W. SS3. Donderdag 19 Mei 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. jHarganf. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post - 1.50. kfzoi.drrlyke nummert 0.03. Dv-'j Couran verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. idvertentiinmededeelingen snz.gelieve men vóór 11-uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VXLKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. ntercomm. Telephoonnumir.er 66. PRIJS DER ADVERTïNTIËN: Van 1—5 regels f 0.50, Elke regel meer - 0.10, Dienstaanbiedingen en aanvragen 29 cents bij vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. 'De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis van belanghebbenden, dat volgens mede- 'l'eeling van den. Commissaris dier Koningin) in de provincie Utrecht, d.d'. 17 Mei 1010, 4e afdtee- ling, no. 22ö3/'1524, de navolgende schietoefenin gen zullen plaats hebben Op deni 19. eni zoo nood'iig ook op dien 20. Mei a. s. van het fort Harssens. (Br zal gevuurd worden met kanonnen van licht kaliber (6 c.M.), waarbij onveilig wordt gemaakt de reedte van Texel tot op 4500 M. van 'het fort. Op 24 en zoo ncod'ig ook op 25 Mei zal ge vuurd worden met kanonnen van1 zwaar kaliber (30 c.M.), waarbij onveilig wordt gemaakt de reedè van Texel tot op 9000 M. van het fort. Op de diagen, dat gevuurd wordt, zal van het fort eene roode vlag waaien, die 3 uur vóór liet- begin der oefening halfstok en één uur vóór de oefening geheel voorgeheschen wordt, alsmede gekleurde vlaggen, aangevende de ware rich tingen, waarin gevuurd' zal) worden. Bovendien zal op den avond vóór en. op den dag der schiet oefening een waarschuwingsbord; geplaatst' wor- dén. bij het gebouw vam d'en vi schaf slag aan de buitenhaven, vermeldende in welke richting dien dag gevuurd! zal worden, terwijl bij het torpedo- magazijn en aan den! ingang dier haven bordten, zullen geplaatst worden, waarop is aangegeven dte beteekenis der gekleurde vlaggen, als volgt; rood-witte vlag beteekent noord, wit-zwarte vlag N.O., zwarte vlag Oost. Op den 19 en zoo nood'ig ook op 20 Mei a.s. van het fort Pampus. Er zal gevuurd wordteu' met kanonnen van licht kaliber (6 c.M.), waarbij onveilig wordt gemaakt een sector, begrensd' tlteor de ware rich tin gen Oost tot Z.O. t. Z. (56 gr.) tot op 4500 M. van bet fort. Op dte dagen, dat gevuurd! wordt, zal van het fort Pampus eene roodte vlag waaien, die 3 uur vóór het begin der oefening halfstok en één uur vóór de oefening geheel voorgeheschen wordt. Bovendien zullen tegelijkertijd, en op diezelfde wijze roode vlaggen waaien van dte batterijen. Diomerd'am en Dui^erdiimdie Westbatterb nabij, Muidten en den kerktoren te Muiderberg. Op dten 28 Mei a.s. van! het fort IJ.mui<lien- Er zal gevuurd wordteni met Kcht kaliber (6 c.M.), waatiwh#: van°het fort en N.-zijde door eene lijn van1 af het fort in de ware lichtingen N.N.W. en aan de 7.-zijde door het Xoorder hoofd en eene lijn in de ware richting W.Z.W. van het uiteinde daarvan. De X.-lijke grens van dezen sector zal op het fort aangegeven worden door een stel palen met roodten driehoek als topteeken. Op den dag, waarop gevuurd wordt, zal van het fort eene roode vlag waaien .die 3 uur vóór het begin der oefening halfstok en één uur vóór de oefening geheel voorgeheschen wordt. Bo vendien zal' op den avond' vóór en op dten dag dat gevuurd! wordlt, een waarschuwingsbord wor den geplaatst bij den ingang van die vissclicrsha ven. Amersfoort, den, .18 Mtei 1910. De Burgemeester van Amersfoort. WUUTTBRS. Politiek Overzicht De opstand in Albanië. Hec ie een bewijs voor de groote beteeke nis, die aan den opstand der Allbaneezen wondt toegekend, dat de minister van oorlog Mahmoed Chefket Pacha, van wien eerst ge zegd werd dat hij slechts voor e©ne inspec tie naar Albanië ging, nu zedf het opperbe vel over die' troepen op zich genomen heeft en zich heeft begeven naar Stiimlja, dat in de vorige week het tooneel is geweest van een hevigen strijd. De beste en meest in aanzien staande Turkscho generaal, het opperhoofd van het leiger, leódt nu persoon lijk den veldtocht tegen d'e opstandelingen. Mahmoed Chefket kent Albanië zeer goed, want hij was indertijd' vali van Kossowo en commandant van de vijfde divisie; hij kent het als soldaat eu als bestuursambtenaar en zal, als het oogenblik daartoe gekomen is. ook als vi-e dees tic liter kunnen ingrijpen, al zal hij zijne krachten voorshands vooral moe ten wijden aan de onderdrukking van den opstand. Hij heeft uit Konstantinopel de uitgebreidste volmaclrten meegenomen. Hoe is eigenlijk de toestand in Albanië? Daarover bestaat eene groote onzekerheid, want tengevolge van eene overdreven cen suur, die wordt uitgeoefend door de militaire en burgerlijke autoriteiten, en het uitdruk kelijke verbod aan de dagbladcorresponden ten om zich te begeven naar het oorlogstoo- neel, loopen daarover de meest tegenstrijdige berichten. Sommige berichtten stelten ons de hataililons van het Turksche leger voor als slecht aangevoerd, door vijanden, die men niet te pakken kan krijgen, gelokt in berg kloven en zwaar begroeide bergpassen, waar zij door onzichtbare tegenstanders in de pan worden gelliakt. Wee de achterblijvers, de zwakke escortes; zij hebben, onvermijdelijk den dood te vei-wacht en. De rustelooze strijd, de aanhoudende verrassingen, demoraliseeren de troepen, die daarbij nog getuigen zijn van den tusecheu lrunne aanvoerders bestaanden naijver. Andere bericliten daarentegen zijn zeer optimistisch. Zij stellen ons de Albaneesche rebellen voor, ontmoedigd door de zware verliezen die zij hebben geleden in verschil lende gevechten, vooral in den Kotechanik- pas, viluchteaidte voor de troepen, eleclrts zAvakikon. Ccgf^iotandi biedend© en haast zondter strijd de' voorde eligete etc hingen prijs gev*»nde. «kAr aan beide zijden; men moet. liet juiste midden trachten te ne men tusschen de verschillende inlichtingen. Een correspondent van de Temps omschrijft den toestand aldusDe Albaneesche rebel len hebben na de verliezen, die zij geleden hébben in het gevecht van Katschanik, be grepen, dat zij niet tegen de massa van de Turksche troepen op kunnen en dat hunne geweren niet tegen de kanonnen kunnen strij den. Zij hebben daarom de verstandige tak- tiek aangenomen om zich te verdeelen in troepjes van 20 tot 25 man, zich bij iedeiten aanval te verstrooien, de op marscih zijnde hataal'lons aanhoudend, te bestoken en des nachts d'e kampementen zonder ophouden te beschieten. Hij schrijft ,,0p het huidige oogenblik is bijna ge heel Albanië een uitgestrekt slagveld. Men hoort kanongebulder op weinige Kilometers afstand van het station Boganoftsche, op de lijn UskuhZébeftsche, dus in het noord oosten, niot ver van de Servisch-Turksche •grenser wordt gestreden in de kaza Gui- lan, 30 KM. naar het westen; Torgut Pacha spant zich zeer in om den grooten Tsjerna- lewopas, een' tiental Kilometers westelijk van Verisowitsch gelegen, te zuiveren; er worden aanvallen bericht uit de buurt van Katschanik; in het zuiden, bij Dibra, schijnt do bevolking zich bij de rebellen te willen aansluiten en ook de streek van Dja- kova, Ipek en Mitrovitza is in vollen op stand. Wat zal de regeerin.g doen tegen over zulk een toesand? Zij laat van het vierde legerkorps 1£ bataillons komen. Dat zal het effectief vai het cxpedi'tieleger op omstreeks 50,000 lan brengen. Zal dat voldoende zijn?" Dat zal moeten bijken. Maar er zijn ook nog andere overredigsmiddelen dan geweld van wapenen. Daaro deelt deze correspon dent blijkbaar, waarhij er op zinspeelt, dat ondanks alle oorloszuchtige verklaringen de Albaneesche kwfsie schijnt te zullen ein digen met concesaëi over en weer. Het Journal des Débas schrijft ,,Het ministers is vast besloten het laatste woord te bboen. Het zal dat zeker hebben. Opstandengen, slechts met oude geweren gewapeit en zonder kanonnen, kunnen niet vooi onbepaalden tijd stand houden tegen geegelde moderne troepen. Maar wanneer der'ust vrijwel hersteld is, dan zal de Albaetesche kwestie nog niet opgelost zijn. Ha> oplossing is eene zaak van tijd en van e}d, van veel tijd en veel geld. De evolufe van den Albaneeschen geestestoestand za verscheidene geslachten vorderen. In afwihiting dat zij voltrokken zal zijn, kan hetuéntrale gezag zich niet enkel door expediën doein erkennen. De best geslaagde xpeditiën zijn weinig vruchtbaar in Ijvende resultaten. De Turksche regoerin zal langzaam, vastbera den, met inefchoe, zonder overhaasting moeten te werk gai. Het eenige praktische middel, waarover ij schijnt te beschikken om allengs in de weerbarstige hoofden het denkbeeld te doerdoordringen, dat er een centraal gezag is o 'geëerbiedigd te worden, dat er gemeensclupelijko plichten met de andere onderdaneivan het rijk zijn te ver vullen, is de gelij.ijdige aanleg van wegen in de dalen, fortenn de passen, kazernes fn de steden em scholi overal waar zulks mo gelijk is. Men moede Albaneezen in aanra king brengen met beschaving om hen tob te main." B«ü. Do tegenwoordige Koning van België staat op de kiezerslid nog vermeld als „Al- bert, prins van Belg», hertog van Saksen" met drie stemmen 'or de Kamer en vier voo.* den gemeenteral. Hij placht als prins zijn kiesrecht steeds it te oefenen. De vraag of de troonsbekliimng een motief is om hem te schrappen vj de kiezerslijst, is in ontkennenden zin hintwoord, en de Ko ning heeft dan ook jn stembiljet thuis ge kregen voor de aanaande verkiezing van leden der Kamer. H heeft den burgermees ter van Brussel kene gegeven van de ont vangst van hiefc stevbiljet, mlaar tegelijik laten mededeelen, <t hij, overeenkomstig het voorbeeld van zi;e voorgangers niet zal deelnemen aan de verkiezing, al stelt hij er prijs op te mstateeren, dat zijne hoedanigheid van kiier hem niet kan wor den betwist. Nu beaat er in België wél is waai- kiesplicht, maar dwang kan en- niet op het hoofd va den staat worden uit geoefend, omdat hijop grond van art. 63 der grondwet onschedbaar is. Frakrijk. Op den Pinksterzndag verspreidde zich in Parijs hot geruchtdat president Fallières in Rambouillet, waa hij zich sedert 14 da gen voor zijne ontoan.niing bevindt, eene beroerte had gehad;soms werd er nog bij gevoegd, diat hij aandezen aanval terstond bezweken was. Hot gerucht werd dadelijk te gengesproken en om aan die tegenspraak kracht bij te zetten, dteod de president op de beide Pinksterdagen lange wandelingen in het park van Rambouillet en zijne omge ving. Geheel en al bezijden de waarheid is hot gerucht echter niet geweest. De heer Fal- liëres heeft wel niet een aantal van eene be roerte gehad, maar hij is wol Zondagmorgen bij het eerste ontbijt door eene dluizeling overvallen., die hem voor eenige oogeniblik- ken zijn bewustzijn deed verliezen en zijne omgeving eene groolto ontsteltenis berok kende. Hij heeft zich echter spoedig hier van hersteld. Zwitserland. De bondsraad heeft bij de Kamers inge diend een wetsontwerp tot herziening van de wet van 1872 in do fabrieken. De nieu we wet codificeert een aantal administra tieve en rechterlijke beslissingen, onder de werking van de bestaande wet- genomen. Zij geeft een veel ruimere omschrijving van het begrip fabriek"' dan die thans geldt. Maar de belangrijkste nieuwigheid, die het bevat is de invoering van den 10-urigen werkdag, in plaats van den 11-urigen. Daar des Zaterdags de maximum-duur is 9 uur, wordt een maximum-aantal werkuren in de week bepaald op 59. Engeland. Londen, 18 Mei. De Koningen Ma nuel van Portiugal en Albert van België kwamen in den loop van den avond te Lon den aan. Zij werden aan heb station verwel komd door Koning George en andere leden van de koninklijke familie. De Holitenzol'lcrn niet den. Duifechon Keizer aan boord', geëscorteerd dteor don 'kruiser Königsiberg en den torpedoja'ger Sleipner, is hedten avond kort na zes uur te ShoemneEB aangekomen Sheerness, 18 Mei. Hot Britsche eskad'er bij Nore begroette Prins Hendrik der Nederlanden met 21 kanonschotenook het garnizoen vuurde saluutschoten af. i_/<T minnBSRVB; ijrvttxi wutnica© nvu csatum. Londen, 18 Mei. Prins Hendrik is hedennamdddag te 3 uur 30 te Sheeraees aangekomen. De sleepboot Robust bracht Prins Hen drik van de Heemskerck naar de Vicboria- pier, waar Z. K. II. begroet werd door ad- miraal Sir öharles Drury, opperbevelhebber bij Nore, generaal Barker, commandant van de versterkingen aan de Oostkust, en andere officieren. Een ©erewacht, opgesteld op den. Steiger, presenteerde het geweer toen de Prins aan wall stopte. De Prins vertrok met oen extra-trein naar Londen. Om 6.25 kwam de prins op het Victoria- station. Hij was vergezeld dbor den Nedor- laiidsohen gezant, die hem te Sheer nets had ontvangen. Aan het station werd hij begroet door prins Arthur van Connaugiht, prins Christtiaan, den hertog van Teek en prins Frans van Teek. De prins reed daarna naar do woning van lord Castlereagh, die tegen over het gebouw van het Nodorlandsche ge zantschap gelegen is. R««lan4. Petersburg, 18 Mei. Na een de bat van vijf dagen verwierp heden avond de Doema, met 161 stemmen (van leden der rechterzijde en liet Centrum) tegen 100, do interpellatie over <1© beweerde schending van die grondwet door de in September 1909 afgekondigde bepalingen omtrent do hand having vau art. 96 der grondwet. De voorzitter van de rijksdoema heeft be sloten, de talrijke protesten, die uit het bui tenland inkomen tegen het wetsontwerp be treffende Finland, niet bekend te maken en ook niet in de vergadering te laten voor lezen Een aantal EngeLsche Kamers van Koop handel hebben bezwaren ingebracht begon het wetsontwerp om te regelen wat rijks aangelegenheden zijn in de zaken van Fin land en derhalve aan den landdag moet worden onttrokken, op grond dat daarvan eene geheele omkeering in het stelsel var» de invoerrechten zou voortvloeien. De offi- cieuse Rossija verklaart deze vrees voor on gegrond. De handelsbetrekkingen van Fin land met het buitenland zijn door de Rus sische handelsverdragen geregeld, plotselinge veranderingen dus uitgesloten. Het beste bewijs daarvoor is het Russisch-Duitsch© handelsverdrag, dat de Russische regeering de verplichting oplegt van eene eventueele gelijkstelling van Finland in hot tanief- wezen met de overige doelen van liet rijk minstens twee jaren te voren aan Duitsch- land kennis te geven. Turkije. De minister van oorlog Mahmoed Chefket Pacha heeft in Prisreu eene rede gehouden, waarin hij de Albaneesche bevolking tot ge hoorzaamheid aanspoorde Met verwijzing jiaar de reeds bijeengebrachte 50,000 man troepen, die zoo noodig eerbied vcor de re- geering en voor de wet zullen afdwingen, kondigde hij aan, dat meer troepen zullen volgen, al is 't nog een even groot getal, om het gezag van de regeering te handhaven. Mahmoed Chefket zal ook Ipek en Djakova 'bezoeken. De officieele berichten uit Albanië zijn steeds optimistisch. Mahmoed Chefket be strijdt de beweging met succes hij tracht de nië verlengen, tot het volledige herstel van de orde. De aanleg van wegen in het sand- jak Ipek zal terstond aangevat worden. Met toestemming van den minister van oorlog is tusschen Torgut Chefket en de door hare geestelijkheid beïnvloede Arnauten overeengekomen, dat de bevolking niet door troepen zal worden ontwapend. Do Albanee sche notabelen hebben de verplichting op zich genomen om de wapenen te laten in nemen door de plaatselijke overheid en aan Torgut Chefket uit te leveren. De regcering heeft beloofd, de wapenen weder aan het volk te verschaffen, zoodra eene dringende aan leiding daartoe bestaat. TJit Athene wordt aan de Frankf. Ztg. be richt, dat het als zeker kan worden be schouwd, dat de Albaneesche opstandelingen bij herhaling stappen in Athene hebben on dernomen om de ondersteuning van Grie kenland voor den opstand te krijgen. Eene sterke partij in Albanië zou een samengaan met de Grieken zeer gaarne zien. De Griek- sche regeering heeft echter geweigerd zich te mengen in de Albaneesche kwestie, om de betrekkingen tot den naburigen staat niet slechter te maken en -den vrede op den Balkan niet te verstoren. Zuid-Amerika. Uit Lima wordt bericht, dat men vreest, dat bot tot <1© uitbarsting van den oorlog Nmar htl Mngeltch 49 VAN C. N. en W. M. WILLIAMSON. „Terry zegt dat er nog iets mooiers be staat dan dit." „Dan denkt hij zeker aan Maida." „Volstrekt niet.. Kon u een blik in zijn hart slaan dan zoudt u daar mogelijk de teleurstelling ontdekken, da't. u niet tot zijn klein auditorium behoort. Hetgeen hij nog mooier vindt is het klooster van Monreale te Palermo op Sicilië. Trouwens het is niet dit gedeelte van Italië, waarvan Terry heb meeste houdt. Te Verona begint hij pas te gloeien, en zelfs Verona noemt hij meer een behaaglijk verblijf, waar de groote reizigers dezer wereld op hun doortocht gedenkteeke- nen hebben ach tergel aten, dan een echte Italiaansche stad gewijd door Italië's god delijker! geest. Te Venetië gevoelt Terry zich thuis en te Venetië zult u van hem hou den." „De vraag is of hij te Venetië van m ij zal houden?" merkte ik op, een blik wer pend op den slanken Chauffeulier in zijn leeren jas, terwijl hij mama en Maida een liemelsch schoone boog aanwees. „Natuurlijk zal hij dat! U moet zich niet door zijn wijze van zijn laten ontmoedigen Kon hij maar denken dat u geen fortuin be zit!" „Zal ik hem een wenk geven dat Maida zeer rijk is?" „Neen, neen! Ik zou hem op dalt punt niet misleiden. Heb maar geduld. Alles komt in orde." „Intusschen moet ik mij zeker maar tevre den stellen met u?" „Als u dat kunt. Tenzij ik u verveel Wil ik u liever alleen laten?"' „Neeen. Iets is beter dan niets," zei ik brutaal. Hij scheen het zich echter niet aan te trekken en vertelde heel vrien delijk over fresco's en andere dingen, of schoon hij beweerde er weinig van te weten. Wellicht ook schoot hem zijn advertentie te binnen, wat hem ten slotte den plicht op legde te 'toonen, dat zijn mededeeling „goed bekend met de geschiedenis, kunst en architectuur der verschillende landen" niet heelemaal bluf was. Wij vertoefden zeer lang in de Certosa en de zon was reeds ver in het Westen gedaald, toen wij op den weg kwamen waar ons de auto wachtte. Vanwaar op het land een aantal menschen te voorschijn komt is al even onbegrijpelijk als waar spelden on haarspelden heen gaan wat er echter de reden van moge zijn, zeker is dat onze wagen door een dicht opeenge drongen massa dorpelingen omringd was, op wie de kleine bewaker van zijn hooge zit plaats met eem air van gewicht neerkeek. Zoodra wij ten tooneele verschenen niet onze handen vol photographieën van fresco's en andere souvenirs ging de algemeen© belang stelling op ons over, althans voor enkele se conden. Zelfs Maida's schoonheid verloor haar aantrekkingskrcht toen de Chauffeu lier den aanzetslingc omdraaide. „Zie je hier nie veel motorwagens?" vroeg sir Ralph aainns kereltje. „Niet één per maand," antwordde hij, het hoofd schuddend, „al zeggn ze ook dat rijke men schen in Milaan ermee rijden. Waar ze dan wel naar toe gan, weet ik niet." Terwijl hij nog spak, stoof toevallig een groote auto voorbij, <p weg naar Allessandria en wie weet naai CuneoNu pas kwam het ons in den zin dat liet de eerste was, welke we na Venferiglia zagen, hoewel aan de Fransche zijde vm do Riviera de dingen een plaag waren vo»r ieder die er geen bezat. Bij ons vertrek veandei'de de dalende zon tallooze grijsachtige wolken, opdoemend uit een onbekende werdd, in roseroode mara- boeveeren, waarvan de licht kronkelende kanten langzamerhand werden verzilverd door een wonderbair licht, hier of daar in het Oosten ontstokci Dat licht werd heller en heller hoe meer de rose getinte" pluimen naar het Westen drijvend, vuur vatten en in vlammen opgingen, om even later achter den horizon weg t& zakken als een breede laag lichtroode asck. Toen de halve hemel van zilver scheen, Terrees een groote parel, glinsterend wit, de eene zfjde cirkelrond, de andere vlakker zoo als twee of drie der grootste paarlen vai: mama's halssnoer. Zelfs in Amterika zag ik n'oodt d'en purpe ren giteed der ondergaande zoal aoo enel weg gevaagd door den b-laiïken strtelotm van het maanlicht. Deze avonidi echter was hij niet melkwit maar roomkleurig als paarlemoer. En zoo-dra de klare lüclit v©rdonikerde tot diep amétilust traden dè sterren te voor schijn, wtondterflijik ludld'cr en schitterend', niot ongelijk aan gPoote zilveren hanglampen met een Vlam, 6traHend' 'all's diamant. De geheele wereld' baiad'd'e in dit room kleurig schijnsel en aan het firmament fon kelden myriaden juwerien, toen wij de bui tenwijken van Milaan binnenreden. Het oranje-geelachtige licht der et-adslan- taarns, vermengd met dten zilveren glans die van den hemel straalde, omhulde met een geheimzinnig waas de boogvormige poorten, en donkere facades van groote gebouwen, do tetahdlheeldenzuilen en fonteinen. Uit de landelijke stilte komend', weüöte liet leven en geraas der etadi bijna een gevoel van angst. Grteote électtrisoho trams, étrailen'd van licht., snorden schellend naar allle ï-ichtiinigcn, een rumoer en verwarring veroorzakend), erger clan te Oldcago en in die straten van Parijs. Lan'gs de verlichte straten schoten paarden en rijtuigten on6 voorhijrvolocipedisten po seerden rakelings tufiseïien onze auto en mot koffers beladen liiotMl omovibuscen In (het midden van een breede, lange avenue was iet6 dat op een Romein&ohe ruïne geleek, waarvan de schaduwen zich scherp aft poken den in het oogverblindend! licht. Koperen klokken galmden diof en zwaar, fraaie caril lons deden hun lièfeflijk geluid hooren, machtige kerkklokken mengden haar 6t°m in hot koor, ieder zich haastend om den an der de loef af te 6teken en het eeivt. te ver tellen welik uur het was; en om onze ver bijstering ten top te voteren, zwaaiden kori- siere en voetganger^ met armen en handen ons iets toeroepend! dat ik niet Wns/Lond. Meneer Barrymore verstond Int wel, en maar juist, bijtijdis om een ongeval te voor- i komen, want het scheen dat wij aan den vedketerden kant Van die straat rojtenOp eens en willekeurig werd men gedwongen d'e linker- in plaats van de rechUrzijde te hou den, en d© Chauffeulier stoof dwars over den weg om een tram te ontwijken, die met de snelheid van een trein op ons afkwam „Het i6 een der grootste moeilijkheden in dit gedeelte van Italië," hoorde ik hem tegen Maida zeggen. „Elke stad maakt naar Wr- ikiezing een verordening voor zichzelf eti haar buitenwijken, meteen verwachtend dat vreemdelingen ineJtincttniiatig zulil<#n weien waar en wanneer precies de verandering be gint." Het' was of men uit een catapult van de „Hél" regelrecht naar" het „Paradijfc'' wörjd geschoten, zo ooi Is sir Rutpih opmerkte toen wij het gedrang ontsnappend een square in reden, ruim genoeg voter een duizonid train's en evten zooweel automkibdels om in vrede en (harmonie wat met elkaar i-ond te rijden. Als een verzameling glinsterende torens en torentjes verrees de dom, een wonder van schoonheid in don hellen nvanesehij-n die grijs in wit', oud marmer in smriw veran derde, en het heerlijke beeldhouwwerk in fijne kant omtooverde. .,U mo<et dé Duomo het eerst bij maan licht zien," zeide meneer Barrymore, nadat wij eenigten tijdi in doodfeclie stilte do maj*B- tueuze pracht hadden aanschouwd. „Mor gen ochtend kunt u dte details bezichtigen en er zoolang vertoeven als u wilt, want ik hoop dat de reis naar Belli agio niet langer dan een paar uurtje® 'zal duren. Doch den in druk van dezen avond1 zult u nooit verge ten.'' Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1