ai». Woensdag 2 Februari 1910. BUITENLAND. ^FEUILLETON. DROOM LE VEN. 9"' Jin«rg«itiK, ABONNEMENTSPRIJS: PRIJS DER ADVERTENTIËN: Dez« Courant verschijnt d-gelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Ikdvertentiënmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgever* in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling Groote letters haar plaatsruimte. Voor handel en bedryf bestaan zoor voordeelige bepalingen tel het herhaald advorteeren in dit B^ad, b(j abonnement. Eeuf circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op Aanvra^ toegezonden. Kennisgevingen. Do Gedeputeerd© Staten d'er provincie Utrecht, Voorzieningen willend© neinen tot liet doen op maken der lijst van de Hoogi/t aangeolagenen in 's Rijks directe belastingen ter benoeming van leden voo-r <le Eerste Kamer der Staton-Gene- raal Gelet op de 2de alinea van art. 102 der wet van 7 September 1Ö96, (Staatsblad no. 154), rege. lende het kiesrecht, enz., zooals die wet is ge wijzigd 'bij de wetten van 31 December 1897 (Staatslblad no. 309) en 8 DecemJber 1900 (Staats blad no. 208) Noodigen de inwoners van dat gewest uit, om, bijalidiien zij elders dan in deze Provincie in 's Rijks directe belastingen zijn aangeslagen, daar van vóór den 15den Maart 1990 aan hun College to doen blijken. Ulreoht, 24 Januari 1-910. De Gedeputeerde Staten voornoemd, F. D. SCHIMIMELPWNNIXCK. Voorzitter. L. J. RIETBERG, Griffier. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gelet op artikel 37 der Drankwet, Brengen ter openlbare kennis: 1. dat bij lien is ingediend, een verzoekschrift om verlof tot verkoop van alooholliolidenden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, door Jan Kamsteeg, in de achter-benedenzaal van 'het -perceel Havik no. 20. alhier; 2. dat binnen twee wolken na deze -bekendma king ieder togen, het verleenen van ibet verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wet houders kan iinbrengen. Amersfoort, den lsten Februari 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester. J G. STENFEUT KROB9E WüIJTIERS. Politiek Overzicht De crisis in Hongarije. De voorspelling dat met de benoeming van liet kabinet Khuen-Hedervary geen op lossing van de Hongaarsche moeilijkheden zou zijn verkregen de redenen daarvoor werden in een artikel, dat wij vroeger aan de Hongaarsche crisis wijdden, reeds uiteen gezet is maar al to zeer bewaarheid. Nadat de Hongaarsche Kamer den nieuwen minister-president een zeldzaam vijandige ontvangst had bereid, nam ze met groote meerderheid een motie van wantrouwen in het nieuwe ministerie aan. Daarop beeft graaf Khuen-Hedervary aan den Koning zijne ontslag-aanvrage aangeboden, wat niet anders dan een formaliteit was, daar men wist dat bij den Koning voorstellen zou doen om de Kamer te ontbinden en nieuwe verkiezingen uit te schrijven. De Koring heeft deze ♦oorstellen goed gekeurd en het ontslag geweigerd. Presi dent Khuen-Hedervary heeft dus gelegen heid zijne politiek voort te zetten. Hij heeft de Kamer tot 24 Maart verdaagd en daarmede tijd gewonnen in de „Ober- gospanschafte" zijn vertrouwensmannen uit te zetten en de noodige voorbereidingen voor de verkiezingen te treffen. Wanneer de ontbinding van het parlement, naar te ver moeden is, niet plaats vindt voor de maand April, kunnen krachtens de wettelijke voor schriften nog drie maanden verstrijken voordat de Kamer weer wordt bijeengeroe pen. Het zal voor den minister-president dus mogelijk zijn een half jaar zonder Ka mer te regeeren. Wellicht zal intusschen de onderhandeling met de hoofden der par tijen worden voorlgezet en de voor de Hon gaarsche heethoofden zoo dringend noodza kelijke nuchterheid intreden. Graaf Khuen heeft op het oogenblik zoo wat alle partijen tegen zich. Zelfs het Huis der Magnaten heeft zich in een besluit te gen hem gekeerd. De plotselinge verdaging der volksvertegenwoordiging heeft in de pu blieke opinie een ongunstigen terugslag ge wekt. De partijen hadden verwacht, dat graaf Khuen althans de poging zou doen de voorloopige twaalfden er door te krijgen. De verdaging kwam zeer on verwacht en heeft de partijen geprik keld. De hoofdvraag blijft echter of graaf Khuen in staat zal zijn zich bij de verkiezingen te handhaven. Het ge- heele politieke leven in Hongarije wordt thans door de verkiezingen beheerscht. De partijen moeten hunne voorbereidende maat regelen treffen, hunne candidatenlijsteu sa menstellen en hunne geheele organisatie tot in het kleinste dorp opstellen. Wanneer dc minister-president hij de verkiezingen over wint, zal hij de verwijten op constitutio- neel-teehirisch gebied makkelijk te boven komen. Wanneer hij daarentegen de neder laag lijdt, zal opnieuw de moeizame weg van een overeenkomst tusschen de kroon en het parlement, inzake de bekende natio nale struikelblokken, moeten worden be treden. De Neue Freie Presse wijst in een hoofd artikel op de onverschilligheid waarmede het echte Hongaarsche volk het rumoerige geharrewar van parlementaire eerzuchtelin gen gadeslaat. Dit volksgericht zegt duide lijk wat er van het bestaande Hongaarsche parlement te denken is. Al die daverende partijbesluiten gaan des te minder indruk maken, naarmate ze meer gebruikt worden. Dezelfde parlementaire guillotine werd. er ook al bijgesleept voor de executie van Fejervary, vijf jaar geleden. Het blad zegt dan „De verkiezingen mogen nu tooneu of de Hongaarsche natie den weg der vreedzame ontwikkeling op wil en het gevaar beseft dat uit de voortdurende wrijvingen met de kroon en uit de tegenstelling tusschen Kei zer en parlement dreigt. De rechten der kroon zijn eeuwig in opspraak en de politici en ministers willen" daarvan ten hunnen eigen behoeve profiteeren. Dat moet eens ophouden, wanneer de monarchie niet in een zal storten. De vraag moet evenwel worden opgeworpen of de tegenwoordige minister-president, die tot dusver alleen de oud-liberale partij voor zich heeft eu van wien ook graaf Andrassy zich losmaakt, de kwaal genezen kan. Hij staat tot dusver ge heel alleen, zonder eenige parlementaire achterhoede en door veeljarige afwezigheid is hij van het Hongaarsche bestuur nage noeg* vervreemd. De groote strijd die de Kuoon onderneemt en die van de grootste beteekenis is voor de gansche monarchie, zou lichter tot een overwinning hebben kunnen voeren, wanneer het ministerie een populairen naam had. Doch de poging om het Hongaarsche parlement d'oor verkiezin gen te vervormen en tot bezinning te bren gen, kan niet meer op de lange haan wor den geschoven. Niets was gezond in dit lichaam. Vrijdag werd een besluit genomen, dat de zelfstandige Hongaarsche bank zal worden opgericht. Daar in dit voorstel elke tijdsbepaling ontbreekt en daar deze alge meenheid er alle practische waarde aan ontneemt, is zulk een uitspraak der Kamer zuivere bedotterij van het volk, een woord- gernisch on politieke comedie. De laatste rede van graat' Julius Andrassy, een der sympathiekste figuren uit het parlement, was de bekentenis van een man van eer, dat hij gedwaald had. Hij heeft vele jaren mili taire tegemoetkomingen van de kroon ver langd en geeft thans zelf toe, dat de door hem gewenschte offers nutteloos zouden ge weest zijn, omdat ze de vorming van een tot regeeren bekwame meerderheid toch niet hadden kunnen verzekeren. De eene groep wil van de militaire kwestie niets weten, de andere mag liet bankvraag3tuk niet. Desniettemin vc-ieenigen zich allen tegen de derde, die gezonden werd om, vol gens een spreekwoord, dat stamt uit de Engelsen© politiek, tot het parlement te verklaren: „De zaken des Konings moeten in elk geval verder gevoerd worden." Graaf Khuen zal, zooals hierboven reeds werd gezegd, van den tusschentijd die ver loopt tot aan de verkiezingen wel gebruik maken om onderhandelingen aan te knoo- pen met de constitutioneele partij, de zoo genaamde achttienhonderd zeven en zesti gers, en de oud-liberalen, althans schijnt hij nog steeds de hoop te koesteren de gra ven Tisza en Andrassy voor zich te winnen. Geschiedt dit, dan kan het nauwelijks an ders gebeuren dan met prijsgeving van de door hem in zijn program aangekondigde kiesrechthervorming. Want voor een demo cratisch kiesrecht zal juist in de kringen der constitutioneelen en der oud-liberalen de minste animo zijn. Laat nen echter de kiesreo.hthervorming vallen of laat men ze onvoltooid, dan zullen öf de nieuwe verkie zingen reeds met een mislukking eindigen," óf men zal, wanneer tegen de verwachting in een liberale meerderheid tot stand komt, binnen korten tijd weer dezelfde moeilijk heden met de parlementaire oppositie heb ben. Een oplossing is bezwaarlijk andei's te vinden, dan dat de regeering in de plaats van een door een bevoorrechte minderheid gekozen parlement, een werkelijke volksver tegenwoordiging stelt. Zelfs indien de on af h ankol ijkheidspartij in niet zulk een be'- langrijken getale als thans in het parlement wederkeert, zal zich niet minder spoedig een nationalistische coalitie vormen tegen hem, dien men eenig en alleen als man der kroon beschouwt. Tot dusver is nog niet te zien waar ergens de politiek van graaf Khuen wortel zou kunnen schieten en waar door de sympathie der breede kiezersmassa kan worden verkregen. Graaf Khuen waagt in ieder geval een hoog spel. De partijen gorden zich tegen hem aan. Aan spanning en opgewondenheid zal het niet ontbreken, en rust zal aan beide staten der monarchie in lange nog niet beschoren zijn. Duitschland. B e r 1 ij n 1 F e b r. In do heden ge houden, druk bezochte vergadering van den Rijksdag werd de protest-motie van den sociaal-democratischen afgevaardigde Lede- bour tegen den vice-president Hohenlohe, die hem Zaterdag tot de orde had geroepen, bij enkele stemming verworpen. Voor stem den de sociaal-democraten, de vrijzinnige fracties en de Polen. Op het resultaat dezer stemming volgde groote vroolijkheid. De besturen van de verbonden van ';e lang'hebbenden in Rijn-, Elbe- en Wezer- gebied hebben in ecu nieuw adres aan den Bondsraad zich verklaard tegen het ont werp der Pruisische regeering betreffende de heffing van scheepvaarttollen en met ver wijzing naar de vroeger door hen geoefende kritiek verzocht om verwerping van het wets ontwerp. De Kamer van Iv ophar.del te Mainz heeft eveneens opnieuw verzocht om verwerping van het ontwerp. De algemeene vergadering van den bond van schippers Jus et Justitia te Mannheim hoeft zich verklaard tegen elke heffing van scheepvaarttollen De weigering van Saksen, toestemming te geven tot de scheepvaarttollen, staat thans vast. Het officieele Dresdener Journal meldt, dat het weigerende antwoord van Saksen geheel in overeenstemming met de redevoe ringen van den minister graaf Yitzthum en prof. dr. Wach eerlang r.al verzonden wor den" Het ^Pruisische voorstel tot invoering van scheepvaartrechten zal heden in den Duit- scheu Bondsraad behandeld worden. Daar naast Saksen en Baden tot dusverre alleen het groothertogdom Hessen weerstand heeft geboden aan de uitnoodiging van Pruisen, is voorlcopig slechts te rekenen op een op positie van tien stemmen in den Bondsraad, terwijl er veertien stemmen noodig zijn om een wijziging van de grondwet te beletten. De oppositie in den Bondsraad schijnt evenwel van meening in zoover succes te zullen hebben, dat zij er in zal slagen in het licht te stellen, dat 19 van de Prui sische kanaalwet van 1905, werkelijk niet slechts een interpretatie, maar een schen ding van art. 54 van de rijksgrondwet is. België. De Soir bericht dat de koning in de komende lente een bezoek zal brengen aan den president van de Fransche republiek. Antwerpen, 1 Januari. Volgens de Matropole hebben de prinsessen Stepha nie en Clementine in een brief aan de re geering verklaard zich op haar te beroepen om na te gaan welke goedeiren in do door Koning Leopold gecreëerd© stichtingen be- hooren aan de Kroon en welke particulier bezit van Koning Leopold waren. De ad vocaat van prinses Louise evenwél zou den afloop een er interpellatie in het parlement willen afwachten om een dagvaarding uit te brengen. Brussel, 1 Febr. De Gazette meldt, dat hertog Günther van Sleeswijk-Holstein zal verzoeken, dat aan prinses Louise rechts geleerden bijstand zal worden versohaft. L-» een mededeeling van de prinses meent men op te maken dat zij zioh er krachtig tegen verzetten zal. Plet procos schijnt op moeilijkheden te stuiten, daar de juridische toestand der prin ses wat betreft haar nationaliteit 6edert de echtscheiding, vrij verward is. Frankrijk. P a r ij s, 1 Febr. De Kamer heeft de begrooting van de Staatsspoorwegen aange nomen. Engeland* Men verwacht thans in Engeland alge- meer., dat voor de begrooting opnieuw wordt ingediend in het parlement, een mo tie aan de orde komt, waarin worden beves tigd de voorrechten van het Lagerhuis met betrekking tot fiuancieele wetten en de noodzakelijkheid wordt uitgesproken van een verandering in de betrekkingen tus schen beide Huizen. Noorwegen. Christian! a, 1 Febr. Het heden benoemde ministerie is als volgt samenge steld minister-president wordt de voorzit ter van het Storthng, Konowminister van buitenlandsche zaken de Noorsehe gezant te Londen, Irgensvan financiën de ambt man n Bergevan handel de eerst© bur gemeester van Christ.Lan.ia, Arotandervan arbeid de fabriekseigenaar Braennervan ©eredienst de rector van het seminarium van Tromsoe, Kvigstadvan justitie de asses sor aan het opperste gerechtehof, Scheel; van landsverdediging de le luitenant Buil van landbouw de directeur van de landbouw school Holtsmark, wanneer het Storthing de middelen voor deze laatste post toestaat. Daar op het oogenblik in Zweedsch Lap land een dicht sneeuwkleed ligt, dat de ren dieren belet, vcedsel te vinden, zoodat de dieren gevaar loopen te verhongeren, zijn eenige Lappen met 5000 rendieren over ie Noorsehe grens getrokken. Zij bevinden zich in Saltdal in het noorden van Noorwegen, waar de bodem slechts gedeeltelijk met sneeuw is bedekt en de rendieren voldoende mos vinden. Een verzoek van de Lappen cot de Noorsehe overheid om daar te .mogen blijven, schijnt niet te zijn ingewilligd. Daarop is een briefwisseling begonnen tus schen de Zweedsche en Noorsehe regeerin gen. Naar de berichtgever van de Köhi. Zig. te Stockholm mededeelt, zegt een officieuse mededeeling, dat de Lappen slechts ge bruik zouden maken van een recht, dat hun bij verdrag is verzekerd. Het Noorsehe orgaan Aftenposten be handelt de aangelegenheid uiterst scherp en kwetsend tegenover Zweden, Het blad schrijft o. a., dat het er veel van heeft of de Zweedsche overheid deze rendierverhui zing naar Noorwegen opzettelijk heeft doen plaats hebben, om invloed te oefenen op het scheidsgerecht, dat nog uitspraak moet doen in zake liet geschil over de weiden der ren dieren. Het blad voegt eraan toe, dat daar voor dan zelfs het oogenblik is gekozen, dat een nieuw ministerie in - oorwegen is be noemd, om het in deze kwestie op een dwaalspoor te voeren. Volgens een telegram uit Christiania heeft het Noorsehe ministerie van Landbouw den opper-houtvester en andere ambtenaren bevolen, te beletten, dat Zweedsche rendie- ren in de bosschen van Saltdal komen nn deze verwoesten. Ook de gendarmes aan de grens hebben opdracht ontvangen, te waken tegen het trekken van rendieren over de grens. Servië. De „Beogradisohke Novine" bespreekt don toestand in dén Balkan en zet uiteen dat de vredte op den Balkan de kieimen van ern stig gevaar in zacsh d'raagt, een gevaar dat dlc verscherping dier venihouiddinigen tusschen Turkije ©enerzijds, en Griekenland en Bulga rije anderzijds, steeds grooter zou worden. Daar ;t voorjaar al verrassingen zou kunnen brengen, moet Servië op alles voorbereid zijn teneinde desnoods eigen belangen te kunnen verdedigen Turkije. Konstantinopel, 1 Febr. Ad miraal Gamble, adviseur inzake vlootaan- Roman van 21 ANNA WAHLENBERG. Uit het Zweedsch door Betsy Bakker Nort. Toen Agnes buiten was gekomen, bedacht ze zich een paar seconden en sloeg toen rechts af, ofschoon ze anders links placht te gaan. Mafir om bij de school te komen, kon men ook den zijweg inslaan., die naai de andere villa's voerde, waar Robert met mevrouw Gyllensporre 'liep. Die was stellig wei wat langer, maar het weer was mooi, en Agnes hield ei- van een goede wandeling' te dloen. Dat wil zeggen, dit- laatste zei ze tegen zich zelf als om zich te verontschuldigen. Wat haar eigenlijk dreef op dezen zelden be traden weg was het witte gelaat, dat de pas veriaten had en nog voortdurend voor oogen had. Het lijden, dat het zoo wit maakte, was gegrond op een onmogelijkheid, en prikkel de h&ar daarom, maar toch kon ze niet nala ten medelijden met haar te hebben. Er was zoo veel werkelijk en ongeneeslijk lij den op de wereld, waarom zou men dan met de handen over elkaar blijven zitten, wan neer men zich bevond tegenover iets, dat op een vergissing berustte? Lang moest zo evenwel loopen, vóór ze een schemering bespeurde van den persoon, dien ze hij het hek had meienen te ontmoeten Niet voor ze a-eeidb een eind voorbij de villa van den kamerheer was, kreeg ze de beide wandelaars in 't oog, welke zij en Flora van uit het hoekraam bespied', hadden. Ze waren eindelijk omgekeerd en kwamen haar nu tegemoet, nog voortdurend in druk ge sprek verdiept. Eindelijk zagen ze Agn.es toch en groet ten vriendelijk. En toen ze elkaar op hetzelfde trottoir ontmoetten, moesten ze wel staan blijven om eenige woorden te wisselen. Maar in plaats van toen weg te gaan, liep Agnes mee in hun richting. Nu ze Robert toevallig trof, zei ze, zou ze hem graag wat willen zeggen. Mevrouw Gyllensporre haastte zich na tuurlijk om afscheid te nemen, vooral om dat zo nu bij haar hek waren, en de beide anderen den weg naar de hoofdstraat ver volgden „Ja," zei Agnes, tot antwoord op Ro bert's vragenden blik, „ik wilde je alleen gelukwensc.hen op je tienden trouwdag. Hij bleef staan en staarde haar aan. „Dat had ik vergeten'", zei hij. ,.0 Flora, kleine Flora! Ben je 'bij haar ge weest?" vroeg hij haastig. „Ja, ik kom juist van haar. Ze had het feestelijk voor je gemaakt met bloemen en aangestoken kaarsen. En we stonden in het hoekraam en zagen je aankomen met mevrouw Gyllensporre. Maar toen je den zijweg met haar insloeg, dixifde Flora a'lle lichten uit. „Mijn kleine Floramijn. arme kleine Flora", herhaalde hij zacht in zich zelf en liep eenige oogenblikken zwijgend door. „Ik zag van morgen wel dat er iets bizon - ders was", vervolgde hij daarop, „ze deed zoo vreemd. Het was alsof ze iets bizon- ders meende met alles wat ze deed, of ze iets van mij begeerde. Ik merkte het wel, maar gaf mij geen tijd om er aan te denken. Ik ben zoo onnadenkend' ik ben een on dier. „Maar waarom zegt ze niets? Waarom kan ze niet spreken zooals anderen 1" „Ja, waarom kan ze dat niet!" herhaal de Agnes. Plotseling bleef Robert op dezelfde wijze staan als zoo even, alsof hij niet kon zeggen wat hij op het hart. haicli, als hij niét bleef staan „Agnes!" zei hij. ,,Zeg, is ze geen kleine zeemeermin, die haar mooie stem geofferd heeft om hier bij ons op de aarde te komen en ons leven te leven? Zij is niet echt een van de onzen, maar als ze kon •spreken, dan zouden we luisteren naar zoo ieits moois-, allis onze ooren neg noeit ge hoord hadden." llij 'liep eenigen tijd verstrooid' door, ver diept in zijn gedachten, maar ontwaakte daaruit, en trok Agnes haastig met zich naar een zijstraat in een kleinen winkel, waar de bloemkweker van de plaats zijn 'produkten verkocht. Hier verzamelde hij liet beste, geurigste en kleurrijkste wat er was tot een ruikei*, zoo groot, dat zijn hand dien nauwelijks kon omvatten. En toen ze weer buiten kwa men, nam hij er een deel van en gaf dat aan Agnes „Ik kan je niet genoeg danken", zei hij, ,,maar je begrijpt mij toch, dat weet ik. Je bent immers mijn vriendin, mijn beste vrien din onze vriendin. Welk een schoonheids macht bezit goedheid ik zou willen knie len voor je." Er was liefikoooende innigheid in zijn ge voelige, buigzame stem. En terwijl hij kaar ihandi drukte, zag hij haar in de oogen op een wijze alsof hij werkelijk geknield vóór haar ilaig. Nadat Agnes thuis gekomen was, bleef ze lang onbeweeglijk zitten, met het gezicht in haar bloemen, bedwelmd, maar niet alleen van den bloemengeur. Hij had voor haar geknield. Hii had haar goed genoemd. Tezeifder tijd voelde ze zich het allergeringste der wezens en verheven tot de wolken. Haar, de onbeteekenende onderwijzeres, niet jong, noch mooi meer, als ze het ooit was geweest., had hij, de heer lijkste man, dien ze ooit had ontmoet, zoo gehuldigd en aangebeden. Zij was het niet waard, malar ze voelde zich even dankbaar hiervoor als voor 's hemels oneindige, on- vorschbare groote genade. Hij had. haar goed1 genoemd Ze was het niet, maar iz'e wnilide het wordenze wikte allo goede machten dier liefde vragen haar te hel pen om hef te wiortden. En te midkien van lvaar móóie, geurige bloemen, barstte ze uit in een verfriSecilieivcT, verlichtend snikken. XIV. Terwijl ze daar zoo zat, herinnerde zij zich dat een orief van Ernst Kuleman op nieuw lang onbeantwoord 'had gelegen. Haar gedachten waren zoo bezig geweest op een andere plaats, dolt ze geen enkele -voor hom over had. Een aneïer bad behoefte aan haar. En vervuld van geluk dat ze dezen andere 'kon naderen en iets voor hem kon zijn, had ze de donkere herinnering van den armen eenzame van zich geschoven, die op haar wachtte, en voor wien zij h-et begrip van alle romantiek en poëzie was. En ook had ze dezen keer hi Zondier weinig' i lust om te antwoorden, want zijn brief w-aa geschreven otp een heel neerslachhigen toon, en bevatte zulk een smeekend verzoek om een beetje sympathie dialt zij niet wist op wöiK een WijtZe ze hem kon opvroolijken en kalmeer en. Wat ze haid te geven, was im mers niet wat liij begeerde, j Maar nu had ze plotseling lust hem te j sohrijven. Ze nam zijn brief en les dien floor, met den blik op haar blioomen, zat i ze een poos .te denken. Toen nam ze de 1 pen en begon, zooals gewoonlijk, met het j bovenschrift: „Ernst Kuleman!" Hij had haar verzocht 'hem zoo te noemenofschoon 1 ze anders niét tot. grooter vertroaweHjklieidi j waren gekomen, dian dat ze béiden elkaar I met u aanspraken en hij baar „juffrouw I Agnes'' noemde. I Z.e haid zijn hoennkloning niet willen beant woorden dioor hem toe te staan haar bij haar naam te noemenmaar Ook wiillde ze zijn ver zoek niét afslaan om hem nieit te beJeodn-gen „Ik weet dat u terneergeslagen is en u ongelukkig gevoelt," schreef ze, „en toch héb ik u niet geschreven. Tk heb het niet gekund, omdat ik meende u niets te zeggen te hebben, maar nu kan ik. En ik zeg u, meen niet diat u ongelukkig is, omdat u liefheeft en niet kunt leven met degene die u lief heeft. Beter is het onge lukkig lief te hebben dan met te weten wat liefhebben beteekent. Recdb hel liefhebben zélf is een zogen, een genade, een gave, die boven allen verheft, i Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1