Vrijdag II Februari 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. DROOMLEVEN. Wl' Jnargang. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Pm 8 maanden voor Anierafoortf l.OO. Idem franco per post- 1.80. Alsonderiyke nummers- 0.05. Deze Courant rersehgnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest* dagen. gdvertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens by de Uitgeven in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Ven 15 regels f 0.50. Elke regel meer 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents by vooruitbetaling Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Btad, by abonnement. Ie»' circulairebevattende de voorwaarden, werdt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Duitschers en Czechen. De onderhandelingen tusschen Duiteohers en Czechen, die de regeling van werkzaam heden in den Boheem&ohen landdag en daar mede indirect de gelegenheid tot arbeid voor dien Oostenrijikechen Rijksraad, golden zij weer eens en wel voor langen tijd afge sprongen. Een overeenstemming tusschen de vertegenwoordigers van beide volken waar van zooveel, niet alleen voor de welvaart van Be' emen dodh ook voor die van het gan- 6che rijk, afhangt, i6 niet tot stand geko men, en om ernstiger gevolgen te voorko men, welke zich bij eene hervatting der Duitsche obstructie zouden kunnen voordoen heeft men den landdag kortweg verdaagd, zonder dat hij ook maai- een poging tot we zenlijken arbeid heeft ondernomen. Het eigenlijke en onoverkomelijke twistpunt tus schen de bedde Boheemsche volksstammen vormen de door de Duitschers opgestelde eisohen, voornamelijk de verdeeling van het land in twee groote bestuursgebieden, waar van het ééne. giootere, de districten met de Cz.chische, het kleinere die met de u sche bevolking zou moeten omvatten, terwijl een derde groep die gebieden zou moeten om- abten, waarin het percentage van het in de minderheid zijnde ras een zeker maximum, ongeveer 20 zou te boven gaan. Deze oiseh werd door de Czechen met nadruk van de hand gewezen, twintig jaren nadat ze in plechtige verdragso ve reen komsten tussc hen de vertegenwoordigers van beide volken was toegestaan, om daarna wel is waar op het aandringen van het jong-ozeohisch radicalis me te worden losgelaten. Thans heeft zich de strijd aXgeepeeld i den vorm van een twist over de regeling van werkzaamheden, doordat de Czechen van de Duitschers een waarborg voor de verdere beraadslaging der economische voorstellen verlangden, terwijl de Duitschers hunnerzijds zulk een toezeg ging alleen wilden geven wanneer gelijk- tijdig^van Czeehische zijde een toezegging tot eene tegemoetkomende behandeling hun ner nationaal-politiek eisohen werd gegeven. Daar dit werd afgewezen zijn de onderhan delingen afgesprongen. De Czechen zoeken thans alle schuld op de Duitschers te schui ven en liet is wel mogelijk dat het Czechi- sche fanatisme, door de radicalen gestijfd, opnieuw uitslaat. Op den eersten aanblik lijkt het werkelijk alsof de verbinding van belastingkwesties met nationaal-politieke eisohen zooals dit aan het optredlen der Duit- sdhers ten grondslag ligt, een fout is. Daar entegen moet er rökening mee gehouden wor den dat dit obstructie in den Boheems ch en landdag waaronder immers de Duiteche be volking even ernstig 1 ij dit als de Czeehische voor de Duitschers het laatste wapen is om bij de Czeehische meerderheid voor hunnen nationale wenechen gehoor af te dwingen. Het ware ook wellicht ditmaal tot een over- aenstemming gekomen de goede wil scheen aanvankelijk aan beide zijden aanwezig warmeer niet aan Czeehische zijde het. radi calisme van sommige in bepaalde lagen der stedelijke bewolking zetelende opruiers de Czeehische afgevaardigden tot esn onver zoenlijke houding hadden aangezet. Ander- zijdis ging het den Duitschers precies eender werden dbor de achter hen staande Duit sche kiezersmassia's in een terugtocht verhin derd. En zoo is de 6taat vau zaken weer even troosteloos als vroeger. Nog altijd heb ben de on verzoen lij ken te veel invloed op de politiek. Om deze gevaarlijke elementen uit te schakelen' schijnen er nog erger nood toestanden te moeten heerschen dan diegene waardoor het. rijk nu reeds sedert tientallen van jaren wordt geplaagd.. Duitichland. B e r 1 ij n 10 F e b r. In het Pruisi sche huis van afgevaardigden hield heden, in den beginne door de linkerzijde inet ,.Pfui" geroep ontvangen, hetwelk de rech terzijde met „heraus" kreten beantwoord de, de minister-president naar aanleiding van het kiesrecht voorstel een lange rede voering, waarin hij allereerst de practische resultaten van het drie-klassen-kiesrecht be sprak. Hij trachtte aan te toonen, dat de tot dusver bestaande Pruisische wetgeving noch een bureaucratisch noch een eenzijdig plutocratisch karakter heeft. Hij wees op de inkomsten- en de vermogensbelasting, welke nog menigen democratischen staat ontbreken. De regeering vertegenwoordigt niet de eenzijdige conservatieve aanspraken van de conservatieve ambtenaarsklasse. Zij dient den staat en niet de een of andere partij, welke ze ook zijn moge. „Geene den staat welgezinde partij" zoo ging de minister-president, voort ,,kan wenschen dat het bestuur van den staat partijdiensten bewijst aan het conser vatieve organisme. Pruisen's organisme kan slechts behouden blijven wanneer het door een vrijen, geest zonder vooroordeel en wordt vervuld.'' In het verdere verloop zijner rede wees von Bethmann Hollweg er op, dat de maatschappij alleen dan van de onderste la gen van den staat uit voor de politiek kan worden rijp gemaakt, wanneer in haar prac- fcischen arbeid zich het verantwoordelijk heidsgevoel ontwikkelt. Voortgaande zeide von Bethmann Holl weg dat de regeering niet uit vrees voor e sociaal-democraten terug zal wijken. Het Pruisische kiesrechtontwerp riep over het al gemeen in het rijk zulks eene belangstelling te voorschijn, wijl velen wenschen dat Pruisen door het kiesrecht zoo zou worden gedemocratiseerd, dat ook een gedemocra tiseerde bondsraad de lotgevallen van het Rijk bepaalde. Tegen dezen ontwikkelings gang zullen wij ons verzetten. Hierop ging de minister-president op de bijzonderheden van de kiesrechthevvorming in. Hij ein digde zijne redevoering onder levendigen bijval van rechterzijde en centrum en pro testen van de linkerzijde en de sociaal-demo craten. Het Jongcrechische partijblad Narodni Listi te Praag bevat een uiterst heftigen aanval op Duitschland wegens het Pruisi sche ontwerp op de scheepvaartrechten. Pruisen, zoo wordt daarin gezegd, is voor nemens alle internationale verdragen met de voeten te treden en Oostenrijk's belangen ernstig te benadeelen. Te Berlijn gelooft men, tegenover Oostenrijk zich alles te mo gen veroorloven uithoofde van de platoni sche vriendschap in de Bosnische quoestie bewezen, of te doen alsof Oostenrijk niet bestond. Dit is een aanranding van Oos tenrijk's levenvoorwaarden, die de reeds ge ringe sympathie voor het verbond nog ver der zal verminderen, zegt het blad. Te Berlijn loopen verlovingsgeruchten. Prinses Victoria Ixiuise, de 17-jarige doch ter van keizer Wilhelm, zou zich dit voor jaar verloven met prins Arthur van Con- naught. Volgens den cerrespondent van den Temps is echter de prinses bestemd voor den 27-jarigen erfgroothertog van Mecklenburg Stelitz, die als luitenant bij de garde uhlauen te Postdam in garnizoen ligt België. Aan den Duitschen gezant te Brussel, graaf Wallwitz, is op zijn verzoek ontslag verleend. Wij meldden reeds dat, terwijl Engeland op de Kongo-conferentie den ge zant Sir Hardinge, België den minister van buitenlandsche zaken als gevolmachtigde aanwees, Duitschland merkwaardig genoeg den gezant WalTwitz voorbij ging en twee geheime raden uit Berlijn benoemde. Ver moedelijk is hierin de aanleiding tpt de ont slag-aanvrage gelegen. Frankrijk. Iu de Kamer heoft de radicaal Zoly de reigeeriiig geïnterpelleerd over het ongeval met het best u uibare luchtschip ,Républi- que". Het sclhip was, zoo betoogde hij, uit een te zwak omhulsel vervaardigd. Ook be treurde hij liet, dat Frankrijk zulk een ge ring aantal bestuurbare luchtschepen bezat en zich door andere landen, in het bijzon der door Duitschland, laat overvleugelen. De minister van oorlog antwoordde, dat bij her uitzenden van de ,,République" naar de manoeuvred, ?Jlle voorziongmaatregeilen ge troffen waren, en dat niets aanleiding had gegeven, onheil te duchten. De averij die het schip kort te voren had opgeloopen, was met de uiterste zorgvuldigheid hersteld. De meta len schroeven had men behouden omdat hou ten schroeven eerst in den laat eten tijd, d.w.z. bij den kanaaltoeht van Blériot, deug delijk gebleken waren. In de toekom&t zou den houten schroefbladen worden gebruikt. Thans ondt-rzc ;>kt het departement of in de toekomst de luchtschepen ook uit andere stof vervaardigd kunnen worden dan die welke tegenwoordig daarvoor wordt gebruikt. Zoly deed vervolgens opmerken, dat Duitschland in October 1910 24 bestuurbare luc-hisdlvepen zou bezitten, waaronder 4 Zep pelins, 5 Parsevals en 4 Grose-ballons. Frankrijk mocht niet achterblijven. Het incident met den kabinetschef, gene raal Toutée, die in de zitting \an de Kamer den aan hem ondergeschikten en mede aan het ministerie van oorlog verbonden kapi tein Savoureau, welke hem voorbij was ge gaan bij het overhandigen van verzoekschrif ten aan den minister, zijn feilen onder het oog bracht en terwiji de kapitein aan eenige Kamerleden van het voorgevallene verslag deed, dezen min of meer krachtdadig gelast te zich te verwijderen, daarmede tevens een inbreuk plegende op 't gezag van den Kamer president, dreigt een muisje met een staartje te worden. De innerlijke oorzaak tot het gebeurde schijnt eigenlijk geweest te zijn, dat men generaal Toutée verdenkt de aan den minister gerichte verzoekschriften niet allen dezen in handen te stellen, ten einde in vloed uit te oefenen op de promoties. Sedert eenigen tijd moeten vele republikeinsche officieren stelselmatig van bevordering zijn uitgesloten. In de pers vindt de klacht uiting dat aan het militaire kabinet -ich klieken zijn gaan vormen, republikeinsche en anti-republikeinsche, die elkander voort durend bestrijden. De senator Gervais, li l der legercommis- sie, heeft de leden van het militaire kabinet 'beschuldigd slechts op persoonlijk voordeel van hunzelve en hunne vrienden bedacht te zijn. Een aantal afgevaardigden willen, zoo bericht men. den minister van oorlog er toe nopen om de officieren bij zijn kabinet gedetacheerd weer naar hunne regimenten te zenden en althans voor de corresponden tie met bet parlement burgerlijke ambte naren aan te wijzen. Intusschen is de ont slagen generaal Toutée in de „France Mili taire" gaan schrijven over de beschuldiging van den senator Humbert, dat hij zijn vriendjes zou hebben bevoordeeld. Bevestigd wordt dat naar aanleiding van het vertrek van generaal Toutée de minis ter van oorlog zijn kabinet met geheel nieuwe personen wil bezetten. Het congres der Fransche geunifieevde socialisten te Ni mes, heeft met 193 tegen 157 stemmen zich verklaard voor de motie Vaillaut, waarin wordt te kennen gegeven, dat hoezeer op de bepalingen van het ont werp betreffende de. werklieden-pensioenen nog al wat valt aan te merken, dit ontwerp toch 't- recht der werklieden op onderstand erkent. Aan de afgevaardigden der partij wordt misdieu opgedragen om in het par lement vóór de wet te stemmen, onder ge houdenheid aan hunne stem een verklaring te doen voorafgaan van niet-algeheele in stemming. Bovendien wordt hun opgedra gen om in het land krachtig propaganda te maken voor verbetering der wet. Engeland. Londen, 11 Febr. De conservatieve bladen verklaren, dat het kabinet ten op zichte zijner plannen verdeeld is. De liberale Daily Chronicle loochent de geruchten om trent bestaanden tweespalt, doch de Daily News zegt den vasten indruk te hebben ge kregen, dat het kabinet is bijeengekomen, wijl een min of meer ernstige crisis dreigt. Londen, 10 Feb r. Fialay, unionist, is gekozen als vertegenwoordiger der univer siteiten te Edinburgn en Standiews met 5205 stemmen togen 2693 op den liberaal Simpson Londen, 11 Febr. Redmond, de lei der -Ier Iersche nationalisten, heeft gistereu- uvond te Dublin een verklaring afgelegd, welke van veel gewicht is bij den politieken toestand. Met het oog op liet feit, dat zelfs de uiterste fractie der liberale pers pas schoorvoetend de noodzakelijkheid 'had er kend om, wegens de financieele behoeften der regeering, de be groot ing af te 'handelen voor de actie tegen de Lords te beginnen, stond Redmond stil bij het feit, dat de partij der nationalisten meer aaneengesloten en mach tig is dan ooit eenige partij. Hij zeide, dat Ierland noch kon noch wilde goedkeuren, dat de regeering de begrooting eerst zou af handelen en de kwestie van het vetorecht der Lords uitstellen. De partij der Iersche nationalisten heeft te Dublin eene vergadering gehouden, waar in John Redmond opnieuw tot. voorzitter werd gekozen. Verder werd met algemeene stemmen besloten de aanhangers van O'Brien uit de partij uit te sluiten. Italië. Het lastige vraagstuk van de subsidee- ring der Italiaansche stoomvaartmaat schappijen, dat aan de Italiaansche regee ring reeds zooveel moeite heeft veroorzaakt, schijnt thans door den minister van marine Bettolo opgelost te zijn. Er zal nl. een trust worden gevormd van de vijf in aan merking komende maatschappijen, met financieelen stem van de Banca com mer ci ale, de Credito Italiano en de Banca di Roma Gesubsidieerd worden alleen post- lijnen, politiek-commercieel© lijnen en de kustvaart, terwijl ook aan de scheepswer ven faciliteiten zullen worden verleend. Spanje. De bladen te Madrid geven de volgende lezing van het verloop van de crisis. Toen Moret Woensdagmorgen den Koning het be sluit tot ontbinding van de Cortes ter on- derteekening voorlegde, verlangde deze te voren beslist te weten of die geheel© liberale partij onvoorwaardelijk op de hand van Mo ret was. Moret bood daarop zijn ontslag aan, opdat de Koning zich daarvan zelf zou kun nen vergewissen, het/geen dé Koning aan nam. Bij de besprekingen van de Koning met de liberale stiaatslieden bleek daarop, dat niet allen het eens waren met Moret. De onmiddellijke aanleiding tot de cruris was intussclien de omstandigheid, dat graaf Roiiisnonee, die niet al zijn eisohen met be trokking tot de verdeehng van dè zetels in di Cortes bij de komende verkiezingen inge willigd zag en zich daarom achteruitgezet voelde, het voorzitterschap iu de provinciale commissie der liberale partij neerlegde, om dat de republikeinen in te groote getalen in den gemeenteraad van Madrid waren toege laten Romano nes' voorbeeld wend gevolgd door de andere leden van de commissie. Daar ook andere Ieders ontevreden waren en vreesden, dat Moret een Kamermeerderheid zou vor men, welke hem persoonlijk was toegedaan, ztg deze zich genoodzaakt zijn ontslag aan te bieden. Algemeen betreurt men de voort durende on©enigheid tusschen de liberalen onderling, waarvan slechts de clericalen partij trekken. Van de nieuwe minister» i.s Merino, mi nister van binnenl. zaken, de schoonzoon van den vroegoren liberalen leider Sagasta. Hij staat neutraal tegenover de verschillen de groepen van de liberale partij. De mi nis- bei van justitie Valarino was laatstelijk ad vocaat-generaal bij het hoogste gerechtshof. Dj minister van openib. werken Cableton, is een oud-liberaal parlementslid. De minis ter van oorlog, generaal Aznar was kapitein- generaal van Valencia en geniet in liet ©ger veel sympathie. Het nieuwe Kabinet maaikt geen ongun- stigen indruk. Moret hoeft verklaard het niet te kunnen ondersteunen. Daarentegen wil de vroegere conservatieve minister-pre sident Maura thans de betrekkingen tot de libeialen wel weer opnemen. Hongarije. Budapest, 10 Febr. Hierouymi, de minister van handel, is bij een aanvul lende verkiezing tot afgevaardigde voor Iglo gekozen. Turkije. Met den dag, zoo luidt een bericht uit Saloniki, verergert de toestand van Abdoel Hamid, den gewezen sultan van Turkije, die thans verblijf houdt in de villa Alatini. Montan t>#n 29 ANNA WAHLENBERG Uit het Zw«edsck door Bktit Bakker Nokt. Ja, zoo was het en zoo zou het blijven. Robert's karakter was zoo, en iets anders was ondenkbaar. E|.i zielf vtólkte ze, wensebte ze hen niet anders. Juist het goede, edele mensoh iu hem aan bad 'ze. Ala ze zich slechts tijd gaf, om in zich zelf te zien en zijn ih!andleliin,gen te door- vorsohen, en ze zijn beweeggronden dn het rechte Üiidhit zaïg, dan begreep ze hem altijd, en die korte lt wijf el aan den aard van gevoe lens jegens (haar verdween als nevel voor zonneschijn. Wat Flora betreft, deze sdheen werkelijk 'lichter van gemoeid dan gewoonlijk, nog langen tijd na dien merfewaardigen Zondag avond ze wond 't prettig om men Robert naar de stak! te gaan en reisplannen voor den zomer te makenZe voelde zelfs plot seling belangstelling voor haar toilet, waar van ze in 't algemeen weinig studie maakte. Nu een-s was het een j-apon, dian een hoed', dan een kleurig lint dlait ze rich aanschafte. En ze was niet meer zoo -bang voor kleuren. Wel waren ze ooik nu nog discreet, maar heit waren toch kleuren, levendig, en haar uiter lijk vertioogend. Aangespoord dóór eenige onbekende oor zaak of gedwongen door een geheime reden, -had ze een etap gekllaan buiten liaar terugge trokkenheid. Ze wilde toonen dat ze er was, en dit was dó heftigste wij zie. waörop ze kon deelnemen aan dón strijd o-m het 'leven, en te -gelijlker tijid was het een over winning op haar iegen natuur. Maar .zoo l-angizaimerhand (begonnen op nieuw de schaduwen te vallen over haar vroolij-ke stemming. Degene, die haar opmerkzaam gade&locg, kon zien hoe dikwijls en haastig haar ge zicht verduisterde, en wel zonder «Ést men met eenige zekerheid de aanleiding kon ra den. Deze kon gevonden worden in eenige woonden, die onder hóf gesprok geuit wer den, of in iemand's gelaat, dat van uitdruk king veranderde. Maar even goed. kon het een getdlacihte zijn, in hwar eigen ziel ont staan Een onrust, diie kwam en ging, scllieen haar innerlijk te wegbranden. Als men on voorbereid haar blik ontmoette, scheen het of ze zat te luisteren, en men kreeg den in druk dat ze dingen hoorde en vernam, die geen ander opving. En dan was er nog iets wonderlijks. Haar lianden waren niet. ais die van een ander; ze waren tegenwoordig zoo merkwaardig warm, een warmte zoo doordringend, dat men zich afvroeg of koorts blad. Maar daar ze altijd verklaarde, da» ze volkomen gezond was, vergat men dat wo-niderfijk gevoel, tot de volgende aanraking weer opviel als iets ongewoons en on natuur lijks. 't Kwam A/gnes voor, dat ze in een zeer prikkelbare stemming verkeerde, ofschoon ze alles deed om elke uiting daarvan te on derdrukken En wat deze prikkelbaarheid veroorzaakte was natuurlijk hetzelfde on verstandige getob, dat haar vroeger gekweld had. Agnes wenschte dal ze nog eens met haar kon spreken als op dien namid dag, toen ze bij Katar op de chiaise- longue zat en heel ongezocht haar waarnemingen vertelde van Robert's gevoe lens en oordeel betreffende een persoon, die jzjoo vaak in haar gedachten wais. Dit zou Flora goed gedaan ljebbe», misschien had haar dat weer tot rede gebracht maar de gelegenheid daartoe ontbrak volkomen. Als ze alleen waren, noemde Flora nooit den naam van de bedoelde persoon, en ontweek alles was het gesprek op haar kon brengen. En 't was niet gemakkelijk iets aan tft roe ren, dat. nooit genoemd werd. Misschien had haar wantrouwen ook nieuw voedsel gekregeneenig gerucht, eeniig sa mentreffen van omstandigheden, die zij op haar eigen manier uitiegde. 't Was bij voorbeeld mogelijk dbtt ze zich allerlei din gen inbeeldde, omdat Robert, een paar maal Ester Gyllensporre aangetroffen had bij den rechter Ekviali. De zuster van den rechter, voor altijd door ziekte attn haar bed gebonden, was verheugd over elk bezoek, dat de grauwe eentonig heid van haar dagelijksoh leven verbrak. En Agnes, die haar heel dikwijls placht te bezoeken, had bij déze gelegenheden wel eens andere bezoekers aangetroffen,, onder andteren oo-k Robert en Ester Gyllensporre, Ze had ihen elk afzonderlijk en ook te za- men d-aar ontmoet. En ze had' gemerkt dat 'het gerucht van deze onschuldige ontraoe-» ting Flora had bereikt en waarschijnlijk in haar verbeelding groote afmetingen had aan genomen, ofschoon ze wel wist dat Robert. werkelijk zakelijke redenen had om den rechter te bezoekenwant nu en dian had 'hij diens juridische hulp noodag. Bovendien had Ester Gyllensporre een gezelligen aard, en men zag haar overal. Het was volkomen ongerijmd dat ze zich zoo verdiepte in getob over die kwestie, maar wie kon weten? En nog ongerijmder scheen Ague's zulk een mogelijkheid na een nieuw bezoek, dat ze bij den rechter bracht. Toen ze bij de zieke binnentrad, waren daar reeds die rechter, Robert en Ester Gyl lensporre, allen verdiept in een druk ge sprek, dat afgebroken werd zoodra ze bin nentrad. En het wonderlijke was, dat het gesprek niet weer aan den gang scheen te kunnen komen, hoe spraakzaam Agnes ook tracüitbe te zijn. Dat beleecligde haar. Ze was niet. gewoon aan zulk een ontivangst En tien slotte zweeg ook zij, zoodlat juffrouw Ekvall alle moeite 'had! het discours gaande te 'hioudien. Maar de kwelling duurde gelukkig niet langna een paar minuten minuten stond Ester Gyllensporre op om afscheid te ne men, en even daarna Robert, waarna ook de rechter naar zijn eigen kamer vertrok. Juffrouw Ekvall en Agnes wisselden eenige gedwongen woorden, daarna werd het zoo goed als stal. Toen richtte de zieke een blik vol milde vriendelijkheid op Agnes, en klopte haar vertrouwelijk op den arm, als wilde ze haar om verontschuldiging vra gen. Ze voelde dat de situatie een verkla ring noodzakelijk miaiakte tegenover zulk een intieme kennis als Agnes. „Arme Bator" zei ze „Ze heeft haar vrienden in deze tijden noodig." „Haar vriendin?" herhaalde Agnes „Ja, niijn broer lweit ze vooral noodig, maar ook de aoideren." Nu begreep Agnee. Was het waar wat er gefluisterd werd, dat ze van haar man wilde scheiden Ja, het was waar,, 't Was zoo goed als beslist. En het. wanen haar aangelegenhe den waarover ze diaar straiks zoo druk aan het praten waren, enn daarom viel 'het hun moeilijk een gesprek over onverschillige din gen te beginnen. Dat. was due de reden van Eet ar Gyllonsporre's bezoeken. Agnes' oerste gedachte was naar Flora ge vlogen Als het. waar was, dat- deze bezoe ken haar verontrustten, dan kon ze eens zien hoe dwaas ze was geweeat. Robert zou haar 't nieuwtje weQ vertellen. Als het geen geheim voor hem was, dan moest, het dat ook niet. voor zijn vrouw zijn. De zieke had Agues dringend verzocht te rug te komen. En eenige dagen later be sloot deze haar gegeven 'belofte te vervullen. Maar gewaarschuwd door liet ongelukkig sa mentreffen van den vorigen keer, iiaju ze voorzichtig maatregelen om te vernemen hoe het stond voor ze binnentrad. Eu 't was of 't ongeluk haar vervolgde, ook nu hoorde ze, dat Ester GyMeneporre haar voor was Nu, dat dóed er eigenlijk niets toe. Integendeel, dan kon zo de aan- trekkingskraeli/t volgen, die grooteir was. En op den straatweg gekomen, richtte ze ltaar schreden naar de Landdljache villa's. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1