BUG HAMS pi ILEN Firma P. A. DE KOK, Mariastmt 10, Utrecht. Uurwerken. Te Huur Te HUUR te Barneveld, Bericht Ameublementen. Complete Meubileering. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. j Aanbesteding. Westlandsche Hypotheekbank. Muurvlakte, fraaie Hal, i het houwen van een dubbele I villa e. a. op een terrein, ge legen aan den Bergweg te Zeist. Administratie- en Rekenwerk en Correspondentie. eerste kwaliteit Rundvleesoh, Keukenmeid. W F. A. GROENHUIZEN, Der Graf von Luxemburg. GEVEN SPOEDIG HERSTEL Groote sorteering. Laagste prüzen. ïnan aan te Iwuidien in venband met den moordaanslag op mevrouw Wynia. Hij werd tenminste geboeid' en tnusacben t/wee recher cheurs naar het bureau Ferdinand Bolstraat gebracht en daar in arrest gesteld. De aan gehoudene bleek familie te zijn van het slachtoffer. In hoeverre en of de man iets te maken 'heeft met het drama aan die Nic. Wit zenka de. is natuurlijk nog niet uit te maken. De moordaanslag met ko kend w a t e r. Naar de Stand, ver neemt, moeit de aanleiding tot den moord zijn geweest, dat den onverlaten bekend was, dat mevr. Wynia den dag te voren een bro che ten geschenke had ontvangen ter waarde van f 3500. Dit kleinood heeft de hebzucht van den vermoede-lijken dader en de dader es opgewekt. De Haagse lie speelholen. Aan de N. R. Ct. wordt meegedeeld, dat 'n een der Haagsche speelholen door een stu dent een kwart ton is verspeeld, die hij niet bezat en niet bezitten kon. Hij moet -u ibezig zijn de „eereschuld" af te betalen. De Prins Willem II. Naar men meldt wondt in assurantie-kringen het se. Prins Willem II reeds sedert acht dagen als verloren beschouwd. Men vermoedt dat tengevolge van een ketelontploffing tij dens stormweder het schap te gronde ie ge gaan. De schad e van het sol tip wordt op ruim 2 ton geschatwelke schade bij onderlinge ver zekering gedragen wordt door de West-Indi- 6che Maildienst, de Stoomvaartmaatschappij Nederland, de Rottordam&che Lloyd en de P a kketv aa ft-maate chappij Omtrent het vreeselijk ongeluk bij Colmschate, deelt een ooggetuige, reiziger in den bewusten trein, nog het volgende mede Sneltrein 245, die 6.24 te Deventer moest arriveerenkwam daar met 3 kwartier ver traging het station binnen. Bij de overweg aan den Bannink (bij Colmschate) was al. de trein in botsing gekomen met een rij tuig, waarin gezeten waren jhr. v. d Br met zijn echtgenoote en de koetsier. Door nalatigheid van de wachtersvrouw, die voor de sluiting had raceten zorgen, waren de inzittenden doorgereden. Toen de machinist het ongeluk bemerkte, remde hij oogenblik- kelijk, doch 't bleek reeds te laat. 't Voor stuk van het rijtuig met koetsier kwam in de machine terecht en brak in tweeën de stukken werden aan weerskanten van den spoorweg geslingerd. Bij het onderzoek, onmiddellijk met treinpersoneel en flinke hulp van het publiek ingesteld, bleek, dat de inzitten de jhr. v. d. Br. weggeslingerd was. Men vond den ongelukkige ruim 100 M. verder aan den kant van een sloot, met de beenen gedeeltelijk in 't water. Be freule kwam er niet zoo ernstig af en werd door «enige kennissen opgenomen. De jonk heer, d'ie nog leefde en ook de knecht, die liclht gewond was, werden door den trein opgenomen en naar Deventer vervoerd, om daar de eerste heelkundige hulp te ontvan gen. De woning van den boomwachter is nl. niet telefonisch aangesloten. Bij aan komst te Deventer bleek jhr. v. d. B. reeds overleden te zijn, waarschijnlijk door sche delbreuk. De koetsier 'had een beenbreuk Onmiddellijk was er heelkundige hulp aanwezig aan het station der Holl. Spoor, waar men door de slechte telefonische ver binding langs de lijn langen tijd in onze kerheid had verkeerd. Jhr. v. d. Br. was met zijn echtgenoote ook op weg naar den Bannink, om te gaan dineeren. Op tien minuten afstand van het buitengoed had 'het treurige ongeluk plaats. Omtrent de oorzaak van het ongeluk le zen wij nog De wacnter Schutte beroept er zich op dat toen hi; het kloks'gnaal hoorde, hij on middellijk -!e boome'i heeft willen sluiten, doch dat de trein tot op ongeveer 40 a 50 meter was genaderd en het rijtuig reeds den overweg was opgeredenHij beeft noch de boo me i kunnen sluiten, noch het rij tuig kunnen 'egcnlmuden. Deze wachter vermeent Jat het kloksignaal t? laat. al thans eerst is gegeven nadat de trein het station Ba.hmen, ongeveer 2 kilometer van de plaats des oiiheils verwijderd, was ge passeer d Naar men verneemt wordt deze verkla ring gestaafd door verschillende personen. Het onderzoek moet echter nog uitmaken wie in dezen de schuld draagt Op den huize „De Bannink" werd weldra de eerste hulp verleend door twee genees- heeren uit Deventer. Het rijtuig, is totaal verbrijzeld, het paard was onmiddellijk dood. Door marechaussee uit Deventer is oen onderzoek ingesteld. Het droevige onge val van liet nog jonggehuwde en zeer ge ziene echtpaar heeft veel deelneming ge wekt. De toestand van Mevr. v. d. B. die een armbreuk bekwam en van den koetsier die een beenbreuk en verschillende hoofdwon den heeft bekomen, moet. vrij bevredigend zijn. Onder de stoomtram. Een soldaat, die zijn ouders te Naaldwijk zou bezoeken, geraakte Zaterdag avond bij het overstappen te Poeldijk onder de tram, om dat zijn sabol, toer- hij van de nog in be weging zijnde tram afsprong, achter de treeplank bleef haken, zoodat zijn eene been afgereden en het andere zwaar ge kneusd werd. De ongelukkige is naar het Ziekenhuis te Den Haag vervoerd, waar hij is /overleden Stco intra m-o ntsporing. Maandag avond even na vijf uur is de Oos- tar-Stoom tram uit Oosterbeek naar Arn hem bij den wissel aan den Haspel aan den Utrechtscheweg, ontspoord. De locomotief vloog uit de rails en kwam ten deele in een villaterrein terécht. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. Het verkeer onder vond ©enige vortraging. Hoog water. Uit Roermond wordt gemeld Sedert den grooten watersnood in 1880 is de Maas hier niet meer zoo hoog geweest als thans. Voor de vijfde maal zijn dezen win ter de omliggende bouw- en weilanden on- dergeloopenHet verkeer met de omlig gende gehuchten, waar thans h«t water overal de woningen binnenstroomt, kan slechts por boot onderhouden worden. Sedert Maandagmiddag zijn de dorpen langs de Maas in nood. Sommige, niet te- bereiken, lossen schoten of hijschen de nood vlag. Nader meldt de correspondent van het Hbld. uit Maastricht De toestand is hachelijk. De ovens der fabrieken staan onder water, waardoor vele werklieden zonder werk zijn. Do- dorpen om de stad zijn overstroomd. Naar wij verrenen heeft de echtge noote van baron van Heeckeren van Brand- scn'burg tie Utrecht bij Hare Majesteit de Koningin een verzoek ingediend tot gra tie ten behoeve va:' haren man, op grond van ernstige ongesteldheid Baron van Heeckeren is den li at sten tijd steeds bed legerig. Men meldt uil Ba&rn aan het Hbld „Naar men verneemt, is door het ge meentebestuur alhier een schrijven' ontvan gen van Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, met verzoek dat college te wil len berichten of het gemeente bestuur in beginsel bereid is gezamenlijk met de be sturen van Soest, Hilversum, Bussum en Amersfoort een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om eene electrische cen trale op te richten en te exploiteeren." Wij hebben getracht hieromtrent nadere inlichtingen te krijgen, en vernamen dat het bericht waarschijnlijk niet uit officieele bron kwam. Hilversum. De 4e kamer der recht bank te Amsterdam veroordeelde de drie b erenknechts uit Hilversum, die zich schul dig maakten aan ernstige mishandeling van een paard, twee ieder tot drie maanden en één tot één maand gevangenisstraf. Geëischt was tegen ieder 4 maanden. N a a r d e nBij den Hoogen Raad werd door adv.-gen. jhr. mr. Rethaan Macaré conclusie genomen in de zaak van een in woner van Naarden, door de rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot 15 bnete of 5 'dagen hechtenis wegens liet doen maken van palen en van een beschoeiing en het hebben van een getimmerte zonder de vereischt? vergunning, met bevel tot opruiming van het verboden werk. Het betrof een vlot in de vestinggracht, dat hij had doen maken om daarop een wachthuisje voor de Goóische stoomtram te hebben, aangezien hem vergunning was ge weigerd om dit op een stuk grond, door hem gekocht, te plaatsen. Adv.-gen. was van oordeel, dat de rechter wel degelijk met redenen omkleed heeft de beslissing dat de requirant het hem ten laste gelegde heeft doen plegen. Immers de recht bank maakt uit, dat de timmerman, die het getimmerte heeft gemaakt, als een werk tuig van den requirant was te beschouwen. Ook de overige cassatiemiddelen onaanne melijk achtend, behoudens één middel, de qualificatie betreffend, concludeerde adv.- gen. tot wijziging dier qualificatie, doch overigens tot verwerping van het beroep. Een nieuw sanatoriüm voor tuberculoslijders Dezer dagen is de bouw aanbesteed van een nieuw sanatorium voor tuberculoselijders dat te Beekbergen bij Apeldoorn zal verrijzen Aldaar is door de naamlooze vennootschap die het onder directie van Dr. A. N. Nolst Trenité zal exploiteeren een 24 H A. groot terrein aangekocht, dat niet alleen uitmunt door natuurschoon maar dat naar het oor deel der directie in ons land moeilijk kan overtroffen worden, wat de geschiktheid voor hex doel aangaat. De ligging der prachtige dennebosschen waarborgt absolute windstilte bij elke weersgesteldheid De bedoeling is, het beschikbaar te stel len voor beschaafde en-ontwikkelde patiën ten, die geen hoog pension wenschen te be talen Architecten ziin de heeren Van Nieuker- ken te 's-Gravenhage. Voor de acte Nuttige Handwerken slaagde mejuffrouw J \V M. Buijsing. Gisteren avond gaven de heer en me vrouw Vogelvan Vladerackeu, met mede werking van den heer Willem Andriossen, een concert in Amicitia, dat, laten we er maar weer mee beginnen, evenals zoovele kunstavonden slecht bezocht was. 't Verwon derde onsimmers de heer en mevrouw Vogel zoowel als de heer Andriessen zijn hier geen onbekenden, of beter zij zijn goe de bekenden. Na de Schubert-liederen, waarin mevr. Vogel haar stem niet gaf zooals. we meen den van haar te mogen verwachten, bood ze ons haar eigen liederen, vooraf gegaan door het Ave Virgo, voor zang, viool cn piano. Toen kwamen we weer onder de be koring van haar prachtig orgaan. Aller liefst waren, uit de kinderliedjes, het „Poesjenel" en „Het Hagedisje". Het zware „In der Marienkirche" van C Loe- we droeg mevrouw Vogel werkelijk prach tig voor. Een bloemenhulde, bestaande uit een vijftal bouquetten, was een wel ver diende belooning. De heer Vogel voldeed ons 't beste in d'è .Gique" uit de Sonate van Veracinli en in Allegretto uit de sonate van Franck, waarmee we niet willen zeggen, dat do ove rige deelen niet verdienstelijk werden ge speeld. De heer Willem Andriessen accompag neerde weer meesterlijk; een deel van 't succes mag ook hij voorzeker op zijn reke ning stellen. Gisteren avond, hield dr. F Kohl- rausch in een der lokalen van de H. B. S. een lezing over Radium en zijn toepassingen in de geneeskunde, verduide lijkt door lichtbeelden. Het bezoek was gering, waarschijnlijk doordat verschillende personen op het con cert in Amicitia of bij eene of andere ver gadering moesten zijn. De doctor stelt zich voor, heden avond, te 8 uur, zijn lezing te herhalen. Zij, die er belang in stellen het onderwerp te hoe ren behandelen zullen welkom zijn. De toehoorders van gisteren avond toon den zich bijzonder tevreden over het boei ende en leerrijke dat de spreker hun bood. De Kamer van Koophandel en Fa brieken vergadert morgenavond te 8 ure in het gemeentehuis. De afd. Amersfoort van de Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoh. dranken hield gisteren een goed bezochte vergade ring in „Ons Huis". Besloten werd wederom een openbaren feestavond te houden, evenals in Januari, en wel op Zondag 13 Maart in de komedie zaal van Amicitia. Alsdan worden opge voerd „Voor uw Naaste" en „Een Huis met Commensaals." De heer Eggink 'bedankte om gezond heidsredenen als secretaris. In zijn plaats werd gekozen de heer L. Stolberg. De vergadering van aandeelhouders der Vereeniging „Volkshuisvesting" zal op 15 Maart worden gehouden in „Ons Huis". Behalve bet jaarverslag en de gewone punten, komt op de agenda voor: „Mach tiging om het Reservefonds als bouwkapi- taal te gebruiken." Het jaarverslag is in druk verschenen. Wij hopen hieruit binnen kort een en ander mede te deelen. Bij de firma Valkhoff en Co. alhier is van Thérèae Hoven een nieuwe roman, ge titeld „Santa Catherina" ter perse. Santé Catherina is het vijftigste boek dat. ter gelegenheid vau den vijftigsten' ver jaardag, van deze gevierde schrijfster, 2 April a s., met haar portret zal verschijnen. Haar eerste boek „In het schemeruurtje bij tante Thérèse" kwam in 1889 uit, zij heeft dus ongeveer 20 jaar over het vijftig tal gedaan. Haar boeken zijn te onderscheiden, in kin derboeken, meisjesboeken en romans. Ze voerde achtereenvolgens de redactie van ,,St Nicolaas" (voor kinderen), „Voor onze Meisjes", „Onze Meisjes wereld" en nam een korten tijd de redactie van de „Hollandsche Lelie" waar. Canada. Door het hoofdkwar tier van het Leger des Heils te Amster dam wordt ons mede-gedeeld, dat er in Canada een nog grootere behoefte aan werkkrachten Wijkt te bestaan dan verwacht werd. Teneinde personen, die van plan zijn naar Canada te gaan, de meest juiste in lichtingen te kunnen verstrekken komt een staf-officier van het Canadeesclie Leger des Heils, majoor Patterson, naar Nederland, en deze officier staat in Canada aan het hoofd van het werkverschaffings-bureau van het Leger des Heils, aldaaris niet alleen in Canada geboren doch i» daar se dert jaren in 't emigratiewerk betrokken en heeft, in verband daarmede, Canada herhaaldelijk doorreisd. Hij is beter ;n staat dan iemand anders juiste inlichtin gen te geven. Majoor Patterson zal te Amsterdam op Maandag 7 en Dinsdag 8 Maart a.s. van 9.30 uur v.m. tot 11 uur v.m. van 2 uur n.m. tot 3.30 n.m. en van 8 uur 's av. tot 9.30 's av. openbare lezingen houden over Canada en emigratie daarheen. Voor belanstellenden persoonlijk te spre ken aan hetzelfde adres. Het kan voor ieder zeker van belang ge acht worden vóór men eenige beslissing in zake emigratie neemt, deze gelegenheid te gebruiken om inlichtingen in te winnen. In het gebouw van het Leger des Heils aan de Warmoesstraafc No. 166 en tusschen die lezingen. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteeren de .hulppostkantoren werd gedurende de maand Februari 1910 ingelegd f 40404.41, terugbetaald f 39242.94. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 15279. Stoomvaartdienst. Opgave agentschap Alex. Mackintosh en Co „Vondel" van de Stoomvaartmaatschap pij Nederland vertrok van Port Said 1 Maart. „Eemland" vertrok van Bahia 26 Febr. „Maasland" arriveerde te Santos 27 Febr. Beide van de Koninkl. Holl. Lloyd. Marktberichten. Amersfoort, 2 Maart. Op de markt van gisteren waren aangevoerd c. a. 2® stuks vee. Er werd besteedt: voor vette koeien f 190 tot f f20, guste koeien f 140 tot f 160, kalfkoeien f 160 tot f 190' kalfvaarzen f 100 tot f 150, pinken f 50 tot f 60. handel niet vlug. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen vao 2 Maart 1910. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 772.4 te Arlon. Laagste barometerstand 747,7 te Thovs- haven Verwachting tot den avond van 3 Maart Zwakke tot matige Z.-O. tot Z. wind. Nevelig tot licht bewolkt. Droog weer. Wei nig verandering in temperatuur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, by een spoorwegongeval te Colmschate, onze innig geliefde Broeder en Behuwdbroeder, Jonkheer W. F. VAN DEN BRANDELER. in den ouderdom van 26 jaren. P. W. L. FABIUS— VAN DEN BRANDHLER. II. A. C. FABIUS. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. Amersfoort, 28 Februari 1910 's-GRAVEXHAGE Lange Houtstraat 28 AMSTERDAM Damrak 92. Het dividend «ver 1909. in de Gewone Algemeene Vergadering, gehouden op 1 Maart 1910, vastgesteld op 20 pet. of f 59. per aandeel en op I 34,4 4 per oprich- tersbewijs. is tegon intrekking van Dividend bewijs, No. 18 en het Oprichtersbewijs No. 13 van heden af betaalbaar aan bovengenoemde Kantoren. De Directie J. HOOFT GRAAFLAND. J. A. VAN ERPERS ROIJAARDS. 's-Gravenhage, 2 Maart 1910. op een der drukste standen in 't centrum van Utrecht, eene in 't oog loopende boog 9 Meter en breed 2.35 Meter, zoomede een (Entrée van een Verkooplokaal), groot 13 Meter by 2.70. electriscb verlicht, ten zeerste geschikt voor tydingzaal. plaatsen van reclame-biljetten, enz. enz Brieven franco, adres: Deurwaarder H. A. KOCKEN, Heerenstraat 7, te Utrecht. Op Zaterdag 12 Maart a.s., des v.m- 11 uur. zal door don ondergeteekende, na- mens zijn principaal, in het Hotel Willemse'' te Zeist, publiek worden aanbesteed Bestok met 1 teekening is a f 1.— per stel i verkrijgbaar ten kantore van den ondergetee- kende K. G. PIJPER, Bouwk. Voorheuvel 4", Zeist. VILLA gelegen Amersfoortsclien Straatweg It 115, Voor- en Achtertuin, Suite, 7 Kamers, Erker-Serre. Kouken. Kelder, i Schuur, beschoten Zolder, 290.p. jaar. Te bevragen Sclieveuingen, Luikschestraat 15, Villa Martha. Op een Technisch Bureau in het contrum des Lands kan dadelijk geplaatst worden een ontwikkeld persoon voor I Salaris f 60.— per maand, met uitzicht op ge- leidelijke verhooging bij gebleken bekwaam heid en vertrouwenswaardigheid. Aanbiedingen met opgave van leeftijd, korten lovensloop en I referentiën, onder letter N, aan VALKHOFF s I Hofboek handel, Amersfoort. aan myn geachte Stadgenootendat ik eerstdaags hoop te openeo een SLA GERIJ, Utrechtsohe straat 15, en aldaar uitsluitend zal verknopen tegen zeer billijke prijzen. Hoogachtend UEd. dw. dn. H. NI. Van Beek. Wegens huwelijk der tegenwoordige vraagt de Heer J. II. GUNNING tegen 1 Mei een bekwame Zich schriftelijk aan te melden met volledige I inlichtingen bij Mej. GUNNING, 580, Keizers- gracht, Amsterdam. t'. Er biedt zich aan een net MEISJE, P. G. voor KEUKENMEID .eenvoudig kunnende koken en netjes werken, liefst in Christelijk gezin. Br. fr. No. 901, aan STENFERT KROESE VAN DER ZANDE, Hofboekhs. te Arnhem. Horloger, Langestraat 42, Grootste sorteering I- klas ARTIKELEN. Reparatie-Inrichting -- billijk, vlug en goed. Nieuw Talig Woordenboek. Nieuw Woordenboek in 4 Talen, Hollaudscli. Fransch. Engelsch cn Duitscli. bewerkt door SER VA AS DE BRUIN en DEWALD Gebonden in linnen baud voor slechts f 1. IXIT Woordenboek is bij de cor- l#l I respoudentie een onmisbare vraagbaak. Te bekomen bij D. DOLLE. Bazaar van Goedkoope Doeken, Hang 9S, te Rol- terdain, en verder alom. Franco na ont vangst Postwissel van slechts f 1, waarop melden: 4 Talig Woordenboek. Schouwburg Utrecht. Edmund's Wiener Opereiten Gesellschaft. Neuester Operettenschlager. Donnerstag 3 Mürz 1919. Operette in 3 Akten von A. M. WILLNEK en ROBERT BODANZKY. Musik von FRANZ I LEHAR. In scene gesetzl von Dir. HANS EDMUND. Dirigent: Kapellmeister: PAUL HELLER. IOO Algemeene Friesche IOO °/o Levensverzekering-Maatschappij, te Leenwarden. opgericht in 1844. Be,.e Maatschappij sluit alle soorten verzekeringen tot elk met of zonder invaliditeit. bedrag Het ïeheele overschot komt aan de verzekerden ten goede. Verzekerd Kapitaal: 24.532.859.84 Waarde der Bezittingen- 5.882,531.47 IOO X Geen aandeelhouders. Billijke tarieven. IOO X zyn het beste geneesmiddel voor een gestoorde maag. Zij zijn een veilig en zaoht laxeermiddeleen vortrouwbare genezing voor hardnekkige Verstopping Galaandoe- ningenHoofdpijn met kwalijkheid en alle stoornissen voortkomende uit gebrekkige spijsvertering, slecht werkende lever of verstopte ingewanden. BEECHAM'8 en zijn een vveroldbokénd middel ter genezing van deze meest voorkomende gebreken. Zij kosten oen kleinigheid het is een plicht ze te gebruiken. Ter wille van uw ge zondheid houdt u aan BEECHAM'S PILLEN. Zij doen meer voor uw lichaam dan eenig ander middel. Zij zijn bekend en in gebruik bij honderdduizenden over de geheele aarde. BEECHAM'S PILLEN zijn hot beste en v.ettrouwbaarste geneesmiddel voor vrouwen. Gebruik ze bijtijds en het onwel zijn zal nooit gepaard gaan met hoofd pijn, gedruktheid, verlies van eetlust of zenuwachtigheid. Zij maken het bloed zuiver, de zenuwen sterk en geven veerkracht aan het geheele g®stel. Alom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in doozen van f 0.75 (56 pillen) on f 1.75 (168 pillen) bij zes doozen tegelijk f 4.25 en f 10.— en by den Vertegen woordiger van Th. BeechamOvertoom 341, Amsterdam. Aanvang; half aclit ure.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3