W. 87 Donderdag 7 Juli 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. 'jijn Vriend de Chauffeur. tV Jnnrgangt FOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanrlen voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post - 1.30 fcfzoLilorlijke nummer.' - 0.03. r j Ciu an verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. Advortentiënmedodeelingen enz., gelieve men vóór 11 urn 's morgens bij de Uitgevers in te zenion. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtsch estreat Intercomm. Telephoonnummer 66. PRU3 DER ADVERTENTIËN: Van 1—6 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10, Dienstaanbiedingen en aanvragen 85 cents bij vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte, Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Bene oirculairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Het nieuwe Portugeesclie kabinet. In den toestand in Portugal is in zóó ver een begin van verbetering gekomen, dat het progressistische kabinet-Üeirao is vervan gen door een kabinet, dat Teixeira de Sou- za, -de leider van dc partij -der regeneradores, heeft samengesteld. De eerste daad van dit kabinet .ie geweest, dat 'net de ontbinding van de Kamer van afgevaardigden heeft uitgelokt. Jiir gingen in den laatsten tijd door de pel's berichten over politieke corruptie, in zonderheid in verband met de Portugeesclie maatschappij van grondcrediet, de Uredito Predial, waarvan de progressistenleider Lu ciano de Castro gouverneur is, terwijl regee nngsauibtenaren zitting hebben in den raad van bestuur. Er werd beweerd, dat deze maatschappij sedert jaren dividenden uit keerde, die als iictiei moesten worden be schouwd. In hoever er grond is voor deze beweringen, zal uit de verdere ontwikke ling van deze zaak moeten blijken; eeuigt dagen geleden werden drie hooge ambtena ren van de bank gevangen genomen, en een vjerde pleegde zelfmoord, toen hij voor den rechter van instructie moest verschijnen. Andere berichten gewaagden van het aan groeien van de republiKeinscbe revolutio naire strooming in het Portugeesclie volk on schreven aan Koning Manuel het voor nemen toe om af te treden. Minister-presi dent lieirao wenschte <ie ontbinding van de Kamerde Koning bad daartegen echter bezwaar, omdat hij de Kamer liever haren natuurlijken dood wilde laten sterven, te meer omdat de begrooting nog niet was toe gestaan. liet kabinet-Beirao besloot daarop ai te treden. Nadat de partijleiders, tot wie hij zich eerst wendde om als hoofd van de regeering op te treden, hadden geweigerd deze taak op zicli te nemen, kwam de Koning tot het inzicht, dat de ontbinding van het parlement toch de beste kans zou opleveren om uit de crisis te geraken, en zoo kwam het kabinet-Teixeira de Souza tot stand. De verkiezingen zijn op den 28en Augustus bepaaldden 2oen riep tem ber zullen de nieuwe cortes bijeenkomen. De nieuwe minister-president heeft zich voor eenige dagen tegenover den vertegen woordiger van de Panj6che "Matin over den politieken toestand van Portugal eoi over het regeeringsprogram van zijn kabinet uit gelaten. De interviewer wees er op, dat de republikeinsche oppositie veüd heeft ge wonnen, dat portretten van de moordenaars van Koning Carlos openlijk verkocht wor den en de republikeiiische leiders met geest drift begroet worden als zij in het openbaar verschijnen, terwijl de Koning slechte fnet een sterk escorte uitrijdt. De nieuwe be windsman bestreed dit met, maar was van meening, dat dit alles onder eene door libe rale ideeën gedragen regeering met één slag zou kunnen veranderenin vereeniging met de nieuwe Kamer zou de regeering aan het land de vrijheden geven, die het verwacht. Ik zelf ben. Liberaal", ging de minister president voort. ,.Deu 29. Jan. 1908 heb ik aan Alpoim (den leider van de dissidente pro gressisten) oeue schuilplaats verschaft, toen hij door den dictator Franco wegens revo lutionaire propaganda vervolgd werd. Mijne eerste hervorming zal de constitutioneele zijn, welker doel bestaat in de stichting van oen geniengden Senaat, die gedeeltelijk door verkiezingen moet worden aangevuld. Dit is een© onmisbare voorwaarde voor den vooruitgang van 't land." Hij stond daarna stil bij de hervormingen, die hij in het rechtswezen wilde invoeren, en bij 't. geen hij voornemens was te doen om aan de go- moederen de rust te verschaffen, die het land volstrekt behoeft ,,Elke beginselpoli- tiek zal vrij zijn iedere ideeën-propaganda zal onbelemmerd kunnen geschieden. De clerical© kwestie heeft in Portugal een an der aanzien dan in Spanjehet Portugee sclie volk is niet clericaal. De invloed van de geestelijkheid op de bevolking is zeer zwak." Het is te wenschen, dat de verwachtingen van den minister-president tot vervulling komen en dat er eene hervorming moge ko men in het politieke leven van het door partijtwisten verscheurde, in moeielijke fi- nancieelc omstandigheden zich bevindende Jand. De jonge Koning is van de beste be doelingen vervuld. Onlangs zeide hij in een gesprek met een redacteur van de Mundo, het hoofdorgaan van de republikeinsche partij „Ik heb eerbied voor iedere op rechte meening. Ik ben slechts een vader lander en ik wil alle mogelijke goeds voor mijn land." Naar aanleiding van de in het buitenland verspreide geruchten, dat in Portugal de uitroeping van de republiek voor de deur zou staan, wordt aan de Köln. Ztg. bericht, dat die geruchten hun ontstaan te danken hebben aan eene propaganda, die door de leiders der republikeiiische partij wordt gevoerd om in den vreemde de opvatting in gang te doen vinden, dat Portugal onmid dellijk voor eene ómweateling staat. Al kan ook niet worden ontkend, dat de toestand ver van stichtelijk is, toch doet deze be richtgever uitdrukkelijk uitkomen, dat een onmiddellijk gevaar i. niet bestaat. De gebeurtenissen zullen uitmaken welke op vatting de juiste is. België. Het bezoek van den Koning en de Koningin van België aan de Nederlandsehe afdeelmg op do llrusselsche tentoonstelling is Dinsdag zonder veel ceremonieel verloo- pen. Om half vijl" kwam liet koninklijk echt paar aan 'het Nederlandsch paviljoen aan. Ter ontvangst waren daar aanwezig.de Ne derlandsehe gezant te Brussel, jhr. Van dei- Staal van Piershi'l, do ministers Heemskerk, Begout. en de Waal Malefijt; eu de commis saris-generaal der Nederlandsehe afdeeling. jhr. Van Asch van Wijck. Voorts waren te genwoordig de Nederlanders jhr. Van de Poll, Steelinck, Fredcriks, Van Hasselt, Fa- bius, Cuypers, Van Deventer, De Stoppe- laer en vele Belgischo autoriteiten. Het koninklijk bezoek heeft ongeveer anderhalf uur geduurd; Koning Albert toonde vooral groote belangstelling voor de koloniale in zending, de Koningin vroeg allerlei bijzon derheden omtrent Indische weefkunst. Bij hun vertrek werden de vorstelijke personen levendig toegejuicht. Frankrijk. P a r ij s, 6 J u 1 i. Toe» Fallières terug keerde van de onttbul'ing van het mo nument van Waldeck-Roueeeau, werd hij uitgefloten en ontvangen met kreten van „vive le Roi!" Drie arrestaaes vondien pLaate. De afschaffing van den godsdieuetigen eed is in Frankrijk wederom aan de orde, nadat een jurylid in het departement Cor- rèze tot een boete van 20 frs. is veroor deeld, omdat hij had geweigerd den eed naar de voorgeschreven formule„Devant Dieu et devant les 'hommes, sur nxm ame et ma conscience" af te leggen. De afgevaar digde Paul Meunier heeft thans de zaak ter sprake gebracht en den minister van justite Barthou schriftelijk herinnerd aan het door zijn overleden voorganger Guyot- Dessaigne bij de vorige Kamer ingediende wetsontwerp, dat strekte tot afschaffing van den gerechtelijken eed. De minister zal, ingevolge het reglement van orde binnen acht dagen daarop, eveneens schriftelijk, moeten antwoorden Engeland. In het debat over de begrooting besprak Austen Chamberlain, de kanselier der schatkist in het laatste conservatieve kabi net, de plannen van Lloyd George betref- sn-de de mogelijkheid der invoering van eene verzekering tegen werkloosheid en te gen den ouden. dag. Hij verklaarde, dat aet onvoorzichtig was verwachtingen te keesteren, die steunden op de vlootpoliti.ek van een anderen staat. De bouwsom, die in het oorspronkelijke Duitsche plan is ge raamd, zal wat de groote schepen betreft, na 1912 tot -de hel it verminderd worden, v. Mineer de toestand onveranderd mocht blijven. Maar hij vroeg Lloyd George oi deze meende, dat de toestand werke lijk onveranderd zou blijven, of dat Duitsch- land, nu het eenmaal dit plan had be streden, tevreden zou zijn met zijn jaren oud plan. Eindelijk vroeg hij Beschouwt Uoyd George het als juist, politiek of ver standig, aan de menschen te zeggen dat zij: als zij de sociale hervorming willen, de na tionale verdediging moeten prijsgeven? Hij gaf ten slotte aan .Lloyd George den raad af te treden, wanneer hij mocht meenen niet te kunnen medewerken tot eene uitbrei ding van de vloot, die door zijne arnbtge- nooten noodzakelijk wordt geacht. In het lagerhuis verklaarde de minister van buitenlandf.cho zaken, dat ei- geen sprake is van de terugroeping van Sir Ekkrn Goi^t van zijn post in Egypte. Hiermee zijn de geruchten van de baan, dat Go ret als ge zant naar Koivstamtinopel zou gaan en lord Kitchener hom zou vervangens als vertegen woordiger van de Britsc'he regeering in Cairo. Italië. Home. 6 J u 1 i. De Kamer heeft tal rijke wetsontwerpen aangenomen en is daar- nvcor onbepaalden tijd uiteengegaan. Spanje. Madrid, 6 Juli. De minister-presi dent Canalejas gaf in den Senaat de ver zekering, dat de regeering besloten is een einde te maken aan de tekorten op de be grooting. Dat is voor haar eene eerezaak. De bisschop van Madrid zeide, dat het Spaansche episcopaat ééne gedachte, één hart, ééne ziel heeft. De ministef-president behoeft niets te vreezen van het episcopaat, dat nooit één woord spi-eekt, dat. hem of de regeering zou kunnen grieven. Canalejas zeide, dat hij deze verklaringen van den bisschop zou onthouden. In de Kamer behandelde de republikein Iglesias de gebeurtenissen te Barcelona in Juli van het vorige jaar, Die gebeurteniseen waren een résumé van een geheele politiek. Hij verklaarde, dat de beweging niet ver wekt was door het volk, maar door de on handigheid van dc autoriteiteaiHij ontken de dat de omwentelingsgezinden diefstallen eri moorden hadden gepleegd of zich aan heiligschennis hadden schuldig gemaakt. Op de beschuldiging van schending van zijn dienstplicht, door Iglesias geuit tegen den militairen auditeur-generaal in Cata- lonië, antwoordde de minister van oorlog met een krachtig protest. Hij nam met warmte de partij op voor de militaire recht banken, die geen anderen meester hebben en zich door niets laten inspireeren dan hun geweten, het recht en dc wet. De vergadering werd hierna gesloten. Oostenrijk. Zooals te verwachten was, is do zitting van den rijksraad verdaagd. Het volgende regeerings-communiqué werd daarover uit gegeven „Met het oog op de bijzondere mceielijkheden, die zich aan het afdoen van de voordracht over de Italiaansche rechtsfaculteit in den weg stellen, tenge volge der belemmering van de werkzaamhe den in de begrootingscommissie, en met het oog op het feit, dat tegenwoordig niet de verwachting kan worden gekoesterd, dat mes kracht tegen deze belemmeringen van den parlementairen arbeid kan worden op- ge treden, werd krachtens een keizerlijk be sluit de rijksraad met den dag van heden verdaagd." In de begrootingscommissie, waar de ob structie onverpoosd werd voortgezet, .was een heftig conflict ontstaan, dat den voor zitter bewoog zijn ambt neer te leggen" on der verklaring, dat hij het niet weer op zich zou nemen voordat de vraag beslist was in welke taal de debatten zouden worden ge voerd. De Sloveensche obstructie-redenaars hadden namelijk de gewoonte aangenomen in hunne moedertaal liet woord te voeren, waardoor zij voor de andere leden onverstaaubaar waren. De Pool- sehe club was nog niet tot een be sluit gekomen omtrent hare houding, maar zelfs anders gematigde leden gaven den raad tegen de regeering oppositie te voeren. Turkije. Uit Saloniiki wordt bericht, dat het ge heele Griekeche element zich in groote op gewondenheid bevind't over die thans door den sultan bekrachtigde wet tot regeling van de Macedonische kerkelijke kwestaje. Men vreest ernstige conflicten. Als bewijs hoezeer de Kretakwestie in het brandpunt van de openbare, meenihg staat, wordt uit Uskub aan de Vossische Ztg. be richt, dat de uit Albanië terugkeerende offi cieren telkens in de eerste plaats inlichting vragen hoe *t met die zaak staat. Die schijnt hun meer ter "harte te gaan dan de onder- verping van de Albaneezen, die overigens vorderingen maakt. De troepen zijn, zonder op verzet te stuiten, doorgedrongen tot in het Mirdi ten gebied Het boycot-comité te SaLoniki heeft de uitnoodiging van het ministerie om aan den boycot tegen Griekenland een einde te maken verworpen en zijn subcommissien in Smyrna, Beiroet, Moiiastir en Janina aangezegd den boycot z3o lang in stand te houden, totdat de Kreta-kwestie voor goed ten gunste van Turkije is beslist. Ook de, Turksche pers ontzegt aan de regeering het recht, met geweld een einde te ma ken aan den boycot. De Kon©tantinopeleehe bladen berichten dat de Turksche vlootvereeniging onder handelt met de Schichau-werf over dén aan koop van een gereed liggend pantsereohip van 17,000 ton. Vereenigde Staten. Oysterbay, 6 J u 1 i. Roosevelt ver klaart, dat hij, hoewel het hem verheugt) dat hij bij Poindexter warme instemming vindt voor zijne meening omtrent de in standhouding van de natuurlijke hulpbron nen des lands,, geene meening heeft kenbaar gemaakt- over de verkiezing voor den Se naat in den staat Washington. Allerlei. In tegenspraak met de geruchten, dat graaf Leo Tolstoi ziek zou zijn, meldt vorst Troebetzkoi, de beeldhouwer, die hem heeft opgezocht, dat. hij den schrijver zeer jeugdig en krachtig heeft aangetroffen. De verhoogde whisky-accijns heeft in Engeland het. drinken verminderd dezelfde uitwerking heeft het verhoogde invoerrecht, van tabak geheven, op het rooken gehad. Van 1 Mei 1908 tot 30 April 1909 zijn er ruim 46 millioen KG. tabak verbruikt, in de volgende twaalf maanden ruim 42 mil lioen; een. vermindering van ruim 4 millioen KG. N e w-Y ork, 6 Juli. Naar aanlei ding van de vechtpartijen tusschen negers en blanken, die uit den bokswedstrijd tusschen Jeffries en Johnson zijn voortgevloeid, is in verschillende steden het geven van kinema tografische voorstellingen van dien wed strijd verboden, omdat daaruit nieuwe ge vechten zouden kunnen ontstaan, speciaal in het zuiden, waar de twee rassen het -scherpst tegenover elkaar staan. Kaapstad, 6 Juli. Een deel van de pers waarschuwt tegen het geven van kinematografische voorstellingen van den wedstrijd tusschen Jeffries en Johnson, om dat dit mogelijk een slechten invloed zou hebben op de kleurlingen, van wie eenigeu reeds verkeeren onder den indruk van de overwinning van Johnson. Johnson, die neger, heeft gewonnen, heeft z'n Iblanken tegenstander neengebim- merd, naar bet schijnt zonder veel moeite, is thans wereld-bokser, en, voor zijn veeligeue- gerdle kleurgenooten zeker meer een rashel-dJ en een wreker. Zwart heeft blank overwon nen. Er zouden 45 ronden van 3 minuten verklopt worden. In. 15 was 't afgeloo-pen en volkomen beslist. Duizenden liefhebbers wa ren in de arena en meer dan 15000, die geen plaats meer konden krijgen, er buiten. Johnson bokste met- de zon in 't gezicht, wat hem niet hinderde blijkbaar. Hij wafi op zijn manier vroolijkkalin begon do strijd. Toen een welgemikte vuistslag van Jeffries 't bloed op zijn lippen deed verschij nen, constateerde Ihij dit kalm, z'n tegen stander gemoedelijk op den schouder klop pend. Na de vierde ronde was de uitslag vrij zeker. De neger had de overmacht. Jef fries verdedigde ziek zoo goed hij kon, maar zijn slagen schenen Joihnsou geen kwaad te kunnen doen. De neger bleef kalm doorbok- sen, Jeffries zat vol bloed en een oog was al dichtgeslagen. In de 15e ronde maakte Naar het Engelsch 86 VAN C. N. en W. M. WILLIAMSON. Verschillende toiletartikelen lagen zeer in het oog vallend gereed en op tafel stond een bouquet rozen, diat .i:k gaarne uit het raam had geworpen, maar menschen diie bloemen vernielenhaat ik haast evenveel als menschen die dieren mishandelen, en de arme bloemen waren die e enige dingen aan boord, waaraan ik geen aanstoot nam. „Airole, Airole," zei ik, „zij beschouwt het als een compliiment I Wél wel wel 1" Mijn eigen overpeinzingen en het grappig gekwispél van Ai role'6 staart, deden mijn verontwaardiging van het kookpunt dalen tot een zacht gepruttel, eu ik ging voort de zaak aan den hond uit te leggen tot het volle licht- viel op liet vermakelijke van het gevalWant van verschillend standpunt- bezien, was er bepaald een vermakelijke zijde aan, maar mij on?brak de lust om te toonen dat- ik haar zsag. Ik besloot in de hut te blijventot het ophouden mijner waardigheid- echter was liet niet noodzake lijk mij liet- genot te ontzeggen door de pa terijspoort de omgeving te beschouwen. Dus knielde ik op liet bed om naar buiten te kijken, veel te opgewonden om deze ge dwongen houding last-ig te vinden. Wij voeren langs een smalle strook land, gebeukt door zware, witte golven die tever geefs poogden oude forten te overspoelen, welke ver boven hun bereik waren ge bouwd voorbij ©en donker, rotsachtig •eiland, verrijzend uit een gouden zee; daar na een baai in, gelijkend op Noorweegsche fjorden zooals ik ze op schilderijen had loe ren kennen. Een stadje passeerenld, be schermd do-o-r een grqot versterkt kasteel op ©en steile rots, vermoedde ik door den vorm der baai wélke mieneer Bariymore mij op de- kaart had laten zien dat wiij ons in de beroemde „Biocche di Cattaro" bevonden „Ja," dacht ik, ,,dat moet Castelnuovo zijn. Meneer Barry move vergeleek dezen stervormigen zeeboczean met liet meer van Luceraie- Tets anders kan hét niet we zen. Het jacht, stevenend tusschen twee groote oorlogsschepen mot officieren in het wit op een met zeil overspannen dek, stoomde nu door een lang kaaiaal in een tweede dioor bergen omgeven baai. Zoo gingen wij van de eene nkar de andere, varend langs ver scheiden aardige stedenééai zoo mooi dat ik haar voor Perasto hield als ik ten minste den naam goed- heb onthouden en langs twee eilanden, statig als zwanen drijvend op liet heldere water, verlicht door de namiddagzon. Ten laatste na derden wij- een zeeplaats zoo zonderling van bouw, als er een in de wereld kan bestaan. Zij strekte zich uit tot dicht aan den kant van het water en klom achter de huizen van den voorgrond lvoog de rotsen opeen donkere gordel van oude wallen, omrin gend de benedenstad en de bovenstad, ein digde bij de vestingwerken op den top, wonderlijk en grillig genoeg van vorm om een droom te kunnen zijn. Vooraan op den achtergrond lagen eenige groene heuvels, daarachter echter verhieven zich woeste, grij-ze bergen met een kroon van schitte rende sneeuw op hun kruin en een net wegen waren, opwaarts voerend tot- waar de toppen en de pieken schenen saam to vloeien met de lucht, doch de steile, bijna loodrechte grijze rotswanden, maakten luet oumipgelijk zich voor te stellen, dat paar den of automobielen ze konden beklim men. lm mijin nieuwsgiergdheid of wij nu reeds Calt'taro hadden bereikt, vergat ik de mij aangedane beleodigjng tot tante Kathryns stem. er mij wieea* aan herinnerde. „Wij zij.n te Cattaro," riep ze aan de deur. „Doe eens open. Ik heb je wat te zeggen." Ik schoof den grendel terug, en zij trad zoo haastig binnen, als vreesde ze dat ik haar buiten zou sluiten," „Luister eens, Moida," begon zij, om tijd te sparen wil de prins den moto-wagen aan wal laten brengen, zoodra wij aanleg gen en dadelijk naar Schloss Hrvoya rij den. Het is pas vier uur; de rit tegjen de bergen op zal ongeveer twee uur duren, doch de terugreis bergafwaarts maar half den tijd, dus, zegt de prins, zullen wij kwartier over zeven weer hier zijn om aan boord t-e dineeren. Er is niets op aan te merken dat hij me vergezelt bij mijn eerste bezoek aan Hrvoya, zijn "voorvaderlijke be zitting. Zóó is mijn opvatting en ook de zijne. Het gansche geval vind ik heel dra matisch en ik hoop dat je mijn genoegen niet zult bederven door je nog lagner zoo zonderling, en onaangenaam aan te stel len." „Ik denk dat u de de onverstandigste vrouw is, die ik ooit- heb ontmoet.' „En ik denk dat je zeer onwelgemanierd bent. Ik geloof ook dat er van jouw kant jaloezie bij in het spél is, omdat de prins al zijn attenties aan mij wijdt. Die in druk maakt het ook op hem, m'aar hij wil niet. dat ik het je vertél, en dat zou ik ook niet gedaan hebben als je mij niet hadt getart. Wat heb je er toch ann mij zoo zenuwachtig en ongelukkig te maken! Wil je meegaan naar Schloss Hrvoya of wil je niet V' Voor dat ik antwoordde, dacht ik snel eenige seconden na. Misschien zou het be ter zijn mede te gaan dan zonder tante Ka thryn op het jacht te blijven, vooral nu ik graaf Corramini tot mijn vijand had ge maakt. Meneer Barrymore, sir Ralph en Beechy konden niet vroeger dan morgen te Cattaro aankomen, zelfs niet wanneer zij ontdekten wat er gebeurd was en zonder verder onderzoek ons per eerste gelegen heid volgden. Neen, er bestonden geen re denen om op het jacht of te Cattaro te blij ven eu hoe afschuwelijk ik den geheelen tocht ook vond, zou het toch beter zijn mij bij tante Kathryn aau te sluiten, dan alleen te vertoeven in een vreemde stad, bij men- Bchen wier taal ik niet sprak of verstond. „Ja, ik zal meegaan," zei ik. Terwijl ik nog sprak, legde de „Arethu- sa" aau ik hoorde een groot rumoer op het dek, ongetwijfeld veroorzaakt door het aau land brengen van 's prinsen automobiel, die onder een groot dekkleed verborgen voorop had gestaan. Verheugd snelde tante Kathryn weg om zich gereed te maken, en ik begon lang zaam haar voorbeeld te volgen. XXIV Een Hoofdstuk over het ver trouwen in Prinsen. Zoodra ik mijn hoed had opgezet en mijn mantel aangetrokkou. welke ik in de hut afgedaan had, ging ik met Airole in mijn arm naar dek, verwachtend tante Kathryn er vol ongeduld te zien staan, daar ik vol strekt geen haast had gemaakt.. Zij was er ui et, maar aan wal stond de auto en op de vloorbank zat de bekende, dikke figuur in den langen licht-ibruinen mantel en liet op een paddenstoel gelijkend masker met. het venstertje. Ik had mijiu masker niet meegenomen, maar tante Kathryn luid blijkbaar het hare in een der groote zakken van haar mantel gestoken, zooals zij dikwijls deed. Do prins stond met haar te praten, en zien.de dat allee gereed was, stapte ik snél over do loopplank en op de auto toe. Tante Kathryn sprak niet tegen mij noch wendde haar hoofd naar me toe, wat. mij nauwelijks verbaasde in aanmerking geno men de onaangename verhouding, welke voor het eerst gedurend€ al de maanden van ons samenzijn, tusschen ons bestond. De prins „lioopte dat ik geen bezwaar zou maken om in de toaneau te zitten," en voegde er nog bij dat wij den stapel reis dekens op de andere zitplaat* w<i noodig zouden hebben zoodra wij in dc bergen wa ren, eiThij niet gaarne zou wollen dat zijn passagiers koude leden. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1