371. Eerste Blad Sm Jaargang. Zaterdag 26 Maart 1910. BUITENLAND. FEUILLETON, Mijn VriBnd de Chauffeur. ABONNEMENTSPRIJS: Per t maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem frsuco per post- l.OO. Afzonderigke nummers - 0.00. Deze Courant rersohqnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. AdvertentiCnmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DEE ADVERTENTISN: Van 1regels f 0.00. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 20 eentfl btf vooruitbetaling öroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeeline bepalingen tel het herhaald adverteeren in dit B.ad, bjj abonnement Et circulairebevattende de voorwaarden, werdt op aanvn*» toegezonden. Aan hen, die met 1 April a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand Maart nog zullen -verschijnenkoste loos toegezonden. Politiek Overzicht. De herziening van «le kieswet in Pruisen. Toen m liet Pruisische huis van afgevaar digden de derde' lezing van het wetsontwerp to' wijziging van de kieswet aan de orde was, heeft do regeering bij monde van den nieter-president von Bethm arm - Hol'l weg verklaard, dat zij de besluiten van het huis, diw afweken van de door haar gedane voor stellen, zou aannemen wanneer eene „aan zienlijke meerderheid" zich er voor ver klaarde. Dit heeft natuurlijk de vraag doen rijzen, wat als eene „aanzienlijke meerder heid'' was te beschouwen en of daarvoor reeds de 70 stemmen voldoende waren, waar mee het wetsontwerp bij de eindstemming is aangenomen. De officieus© Nordd. Allg. Zeitung heeft daarower gezegd, dat het niet bevreemdend is, dat men de vraag «stelt of eene meerderheid van 70 stemmen te be schouwen is als aanzienlijk of niet. Eerder zou men 't .bevreemdend kunnen vinden, dat bij deze overwegingen het vooruitzicht op de nieuwe behandeling in hetzelfde huis bijna geheel niet in aanmerking genomen wordt. Men mag uit deze opmerking de gevolg trekking maken, dat de regeering wel let op die nieuwe behandeling, die na de Paaseh- vacantie moet plaats hébben. Dat zal wel be- t eekenen, dai de regeer in g 70 stemmen wel wat weinig vindt, maar meent, dat bij de nieuwe stemming, die nog moet plaats heb ben, de meerderheid grooter zou kunnen wordenm. a. w. dat de regeering hoopt op eene meerderheid, die niet alleen uit de conservatieven en het centrum 'bestaat. De Kreuz Zeitung, het conservatieve hoofdorgaan, wijst er eveneens op, dat hij de nieuwe stemming, die over drie weken moet plaats hebben, de wet nog kan worden gewijzigd. Zij houdt het echter voor waar schijnlijker, -dat dc partijen in het lagerhuis hiervan zullen afzien en dat zij 't aan het heerenhuis zullen overlaten, een middenweg te vinden en in te slaan, waarop men de vrij conservatieven en misschien ook de na tionaal-liberalen zou kunnen ontmoeten. Zij schrijft „Men zal in de eerste plaats "heb ben af te wachten hoe het heerenhuis po sitie neemt, hetgeen in dit geval des te be langrijker en gewichtiger is, omdat het heerenhuis geen uit verkiezingen voortgeko men lichaam is, en dus tegenover vraagstuk ken van kiesrecht onbevangener en politiek «rijer staat dan de uit een poliltiekan ver kiezingsstrijd geboren partijen van het huis van af ge v aardi gd en Duidelijker laa* zich die Post uit, het orgaan van de vrij-conservatieve fractie, die uitdrukkelijk een beroep doet op het bee- netnbuis om te hulp te komen en schrijft: „Nu heeft heit heerenhuis het woord. Daar zijn de fractiën en partijpolitieke gezichts punten, die in het liuis van afgevaardigden dén doorslag geven voor de verhouding van de partijen tot elkaar, op verre na niet van dezelfde boteekenis. Men zal zich dius mogen vleien meit de hoop, dat daar de door de vrijconservatieve fractie voorgestane con servatieve gezichtspunten naar hunne volle waarde zullen worden geschat." Daarentegen ziet men 't in het centrum met leed» oogen aan., dat de regeering den van die zijde geboden steun onvoldoende acht. De Germania scliijft waarschuwend, en zelfs eenigszins dreigend „De verdere ontwikkeling van de kiesrechtkwestie kun nen wjj vol vertrouwen tegemoet zien, in zonderheid de behandeling in het heeren huis. De regeering zal weten, dat zij aan een ernstig conflict niet kan ontkomen, wanneer zij ter wille van het liberalisme de tegenwoordige meerderheid van het la gerhuis mocht willen venloocheruen en daar mee hoofdzakelijk aan de sociaal-democra tie een triomf zou verschaffen." Op dit oogenblik staat de zaak dus zoo, dat de regeering en de conservatieven be reid zijn door concessiën de beide midden partijen tegemoet te komen, waardoor de vrij-conservatie - nagenoeg zeker zouden te bewegen zijn voor de wet 'te stemmen; van de nation aal-liberalen is dat volstrekt niet zeker. Maar het centrum houdt met zijn beslist Neende zaak tegen. Duitschland. Naar aanleiding van het bezoek van den rijkskanselier von Bethmann-Holleweg aan Rum» bericht Wolff's bureau, dat dit be zoek een nieuw bewijs heeft geleverd van het hartelijke wederzijdscho vertrouwen, waarin Duitschland en Italië met elkaar ver bonden zijn. In de politieke gesprekken, die bij deze gelegenheid in Rome zijn gevoerd, kou tol wecierzijdsche voldoening worden ge eonstateerd, dat de op den driebond berus-- tenae politiek, die zoo lang een waarborg van den Europeeschen vrede vormt, in beide landen te vaste wortels heeft geslagen, daa dat zij door de verwisselingen in de personen kan worden getroffen. De kabinetten van Rome en Berlijn zijn, in overeenstemming met de regeering te Weenon, inzonderheid hieromtrent eensgezind, dat zij streven naar handhaving van den status quo in het oos ten. Zij begeleiden de constitutioneele ont wikkeling van Turkije en de voorspoedige ontwikkeling van de Balkanstaten met hunne sympathie en ondersteunen de een stemmige pogingen van alle mogendheden tot handhaving van den vrede. Voor de audiëntie bij den Paus verwissel de de rijkskanselier in de villa Bonaparte het rijtuig van de Duiteche ambassade met dat van het Pruisische gezantschap bij Vaticaan. De kanselier en de beide heeren, die hem vergezelden, waren in overjas en hoogen hoed het eenvoudige gezelschap rok te minder de aandacht, omdat de omtrek van de Pieterskerk en van het Vaticaan van museumbezoekers en wegens de passie-gods dienstoefening van kerkbezoekers wemelde. Frankrijk. P a r ij s, 2 5 Maart. De Senaat heeft de behandeling van de herziening der ta riefwetgeving voortgezet. Art. 2 betreffende de tijdelijke toelating werd aangenomen met een voorstel ten gun ste van weefsels, die nog gebleekt moeten worden, vervaardigd in Belgische en Ne- derlandsche fabrieken. Art. 9 van den door de Kamer aangeno men tekst, waarbij een belasting wordt op gelegd aan industrieelen of kooplieden die xneer dan vijf arbeiders of bedienden in hunnen dienst hebben, welke niet hun vaste woonplaats in Frankrijk hebben verworven, werd uit de wet gelicht na een lange dis cussie, op verzoek van den minister en den rapporteur. De geheele wet werd aangenomen met 281 tegen 5 stemmen. P a r ij s, 2 5 Maart. De Kamer be- handelde heden de aanvullings-credieten voor Marokko voor het dlienstjaar 1909. Minister Pichon verklaarde, dat de veld tocht op touw was gezet tot handhaving van de eer des lands en dat. de uitgaven door Marokko terugbetaald zullen worden Hij zeide „Wij hebben een contract met Marokko aangegaan, waarbij alle moeilijkheden bor den geregeld. „Het is geen geringe zaak, dat wij de rechten van Frankrijk in Marokko hebben doen eerbiedigen, dat wij de in 1907 vermoorde Fransclien gewroken heb ben, dat wij de instemming van alle mogendheden hebben verkregen voor de volledige politiek van Frankrijk, dat wij Duitschland er toe hebben gebracht zich niet te verzetten tegen onze politiek en onze bewegingen in Marokko, dat wij de veiligheid van Algerië hebben verzekerd, dat wij de nationale eer hebben gewroken." De Kanier heeft het crediet voor Marok ko met 262 tegen 74 stemmen toegestaan. Uit zijn eigen naam en uit dien van de overige nazaten vap Naundorff heeft Char les de Bourbon zich tot den Senaat met een verzoekschrift gewénd, waarin wordt ver klaard, dat zij riocll rechtstreeks noch zijde lings willen optredèn als pretendenten naar den Franschen troofri. Zij vragen slechts aan de Fransche republiek, welker bescheiden en eerbiedige burgejrs zij willen blijven, hun het herstel toe te staan van de hoedanigheid van Franschen, die zij hebben verloren te" gevolge van gebeurtenissen waaraan zij vreemd zijn Engeland. In de constitueerende vergadering van den Gladstonebond, eene pas opgerichte vereeniging, die bestemd is aan de liberalen dezelfde diensten te bewijzen als de sleutel - bloembond doet aan de conservatieven, heeft de kanselier der schatkist eene rede gehouden, waarin hij bet feodalisme keu- schetste als de vijand van de democratie, die moet worden bestreden door verbrokke ling van het groote grondbezit en door het in 't leven roepen van een onafhankelijken boerenstand, om de plattelandskiezers te beschermen tegen vreesaanjaging door de landheeren. De economische onafhankelijk heid is de voorwaarde voor de politieke on afhankelijkheid Italië. Rome, 25 Maart. Volgen6 het Giornale d'Italia zou de Koning aan Luz- zafci de samenstelling van een kabinet- heb ben aan geboden Rutland. Petersburg, 25 Maart-. De Czaar heeft een bezoek aan den Koning van Servië gebracht, bij wien hij een half uur vertoefde. P eters burg, 25 M aart. De nieu we voorzitter Goetsolikow heeft de eerste vergadering, dlie hij leidldle, geopend met eene toespraak, waarin hij verklaarde, dat hij een overtuigd constitutioneel monarchaal is. Hij is de meenin.g toegedaan, dat Rus land slechts kan bloeien onder een consti- tioneele. monarchale staatsregeling, met eene volksvertegenwoordiging, die eene uit gebreide wetgevende bevoegdheid bezit, en een krachtige regeering. die alleen aan den vorst en niet aan de politieke partijen ver antwoording schuldig is. Er wachten een groot aantal vraagstuk ken op afdoening, in de eerste plaats die van de landsverdediging en van het volkson derwijs; maar het komt hem voor, dat bij al die zaken de politieke gezichtspunten op den achtergrond kunnen blijven. Ook heit scherpste politieke meeningsver- schil mag een eendrachtagen arbeid niet beletten. Van de aan den voorzitter in liet reglement van orde verleende macht zal hij gebruik maken o-m de waardigheid van de Doema te handhaven, om parlemeniiaire ge woonten te doen inburgeren en de orde te handhaven, zonder welke een ernstige wet gevende arbeid ondenkbaar is. De rede van den voorzitter wbrd in de dicht bezette vergadering door het centrum, de niationalisten en een deel der oppostiie levendig toegejuicht. Noworossisk, 25 Maart. De krijgsraad beeft wegens den gewapenden op stand te Noworossisk 7 beschuldigden ter dood en 14 tot dwangarbeid veroordeeld. Drie beklaagden werden vrijgesproken Dc krijgsraad besloot een verzoek in :e dienen tot vermindering der straffen. Turkije. Het officieele gedeelte van het bezoek van het bezoek van het Bulgaarsche Ko ningspaar aan Konstantinopel was Woens dagavond afgeloopen. Zij woonden dien dag eene vergadering van het Turksche parle ment bij, waarvoor de Kamer hun in een plechtig besluit dank bracht, en eene groo te wapenschouwing, waaraan meer dan 30,000 soldaten deelnamen. Als gasten van de stad 'blijven zij nog tot Maandag. Het officieele gedeelte is zonder feestdron ken gebleven. Tot verklaring van dit gemis wordt aangehaald, dat de sultan als goed mohammedaan géén wijn mag drinken; men kon dus niet met hem klinken en er bestond daarom geen aanleiding om feestdronken niet hem te wisselen. Als men echter, ondanks den in Konstantinopel heerschenden tegen zin in wijndrinken, klaren wijn wilde schen ken, dan zou er zeker nog wel eene andere verklaring voor te vinden zijn, dat toosten achterwege zijn gebleven. Het zou moeielijk geweest zijn een woordenkeus te doen, die onschuldig genoeg was om nergens aan stoot te vinden. De jonge Turksch-Bulgaar- sche vriendschap is eene uiterst teere plant, die zelfs de meest afgezaagde frazen niet verdraagt. Men kon niet te koel blijven en mocht niet te warm worden. Koning Fer dinand moet zijne Bulgareu en de Macedo- niërs van den sultan ontzien, en de sultan moest zich er voor wachten te veel ophef t.e maken van de eer, die hem door dit be zoek is wedervaren. Konstantinopel, 25 Maart. De Bulgaarsche minister Liaptschew ver klaarde in een onderhoud, dat het bezoek van koning Ferdinand uitsluitend ten doel heeft de hartelijke betrekkingen te herstel len en de mogelijkheid van misverstand te voorkomen. Van onderhandelingen over eene algemecne overeenkomst is geen sprake. Griekenland Athene, 25 Maart. De minister president heeft bi' de Kamer de begrooting ingediend. De ontvangsten zijn lager uitge trokken met een bedrag van 6,395,000 drachmen, hetgeen te wijten is aan eene la gere raming van de opbrengst der nieuwe belastingen. De uitgaven zijn 7,484,000 drachmen hooger geraamd dan was geschied door den vorigen ministerdeze verhooging is te wijten aan het brengen van tekorten der jaren 1907 en 1908 op de begTooting en aan verschillende bestuursmaatregelen. De Kiamer zal morgen de begTooting aan nemen. Oost-Azië, C h a r b i n 2 5 Maart. An, de omstreeks half Januari te Port Arthur ter dood veroordeelde moordenaar van prins Ito, is hedenochtend daar terechtgesteld. Vtreenigdt Staten. N e w-Y ork, 25 Maart. De heer Adriaan Gips, de Amerikaansche generaal- agent van de Holland-Amerika-lijn, heeft voor liet Circuit Court der V. S. op twee punten van beschuldiging erkend korting op de tarieven te hebben verkregen van ver schillende spoorwegmaatschappijen. Hij werd veroordeeld tot 2000 doll, boete voor elk geval. Allerlei. Reims, 25 Maart. Eene begraaf plaats uit het. Gallische tijdperk, bevatten de voorwerpen van groote archeologische waarde, is te Pogny onitdekt J[De regeerende vorst George van Schaumburg-Lippe heeft zijn ministerie door eeu 7 Maart 1910 gedetateerd decreet mede gedeeld, dat hij, om een verbetering der salarissen van ambtenaren en onderwijzers mogelijk te maken, de som van 100.000 mark ter beschikking stelt, met de bestemming, dat deze som zoolang aange-sproken zal kun nen worden, r.pt de geregelde inkomsten weer evenwicht gebracht hebben in den staat der fiuantiën. De onderdanen hebben te meer reden, hun vorst dankbaar te zijn, omdat de vorst van Schaumburg-Lippe wel de eeuige van alle Europeesche monarchen is, die niet alleen er geen civiele lijst op na houdt, maar voor het genoegen, om eeu landje van 340 vierkant» kilometers en .44,992 bewoners te mogen besturen, nog jaarlijks uit eigen beurs sints eenige jaren ongeveer 200.000 markt b ij legt! Maar de vorst kan dat gelukkig heel goed doen, want hij behoort tot de rijkste Üuitscbe sou- vercinen. Het lang gekoesterde voornemen, George Was/hingtoji ter eer een groot natio naal gedenkteeken op te richten, heeft ein delijk in Washington vaste vormen aange- nomer en kan ale verzekerd beschouwd wordenbij een onderhoud t.ueschen dien minister van oorlog en den grootmeester van alle Amerikaaneehe Vrijmetselaars-logee ia men liet eens geworden over het ontwerp- Do Amerikaansche Vrij metsel aars zullen het nationale gedenkteeken voor Washington oprichten Het monument zal in de Bonde- hoefdetad in den vorim van een grooten tem pel verrijzen, die tevens een Part/henon voor Amerika zal zijn. Dc plaats, waacr de tempel zal Komen, is al bepaaldhet fundament ligt in de on middellijke nabijheid der oude kerk, tot welke Washington in zijn laatste levensja ren als kerkbestuurder behoorde. Diéhfc daarbij ligt het veld, waarop do bevrijder van Amerika zijn laatste militaire parade Samr hti Mngtltth 11 TA* C. N. en W. M. WILLIAMSON. „Milaan 1" riep Juffrouw Destrey uit, ons met 6tralenden blik aanziend. „Dat n:et hieel Ver van Verona, niet. waar? E.i als het niet ver van Verona i6, dan kan Veue- tie ook niet zoo veraf zijn. O, Beechy, je voor, Venetië te'gaan zien!" „Daar kunnen wij heel gemakkelijk ko men," zeilde Terry, waft te veel haast too- nend om zich in een gril van de arme itoloedverwianlte te schikkenalitjhane, zoo was mijn mleening tot hij, met een spotten der. blik er bijvoegde: „Als wij naar Ve netië gaan, gra/vin, konden wij even door rijden naar Dalmatië, indien u lust hadt het landgoed, waarover u ons sprak, te be zichtigen voor u definitief besluit het. te koe pen Met veel moeite gelukte het mij een schi-terlach te smoren. Goede, oude Ter ry! Zelfs hij was niet vrij van wraaklust En het gelaat van dien prins toonde hoe diep Terry's woorden hem hadden getrof fen Zou het landgoed in Dalmatië, waar aan een titel verbonden wa6, ',n eenig op zicht gelijken op dat van Claude Me! notie in de „aardige comedie: The Lady of Lyons? Ik kon het n»et aannemen boe gaarne ik had' gewilden het bleek duidelijk hoeveel er dien prins aan gelegen wa6, dat de Amerikaansche mill ion naire onvoorwaar- 1 dehjk geloofde aan de sdboouheid van haar nieuwe bezitting. „Och, mijn besluit staat vast. Dat stond hét al voor wij hier kwamen," ?ei de gravin. „Dat wil zeggen,'' merkte Beechy op, „nama besloot in den trein van Parij6 naar hier, omdat zij beslissen moest- welken naam zij i# het vreemdelingen boek zou zet ten. en of al dan niet de kroon op jaar zakdoeken en bagage verschijnen zou. Maar mama moesit telegrapheeren naar onzen ad vocaat te Denver voor zij geld genoeg had voor de som, die de prins als vooruitbeta ling wenschte. En het antwoord kwam pas van morgen." „En wat zegt de adlvoeaat?" vroeg de prins met voorgewende onverschilligheid, ter wij'! 'het bloéd' hlean naar het hoo-fld: steeg. „Raadi eens," zeilde Beechy, wier ge zichtje straalde van overtroefd „Advocaten zijn zu'lke 6aaie personen," merkte Zijn Hoogheid op, haastig zijn glas grijpend om den laatsten slok Roma- uée Conti uit tie drinken. ,,Is hij een ver standig man rekening houdend met de be langen van zijn cliënten, dan zal hij Ma dame niet een stap kunnen ontraden, waar mede zij tot zulk een aanzienlijke hoogte stijgt, maar ..Hij zeide ja," riep mevrouw Kidder verheugd uit. „En zette er achter „als je een dwaas wilt zijn," voegde Beechy er bij. „Maar bat déél van het telegram moet hij beta len „Hij is dé neef van mijn overleden eent- genoot,'mfeende mevrouw Kidder te moe ten verklaren, en veroorlooft zich allerlei vrijheden als hij meent, dat Simon niet, al mijn handelingen zou goedkeuren. Maar Beechy, je behoeft niét alles te vertel len." „Laten wij over Venetië spreken," ver zocht juffrouw Destrey met een bekoorlij ken glimlach, d'es te meer te bewonderen omdat zij er sns zoo zeidén een schonk. „Ik héb altijd verlangd Venetië te zien." „En je had volstrekt geen lust mee naar Europa te gaandat kun je niet ontken nen," beweerdé Beechy, de onbedwingbare, geflislgd over de tunschenkomst van haar nicht, zooalis een ondeugende jongen z.ch^ boos maakt als hdj van dc poes wordt ge scheiden, aan wier staart, hij een tinnen kroes hleeft gehouden. „En ik weet- w a a r- o m je er geen zin in hiadt." Blijkbaar hat1 ook zij neiging om wraak te nemen 1 Juffrouw Destriey bloosde ik nad' graag geweten waarom en Terry zéker eveneens. (Zou ze soims naar hét buitenland zijn gezonlden om een ongelukkige liefde te vergeten?) „Je was Heiver bij d'o Zusters gebléven", vervolgde Beechy, partij trekkend van h«t eenjgszins verlegen zwijgen der andere En je hebt niet eens van Parijs genoten, of schoon alle menscheii op straat omkeerden om je na te kijken" „Maar nu ik er eon-maal ben," zei juf frouw Dastrey snel, ,,wil ik ook al Je plaateen leeren kennen, waarover ik zoo vee! gelezen héb. En Venetië is er een van. „Maida heeft meer in boeken dan in de werkelijkheid geleefd," merkte Beechy min achtend op. ..Ik weet voel meer van dé wereld dan zij. ofschoon ik nog maar l nog maar „Dertién jaar ben." viel de gravin in. „Beechy, lievtéTing, wi] je nog van deze mar rons. glacés? Ze zijn wel niet goed voor je, maar als je grootten lust hebt, zal ik het jé ditmaal toestaan. En o, sir Ralph, wat wil ik graag mijn nieuwe bezitting zien. Het is e?n zeer oud landigoed, ofschoon nieuw voor mij, zoo oud zelfs dat hét Jcasteol bijna een ruïne is. maar als het bij het be zichtigen mij bekoort, dan laat ik het je- sti'urecten en elegant inrichten om het som tijds te bewonen. Waar ligt Schloss (zij spreekt het uit: Slosh") hoé-notémt-u-hét ook toch precies?" „Schloss Hrvoya ligt ver in Dalmatië, haast zoo oostelijk als Montenegro," ant woordde de prins. „De wegen zijn buiten gewoon slecht en niet berijdbaar voor auto mobielen, im het bizonder niet voor sir Ralph Morray's kleinen wagen van twaalf paardekracht, waarin bovendien nog vyf personen gezeten zijn." „Ik ben. van een andere meening, prins," dus mengde Terry zich weer in het gesprek. „Ik heb nooit in Dalmatië gereden, ofschoon ik te Fiunie en Abbazia ben geweest, maar een vriend van mij was er met zijn wagen en had geen enkel avontuur, dat dames schrik zou kunnen aanjagen. Hoofdbezwaar is de benzine; wij zouden echter een groote hoe veelheid kunnen meenemen, en onderweg ons nieuwen voorraad laten zonden. Ik neem op mij er voor te zorgen." „Dan gaan wij," besliste mevrouw Kid der, in haar twee mollige handijes met rin gen klappend. „Wat een heerlijk tochtje zal het zijn!" Ik zag dat de prins gaarne Terry in het nauw had gebracht, maar hij bleek te ver standig om verder over de zaak te discussi eeren. Toch, het een of ander booze plan kwam in zijn geest op en verhelderde zijn sombere oogen. Ten slotte was mijn wenscli vervuld iets was vastgesteld En later, op het ter ras wandelend, gelukte het mij de overige details te regelen. Nooit liad een man een beter vriend dan Terence Barrymore in mij beeft, en naar huis terugkeerend, deed ik al mijn best hem dat te doen erkennen. Een Hoofdstuk van Verne deringen. Toch vertrokken wij overmogen niet. Onz© lunch was op Dinsdag geweest en Woens dag kwam een briefje van mevrouw Kidder met de niededeeling, dat ze onmogelijk voor Vrijdag klaar kon zijn, en aangezien de Vrijdag een ongeluksdag was om een reis te ondernemen, zou het. verstandiger zijn ons vertrek tot Zaterdag uit te stellen. Maar ik moest haar „niet beschuldigen van veranderlijkheid, want zij had' er werkelijk een goede reden voor," en ze was mijn „/vriendschappelijk" Katliryn Stanley Kid1- IdierDalmar Na eerst- vastgesteld te hébben dat'zij niet gereed kon zijn en dan er bij te voegen dat zij een goede reden had, deed me natuurlijk denken dat er iets anders achter zat. In mijn verbeelding zag ik de hand van prins DalmarKalm in het spel, en ik ge loofde zeker en vast, dat elke vinger van die hand. om niet te spreken van den duim, druk bezig waren ons tegen te werken. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1