W\ 318. Janrfang. BUITENLAND. FEUILLETON. Mijn Vriend de Chauffeur. j AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franeo per post 1.50. kfzenderlijke nummer' 0.05. r. Couran verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. Ad verton tiénmededeel ingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utreclitschestraat Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - O.IO, Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 «ent* by vooruitbetaling Groote lettere naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeslige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene oirculairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat het bureau van den Burger lijken Stand op den tweeden Pinksterdag voor liet publiek geopend stal zijn des vóói middags van 8£9 uur, uitsluitend tot liet- deen van aan giften van geboorten of overlijden. 'De hiervoor noodi/ge aanvrage moet geschieden aan liet gemeentehuis, mondeling of schriftelijk, uiterlijk tussehec 8 en> 8$ ure des vóór middags van dien dag. Amersfoort, den 12. Mei 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd; De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STBNFERT KR/QESE. WUJTIRRS De Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op art. 6 en 7 dort Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een dooi- de naamlooze vennootschap Farbwerk (fa briek ter 'bereiding van verfstoffen) Amersfoort, te Amersfoort ingediend verzoek (met bijlagen om vergunning tot het uitbreiden van hare inrichting ter bereiding van chemische producten voor het plaatsen van: a. 1 stoommachine van 10 P.K. en b. il centrifuge van 250 K.G. vulling en 900 omwentelingen per minuut. Op de perceelen alhier gelegen aan den Klei nen Koppel, no. bij het kadaster bekend onder sectie D, no. 1630 en 1631, op de secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Donderdag, den 26. Mei aanstaande, des vooermiddags te half elf uren, gelegenheid ten Raadhui ze wordt ge geven om ten overstaan van het gemeentebe stuur ot van een of meer zijner leden, bezwaren tegen het uitbreiden van de inrichting in te brengen. Tot het Iberoep, bedoeld in art. 15, le lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurispru dentie, alleen zij gerechtigd, die overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeentebe stuur of een of meer zijner leden zijn versche nen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, den 12 Mei 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STEINFERT KiRiORSE. WUJTÏERS. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Amersfoort brengen ter algemeene 'kennis, dat bij hun besluit van heden, ingevolge art. 8 der Hin derwet, aan H. Brom te Hilversum, vergunning is verleend tot de oprichting van eene bakkerij met 'bakoven (gewone vlamoven) in het perceel Hellestraat wijk E, no. 83, kadastraal bekendi Gemeente Amersfoort, sectie E no. 3444, onder voorwaarde, dat a. tussohen den oven en den noordelijken zij muur van het gebouw, een open ruimte op alle punten gemeten, van minstens 10 c.M. over blijft b. de schoorsteen van den oven in geenerlei verband staat met de buitenmuren van het ge bouw, do;h in rechtstreekscli verband met den oven en daarop steun vindend geheel nieuw wordt opgetrokken en opgaat tot een hoogte va min stens 2 meter 'boven de nok der bekapping van het gébouw o. de balklaag 'boven den oven en op een af stand van minstens il meter daaromheen, geheel met zwaar asbest' wordt bekleed; d. de vloer van de bakkerij in steen wordt uitgevoerd. Amersfoort, den 12 'Mei '1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester. J. G. smVüBRT KSaOtEHB. WÜJTTERS. Politiek Overzicht. De verkiezingen in Spanje. Den 14en April j.l. is bij koninklijk be sluit de cortes ontbonden en werd tevens de 8e Mei bepaald als de dag voor de bijeenroeping van de kiezers tot benoeming van de leden der nieuwe Kamer. Voor het eerst is daarbij de bepaling in toepassing gekomen van de door de vorige cortes aan genomen kieswet, dat in de districten, waar slechts één candidaat werd opgegeven, die als gekozen wordt verklaard. Natuurlijk is dat slechts in een betrekkelijk gering aantal districten voorgekomen. De regel was, dat er strijd werd gevoerd aan de stembus. De vol ledige uitslag is nog niet medegedeeld, maar toch kan men zich reeds een tamelijk juist denkbeeld vormen van de samenstelling der n.euwe Kamer. De oude Kamer was in 1907 gekozen onder het conservatieve kabinet-Maura, waarin La- cierca de portefeuille van binneulandsche za ken had. Zij bevatte 240 conservatieven, een dozijn carlisten, eenige ultramontanen, die in Spanje „integrieten" heeten, eene kleine groep afgevaardigden uit Catalonië, „soli- do risten" genaamd, 30 republikeinen en een honderdtal liberalen. De ministcrieele meer derheid was dus groot genc.eg om het ministe rie staande te houden. Maar de rumoerige incidenten, die in het vorige jaar ontston den, eerst door de expeditie naar Melilla, later door de executie van Ferrer, veroor zaakte den val van het ministerie op eenigs- zius eigenaardige wijze. In den loop van eene stormachtige zitting verklaarde de lei der van de liberalen, Moret, dat hij de tra- ditioneele overeenkomst verbrak, volgens welke de oppositie zich stilzwijgend verbond de regeering niet in de onmogelijkheid te brengen om te regeeren. Maura meende toen te moeten aftreden en Moret volgde hem op als minister-president. Maar in Februari van dit jaar werd Moret zelf op zijde gezet door zijne eigen geestverwanten, tengevolge van vertrouwelijke besprekingen tusschen de partijgroepen. Maura kou er niet toe komen zijn tegenstander de houding te vergeven, waardoor deze in October hem ten val had gebrachthij verklaarde tegenover Moret dezelfde houding te zullen in acht nemen, wanneer deze aan het bewind bleef. Onder die omstandigheden was het bij de in Spanje 1 w.rschende zeden en gebruiken niet moge lijk, dat Moret de verkiezingscampagne leid de Hij moe6t zijne plaats afstaan aan Cana- lejas, liet hoofd van de liberale linkerzijde, «>n deze kreeg van den Koning het besluit t ontbinding van de cortes, dat aan Moret geweigerd was. Er heeft in de verkiezingsperiode dit maal wat meer vrijheid geheerscht dan vroeger. Tot dusver waren de verkiezingen in Spanje eigenlijk een onwaardig comedie- spel. De regeering en de „regierungsfiihige" oppositie verstonden zich vooraf met elkaar en stelden gezamenlijk het aantal plaatsen vast, dat aan iedere partij zou worden toe bedeeld. Aan de regeer in g was het dan te zorgen, dat aan die overeenkomst uitvoering gegeven werd. Ditmaal is de pressie van de regeering wat minder openlijk uitgeoefend dan vroeger; tot lof van den minister-pre sident Canalejas wordt verkondigd, dat dit maal niet meer dan veertig burgemeesters zijn afgezet en door anderen vervangen, terwijl dit getal vroeger eenige honderden bedroeg. Maar in hoofdzaak is het toch bij de oude gewoonte geblevenregeering en oppositie hebben samen op de gebruikelijke wijze overleg gepleegd over de verdeeling van het aantal plaatsen Toen de conserva tieven aan het bewind waren, was de Kamer conservatiefthans, nu de liberalen aan het roer zijn, is er eene liberale meerder heid uit de bus gekomen. Een streep door de rekening hebben de republikeinen ge maakt., die in de groote steden met succes zijn opgetreden. Inzonderheid hebben zij zich in de hoofdstad Madrid kunnen doen geldendaar zijn 40,000 stemmen, uitge bracht op de republikeinen en socialisten, waartegen de verbonden liberalen en con servatieven met 30,000 stemmen in de min derheid bleven, zoodat gekozen zijn zes re publikeinen, waaronder één socialist (twee meer dan in de laatste Kamer) en twee libe ralen In het geheele land hebben de repu blikeinen 15 plaatsen, gewonnen, zoodat zij nu bijna een half honderd sterk zijn Wanneer de berekeningen, die omtrent de vermoedelijke uitkomst van de verkiezingen zijn gemaakt, uitkomln, dan zullen de 404 leden van de nieuwe Kamer aldus verdeeld zijn 225 a 230 ministerieelen (liberalen en democraten), 98 a 104 conservatieven, 8 a 10 carlisten, 45 a 46 republikeinen, 8 cata- lanisten, 2 integristea, 10 a 15 wilden". Onder de republikeinen is Pablo Iglesias de eerste socialist, dici.in de Spaansche cor tes zijne intrede doet. De verkiezing van de senatoren de helft van den Senaat, 180 van de 360 leden, wordt door het volk gekozen heeft aan staanden Zondag plaats. De nieuwe Cortes zullen den 15en Juni bijeenkomen. In den tussclventijd beslist heft hof van cassatie over de geldigheid van de verkiezingen, waarte gen bezwaren wordeningebracht. Dultschland. B e r 1 ij n, 12 Mei. In tegenwoordig heid van het Keizerpaar, vele vorstelijke personen, den rijkskanselier, den minister van onderwijs en andere autoriteiten, had heden middag aan de universiteit een plechtige bijeenkomst plaats ter eere van Roosevelt.- Na door den rector-magnificus begroet te zijn, hield Roosevelt een voor dracht, die stormachtigen bijval oogstte. Daarna volgde de promotie van Roosevelt tot doctor honoris causa. Na een hoch op den Keizer en het volkslied, bracht een koor de „Star Spangled Banner'' ten ge- hoore. Onder levendige toejuichingen ver lieten de Keizerlijke Majesteiten en de fa milie Roosevelt de universiteit. B e r 1 ij n, 12 Mei. De rijkskanselier gaf heden avond ter eere van Roosevelt een diner, waarbij Roosevelt tusschen den rijks kanselier en den staatssecretaris van het departement van marine gezeten was. Ver der waren verscheidene ministers en staats secretarissen, de voorzitters van den rijks dag en den landdag, de reetor van de uni versiteit, graaf Zeppelin, de opperburge meester van Berlijn, groot-adrtiiraal von Koester en de Amerikaansehe gezant genoo- diga. Op het diner volgde eene ontvangst, waart oor omstreeks tachtig uitnoodigingen aan hooge staatsambtenaren, vertegenwoor digers van wetenschap, van kunst, haute fi- nar.oe, grootindustrie, enz. waren gedaan. Op het oefeniugeterredn bij Döberötz heeft de Keizer Roosevelt begroet in tegenwoor digheid van een 300-tal officieren met. de volgende woorden: „Mijn vriend Roosevelt, gij zijt de eerste particulier, die gelegen heid kreeg zulk eene oefening van een deel mijner troepen bij te wonen. Het was mij een genoegen u deze gelegenlluedd te biedieoi e<n u in 't bijzijn van mijne gaaidien te be groetenIk ben overtuigd (hier wendde de Keizer zich tot zijne officieren), dlat ook gij, mijne heer en, met mij overeenstemt, dat het ons eene hooge eer was, mijn vriend Roose velt den uitmuntenden Amerikaan en be roemden kolonel der Rougihnidiers, onze troe pen in actie te tooner.." Roosevelt heeft op zijne reis door Skan- dinavië kou gevat. Bij zijne komst in Ber» lijn leed hij aan heeschheid en hij heeft zich daar door een specialiteit laten onder zoeken. Deze constateerde laryngitis als ge volg van bronchitis en verklaarde, dat de ziekte, waaraan de oud-president- lijdt, dik wijls voorkomt bij personen, die onder de tropen vertoefd hebben. Zorgwekkend was de toestand echter niet België. Brussel, 12 Mei. De Nederlandse lie gezant overhandigde heden aan den Koning het grootkruis in de orde van den Neder- landschen Leeuw. Frankrijk. De minister-president heeft aan de pre fecten eene aanschrijving .gezonden om hem vóór den 15en Mei eene statistiek te leveren van de in de beide stemmingen gekozen leden van de Kamer, die opgave moet bevatten van de door hen als candidaat uitgedrukte meeningen over 1. de hervorming van het kiesstelsel, 2. de hervorming van het be stuur en het rechtswezen, 3. de hervorming van het belastingstelsel en van de begroo ting, 4. het collectieve arbeidscontract, de rechtspersoonlijkheid van de vakvereenigin- gen en het arbeiderscrediet, 5. de wetten tot verdediging van den leeken6taat. Engeland. Londen, 12 Mei. In den stoet, die op 17 Mei van Buckingham Palace naar Westminster Hall zal gaan, zullen zich be vinden die Koningin-Moeder Alexandra en Koningin Mary, mogelijk ook Koningin Maud van Noorwegen. De vreemde vorsten, die te Londen ver toeven, zullen ook tegenwoordig zijn bij de overbrenging van het lijk en .bij den dienst in Westminster Hall. Nadat het lijk naar de troonzaal is ge bracht, zullen de buitenLaadeche vorsten en het corps diplomatique worden uitgenoodigd de zaal dóór te gaan. Het lijk zal daar niet opgebaard worden. De London Gazette bericht, dat noch g®- wen&chit, noch verwacht wordt, dat het pu bliek na 17 Juni nog zwaren rouw draagt, maar wel hal ven rouw J ot 29 Juni. De Koning van Denemarken is te 7 uur 25 min. aan het Victoria-station aangeko men hij werd begroet dOor Koning George, prins Eduard en de leden van het- Deensche gezantschap. De Lancet, het bekende geneeskundige tijdschrift, heeft over de ziekte van den over leden Koning eene authentieke verklaring ontvangen van de geneesheeren, die hem hebben behandeld. Nieuw is daarin de mede- deeling, dat de Koning in Parijs eene ver koudheid heeft opgedaan, die zich bij de aankomst te Biarritz tot eene bronchitis had ontwikkeld. De aanval duurde tien dagen en de Koning moest verscheidene dagen m bed blijven. Dat de Koning in Biarritz bedlege- riug was geweest, was tot- dusver niet be kend. Er was alleen gezegd tot dusver, dat hij zijne kamer ha-cl moeten houden. De correspondent van de Times te Washington bevestigt, dat Roosevelt als bij zonder gezant den president en het volk der Vereen'igde Staten bij de begrafenis van Koning Eduard zal vertegenwoordigen. De verlenging van de vacantie van het parlement tot 8 Juni, die door den eersten minister in liet lagerhuis is aangekondigd, wordt gerechtvaardigd door twee hoofdrede nen vooreerst door den wensoh om den parlementairen strijd niet terstond na den dooa van Koning Eduard VII te hervat/ten, en verder om aan het lagerhuis eene rust te verschaffen waaraan het behoefte heeft en die door den dood van den Koning is onder broken. Onder deze omstandigheden zal de consti- tutioneele strijd minstens tot de maand Juli worden uitgesteld. Eerst zal het parle ment de zoogenaamde civiele lijst van Ko ning George, zijne financieel© positie, moe ten regelen. Verder is de regeering voorne mens de begrooting van het loopend e dienst jaar bij de Kamer in te dienen, zonder te wachten totdat de kwestie met de Lords ge regeld zal zijn. Voor 't oogenblik schijnt het wel aannemelijk te zijn, dat de consititutio- neele strijd zal blijven rusten tot het najaar, en dat. het parlement diau daarvoor speciaal zal bijeenkomen. In afwachting van de verklaring, die van den eersten minister in het lagerhuis wordt verwacht over de plannen van de regeering voor den eersten tijd, is de politieke toe stand in zóóverre iets helderder geworden, dat de wensch tot het sluiten van een eer lijk compromis van alle kanten zich duide lijker doet hoeren. Volgens een bericht uit Londen zouden ook de radicale groepen er voor te winnen zijn. Inlusschen is het eene voorwaarde, dat de conservatieven eveneens concessiën doen. Met eene eenvoudige ver schuiving van hare eischen voor onbepaal- den tijd kan de regeering geen genoegen ne men. Wanneer dus het hoogerliuis de veto- resolutiën verwerpt, dan is het conflict we der acuut. Daarentegen is het denkbaar, dat, als de resolutiën worden aangenomen, een daarop steunend wetsontwerp zou wor den veranderd in een de oppositie tegemoet- komenden zin. Er is afgezien van het denkbeeldi, dat het parlement niet reeds den 26en Mei weer zal bijeenkomenmen zal door eene eenigszins langere vacantie de onderbreking, die het overlijden van den Koning heeft veroor zaakt, compenseeren. Italië. Rome, 12 Mei. De Kamer heeft Gi- raixli en Carmini tot ondervoorzitters en Rienizi tot secretaris gekozen. Oostenrijk. Serajewo, 12 Mei. De gemeen teraad heeft met algemeene stemmen een Naar het Engtltch C. M. en W. M- WILLIAMSON. Langzamerhand werden de bergen lager tot ze niet boager waren dan heuvels, pur per en blauw in de veitte, lichtgroen op den voorgrond, en in plaats van paardebloe men wier goudgloed' on® gisteren had verrukt, lag nu een tapijt van boterbloe men aan eiken kant van den weg. De ri vier vergezelde one nog steedb, en volgens JVfaiidia sclhiiifbealb water in een liamdbchap als een diaimianit in een ring. De luclhlt was. even waa-tmi ails' aan die Ri viera miaar frdsoih en paiiMceüend alb in de lente, teaiwij.l te Oap Maaltin die sterke geur djer zomerbloemen dè ataniosfeer al zwaar en drukkend maakte. Ook hoefden wij vandaag geen mje)cMij|dien met 'behoeftige mensehen te hebben, want nergens zagen wij armoedige dorpjes. Geen duim van den vruchtbaren bodem wals onlblelbouwd'hier en daar ver spreid, lagen groote boerderijen met flinke, deftige poorten. Meneer Barrymore, waar schuwend voor liet maken van bedriegolij ke illusies, beweerde dat het even gevaarlijk was «en Ihaflaaanecihe boerderij naar haar poort te beoordeelen als een Italiaanschen d'orpewinke] naar die voor de ramen uitge stalde waren. Eenogen tijd later, toen de eindéloozo vlakte ons begon te verveden, kregen wij een terrein golvend als die woeste baren dier zee, en op eiken top verhief zich de ruïne van een kasteel, of een nog bloedende mid deleeuwse he stad. Bra was de mooiste, to gen een hoogen heuvel gebouwd en met een oud, rood-!bruin kasteel dat een koele scha duw wierp op den warmen, witten weg be neden „Wij moeten te Asbi stoppen, al was het maar voor tien minuten," zride sir Ralph „Waarom?" vroeg M'aida, het hoofd om wendend, (meneer Barrymore had het zoo weten wan te leggen dlat zij weer naakt hem op de voorbank zat). „Terwille van Vittorio Alfieri?" „Wie is dlat?" vroeg miaima. Ik was even nieuwsgierig, maar niiet gaarne zou ik too- nen onbekend te zijn met dingen, die Maida wol weet. „Een beroemd dichter in het midden der achttiende eeuw te Asti .geboren," zeide ze. „I'k heb veiefl vain 'hom gellezen bij thuis. Hij had een van de verrukkelijkste liefde geschiedenissen die in die historie bekend zijn. Ze lijkt op een verhaal van Anthony Hope. Ik dlacbt d'at sir Ralph ons het huis wou laten zien waar hij gewoond heeft." ,,Iik schaaan mij te moeten bekennen dat ik enkel aan de Asta SpvumJamt© dacht. Het is een wijntje voor kinderen, maar voor de aardigheid, kunnen wij het op zijn geboorte. grond proeven. En juffrouw Destrey is dan meteen in de gelegenheid een glas te ledigen op de gezondheid van Viitorio Alfieri in een betiere wereld. Mama aclrtte een dergelijke handeling te paapsch voor een erkend Presbyteriaan, wat J niet wegnam dlat wij besloten den wijn t» drinken. Even voor Asti reden wij door eenmassieve poort, nog een deel uitmakend' van de oude vestingwerken der stad, en of schoon wij sinds onze komst in Pietmont en Lombaridije meer dergel ij'ke hadden gezien, voelde ik me ditmaal door een eerbied aan gegrepen, dien ik uit vrees van uitgelachen te worden niet onder woorden zou durven brengen,, tenzij op papier. Vermoedelijk vindt het zijn redou daarin dat ik in een laaid thuis hoor, waar een huis van vijftig jaar oud en een van honderd' antiek genoemd wordt; maai" bij den aanblik dezer oude versterkte steden en tot ruïnes vervallen kasteelen, van hun liooge rotsen zoo drei gend op ons neerziend, doortrilt mij een hui vering van ontzag zooals iemand moet over vallen, die onmiddellijk na zijn overiijdlen gieïtroiduceerd wordt in db samenleving op do vaste sterren of planeten. Thuis, toen ik mijn geschiedenislessen voor school leerde, was het mij zoo volko men onverschillig wie de Gnellen en wie de GhibeWijnen waren, dat ik geen moeite deed hun namen en hun.'lotgevallen in mijn geheugen ie prenten, maar nu i'k hier en daar brokstukken opving van een gespreK tusschen Maida en den Chauffeulier, die blijkbaar even goed bekend zijn met Guel- fen en Ghibellijnen als papa was met Repu blikeinen en Democraten, spijt het mij niet meer van hen te weten. Maar hoe kon ik in die dagen vermoeden ooit te zullen reizen in een land, waar George Washington en Abraham Lincoln minder echt schenen dan de Zwabensche keizers, de markiezen van Montferrat en de vorsten van Savoye mij destijd te Denver voorkwamen. Ik benijdde Maida toen ik haar hooide zeggen, dat geen enkel vorstenhuis dat van Savoye heeft overtroffen in het zich toeeige nen van vorstendommen en provincies, waar van het ten slotte het koninkrijk Italië maakte. Meneer Barrymore houdt zooveel j van Italië dat hij haar lief heeft enkel oui- dat zij deze dingen weet, en ik ga eerstdaags j het boek stelen dat ze te Nice kocht, steeds leest en herleest: „Hallam's Middle Ages". De indruk door deze machtige, oude poor ten zelfs op mij gemaakt, wordt telkens be dorven door het feit dat uit haar diepe scha duwen gewoonlijk een blauw-geüniformdc belastingcommies te voorschijnt komt als de duivel uit een doosje. Te Asti troffen wij een buitengewoon, druk exemplaar die, onge negen te gelooven dat wij niets te declaree- reu hadden, onze' valiezen en koffers door snuffelde, en zelfs eenige seconden stond te snuiven alsof hij ons verdacht eterken drank, tabak of uien te .vervoeren. Hij trok daar zulk een komiek gezicht bij dat Maida dn een lach schoot, en die 'lach ver vulde liern met evenveel berouw alsof hij een engel een zenuwtoeval had bezorgd. Hij kleurde, boog, wenkte om door te gaan en wij stevenden een breede, deftige, oude straat in. „Kijk, kijk eens!" riep Maida naar iets wijzend, en de chauffeulier hield st.il voor een huis met een marmeren steen in den muur. Het was bijna een paleis en mama begon eenig respect voor Vittorio Alfieri te gevoelen toen zij op het stuk marmer las, dat hij daar was geboren. „Wel, dan moet hij een gentleman geweest zijn!" riep zij uit. „Een andere gravin beminde Alfieri," merkte meneer Barrymore op, en zoodra mama dat hoorde, noteerde zij zijn naam, met. het plan zijn gedichten te koopen. Toch twijfel ik sterk of ze wist wie de gra vin Albany was, ofschoon zij een woordje medepraatte toen het gesprek over den pre tendent liep. Wij traden het huis binnen en bekeken eenige koude, sombere kamers; in een dezer was Vittorio geboren. Zijn portret zagen wij ook en een sonnet in zijn handschrift, dat meneer Barrymore voor Maida ver taalde en wellicht ook voor mij zou ver taald hebben, indien ik niet te trotsch was geweest het hem te vragen. Had' sir Ralph niet een woordje tot mij gesproken, dan zou ik mij heel verlaten hebben gevoeld. Na ons praatje over den worm en andere din gen, .begreep hij mijn gevoelens en bij deed zijn best mij mijn verdriet te doen vergeten. Hij zeide niets van Italiaansclie dichters te weten behalve van de enkele, die men nood zakelijk kennen moet zooals Dante en Pe- trarca, en van dezen nog zoo weinig moge lijk. Ook vroeg hij naar de Amerikaansehe poëten, belangstelling toonend in. Walt Whitman en Eugenie Field en James Wliit- comb Rile^, van wier gedichten ik bij den meter kan reciteeren. Zoodra wij alles tot in de kleinste bizon- derheden wat er omtrent Alfieri bekend is bijeen hadden gegaard, zoo ongeveer als papa gewoon was het botervlootje leeg te schrappen in plaats van een stukje versche boter op zijn brood te snieren, reden wij naar een oude hotel, waar iedereen naar buiten liep en stond te buigen en iedereen gereed was in tranen uit te barsten toen liet bleek dat wij geen kamers verlangden. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1