BUITENLAND. FEUILLETON. W°. 88. 2*"" Jaarftang. DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post >1.50 Afzonderlijko nummert - 0.05. Dvr j Coiran verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PBIJS DER ADVEBTENTIËN: Van 1—6 regels f 0.60. Elke regel meer - O.lft Dienstaanbiedingen en aanvragen 35 cent* bjj vooruitbetalinf Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bfl abonnement. Bene oirculairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort brengen ter openbare kennis, dat ihet proces-verbaal van de zitting van het Hoofd stembureau van den uitslag der op 19 Augustus 1910 gehouden herstemming voor de verkiezing van één lid van den Gemeenteraad van Amers foort in het Hle Kiesdistrict, in afschrift is aan geplakt en ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Amersfoort, 20 Augustus 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. G. STEN FEUT K1ROESE. CELOSSE Weth. loco-Burg. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis van belanghebbenden dat, volgens me dedeling van dien Minister van Oorlog, op 25 en zoo nood'ig ook op 26 Augustus a s. eene schietoefening zal worden gehouden van het fort" ,.Hoek van Holland"'; dat gevuurd zal wonden met kanonnen van zwaar en middelbaar Kaliber <24 en 15 c.M.), in de ware richting W. t-. Z., waarbij onveilig wordt geinaukt een sector, gevormd door het fort, eene lijn in de richting van een roode vlag op het vuurpeil toestel nabij den Z.-dam en eene lijn m de ware richting W. N.-W. van liet fort; de afstand wordt 9000 M. van het fort dat ter weerszijden van den onveiligen sector aan de N.-zijde van den Waterweg posten met roode vlaggetjes worden geplaatst, welke het publiek zullen waarschuwen, dit terrein te ver mijden-, dat op de dagen, waarop gevuurd wordt, van het fort eene roode vlag zal waaien, die 3 uur vóór het begin der oefening halfstok en één uur vóór do oefening geheel voorgeheschen wordt. Amersfoort", den 20. Augustus 1910. De Burgemeester voornoemd, CELOSSE, Weth. l°-BuTg. H'ERHALI.NGSON DERWIJS VÓÓR JONGENS, voornamelijk voor hen, die in winkel, kan toor of administratie werkzaam zijn, of zich daarvoor wensehen te bekwamen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter algemeene kennis, dat op Donder dag 1 September 1910 het herhalingsouderwijs voor jongens met driejarigen cursus een aanvang zal nemen. Zjj, die gewoon lager ondierwijs genoten liébben, kunnen zich eiken avond tussehen 7 en 9 uur aanmelden bij het Hoofd der Herlialingschool P. van den Hooff Azn. West singel 8. Het onderwijs omvat de vakken: 1. Nedeiiandsche taal, 2. 'Rekenen, 3. Teelte nen 4. Kennis dér 'Natu ur 5. Vader landsohe Geschiedenis, 6. Aardrijkskunde, 7. Boekhouden, 8. Hoogduitsche taal. Voor hen, die. niet meer dan 96 uur in het jaar onder wip wensehen te genieten, omvat het onderwijs de vakken subl—4 genoemd. Het schoolgeld1 bedraagt 30 oent per maand. Amersfooit, 20 Augustus 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Do Secretaris. De Burgemeester, J. G. STENFERT KROESE. CELOSSE. Weth. loco-Burg. Politiek Overzicht Theodoor Roosevelt. Theodoor Roosevelt is, sedert hij van zijne reis naar de oude wereld is terugge keerd, 'liet middelpunt geworden van der hevigen strijd, die sints geruimen tijd reeds in deu boezem van de republikeinsche partij gevoerd wordt tussehen de „regulars" en de „insurgents", de aanhangers van het oude régime en de tegenstandei's van dat régime. Het besluit van het partijbestuur voor den staat New-York, om Roosevelt niet candidaat te stellen voor het voorzitter schap van de algemeene vergadering, de zoo genaamde conventie, die in de volgende maand te Saratoga zal bijeenkomen, i9 moeielijk anders op te vatten dan als eeiio aanwijzing, dat men tot het besluit is ge komen, den strijd aan te binden tegen den overheerschenden invloed, dien hij uit oefent. In dit bestuur is-het autocratische gezag belichaamd, dat de partij wil houden in het oude gareel, waartegen onder de jon gere elementen, die daarom met den naam „insurgents" (opstandelingen) worden aan geduid, zlcli eene steeds luidere oppositie openbaart. Die elementen, die met presi dent Tuft ontevreden zijn, een krachtiger optreden tegen de trust-s verlangen e.i het ultra-protectionistische tarief vaif invoer rechten willen herzien, hopen, dat Roose velt als hun leider zal optreden. Roosevelt maakt er geen geheim van, dat hij de vijandige daad van het partijbestuur legen hem niet op zich zal laten zitten. De New-York Herald vertelt, dat de partijlei ders nu den ex-president beschouwen als een. eikend insurgent en de vrees koesteren, dat er eene groote scheuring zal komen in de partij, eene scheuring, die de republikein sehe zaak in het aanstaande najaar belang rijk zal schaden. Roosevelt's verklaring, dat hij een progressist is, levert den grondslag voor de opvatting, dat hij zich met de m surgenten heeft verbonden, of althans plan heelt zich met hen te verbinden. Men neemt thans vrij algemeen aan, da' Theodoor Roosevelt omgaat met het plan om als candidaat op te treden voor het pre sidentschap in 1912, zoo niet tegen Taft wanneer de republikeinsche partij zal hebben te kiezen met wien zij zal uitkomen in den strijd, dan toch als de candidaat van eene progressistische republikeinsche partij. De verklaring van den ex-president, dat hij de conventie te Saratoga zal bijwonen en zal aandringen op een progressistisch program ma v or New-York, wordt opgevat als eene aanwijzing, zoo duidelijk als haast kan, dat hij plan heeft zich aan het hoofd van ie u.sargenten te stellen. President Taft en de republikeinsche par- tijleiduo verkeereu blijk!aar in ongerust heid. Zij hebben als concessie aan de progres sisten besloten den senator Aldridh en Can non, den gewezen Speaker van heb huis van ver tegen woordigers, prijs te geven. Dat zijn de leiders, die inzonderheid verantwoorde lijk zijn voor de hooge tariefpolitiek en die steeds vooraan stonden, wanneer het er op aankwam de belangen van de grooie geld mannen te verdedigen. In ieder geval, er zijn stormachtige tijdén in 't vooruitzicht in de Amerikaansche po litiek. Wanneer men de berichten mag ge- looven, dan is er kans, dat het tot eene scheuring zal komen onder de republikeinen. Maar of die kans van ernstigen aard is en of hot eene blijvende scheuring zal zijn, Staat te bezien. De verkiezing voor den op volger van president Taft is thans nog in een vea' verschiet. Dat neemt intusschen niet weg, dat deze crisis in- de repuiblikeïn- sche partij tob groote m-oeielijkheden aan leiding kan geven. Het Journal des Debate schrijft daarover „Het is nog zeer moedelijk te voorzien wat er gebeuren zal. Zullen de democraten hun voordeel doen met den broederstrijd van de „regulars" en de „insurgents"? Sommigen zeggen het, en dat moest ook inderdaad zoo zijn, want- de democratische partij blijft volkomen eensgezind en gedisciplineerd. Maar zij zou een werkelijk populair hoofd moeten hebben, en dat hoofd moet nog ge vonden worden. Men spreekt wel van Gay- nor, den burgemeester van New-York, die door den kogel van Galagher de aureool van den martelaar gekregen heeft. Maar niets bewijst, dat de lieer Gaynor werkelijk de hoedanigheden bezit, voor een leider, die zijne volgelingen meesleept, gevorderd, en dat hij van een maaksel is om zich te kun nen meten met den forschen strijder, die Roosevelt is. Zal aan den anderen kant de populariteit van den oud-president voldoen de zijn om de vrees te niet te doen, die zijne overweldigende persoonlijkheid bij ve len van zijne vroegere bewonderaar» heeft doen ontstaan? Dat is evenzeer twijfelachtig. Toen de heer Roosevelt bij zijne terugkomst uit Afrika en Europa zijn blijden intocht deed in de Vereen igde Staten, hebben de bladen gesproken van de terugkomst van Elba en hebben zij herinnerd aan Waterloo. Wel is waar was Napoleon vóór zijne terug komst van Elba, van Egypte tex-uggekeerd. Hoe dit zij. bet is zeker, dat de verkiezin gen van November a.s. een beslissenden da-- turn zullen aangeven in de Amei-ikaansché politiek." Duitschland. Posen, 2 0 A u g. De Keizer, de Kei zerin, de kroonprins, de kroonprinses en an dere leden van die keizerlijke famiilie, de rijkskanselier en verscheidene ministers zijn hier aangekomen tot inwijding van het nieuw - gebou w de r esidentie-paleis De stad prijkt in feestdos. De Keizer en de Keizerin reden in een automobiel naar bet paleis, waar de opper burgemeester den eerewijn aanbood en in eene toespraak hulde bracht aan het Keizer lijke paar. De Keizer dankte den burgemeester na mens de Keizerin en voor zichzelf en drukte zijne vreugde uit, dat hij nu verblijf kon houden in de jongste residentiestad, waartoe hij bij deze gelegenheid Posen verhief. De aanblik van deze grootsche palts moge aan Posens burgerij steeds het bewustzijn geven van de 1 andsvaderlijke bescherming, die hij en zijne opvolgers op den troon aan ieder en eerlijken arbeid steeds zullen ver schaffen. De nieuwe residentie moge steeds zijn en blijven een toevlucht en kweekplaats voor Duitsche beschaving en Duitsche zeden. Aan den hoofdingang van het paleis stelde de architect van het nieuwe kasteel, Geheim- rat Schwechten, den Keizer een gouden sleutel ter hand. Bij het feestmaal in het nieuwe paleis, bracht dc Keizer een dronk uit, waarin hij in de eerste plaats dank bracht aan de Pruisische volksvertegenwoordiging voor het toestaan van d s gelden, benooddgd voor den bouw van hét paleis, en aan den gen ia- Ion bouwmeester Schwechten. Hij heette den vertegenwoordigers van do provincie en het garnizoen welkom en ver volgde toen: „Deze palts zal een symbool zijn van mijne landsvaderlijke belangstelling in deze schooue Duitsche provincie, die on der den scepter van mijn huis tot grooteoi bloei is gekomen, en tevens eene aansporing voor ieder, die lust gevoelt met hart en ziel en met alle zinnen mede te werken aan de ontwikkeling en den voorspoed van dit 6choone land. Moge de provincie Posen bloeien, en zich ontwikkelen en een edelsteen zijn in mijne kroon BelgiS. Brussel, 20 Aug. Volgens de Patriote zijn de Belgische staat en de erf genamen van Koning Leopold niet tot eene minnelijke oplossing van het geschil over de stichting te Koburg kunnen komen. Gravin Lonyay en de schuldeischers van prinses Louise handhaven hunne rechten, terwijl de Belgische staat het geheele kapi taal van de stichting, als aan hem behoo- rende, opeischt. Frankrijk. TJit Parijs wordt bericht, dat het nu vast staat-, dat de president van het Zwitsersche eedgenootschap, Comtesse het bezoek van president Fallières binnen kort zal beant woorden. Dit bezoek zal echter tengevolge van de omstandigheid, dat de Zwitsersche groftdwet niet toelaat, dat de president buiten het gebied van Zwitserland als hoofd van den staat optreedt, geen officieel ka rakter kunnen dragen. Engeland. Londen 2 1 A u g. Sir George Bucha nan is tot lid van den geheimen raad be noemd. Spanje. De Temps bericht uit MadridDe regee ring heeft haren zaakgelastigde bij het Va- ticaan opgedragen, de aandacht van den Heiligen Stoel te vestigen op de buitenspo righeden, die sommige priesters in hunne px-eeken begaan, door de volkshartstochten aan te wakkeren en de ministers te belee- digen. In een artikel van de Epoca, -het conser vatieve hoofdorgaan, wordt het Vaticaan toe- voorzichtigheid vermaand en gewaar schuwd voor de illusie, dat de massa der bevolking gezind zou zijn om zijnentwil op te staan. De katholieke junta's van de noor delijke provinciën zetten echter de bewe ging voort. Op een nader te bepalen dag zullen groote betoogingen plaats hébben iu de provinciale hoofdsteden Vittoria, San Sebastian, Pamplona en Bilbao. Ook in Ca- talonië worden toebereidselen gemaakt voor eene betooging op den 28en Augustus. Portugal. Lissabon, 2 0 A u g. In politieke kringen wordt beweerd, dat de regeering aan den Paus bedektelijk haar ongenoegen te kennen heeft gegeven over de houding van d.en nuntius te Lissabon. Oostenrijk. Het Fremdenblatt 'deelt mede, dat in overeenstemming met de sedert jaren be staande gewoonte, dat ieder nieuw benoemde minister van buitenlandsche zaken van een der drie verbonden staten zich aan de sou- vereinen der beide andere staten voorstelt, markies di San Giulano den len September zich naar Ischl zal begeven, waar hij door Keizer Frans Jozef in audiëntie ontvangen wordt. Voor de audiëntie zal markies San Giuliano den 30en Augustus eene out moe ting met graaf Aehrenthal hebben. Weenen, 2 0 Au g. De ministerraad heeft zich in de laatste dagen bezig gehou den met de vraag der stijgende vlee6chprij- zen en heeft besloten tot verschillende maat regelen. Inzonderheid is het besluit geno men, in geval van behoefte, machtiging te verleenen tot den invoer van hoornvee, waarvan men met zekerheid weet, dat het afkomstig i6 uit Italië, Nederland en Frank rijk Montenegro. Verleden Vrijdag zijn in Cettinje de fees telijkheden begonnen, die gowijd zijn aan de verheffing van Montenegro tot een ko ninkrijk en die eene geheele week zullen omvatten. In eene plechtige zitting roept de nationale vergadering het land tot een ko ninkrijk uit, waarvan eene deputatie den vorst mededeeling doet. Eene groote ont vangst in het slot, volksfeesten en eene verlichting van de hoofdstad hebben eergiste ren plaats gehad, en daarbij sluiten zich eene reeks van verdere feesten aanwaarvan het toppunt is de begroeting van het Italiaan- sche Koningspaar op den 27en Augustus, dat, van eene divisie oorlogeschepen verge zeld, in de haven van Antivari binnen komt en daar aan land gaat. Ook Ko ning Ferdinand van Bulgarije vertoeft met zijne ministers Paprikow en Nikolajew thans te Cettinje. Een bezoek van Russische .oor logsschepen, die een Russisclien grootvorst, getrouwd met eene dochter van den nieuwen Koning, overbrengen, staat voor de deur Namens den sultan is de gewezen groot vizier Hdlmi Pacha reeds voor eenige dagen hem komen gelukwenechen Wij hébben reeds voor eenige dagen op de beteekenis van deze in de geschiedenis van Montenegro zoo gewichtige gebeurtenis ge wezen. Vorst Nicolaa8, die nu 69 jaren oud is, regeert sedert den 26en Augustus 1860 en viert dus zijn gouden regeeringejub ileum, waarmee zijne uitroeping tot Koning ver bonden wordt. Montenegro is op het Ber- lijnsche congres bij internationaal verdrag als onafhankelijke staat erkend, maar heeft feitelijk reeds veel vroeger zijne volledige on afhankelijk beid van Turkije bevochten en gehandhaafd door de dapperheid van zijne bewoner» en door zijne bergen, die aan de Turk'sche troepen, ook al slaagden zij er in het land binnen te dringen, een duurzaam succes onmogelijk maakten. Juist daarom heeft Montenegro ook in de oorlogen tegen Turkije eene belangrijke rol 'gespeeld en daardoor invloed uitgeoefend op de gewich tige veranderingen, die in het Balkanschier eiland hebben plaats gehad. Vorst Nicolaas zet zich de Koningskroon op het hoofd om de plaats, die zijn land in de geschiedenis van het Europeesche oosten inneemt, aan te duiden en tegelijk ook de beteekenis, waar toe zijn huis is gestegen, dat met de Rus sische, Italiaansc'he en Mecklenburgsche vorstengeslachten in nauwe verwantschape betrekking is gekomen, indirect ook met de huizen van Engeland en Spanje. Turkije. Koistantinopel, 20 Aug. Do Grieksche gezant heeft aan de Porte eene r.ota van protest tegen het aanhouden van den boycot tegen de Grieksche goederen doen toekomen. De Turksche regeeriug wordt daarin verantwoordelijk gesteld voor de materieele 6chade. 2 1 Aug. De minister van buitenland sche zaken antwoordde op het verzoek van den Griekse hen gezant, dat de Porte doet wat mogelijk is om den boycot te doen ophouden, maar dat Griekenland er toe zou moeten medewerken, door eene gepaste hou ding aan te nemen in de Kreta-kwestie. -HANZEA. TEN. 25 DOOR RUDOLF HERZOG. „Dat bevalt me in hem. Wie riep hij je toe over vanavond?" „Hij schreef me gisteren, dat hij met Kerstvacantie over was en vroeg me of ik vanavond bij hem kwam." „Maar je gaat toch van avond met mij naar de opera?" „Ik heb gisteren al aan. de Vanheils ge- schreven, dat ik de uitnoodiging aannam. Wat anoet ik nu doen, mama?" „Nu," zeide mevrouw Twersten lachend, „wij kunnen ornze wensehen wél met elkan der in overeenstemming brengenJij tele foneert, dat ik je vrind en je vriendin bei den vraag onze gasten te zijn in onze loge. Dan gaan wij na afloop gezellig iets gebrui ken in een restaurant. Je kunt dan tevens telefoneeren oan een kamer voor ons in ge reedheid te houden!" Frits Vanheil was in de meest uitgelaten stemming. Vooreerst, had Theodoor Bram- berg, dien hij niet goed kon zetten, hem zijn plaats in de loge, achter den stoel van me vrouw Twersten, moeten inruimen en kon hij naar hartelust de sierlijke lijnen bewon deren van den hals dier „duivel6ch mooie Cubaansche", wier geurig haar bijna zijn voorovergebogen gezicht aanraakte, als zij zich met een los woordje of een vluchtige beweging tot Marga wendde, die naast haar zat. Toen, echter en dat vond hij 't beste van de heele opera --- werd er na de tv cede acte zoo stil mogelijk aanstalten gemaakt om weg te gaan. Eenige minuten later hielden de rijtuigen stil voor een re staurant, waarna het kleine gezelschap zich weldra in een sierlijk gemeubeld, helder vér- trek bevoaid. „U schijnt geen bijzonder groot liefheb ber van muziek te zijn," zeide mevrouw Twersten tot deu vroolijken student, dit met stralende oogen naast haar za(. „En toch is M, een echt Duiteche opera." „Zeker hou ik van muziek," lachte Fnt3 Vanheil, „zelfs in eiken vorm. Vraag u dat maar aan Bob. Maar die Isolde en haar held Tristan zitten de heele acte maar te zuchten, en al6 de zaak belangrijk begint te te worden, dan valt het gordijn." „Gevoelloos menschU zou natuurlijk niet zoo bewonderenswaardig mooi kunnen zuchten." „Nu, als de zaak kop on staart heeft, geef ik de zuchten op den 'koop toe. Maar noodig vindt ik het niet." „Noen, bepaald noodig is 't niet," zeide zij lachend. Theodoor Braimberg wilde nu ook iets in het midden brengen. „Men moet," zeide bij deftig, „in Bay- reuth geweest zijn om het Tristan-motief in zijn ontzagwekkende diepte te kunnen be grijpen. Eerst daar en eerst dan worden voor den rijpen mensch de mysteriën ge openbaard. die de Meester alleen voor do zoekeuden heeft ontraadseld." „Ei, ei!" zei de 6tudent vrijpostig. Mevrouw Angèle drukte het handvat van baar waaier op zijn hand. Een onweerstaan bare lachbui kwam bij haar op. „Waarom kijkt u zoo ernstig, mevrouw? Voelt u z(Wveel medelijden voor het lot van uw held Tristan? Prosit!" Zij kon zich tliau® niet langer bedwingen. Zij legde het hoofd achterover en barstte los in een vroolijk gelach. „Hoe barbaarsch! Maar je hebt gelijk. Hier zittelx twee levende vrouwen en heeft dus de doode Isolde haar recht verloren. Prosit Bevallig* boog zij het hoofd, zoodat de zwarte krullen op haar voorhoofd vielen, en klonk met haar glas tegen het zijne. Theo door Bromberg wa6 geheel uit het veld ge slagen, maar snel besloten en van alle mark ten thuis, greep hij de gunstige gelegenheid aan om een gloeiende toast op de dame6 te drinken. „Mannen van Hamburg," riep hij met koddig pathos, „hier slaat voor u de beslis sende ure! Of doordringen in de mysteriën van deze vrouwenzielen, of „Er buiten blijven," voltooide de student koelbloedig den zin. Theodoor Bromberg bleef korrect hoffe lijk. „Ik heb willen zeggen: óf anders ster ven," hernam hij. Daarop ledigde hij zijn gla6 op de gezondheid der dames en nam zijn plaats weer in. De avond was voor hem bedorven. Eerst na geruimen tijd kon bij van zich verkrijgen weer deel te nemen aan het gesprek, maar thans wijdde hij zijn oplettendheid geheel aan Marga Vanheil, die moeite had om zich te verweren tegen de complimentjes van-haar beide ridders; want een geheime dwang trok telkens haar blik ken naar Angèle, naar de vrouw van Ka- rel Twersten, die in al haar uitheemse he schoonheid schitterde. Eu te midden van al die opgewonden vroolijkheid bekroop haar een zeldzaam droevig, pijnlijk gevoel. Alsof zij iets goed te maken hadi, stale zij plotseling Robert Twersten, die haar ge zondheid gedronken had, de hand toe. Mevrouw Twersten zat Ibehagelijk wegge doken in haar stoel en liet zich door den wildzang Vanheil van het Duitsche studen tenleven vertellen, welk verhaal hij met een romantische tint opsierde. Hij vertelde van duels op den degen, van liedjes, gezongen voor de deur van mooie meisjes, van herber giers, die zich verlegen achter 't oor krab den Als heer van de wereld trok de 6tudent door het land, verliefd en zonder zorg. Toen begon zij zelf te vertellen. Van het eiland in de Caraibische Zee, waar zij gebo ren was, van de geurige lucht van haar ge boortestad', Van de smaragdgroene haven en van de menschen daar, die even verliefd en zorgeloos waren ak een Duitech student. Zij 6prak zacht, bijna fluisterend, zoodat haar toehoorder meende, dat het hem alleen gold. Het weekc, droomerige accent werkte op zijn zir.nen en deed zijn hart sneller kloppen. Gouden lichtglanzen dansten voor Frit6 Vanheil'6 oogen, die met verrukking de woorden opving van deze kersroode lippen. Ter wille van een glimlach van dezen mond zou hij, dat voelde hij met nameloozen wel lust, een tocht hebben ondernomen naar het einde der wereld. Bij het afscheid reikte zij hem de hand. Theodoor Bramberg had verzocht het genoe gen te mogen hebben mejuffrouw Vanheil met zijn rijtuig naar huis te brengen; de broeder moest dus de derde persoon zijn. Hij kuste mevrouw Angèle de hand. „Ik beloof het." In het rijtuig vroeg Robert aan zijn moe der„Wat heeft Frits Vanheil u 'beloofd?" „Naar Cuba te komen, als ik daar weer heen ga." Zachtjes lachte zij vroolijk en jong in zich zelf. Cuba I HOOFDSTUK VI. Dien nacht was het strenger gaan vrie zen. Een snijdend koude wind blies over de haven en drong door de stegen en stra ten van Hamburg tot- in het hart van de ontwakende stad. Kooplieden en handels bedienden draafden met opgeslagen jaskra gen. dikke sjaals, tot aan den mond om den hals geslagen en de handen stijf in de zak ken, naar hun werk zonder op té zaen, ©n geen hunner had zin voor de lachwekkend ingepakte figureil van hun medemensch. Wie niet bepaald voor zaken, het huis uit moest, bleef binnen, en warmde zich de han den bij het vuur. Kort nadat de kantoortijd begonnen was, was het merkwaardig stil in de groote, rijke 6tad. De wind. die van de haven kwam, voerde alleen het woord. In de 6tad. Niet aan de haven. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1