"buiten landT feuilleton. so. O"" «Jaargang. Vrijdag 19 Augustus 1910. HANZE AT EN. AHIERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post - 1.90 Afzonderlijke nummer: 0.09. Tv: j CoU'an verschijn dagelyks behalv op Zon- en Feest- dagen. Ad verten tiSnmededeel ingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1B regels f 0.90- Elke regel meer - 0.14», Dienstaanbiedingen en aanvragen 29 cenfcl bq vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bfl abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. il)e Biugemeester en Wethouder van Amers foort, Gelet op artt. 6 en 7 dier Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door U. de Jager ingediend! Verzoek, niet bijla gen, om vergunning tot het uitbreiden van eene hoek. en banketbakker ij dtoor plaatsing van een heeteluehtoven in het perceel alhier gelegen aan de Krankeledienstraat No. 4, bij het Kadaster bekend onder Sectie E, No. 268 op dé Secretarie der gemeente ter visie ligt, en d'at op Donder dag den 1 September aanstaande, des voormid dag» te half elf uren gelegenheid ten Raadihuize wordt gegeven om, ten overstaan van het Ge meentebestuur of van een of meer zqner le den. bezwaren tegen het uitbreiden van de in richting in te brengen. Tot het beroep, bedoekl in art. lö, le lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurispru dentie, alleen zij gerechtigd', die overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebe stuur of één of meer zijner leden zijn versche nen, teneinde hunne 'bezwaren 'mondeling tee te lichten. Amersfoort, den 18. Augustus 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STEN FEUT KRDBSE. CEL06SE Weth. 1°-Burgem De Burgemeester en Webhouders van Amers- fooort, Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door "do firma Hamers en van Beek ingediend verzoek. met bijlagen, om vergunning tot heb uit breiden van de tapijtfabriek door plaatsing van een zuiggasmotor van 38 P. K., ter vervanging van dén thans bestaanden motor van 12 P- K- in het perceel' alhier gelegen aan de Koning straat No. 7678, bij liet Kadaster bekend on der Sectie E, No. 4582 op de Secretarie der ge meente ter visie ligt, en dat op Donderdag den len September aanstaande, des voormiddags te Jiaff elf uren gelegenheid ten Raad huize wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentebe stuur of van een of meer zijner leden, bezwa ren tegen het uibbreiden van de inrichting in te brengen. Tot het ije roep, bedoekl in art. 15, le lid) der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurispru dentie, alleen zij gerechtigd, die overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebe stuur of één of meer zijner leden, zijn versche nen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te hokten. Amersfoort, den 18. Augustus 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester, J. G. STENiFERT KRiOESE. CELOSSE. Weth. 1°-Burgem. Politiek Overzicht President Pedro Montt. f •Eergisteren bracht de telegraaf het be richt van de aankomst van den president van Chili Pedro Montt te Bremen, dat terstond daarop gevolgd werd door het bericht van zijn overlijden. Plotseling is deze tijding ge komen, maai* toch niet onverwacht. Om ge nezing te zoeken voor eene hartkwaal, had president Montt de verre reis naar Europa ondernomen. Het doel van zijne reis was de badplaats N&uheim. Maar hij heeft het niet kunnen bei-eiken. Twee uren nadat hij in Bremen aan land was gegaan, maakte eene hartverlamming aan zijn leven een einde. Over den leveneloop van den overleden pre sident en zijne beteekeuis als staatsman schrijft de Vossiscke Ztg. Pedro Montt, dde den 25en Juni 1906 tot president van Chili wag gekozen, heeft zijn ambt den 18eu September 1906 aan vaard. Op denzelfden dag van het jaar 1911 zou zijn mandaat geëindigd zijn. Montt g tarnde af van eene zeer geziene Chileense he familie, die den staat vele mannen van be te ekenig heeft geschonken. Pedro Monti's vader zelfs, Manuel Montt, gtond in de jaren 1851 tot 1861 aan het hoofd van de republiek Chili. Aan «hem, den ouderen Montt, is de aanleg van den eersten Zuid- Amerikaan6chen spoorweg en van de eerste telegraaflijn van Zuid-Amerika te dankeu. Pedro Montt," die in 1846 geboren werd, studeerde in de rechten en vestigde zich, nadat hij tot voltooiing van zijne studiën eene reis gedaan had naar de Vereenigde Sta ten en naar Europa, als advocaat te San tiago. Van 1876 tot 1900 was hij lid van de Kamer, welker voorzitter hij was in de jaren 1885 en 1886. In laatstgenoemd jaar werd hij minister van justitie; later was hij in 1887 minister van handel, in 1889 minis ter van financiën, in 1893 minister van binnenlandse he zaken. Daartusschen in vertegenwoordigde hij in 1891 zijn land als gezant te Washington. Sedert 1900 was hij senator; in 1903 werd hij lid van den raad van state en voorzitter van dat col- .lege. Zijne candidatuur voor het ambt van president, als opvolger van Riesco, werd in 1906 door alle Chileensche partijen met uitzondering van de conservatieven (cleri- calen) ondersteund. De taak, die hij op zich nam, was in het binnenland de zuivering van het openbare leven van schaamtelooze verdorvenheid, en na.r buiten het verkrijgen van vriendschappelijke betrekkingen in de eerste plaats met den greoten Ar gen tij nschen büurmau, met wien de geschillen hadden ge leid tot oorlogsbedreigingen en oorlogstoe bereidselen. Eene dergelijke taak kon slechts aan een begaafd en ervaren staatsman van een beproefd ernstig karakter opgedragen wordeu, en de Chileenen 6telden door hunne keuze van 1906 inderdaad den rechten man op de rechte plaats. Wél is in het openbar^ leven van Chili nog lang niet alles zoo in orde als het behoorde te zijn; maar in ieder geval zette Pedro Montt met ijver en om zichtigheid dé schroeven aan om aan de ergste uitbuitingen van den staat paal en perk te stellen, en hij verhoogde ook liet aanzien van Chili naar buiten. In den tijd van zijne ambtsvervulling valt de herbouw van de in Augustus 1906 door aardbeving en brand vernielde hoofdstad Valparaiso, ver der in December 1907 de bijlegging van de dreigende staking onder de werklieden in de 6alpetermijnen, en eindelijk in dit jaar de verbinding van het Chileensche spoorwegnet met-het Argentijnse he." De dool van president Montt heeft voor Chili, dat zich juist nu voorbereidt tot de viering van zijn eeuwfeest, de beteekenis van een zwaren slag. Maar de toestand van het land is in het binnenland stevig genoeg en naar buiten voldoende veilig om zonder ernstige storingen deze smartelijke gebeur tenis te boven te komen en te kunnen blij ven in den vreedizamen koers, waarin de overleden president het schip van staat heeft gevoerd, en de krachten te kunnen ont plooien, die 'liggen dn den schoot van zijne 'bergen en in. de flinkheid van zijne bevol king Duitschland. Over do scheepvaarttollen wordt aan do Frankf. Ztg. bericht, dat het daartoe strek kend wetsontwerp in de aanstaande zitting van den rijksdag zal worden ingediend. Het is te voorzien, dat het door den rijksdag zal worden goedgekeurd. Pruisen zet zijn wil dé or. Eerst dian zal er met Oostenrijk eu ook met Nederland over verdragen onder handeld worden, zonder welke op dé Elbe en dén Rijn de tollen niet geheven kunnen worden. Men neemt tot dusver aan, dat geen van deze staten tot zulk een verdrag niet be reid zal zijn, en het blijft af te wachten of het verzet, dat zij nog steeds hebben doen blijken, door de voordeelen, die bun in de te sluiten verdragen zullen worden aangebo den, zal worden overwonnen. Als aanwijzing hoe men pressie wil uitoe fenen op Nederland, kan misschien dieneü deze passage uit een brief uit Duisburg aan de Post: ,,A1 ligt thans ook het plan van den aanleg van een kanaal van Wezel naar Einden tot het maken van een nieuwen Rijn mond, dat op nagenoeg 400 millioen is te Êchatten., nog in een ver verschiet, men over weegt toch in de Nederlanden de mogelijk heid der uitvoering van zulk een plan, dat wel geschikt is Rotterdam en geheel Neder land van het reusachtige achterland van den Rijn met zijn belangrijken handel eenvoudig af te snijden." Indien er in Oostenrijk aanzienlijke be zwaren mochten dreigen, dan zou het niet onmogelijk zijn, dat men voorloopig zich en kel bepaalde tot de Rijnscheepvaart en zich eerst met de Elbe ging bemoeien, als alle be zwaren aan den Rijn waren overwonnen. Zweden. Stockholm, 18 Aug. Het elfde internationale geologencongres is heden in. tegenwoordigheid van den koning en den kroonprins geopend. De kroonprins begroet te de deelnemers van het congres, waarna de koning het congres voor geopend ver klaarde. Italië. De Osrervator Romano kenschetst een be richt van de Jewish Chronicle, dat kardi naal Merry del Val een schrijven zou heb ben gericht aan alle bisschoppen om hen uit te noodigen zelfs voor aanzienlijke israëlie- ten geen brieven van aanbeveling voor eene pauselijke audiëntie beschikbaar te stellen, als geheel verzonnen. Spanje. De Spaansche gezant bij heb Vaticaan Ojeda is te Ems aangekomen om er de baden te gebruiken. Over het standpunt van den Paus in heb geschil met Spanje bericht de correspon dent van de Daily News te Rome, dat dé Paus zich geheel gerust toont en vertrouwt op de bekwaamheid van kardinaal Merry del Val om de overwinning van de kerk te verzekeren. Hij heeft gezegd, dat de ge beurtenissen in Spanje en de beslist aati- clericale houding van de regeering hem diep bedroefden. Aan den andleren kant- werd daardoor gelegenlheid verschaft om de werkelijke ziel van de Spaansche natie te zien, die door hare demonstration hare ongeschokte gehechtheid aan den Heiligen Stoel had bewezen. De Paus voegde hier aan toe, dat de houding van het Vaticaan volkomen duid'ellijk was. Tenzij het Ma- drïdsche kabinet zijn toon veranderd©, zou er geen antwoord gegeven worden op zijne laatste nota, die alle elementaire re gelen van d!e diplomatieke beleefdheid schendt. In dat geval zou de taak der oplos sing van de kwestie overgelaten worden aan het Spaansche volk, en als liet parle ment in October weer bijeenkwam, dan zou de val va n het mi materie - Can alejas zieker zijn. In Catalonië hebben de Carlisten en de republikeinen gelijktijdig tegen dien 28. Augustus vergaderingen belegd tot het hou den van betoogingen. De regeering zal ze allen verbieden. Oostenrijk.Hpngftqit. V» v.- e ii <j u a o .a u g. j_»o \erji.arv»ag ut» iv-.zcis wc»u gr-oie praal uoor ge ïivci o.oieuiijk e.» JLiv..garije gev.eru. *K» i vviscnillci.'ue bcl&u.Cubi^i, JfUull.Kc -'Cr- luAwt.jMiVaGU, U.vpe»reYU€s OnZ. De tachtigste Verjaardag van Keizer i'naiis do-zei is in ut? goiieeie pers ge vierd ui aroikeien, waarin zij uit-uruKRiug geven aan de Helde en de vereering, dao de voJiken van Oostenrijk koesteren voo-r den monarch, in wien de rijksgedachte ui den verhevens te n vorm belichaamd is. Zij, doen de onvermoeide plichtsbetrachting en de veaib-azingwekkenide werkkracht. vian dien grijzeai Kedzer uitkomen, waaraan in vreem de landen in niet minder mate huid© wordt gebracht dan in het eigen land. Het mot een gouden rand omgeven feest nummer van de Wiener Abeudpost bevat een artikel,"waarm gezegd wordt In Kei zer Frans Jozef verpersoonlijkt zich de ge- heele nieuwere geschiedenis van de Habs- burgsche monarchieja zijn bestaan om spant de moderne ontwikkeling van het gdlieele vasteland. Daarom is de Keizer voor het politieke bewustzijn vau Europa de sprekendste historische figuur gewor den. Het Oostenrijk-Hougarije van heden is het persoonlijke werk van den monarch. Zijne onvermoeide zorg heeft de weerbaar heid van de monarchie tot zulk eene vol maaktheid gebracht, diat- zij het volste ver trouwen van onze burgers en hoog aanzien in het buitenland geniet en het deugde- lij'kste werktuig is van de vredespolitiek, welker alomvereerde beschermheer Keizer Frans Jozef is. In de villa van don Keizer te Ischl werd den avond vóór den feestdag in den fami liekring een dramatisch feectjspel opge voerd, het- werk van 's Keizers dochter, aartshertogin Maria Valeria, getiteld de huldiging der Alpenbloemen". De ver schillende Alpenbloemen werden door jon gere leden van hot Keizerlijke huis voor gesteld, waaronder de vijfjarige aartsher tog Clemens en de vierjarige aartshertogin Mathilda. Na de voorstelling verzamelden de in het feestspel opgetreden deelnemers zich voor den Keizer en overhandigden hem hunne bloemen. De Keizer dankte hen met zichtbare ontroering ieder in 't bij zonder vooral voor de beide jongsten had hij hartelijke woorden van lof. Sarvll. Uit Berlijn brengt de Köln. Ztg. eene tegenspraak van het gerucht, dat in het Ser- visch-Oostenrijksche handelsverdrag eene ge heime clausule zou zijn vervat over het be zoek van Koning Peter aan het hof te Wee- nen. De vraag van het bezoek van Koning Peter ia in verband met bet handelsverdrag in *t geheel niet besproken. Bulgarijë. Vóór het vertrek van Koning Ferdinar.d aar Cettinje heeft de Koning zijne minis Kis bijeengeroepen tot een kroonraad, waar in het Bulgaarsche standpunt in het geschil niet Turkije over de Macedonische uitge wekenen aldus werd vastgesteld Bulgarije beklaagt zich niet, dreigt niet en waar schuwt niet, maar stelt den toestand in Macedonië tegenover de groote mogendhe den vast. Overigens echter tracht het alles rechtstreeks met Turkije te regelen en dringt krachtig aan op den terugkeer van de vluchtelingen eu <!e wegneming vau de oorzaken voor de vlucht. De grenzen vau hare energie en de keuze van de middelen om dit doel te bereiken, zijn door de Bul gaarsche regeering niet vooruit te zien. Eene groep Macedonische vluchtelingen heeft namens 1896 lotgeuooten. aan de ge zanten van de mogendheden te Sofia eeno memorie doen toekomen, waarin zij hun toe stand schetsen, op de chicanes van de Tur» ken bij de ontwapening wijzen en de groote mogendheden verzoeken, stappen in Kon- stantiiiopel te ondernemen, opdat d© troe pen worden teruggetrokken, de vervolging gestaakt eu den vluchtelingen vrije terug keer naar Macedonië onder toezicht van de consuls gewaarborgd en leven en eigendom verzekerd worde. Montenegro. Op een te Cettinji ter eere van het daar thans vertoevende buitengewone Turkecho gezantschap gegeven feestmaal, bracht voret Nico laas een feestdronk uit, waarin hij dank bracht aan de Turksche regeering en dien sultan voor 't bewijs van zeer bijzondere, sympathie en welwillende vriendschap den 6ultan verzekerde van zijne onveranderlijke vriendschap, bewondering en hoogachting. Hij is bezield van den wensch om de vriend schap met den sultan als kostbaar pand te bewaren en drinkt op het welzijn van d)eu sultan en zijne volken. Kreta. Kanea, 18 Aug. De vijandige geesb tusschen christenen en mohammedanen neemt dagelijks toe. Er worden binnen kort verwikkelingen verwacht. De mohammeda nen maakten zich in verscheidene, gevallen schuldig aan daden van geweld in Rehtymno en in Soeda. Te Kandia staken dé moham medanen het huis van een christen in brand de eigenaar werd levend verbrand. Hier zijn uit weerwraak drie moordaanslagen tegen mohammedanen gepleegd. Marokko. De correspondent van de Köln. Ztg. té Tauger gewaagt van een bericht uit Tetuan, dat de Spanjaarden de werkzaamheden aan den heerweg van Teiuan naar Tauger zullen hervatten. Vermoedelijk heeft de binnen kort uit Fez naar Madrid terugkeerende Marokkaansche gezant inetructiën over het aanleggen van dezen weg door Spanje mee gekregen. Tot dusver liad Frankrijk zioh daartegen verzet. Ook in andere Spaansch- Marokkaansche kwestien, b.v. de oprichting van eeno Spaansch-Marokkaausche kwes tien, b.v. de oprichting van eene Spaansch- Marokkaausche politie voor heb achterland1 van Melilla, heeft de Fran-sche invloed te Fez de Spaansche eischeu tegengewerkt. 23 DOOR RUDOLF HERZOG. Eenrige dagen vóór Kerstmis, op oen Zon dagmorgen, ontmoetten de echt-ge nootlen el kander in de ontbijtkamer. Twersten had de couranten daarheeai. I-ateni brengen, en order gegeven zijn vrouw bij het opstaau te waarschuwen, dat hij er was. Zij, kwam frdscb als een roos in een lanig, Wit, gewaad1, d-at om haar voeten zWeefde en. dat zij met een bevallige handbeweging van voren- een weinig ophield. ,,Het schijjnt je goed te békomen dit drukke leven, dat je niet op adem laat bo men." ,,Je moet dat niet goringschattfen, Car los. Ook dansen maakt iemand buiten adem en toch is er niets heerlijker dan dat!" ,,Ik acht het niet gering. Over smaak valt niet te twisten. Wij zijn te.... laat ons zeggen te groot geworden om elkander nég te moeten opvoeden. Ieder moét- nu zijn eigen weg maar weten." ,,'t Is lief van je, Oarlos, dat- je eindelijk tot mijn opinie bent overgegaan. Maar je had een wensch?...." „IkHij schoof een gemakkelijk stoeltje voor haar aan. „Nieen, ik niet. Maar 't is spoedig Kerstmis en dan denkt men aan de wenschen van anderen. Lees mij dus je verlanglijstje maar eens voor. Dat zal je fcoch wel bij je hébben?" Zij lag achterover in haai* stoel, en be woog de punten van haar voeten, terwijl zij naar bet pQafond keek. Zij bedacht zich.... Een- of tweemaal wierp zij een snel on derzoekenden blik op hem. Hij liet- haar lachend haar gang gaan, en vouwde de kran ten bijeen. ,,Nu, AngèleZooveel wenschen?.... of misschiengem enkelen?" „Jawel!" Het 6pel met de punten van haar voeten hield op. Het was zéér stil in de kamer. „Dat moet wel een buitengewone wensch zijn", meende Twersten. „De voorbcrei- diLiig is veelzeggend." „Zul je me hem toestaan? Toe? zeg ja! Neen, neen, eerst „ja'zeggen." „Kom, wees nu niet kinderachtig. Wat heb je op 't hart?" ,,,lk zou... zelf wat voor mij willen koo- ipenl" „Is 't dat? Nu, zooals je wilt. Aifleen vermindert het 't genoegen van den ge ver. Ik zal je dus een wissel geven van tienduizend mark. Ben je tevreden?" „Vijftigduizend mark...." „Wat zeg je?" vroeg hij na een klem mende 6tilte. „Vijftigduizend en verder geen vragen!" „Hoezoo?" Er lag iets hards in Jen klank van zijn stem. „Bij zulk een som mag men toch wel vragen waarom". Een spijtige trék gleed over haar gezicht „Wil je mij nu al mijn genoegen ver gallen? Nu, ik... ik.... ikheb parelen gekocht." „De parelen, die je hebt., zijn afkomstig van je familie. Waarom wi-1 je mij, om den tuin leiden, Angèle?" Zij stampte met h-aar voet, waardoor de kanten strook van haar rok scheurde. Zij trok deze er nu geheel af en boog daarbij het hoofd nog dieper. „Ik zeg de waarheid, en bovendien je bent mijn voogd niet." „Daar zullen wij later wel eens over spreken." „Neen, iiu niet en later ook niet." „Angèle, heb je schulden? Heeft me vrouw Angèle Twersten schulden achter gelaten in Santiago?" „Nu ja," zedde zij koud, „opdat jij de boekhouding kunt laten kloppen, zal ik 't bekennen. Ik hèb schulden," Hij- trad op haar toe en boog, zich over haar keen, zoodat haar oogen hem! niet im'eer konden ontwijken. „Heb je.... gespeeld? Verheel dé waar heid maar niet langer. Je héb't 't opnieuw gedaan, niettegenstaande je belofte." Zij sloot de oogen voor zijn blik en gaf geen anjt-woord. Toen stond hij op en ging bij het venster staan. „Er is maar één ding, waarever ik mij verwonder, en dat. is dat je je niet schaamt over je handelwijze." „Ik had evengoed kunnen winnen", zei- de zij spijtig en op klagenden toon. „Hou dat maar voor je." Een verachte lijke trek speelde om zijn mond. „Aan wien heb je schuld"? „Oom José heeft de zaak vool* mij ge regeld." Nu kwam er meer leven, in haar. „Het heeft geen haast, Carios." „Ik zal oom José morgen de 6om over maken. Gebeurt het nog eene, dat je speelt' en je woord breekt, dan laat ik je ondier curaleele stellen, én je w-eet ik houd mijn woord." Zij wias inmiddels opgesproulken. HJaar fijue neusvleugels trilden. Strijdlustig stond zij tegenover hem. „Ik heb evenveel- rechten ais jij. Ik verzoek je, dat niet te vergeten." „Bedoel je je vermogen?" vroeg hij koel. „Je vermogen heb ik vermeerderd." „Nu, en wat zou dat? Spreekt dat niet van zelf? Waarom ben ik anders getrouwd, als mijn man daar zelf6 niet voor zou bor gen. Want voor het overige ben je tocb alleen maar met jo werf getrouwd on uiet met mij." Jvarel Twersten zag haar aan. Geen spier bewoog zich in zijn gezicht. Zijui blik bracht haar iin verwarring. „Wij zullen niet onderzoeken, Angèle, wie van ons beiden, liet miee&t- met dein an der getrouwd is." Zij maakte e*n driftig gebaar met haar handen, zoodat haar armbanden rinkdlden. „Ook dat nog! Ik had 't eigenlijk wel kunnen verwachten. Kan ik het helpen, dat ik meer gezien ben dan jij'? Dat de andere heeren niet zulke fanatieke men- sehen van zaken zijn als jij, en oogen cn zin hebben voor schoonheid en opgewekt heid'? Gun je mij zelfs het onschuldige ge noegen niet van door de menschon gevierd te worden en hun dit te vergoeden door vriendelijk te zijn? Ik zou je wel1 vrou wen kunnen noemen, bij wier naam alleen jij bleek wordt van vereering, on gedra gen zij zich minder erg dan ik? Nu, -at heb je daarop te antwoorden?" De pijl was afgeschoten. Zij triomfeerde. Karei Twersten bleef haar aanzien, maar een medelijdend glimlachje speelde om de hoeken van zijn mond. „Vó6r je iets begrijipt, Angèle, moet het je duidelijk worden gezegd, naar 't scliajut. Het is heel iets anders of een vrouw haar hart bij stukjes en beetjes uitdeelt, of dat zij liet in zijn geheel wegschenkt. In het eerste geval zijn het waardelboz© prullen; in het- andere geval een niet genoeg te waardeeren schat. Misschien zul je daar over nog wel eens nadenken en je gedrag daarnaar inrichten, vóórdiat ook jouw herfst komt." Zij haalde de schouders op en zonk ach terover in haar 6toel. „Laat dat maar aan mij over. Ik wildé alleen maar zien vastgesteld, dat je fwiaib- cieele positie mij toestaat, ja, mij. zelfs de verpüchtdg oplegt om, als vrou-w van Karei Twersten, te levwn zoo als ik het noodig acht „Laat ons dit gesprek maar eindigen," beraam Twersten koel„Je schijnlti zelf niet goed te weten wat ze zegt. Zeker, als vrouw van Karei Twersten "hoef je niet bekrompen te leven. De voet, waar op je leeft kan geheel in overeenstemming zijn met mijn vermogen. Maar een ver mogen heeft dan alleen reclit van bestaan als er voor gewerkt wordt." „Heerlijk! Ik behoef toch niet te gaan werken?" „Wie geen placht heeft, heeft ook eu rechten Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1