Zaterdag 15 januari 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. DROOMLEVEN. BP. 301> Eerste JBlad. 8"' JuargranK» :00RTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem frauco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelyksbehalve op Zon* en Feest* dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bjj de Uitgeven in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tel het herhaald adverteeren in dit Biad, by abonnement. Emk circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Het nieuwe Tnrksclie kabinet. Het nieuwe Turksche ministerie bestaat voor een groot deel uit dezelfde mannen als het vorige. Alleen de hoofdpersonen, de grootvizier en de sjeik-ul-islam, zijn nieu we mannen; en .wat nog meer bét-eekent, Makmoed Óhefket Pacha heeft aan den wensch der Jong-Turken gevolg gegeven en is als minister van oorlog opgetreden. En de leden, die van het oude in het nieuwe kabinet zijn overgegaan, zijn mannen, die het Jong-Turksche comité onvo oriw aarde- lijk zijn toegedaan, zoodat men niet in twij fel behoeft te verkeeiren omtrent de vraag, wie nu in de regeering van Turkije d!e la kens uitdeelen. De nieuwe grootvizier itakiki Pacha nu hij grootvizier geworden is, heeft hij den titel van Bey verwisseld met. den hoogeren Pacha-titel heeft vóór zijn optreden als hoofd van het kabinet het ambt bekleed van "gezant te Rome. Reeds toen hij als hoogieeraar aan de rechtsschool te Kon- stantinopel werkzaam was, heeft hij de Por te als rechtsgeleerd raadsman bijgestaan bij internationale geschillen en onderhandelin gen ook in den consulairen dienst is hij werkzaam geweest. De kennis, die hij daar door verzameld heeft op het gebied der bui- tenlandsehe politiek, zal hem te pas komen bij de behandeling van de moeielijke inter nationale vraagstukken, waarbij Turkije be trokken is. Daarvan is het Kreta-vraagstolk op dit o ogen blik de question brüliante. Nie mand in Turkije zal zich .wel de illusie ma ken, dat Kreta ooit onder het werkelijke gezag van de Porte zal terugfceerenmaar het is een punt van nationaal eergevoel, dat het theoretische oppergezag van dien sultan over het eiland gehandhaafd wordt. Geen Turksche regeering zou ongestraft kunnen toelaten, dat daarop inbreuk werd gemaakt. Daarnaast eischt de binnenlandse he toe stand eene aanhoudende zorg. Vooral de toestand'in Macedonië. Daar dreigt, ma den kórten geestdrift/roes, die op de revolutie van 1908 volgde, weer de toesband in te tre den van ouderlingen strijd tusschen die be lijders van de verschillende christelijke gods diensten, waaronder de drie vilajets reeds zoo lang lijden en die vroeger de mogend heden heeft bewogen zich er meê te be moeien. De Jong-Turken willen een Turk- schen staat inrichten, dde geen mohammie- diauen of christenen, maai- alleen Turiksclie burgers kent. Daarmee zijn de christenen niet gediend, vooral niet de Bulgaren en hunne geestverwanten in 1 et koninkrijk van dien naam, die volstrekt niet van zins zijn de plannen op Macedlonië prijs te geven, düe het Bnlgaarsche element als zijn ideaal na streeft. Dat Koning Ferdinand en de toon gevende kringen in Sofia niet voornemens 'zijn, op dit oogenblik eene politiek van ■avonturen te beginnen, mag men aannemen. Voor Turkije is echter de beste waarborg van liet bezit van Macedonië gelegen in de versterking van zijne militaire macht en in een ernstig streven om de innerlijke kracht .van het staatsorganisme te vedgroo- ten. Of de nieuwe grootvizier vruchtdragend zal kunnen werken, hangt af van de vraag hoe zijne verhouding tot.de Jong-Turksche partij zal zijn. De Köln. Ztg. zegt daarvan: „Het ligt in den aard van de zaak, dat op eene zoo volslagen omkeering van het staats leven als de afschaffing van het absolutisme en de invoering van het parlementarisme meebrachten, een tijdperk van innerlijke schokken moest volgen, totdat de tegenstrij dige elementen hebben geloerd zich met elkaar te verdragen. Voorloopig doet zich in de Kamer nog het streven gelden, zich al leen als de bron en hoeder van het gezag te gedragen en den invloed van do beide an dere constitutioneele organen van het ge zag, den Senaat en de Kroon, zooveel moge lijk to verminderen. Die richting kan ech ter gemakkelijk leiden in gevaarlijke banen, omdat ook hierbij de theorie de historische ontwikkeling te licht schat. Het Jong-Turk- sche comité zal het land het best dienen, wanneer het niet de verbetering van de grondwet, maar die van het bestuur tot het hoofdonderwerp van zijne zorg maakt". Van groote beteeken is voor de kracht, die van het kabinet uitgaat, is het optreden van Mahmoed Chefket Pacha aan het hoofd van het ministerie van oorlog. De energieke generaal, wiens geestkracht in April van het vorige jaar op het beslissende oogenblik den doorslag gaf voor de overwinning van het parlementaire stelsel, had zich tot dus ver onthouden van een openlijk optreden in den loop der zaken. Dat hij achter de scher men eene belangrijke rol heeft gespeeld, is buiben kwestie. Dat. wordt nu officieel be krachtigd, omdat hij nu in het kabinet zelf den greoten invloed, waarover hij beschikt en die steunt op het vertrouwen, dat hij bij volk en leger geniet, kan deen gelden. Duitschland. De Kamer van koophandel te Essen heeft een geschrift uitgegeven over de kwestie van de scheepvaarttollen op de Duitsche ri vieren. De Kamer is van oordeel, dat de re geeringen van Saksen en Baden de kwestie te boog. opschroeven. Zij spreken van aan tasting van het federatief karakter van het rijk, van verstoring van de eendracht in het. rijk, van aantasting van het vertrouwen in de vastheid der grondwet enz., terwijl het hier toch bloot een economische kwestie is. Men moet eenvoudig het voor- en nadeel tegen elkaar afwegen, en dan is de Kamer van meening, dat zonder die tollen eene be hoorlijke verbetering van de binnenscheep vaart. niet te bereiken is. Aan den anderen kant hoopt de Kamer, dat de Pruisische regeering aan de bezwaren van belangheb benden nog moer tegemoet zal komen, dan zij tot dusver wil doen. B«lgil Brussel, 14 Jan. Het Journal de Bruxelles bericht, dat de Moniteur weldra een koninklijk besluit zal bevatten, waar bij wordt bepaald, dat prins Leopold, de vermoedelijke troonopvolger, den titel van hertog van Brabant zal voeren. Brussel, 14 Jan. De Qhronique bericht, dat do Banque de Bruxelles aan prinses Louise 5 millioen heeft geleend op haar aandeel iq de erfenis. Daarvan zijn drie mallaoen bestemd om de schuldeischers te bevredigen. Twee millioen zouden be stemd zijn voor de prinses zelf, maar de ad vocaat van prins Philip van Koburg heeft op deze twee inillioen beslag gelegd onder voorwendsel, dat de prins tijdens dte schei ding schulden van de prinses tot een bedtrag van twee millioen heeft betaald. Frankrijk. De senator Bérenger, aan wien de wet over de voorwaardelijke veroordeeling met opschorting van de strafvoltrekking te dan ken is, heeft hij den senaat een wetsontwerp ingediend, dat strekt oan aan veireenigdugen van openbaar nut tot bestrijding van dron kenschap openbare onzedelijkheid en soortgelijke ondeugden het reoht toe te ken nen eene strafrechtelijk© vervolging uit te lokken van do in hun werkkring vallende overtredingen en misdrijven. De minister van justitie hoeft dit 'wetsontwerp aan de gerechtshoven om ad'vivs voorgelegd. Hot ge rechtshof te Parijs heeft in eene vereenigde zitting van alle kamers zidh voor de aan neming van het wetsontwerp uitgesproken. De tachïüg raadsheerenj die aan dte zitting deelnamen, brachten eon eenstemmig votum hieromtrent uit. Engeland. Londen, 14 Jan. De verkiezingen zijn heden begonnen mot de herkiezing z >\\- der verzet van Jozef Chamberlain in West- Birmingham. Tweede telegram. Nog twee unionistische leden zijn; zonder strijd geko zen namelijk in Durham en in Bury St.- Edmunds. Spanje. De mini ster-president heeft naar Barce lona geseind, dat aan 'de onder de vorige regeering gesloten neutrale scholen in Ca- talonië wordt toegestain nog in den loop van deze week de deuren weder te openen. De clerical© bladen vallen daarover de re geering heftig aan. De Correspondencia bericht, dat de mi nister van marine in Engeland en in Duitsch land onderhandelt over den aankoop van twee kruisers. D© te Barcelona vergaderde landdag van Catalonië heeft een besluit genomen dat den wensch uitdrukt, dat het Catalaansch als officieele taal zal worden erkend en de Ca- talaansche vlag naast de Spaansche over de regeeringsgebouwen in provincie zal wap peren. Leopoldo Romeo, de directeur van de Correspondencia de Espana, die onlangs we gens zijne artikelen over den oorlog in het Rifgebied door den krijgsraad tot zes maan den gevangenisstraf was veroordeeld, is in hoogste instantie door het hoog militair ge rechtshof vrijgesproken. In Barcelona zullen eerstdaags 49 bewo ners van de voorstad Horta voor den krijgs raad terecht staan wegens de Juli-onlusten. Tegen tien van hen zal de doodstraf worden geëischt. Madrid, 14 J an. Volgens de bladen zijn tengevolge van de betoogingen van eer gisteren verscheidene officieren in hechtenis genomen, waaronder een kapitein van de ka- vallerie, die lid is van de Cortes. Madrid, 14 Jan. Wegens de ge houden betooging heeft de militaire autori teit de sluiting van de Club voor leger en vloot gelast. P a r ij s 14 Jan. Uit Madrid wordt aan de Temps bericht, dat de beweging in de militaire club op een gegeven oogenblik een ernstig karakter had aangenomen. Twee honderd officieren waren n.l. van plan een voorstel te doen tot benoeming van eene commissie van 8 leden, die van den minis ter-president zou eischen intrekking van de genomen disciplinaire maatregelen. Dit voorstel werd niet aangenomen, dank zij de tusschenkomst van de generaals Palanca en Arrue en van den kolonel Cavaleausc. De berichten uit Madrid hebben te Bar celona een zekere opgewondenheid verwekt. De rust is echter niet gestoord. De troepen zijn in de kazernes geconsigneerd Volgens een nader bericht was het aan tal betoogers onder de officieren precies tachtig. De overige officieren, die aanwezig waren, keurden de betooging af. Oostenrijk. De regeering heeft d» pogingen hetvat om den landdag van Bohemen, waar men tot dus ver de obstructie van de Duitsche leden niet heeft kunnen overwinnen, weder tot werkon geschikt te maken. Men meent, dat het te genwoordige oogonblik gunstigeir is voor nieuwe ondlerhaudlelingen om de partijen tot elkaar te brengen, dan sedert jaren het. ge val was. In de regeeringekringen te Wee- nen is mep van meening, dart. de leiders van de ernstige Czechiisicihe partijen er alle be lang bij heiblben om te toonen, d!at z.'j eene praktische politiek willen voeren, al ware 't alleen oan te verhoeden, dlat de door het gewijzigde reglement van orde geredde rijks raad op nieuw zal worden blootgesteld aan het gevaar, dat liet weaken er onmogelijk wordt gemaakt. Rusland. Generaal Koeropatkin, die als minister van oorlog en als opperbevelhebber een zoo belangrijk aandeel heeft gehad in den Rus sisch-Japanschen oorlog, heeft, zooals be kend is, in de verantwoording die hij gege ven beeft van de daarin door hem vervulde rol, graaf Witte hevig aangevallen en tegen zijne werkzaamheid als minister van* finan ciën het verwijt gericht, dat hij door zijne spaarzaamheid de slagvaardigheid van het Russische leger had belemmerd. Deze aan vallen zijn nu door graaf Witte beantwoord. Hij heeft een boek geschreven onder den titel„Afgedwongen antwoord aan Koero patkin", dat niet in den handel is gebracht, maar is toegezonden aan allen, die indertijd het rapport van Koeropatkin hebben ontvan gen. Het boek van Witte bevat een aantal nog onbekende stukken, die bijdragen le veren voor de geschiedenis van den Rus sisch-Japanschen oorlog. Turkije. Uit Konstantihopel wordt aan de Köln. Ztg. bericht, da't de houding, die de Fran- sche regeering in het Tunesische grensge schil en in de kwestie der erkenning van het Bardo traktaat inneemt, aan de Kon stan tinopelsche regoeringskringen meer on meer verlegenlieid bereidt, omdat men de noodzakelijkheid voor mogelijk houd't, zich tot een anderen bevrienden staat te wenden met liet verzoek -om bemiddeling bij Frank rijk. Het zou des te pijnlijker zijn tot zulk een stap genoodzaakt te zijn, omdat do Porte al he* mogelijke doet en zal döen om verdere grensincidenten te voorkomen. De gewezen resident-generaal van Tunis en oud-gezant René Milliet heeft zich tegen over een medewerker van bet Petit Journal zeer scherp uitgelaten over de door het Tri- politaauscli-Tunesische grensgeschil aan den dag gekomen weigering van Turkije om het Fransche protectoraat over Tunis te erken nen. Hij zeide: „De Jong-Turken trachten hunne houding met een beroep op het aan groeien van het Turksche nationale gevoel te rechtvaardigen. Waarom hebben zij zich dan neergelegd bij de inlijving van Bosnië en HerzegowifTa, die feitelijk Turksche pro vinciën geweest zijn? Zij maken aanspraak op Tunis als Turksch gebied. Waarom eischen zij niet ook Hongarije en andere landen op, die nog op heel andere wijze Turksch zijn geweest dan Tunis? De Jong- Turken spelen een gevaarlijk spel. Zij mogen wel oppassen. Er zijn heden Franse hen, die voor Tunis de voorkeur geven aan hunne buurschap boven drie* va» een anderen staat, maar wanneer hunne onverzettelijkheid of de aanvallen van hunne soldateska ons er toe dwingen, dan zouden wij er toe kunnen komen de Italianen uit te noodigen te han delen in een invloedssfeer, die hun door de door Delcassé onderteèkende overeenkomst is aangewezen. Wie weet of de Italianen niet nu reeds er aan denken, zich dit buiten kansje ten nutte te maken. Moge de Fran sche diplomatie de taal voeren, die het Jong- Turksche régime even goed verstaat als in dertijd het hamidische. Eene nieuwe expe ditie naar Mytilene zou geringe kosten vor deren en veel uitwerken Kreta. De Vossiscbe Ztg. maakt, op grond van vertrouwelijke mededeelingen, afkomstig uit Rome, melding van onderhandelingen, die sinds eene week of drie tusschen de kabinet ten van Rome, Athene en Konstantinopel worden gevoerd met het doel eene vreedza me* en allen kringen bevredigende oplossing van het Kreta-vraagstuk te verkrijgen. Het •blad schrijft daarover „De richting, waarin deze onderhandelin gen worden gevoerd, strekt hiertoe, dat Tur kije op grond van eene overeenkomst met de Kreta beschermende mogendheden het eiland tegen eene behoorlijke schadevergoeding in geld aan Griekenland zal afstaan, waarna in eene internationale conferentie van alle Europeesche groote mogendheden aan het Turksche rijk zijn tegenwoordig bezit voor altijd zou waarborgen. Men zal niet mistas ten, wanneer men de benoeming van Hakki Bey, tot dusver gezant te Rome, tot het ambt van grootvizier in verband brengt ook met deze plannen, omdat Hakki reeds in Rome aan de voorbereidende onderhandelin gen daarover heeft medegewerkt." Als eene bevestiging van deze mededee- ling beschouwt de Vossische Ztg. een bericht uit Sofia, dat melding maakt van beraad slagingen, .die tusschen de Jong-Turksche leiders worden gevoerd om voor het kabinet eene brug te bouwen, waarop het zich in de Kreta-kwestie zou kunnen terug trekken, door het uitdenken van eene formule tot oplossing van deze kwestie in Griekschen zin en tot het verkrijgen tegelijkertijd van een grondslag voor een Grieksch-Turksch bon dgenootschap W ee n e n, 14 Jan. De Neue Freiie Presse bericht uit Konstantinopel, dat de minister van financiën uitdrukkelijk heeft verklaard, dat ©r nooit sprake zal zijn van het prijsgeven van Kreta tegen schadeloos stelling. De groote bedrijvigheid, die heerscht in het ministerie van oorlog, ge tuigt er van, dat de Turksche regeering be sloten is op dat punt niet toe tte geven. Oost-Azli. Volgens eene dépêche uit Sjanghai aan de Morning Post heeft Narttoeng, die voorzit ter van het Waiwoepoe, aan die gezanten van Rusland en Japan officieel miedlege- Roman van 7 ANNA WAHLENBERG. Uit het Zweedsch door Bitiy Bakkbb Nort. Ze was opnieuw een (lialfvolwassen imeisje, diat nlaiar dezelfde wonderbare sagen zaït te luisteren als lang geleden. Todh scheen liet haar diat izij ze nu betier ibegreqp. Ze (begreep de gevoelens, het- verlangen, de gul den hope der sagen., een hoop die even reietet kan zijn als (het (Streven en strijden van hot werkelijk leven. En ze wist niet goed waarotm, maar Agues werd een ander voor baar. Ze was Qidiea* Ween gegaan om vriendelijk jegens haar te zijn en haar te zeggen diat haar huis voor haar openstond', zlooals men dlat doet voor een arm familielid:, d,at de (beecibutJting en warmte van eten thuis noodig had. Miaar ize merkte dat deze welwillendheid niet op .baar plaats was jegens Agnefc. Deze was geen persoon, die aalmoezen aannam, of aan wie men d'eae aanbood). Als men haar bij .zich willde zien, moest dit zijn als een geëerde, .gewenschbe gast. En waarom zou ze haar niet zoo behande len? Flora wist niet goed' of Agnes haar sym patlhdok was of niet, maai* door de atmosfeer van energie, levendigheid en fantasie, die h'aiar omgaf, verdiende ze stdURg mteer be langstelling dan de m'etesten uit haar Omge ving, hoe correct, nuohltter en respekbaMl die ook waren. Do welwillende woorden, die Flora reeds gereed had, verstomden op (haar lippen. Eu ze riep Ingeborg binnen, en trok ihaar hand schoenen aan, zondter oeflifs een „vergeet ons ons niet" tie kunnen zeggen. Maar toen ze ail afscheid) (hiald genomen en op liet punt stond' te gaan, aarzelde ze even. „Agnes" zei ze, „héb je misschien luist overmorgen bij ons te komen éten? En kele gasten van de villa's komen dan om onze entrée in den 'kring te vieren, en tege lijkertijd den meiboom van liiet sanatorium." Het sanatorium was Robert's werk, wialar- aan hij een paar jaar had1 gewérkt, en waar op iiij hteél trotsöh was. „Ja, heel graag", was liet antwoord Ze nam 'het op als sprak hef. vanzelf dlat ze gevraagd! zou werdén, dacht Flora, en ze voelldte ziclh een weinig teleurgesteld) toen ze er op dien terugweg over liep te dénken. Agnes kon zich er wel meer verrukt, over getoond hebben, dat ze zoo dadelijk in hun omgangskring werd opgenomen. Maar Flora zou misschien tevreden ge weest zijn als ze Agnes had kunnen zien, toen deze de deur sloot achter haar gast. Ze had niet langer een uitdrukking van be leefde, gepaste dankbaarheid. Tevreden heid straalde uit haar oogen en ze ging da delijk voor den spiegel staan, die altijd haar vriend en vertrouwde was. Ze streek het haar op, zoodat ze er beslist en overmoedig uitzag. Ze voelde zich licht om het hart, ze wist dat ze een overwinning had behaald en nu slechts vooruit belioefde I te gaan om de voordeelen er van te oogsten. V. De stemming gedurende het diner was vroolijk geweest. Daarover was men het eens, toen men in het salon bij de koffie eh de sigaretten zat. Toasten, scherts en hartelijke woorden wa ren er in overvloed geweest, 't Was duide lijk merkbaar dat.men zich verheugde over de nieuwe inwoners, die de villastad rijker was geworden, en deze schenen zich even eens over de verhuizing te verbeugen. Robert Landell was opgeruimder dan ooit; hij stak allen aan met zijn goed humeur en hij had een vriendelijk woord voor elk. Maar hij had ook reden verheugd te zijn, niet alleen over de ontvangst in de kolonie, maar ook over de wijze waarop men onder het officiëele feest van den meiboom gespro ken had over het sanatorium. Men had het gebouw boven alle verwachting effectvol ge vonden. Sommigen beweerden dat het gebouw het best uitkwam van den kant van het meer, het leek op een echt. feeënslot, zooals het daar op dë hoogte lag met bossclien bekranst, terwijl zijn spitsen en torens lichtten. An deren daarentegen vonden het 't mooist ge zien van uit de breede oprijlaan. Van hier uit zag men het best de zuiverheid en forsch- heid der lijnen, en hoe sierlijk het gebouw zich verhief boven de omgeving. En 's avonds, in zijn huis, werd er voort durend over het sanatorium gesproken en zoo mogelij'k in nog meer vleiende woorden. Zelfs de kamerheer Gyllensporre had zich zeer welwillend geuit, en hij was anders heel hang zich uit te spreken vóór de pu- j blieke opinie zich gevestigd had. Hij hield zich altijd streng aan hetgeen eenmaal als passend en goed was aangenomen, hij be hoorde overigens tot bet soort menschen, die het als een beleediging opnemen als ze niet met hun titel worden aangesproken, en hij zou het zijn vrouw niet vergeven als zij de nieuwe spelling gebruikte. In hoe ver zij'n vroolfjke jonge vrouw hem zorg bereidde met haar spelling wist men niet, maar wel werd verteld dat de beide echtgenoot©» niet altijd van dezelfde mee ning waren. En het was daarom des te merk waardiger, dat ze het vandaag wèl waren, want ook mevrouw Gyllensporre had het nieuwe gebouw geroemd. Ze was in uitroepingen van verrukking uitgebarsten, toen ze het aanschouwde. En haar echtgenoot had toestemmend geknikt en verscheiden keeren op en neer langs zijn snor gestreken. „Ja, ja had hij gezegd „niet zoo kwaad niet zoo kwaad." En toen de kamerheer na het diner zijn sigaar aanstak, had hij zich zelfs een woord laten ontvallen over zijn nieuwen bouw grond, hij had gedacht daarop een villa te zetten naar zijn eigen smaak om, als die klaar was, te verhuizen uit do villa waarin hij nu woonde. „En een geschikten archi tect, waarop men kan vertrouwen, heeft men immers in de buurt" besloot hij zijn woorden. Waarlijk, het was een wonder, in druk te 'kunnen maken op zulk hard materi aal als den achtingswaardige» kamerheer, dat vond iedereen toen Landell het nieuwtje vertelde van deze opdracht. Maar het was ook de maat van zijn grooten en verstrek kende» roem, want als deze niet bestond, was zeker, nooit een aanbod van dien kant gekomen. Op Flora had de vreugde van dien dag niet dezelfde uitwerking als op Robert. Haar tevredenheid was beduidend kalmer en gaf zich slechts te kennen door glans in haar blik, een glans die tot licht werd., toen ze de loftuitingen en de woorden over haar man hoorde. Overigens hield ze zich vroo lijk met haar gasten bezig, haar gastvrouw plichten vervullend, zonder dat het eigenlijk gemerkt- werd, zonder eenige drukte er van te maken, zonder iemand lastig te vallen met opdringendheid en ook zonder iemand te verwaarloozen En daarover was Agnes Hedenström ver baasd. Want Flora sprak veel moer en drukker met deze menschen, die haar eigenlijk vol komen vreemd waren, dan met haar en met Robert. Ze scheen te begrijpen waarvoor el'k zich hoofd zalkeliijk in trios soevdé en kou een boeiend gesprek daarover beginnen, wan neer ze maar wilde. Maar het klonk soms als iets bestudeerds, een vriendelijk beleefd jargon, dat voor allien paste, en Agnes deed denken aan Flora's voornaam ouderlijk huis, met al zijn tact en groote conversatie. Die kleine Flora was zeker in 't bezit van een masker of misschien van verscheiden maskers. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1