68. Dinsdag 2 Augustus 1910. BUITENLAND. 6"" Jaargang. AMERSFOORTSCH DAGRLAD. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post - 1.50 jtfzonderlijko nummers - 0.05. Couian verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. ^dvertentiënmededeelingon enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1B regels f 0.50. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 85 cents by vooruitbetaling Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bjj abonnement. Een* circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. NATIONALE MILITIE. De Burgemeester en Wethouders van llniersfoor.t, j Gezien hot besluit van den Commissaris Ier Koningin in de provincie Utrecht, van icn 18. Juli 1910, no. 3455/2327, 4e Af- leoling (Provinciaalblad no. 37) Gelet op de artt. 25, 26, 50 en 51 dór Militie-wet 1901 en op art. 24 van het Ko ninklijk besluit, d.d. 2 December 1901 Staatsblad no. 230), laatstelijk aangevuld en [gewijzigd bij de wet van 5 December 1908 Stbl. no. 347). Doen to weten, dat de leting der vóór len len Juli van dit jaar voor de Militie ingeschrevenen, behoorende tot de lichting an 1911, in het Gymnastieklokaal van de penbar© lagere ©chool 2e eoort, aan de hellestraat alhier gelegen, zal geschieden Êp Woensdag 17 Augustus 1910, aan te van en des voormiddags te tien uren voor de ingeschrevenen, wier geslachtsnaam begint net de letters A tot en met G, en op Don derdag 18 Augustus 1910, des voormiddag» te 10 uur, voor de ingeschrevenen wier ge slachtsnaam begint met de letters H tot en met Z. En voorts, dat op Maandag dien 22. en Dinsdag den 23. Augustus aanstaande, teil keus van 's voormiddags 10 tot 12 en van, 1 tot 3 uur des namiddags, door of vanwege de lotelingen (gesteund door twee getuigen) bij den Burgemeester ten Raadhuize aan vraag kan geschieden voor de getuigschrif ten, vermeld in de le en 2e zinsnede van art. 51 der wet, luidende als volgt ,0m vrijstelling wegens eigen militairen dienst of dien van broeders te verkrijgen, moet men overleggen een paspoort of an der bewijs van ontslag of een uittreksel uit het stamboek, of een bewijs van werkelijken dieust." „Ter bekoming van vrijstelling wegens broederdiemst moet men bovendien overleg gen een getuigschrift van den Burgemeester, waaruit liet getal zonen,, tot het gezin be hoorende, blijkt." En art. 42 eerste lid van aangehaald Ko ninklijk besluit: „Het bewijsstuk, vermeld in de eerste zin- mede van art. 51 der wet kan, zoo heb niertJ reeds ingevolge art. 39, 3e lid van dit be- üuit onder den Burgemeester berust, ten minste tien dagen vóór den dag waarop de zitting van den Militieraad wea-d geopend, worden ingeleverd bij den Burgemeester der jemeente, in welke de loteling, die vrijstel ling verlangt wegens eigen militairen dienst of wegens broederdienst, voor de militie is ingeschreven." Eindelijk dat. liet opgeven der reden van vrijstelling, liet inleveren van de benoodig- de 'bewijsstukken en biet doen opmaken van pet bij de wet gevorderde getuigschrift niet (voldoende is om iziich de vrijetéliliing te ver- Bekeren, waarop de lotelingen meeuen aan spraak te kunnen maken, maar dat hun be- medebreugt om bovendien de vrijstel- te vragen in de zitting van den Militie- of op den tijd daarvoor overeenkom- itig art. 46 van bovengenoemd* Koninklijk iluit bepaald. Amersfoort, den 2. Augustus 1910. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJ TIERS. De Secretaris, J. K. H. DE BEAUFORT, looo-Secr. Burgemeester en Wethouders der ge meente Amersfoort brengen, tor algemeene kennis, dat bij hun besluit van lieden, in gevolge art. 8 der Hinderwet, aan de Ven nootschap firma Gebroeders Nefkeii6, ge vestigd te Amersfoort, en hare rechtver krijgenden vergunning i6 verleend tot de op richting 1. eener inrichting voor het monteeren on repareeren van automobielen en rijwie len, gedreven door een gaskracht/werktuig (gasmotor van 5 P.K.); 2. eene smederij en 3. eene bewaarplaats voor benzine voor eene hoeveelheid' van ten hoogste 250 liter, op de perceelen alhier gelegen aan den Arnhemschen "weg, no. 6, kadastraal bekend gemeente Amersfoort, sectie B., nos. 3103 en 3104. Onder voorwaarde a. dat die gasmotor wordt geplaatst op een op den vasten zandbodem aangelegd fun dament, uitgevoerd in metselwerk óf beton, rondom minstens 0.10 M. vrij te houden van de opgaande muren met hunne funda menten, zoodanig, dat hinderlijke trillingen en schokken voorkomen worden b. dat de verdere maeliinos en werktuigen «veneens worden geplaatst op gebeel van de opgaande muren met hunne fundamenten vrij liggende van metselwerk of beton op getrokken fundeeringeai, zoodanig uitge voerd, dat hinderlijke trillingen em schok ken voorkomen worden; c. dat de afvoerpijp van dc af gó werk to gassen van d'en motor van voldoende wijdte is, geen korte bochten heeft en door een knal pot van voldoende afmetingen wordt geleid, zoodat de afvoer der gassen zonder hinderlijk geraas plaatsheeft; d. dat de onder c. genoemde afvoerpijp wordt opgetrokken tot eene "hoogte van minstens 3 meter boven het platte dak der inrichting e. dat dó vloer van de smederij geheel wordt uitgevoerd in steen f. dat de 'balklaag boven de smederij Wordt bekleed met een brandvrij materiaal g. dabde schoorsteen van de smidse wordt opgetrokken tot eene hoogte van minstens 4 M. boven het hoogste punt van het platte dak der inrichting; h. dat de benzine wordt bewaard in goed gesloten metalen bussen in eene steeds koele plaats i. dat de deur, toegang gevendó tot do benzinebergplaats, wordt uitgevoerd in plaatijzer of aan beide zijden bekleed Wordt met een brandvrij materiaal en 6teeds be halve bij het noodzakelij k betreden dór bergplaats gesloten wordt gehouden met een stevig slot; j. dat in de buiten'muren van de benzine bergplaats, onmiddellijk boven dien vloer, Wól'ke in, steen moet worden uitgevoerd, minstens 4 roosters met "beschermd Dery's gaas worden aangebracht, welke te zamon eene oppervlakte hebben van, minstens 6 dM2. k. dat in de zoldering van de benzine- bergplaats een ventilatiekoker wordt aange bracht, eene doorsnede hebbende van mins tens 3 dM., afgedekt met een kapje, terwijl do bovenopening afgesloten wordt door fijn kopergaas 1. dat de zoldering van die bezineberg- plaats wordt bekleed met een brandvrij ma teriaal: b.v. 'zware asbesLplaten m. dat behalve de deur, toegang gevende tot de bergplaats en de openingen ondier letter j. en k. genoemd, in de wanden, den, vloer- of zoldering van de ben zineb erg plaats geen openingen, aangebracht worden Amersfoort, den 28. Juli 1910. Burgelueester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJ TIERS. De Secretaris, J. K. H. DE BEAUFORT, l.-s. Politiek Overzicht Spanje en het lfaticaan. De Spaansche gezant bij den Heiligen Stoel heelt zijn post verlaten. Hij is wel is waar niet direct teruggeroepen, maar heeft last gekrègen zich naar Madrid te begeven om er nieuwe instructiëu te ontvangen. De diplomatieke betrekkingen zijn niet afge broken, want een gezantschapssecretaris i6 als zaakgelastigde te Rome achtergebleven, maar de eerste vijandige daad is toch ge pleegd. Minister-president Canalejas heeft zich naar San Seoastian begeven om met den Koning te confereeren, en het schijnt, dat Koning Alfonso 't met hem eens is over do noodzakelijkheid om ruggegraat te too- ueu, want op een feestmaal, dat hem door eene liberale vereeniging werd aangeboden, heeft de minister-president een rede gehou den, waarin liij zijn wil te kennen gaf, om, met het vertrouwen van de Kroon, te vol harden in de door zijne kabinet aangenomen kerkelijke politiek. Men weet waar de strijd om gaat. De Spaansche regeeriug verlangt de herziening te krijgen van het concordaat van 1851; zij wenscht den voorloopigen toestand, die nu reeds acht jaren duurt, vervangen te zien door eene definitieve regeling, die aan de goedkeuring en aan het toezicht van den staat onderwerpt de congregatiën, die wor den opgericht of zich iu Spanje willen ves tigen. Deze zaak is eints lang in behande- liugzij werd behandeld met eene langzaam heid, die, naar men beweert, aan het Vati- caan werd ingegeven door de hoop om öf haar niet op te lossen öf althans de oplos sing uit te stellou tot het tijdstip, waarop de conservatieven te Madrid weder aan het bewind zouden zijn gekomen. Nu heeft do Spaansche regeeriug den lOen Juni j.l. het bekende besluit genomen, waarbij aan het artikel der grondwet van 1876 de uitlegging wordt gegeven, dat het aan niet-katholieke kerkgenootschappen vrijstaat do bestemming van de gebouwen, waar zij hunne godsdien stige bijeenkomsten plegen te houden, door uiterlijke kenteekenen aan te wijzen. Do Heilige Stoel heeft hierin aanleiding gevon den om de kwestie van de congregatiën ge heel op zijde te zetten. Hij heeft zich bereid verklaard met de onderhandeling daarover voort te gaan, maar op voorwaarde, dat de Spaansche regeering zich zou onthouden van het uitvaardigen van nieuwe besluiten, die hij in strijd acht met het belang van do katholieke kerk. In eene nieuwe nota heeft de Heilige Stoel nader de puntjes op de i's gezet en uitdrukkelijk geweigerd de onderhandelingen voort te zetten, als de anti-clericale en z i. met hot conqprduat strijdige maatregelen, die het kabinet-Cana- lejas heeft genomen, niet worden ingetrok ken. De tekst van deze nota is niet volledig bekend, maar de gec6t, dien zij ademt, blijkt uit eene nota, die in de officicuse Os- servatore Romano is opgenomen. Daarin wordt gezegd, dat de Heilige Stoel het recht en den plicht heeft zijne eigen waardigheid te verdedigen en niet kan toelaten, dat de Spaansche regoering, de elementaire regelen van diplomatiek fatsoen uit het oog verlie zende, maatregelen neemt over zaken, die juist een onderwerp van overleg uitmaken. De Heilige Stoel is niet onverzoenlijk, maar moet zorgen voor zijne eigen waardigheid en voor het belang van de kerk. Daarop heelt het Spaansche kabinet ge antwoord met zijn gezant naar Madrid te ontbieden. De zuuk staat nu dus zoo, dat de diplomatieke betrekkingen wel is waar nog niet zijn afgebroken, een achter deurtje is er voor opengelaten maar dat toch eene waarschuwing is gegeven, dat het daartoe komen kan. De Madridsche Liberal geeft van de luatste nota, die het Vaticaan heeft laten uitgaan, deze verklaring, dat de Heilige Stoel teleurgesteld is door het parle mentaire succes van het kabinet-Canalejas. De cortes hebben hare zittingen verdaagd, maar de regeering is aan het bewind geble ven. Men had in .het Vaticaan gehoopt op eene ministerieel© crisis, maar daartoe is het niet gekomen. Nu heeft men in Rome tot eene andere taktiek besloten de Spaansche regeering zal moeten buigen als zij niet ge broken wil worden. Het is de methode van alles of niets, die het Vaticaan nu wil toe passen. Tegenover Frankrijk is die methode mislukt. Zal zij tegenover Spanje betere vruchten opleveren? Duitschland. Het Wurtombergsche district QansUatt- Ludwigsburg van den rijkedag is door de sociaal-democratie veroverd. De vroegero afgevaardigde, de nationaai-liberaai Hie- ber, wias steeds met ondersteuning van alle burgerlijke partijen gekozen, do 'laatstel maal met 18,787 tegen 15,488 sociaal-db- mocratische stemmen. Thans waren de bur gerlijke partijen verdeeld en werd de soci aal-democratische candidaat gekozen met) 18,705 stemmen togen 9528 op een n«atLo- naal-liberaal en 4930 op ©en lid van den boea-enbond. De vereeniging van Duitsche lucifersfabri kanten heeft in eene buitengewone alge meene vergadering een besluit genomen, waarin de aandacht van regeering en ver tegenwoordiging gevestigd wordt op den grooten nood, waaronder de geheel© lucifers- industrie van Duitschland lijdt sedert het in werking treden van de nieuwe belasting wet. Er wordt in het besluit gezegd: „Een groot aantal fahrieken moest het bedrijf ge heel stakenanderen werken om de aanzien lijke verliezen met de helft of een derde van hun productievermogen. Eene commis sie is benoemd, die tot taak zal hebben de aandacht van de regeering en van den rijks dag op den heerschenden nood te vestigen en gepaste voorstellen te doen tot het bren gen van hulp aan de zoo zwaar geteisterde fabrikanten en werklieden. Beu* Brussel, 1 Aug. De Patriot© deelt mede, dat de minister van openbare werken, Delbeke, wegens gezondheidsredenen zij a ontslag heeft gevraagd. Frankrijk. De bankier Rocliett© heeft tegen het von nis van de rechtbank, waarbij hij tot twee jaren gevangenisstraf is veroordeeld,, hoo- ger beroep aangeteekend. De veroordeelling steunt, behalve op verduistering en uitkee- ring in fictieve dividenden, op overtreding van de wet van 1867, die storting eischt van een vierde der waarde van de uit te i geven aandeden. Toen Rochette in 1904 de maatschappij van mijncrediet oprichtte, te wieus overstaan d© akte van oprichting werd verleden, bleek dat het verplichte vierde gedeelte van het aandeelej kapi taal bij een makelaar te Bordeaux was gedeponeerd. Kort daarna ging deze make laar bankroet en daarbij (bleek, dat Rochette eu zijne mede-oprichters zich hadden gedu peerd. Ook de oprichting van de maatschap pij tot exploitatie van de Hella-gloeikous- j66 leed aan dezelfde gebreken. De rechtbank heeft bij de toepassing van de straf verzachtende omstandigheden lateu gelden. Die worden in aanmerking geno- i men, omdat Rochette nog jong is en in zijn particuliere leven ingetogen was. Hij heeft zich zelf gevormd, maar had het ongeluk van het begin van zij ue loopbaan af in aan raking te komen met zakenmenschen, waar aan een luchtje was en wier wijze van za ken doen op hem een slechten invloed heeft uitgeoefend. Bij de behandeling in hooger beroep zal men van zijn proces eene nieuwe editie belevenof liet hem echter gelukken zal het veroordoelend vonnis vernietigd te krijgen, is eene andere vraag. De vraag, of Rochette indertijd terecht of ten onrechte in voorloopigo hechtenis is genomen, ver liest veel van hare beteekenis door dit von nis De prefect van politie Lépino beeft voor de enquête-commissie van de Kamer zich aldus over de werkzaamheid van Ro chette uitgelaten: „Rochette bezat een hoog vliegend finan cieel talent; hij stichtte maatschappij op xnaaschappijzoodra een van zijne stichtin gen in moeielijkheid kwam, richtte hij een andere op, om hare koersen te handhaven door uitgifte van nieuwe papieren van waar de- Door een toomlooze reclame in de pers en een zwerm van sleepers trok hij het be spaarde kapitaal aan. In drie jaren richtte hij zeven maatschappijen op, waarvoor hem 77,800,000 frs. toevloeidde; dat vertegen woordigde tengevolge van de kunstmatige stijging der aandeelen een bedrag van 132 mlllioen, die uit de zakken van de domme menschen gehaald werden. Dit kaartenhuis, dat slechts op de lichtgeloovigheid van het publiek was opgebouwd, moest op een ge geven oogenblik invallen. Dat wist men in de financieele wereld en men verwachtte ieder oogenblik de catastrophe; aan de beurs zeide men, dat Rochette zijne papie ren verkocht, om zich gereed te maken tot de vlucht. Als dat hem gelukt was, welk een storm zou er dan zijn opgegaan in de pers en in het parlement I Dan zou het de prefectuur van politie geweest zijn, die men zou hebben beschuldigd niets te hebben ge weten of willens en wetens groote oplich ters te hebben laten ontkomen." Dit alles is door het vonnis bevestigd. Daarnaast kan men er de prefectuur van po litie en de toenmalige leden van de regee ring er een verwijt van maken, dat bij de pogingen om aan den rechter van instructie de middelen te leveren om Rochette zoo spoedig mogelijk onschadelijk te maken, al les niet richtig in zijn werk is gegaan. Als daarvan het bewijs geleverd wordt', dan zal dit niet ongestraf kunnen1 blijven, maar dat is eene kwestie, die bij de hoofdzaak ver achterstaat in beteekenis. Vooreerst zal men overigens van den ar beid der door de Kamer benoemde enquête commissie niet meer hooren, want izij heeft hare zittingen verdaagd tot den 6en October. Engeland. Londen, 1 Aug. Het hoogerihuis heeft in derde lezing de wet op het regentschap en in tweede lezing de wet tot wijziging van den krouingseed aangenomen. De conservatieve pers verklaart zich be vredigd door de verklaringen van Asquith over de vredesconferentie. De Daily News daarentegen drukt hare ontevredenheid uit over het voortduren van de conferentie en hare bezorgdheid, dat nu in de parlemen taire vacantie het liberalisme het dwangbuis zal dragen, terwijl d© vijand in vrijheid is. De Morning Leader waarschuwt de partij, dat zij haar kruit droog moet houden. Denemarken. Kopenhagen, 1 Aug. De voorzit ter van den Deengchen Vredesbond R. P. Rasmussen, is hedenavond overleden. Zweden. Stockholm, 1 Aug. Het interna tionale vredescongres is heden geopend. Aan wezig waren 600 gedelegeerden uit 24 lam oen en het corps diplomatique. Uit naam der Zweedsclie regeeriug heette de minister van buitenlandsche zaken in eene uitvoerige rede de leden van het con gres welkom. De Belgische senator Lafontaine bedank te den minister namens het congres. Tot eere-voorzitter werd gekozen graaf Taube Bonde. I Telegrammen van hulde werden gezonden aan den koning van Zweden, aan Passy, Bertha vou Suttner, Tolstoi en anderen. Te twee uur vergaderden de commis6iën. Hedenavond werd een feestmaal gegeven. j 11*116. Rome, 1 Aug. De nota van de Spaan sche regeering is heden ochtend om 7 uur op het Vaticaan bezorgd. Do gezant ie vertrokken, zonder vooraf be zoeken af te leggen. Rome, 1 Aug. De Spaansche gezant bij het Vaticaan is hedenmorgen 8 uur» weer naar San Sebastian vertrokken. Do strijd van hot kabinet-Canalejas tegen j het Vaticaan wordt door drie etappen ge ïllustreerd f Bij besluit van 31 Mei werd bepaald, dat de kloosters, die zich niet onderwerpen aan t helt vereeuigiingsreoht en dus niet de toe stemming van de overheid vragen en ook i geen kennisgeving inzenden van statuten en j opgaven van getal en herkomst van hunne j leden, bedrag hunner inkomsten, enz., als onwettig beschouwd en daarnaar behan deld worden. Blijkens de uitdrukkelijke j verklaring van Canalejas is zijn doel daar mee niet Spanje afkeerig te maken van de katliolieke kerk, maar enkel aan de over stroom ing van het land met kloosters een oind te maken. Terwijl door het concordaat eigenlijk 6lech't6 drie orden zijn toegelaten, zijn er 3450 kloosters in het land. Daarbij \voïxlen in de kloosters, die huur noch belas ting, rechten noch loonen betalen, allerlei soorten van industrie gedreven, waardoor zij concurrentie voeren tegen de leekenbevol- king, zoodat de Madridsche handel zich ge noopt heeft gevoeld daartegen in een aan de regeering gericht verzoekschrift met kracht te protesteeren. Een besluit van 10 Juni staat ook aan niet-katliolieke kerkgenootschappen toe, de voor do uitoefening van hun eeredienet be stemde gehouwen uiterlijk 'kenbaar te ma ken; vi'oeger was dat verboden. Tegelijk werd een besluit van 1876, dat iedere open bare vergadering van niet-katholieke secten verbiedt, opgeheven. Den 8en Juli heeft de minister-president bij den Senaat een wetsontwerp ingediend, dat strekt om de oprichting van nieuwe kloosters te verbieden, zoolang de onderhan delingen met het- Vaticaan niet geëindigd zijn. Eene beschikking van den minister van onderwijs verklaart het openbare onderwijs, dat van staatswege gegeven wordt, voor ge heel vrij* en verbiedt de geestelijkheid daarop ©enigen invloed uit te oefenen. Het Vaticaan maakt het den minister president inzonderheid tot verwijt, dat hij deze maatregelen heeft genomen, terwijl tus schen Spanje en het Vaticaan onderhande lingen gaande zijn tot herziening van het concordaat en om de betrekkingen tusschen staat en kerk opnieuw te regelen. Canalejas heeft daarop steeds geantwoord, dat zijne maatregelen met liet concordaat niets te maken hebben en dat de staat ze kan nemen op eigen gezag, zonder het Vaticaan er om te moeten vragen. Het concordaat tusschen Spanje .en den Heiligen Stoel dagteekent uit het jaar 1851. Het 'bepaalt in zijn eerste artikel, dat de roomsch-kat-hólieke godsdienst, met uitslui ting van iederen anderen, do eenige gods dienst van de Spaansche natie zal zijn. In zijn tweede artikel wordt bepaald, dat het onderwijs aan de universiteiten, colleges, eemiuaria en openbar© of bijzondere scholen in alles moet beantwoorden aan de leer van den katholieken godsdienst. Het bepaalt verder, dat de bisschoppen in hunne zorg voor de zuiverheid van het geloof en voor de godsdienstige opvoeding niet mogen wor den belemmerd en dat aan hen en de onder hen 6taande geestelijkheid in de uitoefening van hunne verplichtingen onder geen voor wendsel moeielij kheden mogen worden be reid. Allerlei. Brussel, 1 Aug. De Antwerpscho luchtschipper Tyck heelt op het Stöckel- veld hot hoogterecord geslagen. Daarna is hij uit het gezicht verdwenen. De luchtschip per Lanser is opgestegen om hem te zoeken. Tweede telegram. De luchtschip- per Tyck is te Campenhout teruggevonden, waar hij neerkwam, na eene hoogte van 1700 Meter te hebben bereikt. Dr. Crippen gearresteerd. 'De belangstelling voor de arrestatie van Crippen is te Londen buitengewoon groot. De avondbladen geven speciale edities uit met bijzonderheden omtrent de arrestatie. Toen de „Montrose" Father Point nader de, werd Crippen hoe langer hoe onrustiger en zenuwachtiger. Hij werd streng 'bewaakt. Een aantal gewapende Canadeesche detec tives kwam aan boord met inspecteur Dew, die verkleed was als loodis. Crippen, die op het dók heen en weer liep, gaf blijk dat liet ongewone aantal loodsen hem verbaasde; ■voordat hij echter van ziju verbazing be komen was, stapte Dew op hem -toe en zeide op dramatischeu toon„Crippen, gij zijt mijn arrestant." Hij bood geen weerstand; miss Le Neve viel flauw. Zij werden beiden in een but opgesloten. Waarschijnlijk zul len zij tot du strop veroordeeld worden. Do voldoening over de arrestatie van dr. Crippen is algemeen. l)e Londensclie och tendbladen wijden hoofdartikelen aan do zaak, waarin gewezen wordt op de alge meen© belangstelling voor het geval. Men is er van overtuigd, dat de arrestatie voor eeu groot deel te danken is aan den ver- staudigen maatregel -der politie, om de pers in den arm te nemen en haar foto's en be schrijvingen van de vluchtelingen te geven. Na de arrestatie verwisselde miss Le Neve haar manskieeren terstond voor vrou welijke kleeding. Haar te Londen wonende moeder heeft haar een telegram gezonden, waarin zij haar smeekt, de geheele waar heid te vertellen en haar onschuld te be wijzen. De „Montrose", inet een groot aantal journalisten aan boord, kwam te Quebec aan; de bevolking daar was zeer opgewon den, toen zij de gevangenen zag, die naar do gevangenis overgebracht werden. Zij zullen zoo spoedig mogelijk naar Engeland terugkeeren. Do kostbare juweeleu van de vermoorde vrouw werden niet op Crippen of ziju ge zellin gevonden. Toen miss Le Neve inspec teur Dew herkende, begon zij te gillen. Zij trachtte vergif te nemen, mnur de hofmees teres greep haar vast en worstelde met

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1