Uit den omtrek. STADSNIEUWS. werkzaam, en tie andere was een zekere S veertien jaar oud, vriend van den eerste. Op den eersten Paaschdag hadden ze sa men in de Dtrechtschestraat nabij de fa briek gevoetbald. Toen de bal over den muur vloog, klommen' zij er over heen en zijn zoo in de fabriek gekomen, die open was. Daar hebben ze de lessenaars open gebroken en het geld, 60, meest toebe- hoorende aan de werklieden, medegenomen. Daarna reisden ze naar Breda en vervol gens naar Venlo eri al die dagen hebben ze niets gebruikt dan taartjes, chocolade en kwast, waaraan ze al hun geld opmaakten, 's Nachts sliepen ze in een spoorwagèn 1ste klas. Den 3den Paaschdag is het jeugdige dievenpaar naar Tilburg teruggekeerd. Blijkbaar was het uitstapje goed bekomen, en wilden ze 't nog eens overdoenNog denzelfden dag stalen zij in een winkel 15 en een horloge. De ouders staan be kend als oppassende menschen. De politie heeft de hand op de kleine bandieten ge legd- Het ongeluk b ij Colmsclift- te. Naar de Zutph. Ct. verneemt, is bij lverti voorloopig onderzoek inzake het droevig on geluk te Colmsétoate gebleken, dat de chef van het station aldaar telegrafisch aan zijn collega te Ballimcn zoti he'bben gevraagd naar het uitblijven van het kloksignaal, daal de tijd. van vertrek reeds verstreken was. Naar men weet is het ongeluk gelbeurd met den trein, die uit Almelo over Bathmen en Colmschate naar Deventer vertrok en heeft de seinwachter bij Colmschate als ver ontschuldiging aangevoerd, dat hij geen kloksignaal heeft gehoord. Tusschen.de buffers. Giste renmorgen is op het slation Delftsehe Poort te Rotterdam de bulparbeidier W. tusechen de buffers van een paar wagens geraakt en jfocwentdfig zoodanig gekneusd dat opname in het ziekenhuis noodzakelijk was. Bedolven en gedood. Gisteren morgen is de 32-jarige J. K. uit Lonneker. die bezig was met het graven van funda menten bij de fabriek ..Noorderhagen der fjroia Van Heek en Co. te Enschede, onder neerstortende aarde bedolven en gedood. Het water om den Bosch. De polders om Den Bosch zijn sedert Don derdag weer geheel watervrij. School- en Kerknieuwi. Dooi ds. J. H. Antnik, sedert 20 Jan. 1881 predikant bij de Ned. Heiv. gemeente te Almen en Harfsen, is bij het Provinciaal Kerkbestuur •vaal Gelderland tegen 1 Juni a. s. eervol emeri taat aangevraagd Ds. Aivtink heeft 16 Jan. j.l. zijn 40-jarige Evangeliebediening herdacht- Ach tereenvolgens is ds. Ant-ink nog werkzaam ge neest te üeldermalsen, Middelhar nis eav te S term- wijk. Legaten. Door wijlen mevr. de wed. Volker, te Slied-reolit, is aan de diaconie der Ned. Herv. gemeente f 25,000 vermaakt. Aan de diaconie der Ned. Herv. gemeente te Velp is door wijlen mej. wed:. Schaafsma gelega teerd f 1000. Voor het tweede predi'kantstraote- ment gaf zij eveneens f 1000. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben aan de gemeentebesturen van hun gewest het volgende schrijven gezonden Door een der Gezondheddscommissiën in deze prov. werd onder de aandacht van ons college gebracht, dat door sommige ge meentebesturen niet voldaan wordt aan het voorschrift van art. 10 der Woningwet, niettegenstaande deze gemeentebesturen herhaaldelijk op die nalatigheid werden op merkzaam gemaakt. De kennisname van de. in bedoeld wetsartikel bedoelde opgaven is voor de Gezcudheidscomniissiën onontbeer lijk om voortdurend op de hocgte te blijven van de woningtoestanden in de verschil lende gemeenten, speciaal wat betreft de controle op overbevolking en het woning- onderzoek. Het behoeft geen nader betoog, dat dit onderzoek bfj gebreke van de hier- bovenbedoelde opgaven voor een zeer groot deel waardeloos wordt. Dat de handhaving en naleving van de artikelen 9 en 10 der Woningwet geen overwegende bezwaren op leveren, kan blijken uit het feit, dait zoo wel besturen van zeer gnoote als van zeer ikledne gemeenten, vanaf de inwerkingtre- riing der wet, met de meeste nauwkeurig heid aan het voorgeschreven© in bovenge noemde artikelen voldoen. Wij hebben der halve de eer u, voor zooveel noodig, uit te noodigen voor eene goede uitvoering der artikelen 9 en 10 der Woningwet te willen zorg dragen, opdat de bedoeling van den wetgever, om verbetering te brengen in de volkshuisvesting, met uwe medewerking ver wezenlijkt zal kunnen worden. Wij lezen in de T ij -d De vergadering van vertegenwoordigers ■der Christelijke partijen in de provincie Utrecht besloot, in verband met de aan staande Statenverkiezingen, alle aftredende leden der Christelijke partijen niet alleen te steunen, doch wanneer een dier leden zich niet herkiesbaar stelt, zijn zetel te laten aan die Christelijke partij, welke hij ver tegenwoordigde en den nieuwen candidaat van die Christelijke partij met alle kracht te steunen. Woensdag werd te Utrecht de 20e al- gemeene vergadering gehouden van den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel Nadat de aanwezigen gezongen hadden Psalm 95 vers 1 en 4. ging de voorzitter da. H. Pierson, ran Zetten, voor in gebed, waarna hij naar aanleiding van Matth. 12 vers 30 en Markus 9 vers 40 een openings woord sprak en daarbij stilstond bij de quaestie der neutraliteit op de openb. school welke quaestie zich in de tegenwoordige om standigheden zoo sterk op den voorgrond dringt. Deze quaestie is door de sociaal democraten aan de orde gesteld. En met belangstelling hebben wij ze gevolgd, om dat wij daartegenover niet onverschillig kunmen staan. Dertig of veertig jaar gele den hadden wij nooit gedacht, dat de open bare school door de vrijzinnigen zelf zou worden aangevallen. Het liberalisme krijgt haartrekken thuis gestuurd. Jarenlang pre dikte het in ons vaderland een Christen- ■dom boven geloofsverdeeldheid. Toen spi*. eens in den Bosch kwam, hoor de hij van een torenklok klinken Jantje zag eens pruimen hangen". En toen zeide iemand tot hem: ,.Dat is nu het echte Clrristendom boven geloofsverdeeldheid' Heel veel verder heeft het liberalisme het niet gebracht, dan tot Jantje, dlie een® pruimen zag hangen." (Gelach) Het heeft alles behalve iels uitgericht op het gemoedsleven van het kind. Daar- - ie zijn hoogev beginselen noodig. Hoe langer zoo meer wordt de neutraliteit ieder een walg niet alleen in het oog, maar spr. zou haast zeggen ook in den neus. Waar m.oet het heen, indien de opvoeding der kinderen geheel aan de onderwijzers moet overgelaten worden, terwijl de ouders daarin dan niets hebben mee te spreken? Wat zou er van de school in het algemeen moeten terecht komen? Die strijd moet uitgestreden. En hoe moeten wij nu tegen over dien 'strijd staan? Alle bezwaren tegen de school, door de socialisten ingebracht, zijn lang niet onge grond Zij verlangen neutraliteit ten op zichte van regeering, vaderlandsliefde en het Oranjehuis. De socialisten hebben ech ter de kinderen ndet op hun hand. Door het niet meedoen aan Oranjefeesten heb ben zij zich hiaat verwekt in liet kinder hart. En als ze de kinderen alzoo tegen zich innemen, zal de tijd wel een6 kunnen komen dat de socialisten zullen wijken voor 't gejuich der kinderen in den Tem pel, waarvan geschreven staat: .Uit. den mond der kinderen, heb ik Mij lof be reid." Hoe zal het gaan met de Waterloofee6- ten, die in het vooruitzicht zijn? Waar moet het met die stumperde heen die tot de sociaal-democraten behooren? Hoe moe ten wij nu staan tegenover die beweging? Moeten wij ijveren voor Cbriabianiseering der openbare school? Laat ons hoogst voor zichtig zijn. Als wij zien wat God doet, zien wij dat hij bezig is het werk des Satans te ver sloren. af te breken, wat men buiten Hem wil opbouwen, en aan te toonen, dat men niets doen kan, als men geen vast stand punt heeft. Maar in elk geval, laat ons ons onder Zijn bestuur stellen, dan kunnen wij stille zijn. Laten wij de dingen afwachten, die komen zullen en toezien o-p onszelf. Er zal scheiding komen. Wanneer het libera lisme zal wakker worden en zal gaan in zien, dat men wat meer moet geven dan begrippen van deugd en onsterflijkheid, als het zal gaan gevoelen, dat wij geregeerd worden door hoogere, geestelijke machten, dan zullen wij God danken, dat hun oog en open gaan. Het woord uit den voorgelezen tekst is ook op het liberalisme van toepas sing. Dankbaar mogen wij zijin, dat da Geest des Heeren ons bij elkander heeft ge houden Tegenover de uiterste negatie stellen wij de gemeenschappelijke positie, onze ge meenschappelijke geloofsbelijdenis. Wij moeten ndet helt scherp bediijnde beginsel doortrekken tot het uiterste, wij moeten echter ook niet plooien en schikken. ..Man musz wissen wo man stekt. Und wohin die anderen wollen." Ten slotte woss spr. op het tekstwoord, dat volgt op het voorgelezen». Hebt zout in u zei ven en houdt vrede ondier elkan der. Als wij deze dingen in het oog honden, behoeven wij niet bang te zijn, dat wij verflauwen zullen. God geve, dat dit ook in ons midden bewaarheid moge worden. Spr. eindigt, met de woorden, welke hij ee:is aan een coquet meisje schreef ,,Twee machten hoeden ons voor scha, Wier zorg u steeds bewaar. Oprechtheid vreest den valschen schijn, E n vroomheid zielsgev aar Een hartelijk applaus volgde op deze rede. De Secretaris, de heed Der keen deelt ver volgens mede, dat het totaal der aange sloten scholen op 1 Jan. 1910 690 bedroeg, benevens de kweekscholen te Groningen, Leeuwarden en Goricbem. Na dien tijd zijn c: 4 scholen bijgekomen, terwijl 1 zich had losgemaakt. De opbrengst der oollectek aar ten be droeg 9456.761, de onkosten bedroegen 2497.74zoodat in de kassen der sehool- vereen. 6958.82 is gevloeid. Tot gedelegeerde van het 10e district werd in de plaats van ds. van Lummel, dje bedankt had, ds. J. C. de Moor gekozen. To* rapporteur der districts-vergader in gen werd benoemd ds. L. Adriaans e Jhr. mr. A. F. de Savomiu Lobman zag zicli genoodzaakt wegens drukke werk zaamheden te bedanken als lid van den schoolraad en als lid van het moderairen. Met weemoed heeft de schoolraad hem het ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de niet ie waardeeren belangstelling, in den schoolraad betoond. De penningmeester deelde mode, dat ia; 1909 was ontvangen f 5652. Er bleef een batig saldo in kas van 1490.83. Bij het' hulpfond® voor geweigerde Rijks bijdragen zijn thans 183 scholen met 721 onder wij zers aang esloten In Jam. 1910 is door 32 schoolbesturen ontvangen 4529.48 als vergoeding over '09 tor zake van gevallen van langdurige ziekte. Jhr. A F. de Savornin Lokman, die thans ter vergadering verschijnt, wordt met luid applaus begroet door de aanwezigen. De Voorzitter verwelkomt hem met droef heid in bet hart, omdat bet de laatste maal zal zijn, dat Z.Ex. aan de bestuurstafel zal plaat® nemen. Spr. loofde de vele ver diensten, welke Jhr. Lobman aan den Schoolraad 'bewezen heeft. Zijn heldere geest en zijn warm hart hebben hen voort durend geleid om ons tot groot en zegeen te zijn. En ajs nu zijn plaats door een ander zov. zijn ingenomen, hoopte spr., dait die herinnering aan de groote genegenheid welke wij allen aan Z Ex. toedragen, hem -voortdurend krachten zal schenken om zijn taak in andere besturen met liefde te blijven behartigen. De woorden ,,Hebt zout in U zelf en Houdt vrede onder elkander", zijn vol komen van toepassing op Jhr. .Lobman. (Daverend applaus). De voorzitter drukt Jhr Lobman hartelijk de hand. Jhr. Lobman zeide zeer getroffen te zijn door de gevoelvolle woorden van den voor zitter. Met grooten weemoed heeft spr. ontslag verzocht. De Schoolraad hoeft hot bewijs gegeven, dat alle 6cbolcn samen kunnen werken. Er bestaat een band. Ge zamenlijk kunnen wij onze belangen ver dedigen. terwijl ieder toch zijn eigen vrij heid behoudt. Al® ik zie op U. ouden voor zitter, dan schaam ik mij bijna ontslag te hebben gevraagd. Maai ik ben ook lid van de Tweede Kamer en ik heb er al aan ge dacht alle andere betrekkingen neer te leg gen, omdat bij dergelijke drukte een zekere zenuwachtigheid rustig werken belet. Spr. is van oordeel beter eer. enkel ding goed te kunnen behartigen dan vele dingen slecht. Spr. dankt voor de hartelijke belangstel ling, steeds ondervonden. Altijd zou hij bereid zijn advies te geven. In zoover be dank ik niet dat ik met mijn geest in uw midden blijft. Spr. betreurt het niet hier officieel de vergadering te kunnen bijwo nen en spreekt zijn blijdschap uit dat er jongere menschen zijn. die langzamerhand de ouderen kunnen vervangen. (Daverend applaus) In de namiddag-vergadering veireenigde de vergadering zich met het volgend voor- stel-Zwartsluis ,,De Schoolraad dringe er nogmaals bij de schoolbesturen op aan, dat zij de onderwijzers wijzen op de studie van het na-examen en zij deze studie aanmoedi gen door in de salaris-regeling de bepaling op te nemen, dat voor het verkrijgen dier acte een bepaalde som wordt uitgekeerd." In bespreking kwam en aangenomen werd daarna het voorstel van het hoofdbestuur van de Vereeniging van Christelijke Onder wijzers en Onderwijzeressen in Nederland en Overzeesche bezittingen, waarin de Schoolraad wordt uitgenoodigd er bij de schoolbesturen op aan te dringen, dat in de aanstelling der hoofden en onderwijzers de termijn gedurende welken bij opheffing der school het salaris nog zal worden uitbe taald, van 6 maanden na de feitelijke op heffing op een jaar worde gebracht en dat maatregelen zullen overwogen worden, die het voldoen aan de verplichting voor de schoolbesturen niet te drukkend maken hierbij werd uitvoerig over de wachtgeld kwestie gesproken. Bij de rondvraag werd de gemeenschap pelijke salarisatie, welke tot stand gekomen is tusschen de Unie. de Vereen, van chris telijke onderwijzers en enkele Roomsch- katholi^ce Onderwijzersvereenigingen met het N. O. G.. de Vereeniging van Hoofden van Scholen enz., te berde gebracht. De heer Derksen stelde de vraag, of de Vereen, van Christelijke onderwijzers daar-' mede wel iets gedaan heeft, dat zij voor haar consciëntie kan verantwoorden. Langdurig werd gesproken over de kwestie of samen werking van christelijke met openbare on derwijzers ter behartiging van stoffelijke belangen wel gerechtvaardigd is. Driebergen. Gisteren is te Driebci- gen een trein in aanraking gekomen met een dienstwagen, waarop zich de opzichter Paap en de wegwerker Van Rheenen beyonden. Paap werd ernstig aan het hoofd en één zij ner handen gewond, terwijl Van Rheenen vrijwel ongedeerd bleef. De wagen werd verbrijzeld. Hilversum. Door den architect C. de Groot Jznte Hilversum werd aanbe steed .het bouwen van "een landhuis met re mise aan den Utrechtschen weg aldaar. In gekomen 11 biljetten. Minste inschrijver H. van Essen te Hilversum voor f 19386. Staking te Hilversum. Het personeel der stoomtimmerfabriek van Gebr. Van Houtum te Hilversum wenscht een kort eren arbeidsdag met- behoud van hetzelfde loon. Daar de directie hierop niet wil ingaan, hebben de arbeiders, ongeveer 100 in getal, besloten, Maandag a.s. het werk neer te leggen. Gasontploffing. Te Bus- sum heeft Donderdag nacht tijdens een par tij in Concordia een gasontploffing, plaats ge ïnd, vermoedelijk doordat een kraan in een kleedkamer open is gebleven. De feestvte renden kwamen met den schrik vrij. De co n ei erge Beven evenwel bekwam ernstige brandwonden. Dé ontstane brand werd spoedig - bluscht. Het achtergebouw kreeg door de ontploffing schade. V eene n daal. Een 14-jarige knaap, die zich onwel gevoelde, liep, terugkomen de van den dokter, plotseling een winkel binnen, en viel daar dood neder. Paasch oefening der Ko- ninklijke Ned eraan dec lie Weerbaarheidsvereeniging. (Derde dag). De commawdeerende officier der infante rie te Ede. luit-kolonej Huisken, heeft den leden der K. N. VY. V. Dinsdagavond nog een aardige verrassing bezorgd. In de ruime en gezellige onderofficiore- canitine nl. gaf die fanfare der bedde bat-al jone een concert, onder welks tonen de ver broedering tiu&scben leger en weerbaarheid gevierd werd. Diat deze attentie bijzonder op prijs gesteld werd, behoeft geen betoog. Woensdagochtend, op het uur der reveille, hingen er dreigende regenwolken boven Ede. Doch db K. N. W. V. liet ziich niet ont moedigen, en stond tegen 8 uur gereed voor de oefening van den tierden of laatsten dag. Haar goed! gesternte heeft de Vereeniging niet in dbn steek galaten, en weldra scheen het zonnetje even vroolijlk al6 in de eerste twee dagen. Het gold thans eene oefening tegen twee compagnieën van liet 11e regiment, onder leiding van den kapitein Ha-llegraeff, van dit regiment, aan wien de le luit. Kleins- mi als adjudant was toegevoegd. Op de heide tueechen Lunteren eu Otter] oo werd oen scherp gevecht geleverd, waarbij aan beide zijden," onder het vuur van losse pa tronen, weergalooze heldendaden werden verricht. Te twaalf uur wa® de oefening afgeloopen. De leider prees de orde en bedaardheid, die hij in de tirailleurs-linie® der K. N. W. V. had opgemerkt bijzonder en roemde de tucht, die hij daar had aangetroffen. Ter wijl het 11e nu naar hui® trok, bleef de Weerbaarheid nog eenigen tijd op de heide werktuigelijk tiraillesren, doch om vier uur was ook dlit afgeloopen, en rukte de troep voor goed in. De commandant van het corps, db re®er vt>-lo luit, van het 7e rag. inf., J. W. Klein verzocht, voor liet uiteengaan een driewerf hoera uit te brengen op de officie ren van hot lie reg. inf., aan wie het te danken was. dat het korps op eene zoo gast vrije wijze in Ede ontvangen was. Geest driftig stemde de troep hiermede in. Na het eten ging ieder weer naar huis, bruinge brand en stijf van het marcheereu over de heide, doch opgefrischt en versterkt door het driedaagsche verblijf in de schoone landouwen van de Neder-Vel uwe. In den laatsten tijd is het meerma len noodzakelijk geweest de brug tusschen de Gasthuislaan en den Heiligenbergerweg te herstellen, ter yoorkoming van gevaar voor ongelukken. Aangezien niet vaststaat wie naar publiek recht onderhoudsplichtige van de brug is, heeft deze herstelling meer malen moeilijkheden opgeleverd en ge schiedde zij zoodanig, dat van eene afdoen- de restauratie geen sprake was. Het komt 15. en W. wenschelijk voor, aan dezen on geregelden toestand een einde te maken. Op den voorgrond stellende, dat de gemeen te belang heeft, bij het in goedbn staat ver- keeren der brug, terwijl met zekerheid geen onderhoudsplichtige naar publiek recht is aan te wijzen, komt het hun 't beste voor, de brug thans afdoende te herstellen en het onderhoud, dat bij eene dergelijke her stelling zeer onbeduidend zal zijn, ten laste van de gemeente te brengen. De vervan ging van de brug door een dek van gewa pend beton, waarover eene grintverharding, kost- pl.m. f 100. De heer L. J. Krook, die volgens privaatrecht de brug voor de helft moet onderhouden, is bereid, in deze kos ten een bedrag van f 50 bij te dragen, te betalen in 3 jaren, indien de gemeente voortaan het onderhoud op zich wil nemen. Het komt B en W. voor, dat eene rege- ,ling dezer aangelegenheid, zooals hierbo- en omschreven, in het belang der gemeen te is. fZij hebben derhalve de eer den Raad voor te ^tellen, dienovereenkomstig te beslui ten Het H.bld. meldt dat de le luite nant der genie G. A. Meijer wordt overge plaatst ban Breda naar hier. *- Bij beschikking van den comman dant der 3e Divicie is de 2e luitenant S. Veldmeïer overgeplaatst van Breda naar het 5e Regiment Infanterie te Amersfoort. Te Lee uw aide u is overleden de heei mi. Jan van Binsbergen, raadsheer aan het gerechtshof aldaar. De overledene was in 1845 te Hoogland geboren en werd in 1870 bevorderd tot doctor in de rechten aan de Utrechtsche Universiteit. Hij werd achtereen volgens benoemdin 1871 tot griffier bij het kantongerecht te Hulst, in 1874 bot dezelfde functie te Nijkerk, in 1875 tot griffier bij de rechtbank te Amers foort, in 1877 tot griffier bij de rechtbank te Arnhem, in 1880 tot rechter te Zier'k- zoe, in 1883 te Assen en werd in 1893 be noemd tot raadsheer bij het gerechtshof te Leeuwarden. De opnoeming van prijzen voor de huisvlijttentoonstelling, op 1316 April in Amicitia te houden, heeft nog weer ver scheiden huisvlijters in beweging gebracht. Welnu, zij kunnen met hunne aangifte van een of meer voorwerpen nog eiken dag te recht, hetzij bij de secretaresse van het co mité. mevrouw Louman, Paulus Buyslaan 14, of bij een der andere leden, op de groo te aanplakbiljetten vermeld. Maar niemand waehte dan nu ook lan ger Eene vraag van verschillende kanten ge daan zij hier tevens beantwoord. Men zou graag weten welke iuzen dingen tot dusver zoo al zijn aangegeven. Ziehier: veel houtsnijwerk, antiek en niéuwerwetsch; tuinsieraden; zaagwerk, inlegwerk, zeer bijzonder post zegel werk, photo's, verder Hiulooper schilderwerk zoo wel als gewone schilderijtjes en grootere stukken, producten van Indische huisvlijt, oud en nieuwer wets ch borduurwerk. Ook komt er een poppenkamer, een ge heil opgetuigd zeilschip, een locomotief, meer dan een exemplaar van den Amers- foortschen Liev.e Vrouwentoren, bearbeid in verschillende grondstoffen, zoo ook de Koppelpoort, de Kei, de Naald van Soest- dijk in. zilver, een galakoets, een vliegma chine, een electrische centrale met bijbe- hoorende inrichtingen, een weefgetouw in miniatuur. Doch w eindigen. Wie denken mocht dat meteen de voor raad hierbij is uitgeput, vergist zich zeer; de vefacheidenheid is veel te groot om alles in één bericht hier te vermelden. Tegen den tijd der tentoonstelling zal eeti gedrukte catalogus verschijnen, die deels zonder namen van inzenders, alles op somt wat op Dinsdag 12 April des morgens tusschen 8 en 12 uur aan de sociëteit Ami citia bij de commissie wordt ingeleverd. Op 10 en 11 April houdt- de Maria- vereeniging propaganda feestvergaderingeu in het Patronaatsgebouw, aan het Zand. Er zal o.m. een lezing worden gehouden door den Zeer Eerw heer Hoorneman, ter wijl beide avonden wordt opgevoerd het drama ..Het. Herderinnetje van Lourdes". De vergaderingen zijn alleen toeganke lijk voor katholieke vrouwen en meisjes. Sedert de opneming in het St Pie- ters- en Bloklandsgasthuis van L. Kam',®, aan wien bij Raadsbesluit van 27 April 1909, No. 141, de woning in de Koppel poort ten gebruike was afgestaan, is deze woning onbewoond. B. en W. stellen thans voor, onder voorwaarden, in een bijgaand concept-besluit vermeld, hen te machtigen deze woning te verhuren Slechts enkele verbeteringen behoeven te worden aange bracht, terwijl zij het wel raadzaam achten, in de woning een gasleiding te doen leggen De totale kosten van deze werkeu vror Ion geraamd op f 120. De timmerman A. Hakkeling uit Nieuwkoop, die deze week door een auto mobiel onder de gemeente Veldhuizen, is aapgereden, is in het ziekenhuis te Utrecht overleden. Hij was gehuwd eu vader van 3 kinderen. Predikbeurten op Zondag 3 April 1910 Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10 uur, ds. G. Munter, pred. te Woerden. Remonstrantsche kerk. Voorm. 91 uur; Mevrouw Baudet, gods dienstoefening voor jongelieden. Voorm. 11 uur; Ds. G. J. Schraffort Koops te Sliedrecht, gewone godsdienst oefening. Gereform. kerk (Langegr.) Voorm. 10 uur; Ds. Donner. 's Av. 5h uur: Ds. D. Felix, Em.-pred. Geref. Kerk (Zuadfiingel). Voorm. 10 uur en 's. av. uur, cfe. Toerink. Vrije Gereform Gemeente. Voortm. 91 uur en 's avond» 5 uur, godsdienstoefening Chir. Gereform. Gemeente. Lokaal ,,De Zaaier", Voorm. 9£ uur en 's avouda uui, godsdienstoefening. Hersteld Apost. Gemeente, in de eenheid' d'eT Apostelen. Gebouw Eben-Haëzer, Muurhuizen 113. Voorin 10 uur en 's nam. 4$ uur gods- da önatoefening. Burgerlijke Stand. Van 24 Maart tot 1 April 1910. Geboren: Jeanne Agatha, d. vai- Hendrik Jan Bosma en Aafje Kluft. Jo hannes Jacobus, z. van Jacobus Johannes Klaasing ©n Catharina Zegveld. Antonie, z. van Philippus Antonie Nicolaas van Neerbos en Dirkje van Hattem. Plonia, d. van Johannes Vingerhoets en Elisabeth Hoogenboezem. Gerritje, d. van Evert Jan Arbon en Johanna Hoogeweg. Antonie, z. van Johannes Tesson en Cornelia van den Hengel- Elisabeth Roeloffina, d. van Har- meu van Beek en Elisabeth Effrink. Lam- bertus Marius, d. van Johannes Simon van der Werf en Gerarda Johanna Hopman. Johannes, z. van Adrianus van Eijkelen- burg en Drika van den Berg. Willem, z. van Franciscus Petrus van Mosseveld en Cornelia Johanna Booms. Wilhelmina Geer truidis Elisabeth, d. van Dirk van Eek en Anna Gertruida Theeuwen. Ondertrouwd: Hendrik Groot en Adrian a Verhoef f. Herman Cornelis Slag ter en Henrietta Elisabeth Maria Kaspers. Johannes Bosman en Mina Rijn. Petrus, van Pluuren en Tonia Koops. Gerrit Koh ier en Aradina van Ooik. Getrou wd: Geen Overleden; Lammert Huls, 36 j., wed. van Albarta Clasina Daalmeijer. Hen- drika Hooft, 7 m. Rijntje Dina Hoenders, 8 d. Johanna Materman, 68 j., wed. van Petrus Leenards. Johanna Snijders, 68 j., echtg. van Johannes Hermanus Jacobs. Elisabeth de Vrij, 85 jwed. van Cornelis de Gans. Jacoba Maria van Wanroij, 63 j., wed. van Cornelis van Aken. Johannes Meijer. 15 m. Adrian a Carolina Johanna de Heusden gezegd van der Sluijse, 5 w. Posterijen. Aan het postkantoor te Amersfoort en de daaronder re&sorteerende hulppost- kantoren. werd gedurende de maand Maart 1910 in de Rijkspostspaarbank ingelegd 52105.38, terugbetaald 41408.57. Het laatste, door dat kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 15341. Onbestelbare stukken 2e helft van Maart. Brieven; W. van. ïrogen, Amersfoort; W van Cal car, Amsterdam,; Brimlcmian, Baarnmej. J. C. Geijl, BaarnJoh. P. v. d. Meer. Leiden mej. C. Pot, Utrecht; J. Frantzen, I Jmuidenmevr Sprenger, Zedst; C. NUeuwendijlk", 1; Monsieur et Madame Lagers, Antwerpen Briefkaarten: Henr. C. Bij-levéM, Gro ningen H. Beukers, den Haag. Marktberichten. Amerstou, t, 1 April. de noden ijehou- d mi weekmarkt besteedde men voor aard- appolen f 1.90 k 2.10, Appelen f 0.a 0. Peren f 0.— A 0.por H.L. Hoondoreieren f 3.30 A 3.50 per lOU stuks. Boter f 1.30 a 1 50 per K.(j. Kippon f 1.— u 1.50, Piepuikens f 1.a 1.30, jonge Eenden f 1.a 1.30, Een den 0.80 k 1 1.20. Hazen f 0.— k 0,—. Wilde konijnen f 0,— ii 0.Tamme konijnen f 0.80 ii 1.20 per stuk. Duiven f 0.60 k 0.80 per paar Magere Varkens f 20 k 30, Zeugen f 60 k 80, biggen f 10.k 16. Aangevoerd warenheet. Appelen, heet. Peren, 120 heet. Zandaardappelon. 140,000 stuks Hoendereieren9u0 kilo Boter 6tuks Vee, Vette Varkens, 20 Magere Vai- kens. 300 Biggen »*n 20 Zeugen. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen tn den morgen va» 2 April 1910. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met Lnstitmit te de Bilt. Hoogste barometerstand 775.7 te Her- nösand laagste bekende 758.0 te Biarritz. Verwachting tot den avond van 3 April: Zwakke tot matige O. wind. Half bewolkt. Droog weer. Weinig verandering in tempe ratuur. Weekoverzicht der Ameterdamsche Beurs. De Amerikaanse he markt. Dit overzicht betreft alleen de enkele dagen van deze week en heeft dus .uit den aard der zaak niet veel stof ter beschikking. Des te heter leent zich deze gelegenheid om een® in 't kort voor oogen te stellen in welke po sitie de Yankeemarkt eigenlijk verkeert. In zeer grove trekken is de wording van de oogen blikkelijke ongeaninieerde zakenver- houding aldus te schetsen. Na eenige jaren van bij zonderen voorspoed bracht de crisis van 1907/8 een gToote achteruitgang in pro ductie en handel en in sympathie daarmede een heftige depressie op de fondsenmarkt. De daarop gevolgde geleidelijke verbetering in de tweede helft van 1908 en gediu- rende 1909 kwam in Wall street eerst tot uit drukking na de Presidentsverkiezing in No vember van het vorige jaar. Een periode van levendigen handel en snel stijgende

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3