op een firman van 1871, waarbij Tunis tot eene Turksche provincie wordt verklaard. Volgens de Echo de Paris zullen de twee nieuwe Fransche Dreadnoughts van het Danton-type een tonnenmaat hebben van 23,000 togen de 18,000 van de Danton, en bewapend worden met 12 vuurmonden van 30.5 c.M. en 22 van 13.8 c.M. De kosten worden geschat op 74.000.000 het stuk; dat is anderhalf maal zooveel als de Danton. Ofschoon de Kamers de kredieten nog niet hebben toegestaan, hebben de twee werven te Brest en Lorient, die ze zullen bouwen, reeds aanzegging gekregen om zich voor te bereiden. Engeland. Bij de bepaling van den dag der ontbin ding van het parlement heeft de wensch ge golden om de eerste verkiezingen te hou den op Zaterdag. Dan staan in den na middag de zaken stil en kan men rekenen op eene krachtige deelneming van de werk lieden aan de stemming, waarvan vooral in Londen eene versterking van het liberale stemmencijfer verwacht wordt. Dit neemt intusschen niet weg, dat men in vrees ver keert, dat de meeste in 1906 veroverde Lon- densch e districten weder verloren zullen gaan. Het aantal niet betwiste zetels, waar de i eenige candidaat bij gebrek aan een tegen- 1 candidaat terstond gekozen zal worden ver klaard, is ditmaal in Engeland eu Schot land zeer klein. Jozef Chamberlain is, zoo als wij reeds berichtten, daaronder en ook, naar oud gebruik, de heer Lowther, de Speaker van het vorige lagerhuis. Chamberlain, die door zijn toestand niet in staat is in het openbaar op te treden in dezen verkiezingsstrijd, moet zich er toe bepalen daaraan deel te nemen door het schrijven van korte briefjes, waarin tariefs herziening wordt aanbevolen als het eenige en universeele geneesmiddel. Er is beweerd, dat hij eigenlijk ook daartoe niet in staat is en dat deze brieven door anderen ge schreven worden in zijn naam. Zijn zoon Austen Chamberlain heeft dat echter tegen gesproken en als een leugen gekenschetst. Sir Hugh Bell, die in de city van Lon den voor de liberalen optreedt als candidaat tegenover den conservatieven leider Arthur Balfour, is een aanzienlijk ijzerindustrieel en voorzitter van het Iron and Steel Insti tute. Hij zal voornamelijk opkomen voor vrijhandel. Londen, 12 Jan. De Daily News bericht, dat volgens de schatting van de best ingelichte kringen de liberale meerderheid, die uit de aanstaande verkiezingen zal voortkomen, grooter zal zijn dan die van 1906. In de City van Londen heeft Sir Hugh Bell zich beschikbaar gesteld om voor de liberalen als candidaat op te treden bij de aanstaande verkiezing voor het lagerhuis. Er is ook nog sprake van een tweeden can didaat, zoodat de beide zetels, die de City heeft te bezetten, niet zonder strijd aan de unionisten zullen worden overgelaten. Op de overwinning kunnen de'liberalen niet hopen. Noorwegen. Chistiania, 11 Jan. Het nieuw gekozen Storthing kwam heden bijeen. C h r i s t i a d a, 11 Jan. In het door de regering ingediend ontwerp der begroo ting voor 1910/1911 zijn dl© gewone uitgaven geraamd op 111.150.000 kranen, dé buiten gewone op 5.922.000 kronen. Deze laatóten zijn voor spoor wegwerken bestemd. De inkomsten zijn in evenwicht met dé uitgaven, zonder diat nieuwe belastingen be hoeven te worden ingevoerd. Italië. Rome, 11 J an. De Koning heeft een besluit onderteekend, dat de volgende muta- tien brengt in het corps diplomatique De gezant te Parijs wordt op non-activi teit gesteld. Tot gezant te Parijs is benoemd San Giuliano, gezant te Londentot ge zant te Londen Imperiali, gezant te Kon- stantinopeltot gezant te Konstantinopel Mayor Desplanches, gezant te Washington tot gezant te Washington Cuzani Confalie- roni, minister-resident te Bern tot minister- resident te Teheran Carletti, gouverneur van Italiaansch Somalilandtot gouverneur van Italiaansch Somaliland de senator di Martiono. Uit Turijn is een album van hulde, dat 5000 handteekeningen bevat, waaronder van senatoren, aristocraten en aanzienlijke koop lieden en industrieelen, aan den Czaar ge zonden, waarin de wensch wordt uitgedrukt, dat er tusschen Italië en Rusland eeuwige vriendschap moge bestaan. Roman van 4 ANNA WAHLENBERG. Uit het Zweedsch door Bktby Bakker Nort. Flotfa was haar vertrouwde geweest, zij had haar getoond) dat zij hem lief had, ei* toch had Mora hem haar ontstolen, nu mis schien niet ontstolen, want mén kon niet goed zeggen, dat Flora iets deed om een inan te vangen zo verstond do kunst abso luut niet om te behagen maar ze naim zonder gewetenswroeging, wat haar gebo den werd. En ze triomfeerde in haar hart ovfer* haar overwinning. Ja, ze lachte zekér dé on- voorziclrt'ige uit, die zich belachelijk had aangesteld. Misschien dachten ze wel allé •beiden om haai', zijn ©n haar man Bij die gediachte vloog Agnes <jp, z© kon die niet- verdragen. Ze moest zich miet iets bezighouden om d'Le voorspelling te verdrij ven. Ze deed' haat boeken open am zo dadelijk weer weg te leggen, ze greep naar oen borduurwerk, maar wierp ook dat na een oogenblik weg. Zoo zat ze opnieuw mét leeg© handen^ maar langzamieiriiand keerde haair kalmte terug. Ze begon in te zien, dlait ze zich onnoodig had opgewonden. Hoe verrader lijk Flora zich ook jegens haar gedragen had, toch bezat ze eergevoel, dat wist ze. Waarschijnlijk bad ze niets verteld, née, dait had ze zeker niet gedaananders zou Robert dezen avond niet zoo vrij era onge dwongen jegens haar geweest zijn. Née, hoe meer ze er over nadacht, hoe meer ze overtuigd was dat Flora niets had gezegd. Ze had medelijden met haar gehad. Medelijden I Opnieuw kookten de gevoeléns in haar, zoodat ze niet stil kon zitten. Maar nu was het voornamelijk toorn, die in haar op kwam. Ja, ze had medelijden gezien in de al te groot© oogen dezen avond. Het was uit medelijden diat Flora haar uitgenoodigd had weer te komenhet was uit medelijden dat ze haar dochtertje bij haar op school zond. Men moest immers vriendelijk zijn je gens een stakkerd, die zoo stiefmoederlijk dbor de naituur werd behandeld dat ze zich zélf geen presentabelen man, geen eigen smaakvol thuis en eigen kinderen had kun nen verschaffen. Maar ze luad diat medelijden, niet noodig. Wat was de reden, dat zij nu niet in Flo ra's positie ,was? Iets onbetjetekenends, een gril van het noodlot. Er was misschien niets anders noodig geweest, dan dat Flora dien zomer niet zoo vroeg thui3 was giefko- niendan waren misschien Robert's gevoe lens op een heel andtere manier gegroeid, nu was hij verblind geworden dbor een paar al te groote oogen en een jeugd', die ver hoogd werd door witt© kleeren, zoo miooi en helder, als voor geld te krijgen zijn. Bo vendien wie weetmisschien bezat hij kleine zwakheden, en beviel henu het com fort van liet rijke huis, dat hij wüfet dat hem zou volgen in zijn eigen thuis. En als dat zoo was, waarop was ze dan zoo trotsdh? Waarom kwaan ze dan haar medelijden? FLora had stellig niet zooveel bewonderaars gehad als zij, tenmin ste niet om haar zelfs wil. En als je na ging, wat aan schoonheid en aantrekkelijk heid na tien jaar bij Flora over was geble ven,, dan was liet werkelijk niet de moeite waard om er over te spreken. De jeugdige frischheid was wég. De te groote .oogen waren omgeven door zwarte leringen, die ze hol deden schijnen, era de huid was geel geworden, en de witte klee ren, die een zoo groot© rol hadden gespeeld, waren verdwenen, nu ze niet langer pasten. Nee, als men alleen op zijn jeugd kon bou wen, dan stond men niet juist op vasten grond. Agnes wierp onwillekeurig een blik in haar toiletspiegelen gTei^p haastig do lamp op het bureau, zoodalt ze duidelijk haar oigon beeld kon zien. Zag ze er waarachtig niet even jong uit alts Flora? Haar huid was veeü blanker en had meer kleur. Ja, dat wil zeggen soms als ze heel warm was anders was die ook wel wat grauw, maar diat maakte haar juist tot een journolière, en een journa- lière te zijn ig altijd een voordeel VeöL' heter was liet, nu en dan eens leolijk er uit te zien, dan altijd tusschen boidiem in te staanaltijd' hetzelfde was zoo vervélend. En ze wist diat ze er erg knap kon uitzien. De verm. van haair gezicht was mooi ovaal, echt aristokratisch". had' eon artist gezegd. Art.ist? Ja, dat wil zeggen, hij was misschien fotograaf, maar dat is ongeveer hetzelfde; het voorhoofd was hoog genoeg om intelligent, eat laag genoeg om vrouwe- lijk te zijn. En veel rimpels had ze heele- j maal ndetwanneer ze het haar over de sla pen kamde, dan viel er zulk een schaduw, 'diat ze nauwelijks ziclvSbaar waren. Trou. j wens het was merkwaardig w.elk een wonder men met zijn haar kon doen- Het hare was ook werkolijk vol en mooi, het had juist dien roodachtigen glans, waarop schil ders zoo verliefd warenmaar .bovendien verstond ze de kunst het zoo op te maken d>at het een verrassende uitwerking had', ze kon het haar opmaken naar haar wisselende gemoedsstemmingen. Als ze het o-ver het voorhoofd, met een schuine scheiding kam de, dian kreeg ze een overmoedig, bijna jongensachtig uiterlijk. Als ze het met kleine krulletjes rondom het heele gezicht liet vallen, gaf het haar een uitdrukking van blijheid. Als ze het een beetje over de ooren kamde, had het 't effect, dat ze cr droomerig uitzag, en deed ze het op de zelfde wijze ieis meer, dan kreeg ze een wee moedig uiterlijk, dat haar niet slecht stond Ja, het kostte warempel eon heele etudiie het uiterlijk met het innerlijk te doen over eenstemmen. Dat was een heel nieuwe, nog niet genoeg geachte kunst. Maar als men airtistieken smaak en natuurlijke hulp middelen bezat, dan ging biet wel. Met hour haar was ze in haar schik, maar mis schien nog mieor mét hoor oogen; ze wa ren wel niet .bizonder groot of donker, iniaar bezaten <Ï05 te meer uitdrukking. Zo wist zélf ho© een blik haar heele gezicht kon veranderen, en bovendien zag ze het immers in dien spiegel. De rechter Ekvall, dien ze soms ontmoet te als zij haar morgenwandeling deed' en hij naair liet station ging, zei eens dat ze op changeant-zijde leek, ze had zooweel' kleu ren, zooveel nuances dat ze nooit dezelfde leek. Dat was mooi gezegd, en ze hiéLd! van hem om dat. gezegde. Nu, hij was trou wens nieit de eenige die aardige düngén te gen haar zeize dacht ook aan anderen 't was volstrekt «niet onmogelijk dat deze sympathie tot wanner gevoelens had kun nen leiden. Dikwijls had ze gemeend' dAt te merken, maar zo hadden zoo zeidén de gelegenheid zich tte ontwikkelen, altijd kwam 'het noodlot storend tusschen beiden.. Nu eens scheiddera- de wegen zich, dan weer was er een belemmerend© band:, dan werd de stemming aam den oenera of andie ren kant verbroken door eenige storende omstandigheid. En de eenige van haar bewonderaars, die zich nog voortdurend uitsprak, was die arme Kuleman, die stak ker, voor wiera ze zelf niet génoeg voélde oan haar sympathie in den Ibloeienden boom dca* liefde te doen ontluiken. Wél correspond döondé ze mét hem, omdat ze hean wilde troosten, en omdat ze hem niet wreed wilde berooven van alle hoop, en hij aan een klein beetje romantiek behoefte had in het afgele gen dorp, waar hij zat uit te drogen op een kantoor, en ook omdat hij in elk geval een zekere mate van intelligentie bezat, en ook omdat het heerlijk was te weten dat iemand in de wijde wereld warm aan je dacht. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1