BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ HET VAX Openbare vergadering van den gemeente raad op Dinsdag 25 Januari 1910, des na middags ten half twee ure. Voorzitter de heer burgemeester fhr. J. W. A. Bar chin an Wuytiers. Tegenwoordig de heeren wethouders M. L. Celosseen T. Sanders, de heeren R. G. Rij- kens, H. Kroes, M. R. N. Oosterveen, J. W. Jorissen, A. A Hamers. A. M. Tromp van Holst, D. Gerritsen, H. W. van Es veld', A. H. van Kalken, N. Veis Heyn, C. J. Plomp, S. J. van Duinen, \V. Salomons, D. Ruys en J. C. Rolandus Hagedoorn en dc secretaris mr. dr. J. C. Stenfert Kroese. Do Voorzitter. Mijne heeren, de wisseling van het jaar, die sedert onze laatste vergadering heeft plaats gehad, geeft mij aanleiding om voor een oogenblik terug te zien op "het afgeloopen jaar, dat zicb bij zonder heeft gekenmerkt door droevige en blijde momenten. Droeve toen wij stonden bij de graven van de beide mannen, die gedurende eene lange reeks van jaren met ons hebben samenge werkt aan de bevordering der belangen van de gemeentede heeren Visser en Heyligers, wier beeld ons nog zoo duidelijk voor den geest staat zooals zij hier met ons gezeten waren aan oéze groene tafel, en blijde mo menten bij de geboorte van prinses Juliana en die feestelijke herdenking daarvan, onder do goede leiding van den wethouder Celoese op den verjaardag van H. M. de Koningin. De annalen van Amersfoort zullen de her innering aan een en ander voor het nage slacht bewaren Ook verdient b.jzondere vermelding dat mag zeker ook onder de verblijdende momenten gerekend wórden dat de schoone verkeersweg naai* Soestdijk, die door uw vriendelijke en voor mij vereerende be schikking den naam van uwen tegenwoordi- gen voorzitter draagt, in het afgeloopen jaar voor het publiek verkeer is opengesteld en dat nu reeds is te voorzien, dat die weg voor de toekomst van Amersfoort nog meer be looft dan men heeft kunnen verwachten. Ik wil den blik van liet jaar 1909 niet afwenden zonder mij lie hulde en erkentelijk heid gebracht te hebben aan alle gemeente ambtenaren, hoog en laag, voorden ijver, de toewijding en de werkkracht, die zij aan den dag gelegd hebben, waardoor, niettegen staande het vele werk dat was te verrichten in eiken tak van dienst, een geregelde gang van zaken plaats had tot groote tvredenheid van B. en W. en zeker ook van den raad. En nu staan wij weder aan het begiu van eene nieuwe periode, waarin ik u toewensch Gods besten zegen in uw gezin en in uw werkkring. Moge die zegen ook rusten op de ernstige taak, die u opnieuw wacht als leden van den raad, en de gemeente Amers foort onder .het goede beleidi van bet ge meentebestuur in ontwikkeling en bloei blij ven toenemen. (Teekenen van instemming). De heer van Esveld. Mijnheer do voorzitter, namens den raad dank ik u voor de vriendelijke woorden, die iu deze eerste zitting van het jaar door u tot ons zijn ge richt. Ook wij hopen, dat wij onder uwe leiding en met den steun van de leden van het dagelijkech bestuur en van den secretaris in den loop van dit jaar veel goeds zullen ondernemen. Waar door u gewezen is op het vele werk, dat in het afgeloopen jaar is ver richt, hoop ik, dat in dit jaar het belang rijke werk, dlafc ons waclit, door onderlinge samenwerking tot afdoening moge komen en dat ook dit jaar in de geschiedboeken van de gemeente Amersfoort met gulden letteren zal worden ingeschreven. (Teekenen van instemming). De Voorzitter. Ik dank dén heer van Esveld voor zijne vriendelijke woorden. Ingekomen zijn de volgende stukken a. Een schrijven van den minister van Binnenlandse he Zaken van 31 December 1909, no. 8753, afd. H. M. O., houdende bericht, dat de benoeming van dr. T. P. Sevensma tot tijdelijk buitengewoon leeraar aan het gymnasium wordt goedgekeurd. Voor kennisgeving. b. Schrijven van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 27 December 1909, 3e afd., no. 4791/3170, 'houdende bericht, dat zij het raadsbesluit van 30 November 1909, no. 434, betreffende de subsidie voor het arm bestuur, voor kennisgeving hebben aangeno men. Alsvoren. c. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 3 Januari 1910, 3e afd., no. 4854/20, tot goedkeuring van bet raadsbe sluit van 21 December 1909, no. 477, be treffende verhuring van een perceel aan de Kampstraat. Alsvoren. d. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 3 Januari 1910, 3e afd., no. 4950/14, tot goedkeuring van het op 21 December 1909 vastgestelde 4e aanvullings- kjohier van de inkomstenbelasting, dienst 1909. Alsvoren. e. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 3 Januari 1910, 3e afd., no. 4853/21, tot goedkeuring van het raadsbe sluit van 21 December 1909, no. 479, be treffende machtiging tot het aangaan van een tijdelijke geldleening. Alsvoren. f. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 3 Januari 1910, 3e afd., no. 4852/28, .tot goedkeuring van het raadsbe sluit van 21 December 1909, no. 478, tot wijziging der begrooting, dienst 1909. Alsvoren. g. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 3 Januari 1910, 3e afd., no. 4874/22, tot goedkeuring van het raadsbe sluit van 21 December 1909, no. 476, o.a. betreffende onderhandsche verhuring van een terrein aan de Wolfertstraat. Alsvoren. h. Schrijven van Burgemeester en Wet houders van 21 Januari 1910, afd. I, no. 115, 'houdende toezending van een proces verbaal van de opname van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Ter secretarie. i. Van de commissie tót wering van school verzuim bet verslag en de rekening en ver antwoording over 1909. Alsvoren. j. Eene mededeeling van dr. T. P. Se vensma, dat hij zijne benoeming tot tijdelijk buitengewoon leeraar in de Hebrceuwscbe taal aan het gymnasium aanvaardt. Voor kennisgeving. k. Eene dankbetuiging van mej. E. M. van Hamersveld, voor hare benoeming tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de school aan de Puntenburgerlaan. Alsvoren. 1. Een dankbetuiging van H. Jansen, boschbaas op Birkhoven, vóór de hem ver leende gratificatie. Alsvoren. m. Van de Kamer van Koophandel en Fa brieken d© rekening en verantwoording over 1909. Ter secretarie. n. Van curatoren van het gymnasium het verslag over 1909. Alsvoren. 0. Voorstel van B. en W. om aan Bakke- nes, huurder van de voormalige direc teurswoning van de oude gasfabriek, nog te verhuren een stuk grond', gróót 125 M2., te gen 5 per jaar. Op voorstel van den voorzitter wordt de behandeling van dit voorstel spoedeischend verklaard. De heer Hamers. Ligt deze grond1 ach ter het huis 1 De Voorzitter. De grond ie gelegen aan de zuidzijde vau het terrein, dat reeds gehuurd is links van de poort. Wanneer nie mand1 daartegen bedenking heeft, dan stel ik voor het voorstel, aan te neanen. Wordt z.lh. o. conform beslóten. Aan de orde is: 1. Voorstel vian B. en W. tot aankoop van een perceel, staande aan de Krankeleden straat, gemerkt no. 22, voor 712. Wordt z. h. o. conform besloten. 2. Voorstel van B. en W. tót machtiging tot verhuring van een perceel, staande aau de Krankeledenstraat. Het voorstel strekt om B. en W. te mach tigen tot uiterlijk 1 Januari 1920, telkens voor ten hoogste één jaar, onderhands te verhuren de woning, gemerkt no. 22, voor een wekelijkschen huurprijs van 1.40. Wordt z. h. o. conform besloten. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging der begrooting voor het dienstjaar 1910. De wijziging staat in verband1 met het be sluit tot aankoop van een ipereeéli in de Krankeledenstraat. Wordt z. h. o. conform besloten. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting voor het dienstjaar 1909 (ad ministratiekosten fonds werkeloosheid). Wordt z. h. o. conform beslóten. 5. Voorstel van B. en W. betreffende: a. de gratificatie, verleend aan den gepensio neerden commies ter secretarie W. Frans, en b, onderhandscbe verhuring van bet perceel, gelegen aan de Breed'straat no. 21. Bij beslu"' van 26 April 1904 was den heer Frans toegekend eene jaarlijksche gratifica tie van 334 met behoud van het kosteloos gebruik der door hem bewoonde woning in de Breed es traat. Op verzoek van den belang hebbende wordt thans voorgesteld! zijne gra tificatie te vetfhoogen met 50, waartegen hij het genot der vrije woning zal afstaan. B. en W. vragen machtiging tot onderhand sche verhuring van liet. perceel tegen een jaarlijkschen minimum-huurprijs van 100. De heer Gerritsen. Mijnheer de voor zitter, als er 'kwestie van is het perceel we der te verhuren, dan geef ik in overweging voor dat perceel midden in de stad, dicht bij twee groote scholen, als het mogelijk is, een politieagent te krijgen. De V oorzitter. Doet u daartoe een voorstel De heer Gerritsen. Een bepaald voor stel zal ik niet doen, mijnheer de voorzitter. Wordt z. h. o. conform het voorstel van B. en W. besloten. 6. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een adres van het bestuur van het Ne- derlaudsch verbond van vakvereenigingen betreffende werkloozenverzekering. B. en W. stellen voor adressant mede te deel en, dat er geen aanleiding bestaat om aan bet verzoek tot wijziging van de verorde ning, regelende de verzekering tegen onvrij willige werkeloosheid, te voldoen. De heer Rij k e n s. Mijnheer de voorzit ter, ik zal meegaan met het voorstel van B. en W., maar wen9ch toch iets op te merken. Het spijt mij, dat adressanten niet een aan- 1

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3