r. 36§. Woensdag 23 Maart 1910. BUITENLAND. FEUILLETON, Mijn Vriend de Chauffeur. 8"' jHargang. OORTSGH DAGBLAD. f l.OO. - l.so. - o.os. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoort Idem frauoo per post Afzonderlijke nummert Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Mvertentiênmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 urn 's morgens b|j de Uitgevent jn te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtsch est raat 1. lntercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTlfiN: Van 15 regels f 0.50, Elke regel meer - O.IO. Dienft-ianbiedingen en aanvragen 25 ceata bfl veeruitbetalingi Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen te* het herhaald adverteeren in dit Btad, bij abonnement. Et circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvrat» toegezonden. Aan hendie met 1 April a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand klaart nog zullen verschijnenkoste loos toegezonden. Kennisgevingen. BurgeineesJLer en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat het Bureau van den Burger lijken Stand gedurende den Goeden Vrijdag voor liet pulblliek geopend ml zijn van 's.middags 12 mur tot 's wnmiiddlags 1 unw- en op den tweeden Paascilidag van des vóórniiiddags 8£ tot f) uur, uitsluitend tot het. doen van aangiften van geboor ten of overtlijden. Voor het doen van aangifte op den Tweeden Vaaschdag moet de aanvrage geschieden, aan liet Gemeentehuis, mondeling of schriftelijk, uiter lijk tiussohen 8 en Si ure, des vóónnmklags van dien dag- Amersfoort, den 22 Maart 1910. Bui genieester en Wethouders voornoemd. De Secretaris. De Burgemeester, J. G. STEXFERT B3R0ESE. WCIJTIERS. De Burgemeester en Wetlhouders van Amers foort Geeien artikel 28 dier Kieswet; Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat heden is vastgesteld, en van 'heden tot en met 21 April a.s. ter Secretarie voor een ieder ter inza ge zal liggen en in drilik tegen betaling der kos ten verkrijgbaar is de Kiezerslijst voor 1910—1911. Een ieder is 'bevoegd tot en met den löen April a.s. bij het Gemeentebestuur verbetering van de vastgestelde Kkwrdhjst te vragen, op ongezegeld papier ingevolge art. 50 der Kieswet, op grond dat hij zedf of een ander, in strijd met de wet, daarop .voorkomt, niet voorkomt of met !>e- lioorhjk voorkomt. De ingezetenen worden met nadruk gewezen op de wensehelijkheid, zich ter Secretarie te ko men vergewissen of zij op de Kiezerslijst zijn geplaatst, daar, mocht dit verzuimd zijn, alsdan herstel nog mogelijk is door middel van reclame. Tevens liggen ter Secretarie ter inzage do al phabet ische lijsten, bevattende de namen en voor- romen van hen, die voor liet eerst op de Kiezers lijst zijn gebracht en hen die daarvan zijn afge voerd. Amersfoort, den 22 Maairt 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester. J. G. STEXFERT KHOF-SE. WU1JTIERS Politiek Overzicht. Het ontslag van het kabinet- Sonnino. Rijkskanselier von Bethmann Hollweg is voor de Italiaanscho regeering op een onge lukkig tijdstip te Rome gekomen.het kabi net-Sonnino heeft, na ter n-auwernood drie maanden aan het bewind te zijn geweest, de ministerdeele portefeuilles ter beschikking van den Koning moeten stellen. De val van dit ministerie is te wijten aan dezelfde oorzaak, die in December het kabi- net-Gioiitti ten val heeft gebracht; evenals zijn voorganger lijdt dit kabinet schipbreuk op het vraagstuk der overeenkomsten be treffende de Italiaanse he handelsmariiie. In het vorige kabinet had de minister der pos terijen Schanzer, aan wien ook de zong voor de handelsmarine was opgedragen, ondierliaai- deld met eene enkele maatschappij, de Lloyd Italiano. Onder de Kamerleden, die er tegen protesteerden, dat op die wijze aan eene en kele maatschappij een monopolie zou wor den verleend, stond Sound no vooraan. Gio- lrtti verkreeg van de Lloyd, dat de reeds voorloopig geteekende overeenkomst weder ontbonden werd. Bij de inschrijving, die daarna gehouden werd, kwamen twee maatr schappijen in aanmerking om er een over eenkomst mee aan te gaan. Wederom echter lokten plaatselijke belangen verzet uit tegen de regeling op deze wijze. Toen de Kamers in het late najaar bijeenkwamen, bespeurde Giolitti al spoedig, dat de wind hem niet gunstig was, en om niet op deze zaak te vallen, ging hij heen, nadat hij in de afdee- lingen de nederlaag '«ad geleden op belas- tiingontwerpcMi van minder bet eek endsSom- mi no was zijn opvolger en kreeg daardoor vrijheid om in deze zaak de toepassing te be proeven van de denkbeelden, die hij in de oppositie had voorgestaan. De ,aak om deze zaak te regelen, werd door hem toevertrouwd aan admiraal Bet- tolo, die tegelijk belast werd met de zorg voor de oorlogsmarine en voor de handels- marine. De voorteek en e«n schenen gunstig, want admiraal Bettolo was een zeer popu lair- man, die aller sympathie genoot. Zijn plan bestond in het prijsgeven van het stel sel van vaste subsidién in plaats daarvan zou treden een subsidie, waarvan het bedrag z< u afhangen van de vrachten. Een nood zakelijke voorwaarde voor de toepassing van liet nieuwe stelsel was, dat de in October jl. verkregen inschrijvingen weder ongedaan werden gemaakt. Daarin slaagde admiraal Bettolo naar wensch. Maar ook op zijn weg deden zich de hinderpalen voor, die zijne voorgangers hadden ontmoet. Het schier eiland Italië heeft te veel havens, dan dat een plan tot regeling van de scheepvaart, hoe-het ei ook moge uitzien, allen zon kunnen vol doen. Wanneer Venetië tevreden is, dan zijn Ancona en Bari ontevreden, en omgekeerd. Wat Catania voldoet, stelt Messina te leur wanneer Brdnidisi viotorie roept, dan pro testeert Tarente. Admiraal Bettolo zag telkens nieuwe be zwaren rijzen tegen zijn plan, die uit plaat selijke grieven voortsproten. Die bezwaren vonden in liet parlement een echo. Daarbij voegden zich andere bezwaren. De plannen van het vorige kabinet waren wel ingetrok ken, maar een deel van de leden konden ze toch niet vergetende oud-minister Schanzer kon het niet over zich verkrijgen zijn werk los te laten ten gunste van dat van zijn opvolger. In het laatst van ae vorige week heeft hij in de Kamer eene rede gehouden tegen het plan-Bettolohij be toogde, dat zijn verleden jaar zoozeer afge keurd werk in werkelijkheid beter was dan het plan-Bettolo. De demonstratieve bijval, dien zijne woorden vonden, klonk als een doodsklok voor het knbinet-Sdnnino. In derdaad schijnt aan dit kabinet de moed te zijn ontzonken om verder voor zijn plan p te treden zonder een votum van de Kamer af te wachten, heeft het ontslag gevraagd. l)e Duitsche rijkskanselier, die naar Rome gekomen is Om kennis te maken met de re geerders van het bevriende en verbonden Italië, treft het dus slecht; hij vindt 'n Ptome demissionaire ministers. Intusschcn komt dat, als men den onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken, prins Pietro 4i Scalca, gclooven mag, er niet veel op aan. Van dezen bewindsman vermeldt de corres pondent van de Neue Freie Presse een ge sprek, waarin hij zeide ,,De wisselvallig heden van ons parlementair leven raken on te buitenlandsche politiek in het minst niet Bethmann-Hollweg komt naar Rome om zich aan den Koning voor te stellen. Dc parle mentaire gebeurtenissen zullen geen invloed uitoefenen op de hangende vraagstukken an de internationale politiek. De rijkskanselier zal deze vraagstukken gerust ook met een de mission aire ii minister van buitenlandsche zaken kunnen bespreken. Hij weet, dat i- liè's politiek, hetzij T:ttoni of Guicciardini of een ander in de Consulta is gezeten, on veranderd blijft eie oude vredespolitiek in her toeken van den driebond". België. De Nieuwe Gazet, van Antwerpen, schrijft Men zegtmaar men zegt het nog zeer stil, dat de koninklijke familie (van België) zal vergroot worden, en dat wij eerlang een prinsje of een prinsesje méér zullen heb ben. Het nieuws, dat in het Paleis van Brussel nog maar gefluisterd wordt", zal, zoo zegt een Brusselsch blad. op het einde der maand officieel zijn. frankrijk. Par ij s, 2 2 Maart. In den minis terraad o ndert eekende heden president Fal- lières een besluit t<$t aanvaarding van twee bestuurbare luchtschepen en vier aeropla nes, die den staat zijn aangeboden door het dagblad Le Temps, en van eeti aeroplane, aangeboden door Coecklin. P a r ij s 2 2 Maart De Senaat heeft met 280 tegen 3 stemmen bij eindstemming de wet op de arbeiderspeusioeneu aangeno men. De Kamer heeft met bijna algemeene stem men het wetsontwerp betreffende de likwi- datie van de contfregatiegocderen aangeno men Par ij s, 22 Maart. Hot Journal Officiel zal morgen de keitnaisgeving bevat ten, waarbij de Nederlandse be regeering bericht, diat Nederlamdisch-Imd'ië zich aan sluit bij het verbod van bet gebruik van witte (gele) phosferus bij die bereiding van lucifers, onderteekend te Berlijn den 26. September 1909. Engeland. Londen, 22 Maart Het Hooger- huifc heeft de motiën van Lord Roschery aangenomen. De discussie liep voornamelijk over het voorstel, dat liet- erfelijke pair schap niet langer uit zich zelf recht zou geven o-p zetel en stem in het Hoogerhuis Dit. voorstel werd aangenomen met 175 te gen 17 stemmen. De minderheid bestond uit den gewezen lond-kanselier Halebury en eenige unionis tische pairs, diie elke hervorming onnoodlig achten De liberalen stemden voor het voor stel. In den loop van het debat deed Lord Lansdowne uitkomen, dat het voorstel de nocdkakelijke inleiding was tot elk hervor mingeplan en dat daarin gmeezine de af schaffing van het erfelijkheidi&begineel lag opgesloten. Lord Crewe stemde hieromtrent in met. Lansdowne en zeide, dat hoewe! de regeering voornemens was in de eerste plaat6 de betrekkingen tusschen de twee Huizen ter hand te nemen, zij de vraag der her vorming van het hoogerihuie toch nooit had 'buitengesloten Lord Roselbery zeide in zijn slotwoord, dat zijne bedoeling niet was een uitgewerkt ontwerp of schema van wet bij het Huis in I te dienen, maar na beraadslaging de vast- I stelling te verkrijgen van eenige algemeene beginselen ale grondslag voor de hervor ming. Hij verklaarde, dat hij na Paschen met dat doel eendge ontwerp-besluiten zou indienenvoor het land zouden die een aangenaam alternatief opleveren tegenover de voorstellen dér regeering. Londen. 22 Maart. De Iersche leider Redmond deelde mede, dat hij met minister Lloyd George op diens verzoek een langdurig onderhoud had gehad. Dit ge sprek heeft geen verandering in den toe stand gebracht. Zweden. Stockhol in, 2 2 Maart Het in de troonrede aangekondigde wetsontwerp be treffende de arbeidscontracten tusschen werkgevers en werknemers is heden bij den rijksdag ingediend. Het wetsontwerp be paalt, dat collectieve overeenkomsten voor riet langer dan vijf jaren kunnen worden gesloten. Zoolang die overeenkomsten be staan mogen zoomin door werkgevers als door werknemers stakingen of uitsluitingen worden verricht, ook niet uit solidariteits gevoel. Verder wordt de oprichting van een arbeidsscheidsgerecht voorgesteld, zetelende in Stockholm. De werkgevers moeten aan de werklieden vrijheid verleenen tot deelneming aan de politieke en de gemeentelijke verkie zingen. Eindelijk bevat liet wetsontwerp strafbepalingen tegen de bedrijvers van sta kingen, die het welzijn van den staat in gevaar brengen Italië. Rome, 22 Maart. De Duitsche rijks kanselier is heden morgen door den Koning iu bijzondere audiëntie ontvangen. Het besluit van het ministerie-Sonniuo om" af te tredlen is in de Kamer medege deeld met de motiveering, dat de voortzet ting van het debat met de Kamer nutteloos is omdat de moeidieriheid van de Kamer niet verheelt., dat zij bee loten is het ministerie te laten vallen. Het ministerie heeft de Kamer verzocht hare zittingen te verdagen. De republikein Barzilai heeft geprotes teerd tegen deze vlucht voor de stemming. De Koning heeft zich de beslissing over het verzoek om ontslag voorbehouden. De M inisters blijven voorloopig aan tot afdoe ning van de loopende zaken. Hongarije. Boedapest, 22 Maart. De zit ting van het Hongaarsche parlement, is ge sloten bij koninklijke boodschap, waarin ge zegd wordt dat de genomen maatregelen noodig waren tengevolge van het gebrek aan overeenstemming tusschen het parlement en de constitutioneels instellingen van den staat. Een instructie is geopend tegen de ple gers van den aanval op den minister-presi dent en op den minister van landbouw. Oven* de schandelijke tooneelcn, diie in het huis van afgevaardigden van den Hon gaarse ben rijksdag zijn voorgekoaruem in de laatste zitting vódr de ontbinding, wordt n.'. r bericht, diat toen de ma uister-presi dent graaf Kluten opstomid otm te antwoorden op d!e protestendie de mededeeltng bad uitgelokt van de Koninklijke boodschap, waardoor de afgevaardigden werden opge roepen tot de zilt ting, waarin liet. ouitbin- dimgsb ©sluit zo-u wo-rden afgekondliigid, een groot tumult ontstond De zitting moest wonden geschorst. Na de heropening ver schenen alle ministers in de aaal. Graaf Khuen stond andermaal op, en werd ont vangen met het geroep: ,,Er uit met dien wet verkrachter81a hem dood!" Daar hij zich in het rumoer niet verstaanbaar kon maken, ging Graaf Kbuen toe op de tafel van de stenografen. Op dit oogenblik sprang de afgevaardigde Eitner op den minister president toe en duwde h/em row vun die tak-1 weg. Di". was het sein tot een geweld dadig oproer, diat schijnt te zijn afgespro ken in de den vorigen 'diag in 't geheim gehouden partijconferentie n Afgevaardigden van de Justih-, Koss uth - cn volkspartijen storm/dien ploftseHJng bij me nigte o-p de minisiteirlbank aan., waartegen inmiddels door andere afgevaamdigden een formeel bombardement met zware boeken, inkt/kokersstoelen en allies wat niet spij ker- en nagelvast was, geopend Word. In de zaal hoort men woest geschreeuwmen ziet troepen afgevaardigden mot elkaar vochten. Alle ministers en vele afgevaardig den scharen zich om graaf Khuen, om hem. te beschermen. De'afgevaardigden Pozegtay, Etidrey, Zacliarilas en anderen sbooten de besclnermers terug en werpen graaf Khuen zware boeken en alles wat zij kunnen grij pen, a bout portan/t naar het hoofd. De mi nister van landbouw, graaf Semen ya, de af gevaardigden graaf Maurl'ts Esitledhazy en Na--- dekken graaf Khuen met hun lichaam zij krijgen slagen en alle mogelijke dingen vliegen hen in 't gezicht. De verwarring is onbeschrijfelijk, de gezichten van de gra ven Khuen en Serenyi zijn met bloed be dekt men roept om dokters. President Gal, die niet in staat is de orde te herstel len. schorst nogmaals de zitting. Khuen en Benenyi worden uit de zaal gebracht. Ee:i dokter verbindt graaf Khuen, die bo- v. ,1 hot rechter oog en aan de wang vrij ernstig gewond is, en graaf Serenyi, die ee-i wond heeft aan het voorhoofdhij ver klaart, diat de genezing oen dfag of acht zal eis oh/en.. De gewonde ministers worden naar huis gebracht. Toem later de zitting werd hervat, versche nen de ministers niet weer in de zaal. De voorzit :r drukte zijn leedwezen uit over de b?t parlement onwaardige toonaaien. Op de uitnoodiging,, dat. de afgevaardigden, die zie', feitelijk aan de miofeters hadden ver grepen, zich zouden bekend maken, kwam ea.-9t geen antwoorti; later echter meldden eenigen zich. De mishandelingen kunnen voor de aanranders ernstige gevolgen heb ben, want alleen de woorden, niet dc ge welddaden van dte afgevaardigden staan on der bescherming van de wet en de on schendbaarheid van de leder» van den rijks dag eindigt met de ontbinding. Misschien echter ziet men, ofschoon aan het O. M. last gegeven is eene gerechtelijke instructie te openen, toch nog af van eene vervolging oi.i geen martelaars te maken voor de ver kiezingen VoJigens een later bericht werd in eene vergadering van de Kossuth-partij elke ge meenschap met de brutale aanranders ver ontwaardigd afgewezen. De ministerraad besloot tegen de aanranders, die omstreeks 20 man sterk moeten zijn. van wie slechts weinigen zich vrijwillig hebben opgegeven, eene vervolging wegens geweldpleging tegen ombtspersonen en zwaar lichamelijk letsel in te stellenhetgeen de gevangenneming var» de deelnemers waarschijnlijk maakt. Rusland. Potersburg, 2 2 Maart, Hedbn namiddag is de Koning van Servië te Zars- koje Selo aangekomen. Aan het station ver schenen tot zijne ontvangst de Caaar, de Naar hit Bngelteh 9 TAK C. N. «n W. M. WILLIAM80N. Niet lang echter duurde het of ik ving het diertje en prikte het. met een speld vast door de mededecling, dat binnen het uur de zaak geregeld moest zijn, wildem er niet allerlei bezwaren verrijzen. Mijn eenvoudi ge advertentie had de aandacht van ver scheiden menschen getrokken en werkelijk, ik moest kunnen zeggen, dat ik en mijn auto tegen dien of dien datum 't liefst zoo spoedig mogelijk 'bezet waren, om moeilijkheden te vermijden met personen, die onmiddellijk een tochtje wilden maken. De vlinder bewoog de vleugeltjes niet meer, integendeel toonde neiging heel sekuur vast geprikt te worden. Wan neer zou u kunnen gaan, Sir Ralph?" vroeg de gravin. .OvermorgenScfiriki het u dan?" Wij-ij hebben nog geen auto-kleeren," zei ze ©enigszins bedremmeld'. „Als dit dé eenige reden tot uitstel is, dan kunt u allo „vequisieten" (heet het zoo niet?) in de winkels te Monte Carlo koo- pen Aarzelend bleef de dame zwijgen. „Mama's nieuwe kroon is nog niet op al haar bagage geschilderd", merkte Beechy op, met. intens genot haar rol van enfant terrible weer opvattend. „Het wordt ge daan, maar kan niet- klaar zijn voor het ednd dér week. Zeg, sir Ralph, is het niet flauw van mama mij zelfs geen h a 1 v e n kroon te gunnen?" Wat ik werkelijk dacht, was dat zij een klap om haar ooren verdiende, maar Terrv bespaarde de gravin een blos en mij de her- sen-kwelling om een antwoord te bedenken, dat verzoenend klonk zoowel voor moeder al® voor kind. „Mag ik even waarschuwen," zeide hij, „dat u in de auto niet zooveel bagage kunt bergen als in een reiswagen. Misschien wilt u uw onderhandelingen als niet. gedaan beschouwen, nu u weet dat er geen. ruimte is voor Parijsche hoeden en toiletten." „Kunnen wij niet elk een koffer en een tasch meenemen?" vroeg de gravin. „Ik zou niet weten hoe wij het met minder moe ten doen „Toch zal dat moeten, vrees ik, als U mijn, hm, de auto van mijn vriend wilt ge bruiken," hield Terry vol. ..Een niet te groote doos tusschen u drieën en elk een klein 'val'es, meer plaats is er niet, ofschoon Morray en i'k natuurlijk ons tot e^n mini mum van bagage zullen beperken." Mevrouw Kidder trok een heel ernstig ge zicht en juist op het oogenlblik, toen Ter ry's toekomst op de weegschaal lag en. deze door het gewicht van oen "hoedendbo® kon overslaan, was er een kleine opschudding in het restaurant Onwillekeurig het hoofd' omdraaiend, zag ik prins Dalmar-Kalm met opgestreken knevel naar ons tafeltje stap pen. Hij had al geen minder geschikt tijd stip voor ons kunnen uitkiezen. Ik wist zeker diat ten opzichte van dit automobieltochtje zijn raad niet gevraagd, hij zelfs nu er nog niet mede bekend was, en dat, nu hij het binnen eenige minuten zou weten, hij oan Beechy's woorden te gebruiken vast trachten zou de Ameri- kaansche dames van onder onzen neus weg te halen. Terry heeft geen chance, dacht ik, nu deze booze geest versdhijnt op het mo ment, dat mevrouw Kidder zonder genade van haar toiletten beroofd werd door maar een chauffeur! Dam had hij, dom genoeg, haar gelegenheid gegeven zich terug te trek ken door zijn vermoeden, dat ze „haar on derhandelingen als niet gedaan wenschte te beschouwen," en zoo zij er geen gebruik van maakte, lag dat zeker niet aan prins Dal- mar-Kalm. Een seconde later stond hij bij ons, boog diep over de hand van mevrouw Kidder, glimlachte vriendelijk tegen Beechy, en wierp juffrouw Destrey een blik toe als smachtte hij naar haar sympathie. „Wel, prins," sprak de gravin op tame lijk luiden toon, bestemd om gehoord te worden door eenige in de nabijheid zittende vorstelijke personen, „wel, prins, wat houdt u er toch van om de menschen te verrassen Ik dacht dat u nog een dag mot den graaf van Messina in Monte Carlo bleef „Heb ik het niet gezegd!" telegrafeerde mijn wenkbrauwen aan Terry. „Hij is weg geweest en pas teruggekeerd" „Ik kreeg heimwee naar Cap Martin," be weerde de prins met veel em phase en snel de vrouw, het meisje en liet kind aanziende. I als ware het compliment voor ieder barer afzonderlijk bestemd. „Hm," docht ik, terwijl mijn grijnslach zich weerspiegelde in liet water met. ijs, I „alles verloren wat hij bij zich had en zijn geldschieters knorrig geworden, daarom overviel hem het heimwee." „Nu u toch hier bent, lunch dan met- ons mede," verzocht mevrouw Kidder, „tenzij" aarzelend „uw heimwee, u van uw eetlust beroofd heeft." „Had het dat gedaan, dan zou het genoe gen u weer te zien mij hem hebben terugge geven." en nogmaals verzekerde de blik van den Oostenrijker ieder der drie dames dat zij alleen met de ,,u" bedoeld was. Met. een lichte hoofdbeweging werden een paar kellners gewenkt en in een oogwenk wa-s voor den prins een cou'vert gereed gezet met een even groot aantal overbodige wijn glazen. „Aha, vriendje, jij bent geen liefhebber van koud water," dacht ik, innig verheugd en buigend toen mevrouw Kidder ons aan elkaar voorstelde „Je zult er nog meer onder lijden dan wij." Maar het bleek dat ik s prinsen karakter nog niet volkomen had doorgrond De nieuwe gast werd evenals wij uiige- noodigd zelf den wijn te kiezen dien hij be geerde. Ik verwachtte een hoffelijke weige ring vergezeld van eenige galante woorden, maar niets van dat alle® gobourde. De wijnkaart bestudeerend met al den ernst van een kenner, bestelde hij zonder blikken of blozen een flesch Romanée Conti, die zooals hij terloops mededeelde door hem ver kozen werd boven champagne, vooral omdat het „minder in het oog vallend" was. De prijs echter zou naar mijn. meening zee»* in het oog vallend zijn op de rekening van me vrouw Kidder; minstens vijf-en-twintig gulden de fleschOf deze gedachte een schaduw wierp op de tevredenheid van een prins? Integendeel, hij snoof den geur van den wijn op als had hij een roos in de band, en dronk blijkbaar met innig genot zijn glas leeg, terwijl Terry en ik ons water met iis en onze verontwoordiging opslokten. „U komt als geroepen, prins," zeide me vrouw Kidder, „om ons te raden waar teen wij zullen gaan. 0. ik vergat dal n neg nergens van weet. Maar we zijn van plan een reisje in Sir Ralph Morray's auto te maken. Zal het niet aardig zijn?' „Dat zal het," stemde de prins haastig toe, en ik smaakte de voldoening van ie we ten dat alhans één teug Romanée Conti een bitteren nasmaak voor nem bud. „Neen, ik had er nog niet \a*i gehoord. Ik wist zelfs niet dat Sir Ralph Mivrav een uwer vrienden was. Is dit plat. zoo plotseling opgekomen?" „Gisteren is bet beslht,luidde het antwoord der gravin, waardoor liet mij dui delijk werd dat dc rricudelijke, gemoede lijke dame niet afkeerig was van een kleine vrouwelijke list-. rmfffd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1