Zaterdag 25 Juni 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. Mijn Yriflnd de Chauffeur. W°. S5. Eerste Blad. 9" Jnnrgaott. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem traneo per post - 1.50 M'zoi.dcrlijke nummer: - 0.05. T j Cdu an verschijn dagelijks belialv op Zon- en Feest dagen. /tdvertentiënmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtsehestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1B regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 80 eents by vooruitbetaling Groot© letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voorde©lige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Bene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met 1 Juli a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand Juni nog zullen v er schijnenkoste loos toegezonden. Politiek Overzicht* De beweging voor vrouwen kiesrecht in Engeland. Van de Engelscfhe vr o u w e nki esrechtb e- weging kan worden gezegd: „Lts idéés mar- chent". Nog verseh liggen in h©t geheugen de booneeden van ruwheid, die in het vorige jaar de leiders van deze beweging uit.okten, bij voorkeur in het parlementsgebouw en zijne onmiddellijke omgeving, om daardoor de regeering en de wetgevende macht te dwingen zich met deze zaak bezig te hou den. Thans zijn zij van taktiek veranderd en hebben een anderen weg ingeslagen, diie meer succeg belooft. Van de korte pauze, die nu heersclvt in dien constitutioneelen strijd, is partij getrokken om de algemeen© aandacht weder op dit. vraagstuk te vestigen niet door ruw geweld maar door ordelijke middelen. Verleden Zaterdag bewoog zich door de hoofdstraten van liet Wéstend van Lon den een stoet van 10.000 vrouwen, om te betoogen ten guii6te van het vrouwenkies recht. De stoet, waarin veertig muziekkorp sen in uniform meeliepen, was uitmuntend geregeld. Hij was omstreeks drie Kilometer lang en marcheerde onder escorte van dui zend mand politie te paard en te voet. Aan het hoofd van den stoet reedis ©en der leidsters van de beweging, mevrouw Drummond, even als hare adjudanten op mannenmanier te paard gezeten. Eene eereplaats nam in den 6toet in de schaar van meer dan 600 suffra gettes, d:e vtor de goede zaak in de gevan genis hadden gezeten. Verder vonden de da mes, die in 't bezit waren van academisch© graden, gekleed in hare plechtgewaden, veel bekijks. Het doel van den tocht was <te Albert Hall, waar het besluit van de be tooging e©n© groot© vergadering werd ge houden om instemming te betuigen met het wetsontwerp, dat het parlementslid Shack le ton bij het lagerhuis heeft ingediend. Deze bill gaat niet zoo ver om dadelijk eene eindoplossing aan het vraagstuk van het politieke stemrecht voor de vrouwen te geven. Men wil zich met een eersten stap in die richting vergenoegen en het politieke kiesrecht verleenen aan alle belastingbeta lende vrouwen, diie reeds nu het actieve en passieve kiesrecht voor de gemeenteraden bezitten. Er zijn onder de voorstanders van vrouwenkiesrecht gematigden en radicalen. Alle schakeerdngen hebben zich thans veree- nigd om niet dadelijk 't uiterste te verlangen Men wil streven naar het voor 't oogenblik bereikbare, want juist onder de gema tigde elementen van de beide groote par tijen vindt de gedachte vele aanhangers, dat- wie het gemee.ntekiesrecht bezit, ook vol doende bekwaam moet zijn voor het politieke kiesrecht. Zij, die deze meening voorstaan, stellen tegen alle principieele bedenkingen de vraag: of het verstandig en billijk is aan ongehuwde vrouwen en weduwen, die door 't geen zij in de belastingen opbrengen gerechtigd zijn leden van den gemeenteraad ie kiezen en zélfs om zedf tot lid van den raad en tot burgemeester te worden gekozen, het politieke kiesrecht te onthou den. Wanneer dit wetsvoorstel wei werd, dan zou een mflüoen nieuwe kiezers van lie© vrouwelijk geslacht op de kiezerslijsten geplaatst worden. De voorstanders van vrouwenkiesrecht zouden dit begroeten als de eerste stap, den weg banende om te zij ner tijd verder te gaan. Ouder hen, die meegaan, zijn iiitusschen ongetwijfeld ve len, d'ie zich er mee troosten, dat men na deze-concessie in den eersten lijd rust zal hebben en tegen verdere uitbreiding van het politieke kiesrecht der vrouwen zich met meer succes zal kunnen verzetten dan als m&n zich blijft stellen op het tot dusver ingenomen standpunt van besliste weige ring. De groote vraag i6 nu wat zal het lot zijn van het dioor Shackleton ingediende wetsontwerp? De regeering heeft eene ge wichtige stem in de beslissing over de vraag der behandeling van een door een particu lier lid ingediend wetsontwerp. Haar steun is onmisbaar om zulk een wetsontwerp door d© verschillende stadia der behandeling heen te brengen. Wat zal de regeering doen? Uit de verklaringen, die die eerste minister As- quith heeft afgelegd aan de deputatiën van voor- en tegenstanders van vrouwenkies recht, die hij achtereenvolgens ontvangen heeft, werd men daarover niet wijzer; hij heeft alleen gezegd, dat het lagerhuis ge rechtigd is zijne meening over de kwestie uit te spreken. In de politieke kringen stelt men zich de zaak zoo voor, dat geen wets ontwerp over een onderwerp van strijd, bui ten de alles beheerschende constitutioneel© kwestie, in deze zitting op het werkprogram ma kan worden geplaatst. Een onderwerp van strijd is echter deze zaak in hooge mate, want hoewel de meerderheid van het kabinet- gun stig gestemd heet te zijn voor de bill- Shackleton, behoort de premier zelf tot de tegenpartij. Het verschil van meening is zelfs zóó scherp, dat meer dan een lid van liet kabinet uitdrukkelijk moet heb ben te kennen gegeven, dat hij eerder zou aftreden dan dit wetsontwerp steunen. On der deze omstandigheden wordt verwacht, dat de bill-Shackleton als afkomstig van een particulier lid tot de tweede lezing zal wor den toegelaten en dat zij na een debat over de principieele kwestie en de stemming, die diaaroj5 zal volgen, in deze zitting niet ver der za-1 worden behandeld. In dien zan heeft inderdaad de heer As- quitli eer.e verklaring in het lagerhuis af gelegd. Men ziet les idéés niarchent, maar vlug gaan zij toch niet vooruit. Als nu maar niet- die gang te langzaam is voor de strijdbare suffragettes en hen doet besluiten andermaal het oorlogspad te betreden Engeland. De eerste minister Asquith heeft in het lagerhuis medegedeeld, dat hij den 28en Juni een wetsontwerp zal indienen tot wijziging van eenige zinsneden in de verklaring, die de Koning bij zijne troonsbestijging z?l af leggen. De begrooting voor 1910/11 zal den 30en Juni ingediend worden. Spanje. Madrid, 24 Juni. Na afloop van den ministerraad verklaarde de minister president Caualejas, dat de ministerraad zich bezig houdt met de kerkelijk© kwestie. Hij had den Koning nogmaals te kennen ge geven, dat do regeering vast besloten is hare gedragslijn niet te wijzigen en met nadruk gewezen op de goede gezindheid, die zij ten opzichte van den Heiligen Stoel heeft betoond. De regeering zal haar democratisch en vooruitstrevend werk voortzetten. Zij zal de souvereine rechten van hét burgerlijk gezag handhaven cn voortgaan met de ver mindering en beperking der congregatiën. De laatstelijk uitgevaardigde besluiten be treffende de uitoefening van den eerediensfc zullen niet gewijzigd worden; geen enkel kabinet zou daarvan kunnen afwijken zon der een slag toe te brengen aan de be schaving. De regeering heeft slechte één antwoord ontvangen op de twee nota's, die zij aan het Vatikaan 'heeft gezonden; zij zal dus aandringen op een nader antwoord. De laatste pro test no ba van den Heiligen Stoel tegen het besluit stond volstrekt- niet in verband met de onderhandelingen over het concordaat. De politiek van het kabinet streeft er vol strekt' niet naar den godsdienst afbreuk te doen zij tracht het prerogatief van de na tionale souvoreiniteit te doen gelden. Het kabinet zal de meening en van allen eerbie digen tegen bedreigingen zal het de streng heid van de wet aanwenden. Uit het buiten land heeft het talrijke aanmoedigingen en gelukwensclien -met zijn programma ont vangen. Portugal. Lissabon, 25 Juni De Koning heeft Fuiio Vilhena, oud-chef van de partij der regenadores, opgedragen een kabinet samen te stellen. Rusland. Tn den rijksraad zijn de algemeene be raadslagingen over het wetsontwerp betref fende Finland ten einde gebracht. Het zijn bijna uitsluitend tegenstanders, die in dit debat aan het woord zijn geweest; iutus- schen kan men -zich over liet lot van liet wetsontwerp geen illusie maken er is vooi de aanneming van het ontwerp eene meer derheid cok in den rijksraad. Door verschei dene -sprekers werd betoogd, dat het wets ontwerp de Russische grondwet schendt. De rapporteur Deutnich antwoordde, dat het daarop niet aankwam. Wanneer de Czaar zelf heeft bevolen het wetsontwerp bij do doenia en den rijksraad in t© dienen, dan heeft de overweging, dat de grondwet niet mag worden gewijzigd, geen beteekeuis meer. Rumenië. De Italiaansche gezant te Athene heeft, in opdracht van de regeering van Rumenië, bij de Grieksche regeering de rekening van kosten vcor den overval op de Rumeensche mailstoombcot Imperatul Trajan ingediend. Zij bedraagt voor vernield materieel op het schip en geroofde goederen van de man schappen 8000 frs., verder 12,000 frs. voor beschadiging en berooving van eigendom dei- passagiers, te zamen 20,000 frs. De Rumeen sche regeering verlangt verder, dat de ver ontschuldiging van de Grieksche regeering in den volgenden vorm zal worden voltrok ken De Imperatul Trajan zal in de haven van Piraeus aanleggen op dezelfde plaats, waar zij bij den overval lag, en onder den zelfden kapitein. Dan zal de deserteur aan boord van het schip afgeleverd worden en tegelijk zal de schadevergoeding betaald en het leedwezen van de Grieksche regeering uitgedrukt worden, De Grieksche regeering doet haar best het le doen voorkomen, dat zij uit eigen be- weging de zaak wil bijleggen zij heeft door Havas het volgende bericht laten bekend maken: „Spoedig nadat het incident met -de stoomboot Imperatul Trajan was voor gekomen, gaf de Grieksche regeering uit eigen beweging aan den Italiaanschen ge zant te Athene bevredigende verklaringen verder heeft de regeering zich bereid ver klaard eene schadevergoeding te betalen voor de aan boord van de stoomboot aange richte schade. Het bedrag zal door een scheidsgerecht vastgesteld worden". Wanneer deze voorstelling niet met de feiten mocht overeenkomen, dan bevestigt zij toch, dat de zaak in der minne is bijge legd, en dat is ten slotte toch de hoofdzaak. Turkije. Uit Koustantinopel wordt bericht, dat de den boycot tegen de Grieken drijvende volksmenigt eene dreigende houding aan neemt. In Galata moest de politie tussehen- 'beide komen. Verscheidene Turken werden gevangen genomen. Een Griek, die bij de Duitsche Levantlijn werkzaamheden tot lossing op zich genomen had, werd door Turksche werklieden zwaar gewond, omdat hij Grieksche* lossers aan 't werk wilde zetten. De Porte heeft van de Montenegrijnsche regeering de uitlevering verlangd van het Altaneezenhoofd Bo-letinatz, die met 17 makkers naar Montenegro is gevlucht. S a 1 o n i k i, 2 4 Juni. De autoritei ten hebben besloten de onderwij zere, die Grieksche onderdanen zijn, uit de Grieksche scholen in Macedonië te verwijderen. Kreta. Na langdurige en moeielijke onderhande lingen zijn de beschermende mogendheden er ten ölolte toe gekomen, dat zij zullen blij ven bij handhaving van den voorloopigen toestand. Ieder van de mogendheden zal nog een oorlogsschip naar de wateren van Kreta zenden, dat zich daar moet bevinden wanneer de nationale vergadering weer bij eenkomt. Havas bericht uit Londen, dat men, met het oog op de geruststellende berichten die uit Kreta ontvangen zijn, nu hoopt in de Engelsche regeeringskringen, dat het zen den van oorlogsschepen naar de wateren van Kreta voldoende zal zijn en dat het dade lijk aan land zetten van treepen niet noo- dig zal zijn. Men meent te weten, dat de mogendheden zich in dien zin hebben uitge sproken, al keuren zij in beginsel het Rus sische voorstel goed. Hiermee stemt overeen het bericht uit Petersburg, dat dn de daar ontvangen ant woorden betreffende het voorstel tot het zenden van troepen naar Kreta de mogend heden erkennen, dat het eventueel nuttig kan zijn tot eene nieuwe bezetting over te gaan; zij zijn echter van meening, dat men mag hopen, daar de rust in Kreta steeds aanhoudt, op eene vreedzame oplossing. Hunnerzijds stellen zij voor, dat men zich zil bepalen tot versterking van het interna- j- tionale eskader in de wateren van Kreta, zonder over te gaan tot het zenden van I troepen. Die wijze van handelen zal worden j toegepast, wanneer de hoop op eene vreed zame oplossing zich niet rechtvaardigt. Om, althans in woorden, aan Turkije een schijn van voldoening te geven, is thans hij de beschermende mogendheden eene gemeen schappelijke nota in bewerking, die in den loop van de volgende week, waarschijnlijk op den dag van het samenkomen van do nationale vergadering van Kreta, den 28en Juni, aan de Porte zal worden ter hand gesteld. Deze nota zal, in antwoord op de vroegere mededeelingen van de Turksche regeering, de maatregelen opsommen, die de vier mogendheden willen nemen om de ordo op het eiland te verzekerennamelijk het zenden van oorlogsschepen en de bescher ming van de Imobammedaansche afgevaar digden. Misschien zal deze nota ook eene zinsnede bevatten, die Turkije wijst op de noodzake lijkheid om voor de definitieve oplossing van het vraagstuk zich te wenden tot de mo gendheden, die het verdrag van Berlijn on- dtTteekend hebben. Over de invoeging van deze zinsnede is men echter nog niet tot een besluit gekomen. China. De Chineesche studiecommissie, die thans onder leiding van prins Tsaitao in Europa vertoeft, is eergisteren na een verblijf van 'bijna vier weken in Duitschland, van Ber lijn naar Weeneu vertrokken. Van daar 'be geeft de commissie zich naar Rome en 'ver volgens naar Petersburg, van waar de te rugreis via Siberië wordt aanvaard. De diplomatieke vertegenwoordigers van China in het buitenland hebben de opdracht gekregen aan de in Europa en Amerika stu deerende jonge Chineezen mede te deelen, dat het ministerie van onderwijs een besluit heeft uitgevaardigd, dat de studenten ver biedt een huwelijk te sluiten met eene vreemdelinge. Dit besluit heeft door de kei zerlijke bekrachtiging kracht van wet ver kregen. Op overtreding van het verbod js als straf gesteld, dat het betrokken Chi neesche gezantschap de verklaring van vol brachte studie niet afgeeft., zoodat aan de ongehoorzame jonge lieden het vooruitzicht op de schitterende loopbaan, waarvan zij hadden gedroomd, wordt afgesneden. De op staatskosten studeerende jongelieden moe ten de aan hen bestede kosten terugbetalen. Allerlei. Het luchtschip L. Z. VII is Vrijdag ochtend te Dusseldorf voor zijn eersten pas- sagierstocht opgestegen. Onder toezicht van den eerste-ingenieur Dürr werden de laatste toebereidselen voor de reis getroffen. Toen om acht uur de motoren beproefd waren, riep de directeur Colsman tot de menigte, die bij de kajuit stond: „De passagiers worden uitgenoodigd in te stappenEen 2 M. hooge houten trap werd voor de deur van de kajuit uitgebracht en de luchtrei zigers bereikten daarlangs gemakkelijk hun plaatsen. Voor de eerste reis verzamelden zich 20 personen in de kajuit: de directeur Colsmau, 18 passagiers, onder wie 6 da mes, en de hofmeester. Ook een mand met eetwaren en een brood ijs voor het koel hou den van de dranken en van de kaviaar wer den op het laatst nog in de kajuit gebracht. Het was half negen, toen Dusseldorfsche brandweerlieden het schip uit de loods trok ken. Daarvoor werd de scheeps'bel geluid, ten teeken, dat de motoren moesten a an ge- Naar h«t Engtlsch 77 VAN [C. N. en W. M. WILLIAMSON. Dien zelfden namiddag nam meneer Bar- rymore mij mede naar de kleine kerk van San Gcorgio degli Schiavoni om den verruk kelijke Carpaccios te zien, meenend dat tante Kahhryn e" Beechy liever winkels gingen bekijken. Maar wie verscheen er? Niemiaüd anders dan Beechy en sir Ralph 1 Beechy vond den draak een bekoorlijk heest met een merkwaardig oog voor liet schilderachtige, te oorde&len naai- de wijze waarop hij de overblijfselen van zijn slacht offer had gearrangeerden het speet haar voor hem dat hij er zoo erbarmelijk mis handeld en vernederd uitzag. Zij wensohte ju al de middeleeuwsche kasteelen te wo nen welke zich op den achtergrond verhie ven ©n hield vol dat de ware intentie van den basil icus in zijn dagen door het groote publiek verkeerd begrepen was geworden. ,I'k zou graag met zulk een komiek beest in Central Park rondwandelen," ging zij voort. „Zijn de dieretn diie het volk tegen woordig kookit en opeet in de straten, met veel afschuwelijker? BrrZulke walgelijke dingen, waarvan men den kop niet kan on derscheiden van het het middel, stel j© voor die als een lekkernij te nutti gen 1 Dan zou ik nog veel liever een basi- liscus eten." Beechy was eveneens overtuigd voor zij de „Brug der Zuchten" had gezien dat veel menschen, vooral Amerikanen, groote sommen zouden willen betalen of een misdaad begaan voor de faveur te Venetië gevangen gezet te worden. „Zulk een aan gename toestand," pleitte zij, „waaraan tal van historische herinneringen verbonden zijn." Maar later, toen zij in de cel was geweest van Marino Faldero, en in die van den jongen Foscari, veranderde zij e©nigs- zin6 van gedachte. „Toch werd men er een ervaring rijker door," bleef zij Van meening, „en voor wie geen hotel kon be kostigen was het licht de moeite van het probeeren waard, ten 'minste als men er geen misdaad voor moest begaan, en zeker was een cel aan het kanaal te krijgen." Noch Beechy noch tante Katlhryn gaven veel om kerken of schilderijen, dus gingen zij mat sir Ralph Venetdaansc'he kant koo- pen, of een bezoek brengen aan de glasbla zerijen, of theedrinken met de Oarraminis, terwijl meneer Barrymore mij bracht naai de Frari,, waar Titiaan begraven ligt, de Miracoli en andere kerken die hem lief waren, of met mij verwijlde in het illustre gezelschap van artisten in de Academie en in het paleis van den doge. Beechy even wel deelde mijn bewondering en eerbied, gepaard aan een gevoel van medelijden, voor het leger nobele mannieren leeuwen te Venetië. 0„ die arme, prachtige leeuwen! Wat kij ken zie treurig en welk een uitdrukking van bitterheid ligt op hun peinzende trékken. Vooral werd mijn aandacht getrokken door den liukschen leeuw aan het Piazza degli Lioni, dicht bij San Marco. Wat zou hem zoo wanhopig gemaakt hebben? Welke slag hem ook trof, zeker is dat hij zijn ver driet niet heeft kuhnen overwinnen en zijn gansche smart geconcentreerd heeft in één acht-eeuwen-lang gebrul. Hij is de in drukwekkendste van het gelieele gezelschap groote en kleine, diep neerslachtige leeu wen dat over de gansche stad verspreid, zittend en staande op de pleinen., te koop geboden in winkels of neergehurkt op ba lustrades v.an balkons, onze aandacht had getrokken. Wanneer ik terugdenk aan de scliioone lagunenstad zal ik dikwijls verlan gen er 'weer te keeren om te trachten eenige dier leeuwen te troosten Tante Kathryn weid zeer gefêteerd door de Corraradnis, maar al de door hen bewe zen attenties deden haar geen grooter ge noegen dan on6 bezoek aan de antiquaren. Wij waren nog geen dag in Venetië of we begrepen dat de Cbauffeulier de stad zoo goed kende, alsof liij er was geboren. Hij drukte zich ook zeer gemakkelijk uit in het aardige, zachte Venetiaansche patois, waar in haast geen enkele klinker is, zóó gemak kelijk zelfs, dat hij zich in staat verklaarde te onderhandelen met de eigenaars der curiositeitenwinkels, indien wij iets wensch- ten te koopen. Tante Kathryn had eerst niet bizonder veel lust, vreezend dat er thuis nogal wat moeilijkheden met de douane zouden zijn. miaar toen Beechy opmerkte dat een marme ren fontein en een statue vijfhonderd jaar geleden genraakt, te Denver ails zeldzaamhe den beschouwd zouden worden, bezweek zij voor de verzoeking. Op een middag aan liet einde van onze week te Venetië gleed onze gondola zaclilt- kens voorhij een prachtig, bouwvallig, oud paleis aan een der zijkanalen. Een troonhemel van wijnranken met han gende trossen van smaragd en hier en daar een amethist wierp zijn schaduw over een gebeeldhouwde waterpoort. Onder het vuil- groenachtig water glimmerden de geel mar meren trappen, en door de geopende deu ren zagen wij in een sdb&merduister ver trek vergulde stoelen, verscheiden beelden, rijkgekleuixle priestergewaden en oude al- taarkleeden, het een half verborgen achter het ander. „Ik geloof niet dat zelfs mievrouw Potter Adriance iets dergelijks in haar huis heeft, ofschoon liet zoo elegant heet ingericht, te zijn," beweerde Beechy, wie dat idee eens klaps door liet brein schoot. Deze speech werkte als een stimulans op tante Kathryn, want mevrouw Potter Adriance (zooals ik dikwijls heb hooren Vertellen sinds ik kennis maakte met mijn familie) geeft te Denver den toon aan, en moet, naar men zegt, eens met. emphia&e gevraagd hebben: „Wde zijn de K'd- ders?" „Wij konden eens binnen gaan en zien wat er is," stelde tante Kathryn voor. „Het is er niet goedkoop," antwoordde meneer Barrymore. ,.Dez© man ig gewoon te overvragen. Hij heeft een fraaie col lectie indien u iets van marmer wilt koo pen, maar voor andere dingen weet ik een beter adres, waar u niet zoo afgezet zult worden." „Onze tuin is groot genoeg voor twee of Idrie Statuesook zou ik gaarne een mar meren fontein en een zonnewijzer hebben," riep tante Kathryn uit. „Wij zullen er naar kijken," zeide me neer Barrymore, den goudelier wenkend aan t© leggen. ,„Nu moet u het aan mij overlaten om met hem te onderhandelen, tenzij u genegen is voor elk stuk zesmaal zijn waarde te betalen. Denk er aan dat u zelfs geen blik moet werpen op statues, fonteinen of zonnewijzers.' „En daar gaan wij voor!" „Ja, maar voor niets ter wereld mag de man diat vermoeden 1 Wij nemen den schijn aan te zoeken naar laat ons zeggen spiegels, en niet het soort, vindend dat wij verlangen., kijken wij terloops naar eenig© dingen van marmer. Met een schouder ophalen hooren wij 's mans aanbiedingen aan, maar wijl de dingen niet kwaad zijn, konden wij ons wellicht de moeite bespra- reu verder te gaan. Noem vooral geen prijs, zelfs niet in het Engelsch. Doe als of allee u verveelt en toon u volstrekt niet verheugd of angstig. Als ik vraag of u zóó- of zóóveel wilt betalen, zeg dan met een strak gericht op onverschilligen toon „ja" of „neen." En kijk er verder ndet naar om." Toen wij aan de miarmeren trap landden en hét gebied der vergulde stoelen en kleurrijke kleeden betraden, begon mijn hart sneller te kloppen, al9 waren wij geheim© samenzweerders, hier gekomen om een misdadig plan uit te voeren Wordt vervolyd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1