„Dé Hertekop", HELM r H.Bootz Oranjebitter HOTEL, PENSION en UITSPANNING, STADSNIEUWS. ADVERTENTIEN. Amersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor Gasfitters Provincie Utrecht. Gasfitters Stoombootdienst „W. BUS", Utrecht-Haarlem v. v. Koninklijke Nederlandsche GLASFABRIEK. HELDERS BISCUITS Stoomhoutzagerü- Sigarenkisten en Kistjes BRILLEN en PINCE-NEZ in Goud, Zilver en Nikkel. Prima kwaliteit Scharen en Messen en blKore,,,le W. F. A. GROENHUIZEN Arnhemsche Weg 188, Amersfoort. goed ZOMERVERBLIJF, is gedurende het geheele jaar geopend. Gezonde, frissche ligging, in faoschrijke omgeving. H. BILDERBEEK. SCHIESSER's Hnidversterkende Ondergoederen. Tricot-Ondergoed. CACAO A CHOCOLADE den oogst van God. Het is God's drang om van zijn geluk mede to doelen, zijn liefdehart klopt in dat werk. Als de-de spreker betrad hierop Ds. Hell- stiom, oud-zendeling van Suriname, het podium. Deze spreker boeide zijn hoorders met schet sen uit zijn leven als zendeling te Surniame en van zijn werken onder menschen, die voor 50 jaren nog leefde in slavernij. Met een hartelijk woord herdacht Spr. den directeur van do zending der Broedergemeente, die, op weg naar zijn post. den dood vond i« do golven. Ds. HeUstrüin werd als spreker gevolgd door Ds. Hoogenhuijze van Doorn, die als zijn over tuiging gaf. dat kerk en gemeente beide moeten bezield zyn voor do zending. Jezus verschenen en Zjjn liefde omvat blan ken on zwarten. De wereld moet aai de voeten van den Hei land komen, en dit kan alleen door getuigenis ou van dat getuigen is de zending de vrucht. Zóó moet dan iedere gemeente een zeudings- gemeeme zijn. Die zending is Gods wil en werkzij is nóg noodig. getuig» de milhoenen niet-christeneu, en ze is mogelijk, want al bezwijken velen op hun post, de resultaten zijn voor God. Ook deze spreker wijst er op, welke groote dingen God deed op het gebied der zending. De kerk kenne dan hu deze baar taak, hot Evangelie verder te brengen. Als vijfde spreker vertelde hierop de heer Aibers van zijn ondervinding gedurende zijn 50- jarig verblijf als zendeling op Java, waai sinds 1860 zooveel werd tot stand gebracht Vooral legt Spr. er nadruk op, hoo de oprichting en uitbreiding van scholen een krachtig wapen voor do Christonzending is en Sioe dan ook in deze richting is gewerkt door verschillende genoot schappen. Spr. wijst op de verplichtingen, welke rusten op ons vaderland, tegenover de 30 millioen in landers, welke ons zijn toevertrouwd en spreekt den wensch uit, dat Nederland! zich dan ook door een krachtige zending, dit vertrouwen waar dig toone. Door Ds. Drost van Loenen a/d. Vecht werd hierop het slotwoord gesproken naar aanleiding van Numeri 32. Dit bijbelwoord, is voor Spr. een opwekking om niet te blijven staan, maar voort te gaan op den weg der zending. De ware geestdrift zet aan tot den strijd. Dit is niet altijd verstaan op het gebied der zending. Doch in onzen tijd is er meerdere liefde tot dat werk Gods. .Maar we zijn niet aan het einde. Den strijd van Paulus ten voorbeeld stellende, eindigt deze Spr. met een krachtige opwekking voor den arbeid der zending, waarop de samen komst met dankzegging wordt gesloten. De spreekbeurten werden afgewisseld met ge zang, dat begeleid werd' door de muziekvereeni- ging ..Oefening baart Kunst." De sameynkonist was druk bezocht. B a a r n. Naar men 'verneemt, zal de oud gouverneur generaal van Neêlandsch Oost-Indié, Jhr. van der Wijck, ■zich al hier vestigen en niet te Zeiefc, zooals eerst bericht werd Hilversum. Er is in wording een Bond voor Onderlinge Brand- en Inbraak verzekering „Pascal", ten doel hebbend de verzekering, tusschen de leden ouderling, van brandschade en bedrijfsschade door brand, of inbraak6chade. Uitgegaan wordt van de beginselen „gelijkheid der deelnemers voor de toe passing der tarieven verantwoording ook van de onkosten; gepaste mate van openbaarheid van het bodrij f rekening houden met de verschillen in brandgevaar, waardoor de gunstige risico's tot lage bijdrage worden aangetrokken een billijke verhouding tegenover do autoriteiten erkenning van de voordeeion die verbeterd bouwtoezicht en verbeterde brandwcermiddelen brengen verzekerings voorwaarden waaraan het moderne verkeer behoefte heeft; stelselmatige controle om verzekerings fraude te weren." Men kan een prospectus aanvragen bij den heer Mr. W. H. A. Elink Schuurman, alhier. Soestorberg. De Utrechts che Jachtvereeniging houdt Zaterdag a.s. een jacht achter de honden van de Veluwsche J achtvereeniging. Samenkomst te 1 uur bij het- Huis ter Heide. Eindpunt op de heide nabij station Driebergen. In eeno vergadering van kiezers uit het district IJs6el6tein bijeengeroepen door de besturen van de protestantsche kiesver- eeuiging „Lopikerwaard" en den Utrecht- 6chen Provincialen Liberalen Kiezersbond, die Zaterdiag te Utrecht gehouden werd, is besloten tot deel neming aan de aanstaande verkiezingen voor de Prov. Staten in dat district. Voor drie van de vier te vervullen plaat sen zullen candidaten worden gesteld. Als candidate li werd gekozen de heeren jhr. H. J. M. Barchman Wuytiers van Vliet te Lopik, C. J. Kncppelhout van Sterkenburg te Driebergen en J. Plemp to Maarssen, die do candidatuur hebben aangenomen. Barneveld. Zaterdagnacht heeft de politie alhier twee zeer gevaarlijke die ven uit Apeldoorn gearresteerd, die de laat ste nachten op meer dan tien plaatsen heb ben ingebroken. Het zijn J. Schut en zijn stiefzoon W. Hoenders. Hoevelaken. Bij de Ned. Herv. gemeente is beroepen Ds. P. de Loone te Waarden Kolonie huizen te Nun- speet. Zaterdag werden de beid© kolonie- huizen van het Centraal Genootschap te Nunspeet weder bevolkt met. 45 zwakke kin deren uit de navolgende afdeelingen Alk maar, Amsterdam, Heeren veen, Hengelo, Ridderkerk, Vianen en Weesp. N u n s p e e t. Daar zich op 15 April voor het kamp van den Ned. Gymnasiasten Bond (20 Juli3 Augustus) reeds 71 jon gens hadden opgegeven, zal er gedurende de tweede helft van Augustus nog een jon genskamp bij Nunspeet worden gehouden. Een steenen kamphuis, van 10 x 9 meter, zal te Vierhouten verrijzon. Den 8en Mei werd de bouw hiervan gegund, aan den aannemer Sipkes te Nunspeet, onder toe zicht van den architect Nieuwen huis to Amsterdam. Een meisjeskainp, waarvoor zich op 1 Mei 35 deelneemster hadden opgegievenworclt gehouden van 414 Augustus. Apeldoorn. Bij de geboorte van H. K. H. Prinses Juliana opperden eenige leden der Vereeniging van Christelijke Ou derwijzers en Onderwijzeressen in Neder land en de Overzeesche Bezittingen het denkbeeld, dat de Christelijke onderwijzers uiting zouden geven aan hunne innige vreugde over deze geboorte door middel van een geschenk. Voorgesteld werd aan de Koningin voor de Prinses een Bijbel aan to bieden. Op de Algemcene Vergadering, in 1909 te Haarlem gehouden, werd door het Hoofd bestuur mededeeling gedaan, dat het gaarne de leiding ter verkrijging der benoodigde gelden en de opdracht tot uitvoering van de vervaardiging van het geschenk op zich wilde nemen. Staande de vergadering werd eene inzameling van gelden gehouden en eene commissie uit het Hoofdbestuur nam verder de taak op zich, met deze inzame ling voort te gaan. Na eenige besprekin gen werd gekozen de bekende „Geïllustreer de Bijbel".- Op advies van een bevoegden beoordeelaar, werden vier platen als min der gewenscht weggelaten. De levering en binding werd opgedragen aan de Firma J Brandt Zoon, kui st-, boek- en bijbelbinderij te Amsterdam, en wel, in overleg met deze, naar een ontwerp van den heer Chris. Lebeau te Haarlem. l)e uitvoering is in Nassau blauw gros- grain Levant Marocco, met zware ribben- rug; de versiering geheel in handvergul- ding en blinddrukalleen de groote mid denstukken op voor- en achterplat zijn met de pers gedruktaan de voorzijde het g2- styleerde wapen, aan de achterzijde een mo nogram der letters P. J. (Prinses Juliana). De binnenzijde der platten, alsook de kan ten der borden zijn eveneens met de baud met goud en blinddruk versierdals schut blad werd Japansch papier genomen, ter wijl voor de opdracht, door den heer Chris Lebeau een houtsnede werd vervaardigd. Bij de bezichtiging, waarbij de Bijbel in een glazen kast was geplaatst, waren ook de kleine handstempels te zien, waarmede de grootte versiering was tot stand ge bracht; de persstempels waren geheel ver nietigd, ten bewijze dat deze nimmer meer voor eenig ander werk zullen kunnen wor- den gebruikt, wat zeker des te m,eer waarde aan het geheel geeft. Hoewel geen zilve ren of gouden sloten, of andere monteeriug i6 aangebracht, geeft het geheel een rijken indruk, de kunst van den heer Chris. Le beau als ontwerper eu de Firma J. Brandt Zoon ak uitvoerders, waardig. De aanbieding bad heden plaats. Men meldt uit Apeldoorn Mem is tegenwoordig aan de Koninklijke stallen bezig de paarden af te richten voor het a.s. bezoek aan de hoofdstad, d. w. z. ze ©enigszins be doen gewennen aan de muziek, die hen daar wel van alle kanton in de ooren zal klinken. Op de inspanplaats worden de diieren 's morgens afgereden, waarbij de groote trom, een cornet a piston en andere instrumenten eèn fortissimo-ge luid gjevenVoor enkele der jongere dieren schijnen deze oefeningen wel noodzakelijk, to oordeelen aan de verkeerde sprongen die sommigen in 't begin maakten. Een en an der trekt van af de paleislaan veel bekijks. De oenst aangekomen penny, bestemd) voor verjaarscadeau der Prinses, een mooie, kleine Hongaarsche roodschimmel, diie, zoo als gemeld, plotseling ziek werd en werd vervangen, is thans weder hersteld en zal al spoedig de stal der Prinses kunnen uitbrei den. Door wijlen den heer M. Berghorat. to Apeldoorn overleden, is destijds een kapitale som nagelaten tot stichting van een Jongens, weeshuis der Ned. Herv. gemeente aldaar. Tot Bestuur dier Stichting zijn door den over ledene aangewezen <1© heerenMr. H. G. Jor- dens. te Deventer, tevens executeur-testamentair J. J. van Dijk, kassier te Appeldoorn; Jhr. Mr. J .YV. Mollerus, kantonrechter te Apeldoorn, en Y\'. YY'alter, notaris te Apeldoorn, en daar laaast- genoemde bedankte, de heer Mr. J. J. Uijtwerf Sterling, advocaat te Apeldoorn. De Komeet van H a 1 1 e y zal zichtbaar zijn aan den westelijken he mel, tusschen 21 en .27 Mei. Om de ko meet te zien, plaatse men «zic-h daar, waar geen kunstmatige lichtbron een goed uit zicht belemmert en men zorge vóór 9 uur 's avonds op zijn post te zijn. Onder leiding van kolonel Spieringhs, commandant van het 5e Regiment Infante rie, wordt van heden tot Zaterdag een Kader-oefening in het terrein gehouden in j de omstreken van Gouda en Woerden. Aan deze oefening nemen deel de luits. kolonel Boi&sevain en Imteweij, de majoor baron Van Omphal Mulert, de Kapiteins O ver diep, Ruempol, Buijs Biechoff en von Hen- ning van liet. 5e Regiment Infanterie, de Kapiteins ridder Alewijn en Ruijsch Leh- maun de Lehnsfeldvan het 1ste Regiment veld-artillerie, en de ritmeester Maas Gees- teranus van het lste Regimeift Huzaren. De lste luitenant kwartiermeester W. Jansen, van het 5e Regiment Infante rie, werkzaam ten bureele van den majoor intendant der 4e Divisie, ds "benoemd tot Kapitein intendant bij den Staf dezer divi sie en blijft alhier in garnizoen. Prijzen behaald op hot concours hip- pique te Bergen op Zoom. Internationaal concours voor spring paarden 1. luit. Trapman met Gigolette2. luit. Coblijn met Hengst3. luit. La'houchêre met Dread nou glit4. dezelfde met Per haps. Intern, springsconcours voor Jachtpaar den. 1. luit. Mathon, met Held; 2. luit. Co blijn, met Hengst 2 (Rijkspaard)3, luit. Labourchêre, met Dreadnought. Internationale Jachtrit, 2400 M., xnet' 600 M. eind-wedloop. 1 luit. van Santen, met Intrepid; 2. luit. Snorn met Elvira; 3. luit. Beernink, met Tho Gauger. De 6tand van het Nationaal schiet- concours te Ermelo is, voor -zoover het Amersfoorters betreft, thans als volgt Korps wedstrijdEere-prijs, de Amersf. Schietvreeniging „Prins Hendrik" met 181 p. Hoogste korpsschutter, W. Ruiten berg met 44 p. Vrij e baanwedstrijd 7c pr. L. Th. van' Zwol met 80 p., 10e prijs R. J. van Ei me ren niet 78 p., 17e pr. Th. de Jager met 67 p. Eere-ed6trijd3e pr. L. Th. van Zwol 'niet 40 p. Korpswedstrijd buksen cylinder: E re- prijs, „Prins Hendrik" met 460 p. Hoogste korpsschutter, W. Ruitenbrrg met 96 p. Vrije baanwedstrijd, buks e:i cylinder: le pr. R. J. van Eimeren nut 295 p., 3e pr. R. J. van Ruijven me*. 292 p., 6e pr. Th. de Jager met 284 p., 7e pr. L Th. van Zw 1 met 284 p., 8e pr. A E. Blik met- 282 p., 9e pr. J. A. Kleber met 275 p., 10e pr. YY. A. Floor met 260 p., lie pr. J van Achterbergh met 233 p. Hoogste schut ter gedurende de eerste 3 dagen was R. J. van Eimeren met 489 p. Vrije baanwedstrijd margageweer3e pr. It. J. van Ei nieren met 56 p., 10e pr. L. Th. van Zwol met 49 p. In de gisteravond gehouden Vergade ring van het Kruisvcrbond werd als be <stuurslid gekozen de lieer Th. Ruberg De volgende modedeelingen wérden ge daan In de eerstvolgende vergadering zal de heer F. J. Kisner eene lezing houden over: ..Middenstand en Drankbestrijding" en in h i begin der volgende maand zal eene pro- pi'^anda-avond worden belegd, waarin de bij de Katholieken alhier welbekende Pa- -r Linus. Franciscaan te Vorden, eène lezing zal houden. De door het^ruisverbond aan de gdhou- i'co huisvlijttentoonstelling geschonken me daille is toegekend aan den heer J. Hoge- weide te Scherpenzeel voor den ingezonden haard van koper. De Temperatuur van het water in de zweminrichting was op Dinsdag 17 Mei, des morgens 7 uur, 65 graden Fahrenheit. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen va® 17 Mei 1910. Medegedeeld door het Kon Ned Met Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 770.4 te Hernö- eand. Laagste 751.2 te Bodö. Verwachting tot den avond van 18 Mei: Zwakke tot matige winden uit Oostelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Mogelijk onwcersverschijnselen. Weinig verandering in temperatuur. voorheen W. CROOCKEWIT W.Azn. Kortegracht 7. Assurantiën, Credieten Coupons Deposito's Effecten Prolongatiën Vreemd geld, I Wissels. Voor den bouw eener gasfabriek in genoemde Provincie, kunnen flinke geplaatst worden. Opgave levensloop, af schrift getuigschrift, woonplaats on verlangd loon bij sollicitatie op te geven. In diensttreding zoo spoedig mogelijk. Brieven onder lett. S. L., Adv. Bureau G. LOS, Leiden. Anderdaagsche Vraölitgoederendienst van Utrecht, Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, 'a morgens 11 uur. Billijke Vrachttarieven. Informatiën bij de Agenten H. P. BOUMAN, Expediteurs, Niouwo Kade. Zacherlin Veelvuldig nagemaakt, doch nooit bereikt, helpt Zacherlin waarlijk bewonderenswaar dig togen elke insectenplaag. Wordt nooit in doozen doch slechts in flesschon verkocht: to Utrecht bij do Heeren: T. P. van don Bergh Zoon, G. C. A. van don Broeck, YV. Hobma, C. A. do Kruijff, M. Melder, II. Misset, Van Rinkhuijzen Herminghuijzon, J. Seldenrath, J. C. Woortman, De Zwart Co.te Zeist, Joh. II. Spaarkogel, W. van Zanton. Hoofd-Depót bij „Naaml. Venn. Do Yrerfhan- del" voorheen Wed. P. YV. Poorobooni, te Y\ror- merveer. 2Ga J.J.B.J.BOUVY, Dordrecht. Filialen: Amsterdam Keizersgracht 403. Rotterdam Delftsche Vaart 37. Levering direct uit voorraad van Spiegelglas en Vensterglas, franco en breukvrij werk. Albums van Gcëtet Glas. glas in lood enz., gratis verkrijgbaar. Vertegenwoordiger voor Utrecht, G. W. RE ITS MA, lCembrandtkade >"o. 23. Utrecht. Hebt gij ze reeds gepro beerd? Kief? Neemt dan een proef met: Boudoir, Demi- Lune, Marie, Nice. Parel. van rtukeloos hout, ter verpakking van boter cacfto, parfumeriën, enz. KRAMER SMITSJ_voorheen VERMAAS, OelIL Behoort zonder bijvoe ging van ander Gedis tilleerd te worden ge bruikt en is daarom te verkiezen boven alle andere Bitters, die vaak met inférieur Gedistil leerd worden toege diend. Voor den Hond voor Onderlinge verzek. tegen Brand, bedrijfsstoornis doo Brand, en inbraak „PASCAL'*, waarvan de aanstaande oprichting beoogt billijke verzekeringsvoorwaarden, gelijke toepassing der tarieven op alle deelhebbers, gepaard met volledige rekenschap over het beheer, wordt voor Amersfoort een Consul gezocht. Reflectanten moeten administratief bekwaam zijn ter plaatse reeds wonen, en genoemde beginselen voorstaan. Prospectus aan te vragen van Mr. YV. II. A. ELINK SCHUURMAN. Hilversum, 10 Mei 1910. LoupenLeesglazen, Compassen, Curvimeters. Windkussens. IJszakken, alle soorten Spuiten' Ondersteeken, Hospitaaldoek, Buik- en Breukhanden en meer Optische-, Geneeskundige-, Verband- en Ziekenverplegings-Artikelen. 1. klas AKikelen. Billijke prijzen. Eigen Reparatie- en Slijpinrichting bij -i- Langestraat 42. Instrumentmaker. Minzaamst aanbevelend, ameh Linken. Altijd porens, verhoogt het weerstandsvermogen, elegant, wit. ISP Vermindert het transpireeren. Eenig fabrikant: jacques schiesser, Radolfzeil, Baden. In Zomer- en Winter-kwalileiten alom verkrijgbaar. Hoofd-Agent voor Nederland en Koloniën H. SIEBERS, Prinsengracht 882, Amsterdam KONINKLIJKE NEDERLANG5CME CACAOFABRIEK xzrrutexyi 3 W tpcZUW*

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 4