S"" J an t is Aiifc. Maandag 17 lanuari 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. DROOMLEVEN. M°. »©3 TSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per S maanden voor Amersfoort Idem frauco per post Afzonderlijke nummers f l.OO. - 1.90. Deze Courant versohjjnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Iidvertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bfc' de Uitgeven in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1B regels f 0.90. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 29 cents by voeruitbetalinf. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen td het herhaald adverteeron in dit Biad, by abonnement. Ear* circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvra*» toegezonden. Kennisgevingen. De Burgemeester der gemeente Amersfoort brengt), ter voldoening aan de aanschrijving van den Commissaris der Koningin ind'eprov. Utrecht, d.d. 14 Januari 1910, 4e afdeeling. no. 186/120, ter bennis van belanghebbenden, dat in de ge. meente Mijdrecht een geval van miltvuur is voor gekomen. Amersfoort, den 15. Januari 1910. De Burgemeester voornoemd, WU IJ TIERS. Politiek Overzicht Het Fransche tarief ran invoerrechten. Het nieuwe tarief van invoerrechten, dalt door de FranscJi© Kaïmer is vastgesteld, heeft buiten Frankrijk in de kringen van handel en nijverheid grootte ontsteltenis ver wekt. In Duitschland heffen die belanglhéb- benden luide jammerklachten aan, vooral de fabrikanten van speelgoedartikelen, die vree zen dat de Fransche markt voor hen zal worden geslotenzij emeeken de regeering zich hunne belangen aan te trekken en er voor te waken, dat het kwaad, dat zij duch ten, alsnog zal worden afgewend. In België kraakt men kwade noten en 'kondigt een ta- riefoorlo-g tegen Frankrijk aan. De beslissing omtrent het nieuwe tarief is nog nies. definitief. Voorshands heeft alleen de Kamer het tarief vastgesteldde Senaat moet zijn oordeel nog uitspreken. Dat oor deel zal wol niet lang op zich laten wachten. Wanneer do Senaat het tarief zoo spoedig mogelijk afdoet, dan bewijst hij de Kamer een dienst, die aan het einde van haar man daat is, zoodat de verkiezingscampagne voor de deur staat. Maar er is nog een gewich tiger reden om het tarief zoo spoedig moge lijk kracht van wet te doen krijgen. Frank rijk staalt reeds sedert twee maanden onder de toepassing van het nieuwe Amerikaan- sche tariefhet verlangt er naar in zijn eigen herzien tarief een grondslag te hebben voor onderhandelingen over een handelsver drag met de Unie. Men mag dus wel aannemen, dat het ta rief, dat in voorbereiding is, over enkele maanden in toepassing zal komen, misschien reeds met den len April, zooals de Kaaner wenscht. Is het nu te verwachten, dat van den Senaat eene krachtige reactie zal uitgaan tegen de protectionistische neigingen, d!ie het door de Kamer vastgestelde tarief ademt? Een correspondent van de Frankf. Ztg. waarschuwt, dat het eene gevaarlijke illusie zou zijn op de vrijhandelaars in den Senaat te rekenen. Die zijn niet siterker dan de vrijhandelaars in de Kamer of in die pers. ,,In de Fransche economische politiek bezit sedert twintig jaren eene betrekkelijk kleine groep de heerschappij. Deze heer schappij is bijna onbeperkt, omdat de massa zich voor ec-onoonische kwestiën weinig in teresseert. Hier werkt en geldt het. eenvou dige argument, dat het tarief de productie moet beschermen. Daarop stuit de oppositie met alle tegenbewijzen af. In het parlement is de toestand precies zoo. Geene andere com missie wordt in haren arbeid zoo weinig ge stoord als de tariefcommissie van de Kamer. Zij heeft daardoor hare plannen tamelijk on gewijzigd kunnen doorzetten. Onder het ka- binet-Olemorceau was misschien een beschei den verzet te wachten geweest van den mi nister van handel Cruppi, die mogelijk ook van invloed had kunnen zijn op de onver schilligheid van de meerderheid der Kamer. Maar misschien zou men den heer Cruppi hebben laten vallen. Hij werd althans niet overgenomen in het kabinet-Briand, maar vervangen door den meer meegaan den heer Dupuy. In den Senaat zal zich wel hetzelfde schouwspel herhalen. De meerderheid komt overeen met die van de Kamer. De protec- tionisten hebben daarin ook hun invloed en zullen er voor waken, dat het verkregene niet verloren gaat. Maar aan den anderen kant zal de Senaat het ontwerp-tarief niet nog erger maken. Het ontwerp bevredigt de wenschen van de protectionisten, de regee ring heeft zich daarbij neergelegd, maar zal niet bereid gevonden worden tot nog aan zienlijker verhooging van de verschillende posten mede te werken. Misschien zal het gelukken het ontwerp te zuiveren van eenige belemmerende bepalingen, die betrekking hebben op fabrieken, waar vreemde werk lieden aan het werk zijn. Hierin ligt reeds opgesloten, dat het ta rief-ontwerp heden veel te ver gevorderd is om nog beïnvloed te worden door uit het buitenland komende klachten. De regeering heeft in de Kamer hare stelling vastgelegd. Diplomatieke vertoogen zouden misschien het tegendeel bewerken van 't geen er mee wordt beoogdinzonderheid bezwaren uit Duitschland kunnen ernstig bezwaar doen ontstaan. Men mag niet vergeten, dat het tarief van 1892 werd gemotiveerd met de bepaling nopens de behandeling op den voet der meest begunstigde natie van het Frank- fortsche vredesverdrag en dat thans juist de vrees voor de Duitsche in dustrie het beste agitatiemiddel voor de herziening is. In de beraadslagingen van de Kamer merkte men ook haast niets van de uit Engeland en uit België afkomstige be zwaren, die met weinige uitzonderingen ook aan den Duitschen invoer ten goede zouden zijn gekomen. Het zal nu dus wel te laat zijn den rollenden steen tegen te houden. De Senaat zal het ontwerp-tarief in hoofdzaak aannemen, juist zooals do Kamer de voor stellen van de tariefcommissie zonder groo te veranderingen heeft goedgekeurd. Wanneer het buiienland verzachtingen wil bereiken, dan moet het zijne oogen reeds heden richten op de te verwachten handels verdragen. Men weet zeer goed, dat de Fransche productie in den uitvoer van wijn en van weelde-artikelen kwetsbare plekken bezit. Represailles op dit gebied kunnen door ieder vreemd land uitgeoefend wor den." In de laatste zinenede ligt een raad opge sloten, die misschien wel zal worden opge volgd door landen, wier handelsbetrekkingen met Frankrijk niet op den voet van de meest begunstigde natie geregeld zijn. B*Igië. Brussel, 1 5 J a n. De advocaat Sam. Wiener ontkende in een onderhoud betref feilde het artikel van de Chronique, dat de verdeeling van de nalatenschap van wijlen Koning Leopold tusschen diens dochters voor het einde dezer maand moet plaats heb ben. Hij ontkende eveneens beslag te lieb- ben gelegd op het erfdeel van prinses Louis-*. Kleyer, advocaat van den prins van Coburg, loochende ook de inbeslagneming. De Pri\« zou echter volgens de Soir geneigd ziji handelend op te treden. Brussel, 15 Jan. De Chronique be richt, dat de verdeeling van de erfenis van koning Leopold is uitgesteld, omdat er on derhandelingen zijn aangeknoopt met den prins van Koburg om dezen over te halen afstand te doen van zijn schuldvordering van 2 millioen, waarvan hij betaling vor dert. Volgens de Gazette zou de verdeeling Maandag plaats hebben, tenzij de prins van K burg zich daoi'tegen mocht verzetten, frankrijk. President Fallières wil in den loop van dit jaar aan Zwitserland een bezoek brengen. Dit zal geschieden bij het feest, dat in Cham- béry hij liet 50-jarige jubileum van die in lijving van Savcye in Frankrijk in tegen woordigheid van den president wordt ge vierd. Of de president slechts aan do Zwit- seische grens komt en daar door de vertegen woordigers van -de Zwitsersche overheid wordt begroet, of wel het Zwitsersche grond gebied zal betreden, is nog niet beslist. In Zwitserland verheugt men zich zeer over dit burenbezoek. Minder is dit het geval in Sa- voyein eene vergadering van het feest comité, die onlangs te Chambéry gehouden werd, heeft men duidelij'k doen uitkomen, dat men daarover maar matig gesticht was. Men vreest daar, dat, als de president ook maai' een voet op den Zwitsersclien bodem had gezet, al het voordeel van zijne over komst naar Savoye aan Zwitserland zou ten deel wallen. In den Franschen ministerraad van Zater dag j.l. heeft de minister van buiteuland- sclie zaken Pichon medegedeeld, dat de on- derteekening van de leeningsvoorwaarden door Moeley Hafid voor de deur staat. Ook in liet Turksch-Fransche grensgeschil is eene bevredigende oplossing te verwachten. Engeland. L o n r e li, 15 Jan. Twee unionisten zijn gekozen voor de universiteit te Oxford twee unionisten voor de universiteit te Cam bridge en twee unionisten voor de univer siteit te Dublin, allen zonder strijd. De Speaker van het vorige lagerhuis, de heer Lowt'ner, is te Penrith zonder strijd herkozen. Tweede telegram. Elf unionis ten zijn zonder strijd gekozen verklaard, waaronder de Speaker, voort? vier ïersche nationalisten. Londen, 15J a n.„ 9 uur 30 's avonds. Tot dusver zijn gekozen 11 unionisten, 3 liberalen, 1 lid van de arbeidspartij, 5 na tionalisten. De liberalen winnen 1 zetel in Noordwest- Manchester. 1 0 u u r. Gekozen 14 unionisten, 9 libe ralen, 3 ar be ids partij en 5 nationalisten. De unionisten winnen 1 zetel, de libe ralen 2. 1 0 u u r 3 0 ra i li. Gekozen 20 unionis ten, 12 liberalen, 5 arbeidspartij5 natio nalisten De unionisten winnen 6 zetels, de libe ralen 2. De oud-minister Wyndham is herkozen. 10 uur 45 min. Gekozen 31 unonis- ten, 18 liberalen, 6 arbeidspartij en 5 na tionalisten. De unionisten winnen 8 zetels, de libe ralen 3. Er is geen wijziging gekomen in do vertegenwoordiging van Manchester- Salford. 11 uur 30 mi n. Gekozen37 unio nisten, 27 liberalen, 7 arbeidspartij en 5 nationalisten. De unionisten winnen 14 zetels, de libe ralen 4 1 6 J a ii. Middernacht. Gekozen 39 uni onisten, 30 liberalen, 7 arbeidspartij. 5 na tionalisten. Do unionisten winnen 15 zetels, de libe ralen 4. 12 uur 20 min. Gekozen43 unio nisten. 37 liberalen, 6 arbeidspartij, 5 na tionalisten. De unionisten winnen 18, de liberalen 3 zetels. Tweede telegram. De unionisti sche Standard sprak gisteren de verwachting uit, dat de unionisten in Londen alle tien plaatsen in Londen zouden winnen, waar over gisteren gestemd werd. De Daily Tele graph was minder optimistisch, maar ver wachtte toch een winst van 6 plaatsen. De uitkomst, dat drie plaatsen in Londen ge wonnen werden door de unionisten, is een ernstige slag voor de unionisten. Een on verwachte slag is de nederlaag van Doughty te Grimsby, want Doughty was een der voornaamste voorvechters van de tariefsher vorming. Daarentegen hebben de unionisten meer gewonnen dan zij verwachtten, in de Mid lands en in het westen, ofschoon zij er niet in geslaagd zijn voet te krijgen in Lan cashire. 17 J a n. Do dagbladen van alle richtin gen drukken hunne voldoening uit over de uitkomsten van do stemmingen van Zater dag. Eenige unionistische bladen drukken hunne teleurstelling er over uit, dat de win sten niet grooter zijn geweest. De liberale bladen verklaren, dat de tariefshervorming verslagen is. Heden wordt er gestemd over 104 plaat sen, waarvan 31 in Londen. Zaterdag was het. de eerste diag van strijd in het vorkiozingstijdperkdiat Groot Brit tan nié nu doormaakt. Bij de beoordleeiling van de uitkomsten, die men ondier de tele grammen vermeld vindt, moet in best oog gehouden, dat onder de cijfers begre pen zijn een aantal zetels waarover niet gestreden is, maar die zondter strijd bezet zij Het aantal gekozenen wordt opgegeven als 88, terwijl er gestemd is in 65 distric- te dlie 74 leden afvaardigdenEr zijn dius 14 leden direct '1 ij de „nomination" geko zen verklaard omdat er geen tegencandliidiaat was; dten voriigen d)ag wan hetzdlfde ge schied met drie ledlen in 't geheel dus 17. D .arvan zijn 10 unionisten (conservatieven), waaronder de door de universiteiten Cam bridge, Oxford en Dublin afgevaardigde le den (voor iedere universiteit twee), verder Jozef Ohamberladn en de Speaker Lowbher. Onder de districten, waar Zaterdag ge stemd is, waren de groote steden Birming ham (7 leden) en Manchester (met de nabij gelegen indutriesteden Bolton en Sal ford te zamen 11 ledten). Birmingham is, zooals werd verwacht, trouw gebleven aan Cham berlain, die de eerste candid aat is geweest, di> verklaard werd gekozen te zijn als lid van het derde parlement van Koning Ed 'VII. Het teebent dien toestand van verval, waarin deze eens zoo machtige strij der zicih bevindt, dat over zijne verkiezing wordt bericht: ,,Er was geen demonstratie en er werd door de o verbeid te Wost-Bir- mingfhani besloten hem niet met een bood- scli.jp te storen". Daarentegen hebben in Manchester de liberalen niet alleen behou den wat zij hadden, maar Noordwest Man chester, waai' twee jaren geleden de minis ter Winston Ch. rchill eene nederlaag had geleden die toen nogal opzien verwekte, ie heroverd Van de Londensche districten waren Za terdag negen, die 12 leden hadden te kie zen, in de ste—ming begrepen. De regee- ri' gspartij, die in 1906 in Londten eene groote overwinning had 'behaald, rekendte er m diat zij er ditmaal niet zondier kleer scheuren zou afkomenbij die omkeering, dlie sedert 1906 in de stemming van die hoofdstad viel waar te nemen, verwacht zij, diat een aantal Londer sdhe districten zullen overgaanDab is echter Zaterdag nogal meegevallenDrie zetels, die Londten in het Lagerhuis beeft te bezetten, zijn verloren gegaan. Men bad erger verwacht en was zelf niet zondier vrees, dat deee eerste dag de gevaarlijkste zou zijn. Die vrees is nu afge wend de eerste d:ag heeft verliezen ge bracht in Londen en ook in de provincie, maar niet meer dan waarop gerekend was. eerder minder. Onder <le leden, die zondier strijd herko zen zijn, is lord Hugh Cecil, de jongste en me .st begaafde der zonen van den overleden eersten minister markies van Salisbury. In 1906 was hij te Greenwich niet herkozen omdat Ohamiberlaiii hem als vrijhandelaar had bestredennu heeft dte universiteit Ox ford hom afgevaardigd. Over den waarschijnlijken uitslag van dien strijd wordt eene schatting vermeld van lord James of Hereford, een gewezen kroon- jurift, die aan de liberalen eene meerderheid van 168 stemmen toekent. Dat komt over een niet die berekeningen van het liberale lioofdlkwartier Noorwegen. Stockholm, 15 Jan. De rijksdag is heden bijeengekomen. De Koning heef; het vroeger bureau herbenoemd. Rusland. Zarskoje Selo, 15 J a n. De Chi- neesche inarine-studiecommissie is heden- namiddag door den Czaar iu eene plechtige audiëntie ontvangen. P e t e r s b u r g 15 Jan. In de be groetingsrede, die prins Tsathsuen op de audiëntie bij deu Czaar hield, betuigde hij iu de eerste plaats dank voor de welwillende ontvangst, verder bracht hij de vriendschap pelijke groeten van den prins-regent over en deed uitkomen, dat de traditioneele vriend schap tusschen beide landen zal bijdragen tut bevordering van de welvaart van de ge heel© wereld. De Czaar begroette den prins als lid van het keizerlijke huis van het bevriende Chi- neescli© rijk en sprak de overtuiging uit, dat het bezoek van den prins zal bijdragen tot verdere bevestiging van de eeuwenoude vriendschap tusschen Rusland en China. Bij het onderzoek van de aanvragen van het departement van marine voor het bou wen van nieuwe schepen heeft de commissie voor de landsverdediging zeer verrassende ontdekkingen gedaan. Aan de Vossische Ztg. wordt daarover uit Petersburg geschreven De aanvragen bedragen 14,674,000 roebel, d. i. 3,442,000 meer dan in het vorige jaar. Roman fan 8 ANNA WAHLENBERG. Uit het Zweedscli door Bztiv Bakker Nort. Maar nu en dan kwam iets levends te voorschijn onder het masker. Robert bezat een bizonder talent om met enkele personen te spreken, nu eens hee- ren, dan weer dames. Eu wanneer hij een enkelen «keer wat lang in gesprek zat met een van de gedistingeerde dames, vloog er een schaduw over Flora's gezicht, het (duur de slechts een ooge n blik, miaar Agnes zag het. „Zoo, Flora, is het zoo mlet je gestéld!," zei ze in zich zelf. Ze beschouwde Robert, terwijl hij ijverig, levendig igestaculeetfend', vol belangstelling in zijn onderwerp iets verklaarde, welke dan ook zijne dlame was. En ze dacht dat hot niet zoo heel vreemd was, als Flora een beetje jaloersch was. Hij toonde altijd zulk een groote belang stelling in hetgeen hij besprak en met wtio hij sprak, dat men wel eens kon denken, dat er warmer gevoelens in 't spel waren. Maar hij, die zoo veel grooter enthousias me bezat voor de men sc hen en dingen om,' zich heen, moest ook sterker en warmer kunnen liefliebben dan de meiesten Eli zij, die eenmaal zijn liefde bezait, zon zich zeker niet daarin kunnen vergissen. Dat wist zij, Agnes, wel, dat zij diat niet zou dioen, als zij deze gelukkige zou zijn of was geweest. Het was warm geworden, in de kamer, en terwijl de overige gasten zidh in het salon vereenigden-, om de uitvoering van een mu ziekstuk te hoareaiie ging Agnes uit de zaal, opende de glazen deuren naar de loggia en sloop weg. De herfstavond was buitengewoon zwoel, maar de Tucht buiten leek frisch tegen de atmosfeer binnen. En geleund tegen een der pilaren, genoot ze met volle teugen van de heerlijke koelte en nachtelijke rust. De maan was nog niet op, maar de ster ren lichtten -des te helderder. Ze schenen dubbel zoo groot als anders, ja zóó groot, d|at het leek of de hemel liaar nader trad. En ze hoorde het geroezemoes der menschen achter haar en de te sterk ruischende mu ziek als op esn verren afstand:. Lang had ze daar echter niet gestaan, voor de gflaizen deuren naar de loggia nog eens geopend werden en iemand bij haai' buiten kwam. Het was Robert, die voorbijliep en haar alleen daar zag staan, zijn geweten plaagde hem, want hij had nauwelijks den geheelen arend een woord met haar gesproken. Misschien voelde ze zichi verwaarloosd. Heeft u zich hier verstopt?" vroeg hij. En zelf antwoordend op zijn vraag, ver volgde hij „Ja, daarin hoeft u gelijk. Hier buiten is het heerlijk, en de muziek nog ge noeg, Overigens moet inien muziek liefst' alleen genieten." ,,Ja, daarin heeft u gelijk." „Zal iik heengaan?" ,,0, nee," zed. Agues ver out waar dligd Waarom nnoet u op deze wijze dom|heden leggen in mijn mond, .terwijl ik daarenbo ven niet eens naar ds muziek luisterde. Ik dacht aan alles en .aan niets, en hoorde het slechts als een ver gesuis.' Hij ging bij de balustrade staan, met den arm om den pilaar waarbij zij stond ten zweeg een oogenblik. „Als accompagnement voor de gedach ten, ja, dat is misschien de beste wijze om muziek te genieten." Plotseling keerde hij zich. naar haar1 om. „Ik begrijp niet waarom wij elkaar zoo stijf tituleeren, als alleen past voor vreem den. Eens, lang geleden, waren we zeker op het punt veel vertrouwelijker met el kaar om te gaan, hoewel er toen iets tus- schen kwam, wat weet ik niet. Maar me dunkt dat we betel goed een streep kunnen halen door deze tien jaar, of wil je niet, Agnes?" Hij had .die hatnd uitgestoken, en zij gaf hom de hare, hoewel ze voelde dat deze gobrikl had bij het uitsteken, en misschien nog trilde. „Ja, graag," zei ze, zonder er iets meer aan toe te kunnen reegen. Ook hij had geen tijd om nog iets te zeg gen, want op hetzelfde oogenblik werd hij geroepen dooi' een mannelijke stem. Hij antwoordde en gehoorzaamde. En opnieuw stond ze alleen op de loggia, geleund tegen den pilaar. Het woord' dat hij besproken had, was duidelijk in haar geheugen gegrift. Maar het duidelijkst herinnerde zij zich, dat hij een streep wilde halen dloor de verknopen tien jaren. Hij had ook gevoeld dat ze in het verleden elkaar na haddten gesitaian, j,a zoo lila, dat die formeele (grenzen doe twee vreemde .menschen scheiden, op liet punt stonden weg te vallen. En nu had' hij die tien jaar uitgewischt, het tegenwoordige vastgeknoopt aan het lang vervlogen© en voltooid wat toen onvoltooid was gebleven. Hij had de grenzen latten wegvallen. Op eens begreep ze hoe weinig de lu.»- schenliggende tijd voor haar levèn betee- keiul had. Al haar streven, al haar ♦ek-ur stollingen, al haar verliefdheden, al haar zorgen werden zoo oneindig klein. Nu eerst meende ze te begrijpen wat het wil zeggen te leven, want nu wist ze, dAt ze in ernst beminde.. Niemand anders dan Ro bert had ze liefgehad/, ofschoon ze overal do liefde gezocht had. Een ander bezat bet roclit op zijn liefde, maar ze kon het niet helpen, ze had hem toch lief. En ze deed er immers niets geen kwaad mee, want ze begeerde niets. Indien ook hij zich tot haar aangetrokken gevoeldle en dat doted bij zeker wél, wtanit waarvoor was hij andea's straks zoo bij haar gekomen als hij ook warm voor haar voelde, dan zou hij dat niet toonem aan iemand anders. Hij was goed en teedter, het fijngevoelendlst mensch dat ze ooit ont moet had. Hij wilde niemand kwaad doen. En wat ging liet dan de wereld aan wat ze voor elkaar voelden? In zich zelf kon ze een altaar voor haar liefde bouwen. Het was een liefde in ge vangenschap, een liefde zonder woorden, een liefde die niets in 't openbaar mocht geven en die niets mocht ontvangen, maar die toch leefde ren een zoo geestelijk voed sel, dat geen oog het kon ontdekken. Een toonval, ©on glimlacheten blik zou genoeg zijn, een doofstomme izou loeren, dlie te le zen en te spreken, even duidtelijk, maar op een andore wijze dan dte gewone. Lang sbond ze rte .staren. in den nacht. En 't was of de sterren al helderder brand den, ze kwamen steeds dichterbij, en steed's meer afgelegen kwamen de klanken van dte muziek door de gesloten glazen deuren. VI. Op den terugweg bad Agnes gezelschap aan den rechter Ekvall. Hij was onge trouwd en woonde,te zamen met zijn zieke, te bed liggende zuster, vlak bij het school gebouw, zrodat hij en juffrouw ILedenström j denzelfden weg hadden af te leggen. Het sprak daarom van zelf dat hij tiaar geleider zou worden. Onder de wandeling spraken ze natuur- I lijk over den aangenomen avond en over den gastheor en vrouw, voor wie Ekvall veel J sympathie gevoelde. Hij wi»t alleen niet I van wie van beiden hij heb meest hiéld. Bij deze bekentenis wierp echter Agnes I hem een haastigen blEik toe, om te zien of I hij oprecht was, want nooit zou ze geloofd! hebben dat iemand1 kon twijfelen w-ien van deze twee menschen hij het hoogst zou stel len. Hij begreep dien blik, en er kwam een trek om zijn mondhoek. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1