Ü07. Vrijdag 21 lanuari 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. droomiTeven. 8"* J»nr$anK, AtMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post1.50. Afzonder,gke nummers- 0.05. Due Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. gdvertent iénmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 'e morgens bfl de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. lltrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1B regels f 0.50. Elke regel meer 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents by vooruitbetaling. Oroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit B.ad, bg abonnement. E©»' circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op het verzoek van H. Nieuwland, waarbij hij vergunning vraagt tot het uitbrei den van zijne stoom wasch. en strijkinrichting door bijbouw van een strijkkamer in het perceel alhjer gelegen aan de Kleine Nachtegaalsteeg no. 5. kadastraal bekend gemeente Amersfoort sectie B- no. 3084. Overwegende dat de zitting ingevolge art. ■i 7 der Hinderwet den 23 December 1909 heeft plaats gehad, en eene beslissing op dit verzoek i ingevolge art. 8 der Hinderwet voor den 23 Janari 1910 moet genomen, worden. Overwegende dat het bericht van den Hoofdin- I specteur van. den Arbeid ingevolge art. 12bis, 3e alinea, nog niet is ingekomert, zoodat het niet mogelijk is eene beslissing te nemen. Gelet op art. 8, 2e alinea der Hinderwet, besluiten: 1 de beslissing op het verzoek van H. Naeuwland' voornoemd, te verdagen. Amersfoort, 20 Januari 1910. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, De Burgemeester, i J G. STEXFiKRT KROEISE. WUIJTIiERS. Politiek Overzicht. liet Fransehe tarief van Invoer rechten. De beweging tegen het nieuwe tarief van invoerrechten, dat in Frankrijk door de Ka mer is aar-genomen en op de goedkeuring van den Senaat wacht om in werking te tre den, neemt in België een steeds grooteren omvang aan. Bij de regeering vinden de klachten en grieven van de belanghebben den een geieed oor. Zij heeft officieus laten verklaren, dat de minister van financiën rich onledig houdt een wetsontwerp samen te stellen, dat de regeering machtigt, als antwoord op het van kracht worden van het nieuwe Fransehe tarief, strijdtollen te leggen op de wijnen, parfumerieën en weeldeartike len, die uit Frankrijk worden ingevoerd. Men denkt dus in allen ernst in België aan een tariefoorlog met Frankrijk. Wat dat zou beteekenen, kan men zien uit de cijfers van den wijninvoer. Volgens de statistiek van het jaar 1908 voerde Frankrijk in België aan wijn op flesschen in 3,453,100 Liter, aan wijn op fust 23,456,685 Liter. Daarvoor wordt nu dooreen 20 frs. per 100 Liter als invoerrecht betaald als de stiïjdtol wordt ingevoerd dan zal er 32 frs. betaald moeten worden Wat de Duitsche regeering zal doen, daar van verluidt nog niets. Maar wat zij kan doen, wordt in herinnering gebracht in een brief, dien d° heer Berthold Bing, lid van de Kamer van koophandel te Neurenberg, heeft geschreven aan de Temps, en die, zoo als terecht wordt opgemerkt, ten volle do aandacht waard is. De Sóhr. begint met uiteen te zetten hoe zwaar de last is, dien het nieuwe tarief zal leggen op den tak van nijverheid, waardoor Neurenberg zich een naam in den wereldhandel heeft verworven hij schrijft Geeft het Fransehe publiek zich wel rekenschap van den indruk, die in Duitach- land veroorzaakt is door de verhooging van hei invoerrecht van 60 frs. tot 100 frs. op een artikel als speelgoederen, dat sints lange jaren het vcorwerp is van een belangrijken ruilhandel mei Frankrijk! Weet men wel in Frankrijk, dat door eene bijzondere bepa ling, die tot 150 frs. den prijs van de ver nikkelde artikelen verhoogd heeft, die zelfde speelgoederen, als zij eenige vernikkelde on derdeden hebben, zullen moeten betalen 150 frs. per 100 KG., d. w. z. praktisch geweerd zullen zijn? Maar men is verder gegaan men heeft in po6t 635bis, met de photografietoe- stellen, de cinematografen en de projectie- toestellen, opgenomen de tooverlantaarns met cinematografische beweging, zoodat een kleine cirematograaf om kinderen bezig to houden, voortaan 300 frs. per 100 KG. zal moeten betalen, evengoed als toestellen van den hoogsten graad van nauwkeurigheid Die 'kleine tooverlantaarns, die 12 a 15 mark per dozijn waard zijn, waren tot dusver als speelgoederen tot 60 frs. getarifeerd, hetgeen reeds een meer dan voldoende beschermend tarief was, namelijk 25 pet. van den prijs van de waar. Met de nieuwe rechten worden deze speelgoederen getroffen tot 100 pet. van hunne waarde. Voor de verzilverde artikelen is het tegenwoordige tarief van 100 frs. tot 300 frs. verhoogd, en wij kunnen ons ont houden van elk betoog, dat eene dergelijke verhooging gelijk staat met een verbod van invoer van dat soort fabrikaten." Na aldus zijn hart te hebben gelucht, geeft de Schr. eenige opmerkingen ten beste over de represailles, die men in Duit-sch- land zou kunnen nemen. Hij brengt in herinnering, dat op verzoek van Beiersohe handelsorganen, daartoe aangezocht door de te Parijs gevestigde Fransch-Duitsche han delscommissie, de bondsraad voor één jaar de al te liooge rechten, waarmee de rijks dag de mousseerende wijnen en de vreemde spiritualiën had willen treffen, met 50 mark heeft verlaagd. De verlaging kan in de vol gende jaren bestendigd worden. Maar het eerste wat men zal doen tegen de prohibi tieve rechten van het nieuwe Fransehe tarief, is de intrekking van dien maatregel te verlangen. ,,En ik zal niet spreken zoo gaat de Schr. voort- van andere maat regelen van verdediging, om niet te zeggen van represailles, welke degenen die, 'bij ons zoowel als bij u, bezield zijn van een anderen geest dan dien van verzoening, niet in ge breke zullen blijven voor te st-ellen. Men spreekt er reeds van de u welbekende be palingen te benutten, vervat in onze laatste wijn wet, die wettelijk tool aten tot zelfs den inhoud van de flesschen champagne en alle edele Fransehe wijnen te onderzoeken, om er alles te ontdekken wat de wetenschap van de officieele scheikundigen in het zuiverste druivensap kan vinden, wanneer er douane- zorgen mee gemoeid zijn. Ik spreek niet van de vruchten en de eerste groenten, die ook wettelijk kunnen worden opgehouden aan de grens, onder voorwendsel van ophooping van de trafiek, en er niet minder wettelijk kunnen rotten, terwijl de vruchten en de primeurs van Italië den snelsten weg nemen om op onze markten te komen. Van uwe zijde hebben wij eveneens alles te duchten. Het Fransehe vernuft zal, zooals eens de heer Méline heeft gezegd, zich nooit laten uit het veld slaan door de Duitsche schïrp- zinnigheid om in de douane-reglementen de gelegenheid te vinden tot belemmering van de invoeren. Maar is dat een wensclielijko toestand?" De Temps geeft blijk van hare opvatting, dat dit schrijven alle aandacht waard is, door er eenige opmerkingen aan toe te voe gen, waarin wordt herinnerd aan de econo mische wet, waaraan niet valt te tornen, dat goederen tegen goederen worden uitge wisseld. ,,Als men weigert te koopen, dan berooft men zich noodwendig van de ge legenheid om te verkcopen. Op de grootere hinderpalen, die onz» douane-beambten aan den invoer van vreemde producten in den weg stellen, zal worden geantwoord met gelijke slagboomen. En die slagboomen zul len niet alleen door de douane-beambten worden opgesteld". De-Temps drukt de hoop uit, dat de nuttige waarschuwingen, die de hiervermelde brief uit dat oogpunt bevat, niet in den wind zullen worden geslagen door den Senaat, die het door de Kamer in eerste instantie verrichte werk heeft te her- Duitschland. B e r 1 ij n 2 0 J a n. De secretaris aan het Duitsche gezantschap te 's Gravenhage Graaf von Iiaeke, is volgens de Norddeut- sehe Ailgemeine Zeitung bestemd voor mi nister-resident in Lima Bij de behandeling van hot handels, en vriendeclhap&vordirag tusschen liet Dui't&oh© rijk en de republiek Bolivia in den rijksdag hoeft de sociaal -democratise he a. ge vaardigde Sudlekum gewez?n op de gevaren, waarmee de Duitsche export-industrie bedreigd wordt door het nieuwe tarief van invoerrechten, dat in Frankrijk in die maak is, en hij heeft dien wenscüi iiriitgie&prolken naar eene gerust-^ sA 'lende verklaring van de rogeering. Het ligt voor de hand, dait eene regeering op zulke in de openbare vergadering gedane vragen niet kan antwoorden met- eene uit voerige uiteenzetting van de maatregelen, die zij van plan is te nemen tot bescher ming van die bedreigde belangen. De ©taats secretaris von Schoen bepaalde zidh tot de verklaring, diait de regeering dien wet- gevenden airbedid in Frankrijk tot ver- hoogang van de invoerrechten met aan dacht volgt en niet in gebreke is ge bleven, de Fransehe regeering opmerk zaam te maken op da nadoelen, die deze verhooging zou '1 obben voor de ontwikkeling van de handelspolitieke betrekkingen met Duitschland. De rijksd'ag stelde zich tevre den met- deze verklaring en met de verdere verzekering, dat de regeering al'les zal doen wat in haar vermogen is om eene benadee ling van de handelspolitieke belangen te verhinderen Om aan de zware belasting te ontkomen, die bij de laatste hervorming van de rijks financiën op lucifers is gelegd, zijn snug gere koppen op de gedachte gekomen zelf de lucifers voor huiselijk gebruik te ver vaardigen. Een chemisch laboratorium te Karlsruhe heeft een toestel in den handel gebracht, waartoe behalve een blikken toe stel voor het insteken en sausen van de houtjes en een doos met de voor het aan steken benoodigde stof eene hoeveelheid houtjes behooren, die zich bevinden in doo- zen, welker zijvlakken voor het aanstrij ken dienen. De houtjes zijn sterk geparaf- fineerd en kunnen daardoor, wanneer zij gedoopt zijn in de voor het aansteken die nende stof, zonder aanraking met vuur in brand gebracht worden. Maar de vreugde is van korten duur geweest. Op grond van de machtiging, die de bondsraad hem heeft verleend in art. 3 al. 1 van de bepalingen tot uitvoering van de belasting op lucifers, heeft de rijkskanselier de bij een toestel voor zelfvervaardiging van lucifers behoo- rende houtjes voor belastingplichtig ver klaard. België. Brussel, 20 Jan. De bladen melden dat, daar mevrouw Stöger haar verzet heeft opgegeven tegen de verdeeling van de nala tenschap van wijlen Koning Leopold, na een promesse te hebben ontvangen van prinses L mise, de vereffening van het eerste ge deelte van 6 millioen, deze toekomende, heeft plaats gehad. Frankrijk. Naar aanleiding van de Belgische klach ten over het nieuwe Fransehe tarief, heeft de Fransehe minister van handel verklaard, dat hij die klachten ongegrond of overdre ven achtte. Wat echter de bepalingen be trof, die de Kamer heeft aangenomen om werkgevers te treffen, die vreemde werk lieden in dienst hebben, en die in België zooveel protest hebben uitgelokt, kon hij slechts zeggen, dat zij tegen den zin van de regeering waren aangenomen en dat hij in den Senaat op de verwerping er van zou aandringen. Engeland. Londen, 20 Januari. Nog twee unionisten zijn verkozen, waarvan één winstzetel. Tweede telegram. Nog vijf an dere unionisten, waarvan drie winnende, benevens één liberaal, te weten de minis ter Samuel, zijn gekozen. Tot op heden middag waren er gekozen 136 unionisten, 113 liberalen, 23 loden van de arbeiders partij en 44 nationalisten. Derdo telegram. De unionisten winnen veel zetels in de graafschappen. Ge kozen zijn 146 unionisten, 121 liberalen, waarbij de lord-advocaat voor Schotland Ure; 23 van de arbeiderspartij en 44 na tionalisten. De unionisten winnen tot dus ver 64, de liberalen 9 zetels, de arbeiders partij 1. Vierde telegram. (1 uur 's mid dags). Grey is herkozen in Berwick. Geko zen zijn 151 unionisten, 128 liberalen, 23 leden van de arbeiderspartij, 46 nationalis ten. De unionisten winnen 66 zetels; de andere standen zijn onveranderd gebleven. V ij f d e telegram. (1,30 's namid dags). Gekozen zijn 155 unionisten, 130 liberalen, 25 loden der arbeiderspartij, 47 nationalisten. Do unionisten winnen 69 ze tels; de anderen zijn onveranderd. Z e s t e telegram. (3 uur 's nam.) Gekozen zijn 158 unionisten, 131 liberalen, 26 leder, der arboidspartij51 nationalisten. De unionisten winnen 70 zetelsd© winst der andeiv partijen is nog steeds onveran derd gebleven. Londen, 20 Jan. Keir Hardie, ©en der leiders van do arbeidspartij, is te Mer- thyr Tydvil herkozen. 10 uur namiddags. Gekozen 159 unionisten, 134 liberalen, 27 arbeids partij, 53 nationalisten. De unionisten winnen 70 zetels, de libe ralen 9, de arbeidspartij 1. 11 uur 30 minuten. Gekozen 161 unionis ten, 136 liberalen, 27 arbeidspartij, 53 natio nalisten. De unionisten winnen 71 zetels, de libe ralen 9, de arbeidspartij 1. Middernacht. Gekozen 162 unionis ten, 137 libeialen, 28 arbeidspartij, 53 na tionalisten. De ui.kuisten winnen 72 zetels, de libe ralen 9, de arbeidspartij 1. 21 Jan. 1 uur voormiddags. Gekozen 163 unionisten, 137 liberalen, 29 arbeidspartij, 53 nationalisten. De unionisten winnen 72 zotels, de libe ralen 9, de arbeidspartij 1. Het verschijnsel, dat de eerst© stemmings dagen kenmerkte, zet zich in de volgeudle dagen voort. De conservatieven winnen ze tels op de liberalen en de met hen verbon den arbeidspartij, maar hunne overwinnin gen blijven beneden hunne verwachtingen. Dit verklaart waarom de beide hoofdpartijen zich voldaan verklaren over de resultaten tot dusver. „Wij winnen", roeipt de Daily Mail uit en zij wijst op het stijgend aan tal zetels die de conservatieven bezetten. „De tories zijn geslagen en het is nu vrij wel zeker, diat de liberalen aan het hoofd van de macht terugkeeren", schrijft daar- tegenove.' de Daily Chronicle. Tot staving van deze ineeniug doet natuurlijk de bere kening diienst, diat bij de ontbinding die liberalen, te zamen met de arbaidlspartij en de nationalisten, een© meerderheid hadden van 334 stemmen, en dat de unionisten 168 zetels van de ministerieelen moeten winnen om deze meerderheid te doen' verdwijnen- De groote vraag is of de counties, do plat- telandlsdistricten, zullen goed maken het te kort, dat d© stemmingen in de. steden heb ben opgeleverd. In Schotland en in Wales hebben dj conservatieven weinig te hopen, en Ierland is natuurlijk een vaste burg vau de nationalisten. Bij de Engelsche graaf- schniappen rust de beslissing. Op de radi cale neigingen, die diaar van oudsher aan wezig zijn, rekenen de ministerieelen, en zij hebben zich door de leeftijdspensioenen nieuwe aanspraak op steun verworven Aan den anderen kant bemoeielijlct de invloed, dien de landheeren uitoefenen, de liberale propaganda. De eerste minister Asquith heeft in eene rede in zijn kiesdistrict East-Fife ver klaard: ,.lk doe geene beloften op wetge vend gebied, van welken aard ook, voord-at wij onze rekening met het hoogerhuis heb ben vereffend." He«t totaal van de in de eerst© drie dagen uitgebracht© stemmen wordt aldus opgege ven 1910 1906 Unionisten 1,219,098 983,852 Li bei alen 1,031,768 993,381 Arbeidspartij 245,993 238,118 De arbeidispartij is tot dusver niet geluk kig geweest. Van de 38 candidaten, die van haar op de eerste drie dagen in het vuur zijn geweest, zijn slecht© 19 gekozen. Onder de geslagenen zijn de gewezen afgevaardig den Crooks, Macpherson, Jenkins, Johnson, Summerfcell en J. F Richards. In Londen hebben de liberalen nog een tweedo district herwonnenBermondsey, dat verleden jaar bij eene tusschentijdsche verkiezing verloren was gegaan. Maar op den diag toen Bermondsey gewonnen werd, gingen Bow and Bromley, Chelsea, Mile End en Scutlnvark (West) verloren. Heden nacht om 1 uur waren van de 670 ztetels in het nieuwe lagerhuis 382 bezet. Men is nu dus een eind over dte helft. D© door de conservatieven behaalde winst be draagt 61 zetels. Hongarije. De pers te Budapest laat zich zonder uit- zondering onvriendelijk uit over het door graaf Khuen-Hedervary samengesteld© kabi- Roman van 12 ANNA WAHLENBERG. Uit het Zweedsch door Betsy Bakker Nort. Nog begreep ze hem niet. Ze keek hem vorbaasd aan. Wat kon hij meenen, wilde hij haar offer niet aannemen? Maar moest deze verbinding met een an der, hoe onschuldig die ook was, hem niet even onmogelijk valsch voorkomen als haar zelf? ,,"t Spijt mij voor hem," zei hij. Hij moest zich plaatsen op Kuleman's standpunt, het ging immers niet aan het van haar kant te doen 1 „Je hebt hem immers niets beloofd," vervolgde hij. ,Hij heeft immers zich nergens anders op te beroepen dan op zijn eigen hoop en ver beelding? Nu, laat hem die behouden, als ze hem gelukkig maken. Verbrijzel zoo iets moois als een onschuldige liefde niet, die geen mensch kwaad doet." Agnes liep langzamer dan vroeger, als meende ze door haar bewegingen te vertra gen, beter zijn meaning te kunnen v-aitlt&n. Ze dacht dat ze begon de beteekenis van zijn woorden te begrijpen, zijn laatste zin spreidde een hel licht over zijn bedoeling „Verbrijzel niet zoo iets moois als een on schuldige liefde, die geen mensch kwaad doet," had hij gezegd. Ja, nu begreep ze hem. Hij sprak immers dezelfde geheime taal als ze zelf tegen hem had gesproken? Vermomd strekten hun gevoelens zich naar elkaar uit, maar toch kenden ze elkaar. Hij sprak over Ernst Kuleman, maar hij dacht aan haar en aan zich zelf. „Dood niet wat je diep en 't fijnst ge voelt," had hij willen zeggen. „Het zit daar immers zoo stil, zoo mooi als een wit nonnetje in haar cél en bögeerb niets ter wereld, 't wil slechts leven en aanbidden. Laat het toch leven 1 De zwarte bus met haar lange, wijde gleuf was nu slechts een paar meter van hen ver wijderd. Ze lachte, bleef 6taan en keerde zich daar na aarzelend om, terwijl ze nog steeds lachend den blik op Robert richtte. En zoo jong, zoo stralend van vreugde en levensmoed had hij haar nog nooit gezien, zelfs niet tien jaar geleden. Ze was veranderd. Ze was mooi, al was het ook slechts voor een enkel oogenblik. „Ja" zei ze, „ik doe zooals jij wilt. Ik zal den brief verscheuren en een ander schrij ven. Je hebt gelijk." „Men moet een liefde niet verbrijzelen die niemand kwaad' doet en leeft van zoo wei nig." Haar gelaat was zoo verhelderd alsof de knoppen van alle goede mogelijkheden, die in haar natuur gelegd waren, eensklaps in bloei stonden. Ze was mild, beminnelijk, brandend warm en teeder. En Robert ge noot van den aanblik, ofschoon deze hem een raadsel was. Maar hij verheugde zich er over, als over al het mooie, dat zich ver toonde aan zijn open blik. Die maakte hem zelf week en warm zonder dat hij wist waar om. En een stemming van zeldzame vrede en tevredenheid maakte zich van hen beiden meester, opwellend uit een gevoel dat een daad verricht was, die een onschuldig geluk zou verspreiden, ver over tijd en ruimte. Vol van dit zwevend gevoel, dat hen in een hooger en lichter lucht verhief, liepen ze een poos zwijgend voort. Maar toen werden ze opnieuw geboeid door de werkelijkheid rondom hen. En lang voor ze de villa be reikt hadden, waren ze opnieuw dezelfde vroolijke, praatzame menschen als gewoon lijk. IX. Flora ontving haar onverwachte gast vriendelijk. En toen Robert haar alle schuld gaf, dat hij iets te laat aan tafel kwam, meende Agnes dat haar vriendelijkheid in plaats van te verminderen nog hartelijker werd. Ijverig hielp ze haar vriendin den mantel afdoen, en merkte slechts in het voor bijgaan op, en tot haar man gekeerd, dat- ze gedacht had dat de Gyllensporre's hem zoo lang gehouden hadden. „De Gyllensporre's," zei hij, „nee, -die waren het niet samen eens, en daardoor ab soluut niet gezellig. Ik maakte dat ik zoo gauw mogelijk wegkwam." Nu kwam Ingeborg binnen, en de huwe- lijksaangelegenheden van den kamerheer Gyllensporre werden niet verder aangeroerd. In plaats daiarvan wms liet hun nieuwe wo ning, die als kunstprodukt behandeld werd. En vol liefde voor zijn werk, begaf Landell ziclh in diepzinnige berekeningen cn specula- tie's, welke de overige tafelgenooten moeilijk konden volgen. Maar nadat Ingeborg naar bed was ge gaan en de drie volwassenen, evenals den eersten avond toen ze elkaar hier buiten te ruggevonden hadden, in een kring rondom héit vuur gezeten warren, word hij pil bieding stil, en staarde verstrooid in het vuur. „Arm klein vrouwtje," zei hij in zich zelf, als een hoorbaar vervolg van zijn gedachten, „ze heeft het stellig niet heel prettig." Flora's donkere oogen blikten in het vuur, vóór ze zich op hem veetiigd'en. Maar ze zei nietis En Agnes was het d'ie vroeg wie hij meende. „O" zed hij „de kleane vrijvrouwe, mevrouw GMÜensponv. Haar lomperd van een man geneerde zich ndet om zich in mijn tegenwoordigftieöjd te toonen zooals hij is. Het vrouwtje had ook op een enkel punt haar eigen meeniug omtrent het nieuwe huis, maar toen <l)ie nd'et in overeen stem ming was met de zijne, moest ze hooron dat het bouwen van een huis een zaak is en dat vrouwen noodt verstand van zaken hebben. Nu, ze vervolgde haar weg zonder een woord te zeggen of ©en boos gezicht te trek ken. Ze ging alleen een eindje van ons af op een steen zitten, vouwde de handen rond om haar knieën, en kéék naar het ruber, neuriënd dn zidh zélf. Ten slotte iaon,g ze luid; en ze had een 'lieve stom, en zong vroolijke liedjes. Maar om ons bekommer de zo zich geen zier meer. We waren als ludht voor haar. Ze toonde on© zoo duide lijk mogelijk dat ze rich zelf kon amusee ren en dat haar mans oordeel over haar en de vrouwen in 't allgemeen haar niet in 't minste kwetste, omdat ze er niet dé gering ste waarde aan hechtte. En walt zag ze er elegant uiit-, toen ze daar zoo zat, en nobeler antwoord had ze nooit kunnen geven. Maar jo kunt je wel voorstellen dia* ze het niet altijd zoo prettig thuis heeft." Hij stookte het hout van den haard ap en antwoordde vürdijiooid en «eenlettergrepig op een paar opmerkingen, die Agnes tus- sdhen 'beiden braehlt. „Flora je moest je werkelijk haar een beetje aantrekkenzei hij tegen ziju vrouw. „Ze heeft dtmmerK hier al lang ge laden een bezoek gdbnacht, malar je bent Stellig nog niet bij haar terug geweest. Je moest- zien of jelui heit niet samen goed' kon vinden." Flora was teruggezonken iu haar etoell, zat niet neergeslagen oogen en keek onver schillig op. „Wat geeft ze om mij," zei ze. .,0, heilige Madbnna, wdlk een nederig heid'. Alsof je niet weet diat do heel© wereld je lof ringt." Flora schudde lachend het litoofd, zonder op te zien. „Maar je bent te lui, diat is alles," voegde Rdberi er aan toe, toen hij geen antwoord kreeg. „Je zit daar als e©n bloemetje op baar steel en hebt de pretentie dat anderen maar bij jou moeten komen." Wordt verit/lyd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1