W°. 13. 9d' Jaargang. Maandag 13 Juni 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. Mijn Vriend de Chauffeur. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortl.OO. Idem franco per post - 1.50 Afzouderlijko nummert - 0.05. Fv.' j Cou an verschijn dagelijks bohalv op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10, Dienstaanbiedingen en aanvragen 35 cento by vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte, Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad, by' abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, Wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De aanslag tegen Finlands zelfstandigheid- De beslissing over het lot van Finland is gevallen. De rijk-sdoema heeft gedaan wat <le regeering van haar verlangdzij heel t het wetsontwerp tot- regeling van wat in .Finland als onderwerpen van rijksbestuur moet worden beschouwd, aangenomen. Schitterend kan de overwinning, die door de regeering door het uitoefenen van cene groote pressie is verkregen, niet genoemd worden, liet besluit, dat de doema werd af gedwongen, om over het artikel waarop het voornamelijk aankwam, waarin de onder werpen van rijksbestuur met name zijn ver meld, eu bloc te stemmen, heeft de oppo sitie genoopt de vergadering te verlaten, om dat zij aan de verdere behandeling niet wilde deelnemen. Daardoor wijst de stem lijst, wat het aantal tegenstemmers betreft, bij de eindstemming ruim *100 minder aan dan het cijfer der tegenstanders bedraagt. Dit moet men wel in het oog houden bij de mededeeling, dat het wetsontwerp met 164 tegen 23 stemmen is aangenomen. Het aantal tegenstanders moet zijn 123 in plaats van 23. Dat maakt een groot verschil. De leden, die bij de eindstemming hunne stem tegen inbrachten, deden dit omdat zij al leen met de regeering konden meegaan, wanneer aan Finland volkdige zelfstandig heid werd gegeven in de regeling vau zaken van zoo bij uitstek binnenlandsch belang als het onderwijs en de perswetgeving en liet recht van vereeniging. 'Maar een met dat doel voorgesteld amendement werd met 129 tegen 57 stemmen verworpenook dat zal dus voortaan rijkszaak zijn, dus door den Russischen wetgever geregeld worden. Minister-president Stolypin heeft verklaard, dat men niet behoefde te vreezen, dat daar door Finland's zelfstandigheid werd ver moord, wantde aanwezigheid van vijf afgevaardigden van Finland in de doema zou strekken tot verzekering van de Fin- sclie belangen. Wanneer de rijksraad nu op zijne beurt aan de nieuwe regeling van de verhouding van Finland tot Rusland zijne goed keuring schenkt, waaraan wel niet valt te twijfelen, dan zal bet werk ongedaan zijn gemaakt, dat een eeuw geloden door Czanr Alexander I werd tot stand gebracht, toen Finland door Zweden aan Rusland1 werd afgestaan. Tegenover bet werk, waar toe Nicolaas II zich leent, zij nogmaals in herinnering gebracht, dat in het keizerlijke ana.n if est van 5/17 Juni 1808 de Gzaar aan zijne toekomstige onderdanen beloofde de handhaving van de oude statuten en privi legiën van het land. Ten overstaan van den landdag te Borga verklaarde de monarch bij herhaling, dat hij deli godsdienst en de fun- damenteele wetten van het land wilde be vestigen en bekrachtigenhij beloofde aan de Finlanders ,,bunne constitutie, hunne fundamenteele wetten te handhaven'', en verzekerde, dat hun samenkomen in dezen landdag hun die belofte waarborgde. Het zegel werd op deze verklaringen van den Czaar-grootvorst gedrukt door het keizer lijk besluit van 21 Februari 1816, waarbij de naam van den keizerlijken regentechaps- raad veranderd werd in dien van keizer lijken senaat van Finland. Daarin wordt ge zegd Overtuigd, dat de grondwet en de wetten, die door hunne o v e r ec nstemimmg met den aard, do zeden en do 'beschaving van het Finsche volk, tot fondement voor zijne burgerlijke vrijheid en zijne ontwikke ling hebben gediend, niet zondor gevaar zouden kunnen worden beperkt of geschokt, hebben wij, na raadpleging met den landdag, een bijzonder regecringsorgaan ingesteld, dat onder den naam van oitzon regentschape- raad en samengesteld uit geboren Finlan ders, tot dusver in onizon naam het burger lijk bestuur van het land heeft geleid en in hoogste ressort recht heeft gewezen, zonder af te hangen van eenigo andero macht dan die der wetten en van onzen souvereinen wil overeenkomstig die wetten." Dat is bezworen door de opvolgende Cza- ren bij hunne lcomst aan het bewind. Nu wordt daardoor een stroop gehaald. Maar een der afgevaardigden van de 0c6tzee-pro- vinciën, baron Meyendorff, hield de meer derheid voor, dat h&t woord van den mo narch heiliger moest zijn dan allo verdra gen Finland bezat zonder eenigen twijfel eene grondwet aan welkor schending hij niet wilde meedoen. De eindstemming schijnt te hebben plaats gehad in eene hoorastemming. De afge vaardigde Poeriskewitsch riepFinis Fin- landiae! en verwekte daarmee een storm van toejuichingen. Dat was dezelfde afge vaardigde, die den euvelen moed liad om op de tribune het adres van de Nederland- sche Kamerleden, die do doema waarschuw den tegen het nemen van een besluit in strijd met bezworen rechten, in stukken te scheuren met woorden, dio getuigden van zijne minachting voor het kleine Nederland - sehe volk Ook in Finland zal men aan het Finis Finlandiae!, in overmoed uitgespro ken, de gedachte aan Nederland verbinden, maar in geheel anderen zin. Men zal den ken aan den tachtigjarigon strijd, dien het Nederlandsche volk om zijne vrijheid heeft gevoerd, en men zal daaruit moed en troost putten in de dagen van verdrukking, die men zal hebben te verduren. Eenmaal heeft Rusland reeds den aanslag, dien het liad ondernomen tegen Finlands zelfstandig heid, ongedaan moo'ten maken. Zou het ij-del zijn te hopen., dat ook deze aanslag geen bestendig succes zal zijn en dat ten slotte het yecb.t van Finland, dat nu met voeten wordt getreden, weder in eere zal worden hersteld? Duitschland. Schwerin, 1 1 J u n i. In bijzijn van den Keizer en een groot aantal andlere vor stelijke personen, had bieden hier de doop plechtigheid plaats van den erfgro other tog, dio de namen Friedirich Fnanz, Michiaëi, Wilhelm, Nikolaus, Franz Joseph, Ernst August, Hans ontving. Toen de vorstelijke stoet zich naar de kerk begaf, geleidde de Keizer groothertogin Marie, terwijl Prins Hendrik der Nederlanden eu hertog Erusfc August van Brunswijk-Liineburg volgden met prinses Maximiliaan van Baden. In eene offiedcuse nota, opgenomen in de Nordd. Allg. Zeitung wordt de bewering, dat de tegenwoordige rijkskanselier en de staatssecretaris van de rijksfinanciën bij de aanvaarding van hunne ambten den oisch hebben gesteld, dat na afloop van do te genwoordige legerwet er niet mag worden gekomen met nieuwe eischen voor het le ger, voor een verzinsel verklaard. Er wordt medegedeeld, dat de nieuwe eischen voor het legem in liet volgende vijfjarige tijdvak in volkomen overeenstemming met den kan selier en de militaire overheid zullen wor den gesteld geheel in den zin van die vroe ger reed's daarover afgelegde verklaringen en dat daarin niet za.1 ontbreken wat naar heb oordeel van de bevoegde autoriteiten in het belang van de slagvaardigheid van het leger noodlig is. De beteekeiiis an deze verklaring wordt door een correspondent van de Fra.nkf. Ztg. aldus uitgelegdEr zal verlangd worden wat de militaire overheid noodig acht. Dezo zal echter eene algemoene verhoogdng van het cijfer der legersterkte niet noodig ach ten, maar alleen eischen stellen voor spe ciale wapenen tot aanvulling van gebleken leemten De opvolger van Dernburg als staatssecre taris van koloniën is de onderstaatssecretaris in dat departement v. Lindequist. Dat op dezen de keus zcu vallen, werd reeds ver wacht ten eerste omdat Duilschland niet buitengewoon rijk is aan koloniale speciali teiten, en ten tweede omdat v. Lindequist geacht kan worden volkomen thuis te zijn iu koloniale zaken, daar hij sedert 1892 "op dit gebied werkzaam is geweest. In dat jaar kwam hij namelijk als regeeringsasscssor hij het koloniale bestuur, van 1894 tot 1900 was hij werkzaam in Zuid-West-Afrika en daarna bekleedde hij tot 1905 liet ambt van Duitsch consul-generaal te Kaapstad, welke betrek king hij toen verwisselde mot die van gou verneur van Zuid-West Afrika. Slechts één jaar voerde hij het bestuur in deze kolonie. In 1906 werd hij n.l. te.Berlijn geplaatst bij do koloniale afdeeling. Tien e. nigo maan den later deze afdeeling een afzonderlijk departement werd, werd v. Lindequist daar bij benoemd tot onderstaatssecretaris. Frankrijk. De Kamer heeft met een aantal andere be twiste verkdeziiiigen ook die van deai oud- minister Delcassé gpedlgekeurd. Er word een onderzoek verlangd niet biet oog op de ge ringe meerderheid, dii© de gekozene had ge kregen, en die bij de vaststeliling. van die uit komst gepleegde dladen van geweidi. De rap porteur bestreed dlit voorstel, omdat do da den vian geweld dioor die tegenstanders van Delcassé waren gepleegd eu do stembiljet ten. welker geldigheid betwist werd1, Delcas sé niet waren toegekend. Na verwerping van het voorstel tot het houden van eene enquête, werd besloten tot toelating van Delcassé Italië. Rome, 1 2 J u n i. De Ossorvator© Ro mano bevat eene nota van den Heiligen Stoel, waarin uitdrukkelijk geprotesteerd wordt bij de Spaansché regeering tegen een gisteren in de Gaceta bekend gemaakt Ko ninklijk besluit op grond van schending van liet concordaat. Portugal. De minister van marine heeft bij de cortcs een wetsontwerp ingediend, dat strekt tot het aankoopen van 2 pantserschepen, 6 pant serkruisers, 6 torpedojagers en 6 onder zeeërs. Servië. Het bericht over de verbanning van prins George uit Servië en over zijn niet vriend schappelijk afscheid van zijne familie wordt tegengesproken. Ook wordt verklaard, dat de geruchten over eene abdicatie van den Koning, die voor dé deur zou 6taan, verzin sels zijn. Belgrado, 12J uni. Nadat art. 18 van het wetsontwerp tot wijziging van de kieswet was aangenomen met 51 tegen 34 stemmen, waarbij eenige markante personen van de regeerjngspartij tegen etbniden, dien de de minister-president bij den Koning 'liet ontslag in van liet geheele kabinet, omdat bet meende niet meer ten volle to kunnen rekenen op den steun van de tegenwoordige meerderheid in de skoepschtina. MMIabA. Petereburg, 11 Juni. Heden heeft de Doema liet- wetsvoorstel omtrent hec Zemstwo-zelfbestuur in de westelijke gouvernementen aangenomen. De bepaling in het ï-egeeriugsontwerp voor verplichte vertegenwoordiging van d© ortho doxe geestelijkheid, werd verworpenfacul tatieve vertegenwoordiging weid daarvoor in de plaats gesteld. Turkij*. Konstantinopel, 1 2 J u n i. De Grieksche gezant heeft de aandacht van de gezanten der mogendheden gevestigd op de klimmende beteekenis van den boycot, de bedreigingen met uitzetting en de opzetting van do gemoederen tegen de in Turkije ver blijf houdende Grieken; hij verzocht bij de l'orie tusschen beide te komen. Naar aanleiding van de gebeurtenissen in Smyrna .heeft de gezant Gryparis gisteren bij de Porte geprotesteerd tegen den boycot. Do vice-minister van buiteulaiidsche zaken antwoordde, dat er strenge maatregelen ge nomen zijn door den vali van Smyrna en be loofde de bestraffing van de schuldigen. In Rhodes is de boycot vau de Gr.ckscht goederen begonnen. Over de ontwapening van do Albaneezen wordt uit Djakowa bericht, dat deze stad cr uit ziet als eene doode stad. De bewoners houden zich in hunne huizen verscholen, die zij slechts verlaten bij onvermijdelijke nood zakelijkheid. Do stad is aan alle kanten door tonton omgeven, waarin liet expeditiekorps is ondergebracht. In het binnenland trek ken meer dan 200 patrouilles rond, die do ingeleverde wapenen in ontvangst nemen Het hoofdkwartier is naar Djakowa verlegd, van waar zes batailloms naar Rjeka gezon den worden, welks inwoners uit hunne wo ningen zijn gevlucht. De Politisclve Korre spon den z heeft uit bevoegdie Turksche bron vernomen, dat in de sandjaks Prietina, TJskub en Prdsren de rust en veiligheid, dank zij het militaire optreden, geheel hersteld i6. Meer dan 8000 wapenen zijn aan de overheid overgegeven. 30 bataillons zijn ook in Djakowa en Ipek zonder het geringste verzet binnengetrok ken ook hier is eene groote menigte wa penen ingeleverd. In het vilajet Kossowo heerscht volkomen rust; daar zijn de ka- I dastrale opnemingen en de inlijving van recruten begonnen In Konstantinopel heeft eene politieke moord plaats gehadde hoofdredacteur van de Sedai Millet is in den nacht in de nabij heid van de Stamboelbrug door een goed gemikt revolverschot, dat- van achteren werd toegebracht, omgebracht. De Sedai Millet is een goed geschreven blad, een oppositieorgaan met duidelijke sympathieën voor Griekenland en Engeland zelfs wordt er gezegd, dat het oecumenische patriar chaat dit blad subsidieert; het Grieksche parlementslid Kosmidis is eigenaar van liet blad. De vermoorde werd meermalen be dreigd, als hij zijne aanvallen op het comité voor eendracht en vooruitgang niet staak te hij weigerde echter zich te buigen voor bet terrorisme van het comité. Griekenland Do Jeune Turc bericht, dat de Porte haren gezant te Athene, Naby Bey, lieeft op- gedragen van de regeering een démenti to verlangen van de verklaringen, die Koning Geurgios aan een medewerker van de Neuo Freie Presse heeft gedaan over de inlijving van Kreta bij Griekenland. Dit wordt in- tusschen iu Konstantinopel voor niet vol doende gehouden. In den boezem van do partij voor eendracht en vooruitgang is ern stig overwogen of de regeering moet wor den uitg&noodigd den Turkschen gezant in Athene, Naby Bey, terug te roepen. De be slissing daarover werd verdaagd tot aan do terugkomst van den minister van buiten- latidèche zaken. Deze zal door de Kamer w rden uitgeuoodigd, rapport uit te bren gen over zijne onderhandelingen m Londen en Parijs. Kr.ta. Naar aanleiding van het gerucht, dat Oostenrijk-Hongarije en Duitschland zou den deeluemen aan de 'besprekingen van de Kreta beschermende mogendheden en dat reeds voorstellen van die mogendheden aan de beide kabinetten waren gezonden, be richt de Neue Freie Presse, dat dit niet aan de feiten beantwoordt. Zoomin in Weenen als in Berlijn bestaat het voornemen, do sedert het terugtrekken van do Oosten- rij ksch-Hongaarsohe en Duitsche troopen contingenten aangenomen gereserveerde houding te laten varen. Oostenrijk-Honga rije en Duitschland zullen voor en na niet bij de zaak betrokken toeschouwers blijven en do regeling van de Kreta-zaak aan de vier beschermend© mogendheden overlaten. Over deze afwijzend© houding van Oosten rijk-Hongarije en Duitschland zijn de overige kabinetten niet in 't onzekere gela ten. Inzonderheid te Athene en te Kon stantinopel kent men dit standpunt van de heide mogendheden uit eerst onlangs af gelegde ondubbelzinnige verklaringen. Marokko. De gewezen sultan van Marokko, Abdel Azis, beeft Tanker verlaten om een reis te dvien naar Syrië, waar hij geruime» tijd denkt te vertoeven. Over do redenen, dio hci* bewogen juist nu Marokko te verlaten, verklaarde Abdel Azis, dat hij dit deed om de partijgangers te ontgaan, oie hem trach ten te bewegen zich aan het hoofd te plaat sen van eene beweging tegen zijn breeder Tlij ie bereid de macht weder te aanvaarden, maar alleen wanneer Europa zich" verbindt, zich twee jaren lang te onthouden van elko inmenging in de Marokkaansche zaken, op dat hij alleen de orde in het rijk zou kun nen herstellen, of wanneer Europa zelf de hervorming, die hem werd opgedron- Naar het Engelsch 68 VAN C. N. en W. M. WILLIAMSON. Hoeveel ik ook van Beechy houd, was het mij na dezen .speech onmogelijk in haar ge zelschap Julia's graf te bezoekenNa een verrukkelijk uur, dat do-or niets of niemand bedorven kon worden, te hebben doorge bracht in do aanbiddelijke kerk van San Zeuone, en nog oen in die van Sant Anas- tasia sloop ik weg zonder iets van mijn voor nemen te zeggen, terwijl Beechy en sir Ralph poogden op de paneelen van een wonderfraaie zuil eenige in beeld gebrachte bizondevheden uit liet leven van St. Peter to ontraadselen. Wij hadden een rijtuig per uur genomen; en bij het ontdekken van mijn afwezigheid zouden zij aannemen dat ik vermoeid was geworden en naar het hotel teruggekeerd. "Naar het vastgestelde program zouden ze hun tocht vervolgen, volop genietigd ook zonder mij, want sir Ralph voelt zich blijk baar zeer tot Beechy aangetrokken hoe jong zij ook is, en zij verbloemt niet dat zij be hagen schept in zijn gezelschap. Zoodra ze mij hun rug hadden toegekeerd, snelde ik heen. Niet ver weg vond ik een rijtuig en ik zeide den koetsier mij naar Julia's graf te brengen. Verrast keek hij mij aan, zeker niet gewend dat een meisje uit onzen stand zicli alleen in een Italia-an- •sche stad bevindtna eenige aarzeling be sloot hij mij als een vrachtje" te accep teeren. Denkelijk om zijn afkeuring te toonen, reed hij mij in vliegende vaart door tal van straten, oud en mooi, modern en leelijk, zelfs in Italië? Ten slotte hield hij stil voor een hoogen, blinden muur in een allersomberst stadsgedeelte, blijkbaar een buitenwijk. In de verte zag ik nog een rijtuig aankomen, waarschijnlijk ook op weg naar déze geheiligde plaats. Ik trok aan de bel en het poortje werd geopend dloor een vriendelijke, fatsoenlijke vrouw, dli© liet doel van mijn komst begreep zonder dat ik heit liiaar behoefd© te vertellen., en, zoo diuildelijk sprak, dat ik haasit allies ver stond wat zij zeiide. In plaats dat het oyertstekeu van liet ruime plein, beboerend aan de gemeentelijke stallen waar jaarlijks, een paarden!enjttoo instelling wordt gehou den, afbreuk de©d aan de ï-omantosche gedach ten, gewerkt dloor een bezoek aan Jiuaa's be graafplaats, oiverviel mij oou eigenaardige be koring. Hot maakte den indeuk alsof ik een mooie, blanke paar! zag in een gebroken, oude, oesterschelp, toen ilk aan het ui temt© einde van deze stoffige square dioor den mauwen, ingang binnentredend, van aangezicht tot, aangezicht stond tegenover een glinsterend© tombe in een rustig klooster. Het scherp conurast tusschen den vui-lcu, o Hooglijken buitenkant en het roiue, sier lijke interieur) was niets mandei" dan dra matisch. Liclit en sclwiduw spoedden als dartele kinder^] langs het gras, tusschen de pila ren van het kledn© klooster, over de tombe. zetlf. Ik was dankbaar hier alleen, te zijn,, niet lastig gevallen door mede-teuristen,, veilig voor de al te grappige fantasieën van, i kleine Beechy en vrij zoo sentimenteel te zijn als. ik begeerde. En inderdaad begeer-, de ik zeer sentimenteel te zijn Ik stond bij het graf met de gevoelens van een treur eu.de, toen eeii stem me deed, opschrikken.. „Is Julia's geest Verrezen?" vroeg pr.ino Dalmar-Kalm. Ieder, ander dan hem, hiacl' ik li.ov.efr go zien. „"Vp zonderling dfat juist u hier moest komen!" rie.p ik uit, em diat de ver róssing mij niet aangenaam, was, kon hiji duidelijk op mijn gelaat lezen. ,,'Het is volstrekt niet zonderling. TT is immers luier,antwoordde, de prins. „Aan liet dejeuner verbelde u van p'lan te zijn, hierheen te gaan, desnoods heel: alleen. Eb. bi en? Ik zag juffrouw Beechy en sir Ralph. Mor ray in oen, rijtuig, beiden verdiept in, Baedeker. Mijn hart zeide mij; waar u, was, en ik vind u hier, zulk een heerlijke verschijning. als ware Julia opnieuw in het, leven verschenen. Misschien is het wer kelijk het goval. Misschien was u Julia in. een andere incarnatie. Ja, ik wedt hot, zeker. En ik was Romeo." „En ik ben overtuigd dat u Romoo na et was," verklaard© iik beslist. Ofschoon ik in een lach schoot over zijn dwaze woorden en gemaakte manieren was ik toch meer verontwaardigd dan ooit, om nog boos op, mezelf er bij. ,,Ik wenschte ltder alleen t» wezen, anders zou ik niet weggegaan zijn van Beechy en sir Ralph, dns ,,En als ik niet vurig had gewouseht hier alleen met u te wé zou, zou ik u niet gevolgd zijn toen u hen verliet," viel hij. mij in de red'e. .,Och, juffrouw Destroy mijn Madeleine, u moet naar mij luiste ren. Geen pllaats ter wereld is meer ge ëigend voor de bekentenis mij.nor lie fid© dan. deze, waar een man en een vrouw stierven uit liefdé voor elkaar." ,,U hebt dit alles onzin"" genoemd," berinrmerdie ik hem. ,,Noen, prins, rooch hier noch ergens andere moet u mij ooit over liefde spreken. Wanlb ik houd niet van u en zal nintmier vam u houdien." „lik wieet d!at u hét voornemen koestert u uiit dé. wereld' terug te trekken Maai' dat mag niiet gebeuren. Dat zou heiligschen nis zijn! U liet mooiste, hot vrouwelij li st© meisje op de gansche wereld' u. „Geen woord' meorl" zei ik streng „Ho'e mijn toekomst ook rrnoge zijn, u is er zeker niet bij betrokken. Ik. „Ik moet er bij betrokken zijn Tk aan bid u. Ik kan u niet opgeven. Hebt u nier reeds bij onze eerste ontmoeting gezien hoe stormenderhand u mijn liefdé hiadt ge wonnen „Mij kwam het voor, dat u gaarne wou flirten wanneer niemand! het zag. Dat klinkt eenigszins anders en hatelijk maar hét is de waarheid." „O, wat is u wreed en, wat beoordeelt u mij geheel verkeerd! Bezit u geen eer zucht? Ik kan u een plaats verzekeren on der de hoo.gsten van bet land. Mei mij zou uw schoonheid tot haar recht komen als met niemand anders. Is liet u niets waard, dat ik n tot den rang van prinses kan ver beffen?" ..Minder dan niets. Maar ik geloof dat ik u hoor te bedanken voor uw wensch mij dien titel te geven. Dus dank ik u, maar ik zou u nog dankbaardor zijn, indien u wilde heengaan en mij aan mijn eigen ge dachten overlaten." „Ik kan niet scheiden voor ik u van mijn liefde heb overtuigd, voor u weet hoe on misbaar u voor mij is," blieef hij aondlrin- gen. „Heel goed," zei ik, niet meer in staat mijn ergernis te onderdrukken, wamt hi miste eet recht, hier nog langer te vertoe ven nu ik zijn liefde verworpen had, „heel goed, dan zal ik gaan." Ik wildé hem passeoren miaar hij groep mijn hanidl eu hield die vast. Juist dat moment had men eer Banrymor© uiitigekozejn om zijn eerbiied te komien bétoo- nien aan Julia's graf, en ik bloosde als ik niog nooit van. mijn leven heb gebloosd, bloosde tot de tranen mij in die oogen sprongen. Het leeik of de prins Dalmar- Kalm luad toegestaan mij zijn. liefdé te be tuigen, ©n ik kon niets zeggen zondier een scène te maken, wat afschuwelijk zou zijn geweest. En evenmin viel er niets anders to doen dia® mijn hand torug te trekken, wat den 6chijn op in© laadde alsof ik hét dééd omdat er iemand lcwani. Ilè, hoe gaarne had ik dén prins een, klap in liét geziciht gegeven Tot mijn. eigen, groote ver bazing kw.am dat verlangen bij mij op, en ik vroeg me af of niet in iedere vrouw iets van een „vischwijfsluimert, <lat, in en kele gevallen te voorschijn tredend, eon l*arden strijd vordert om zich Ivet noblesse «'bliige 1© herinneren. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1