Uit den omtrek. STADSNIEUWS. 6poedde zicli terug langs den weg dien re gekomen was. Niets werd echter meer ge vonden, hoe men ook zocht en niemand kon eenige inlichting geve. Dee avonds, toen de heer J. de poet uit de brievenbus wilde halen, zag hij tot zijn groote verwondering en blijdschap, dat de enveloppe weer in de bus wa6 gestoken. Hoe groot was zijn schrik en verontwaardiging echter, toen bleek, dat- ze niets meer bevatte dan het Brusselsche lot, terwijl de 4 briefjes van 100 verdwe nen waren Pogingen om door middel van een politie hond den roover van het geld te vinden, mochten niet baten. (,,Grw.") O ui z ij n k n d t e r e <1 <1 e ii. Te Schaik was de landbouwer M. v. d. Lin- I den met een zijner familieleden bezig een muur af te breken, toen deze op een onver wacht oogenblik kwam te vallen. Zijn zwa ger waarschuwde hem nog bijtijds, doch Van der Linden, ziende, dat een zijner kinderen I zich onder den vallenden muur begaf, sprong I eensklaps toe om zijn kind te redden. Doch L de muur bedolf belden, Van der Linden I werd zwaar gewond, doch zijn kind, geheel bedolven onder de «teenmassa, werd niet ge deerd. Woensdag is Van der Linden aan zijne bekome lie verwonding overleden. H. Ct. O verreden. Gisteren morgen werd in de Klaasstraat te VenJo het zoontje van den heer B. door een vrachtwagen overre den. Het knaapje was onmiddellijk dood. Onder detram. Te Ossendrecht i« de 17-jarige stoker Maas uit Bergen-op- I Zoom onder de atoomtram geraakt, ten ge volge waarvan een been geheel verbrijzeld I werd. Na voorloopig verbonden te zijn, werd I hij naar het gasthuis te Bergen-op-Zoom 1 overgebracht. Feest met treurig en af loop. Door de Roermondsche roeiveree- niging werd Donderdag avond een feest met verlichte booten op de Boer georganiseerd. Een zestal verlichte booten voeren af en aan, terwijl de Koninklijke Harmonie het feest opluisterde. Eensklaps echter hield de mu ziek op. Uit een der booten, die voor de verlichting van den waterweg moesten zor gen, sloeg zekere Helwegen over boord, ter wijl hij bezig was met een zware acetyleen- lamp te manoeuvreeren. Ofsohoon men H. vrij spoedig op het droge had en geneeskun dige behandeling mede direct aanwezig was, mocht het niet gelukken de levensgeesten op te wekken. (L. K.) Dooreen brandende luci fer. Op de scheepstimmerwerf der firma H. van Vlaardingen te Gouda waren gisteren eenige jongens aan het spelen bij ledige benzinevaten, toen een hunner een branden de lucifer bij de opening van een vat hield. Met een geweldigen knal sprong het vat ui leen, waardoor van een der jongens een been werd verbrijzeld. Een andere jongen geraakte in brand en werd door zijne kame raden in de rivier gedompeld, zoodat hij er met eenige brandwonden afkwam. Beiden werden naar liet ziekenhuis gebracht. HaegschIemand, ongehuwd, bemiddeld, veelal buiten Den Haag verblijt houdend voor het behartigen van eigen zake lijke 'belangen, huurde onlangs op een der meest deftige punten der residentie tegen flinlcen prijis, gemeubileerde kamers. 't Was er goed, netjes, 't Eenig euvel was, dat ze hem drie dagen later weer wer den opgezegd, dus nadat hij nauwelijks zijn koffers had uitgepakt, zijn kleeding opge borgen. Wuorom of Ja, ziet u, een reden die zijn persoon gold, was er volstrekt niet, in 't geheel niet. Maar, ziet u, ze konden de kam«.rsverhuren aan den secretaris van die en die legatie, juist even nadat meneer ze gehuurd had. En, ziet u, zoo iemand dat 's niet de eerste de beste, dat Jcau men zich toch niet laten ontgaan, nietwaar. Deftigheid, mooie stand, legatie-secretaris enneenfin, dat zou meneer zelf ook wel begrijpen. Maar meneer snapt er niets van. Dat komt omdat ie geen Haegenaar van geboor te is, deuk 'k. (N. C.) Dorpsidylle. Een onzer redac tie-leden, <ue zijiu zomervacamue bujiba.i door brengt, sch rijlt ons Het gebeurde Zondagmiddag op het dorpsplein van D. De veldwachter stedde zich verdekt op liet pleintje op, niet den chronometer als armband gewapend. Hij zou de automobi listen eens controleoreu. Te drommel, het bord „maximumsnelheid 18 K.M. per uur." stond er toch niet voor nietsEn hij con troleerde dapper, den geheelen middag, met het aan teekenboekje in de eene hand en de keurigwitte handschoenen (het was Zon dag) in de andere. Daar had hij er een. Die kwam nu toch zeker met te groote vaart aan. Ernstig hief hij de band, met het boekje er in, op De auto stopte en kreeg een waarschuwing. Chauffeur protesteert druk. Hoe kon die m&n dat reu controleerenVeldwachter toont zijn bracelet. Houdt vol, dat de man te hard reed'. Chauffeur houdt heit' tegen deel vol. Veldwachter zweert bij zijn chro nometer en opschrijfboekje. Rijdt u dan zelf het eind mee, dwingt de chauffeur. En de veldwachter neemt vol waardig heid naast hem plaats Auto keert terug tot vóór het waarschu wingsbord en nu gaat het in een gangetje, dat de dorpeautoriteit voorschrijft. En langzaam gaat het, inderdaad. Op het pleintje gekomen, wordt de chro no meter geraadpleegd. Nu was dlan toch langzaam genoeg gereden Het mocht watDe 18 K. M. waren nog overschreden. Toen hoorde men uit den mond van den chauffeur, triomfantelijk, tegen den veld wachter die meegereden en dus mee gezon digd had bekeurt u mij nou We hebben toch te snel gereden Maar de veldwachter was wijzer. Dab was zijn bedoeling niet geweest-verzeker de hij. En wij, omstanders, geloofden het maar. Ook de andere auto's, die wat hard re den, kwamen er dien middag met een waar schuwing af. Vad. Iai braak in een kerkge bouw. Men meldt uil Maonssen Gasteren nacht is alhier ingebro ken in de Ned. Herv. kerk. De dief ofi dieven hebben zich dcor een der buitendeu- reu t cga.-g verschaft tot het gebouw, welke deur geopend is door middel van valsche sleutels. Verschillende kasten in de kerke- kamer waren opengebrokenuit een dezer kasten zijn ontvreemd twee metalen bussen, t< zamen inhoudende een som van ruim 100. Een aanzienlijk bedi-ag, Domïerdag gecollec teerd bij gelegenheid van de huwelijksinzege ning van den heer van Voorst van Beest ea baronesse van Heeckeren, was gelukkig op een veiliger plaats geborgeu. Verdacht van brandlstich- ting. Als verdacht van brandstichting is naar het huis van bewaring te Utrecht over gebracht R. Verhoef, uit Oud-Maarsseveen, wiens perceel in den nacht van Zondag op Maandag totaal afbrandde. V. blijft ontken nen. Bij de gisteren in district III gehou den herstemming voor een lid van den ge meenteraad, werden 669 stembriefjes inge leverd, waarvan 6 van onwaarde. Gelkozen de heer W. H Kam, candidaat der vrijzin nigen, met 362 stemmen, tegen 301 op den .heer Van Heloma, candidaat dei- recht6che partijen. 'De kies vereen ig ing „Gemeentebelang" liield gisteren avond een feestelijke bijeen komst in „Ons Huis", welke dloor een groot aantal 'leden en getreoodiigden werd bijge woond. Door verschillende sprekers werd de overwinning der vrijzinnigen in het Derde District herdacht, terwijl ook het nieuw ge kozen lid, de heer W. H. Kam het woord voerde. De luit. kolonel L. baron van Ho- gendorp van het 1ste regiment veld artillerie zal deelnemen aan de verplegingsoefemngen op het terrein, te houden in de laatste helft der maand September. De lste luitenant A. G. J. C. Wil- kens, gedetacheerd bij die rij- en hoefsmid- school, is met ingang van 24 dezer ingedeeld! bij den staf van de lie Afd. Ie reg. veld artillerie. Mejuffrouw C. R. Kok behaalde de acte gymnastiek M. O. (verbeterd bericht.) Programma van het Concert, morgen avond in Amicitia te geven door de staf- muziek van het 5e Heg. Infanterie, direc teur de heer Bikkers. 1. En Manoeuvre, marclie, Bikkers. 2. Ouverture „Le Barbier de SeviUa", Rossini. 3. „Calanthe", wals, Holzmaun. 4. Gedeelten uit de Opéra „Paljas", Leon cavallo. 5. Ouverture „Piqué Dame", Suppé. 6. a. ,,'Serenata" Engellied, Braga; b. GaVotte uit het ballet „Phantasiën im Bre mer Rathskeller'(Steattmann. 7. Rêverie, Vieuxbemips. 8. Potpourri uit „Le Fill© de Madame Angot", Lecocq. Wij herinneren .nogmaals aan het Con cours hippique, dat morgenmiddag op het Sportterrein „Birkhoven" zal worden ge- moigen alleen die van den lieer Vermolen, honden. (Zie de advertentie). Van de apotheken hier ter stede zal Langestraat 2, geopend zijn. Wij vestigen de aandacht van belang hebbenden op de in dit nummer voorko mende advertentie van de Amersfoortsche R. K. Spaarbank. Göhoudén veiling Donderdag avond door den notaris J. Knoppers ,in het veiling- lokaal het „Valkje". Per ceel en 1 en 2. Een hoerenhuis met tuin aan de Langestraat 51, met gebouw aan de Korte gracht, in massa verkocht voor 10.000. Perceelen 36. 2 perceelen ffakbosch op den Am. berg, nat.j den Utr. weg, groot 7-36.90 H. A. in massa verkocht voor f 2720. Perceel 7. Woonhuis met koffiehuis, aan de Teutstraat no. 53 verkocht voor f 1300. Perc. 8 en 9. Twee woningen aan de Ko ningstraat no. 7 en 9, in massa verkocht voor f 1100. Perc. 10. Een heerenhuis met afzonder lijk bovenhuis aan den Zuidsingel No. 13, verkocht voor f 4000. Perc. 11 een perceel aan de Hellestraat no. 24 (Volkslogement) verkocht voor f 1500. iPerc. 12 en 13, twee woonhuizen aan der Soes|terstraatweg no. 77 en 79in massa verkocht voor' f 3320. Perc. 1417. Vier woningen aan den Hei- ligenbergweg opgehouden voor f 2620. Op verzoek zijn de namen der koopers niet vermeld. Predikbeurten te Amersfoort op Zon dag 21 Augustus 1910. Evang. Luth. Kerk. Voorin. 10 uur: Ds. J. Ph. Makking, Ev. Luth. Pred. te Kampen. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10^ uur: Prof. dr. B. D. Eerd- maii6 te Leiden. Gereformeerde Kerk, (Langegracht) Voorm. 10 uurDs. Donner. 's Avonds 54 uur: Ds. Donner. Gereformeerde Kerk, (Zuidsingel.) Voorm. 10 uur: Ds. Teorink. 'e Avonds 5£ uurDs. Teerink. Vrije Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9£ uur: Godsdienstoefening. *6 A vonds 5 uur Gododienotoef en ing Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal „de Zaaier". Voorm. 9| uur: Godsdienstoefening. 's Avonds uurGoddienstoefening. Hersteld Apost. Gemeente. In de Eenheid der Apostelen. Gebouw Eben-Haëzer, Muurhuizen 113. Voorm. 10 uur: Godsdienstoefening. Nam. 4^ uur: Godsdienstoefening Burgerlijke Stand. Van 11 tot 18 Aug. 1910. Geboren: Teunis Willem', z. van Mat- thijs Gerth en Jacoba Geertruida Gatjee. Abraham, z. van, Stophanus Verhoeff en Eli sabeth Maas. Adriana Alberdina, d. van Al- bartus van Nimwegen en Adriana van der Geld. Reijer ,z. van Weasel van der Geld en Heiltje Hoksbergen. Antbnius Albertus, z. van Gerardus Broekhuis en Geertruida Jor- dense. Huberta Johanna Maria, d. van Hu- bertus Henricus Thiery en Geertruida Ma ria van der Linden. Christina Gerardina, di. van Arie van Baaien en. Anna Bougina Ja- koba Koning. Cksiua Cornelia, d. van Jan Willem Gruppelaar en Henriëtta van Schou wen. Willem Christiaan, z. van Martan us Ruitenberg en Gerribje Florijn. Everarda Maria, d. van Gerrit van Hoeijen en Maria Francisca Willem&c. Helena, d. van Hen drik van 't Hoog en, Geertruida Zwieseriju. Ondertrouwd: Co-melis Theodbrus Gerardus van KaMevOen en Hendrika Maria Sleeking. Jacobus Theodorus Helmerhonst en Maria Schievele. Getrouwd- Gerrit van Hoeijen en Lambertus Maria van der Velden. Gijsber- tus Cornelis de Vries en Antonia van Eldert. Antonius Alardus van Ek en Wiüemana Zeg- gelaar. Overleden: Hendrikus Lambertus van de Laar, 75 jwedr. van Maria Mulder. Arie van Loon ,25 j., ongeh. Renger Koe nen, 4 mnd. Christiaan Leonardus Reijne- ker, 80 j echtg. van Cornelia van Mun ster. Hendrik Postma, 17 j., ongeh. Elisa beth de Groot, 54 jechtg. van Jan Dirk Struve. Cornelia Stijntje de Goede, 4 w. Cor nelia Ipenburg, 4 m. Marktberichten, Marktbericht van 20 Aug. 1910. van de Nederlandsche Centrale Botermijnte Amersfoort Gisteren werden aangevoerd Gezouten Ongezouten 2675 K.G. 10600 K.G. f 1.29 Hoogste prijs f 1.31 - 1.19 Laagsto prijs - 1.23 - 1.26 Middel prijs - 1.28 Telegrafisch Weerbericht. Na»' waarnemingen in den morgen »av 20 Augustus 1910. Medegedeeld aoot hel l\on Sed Mei Instituut te de Bilt Hoogste stand 767.6 te Clermont en Hor- ta, laagste stand 746.6 te Riga. Verwachting tot den avond van 21 Aug. Matige tot krachtig© Z. tot W. wind. Aan vankelijk betrokken en regenachtig, later opklarend. Weinig verandering in tempera tuur. Opgave van de Vereeniging „Handel en Nijverheid" van personen, die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding \an woonplaats, van den 10. Augustus tot en mot 16 Augustus 1910. G'EVESTIG'D: J. Molenaar, van Soest naar Soesterweg 303. J. H. Schoenmaker, van Zutplien uaar Arn- hemseheweg 2. C. J. Smolders, van Weesp naar Stoovestr. 5. E. C. Smolder®, van Weesp naar Stoovestr. 5. M. J\. Smolders, van Weesp naar Stooveebr. 5. 'lt. Dufour, van Deventer naar Korte Berg straat 8. D. F. Hid'dink, van Deventer naar Korte Berg straat 8. F. Moezelaar, van Deventer naar Korte Berg straat 8. G. H Kolff, van Epo naar Pieter Bothstr. 3. A. Wiegmmk. van Weesp naar Kampstraat 14. E. Span, van Leiden naar Utrechtedhostr. 5. O. Govaert, van Putten naar Bloklandstraat 8. A. L. de Rooy, van Haarlem naar Aro'hemsehe- weg 51\ J. Teewisse. van Den Haag naar Puutenbnr- gerlaan 20. J. C. de Voogd, van Middelburg naar Varken markt 5. C'. Roza. van Besoyen naar Hessenstraat 7. J. van Beek, van Hilversum naar Lafljgeetr. 85. H. W. Mars, van I/aren naar Oude Vlasakker- weg 38a. M. 'Rooze, van Ede naar Hellestraat 59'. A. C. F. Bai-neveld. van 'Den Haag naar Ach ter Luiaard' 6. G. C, van Driessen, van Arnhem naar Varken markt 2a. J. M. P. Prinsen, van iBrnmen naar Muur- huiven 117. G. Vlaming, van Utrecht naar Hellestraat 50'. L Weïling, van Den Haag naar Borstraat 9. M. P. Hendriks, van Stontenburg naar Welte vreden 2. C. Bij, van Putten naar St. Jorisstraat 4. H. LM. A. Biklerls, van Amsterdam naar St. An. d'rieastraat 16. F. A. Claus, van Utrecht naar Amhemsohe- weg 160. J. J. Sleeking, van Hilversum naar Helle straat 91. VERTROKKEN L. Eijkelenburg. van Soestervveg 37 naar Ede. A. NieiTwveld, van Ijaiigeetraat 117 naar Delft. N. J. Repko, vani Dakbraat 17 naar Amster dam- M. van Rekkum, v. Bl'oemendalscheatraat 4 naar 'Hoogland. O. L. Steenstra, van Langestraat 57 uaar Gro ningen. J. van der Krol. van Kruiskamp 25' naar Baarn. G. Bouwmeester, van Ianisdorwe-g 166 na*r Leusden. P. Bodkweg. van Longest mat 1 naar Weesp. A. G. de Vries, van Kruiskamp 31 naar Veen- huizen No. 2. Gemeente Norg. J. Steeu'beek, van Utreohtsehestraat 27 naat N ijmegen T. H. Putman, van Weverssingel 18 neer Am. sterdam. H. E M. Witjes, van Langestraat 64 naar Zutphen. J. Briéks. van Uangestraat 37 naar Utrecht. M. A. E. Eerkkamp, van Arnhemseheweg 2-1 naar Zeist. S. Groot, van I/ienderUcheweg 18 uaar Lens den W. S. de Waal, van Langestraat 4(9 naar Lous- den J. van Girekel- van 'Hoogeweg 82 naar Weesp. D. Apeldoorn, van Bergstraat 20 naar Leus den J. E. Manhieke. van St. Jansstraat 30/41 naar Heerien. D. van den Berg. echtg van A. van Nu», van Bloklandstraat 2 naar Micliigan, U. S. of N A A. W. Brinck, van Hooglan<Lschew. 16 naar Oost-Indie. J. Brouwer, van Koestraat 23 naar Amster dam. I J. N. de Koning en echtgenoote van Kamp- straat 30 naar Samarang. Weekoverzicht der Amsterdamiche Beurs. De Amerikaanse he markt. Een vrij eigenaardige week ligt achter ons, een week namelijk, die een aanzienlijke koereverheffing té aanschouwen geeft, doch daarnevens zich kenmerkt door een over het algemeen vrij groote lusteloosheid. Slechts nu en dan gaf een bijzondere gebeurtenis wat kleur en leven aan den handel of wel wae een plotseling, dikwijls kunstmatig in grijpen van het beroepselemeut of de groot financiers oorzaak van wat meer opgewekte transacties, doch ten slotte keerde de markt toch steeds meer terug tot dezelfde ongeani meerde houding. Het was niet een bepaald opvallende lusteloosheid, doch de tendenz, loom al» zij was vormde toch een contrast met de koersen, hetgeen de aandacht trok. De geringe aniuio wordt thans weer toege schreven aan den politieken toestand des land6. Steeds weet men een oorzaak te noe men en ook bijna altijd is het een andere. Poc-h het moet al weer erkend worden, dat de politiek de laatste weken 6terik op den voorgrond is getreden, ern ongetwijfeld een groot deel van het publiek in spanning houdt. De ropublikenische partij is het middelpunt der belangstelling en de voor naamste vraag is welwie zal de meerder heid krijgen, de regeeringsgezinde, dat zijn de Taft republikeinen of de ontevredene de Insurgente, dat zijn de Roosevelt repu blikeinen. Roosevelt streeft er naar in zijn partij weer de eerste plaats in te nemen, wellicht om zich bij de volgende verkiezing weer candidaat te laten stellen voor het presidentschap. Voorloopig is hij niet erg gelukkig. Bij een verkiezing voor het ambt van tijdelijk voorzitter eener in de volgende maand, te houden conventie verkreeg hij de minderheid van stemmen, hetgeen men dus terecht een échec voor hem noemde. Er valt uit op te maken, dat hij bij de meer derheid zijner vooraanstaande partijgenoo- ten niet goed gezien is en dat moet hem wel grieven. Echter, het kan nog venkee- ren, maar 'bovendien staan hem nog talrijke andere wegen open om tot de oude macht te geraken. Voor het volk is hij de populaire Teddy gebleven, hetgeen wellicht reeds ge bleken is door eenige gemeentelijke verkie zingen en o. a. door een overwinning der Insurgenten dezer dagen te San Francisco. Wallstreet is natuurlijk anti-Rooseveltsch. Een succes van den oud-president beteekent voor de effecten.nlarkt slechts: gevaar van een groote politieke verwarring. Alleen de overwinning, dat de democraten im veel be tere positie komen en thans een kans heb ben mooier dan de laatste drie verkiezingen het geval is geweest om hun man bij de volgende gelegenheid in den presidentsstoel te brengen, doet de beurs van ongerustheid overslaan. De vreugde was dan ook groot, toen het bericht van de nïet-verkiezing van Roosevelt bekend werd, hetgeen zich uitte in een belangrijke koersverheffing en waar bij zich een levendigheid van handel ont wikkelde, al6 im de geheele week niet was voorgekomen. De toestand der industrieën ia natuurlijk oox nog altijd een belangrijke factor. Vooral de koper industrie 'blijft de aandacht trek ken. Het schijnt, dat thams meer ernstige onderhandelingen gevoerd werden, met groo- tere kans van welslagen dan de tallooze voorgaande besprekingen en waarbij men op liet oog heeft een internationale produc tie-inkrimping tot 6tand te brengen. Het doel daarvan is de prijzen op een hooger niveau te brengen, en tegelijk of wel daar mede samenhangend de ontzaggelijke voor raad metaal töt bescheidener verhoudingen terug te brengen. De stemming voor koper- waarden was dientengevolge vast, ofeohoon de beoogde maatregel voor talrijke onderne mingen zonder twijfel eem tijdelijke ver slechtering-zal brengen. Een krachtig hausse-argument was de aarar.erkelijk verbeterde positie der geld markt en de krachtige toestand der banken, als bleek uit den wederom beteren Ibank- 6taat. Ook was het weder in d© graandis- tricten gunstig, hetgeen de hoop der daarop bouwende belanghebbenden aanblies en zoo tot hoogere koersen in "Wallstreet mede werkte. Zooals gezegd was daarvan in de stem ming en het verloop der markt weinig te bespeuren. Dooh de koersen wisten het zich toekomende te veroveren. Dit gaf aanleiding tot een vrij optimistische stemming ter Am- sterdamsche beurze. Het publiek hier gaf flinke orders en derhalve kon de arbitrage in goede po6ten verschillende shares plaat sen. De animo bepaalde zich tot een ze6- a achttal shar©6, voornamenlijk Steels, niet tegenstaande tegen dit fonds, met het oog op de vele bedrijfsrisico's van het oogen blik, opophoudelijk gewaarschuwd wordt. Ook Missouri'6 blijven flink gezocht, terwijl als altijd de laaggeprijsde aandeelen oen veel couranteren handel genoten dan de zware fondsem als Unions, Southern Pa cific en Atchison6. Amalganiateds wel vast, dooh met betrek kelijk weinig handel. Staatsfondsen. De tendenz in den hoek der Hollandsche Staatsfondsen wis selde deze week nogal af. Na reactie, stij ging, reactie, stijging is de koers der Driéën ongeveer j j 'hooger, voor Integralen bijna onveranderd. Op het laatst ont stond eenige meerdere vraag voor alle soorten als gevolg van goodkooper geld, hetwelk daalde van 5£ tiot 4£ en. waar voor nog verdere daling wordt tegemioet gezien op krantenberichten, dat de Ne derlandsche Bank voor eeoai miiliioen gouds had' aangekocht te Londen en efld'eirs. Russen waren aanvankelijk flauw. Hier en daar waren de verliezen ze©r gevoelig, maar in de laatste dagen kwam een zoo goed als volledig herstel] tot stond D© handel is echter uiterst stil. Portugeezen eerst raster, later luier. Servftn vast cn gevraagd. In Turken, Oostenrijkers, Spanjaarden enz. gaat niets om. Chinee zen en Japaneezen v-TJaten Mexicanen en Argenitijnen stil. Brazilia nen verdeeld, m©ereadeels vaster. Co- lunïbianen gevraagd op ixrte betere prij-. zen. Peruanen vast en fjimk in avans. An. de re Zuid-Amexikaausche fondsen totaal verwaarloosd. De staasfondsettwnarkt over het algemeen in futloos. Bij zulke eigen aardige geldmarkten ©n bij een dreigende houding als de geldmarkten van het bui tenland vertoonen kan het publiek nieit tot belegging in staatsfondsen besluiten. De speculatieve posities en, engagemen ten werken dit aog in de hand. De C u It.u u r markt. Deze afdee- ling had een zeer onregelmatig verloop. Er ging ten eerete weinig om, maar dat verhinoorde niet, dat verscheidene soor ten zich onderscheiden door een ferme tendenz niet matige kotersverbeteringen, terwijl daartegenover enkele fondteen, te- rugloopende koerseu te noteenen gaven. Qnder de reageerende waarden trokken voornamelijk aandeel an en actions Vor stenlanden de aandacht. Deze waarden hebbenj zich ontpopt als je echte dobbel- papaeren, meer nog dan men vroeger ver moeden kon. De laatste maandlen boden ziji een schouwspel van rijizingen en da lingen, wjaarop eem. niij|naanjdfeel itrottecty zou zijn. De vorige week een rijzing, dc*e week weer een scherpe reactie. Het eind resultaat zal niettemin een behoorlijk la gere koers voor actions moeten, zijn, dan momenteel vigeert. Aandeelen Preanger Regentschappen verloren circa 4 Een zeer snelle rijzing valt daartegenover te comstateeren, name lijk voor aandeelen Kali TeRo vare 58 tot 67 Het' schijnt, <Lat dit pa pier voor insiders een kip is, dde gouden eieren kan leggen. AaiudeeLem Jiavasche Cultuur, Javaache Bosch an ook Javasche Bank vast en enkele proceuten hooger. De Mij n m arkt. De stemming voor mijnaandeelein was grootemdeels zeer flauw. Aandleélen Guyana Goud bijjna ge heel verlaten. Die manipulatie heeft zich thans geheel teruggetrokken. Aandeelen Ketahoen en Redjang Le- bong waren tamelijk sterk aangeboden, hetgeen hun een koersverlies van- meerdere procenten kostte. Vooral Redjanga werden nog sterk aangepakt. Aan een an ander is niet vreemd een ongeluk, d)at plaats had op de Simau-mijm, namelfijk de ver woesting van een dam, door middel waar van. die stampmolen met waterkracht in beweging gehouden werd. Het herstel zal' eenige wekem vorderen. Ddt bericht bracht natuurlijk veel aanbod in aandeelen Simau teweeg, hetgeen blijkbaar zijn uitwerking op Red j an gis en Ketiahoens niet miste. Ook Paleleh's aangeboden en dienten gevolge tot lagere prijzen afgedaan. Alleen winstbewijzen wiaren hooger. Great Co bars verlaten. De Peiroleummarkt. De onder- handlelingen tuaschen die Koninklijke groep eenerzijde en de Deutsche Bank groep an derzijds, betrefffende de overname of con trole Steana Roman a hielden nog altijd de gemoederen in beweging. Het ging ten slotte om -twee elkander tegensprekende berichten, n.3. het eerste, waarin beweerd werd dat de onderhandelingen zonder resultaat waren afgebroken en het tweede, waarin, zelfs be weerd' werd, dat een overeenkomst bereids tot stand gekomen was. Beide berichten worden géharihaafd dloor hun oorspronkelij ke bron en dit maakt de positie van. het pu bliek met gemakkelijk. De beurs had blijkbaar eerst het ongun stige bericht voor het meest waarschijnlijke gekozen, getuige een daling van ettelijke pro centen. Later «chijnt de optimistische ver klaring van den toestand aannemelijker ge weest te zijn, want een flink herstel trad in. Echter- een reactie o. i. toch zou op haar plaats zijn, wamt indien men zich uitsluitend tot de transactie Steaua-omana beperkt, en dus andere omstandigheden absoluut buiten sluit, dan moet men toch tot de conclusie komen, dat het resultaat van een eventueele overeenkomst tusschen Koninklijke en, de Duiteche belanghebbenden aanmerkelijk min der gunstig moet zijn dan de verwachtingen aanvankelijk geweest zijn en waarop voor namelijk de nieuwe rij zingabeweging was ge baseerd. Koninklijke en geconsolideerde gaven den toon aan, waarop het koor steeds getrouw antwoordde. Orions' echter bleven flauw op geruchten van verminderende productie die echter al weer zijn tegengesproken. Ned - Rumeensche lager op scherp aanbod. Oklohom&'s vast. A. C. E. en Oo. Uitlotingen. Panama Kanaalmaatschappij. Trekking van 3 pc. loUn op 13 Aug. 1910. Hoofdprijzen No. Fr. No. Fr. 44864 500000 903247 2000 261917 2000 1097358 5000 361517 10000 1285242 2000 4G9318 2000 1424118 100000 569738 10000 1779553 5000 837283 2000 De volgende nummers met Fr. 1000. 21446 86602 136096 264563 381267 470613 485517 498162 532793 549575 606580 616186 661640 670483 812747 944390 990378 995655 1002032 1078678 1113127 1124423 1131959 1160291 1161572 1226306 1360629 13G89O0 1421808 1425362 1489305 1515733 1525133 1548066 1557385 1561977 1562758 1620156 1653470 1670815 1683517 1695862 1717868 1731070 1811486 1824951 1839040 1919143 1963247 1966920 Losbaar 15 September 1910. 3 pc. Loten Oostenr. Grondcrediet. Ie" Emissie 1880. Trokking van 16 Aug. 1910. Hoofdprijzen Serie No. Kr. Serie No. Kr. 1844 4 2000 3355 58 90000 8401 96 2000 8427 41 4000 Ter aflossing 21 SeriCn. 488 510 872 1039 1087 1437 1704 1866 1883 1925 2218 2237 2266 2618 2762 2982 8030 320G 8240 3869 3629 De in deze seriën begrepen 2100 loten zijn van 1 Dec. 1910 af losbaar met Kr. 2U0. Bij de aflossing ontvangt de houder een bewijs, voor zien van hetzelfde serie- en volgnummer, dat aan de volgende premietrekkingen deelneemt.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3