Vrijdag 8 April 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. Mijn Vriend de Chauffeur. j»°. 283. 8"* Jitat gttUK. ABONNEMENTSPRIJS: Per S maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonder/ijke nummers - 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feest dagen. AdvertentiÖnmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur morgens bij de Uitgever* in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIRN: Van 15 regels f 0.50- Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen te* het herhaald adverteoren in dit Biad, bjj abonnement. Es»" circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op <le artt. 6 en 7 der Hinderwet, -Brengen ter kennis van 'hét publiek, dat een door H. Brom, te Hilversum, ingediend verzoek, niet 'bijlagen, om vergunning 'tot het oprichten van eeue bakkerij, met bakoven (gewone vlamoven) in liet. perceel', alhier gellegen aan de Hellestraat, no. 83. -bij het Kadaster (bekend onder sectie E, ao. 3144. op de Secretarie dér gemeente ter visie ligt, en dat op Donderdag, den 21. April aan staande, ties vcormidclaigs te lialf elf uren gele genheid! ten iRaadhiuize wordt gegeven om. ten overstaan van het Gemeentebestuur of van een of meer zijne - leden, bezhvaren tegen het oprich ten van de inrichting in. te 'brengen. Too ihet beroep, liedoeld. in art. 15. Ie lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande' jurispru dentie, alleen zij gerechtigd, die overeenkomstig artikel 7 dér Hinderwet voor liet Gemeentebe stuur of één of meer zijner (leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lich ten. Amersfoort, den 7. April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd De «Secretaris, De Burgemeester, J. G. STBNFERT KROESE. WUIJTIERS. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort brengen ter algemeen© kennisdat bij hun besluit van heden, ingevolge art. 8 dor Hinderwet, aan J. G. A. Meeuwsen, wonende alhier, yengunning is verleend tot het uitbreiden zijner stoom-wasc-h- en strijkinrichting, door .bij bouw eener strijk kamer, in heb perceel Kléine Xaclitegaalsteeg, wijk 1, kadastraal bekend .ge meente Amersfoort, sectie 'B, no. 3085, ondér voorwaarde, dat de schoorsteen wordt opgetrok- ken tot eene hoogte van minstens 6 Meter boven den beganen grond. Amersfoort, den 7. April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris. De Burgemeester, J. G. SHENFERT KROESE WTIJTIERS. Politiek Overzicht. De crisis in Griekenland. Met de plechtige verklaring, door Ko ning George in het parlement, afgelegd dat hij het besluit tot bijeenroeping van eene na tionale vergadering goedkeurt, nadat hij de zekerheid verkregen had van de ontbinding van den militairen boud, is schijnbaar de wettige toestand in Griekenland hersteld en zal de machine voortaan weder geregeld kun nen werken. Maar liet is misschien beter nog niet al te optimistisch daaromtrent te zijn. In de politieke kringen te W een-en neemt men eene afwachtende houding aan tegen over de verdere ontwikkeling van de zaken in Griekenland. Daarmee handelt men voor zichtig, want er zijn nog vele zwarte stip pen aan den horizont. Het Journal des Dé- bats schetst den toestand aldus: „In de eerste plaats moet niet vergeten worden, dat de algemeene toestand een re volutionair karakter behoudt. De bijeen roeping van de nationale vergadering heeft plaats met schending van art. 107 der grondwet, dat de toestemming van twee achtereenvolgende Kamers eischt. Een da tum is niet bepaald in de koninklijke pro clamatie. Nog meer, in strijd met het voor schrift van de grondwet zijn de artikelen, die moeten worden herzien, niet bij voorbaat bepaald. Een koninklijk besluit, op voorstel van de ministers uitgevaardigd, zal ze be palen. Het besluit van 18 Februari van liet nu ontbenden parlement zal eenvoudig als aanwijzing dienen. Omtrent de wijze van verkiezing der nationale vergadering, haren duur en den omvang van hare rechten is nog niets bepaald. Evenmin omtrent den datum, waarop het nieuwe parlement zal bijeenko men, geroepen om de nu aan het einde van haar mandaat gekomen vergadering op te volgen. Gedurende een onbepaald aantal maanden bevindt Griekenland zich dus in een buiten-wettelij ken toestand. Het is te hopen, dat de Koning en de ministers wer kelijk den toestand baas zijn, maar de on dervinding van den laatsten tijd gesft reden om daaromtrent skeptisch te zijn. De militaire bond is ontbonden en zijne leden zijn van hunnen eed ontslagen. Maar wie waarborgt ons, dat hij niet plotseling zal herleven als er oneenigbeid ontstaat tus schen zijne hoofden en de ministers? De laatste woorden van zijn afscheidsmauifest rechtvaardigen de vrees daaromtrent; zij tuiden: „De bond beschouwt zijne taak als geëindigd na de koninklijke boodschap aan het parlementmaar hij vestigt de aandacht van het volk op zijn vertrouwen in de toe komst en drukt de overtuiging uit, dat, als de bond ontbonden is, het leger niet temin de bewaarder van de eer en de idea len der natie zal blijven." De bond is ont bonden, maar liet leger waakt. Dat wil zeg gen, dat de officieren-bondsleden zich voor behouden opnieuw een krachtigen aandrang uit te oefenen in gevallen waarin de eer en de idealen der natie, zooals zij ze opvatten, hun mochten voorkomen in 't gedrang te komen. Dat vooruitzicht is niet geruststel lend. De pogingen om het volk in beroering te brengen zijn niet gestaakt; men heeft het laatstelijk nog gezien in de pogingen tot op ruiing van de Thessalische boeren. Op ruiers, Kleons om de taal van de Atheen- sche bladen te gebruiken, spoorden de be volking aan de mohammedaansche grond eigenaars weg te jagen van hunne bezittin gen, ondanks de overeenkomst van 24 Mei 1881, waardoor hunne rechten gewaarborgd zijn; zij deelden wapenen uit onder de boe ren en spoorden hen aan tot verzet tegen do soldaten onder den kreet„Leve de revo lutie!" Een algemeene opstand werd georga niseerd, volgens de verklaring van minister president Dragoemis in de Kamer. Alle mid delen zijn goed voor de Kleons en die ont breken evenmin in het moderne Griekenland als in het oude. Zij hebben vrij spel als eenmaal de wettelijke orde is afgeschaft Het herstel van de wettelijke orde is de eerste plicht, die op Dragoemis en zijne ambtgenooten rust. Nu eene vergadering tot herziening van de grondwet moet wor den bijeengeroepen, behoort dat zoo spoedig mogelijk te geschieden, moeten hare leden gekozen worden in overeenstemming met de grondwet, moet het programma van hare werkzaamheden duidelijk bepaald worden en moeten de verkiezingen voor het nieuwe parlement binnen den wettelij ken termijn plaats hebben. Zoolang dat nieuwe parle ment niet zal zijn opgetreden en het con stitutioneel stelsel geschorst zal zijn, is Europa gerechtigd de Grieksche regeering te beschouwen als eene voorloopige regee ring, waarmee geen vaste verbintenis kan worden aangegaan. Deze overweging heeft een bijzonder belang uit financieel oogpunt. Het kabinet te Athene is er op uit een of meer leeningen in West-Europa te sluiten. Het verlangt het tekort aan te vullen, nieuwe wapenen aan te schaffen, het be stuur te reorganiseeren. Volgens den heer Dragoemis zouden 240 millioen noodig zijn om „de oude tekorten te dekken en drin gende behoeften te bestrijden." De onteige ning ten algemeenen nutte van de groote Thessalische landgoederen zou, mede vol gens den minister-president, minstens 60 millioen bovendien eischen. Met de audero plannen komt men tot vele houderden mil- lioenen." Het Journal des Débats waarschuwt, dat op die financieel© plannen niet moet wor den ingegaan. Later, wanneer Griekenland weer op den geregelden weg is gekomen, zal er misschien aanleiding zijn om het eene zekere medewerking te verleenen onder be paalde voorwaarden. Vóór dien tijd zou dat eene ernstige onvoorzichtigheid zijn onder elk oogpunt. Aan elke directe of radirëcte leening moet voorafgaan, dat het constitu- tioneele stelsel volledig hersteld is en dat het Ivreta-vraagstuk geregeld is. Duitschland. l)e Börscncourier bericht, dat de Duit- sche regeering er voor het oogenblik niet aan denkt over te gaan tot represaillemaat regelen tegen de verhooging van het Fran- sche tarief van invoerrechten. Zij wil af wachten de uitwerking, die deze verhooging zal hebben. Dat wil intusschen volstrekt niet zeggen, dat in het vervolg geen represaille maatregelen zullen worden genomen. Er worden tegenwoordig te Berlijn on- deiiiandeliixgen gevoerd over het sluiten van eene consulaire overeenkomst en over de verlenging van het bestaan der lian- delsverdragen. Er schijnt intusschen een kink in den. kabel te zijn, want de Bul- gaarsche gemachtigde is naar Berlijn ont boden tot het uitbrengen van rapport. Berlijn, 8 April. De morgenbladén berichten, dat de AmtsvorateherTrepreus aan de socialistische,.partij heeft toegestaan aanstaanden Zondag in het Treptower panic eene protest vergadering tegen het wetsontwerp tot wij'ziging van d!e kieswet voor den Pruisischen landdag in de open lucht te houden. Aan dé toestemming van den Berlijnschen magistraat en de vergun ning van den politie-preeident wordt niet getwijfeld. De regeering van het. vorstendom Reuss oudere linie heeft bekend gemaakt, dat ten gevolge van de blijvende verhindering van den vorst om de regeering te vormen, de erfprins zich genoodzaakt heeft gezien het regentschap over het vorstendom op zich te nemen. Hamburg, 7 April. Hedennamid- dag is op de werf van Blohin und Voss de grnote kruiser G goed van stapel geloopeii. De chef van den generalen staf generaal von Moltke, doopte het schip, op bevel van dvii keizer, met den nam „Moltke." B e r 1 ij n 7 April. Op hernieuwd verzoek der democratische vereeniging aan den politiepresident von Jagow, verleende deze thans zijn toestemming tot het houden van eene openbare vergadering op de Iiasen- spielplatz en Humboldthain tegen Zondag 10 April. Frankrijk. Bij de behandeling van de begrooting van marine in den Senaat gaf de minister van marine admiraal Boué de Lapevrère reken schap van zijne bemoeiingen om uit bet geen Frankrijk aan oorlogsschepen bezit een levende en slag'vaardige vloot te maken. Eerst zijn de eskaders gereorganiseerd; zij (heeft de modernste pantserschepen tot een eskader vercenigd, zoodat zij eene ernstige, gelijkmatige strijdmacht vormenin het andere eskader heeft hij de oudere pantser schepen bijeen gebracht. De beide eskaders zullen ieder jaar onder één opperbevel manoeuvres houden. Hij kan niet zeggen, dat deze beide eska ders zeer sterk zijn, want zij omvatten slechts veertien schepen, maar dat is zoo wat alles wat Frankrijk bezit aan slagvaar dige groote oorlogsschepen. Dat is ongetwij feld weinig, maar Frankrijk kan er op reke nen, dat deze schepen van nu af volkomen v-cor den oorlog toegerust zijnen op het eerste bevel in den slag het maximum van aanvalskracht zullen toonen, waartoe zij in staat zijn. Het arsenaal in Bizerta zal in 1912 gereed zijn en de stelling van Frank rijk in de Middellandsche zee aanzienlijk versterken De minister betoogde verder, dat het een© schromelijke dwaling zou zijn op vreemde Ihulp bij de verdediging te rekenen. Een volk moet zich uit eigen kracht kunnen ver dedigen. De torpedoibooten moeten geleide lijk door onderzeeers vervangen worden. Ook heeft men een zeker aantal baggersche pen en schepen om mijnen te leggen noo dig, die het inarinebésluur zijn best doet te verkrijgen. Het vlootprogramma van de regeering berust in hoofdzaak op de gedach te, alles aan te wenden tot vorming van een slagvaardige vloot en de vloot zooveel ©enigszins mogelijk is in een toestand van duurzame bruikbaarheid te houden. Volgens •het programma, dat is opgemaakt, zal de vloot 28 pantsersehepen tellen. Eene vloot- politiek is slechts mogelijk met groote oor logsschepen. Men verdedigt de kuster krachtdadig slechts in volle zee. Ten slotle verklaarde de minister, dat hij na de reeds verkregen resultaten en na de uitkomst van de iaatste schietoefening kon verzeke ren, dat het geld van Frankrijk goed besteed zou zijn. Volgens dé Matin heeft de Fransch© mi nister van marine overeenkomstig de ver klaring, die hij in liet parlement heeft af gelegd maatregelen genomen om de tor pedo booten te vervangen door onderzeeërs, ers. Worden zijn plannen doorgevoerd, dan zal tusschen 1920 en 1923 een vloot van onderzeeërs in de plaats van de torpedo- vloot zijn gekomen. Par ij s, 7 April. Bij de behande ling van de van den Senaat teruggekomen begrooting, herstelde de Kamer de mees te posten, die -.'.oor den Senaat ver worpen waren, met name het voorstel be treffende het successierecht. De geheele begrooting werd aangenomen met 421 tegen 67 stemmen. Tweede telegram In eene avondzitting heeft de Senaat andermaal de begrooting aangenomen. Op een aantal pun ten bestaat nog oueenigheid met de Kaaner. De 22e commissie voor de verzoekschrif ten van de Kamer, in wier handen gesteld j was een verzoekschrift waarin gevraagd wordlt j aan vrouwen het stemrecht toe te staan voor1; j de verkiezingen van het parlement en vooril de gemeenteraden, hoeft het volgende be-II sluit genomenUT „Met het oog op de vraag van de verzoe- kers, te weten 'het volledige sitemirécht, ge geven aan d'e vrouwen, om eindelijk de vol-' j ledige vertegenwoordiging van de natie te verwezenlijken, heeft de comunirsie het noo-3 dig geacht zich officieel uit te spreken. Met. algemeene stemmen heeft zij de gegrondheid j van de vraag der verzoeksters in beginsel:-' aangenomen en het essentieele belang erkend, j dat hare verwezenlijking zou hebber, voor r het- land." Men heeft nu du6 in Frankrijk eene uit- spraak ten gunste van het. beginsel van eene commissie ©ener Kamer, die op het punt j staat uiteen te gaan omdiat zij aan het einde is gekomen van haar mandaat. Engeland. Een correspondent van de Daily News te j Biarritz komt op togen de al te optimistische I- berichten, die zijn gegeven over de gezond- I heid van Koning Eduard'. De Koning heeft in de eerste dagen van zijn wrblijf zijne I; kamers moeten houden wegens een aanval! j van influenza, en hij is nog niet bekomen van de naweeën daarvan. Zijn gang is niet j „veerkrachtig" en de verandering „doet hean niet bijzonder goed" integendeel hij be-li weegt zich moeielijk en ziet er thans ouderjl uit dan zijne jaren. Londen, 7 April. Vice-minister Seely las een telegram voor uit Somaliland, j waaruit blijkt, dat de vriendschappelijk ae- zinde stammen ten volle in staat zij ti zich te verdedigen. Wel verre van te rijn ge- vlucht naar de kust, zijn zij in eene t'erke: I stelling op 100 mijlen afstands van de kust Het telegram bericht verder nog over het Ij jongste gevecht tusschen de bevriende stam- men en de strijd krachten van den Mullah, jJ dat er geen 8Ö0, maar 200 man van die stammen werden gedood, terwijl ook een groot aantal derwisjen, waaronder drie aan voerders, zijn gesneuveld. Het lagerhuis heeft de eerste van <:e drie veto-resolutiën, verklarende dat net ge- wenscht is dat bij de wet wordt bepaald, dat het Hoogerhuis geen financieele voor stellen mag verwerpen of amendeerenJ aangenomen met 339 tegen 237 stemmen De nationalisten steunden de regeecing.1 Italië. Rome, 7 April. De oud-minister vanj| buitenlandsche zaken Tittoni is benoemd, tox gezant te Parijs. Spanje. De dépêche, die de Spaansche regeering aan de beide Zuid-Amerikaansclie republie ken Peiru en Ecuador heeft gezonden om hen tot verzoenlijkheid aan te sporen, vindt ha ren grond in de aan Koning Alfonso gegeven opdracht om als scheidsrechter op te treden in het tusschen de -beide staten hangende grensgeschilDe regeering heeft aan de strij dende partijen hare goede diensten aangebo den tot beëindiging ook van het nu uitge.' broken geschil. Op verzoek van de regeering heeft generaa Marina er in toegestemd om nog eenigec Naar het Engtltch 9 VAlf C. N. en W. M. WILLIAMSON. „Nu zijn wij in Italië," vervolgde hij, „en mijn voorspelling wordt al bewaarheid. Kijk eens naar die voort-kruipende wagens; het tuig der paarden bestaat- uit- een samen raapsel van allerlei eindjes leer en touw en koord, al naar dat de koetsier bij de hand bad. Zoo-als u ziet, is de weg met losso steenen bezaaid, en eenige minuten geleden was hij glad genoeg om er op te kunnen dansen. In mijn dierbaar, -lui Italië zijn motorwagens haast even onbekend als dra ken. Moet een weg gerepareerd -worden, dan is in de meeste districten de gewoonte er wat steenen op te werpen, verder het- overlatend aan liet toeval en het verkeer om ze in den grond te stampen. Gelukkig zijn onze banden zoo vertrouwd als de Bank van Engeland en om moeilijke wegen behoeven wij ons niet te bekommeren. Terrv stopte aan het rose Italiaansche douanekantoor en trad er binnen, om een som gelds t-e betalen en eenige documenten in ontvangst te nemen, zonder welke men Italië niet kan doorkrui-sen. Van uit do hoogte zag op ons neer de oude, bruine slot toren der Grimaldi's, eenmaal lieerschers over deze azure kustbeneden ons glinster de Mentone, rose en blauw en goud in het zonnelicht zijwaarts zat M'onte Carlo op zijn troon, als een Sirene op haai* rots. Nauwelijks had Terry de aandacht der be ambten in -beslag genomen of het gesnor van een motor, opgewekter en zenuwachtiger dan onze gezellige „trum, trum", deed ons het hoofd omwenden, en daar vloog prins Dal- mar-Kalms schitterende wagen den heuvel op, zooals wij hadden gewenscht het te doen. De prins liet zijn auto diicht bij die onze stilstaan en deelde mede dat hij ons reeds lang zou hebben ingehaald, ware bij niet opgehouden door een gesprek met de ex-kei - zerin Eugenie, die van haar villa naar C-ap Martin was gekomen om eenige vrienden op te zoeken Dit verhaal maakte niet wein-i-g' indruk op mevrouw Kidder, die dieper dan ooit zich bewust was van- heit geluk, zulk een gedistin geerd personage tot reisgezel te hebben. Hij stond tegen den zijkant van ons met (bagage overladen voertuig geleund en be toonde zich uiterst minzaam. O, neen, hij behoefde zich niet te haasten met al de for maliteiten bij de douane, want al vertrok hij aanmerkelijk later dan wij, dan nog zou hij ons even voorbij La Mortola wol inge haald hebben. Aldus beziggehouden verliep liet- halvo uur, dat de beambten noodig hadden om ons de papieren te verstrekken en de auto van een zeer gewichtig loodén stempel- te voor zien, niet al te langzaam voor de dames. De prins -z-ag ons afrijden, met een medelijden den glimlach bet „sukkeldrafje" aanschou wend waarmee wij den eeuwigdurenden heu vel opklommen, welke zich langs de groote, grijze rots uitstrekt. Diep beneden ons bespoelden blauwe en zilveren golfjes het goudgele strand en tee kenden sierlijke bogen, omzoomd met kant achtig schuim. Eindelijk toch bereikten- wij den top van den -heuvel en een breedé bocht in den weg voerde ons eensklaps in een groene, koele schaduw „Mij lijkt Italië volst-rëkt niet vuil of ar moedig,'' merkte mevrouw Kidder op. „Kijk eens naar dat- aardige k-ruis daarginds en dat vriendelijke schoolgebouw „Ja, maar nu zijn wij ook in Hanbury- land", viel ik lia-ar in de rede „Hanbury-land? Daar heb ik nog nooit van gehoord. Is het een klein, onafhanke lijk vorstendom als Monaco? Hoe grappig dut een stukje grond met zulk een Engélsch- klin'kenden naam <als 'het ware tusschen Frankrijk en Italië is ingeschoven." „De heer van het land is een zeer wel willend Engelsehman, zoo iets van do goede- genius uit het sprookje voor al d'e armen -op zijn grondgebied," antwoordde ik. „U zult Hanbury-land niet -op de kaart vinden, maar toch bestaat het, gelukkig voor zijn bewo ners. En hier is de poort- van den tuin, die toegang geeft tot het konninklijk paleis. La .Mortola is zeer bezienswaardig en staat en kele dagen in de week voor het publiek open. Ik weet niet of wij het 'heden tref fen, maar misschien willen zij ons toch den tuin laten zien. Zal ik het vrifgen?" Het kwam in mijn geest op, dat zoo wij stilhielden er kans bestond twee vliegen in oen klap te slaan den prins misloopen en den tuin bekijken en ik was er blij om dat de gravin vol vuur inging op mijn voorstel en zeer verlangde een -plaats te mogen be zichtigen, zoo door heel Europa bekend als La Mortola. Het verlof werd gegeven en de groote ijzeren poort geopend om ons in te laten. Wij traden binnen en daalden eenige ©ogen blikken later een reeks «van steenen treden af naar terrassen ver beneden den beganen grond, waar de auto op onze terugkomst wachtte. Had Aladin zijn lamp gewreven in de dagen voor het misverstand met den genius plaats greep en dezen den mooisten tuin ter wereld gevraagd, dan ltad zijn wensch in geen fraaier vorm vervuld kunnen worden Vreemde, tropische bloemen, vlammen ge lijk, brandden in groene schuilhoeken wa tergeesten wierpen glanzende paaiden ovei rotsblokken in vijvers op wier doorshcijnend oppervlak lelies sliepen, droomend van haar eigen reine schoonheidmet groen en bloeiende klimopplanten begroeide pergola's boden een heerlijk uitzicht op de ver verwij derde kust, die zich in een -blauw-wazig ver schiet verloor; en een middeleeuwsc.be ves ting, één van kleur met dén heuvel waarop zij zich verhief, troonde in haar sombere grootschheid boven een diep-blauwe zee. Er is niets wat een normaal mannelijk we zen meer bekoort dan een vrouwelijk wezen attent te kunnen maken op voorwerpen, baar belangstelling en bewondering ten volle waardig. Zijn niet sinds onheuglijke tijden de geïllustreerde reisverhalen vol teekenin- gen, waarop mannen het landschap toonen aan vrouwen? Zag ooit iemand in-een derge lijk kunstwerk een vrouw voorgesteld-, die den man het een of ander prachtig punt aan wees? Natuurlijk had menigeen dat kunnen doenen de dames op de teekeningen had den waarschijnlijk het voorwerp in quostie a bemerkt snor haar mannelijk escorte ei haar aandacht op vestigde, maar de bemin nelijke zwakheid van de andere sexe ken nend, -onthielden zij er zich beleefdheids 'halve van om te zeggen „O, dat- hebber wij al lang gezien 1" Getrouw aan de traditie leidden Terry ei ik ons klein gezelschap door avenues var cypressen naar hoogten die een verrukke-' lijk vergezicht boden door lanen- van rozer uaar een uitgebreide verzameling zeldzaam cactusplanten. Hier een soort- dijk bespeurend, gepla veid met ruwe vierkante blokken, wedijver den wij met elkaar om onzen dames het eers te vertellen, dat dit de oude Ro-meinsch- wog naar Gallië was, dé merkwaardige weg begaan dtaor Julitus Oaesar, St. C-aiherin- van Siena, Dante en andere beroemde per sonagee. Daarna boonden wij haai* een vai Napoleons oude geweren, bedriet met echel pen zoo-als hét- uit de zee was opgwischl In den broeide bospralken wij liét feit, d'a er op den gehselen bekenden aardlbodem gee: bloem of bloesem, struik noch boom wae o hier te La Mortola kon men er een exem plaar van vinden. En toen wij een uur i". ofen tuin hadden gewandeld, zonder nog ha geizien to hebben wiat het/ bekijken dubfoi' waard- was, bestogen wij weer heit groot aan1 tö-1 treden onszelf geü-ukwenechend Terr en ik dat wij prins Dal marKalm gee onaardige poete hadkhn gespO-'ld. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1