Mijn Vriend ie Chauffeur. •"e i«Hrga<ig. Woensdag 1 Juni 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. S\ 1. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post 1.00. Afzonderlijke nummert - 0.05. IV - Con an verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER A.DVERTINTI&N: Van 1regeU f O.S#. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen SS eeiita btj vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedryf bestaan zeer. voordeelige bepalingen tet het herhaald adverteeren in dit Blad, btf abonnement, lene cireulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanVraAg toegezonden. Politiek Overzicht De Zuid-Afrikaansche unie. Het is heden een historische dag voor Zuid-Afrika. De unie, waartoe de met zelf bestuur begiftigde koloniën zich hebben vereenigd, treedt heden in het leven. Lord Gladstone is als gouverneur-generaal de vertegenwoordiger van de Britsche Kroon in den nieuwen statenbond en als eerste minister staat Loüis Botha hem ter zijde. Deze twee namen aan liet hoofd der regee ring van de Zuid-Afrikaailache unie druk ken te urnen don geest uit, die heeft voor gezeten bij het in 't leven roepen van de zen statenbondGladstone, de zoon van den grooten staatsiaran, diie aan de Brit sc.he natie don weg heeft gewezen die moest worden ingeslagen om te verhoeden, dat. de koloniën, waar helt blanke ras overheer- scheifld is, voor liet Britsche rijk verloren "gingen, en Botha, een der voormannen van de roemrijke overwonnenen, die in 1902 de aangeboden vredeshand hebbent aangeno men om het verleden te begraven en ah Britsche burgers van Nederlandse hen stam mot de anderen samen te werken aan de bloei an welvaart vanl Zuid-Afrika. Wan neer die geest blijft voorzitten in het be stuur van de nu vereenigd© koloniën, dan behoeft men zeik ei* niet te wanhopen aan de toekomst van dent nieuwen statenbond-. Heit gebied van de Zuid-Afrikaansebo unio heeft eene oppervlakte van 1,300,000 K.M2., en het kan zich tot 2,600,000 K.M2. uitbreiden, wanneer Rhodesia en de voor de inboorlingen gereserveerde- landen, er aan worden toegevoerd. De be'volki.ng be draagt. thans ruim 5 millioen, waaronder 1,300,000 van Europeesch© afkomst. Wan neer men deze cijfers naast elkaar stelt, dan blijkt daaruit reeds hoe ruim de ge legenheid is, die in Zuid-Afrika aanwezig is voor 'uitzetting en ontwikkeling. Eene vergelijking van den toeistand van nu eu eenige jaren geleden toont nu hoezeer i in dien korten tijd de levensomstandighe den zich hebben gewijzigd. Een artikel van de Köln. Ztg. bevat daarover eenige bij zonderheden. De sclir. doet uitkomen wel ke verrassende veranderingen de over gang van het zuivere weidebedrijf bot den akkerbouw heeft teweeggebracht, en gaat dan voort },De deskundige bevordering van den akkerbouw door den aanleg van irrigatie- werken en van de veeteelt door bron'borin- j ger. heeft in alle koloniën gedurende do laatste ja ren belangrijke vorderingen ge maakt om voor het land 'echter de voch tigheid, die het nog heeft, te behouden, is eene stelselmatige beboesahing als noodza kelijk erkend en daarmede is reeds begon nen. Bovenal echter beeft men ingezien, dat het mogelijk is ook met de t^genwoor- dige regenmassa te volstaan, als de bewer king van de akkers met den ondergrond- ploeg geschiedt en de grond genoeg losge maakt wordt om die verdamping van het water te verbind erenDe gewichtigste pro ducten van het land zullen mais en, door dit voor voeder te gebruiken, vleesoh, spek en huiden zijn. In de tweede plaats komt de teelt van wolschapen, de reedis nu bloei ende struisvogelteelt en de tabak- en de wijnbouw. De laatste is in de laatste tien jaren belangrijk vooruitgegaan. Een fijn proever, die van Zuid-Afrika naar Europa reist, zal reeds he'den aan bet Kaapland- sche gewas d,e voorkeur geiven boven de meeste Europe&Scbe wijnen. Natal ver bouwt wait thee en suiker, maar ook in an dere doelen van eigenlijk Zuid-Afrika zijn sommige streken voor subtropische planten, zooals katoen, geschikt. Men ziet dus alge meen deu tijd tegemoet waarop Zuid- Afrika als uitvoert and beteekenis kan krij gen. Toen onlangs in Klerlcsdorp het con gres voor landbouw eenige bonderden far mers bad vereenigd, drukte Louis Botlha de hoop uit, dat in een niet ver verwijderden tijd het laud in staat zou zijn, 30 millioen zakken mais ma iederen oogst uit te roeren als de toepassing van den ondergrondploeg zoo algemeen werd als mogelijk is. Eene voor detzie gelegenheid vei"vaardigde land kaart wees eene voor deze teelt geschikte oppervlakte van 64 milllioen HA. aan. Ondanks alle goede vooruitzichten van cben landbouw, blijft intusschen nog roor langen tijd de mijnbouw bet gewichtigste arbeidsveld voor Britsch Zuid-Afrika. Die heeft zich sedert den oorlog oo'k verder ont wikkeld, in den eersten tijd dank zij den arbeid vtan Ohineezen, zonder wie destijds geen exploitatie mogelijk was geweest, om dat do Kaffers niet ite krijgen waren. Bet is nie1 zeker of anen 't op den duur zonder koelies zal kunnen stellen, en wanneer deze als onontbeerlijk erkend zijn, dan is die kwestie in de nu zelfstandige kolonie voor oplossing vatiba'ar zond'eir bemoeiing van het moederland. Inmiddels zijn, dank zij de sedert den oorlog voltooide openbare werkenreeds meer Kaffers dan vroeger voor de mijnwerken beschikbaar. Die heb ben hunne technische Inrichtingen verbe terd cn hunne bedrijfskosten verminderd, gedeeltelijk ouder dien druk van de bezwa ren om arbeiders te bekomen, en de indus trie aan den Witwatersrand staata nu ower 't geheel op een gezonder grondslag dan voodheen. Maar het gebrek aan werkkrach ten blijft toch, en de boop dat tengevolge van de toenemende immigratie blanke mijn werkers de plaats van de zwarten zouden kunnen innemen, ligt te zeer in de verte, dan dait. men daarmee zou kunnen rekenen. De mijnbouw bepaalt zich overigens niet meer tot goud en diamanten. Transvaal en Natal hebben kolenmijnen geopend, die voor den uitvoer werkenzij 'hopein de boven hand te krijgen in den kolenhandel aan de kusten van don Indischeu oceaan. Eindelijk zijn in Transvaal met succes verscheidene tinmijnen in exploitatie genomen, en in het noorden verwacht men veal van de onttgin- nin'g Man 'kopermijnen." Daar steenkool en grondstoffen van veler lei aard aanwezig zijn, zou zich mettertijd eene veelzijdige industrie kunnen ontwik kelen. Vooralsnog stoot het gebrek aan werkkrachten daaraan in den weg, en de laidibouw heeft er het eerst- aanspraak op met menscbo verzorgd te worden. Maar het bier medegedeelde kan altihans een opper vlakkig denkbeeld geven van de groote ont wikkeling, waartoe de Zuid-Afrikaansche unie onder heit thans op nieuwe grondslagen geregelde bestuur vatbaar is. Duitechland. P o t s d a m, 3 1 Mei. De parade van heb garnizoen te Potsdam had als gewoon lijk op het paradeveld voor het si'od'elijk slot plaats. Als vertegenwoordigea-g des Keizers was de Kroonprins in do uniform van het eerste garde-regimont. aanwezig. Do Koning van België, diie die uniform van zijn dragonder regiment droeg, versierd met hot lint van de Orde van den Zwarten Adelaar, woonde liet militaire schouwspel bij aan do zijde des Kroonprinsen. De Koningin van België verscheen met de Keizerin in een open rijtuig. Verder waren tegenwoordig Prins Tsaitao met de Chineesche militaire commissie, prins Konrad, de Italiaansche minister San Giuliano e,n vele anderen Prins Oskar, zoon van Prins Friedricb Le opold had zich bij het eerste garderegiment, Prins Eitel Friedrich bij de lijfgarde van het huzarenregiment geschaard De kroonprins reed met den Koning van België la :gs het front der troepen en. nam twee défilé'e in o ogenschouw. Bij het défi lé van het eerste garderegiment voerde do kroonprins zijn bataljon aan. Na afloop der parade werd op liet slot te Potsdam aan afzonderlijke tafels geluncht. De kroon prins leidde, de Koningin van België, do Koning van België de Keizerin aan tafel. De Keizer verleende aan den Koning van België de keten van de orde van, den Zwar ten Adelaar, en aan de Koningin die Louisa- orde. Ook het gevolg ontvng onderscheidin gen. Prins Tsaitao ontving het grootkruis van de orde van den Rooden Adelaar met den keteai. De Keizer bleef 's morgens op liet Nieuwe Paleis te Potsdam, nam 's mid dags oen reieks militaire berichten in ont vangst en hoorde een rapport aan van den chef van liet militaire kabinet. Potsdam, 31 Mei. De Koning der Belgen bracht den Keizer een bezoek *'n i.ijne kamer en vertoefde meer dan een uur hij hem tot even voor het diner. De Koning verleende een groot aantal ridderorden. Des avonds had ter eere van liet Belgische Koningspaar een diner plaats Koning Al- bert bracht de Keizerin, de kroonprins de Koningin aan tafel. Verder namen aan het diner deel de kx*o on prinses, alle aauwezige prinsen en prinsessen, de rijkskanselier, staatssecretaris von Scheen, de Belgische gezant en anderen. De kroonprins bracht een dronk uit, waar in hij het Belgische Koningspaar namens den Keizer, die verhinderd was, hartelijk welkom heette. Hij drukte het vertrouwen uit, dat het Koningspaar zich zou overtui gen van de oprechte gevoelens van achting, die in Duitschlaud regeering en volk voor het Koningspaar koesteren, en ging daarna voortEen zichtbare uitdrukking vond de gezindheid van goede buurschap, in de leven dige <jeelneming, waarmee Duitschland be reid is geweest de plaats, die het gastvrij gebodeu i6 bij de vreedzame mededinging der volken in Brussel, in te nemen. Eene versterking vinden de gevoelens in de vol doening, dat het aan den goeden wil van beide zijden gelukte de moeilijkheden, die aan de grensregeling tusschen Duitsch Oost- Afrika en Congo in den weg stonden, tot oplossing te brengen. Historische herinne ringen verbinden onze volken. Bloedverwant schap bestaat tusschen onze geslachten. In een Duitsch vorstenhuis vond. Uwe Majesteit eene levensgezellinmet haar vereenigd, geeft Uwe Majesteit een schitterend voor beeld van een gelukkig familieleven. Uwe Majesteit kan overtuigd zijn, dat alles wat. er toe dient de vriendschap van onze volken en van onze huizen te bevestigen, in de Duitscbe harten een levendigen weerklank vindt. Namens mijn vader wensch ik, dat aan Uwe Majesteit aan de zijde van de Ko ningin eene lange en gezegende regeering tot heil en voordeel van België beschoren moge zijn. Wij drinken op het welzijn van Koning Albert en Koningin Victoria. De Koning der Belgen antwoordde aldus Ik dank Uwe Koninklijke Hoogheid voor de woorden van verwelkoming. Ik voel diep leedwezen, dat ik dezqn dank niet recht streeks tot den Keizer kan richten eu ver zoek Uwe Hoogheid bij uwen doorluchtigen vaderde tolk te zijn vau onze wenschen voor zijne spoedige genezing. De woorden van Uwe Hoogheid vinden ook in België een sympathieke echo, want de Belgen voc-len eene oprechte vriendschap 'voor het Duit- cche volk, eene vriendschap, die aanhou dend aangroeide sedert België zijne onafhan kelijkheid kreeg. Wij vergeten niet, dat eerst onlangs Duitschland als een van de eersten de inlijving van de Congokolonie d^cr België begroette, welker grenzen ge lukkig nu onlangs zijn vastgelegd. Wij hech ten de grootste waarde aan het vriendschaps bewijs, dat in dit jaar Duitschland geeft dóór zijne deelneming aan de wereldtentoonstel ling. Bewonderend waren wij getuigen van de industrieele, wetenschappelijke eu com- mercieele ontwikkeling, die Duitschland on der de omzichtige leiding van den Keizer be reikte. Aau onze achting en vriendschap voor de naburige natie paart zich bewondering voor de verheven gezindheid, die den Kei zer bij de vervulling van zijne lieerschers- p lichten bezielt. De Keizer biedt ons het edele voorbeeld van een leven, dat geheel gewijd is aan het welzijn van zijne onder danen, aan de uitbreiding van de macht en de productiviteit, van Duitschland, aan zijne schitterende vertegenwoordiging naar bui ten, alsmede aan den wereldvrede. Ik ben overtuigd, dat de betrekkingen van de beide landen en huizen door ons bezoek nog har telijker zullen worden. Or.dcr dankbetuiging voor de onvergetelijke ontvangst neem ik mijn glas op en roep. ,,Leve de Keizer, de minzame Keizerin en de keizerlijke familie. B e r 1 ij n, 1 J u n- i. De Itali aan se lie minister van buitenlaiidsche zaken markies San Giuliano is heden mor'gen vertrokken. B e r 1 ij n, 31 Mei. Wolff's bureau verspreidt het volgende communiquéHet bezoek van den Italiaanschen minister van buiten landsch© zaken heeft de gewen,schte gelegenheidgeboden de tusschen dien Rijks kanselier en markies San Giuliano t© Flo rence gevoerde gesprekken voort te zetten. Gelijk reeds toen beide staatslieden met el kaar overeenkwamen in liet vaste besluit om aan de verzekering en de handhaving van den tegenwoordigen toestand als doel van hunne politiek onveranderd vast te hou den. zóo heelt ook die thans gevoerde diep gaande en vertrouwelijke gedaöhtenwicee- ling opnieuw als resultaat opgeleverd, dat in dc hierop gegronde betrouwbare opvat ting de algemeene politieke toestand, zooals deze bij voortduring beantwoordt aan dc be vredigende onderlinge bet rekking en der Europeesclie tmogend'heden, geen veroude ring heeft ondergaan. De besprekingen tusschen den Rijkskan selier en San Giuliano bekrachtigden den wensch der beide verbonden regeeringen, in overeenstemming met liet kabinet te Wee- nen, om ook voortaan de op bdhoud van den vrede gerichte grondstellingen, waardoor de politiek van de drieboud-mogendhedeB wordt gedragen, te blijven toepassen. De Popoio Romano schrijft, dial d'e zöea- hartelijke ontvangst, diiio dte minister San Giuliano te Berlijn heeft gevonden, en in zonderheid de welwillendheid van den Kei zer, die ondanks zijne lortige ongesteldheid! hem heeft ontvangen en zadh vertrouwelijk met hem he©ft ond'ertnoudien, des te vörblij- denider is omdat dit een. welsprekend bewijs oplevert, dat do rijfcücansdlaer van zijn laat ste bezoek in Rome en van de ontmoeting in Florence de beste indrukken, hóeft moe genomen. Ook de spontane eenstemmige- uitingen van de pers vcrtqpnen rf© betrek kingen van de beide volden onder een lich ten, klareu horizont. Hot Duitscbe volk, dat den hoogsten graad in de ontwikkeling van zijne krachten 'heeft bereikt, wenscht zeer zeker levendig dón vrede. Hot Italiaansche volk weet, dat. het aangroeien van zijne hulp middelen in de laatste dertig jaren hoofdza kelijk aan het bondgenootschap is toe te schrijven, dat de zekerste waarborg van den vrede geweest is en zal zijn. Daarom is het hegrijpdlijlk, dat iedere uiting van de een stemmigheid dei' bedoelingen en gevoe'ens bij de beide volken levendige voldoening ver wekt. Op grond van het onlangs door het Prui sische huis van afgevaardigden in het regle ment van orde opgenomen artikel, dat den voorzitter het recht geeft ,,in het geval van bijzonder grove, de waardigheid van het huis afbreuk doende schendiug van do orde" een afgevaardigde van de zitting uit te sluiten en te laten verwijderen, is aan liet politiebureau, gevestigd WdUielhistraseo no. 29, in welks ressort het gebouw ligt waar het huis van afgevaardigden zijne ver gaderingen houdt, een dienstorder ontvan ger voor het geval, dat de hulp der poli'ie door den voorzitter van het huis Wordt ge- rekwireerd. De chef van liet bureau anoet, wanneer hij ontboden wordt, steeds in den kortst mogelijk en tijd, vergezeld van do noodige manschappen, verschijnen. -Hij moet zich dan bij den voorzitter melden om van dezen het schriftelijk verzoek in ont vangst te nemen, dat hij maatregelen zal nemen tot herstel van de orde in de ver gadering, en dan doen wat zijn plicht hem voorschrijft. De bijzondere voorschriften, hoe h'j daarbij moet te werk gaan, zijn gegeven naar den stelregel „suaviter in modo for* titer iu re", B e r 1 ij ii, 3 1 Mei. Graaf Zeppelin is benoemd tot stemgerechtigd ridder van de orde Pour la Mérite voor kunsten en weten schappen Engeland. Londen, 31 Mei. Rooseveflt begaf zich'heden in het gala-rijtuig van don Lord- mayor naar de Guildhall; ondanks den he- vigeii .regen werd hij door een talrijk pu bliek toegejuicht. In de Guildhall werd hij -begroet door een schitterend gezelschap, waaronder Sir Ed ward Grey, de heer Balfour en de aartebis schop van Canterbury. Hem werd de oor konde der benoeming tot eterebuirger over handigd in een gouden cassette. In de rede, die hij daarna hield, prees hij zeer het be s-tuur van de Engelsdhen in Oeganda en Soedan, Hij verklaarde, dat Engeland aan Egypte de beste regeering beeft geschon- Naar Int Engehch 68 TAK C. N. en W. M. WILLIAMSON. Dit waren zijn eigen woorden.,en hij -was zoo vriendelijk, dat de moed mij ontbrak hem te toonen met welk een angstig hart nk in de motorboot stapte. Ik zou mij veel meer op mijn gemak hebben gevoeld in een gewone, gezellige, oude roeiboot, en toen bleek dat de prins voornemens was den chauffeur achter te laten eu zelf te sturen, zonk mijn ïn-oed in mijn schoenen. Het scheen mij een ware beproeving van het noodlot dat ik, nauwelijks gewend aan de eigenaardigheden van een motorwagen, on voorbereid gedwongen wórd1 kennis te ma ken met die van een motorboot. Dikwijls had ik gedacht, dat men bij een automo- bielrit-slechts uiting moest geven aan nobele gevoelens, in aanmerking genomen dat de woorden die je aanstonds zult uitspreken wellicht je laatste zijn-, maar toe wij plotseling niet een groote vaart van den wal naar het breede, door het koude licht der maan be schenen vlak stoven, had ik, al stond mijn leven er bij op het spel. geen enkele ge waarwording onder woorden kunnen bren gen. De prins echter scheen gelukkig en vol zelfvertrouwen, ondanks het water er nu tweemaal zoo nat uitzag als 's middags. Deze motor was van dezelfde constructie als die zijner car, -deelde hij me mede; vol gens zijn advies hadden zijn vrienden hem gekocht, het sprak dus vanzelf dat hij met 'net mechanisme goed vertrouwd was. En waarheen weuschte ik nu te gaan? Overal heen," antwoordde ik zoo vrieu del ij k als het een vrouw die in doodsangst verkeert, maar mogelijk is. „Kon ik maar hopen dat u bedoelt over al heen met ,,mij I" riep de prins uit. ,,Ook mij is het „waarheen" onverschillig als ik maar bij u ben en u vo-or mijzelf lieh zon der gestoord te worden door anderen, die niet waard zijn u te naderen. Weet u wel, gravin, dat het de eerste maal is dat u gedurende meer dan luttele minuten met mij alleen zijt?" „Het is nu ook nog maar luttele minu ten," zei ik, enkel om toch iets te zeggen. „Maar een aantal zal er verloopea voor ik u laat gaan, tenzij u wreed voor mij is." Mijn hart begon sneller te kloppen want zijn wijze van zijn; deed me vermoeden dat er iels bizon-ders zou volgen, en hoewol ik dikwijls gehoopt-had. dat zulk een moment mocht aanbreken, en besloten, althans bijna besloten was hoe te handelen, scheen het besluit, nu het moment naderde, gewichti ger dan ik had ondersteld. „Dan moet u trachten mij in een goede stemming te houden," zei ik, maar ofschoon de maan aan alles een romantisch aspect verleende, zei ik mij bewust w-ae, dat zij" herte ziel sprak uit den bl-ik, die op niij rust te, kon. ik mijn oogen niet afwenden van de stuurinrichting, of hoe men het ding noemen moet, en niet nalat-en mij af te vragen of hij er wel evenveel aandacht aan wijdde al aan mij. Niets ter wereld verlang ik liever dan u te behagendat moet u al lang gezien heb ben," vervolgde hij, -dichterbij schuivend. Op hetzelfde oogenblik liep de boot .zigzags- wijze, en van schrik een lichte beweging makend, stootte ik toevallig tegen zijn elle boog En als gevolg schoot het vaartuig niet groote snelheid naar de linkerzijde. Ik gilde inwendig zooals Beechy zegt, en greep .iuet beide handen mijn zitplaats vast. Blijk baar in verwarring deed de prins iets aau de machine en op eens stond ze stil. De bopt liep nog eenige meters voort en dreef toen hulpeloos verder. „Ik heb per abuis den motor gestopt maar zal hem dadelijk weer aan den gang brengen. Laat het een oogenblik zoo blij ven. Het is zoo heerlijk rustig op de kleine golven voort te drijven met u naast mij en de rest der wereld ver weg." „Mij dunken de golven niet zoo klein,'" merkte ik op. „Na den storm is het water nog .ndet geheel tot betlaren gekomen. Het is buitengewoon aardig en poëtisch, doch zou het niet verkieslijker zijn om weer te sturen „Dat kan niet of ik moet den motor la ten werken. Er bestaat werkelijk niet de minste kans om aangevaren te worden. Do maan verlicht het gansehe meer." „Ja, maar kijk eens naar die groote, don kere wolk," zei ik, omhoog wijzend. „Bin nen vijf minuten zal ze het licht uitgebla zen hebben. En en ik zie hier en daar schuitjes zich bewegen. Als de maan ach ter die wolk schuil gaat, kan er licht een botsing plaats grijpen." De prins keek op eu zag eveneens dc wolk. „Heel best," zeide hij, ,ik zal den motor onmiddellijk aan den gang brengen op voorwaarde dat u mij althans in het eerste uur niet vraagt u thuis te brengen.' „Ik beloof bdb", k-lon-k ©enigszins aarze lend mijn antwoord. Trouw aan zijn belofte girtg hij naar liet stuur, doch ondanks al zijn pogingen wist hij den motor niet in -beweging te krijgen hij streek zelfs dozijnen lucifers af om te zien wat er haperde; alles vruchteloos, er kwam geen leven in de machine. „Ik vrees," zei hij eindelijk, met moeite zijn stem beheerschend, „dat de bougie niet in orde is." „En en moeten wij nu verdrin ken?" „Stellig niet," beweerde hij, mijn hand grijpend. „Wij zullen1 wat rond drijven tot iemand ons te hulp komt, daar er jam nier genoeg geen roeiriemen aan boord zijn. Als ik wist dat u zich niet ongelukkig ge voelt, zou ik mij in dit malheur verheu gen." Ik liet hem mijn hand, maar kon me niet zoo gelukkig gevoelen als hij hóópte. „Het is - het is zeer gewichtig," stamelde ik, „want niet wetend waar wij zijn, zullen zij er niet aan denken ons op.het meer te gaan zoeken." De chauffeur zal zeker komen zien of er iets niet in den haak is, als ik een poosje na middernacht de boot nog niet terugge bracht heb." „Een poosje na middernacht," herhaalde ik. „Maar dat zou vreeselijk wezeu Wat zullen zij denken? En kijk eens, do maan verdwijnt bijna achter die wolk! Hè, wat wordt het donkerWij worden vast aange varen 1 Kunnen wij niet om hulp roepen?". „Wij zijn te ver van de kust," meende de prins, „en buitendien staat het niet deftig zoo hard te schreeuwen. Laten wij intus schen van dit oogenblik genieten. Ik er ken, waarde gravin, dat ik u vanavond hierheen bracht den avond van uw ge boortefeest voor een deel. Wilt u luis teren naar hetgeen ik over zeggen zal?" „Stil! Wacht nog even. Klinken daar geen stemmen in het duister en ziet u niet iets groots en don-kers op ons afkomen?" „Ze bestaan slechts iu uw verbeelding. Of ligt het in uw bedoeling mij het sprekeu te verbieden „O, neen. Excuseer mij. Zoo onbe leefd wild© ik niet zijn." Mij gevoelend alsof ik op spelden zat, trachtte ik tiaar alle kanten tegelijk te kijken en terzelf- dertijd een zoo waardig mogelijke houding aau te nemen. „Dan wil ik niet langer geduld oefe nen," zei de prins op warmen, toon. „Bes te gravin, ik lig aan uw voeten." En werkelijk viel hij voor me neer met zijn knieën op mijn kleed, zoodwi. ik niet had kunnen opstaan indien .ik,heb had ge wild maar ik wild'ti niet eu was van plan h-emi mijn. jawoord te geven. Nog, steeds mijn rechterhand vasthoudend, greep hij nu ook de linker, en kuste eerst de eene en dan de andere als ware ik eon koningin. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1