jf°, 250. Eerste fiSlad. Zaterdag 5 Maart 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. DROOMLEVEN. Jitarganx. DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant rersohijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentién 's morgens b mededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur j de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tet het herhaald adverteeren in dit Biad, bg abonnement. Ew circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvrat» toegezonden. Kennisgevingen. De Burgemeester van Amersfoort, Gelet op liet solirijivoii m dén Commissaris der Koniiftgin in <le provincie Utrecht, d.d. 1 Maart 1911), 4e aüd. no. 814/577 Brengt, ter tennis van 'belan^liebbenden Mimisteriën van Landbouw, Nijverheid en Har., dél en van Financiën. Gelet op de Kcruinlklijke besluiten van '22 Juni 1896 (St&atsfolad no. 98) én 25 Juni 1906 (Staats blad no. 135), Méde gelet op de gemeenschappelijke beschik kingen van de Ministers -van Binmenlamdsohe Za ken en van Financiën van 21 Mei 1901 (Nederland- sdlie Staatscourant. van 26 en 28 Mei d.a.v. no. 121) en van de Ministers van Landflxjuw, Nijver, heid en Handel en van Financiën van 3/7 Angus, tus 11006 (Néderlandsoho Staatscourant van 16 Augustus d.a.v. no. 190); Brengen ter kennis van, belanghebbenden, dat ten aanzien van den in/Voer van paarden, bestemd voor de in het tijdvak .van 6 April .tot en met 26 October 1910 op de renbaan, te Duindigt (Wasse naar) te houden /wedrennen en hadd'raverijen, afwijking van de verbodsbepalingen, vervat in hovenaa-ngoihaallde mfinisteriëefle beschikkingen, wordt toegestaan onder voorwaarde a. dat aan 'liet eerste kantoor worde overge legd een door of vanwege den secretaris van hét ren comité van bedoelde renbaan afgegeven be wijs, dat de paarden voor de rennen of draverijen te Duindigt bestemd zijn; b. dat de paarden, voonzooveel zij na afloop van de rennen 'hier te lande mochten blijven, niet in ihet verkeer 'worden gebracht, dan na door den districtsjveearts te 's-Gravenhage of een zijner plaatsvervangers te zijn gekeurd en ge zond bevonden. 's-Gravenhage, 15/18 Februari 1910. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, (get.) A. S. TALMA. De minister van Financiën, (get.) KOLKMAN. Amersfoort, 4 Maart 1910. De Burgemeester van Amersfoort, WÜIJTIERS. Politiek Overzicht President Fallières. Van tijd tot tijd verschijnen er in de Europeeecho pers berichten, volgens welke de president der Fransche republiek, de heer Fallières, ernstig ziek of althans het regee- ren moede ishij zal öf zijn ambt neerleg gen öf onder den last er van bezwijken. Onlangs heeft een Brusselsch blad weer deze ongunstige berichten verspreid onder bijvoe ging van de bijzonderheid, dat president Fallières lijdt aan slaapzuchtin de verga deringen van den ministerraad valt hij in slaap en een van de ministers is belast met de 'bijzondere taak den president wakker te maken. Het zou er dus naar lijken alsof een nieuw hofambt is ingestelddat van wekker van den president. In Parijs wordt aan dit soort berichten geen waarde toegekend, hoogstens die dat zij eene aanduiding zijn, dat er lieden zijn, die er op wachten, dat het presidentschap wordt neergelegd. In werkelijkheid is de president zijn ambt niet moede, hij is niet ziek en slaapt goed, maar alleen des nachts. Daarentegen zijn er vele politici, die belust zijn op zijn ambt en het wachten moede zijn en die aan slape loosheid lijden in de nachten, waarin hunne ongeduldige eerzucht den slaap belet hunne oogen te luiken. Nog drie volle jaren duurt het wettelijke mandaat van den heer Fal lières als hoofd van de republiek. Onder hen, die azen op zijn ambt, wordt in de eerste plaats genoemd Paul Doumer, wiens persoonlijke en politieke vrienden reeds lang voor hem werkzaam zijn en die ook den steun geniet van alle vijanden der vrijzin nige republiek. Doumer was reeds de can- didaat van de reactionaire partijen tegen Fallières De vrome wenschen van de cleri- caal-monarchale partijgroepen vergezellen zijne stoute verwachtingenhij is de hoop van de Fransche clericalen. Daarom moet Fallières ziek zijn, daarom moet hij door slaapzucht bevangen zijn en vóór het einde van zijn wettelijk mandaat zijn ambt willen nederleggen President Fallières heeft bij de overstroo ming in Parijs getoond, dat hij ondanks zijne jaren lichamelijk volkomen gezond is. Tn Parijs en in de voorsteden heeft hij de onder water gezette wijken bezocht, waarbij hij dikwijls diep in liet water moest waden. Deze wandelingen duurden vaak tot laat in den avond, maar de president heeft van deze vermoeiendinspectietochten geene na- deelige gevolgen ondervonden. Hij is op het bal van de militaire school van Saint-Cyr geweest, hij verleent audiënties en doet zijne lange wandelingen in het uitgestrekte park, dat zijne ambtswoning, het Elysée, omgeeft. Hij is een groot liefhebber van wandelen. Sints den aanslag van den koffiehuisbediende Mathds, die onlangs gratie heeft gekregen en uit de hoofdstad verwijderd is, heeft hij zijne wandelingen in de stad moeten verminderen, omdat hij er niet op gesteld is onder geleide van agenten der geheime politie de wandel tocht. i te doen, die hem in het belang van zijne gezondheid zijn voorgeschreven. Het park van het Elysée verschaft hem daarvoor vergoeding. Van een lid van de diplomatie, die in den laagten tijd herhaaldelijk met president Fal lières in aanraking is geweest, heeft de Pa- rijsche correspondent van de Neue Freie Presse de verzekering ontvangen, dat hij de president zeer opgewekt en in den besten welstand heeft gevonden. Het is waar, dat de heer Fallières, die zeer gezet is, veel lichaamsbeweging moet nemen. Daardoor behoud'i hij zijne gezondheid en misschien zijn leven. Een jaar of 25 geleden werd hij op de tribune van de Kamer door een toe val getroffen. Na zijn herstel, dat eenige weken vorderde, onderwierp hij zich aan den leefregel, dien de geueesheeren hem voorschreven, en hij houdt zich steeds daaraan met groote stiptheid. Veel lichaams beweging in de open lucht staat daar bij op den voorgrond. Sedert is zijn lichamelijk gewicht afgenomen en Fallières bevindt zich daarbij zeer goed. Men kan ook bij menschen van jongeren leeftijd als Fal lières de toekomst niet voorspellen, maar de tegenwoordige omstandigheden rechtvaar digen niet de geruchten over zijne „ziekte" en ongezindheid om het ambt verder te be- kleeden. De nieuwe Kamer, die in dit voor jaar zal worden gekozen, zal groote betee- kenis hebben voor de presidentsverkiezing van hel jaar 1913. Duitschland. Het wetsontwerp tot wijziging van de kie&wet voor het huis van afgevaardigden van den landdag van Pruisen in in de twee de lezing door de commissie selchts op en kele punten van minder belang gewijzigd. Een punt betreft dè niet-béLastingplichtig© kiezers, voor wie in 't vervolg 4 mark in rekening gebracht zullen worden in plaats van 3. Een ander punt betreft de kiesman nen, die voorbaan in gemeenten met ver schillende onderdistricteni uit de gebeele ge meente kunnen worden genomen. Eene po ging van conservatieve ztj<Èe om de geheime stemming bij de henoemiing van de .mesman nen weder ongedaan te maken, mislukte met 15 tegen 13 stemmen. De benoeming van de afgevaardigden door de kiesmannen zal iu liet openbaar geschieden. do eindstemming werd het wetsont werp aangenomen met de stemmen van de conservatieve en de centrum-leden tegen die van de andere partijen. De regeering heets zich bij de behandeling in de commissie be paald tot korte opmerkingen tot verdediging der 'bepalingen van het rageeringsontwerp aan de besprekingen achter de coulissen over een compromis heeft zij geen deel genomen. Zij heeft blijkbaar willen afwachten wat uit h?r, overleg van de verschil lende partijen zou voortkomen. Van het ingrijpen der regee ring, dat nu is ts verwachten, zal het af hangen of ook de stemmen der vrij-conser vatieven en nationaal-liheralen zullen wor- dei. gewonnen voor deze herziening van de bestaande kieswet. De vergaderingen in de vrije lucht, die de sociaal-democraten te Berlijn tegen mor gen hadden bijeengeroepen om nogmaals te piotesbeeren tegen deze hervorming van het Pimsisohe kiesrecht, zijn door de politie verliodeu. Nu hebben zij hunne geestver want en opgeroepen om eene wandeling in het Treptower park te kiezen als vorm voor hun protest, iu de meening, dat de politie daartegen niets zal kunnen doen. De politie-president is, zooals blijkt uit het onder de telegrammen opgenomen be richt, van eene andere meening. Berlijn, 4 Maart. De politie-presi- de'it heeft aan den voorzitter van liet comité van actie van de sociaal-democratische kies vereniging voor Berlijn en omstreken laten mededeel en, dat hij van meening is, dat de door de Vorwarts op aanstaanden Zondag aangekondigde open 1 ucht-bertooging in het Treptower Park, als betooging tegen liet kiesrecht-ontwerp, ingevolge die Rijkswet op de vereenigingen de toestemming van de regeering behoeft en dat hij haar du6 ver hinderen zal. België. Brussel, 4 Maart. De Kamer her vatte heden de behandeling der interpel- lafciën ovei de koninklijke stichtingen. De minister-president verklaarde, dat het ge heeld actiefvan de Kroonstichting aan den Staat toekomt, maar dat deze gehouden is de betaling van alle schulden te waarhor- gen. Niets laat echter toe te zeggen, dat alle goederen, onverschillig welke, oor spronkelijk aan de Kroonstichting hebben behoord. De minister vervolgde: „Ik heb den Koning in zijne laatste levensdagen ge zien, werkende op een rustbed en zich, ter wijl hij den dood verwachtte, nog bezig houdende met de belangen van den Staat. Men heeft verkeerd gedaan, doo" dikwijls onrechtvaardig te zijn jegens de nagedach tenis va neen man, dien men soms niet be greep, maar d'e nooit iets anders beoogde dan den roem en de welvaart van het land." De minister van justitie verklaarde, dat de regeering van oord-cel is, dat de meu bels in de koninklijke paleizen particulier eigendom van den Koning waren. Hij ver volgde: „Het geld uit de Kroonstiehtin- gen moet besteed worden voor hervormin gen ten bate der negers. Daardoor zullen wij bewijzen, dat wij er ernstig naar stre ven in den Congo een werk van beschaving en monsohlievendhedd tot staad te bren gen.' De Kamer nam zonder hoofdelijke stem ming eene motie aan, waarin akte wordt genomen van de verklaring der regeering, dat voor de rechten van den staat met na druk zal worden opgekomen De zitting werd daarna gesloten. Brussel, 4 Maart. De Gazette bevat een brief van de advocaten van prin ses Louise aan de regeering, gedagteekend 9 Februari. Daarin wordt gezegd, dat Je prinses moeielijk kan stilstaan bij de ge dachte, dat haar vader, in eene misvatting van den omvang van zijne rechten, ten bate van derden heeft beschikt over goederen, die aan de natie beliooren. Indien deze onder stelling zich mocht bevestigen, dan zou de prinses zich haasten toe te geven om een conflict te vermijden. Voor liet oogenblik kan zij slechts zich aansluiten bij de con clusie van de raadslieden van de prinsessen Stephanie en Clementine, die strekt om de regeering te verzoeken inlichting te vragen omtrent de goederen, waarop de rechten van den staat niet schijnen te zijn gebleken. De advocaten verzochten de regeering aan de Kamers voorlezing te doen van dezen brief, maar dit werd door de regeering ge weigerd. Frankrijk- In gevolge een besluit van den minister raad, zal de regeering den Senaat verzoe ken de voordracht betreffende de regeling van de verzekering tegen den ouden dag af te doen, terwijl de financieele commissie van den Senaat de behandeling van de be grooting voorbereidt. De minister van buitenlandsche zaken heeft iu den ministerraad medegedeeld, dat de door den sultan van Marokko ondertee- kende overeenkomsten- aan Frankrijk vol ledige voldoening verschaffen en dat alle maatregelen zijn genomen om de door den sultan bekrachtigde bepalingen en beschik kingen zoo spoedig mogelijk uit te voeren Er wordt thans, op last van de regee ring, een onderzoek ingesteld naar frau duleuze handelingen, gepleegd door ambte naren van het arsenaal te Toulon en leveran ciers. Dit neemt steeds grootere afmetingen aan. Majoor Grosse, belast met het onderzoek, heeft 15 rogatoire commissies uitgezonden, om een onderzoek in te stellen bij groote handelshuizen te Parijs, Lorient, Corbeil enz. De autoriteiten nemen de grootste stil zwijgendheid in acht, zoodat nog geen en kel feit van belang door de bladen kan ver meld worden. Vermoed wordt echter, dat nieuwe ia- hechtenisnemingen op handen zijn. Engeland. h Londen, 4 Maart. Het Lagerhuis keurde met algemeene stemmen de wetten goed omtrent net- verleeuen van bevoegdhe den aau de schatkist en den afkoop der oor- logsleening. De oppositie critiseerde de re- geenng wijl deze de tegenwoordige verwar ring nog versterkt. Asquiih verdedigde de regeering met kracht en deed uitkomen hoe onmogelijk het j is den toestand te verzachten, welke juist wordt verzwaart! djoor hot optreden dier Lords, die er geheel verantwoordelijk voor zijn. De vier nieuwe Dreadnoughts, die ver leden jaar reeds voorwaardelijk door het Lagerhuis zijn toegestaan en waarvoor «Ie regeering nu' credieteu vraagt, zullen uit drie linieschepen van 22,500 ton (de Thun derer, Monarch en Conqueror) en een groote kruiser van meer dan 20,000 ton, de Prin cess Royal, bestaan. Minister Mc. Kenna deelde Woensdag ia het Lagerhuis mede, dat reeds 457,000 aan de voorbereiding van hun 'bouw Ten koste gelegd was. De drie linie-schepen zul len elk met tien kanonnen van 12 Eng. duim (30 c.M.), in de middellijn van het schip opgesteld, gewapend zijn en 21 knoo- pen loopen. De Princess Royal krijgt acht stukkeu van 12 duim in de middellijn en stoomwerktuigen van 70,000 P.K., die haar een snelheid van ongeveer 30 knoopqu moe ten geven. De kosten van de vier schepen met hun wapening zijn op 96 millioen gulden ge raamd. Italië. Rome, 4 Maart. De afgevaardigde Chiesa verwekte een incident in de Kamer, doordat hij de betrekkingen ter sprake bracht van Italiaansche generaals met de gescheiden echtgenoote van den Perzischen gezant te Rome. Hij gebruikte daarbij beleedigende woot- den, die den president noopten de zitting te sluiten. In d^ wandelgangen werd de twist voort gezet met het gevolg, dat de onderstaats secretaris van oorlog en de afgevaardigde Morando hunne getuigen zonden aan Chiesa. Spanje. Madrid, 4 Maart. In den minister raad gaf de minister-president den Koning een schets van het politiek beleid der re geering, dat op sociaal en godsdien stig gebied radicaal zal zijn. De regeering heeft het vaste voornemen de financiën te versterken, de openbare orde te verzekeren en goede betrekkingen met het buitenland aan te kweeken. Oostenrijk. Weenen, 4 Maart. De Kamer heeft de algemeene beraadslagingen over de be groeting ten einde gebracht. Turkije. Over de beteekenis van de botsingen aan de Turksch-Bulgaarsche grens, heeft de Neue Freie Presse uit Konstantinopel eene mededeeling ontvangen, die inhoudt, dat de grens op verschillende punten niet nauw keurig bepaald is. Het is dus begrijpelijk, dat er ter plaatse geschillen kunnen ont staan reeds voor een jaar is het daartoe gekomen. Waarom die hotsingen zich echter juist nu plotseling ophoopen, en waarom niet een ernstig gevecht tusschen Turksche en Bulgaarsche soldaten kon dienen als waarschuwing en als een les om kalm te wachten totdat de commissie voor de grens- bepaling haren arbeid zal beginnen, is min der begrijpelijk. Men is daarom op het ver moeden gekomen, dat deze verschijnselen de Bulgaarsche diplomatie behulpzaam moeten zijn om te fcoonen, dat het tusschen de beide staten toch altijd weer om de eene of an dere reden tot wrijvingen zal komen. Uit dezen toestand kan misschien op zekeren dag een gevaarlijke toestand voortvloeien Jioman van 7 ANNA WAHLENBERG Uit het Zweedseh door Buit Bakker Hort. Agnes bleef stil zitten, in dezelfde hou ding. Haai' ademhaling vertraagde niet, haar hart hield niet op te kloppen, het suisde in haar ooren, maar ze verloor 'het bewustzijn niet. Integendeel, ze kon dui delijk alles hooren wat hij zei, en; het grifte zelfs diep in haar herinnering. Hij sprak tot haar, zooals men tot zijn besten, vertrouwdsten vriend spreekt, ver haalde hoe het nieuwe gevoel gegroeid was, eerst zonder dat hij het wist, later met zijn bewustzijn. Hij beschreef hoe hij getracht had het te onderdrukken, hoe 'het hem ge kweld had ails een doodzonde, en hoe zijn geweten het eindelijk los had gelaten en toe had gestaan, in licht en. vrijheid te leven. En de reden dat hij vanavond op reis moest, was, dat nu die reis gedaan moest worden, die hij een jaar geleden bad moeiten doen, maar die toen, God zij gedankt, verhinderd werd. Nu zou hij toch eindelijk het oude huiten zien dat omgebouwd moest worden. En ook indien het nu niet verbouwd werd, zou het interessant voor hom zijn .het te be kijken, want het zou zeker eens zijn thuis worden Wat Agnes op al deze vertrouwelijkheden antwoordde wist ze zelf niet. Maar iets verstandigs moest het zeker geweest zijn, want hij verwonderde zich in 't geheel niet over haar. En zelfs niet de kleinste ontstemming wiep een schaduw over het. genot, te ver tellen van zijn nieuw stralend geluk. Hij sprak tot het tijd was naar het stati on te gaan. En zelfs op weg naar het sta tion was het 't onderwerp van zijn gesprek, ofschoon in bedekte woorden, omdat het nog niet geschikt was voor Ingeborg's ooren. Hij sprak en sprak. Het was hem vol doende, nu en dan een ja of nee of een lacht je tot antwoord te krijgen., en Agnes kon lachten. Toen hij afscheid nam, lachte ze warm en hartelijk tegen hem. De spie ren van haar gezicht hadden de mechaniek nog niet vergeten, 't ging van zelf, zonder dat gedachten of gevoelens erbij noodig wa ren. En toen de zwarte trein eindelijk wegrolde, wuifde haar zakdoek om strijd met dien van Ingeborg. Op den terugweg lachte Agnes echter niet meer. 't Verveeld© Ingeborg vragen te doen, die in 't geheel niet beantwoord werden, en ibijna venschrnkt keek zo naai- de strakke jgeetialte, die naast haar liep, en die zoo plot seling en onverklaarbaar haar gelieel vreemd was geworden. Teruggekomen bij de villa, liet Agnes net kleine meisje aan «te hoed© der dienstmeisjes over en zed dat men dien avond niet op haar .moest wachten, ze wild© dien nacht in het schoolgebouw slapen. En zonder zich ver der te bekommeren om Ingeborg of iets van dit alles, wat gedurende zulke lange maan den elk uur van haar dag met bezigheden had! gevuld, verliet ze het huis en ging naar haar eigen woning. XXVIII. Zoo zwaar was de slag gevallen dat ze dien niet meer voelde. Een verlamming had haar getroffen, niet lichamelijk maar geestelijk. Ze liep daar op heit trottoir, stak db straat over om den weg korter te maken, hield haar japon zorgvuldig op, dat .deze niet vuil zou worden, ontweek al de Zondagsreizigers ^ie ze ontmoeltte, en diacht eigenlijk aan niets, of misschien of een van degenen die ze ont moette iets eigenaardigs in de klceding Had1, dat haar in 't oog viel, dat de lucht koeler was geworden, en dat de eerste schemering begon te vallen. Over al deze gedachten zweefde toch een vage angst voor do diepte, die naast haar gaapte, en die haar élk oogienblik kon ver zwelgen. Maar als ze goed aoiht gaf en haar gedachten in stuur hield, kon ze hot mis schien ontwijken, tenminste tot ze tlrais kwam. J a, ze moest naar huis Ze had zulk een onweerstaanbaar verlan gen naar haar eigen muren, als konden die 'haar dicht omeluiten en haar beschermen voor iete kwaads. Onder de voorbijgangers had ze nog geen kenn.s ontdekt,. Maar plotseling zag ze twee meisjesgezichten, die haar me: sclrtfijC, (nieuwsgierige oogen bekeken. Een paar buigingen, een groet van Agnee, en le beide leariingen verdwenen acuter haar. Maar op hetzel fde oogeniblik hoordie ze een onderdrukt, giechelen. Ze lachten haar uit. En nu trof het, dat juffrouw Ekwall juist ovei deze beidie méiejes, haar oudste leerlin gen, gesproken had. Ze spraken over haar, c-e lachten haar uit, had deze gezegd. Eu dit waagden ze zelfs nu te doen, onmiddtel- lijk achter naar rug. De a-espekt eisc hendie onderwijzeres verhief zich in Agnes. Ze keerde zich haastig om Maar de beide meisjes hacfldtan eveneens het hoofd omgewend onder een nieuw gegiechel. Agnes zag hoe haar lachende gezichten tot een verlegen lachje vertrokken en zag daar na hoe ze haastig maakten weg te komen. En ze stond daar zonder ze terug te roepon of een stap te doen. Wat zou ze ook zeggen? Verbieden haar bc'aciiolijk te vdndien? Zoo iets verbieden? Dat ging toch niot. Maar wel er zich over heen te zetten zoo- ah ze tot nu toe bad gedaan. En dat wilidle ze ook nu doen. Ze zocht naar haar trots en moedmaar ze zonken weg voor haar. Ze vond deze niet. Ze zocht naar een vast punt voor haar gevoel van eigenwaarde, maar te vergeefs. Ze zo nik slechts en zonk st.öedls meer voor 'haar naar binnen gekieerdien blik, alsof ze zich zelf verloren had. Weer ging ze naar het schoolgebouw, maar niet meer zooals onlangs, kalm en met sluimerende gevóélen®. Nu spoedde ze zich voort, en wierp onrustige blikken terzijde. Ze was bang. Hét was immers mogelijk dot ze mieer kennissen zou ontmoeten? En er was niet van een al de menschen idïe ze ken de, die ze niet vreesde, zij, die vroeger, de onversaagd6te onder de onversaagden was geweest. Waarom had ze dezen drukken weg geko zen? Hier vandaan was biet ver tot de naas te zijstraat. En ook daar was ze nog niet veilig. j Lang had ze ook niet geloopen, toen ze tusschen djo vreemde wandelaars opnieuw een paar bekende gestalten waarnam, 't j Waren de oude mevrouw RudJberg en haar i goede vriendin, eveneens een oude dame, die .hier buiten woonde. Onmogelijk haar te ontwijken. Haar oogen rustten reedis op Agnes. En ze zag dat ze fluisterdennatuurlijk over haar. Nu lieten ze haar blikken wegzweven, en trachtten er uit te zien of ze over iets spra ken, dat haar niet aanging. Maar er waS een lach in haar mondhoeken. Ze zag heb. Ze lachten slechts wat voor zichtiger dan de beide echoolmieasjies, dat was het 'lieole verschil. Nu groetten ze en zij moest teruggroetten. Was het slechts een paar uur geleden ge weest, dan zou de rechtop als een stok go- loopen hebben en haar onverschrokken in heb i gezicht hebben gekeken. Ook nu probeerde ze het, maar het ging niét, ze voelde hoe j haar nek boog en haar blik laf ontweek. En toen ze elkaar bereikt hadden, haastte i ze zich mot ijllende schreden naar do naast- I bij zijnde zijstraat. Ze vloog bijna. Naar het bo6ch wilde ze gaan, daar was ze verborgen, en ook zoo kon ze thuis ko men. Het was ver, maar wat deed dat er toe, vroeg genoeg zou ze er zijn. En ze kon (het niet wagen nog meer bennissen en vrdon- i: den te ontmoeten. Ze scheurden (haar dn stuk ken mét hun booze blikken. Vlugger en vlugger liep ze. Nu waagde ze het niet meer, terzijde te zien, ze liep alsof ze schutkléppon voor de oogen had. j En eindelijk was ze tusschen de boomen; maar nu waren haar krachten ook uitgeput. Geleund tegen een dennestam, stond ze vor. scheiden minuten te hijgen. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1