BINNENLAND. neer de indruk van ruik eon breuk ie ge veegd dit door de reactionaire republikei nen is teweeggebracht. Hij spreekt verder tegen, dat hij ©enigszins betrokken geweest is in de oppositie tegen Roosevelt ale voor zitter van de republikeinecho conventie van den staat New-York. Midden-Amerika. Washington, 22 Aug. Het Staats departement heeft uit Managua bericht ont vangen, dat het leger van Madriz gedemora liseerd is. Madriz en zijn© aanhangers bo mden zich voor om te vluchten. De menigte tiekt door do 6tad, roepend Dood aan de 'Y au koos! Het gezantschapagebouw en het consulaat worden bewaakt. Now Orleans, 22 Aug. Blijken*1 eeu bericht uit Managua heeft Joze Estrade, do broeder van het hoofd der opstandelin gen aau president Madriz het presidentschap overgaf, een proclamatie uitgevaardigd, waarbij de regeering aan de opstandelingen wordt overgedragen. De wanorde in Mana gua moet zeer groot zijn. Vele bewoners ver laten de stad. Do Amerikanen, die in de 6tad vertoeven, zijn ongerust. De revolutio nairen moeten op twaalf mijlen afstand van de hoofdstad zijn. X o w-0 r 1 e a n e, 2 2 Aug. Telegram men uit Nicaragua bevestigen, dat Managua zich heeft overgegeven aan de revolution- nairou. Madriz .s niet gevlucht; hij bleef het laatst in de hoofdstad. Managua, 23 Aug. Madriz is met zijne voornaamste handlangere Zondag avond gevlucht. Volgens een later bericht is hij naar Honduras gegaan. Alle gevan genen zijn uit de govangeni6 ontkomen. Aan de Atlantische zijde van het Panama- karaal is een gedeelte, lang mijlen, voor de scheepvaart geopend. Onlangs werd door een telegraaf agentschap het bericht verepreid dat het kanaal reeds nagenoeg voltooid was en reeds in het volgende jaar door schepen zou kunnen worden bevaren. Dat bericht is than* tot bescheidener afmetingen terug ge braakt. De groote waterweg kan op zijn vroigst in 1915 voltooid zijn; waarschijn lijk zaL het nog een jaar langer duren. Eerst onlangs zijn de contracten voor de levering van de 45 stalen sluisdeuren afgesloten. Voor de constructie daarvan moeten bijzon dere technische inrichtingen gemaakt wor den. eene taak, dio op zich zelf reeds veel tijd vordert. AllerteL Men behoeft weinig medelijden meer te hebben met d e katastrophe. Acht dagen zijn verloopen sedert den brand op de Bruaselsche tentoonstelling. Men zou nu, aan den toevloed van het pu bliek zeggen, dat de ramp toch geene on herstelbare gevolgen zal hebben. Zondag heeft men 46,000 betalendeu ge boet Op al de kiosken speolden fanfaren en ov^al^was er feeststemming. De Fransche sectio was weer open en in Oud-Bcjisgel was liet weer een woeling van belang.* 's Avonds verlichting der tuinen en groot vuurwerk. Wij leven snel in on zo ocuw van éloctri- citojt binnen 8 dagen is de brand ver geten 1 nerkt liet Hbld. v. Antwerpen op. Van verschillende ziiden wordt in Eiigelscbe bladen voorgesteld te Londen een' standbeeld op te richten voor Florence Nightingale, de pas overleden heldin der zie kenverpleging, „opdat", zoo schrijft David Williamson, van do „National Liberal Club", „de Londenaren dor toekomst en de vreem delingen, die naar do Britsche hoofdstad komen, aldaar een blijvende voorstelling zien van een der grootste vrouwen, waar mede het land gezegend werd. O r 1, 2 2 A u g. In de werkplaatsen van de gevangenis sloegen de gevangenen aan het muiten. Zij velden met een bijl een op zichter neer en maakten zich meester van diens pistool, dat zij afvuurden op de wacht. Deze loste een salvo, waardoor vier gevan genen gedood en zes gewond werden Londen, 22 Aug. De admiraliteit bericht, dat de kruiser gisteren schipbreuk heeft geleden ten zuidwesten van het eiland Quelpark. Er ztjn 18 personen verdronken. Rome, 22 Aug. Een dertigtal nieuwe gevallen van cholera en verscheidene sterf gevallen zijn in den loop van de laatste 24 uren geconstateerd in de provinciën Bari en Fogg'*. Konstantinopel, 2 2 Aug. In Caza de Namuxman (vilajet Erzeroem) zijn 4 gevallen van cholera geconstateerd, waar van één-met doodelijken afloop. Constantino, 22 Aug. Er zijn aardschokken gevoeld in deze streek om 4.20 namiddags. Geen enkel incident kwam daarbij voor. Konetantinopel, 22 Aug. Aardbevingen veroorzaakten aanzienlijke verwoestingen in de vilajets Diarbekir en Erzeroem. De Staatscourant van Dinsdag 23 Augustus bevat o. a. de volgende Konink lijke besluiten bevorderd aan het departement van Waterstaat tot commies de adjunct-commies mr. G. .van Dijck; op verzoek eervol ontslagen uit den mili tairen dienst wegens lichaamsgebreken de reserve.Ie luitenant J. W. Terbals, van het le regiment infanterie. benoemd tot reserve-paardenarts 2e klasje D. A Oskam eu F. A. A. van Dicrmen eervol ontslagen uit den militairen dienst wegens lichaamsgebreken, met pensioen, do luitenant-kolonel op non-activiteit van de cavalerie A. W. J. Snouck Hurgronje, en do 2e luitenant der infanterie op non-activiteit J. F. Oberholzer voor 1 jaar opgedragen het onderwijs in do staatsinrichting, de staathuishoudkunde, de staatsinrichting in Nederlandsch-Indio eu het dubbel boekhouden aan do Rijkslaud- bouwschool te Wageningen aan mr. W. Rei- lingh aldaar en benoemd voor 1 jaar tot leerares aan de Rij kslandbouw6chool voor noemd nicj. C. van Gorkom te Wageningen. H. M. de Koningin heeft gisteren op Het Loo n bizonder gehoor ontvangen den heer Jde Sa Camelo Lampreia, gezant van Portugal, gedurende d:- afwezigheid van graaf ile Sélir. Dc heer Lampreia heeft aan H. M. over handigd lo. de terugrocpingsbrieven van deu afgetreden gezant de Sélir en, te zijner vervanging tot vast gezant aan het Ned. Hof benoemd zijnde, bij hetwelk hij tot dus- M r. als zaakgelastigde fungeerde; 2o. zijn 'geloofsbrieven als nieuw optredend gezaut van den Pottugeeschen koning. Een en ander geschiedde ten overstaan van den minister van Buitenlandsche zaken. De Minister van Buitenlandsche Za ken is, na gisteren den benoemden Port-ugee- schen gezant aan II. M. de Koningin te hebben voorgesteld, naar Zwitserland, waar jhr. Van Swimieren zijn verlof doorbracht, teruggereisd. Z. Exc. keert 30 dezer hier terug met het oog op het gala-diner, dat hij den vol genden avond op Kouingin's verjaardag het gezantencorps en andere autoriteiten aan biedt. Ter gelegenheid van den a.s. ver jaardag van H. Mde Koningin zal op Woensdag 31 dezer ten paleize Het Loo een groot gala-déjeuner plaats hebben. H. M. de Koningin-Moeder is voor nemens Dinsdag 30 Augustus voor enkele dagen naar Iïet Loo te gaan, ter bijwoning van den verjaardag van H. M. de Koningin. Toen Prins Hendrik dezer dagen in Montjoie (Eifel) vertoefde, hield hij verblijf in het zoogenaamde Roode Huis, een oude patricische woning van den Nederlandschen consul Karl Scheibier, te Keulen. Het huis is beroemd om zijn kunstig bewerkte trap en in het algemeen om de kostbare antieke inrichting. De Prins heeft het in een dal gelegen in teressante oude stadje met belangstelling bezocht en onder geleide van den burge meester ook een langdurig bezoek gebracht aan de groote filotruïne met hare onder- aardsche gangen. De Prins was opgetogen over de heerlijke streek. (N. v. d. D.) Thans kan worden medegedeeld, dat de datums, waarop de Koning en de Ko ningin der Belgen met gevolg, ter gelegen heid van het bezoek aan H. M. de Koningin, hier te lande aanwezig zullen zijn, vastge steld zijn Donderdag 15, Vrijdag 16 en Zaterdag 17 September e. k. Bezoek Belgisch Konings paar. Wij vernemen nader, dat oen voor loopig program in verband met het bezoek van het Belgisch Koningspaar reeds i6 ont worpen. Z. M de Koning dor Belgen en zijn Ge malin met groot gevolg komen Donderdag 15 September a.6 per extratrein van Brus sel naar Amsterdam (Centraalstation). De ontmoeting met H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden zal aan liet Ceutraalstation plaats vinden, waarna de Koninklijke stoot, door cavalerie begeleid, zich rechtstreeks naar liet Palei9 aan den Dam zal begeven. De komst van bet Belgische Koningspaar zal zoo tijdig zijn, dat in bet. Paleis te Am sterdam he: dejeuner kan gebruikt worden.^ Hierna wordt door H. M. de Koningin en Haar Hooge Gasten een rijtoer gemaakt, waarbij waarschijnlijk enkele bezoeken wor den afgelegd. Een bezoek aan het Rijksmu seum eu aan de diamantslijperij der fijma Asscher staan op het voorloopig program. Na terugkomst ten Paleize, zal Z. M. de Koning der Belgen leden der Belgische kolonie ontvangen. Donderdagavond heeft ten Paleize oen groot gala-diner plaats in de 'beroemde bur gerzaal, waarbij vele autoriteiten, o.a. het geheele corp6 diplomatique, zullen aanzit ten. Vrijdag 16 September wordt een bezoek gebracht aan H. M. de Koningin-Moeder iu haar paleis te Soestdijk. H. M. de Ko ningin en Z. K. H. Prin6 Hendrik zullen mot de Koninklijke Gasten des morgens van dien dag zoo tijdig per extra-trein van het Centraalstation naar Baarn vertrekken, dat liet déjeuner ten paleize Soestdijk gebruikt kar. worden. Ook de thee zal nog bij H. M. de Koningin-Moeder gebruikt worden, waar na H. M de Koningin met Haar Gasten terugreist naar de hoofdstad. Hier wordt dan gedineerd. Des avondsVrijdaga'vond dus zal waarschijnlijk oen concert in liet Concertge bouw bijgewoond worden. Zaterdag 17 September vertrekt het Bel gische Koningspaar van liet Centraalstation, nadat ten Paleize het. déjeuner gebruikt i9. In den morgen zal een rijtoer gemaakt wor den en mogelijk nog een bezoek worden afge legd. Tot zoover het program, dat nog een voorloopig karakter draagt. Wij vernemen voorts, dat H. M. do Ko ningin en Z. K. H. Prins Hendrik met groot gevolg te Amsterdam zullen aanko men op den morgen van den 15on Septem ber en des Zaterdags, na het vertrek der Koninklijke Gasten, Amsterdam weer zul len verlaten. II. K. H. Prinses Juliana komt niet mede naar Amsterdam, maar zal ge durende het Hooge Bezoek logooren bij H. M. de Koningin-Moeder te Soestdijk. Men meldt'uit Soestdijk: De leden van het buitengewoon Engelsoh gezantschap kwamen gisteren morgen 11.50 aan de halte Soestdijk aan en werden aldaar verwelkomd door jhr Schimmelpenninck. In twee rijtuigen werd naar het paleis ge reden, waar zij in audiëntie weiden ont vangen door II M. do Koningin-Moeder en waar het déjeuner werd gebruikt. De buitengewone Engel- sche ambassade. Aan het gastmaal, dat do Engelse he gezant, Sir George Buchanan, ter ©ere van de buitengowone ambassade van zijn Souverein gaf, zaten met den chef en do verdere leden, aau Lord Acton, kolonel, en mevrouw; Bridges, ka pitein Watson, graaf C. II. Bentinok, allen van de Britsche legatie; voort6 de heer Van Swinderen, minister van Buitenl. Zaken; ba ron Mich iels van Verduyiien, secretaris-ge neraal van het Hof van Arbitrage, en me vrouwluitenant-kolonel en mevrouw Van Hoogstratenbaron Van Pallandt-Neerij- nen, opper-oeremoniemeesterbaron Taets van Amerongen, opper-kamerheerbarones M. van Brienen en mevr. Banbury, een Engelsche dame te 's Gravenhage aanwezig. Het diner, dat de opper-ceremonie meester, baron van Pallandt, gisterenavond in het Palace-hotel te Scheveningen ter ge legenheid der aanwezigheid van de ambas sade gaf, telde re volgende gasten de leden der buitengewone missie van den Koning van Engeland de leden der Engelsche legatie; Graaf W. Van Bylandt, op per-hofmaar schalk Graaf Van Limburg Stirum, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister, clief van het Kabinet van den minister van Buitenl. Zakenbaron Micbiels van Verduynen, secretaris-generaal van het Hof van Arbi trage; baron G E. van Tuyll van Seroos- kerken. De leden der bijzondere Britsche am bassade hebben vóór het banket ter hunner eere ten huize van den Engelsohen gezant, van den dag gebruik gemaakt om eenige uitstapjes buiten de residentie te maken. Het hoofd der zending, graaf de Granard, bracht den dag door met een bezoek aan Haarlem en omstreken. Andere leden toefden den namiddag te Amsterdam en Lord Herschell passeerde den dag bij de familie Van Brienen op hare buitenplaats Clingendaal. Ongeveer 10 uur heden ochtend begaven de missie en de leden der Britsche legatie zich naar Soestdijk, als genoodigden op den lunch, welken H. M. de Koningin-Moeder aan de vertegenwoordigers in audiëntie te hebben ontvangen, op het lustslot aanbood. Onmiddellijk na afloop van het diner te Scheveningen als gasten van baron Van Pallandt, zullen de afgevaardigden van den Koning van Engeland per auto's naar het Hollandsche Spoorstation gebracht worden, om per trein van lOi nnr via den Hoek naar Londen af te reizen. Van de verlof genietende diplomaten wordt ook liier verwacht jhr. mr. Van Pan- huys, Hr. Ms. gezant bij den Zwiteerschen Bond, te Bern. De zaak-Van Heeckeren. De Haagsche correspondent van de Leeuw Ct. schrijft: Naar men weet, werd voor eenigen tijd al-i vrij zeker in uitzicht gesteld, dat baron van Heeckoren, wiens mandaat als Eerste Kamer lid voor Zuid-Holland door de Provinciale Staten van dat gewest niet werd vernieuwd, zich in een brochure zou rechtvaardigen Naar ik hoor is het zoo goed als zeker, dat aau dat voornemen, zoo het gelijk- men heeft doen voorkomen reeds beslis*" bestaan heeft, geen uitvoering zal worde» gegeven. Ook in die parlementaire kringen, welke zich met zijn handelwijze niet geheel kon den vereenigen, zou men na het verschijnen van liet wetsvoorstel, betreffende de kust verdediging, tot een andere meening zijn ge komen Een bekend Kamerlid der linkerzijde zou er in geslaagd zijn voldoende gegevens te verzamelen, waaruit zou blijken, dat, met kleinere Europeesche Staten door een groote Europeescho mogendheid ook op Nederland die aandrang is uitgeoefend, waarvan men meent het bovenbedoelde wetsontwerp als de vrucht te mogen beschouwen. Iu parlementaire kringen zouden de mee- nangen jegens het ingediende wetsvoorstel zeer verdeeld en over het algemeen zeer on gunstig gestemd zijn. Naar de Echo van het Zuiden meldt, zal de oud-minister mr. J. A. Loeff dezer dagen ©en reis van verscheidene maanden naar Üost-Indië aanvaarden. Dequaestie aan de G. E. W. teAmsterdam. De chef van de instal latie der gemeentelijke electriciteitswerken te Amsterdam, de heer L. H. Grivel, heeft aan den gemeenteraad een verweerschrift gezonden, als antwoord op de beschuldigin gen, in het rapport der enquêtecommissie aan zijn adres voorkomende. De lieer Grivel zegt aau het slot hiervan „Dat ik de voldoening heb, dat door het optreden der installatie-af deeling de keurin gen der Amsterdaniische centrale zeer gun stig bekend staan, en dat er in de laatste jaren een merkbare verbetering èn in de werkwijze van enkele installateurs èn in het gehalte van het werk is te constateeren dat als gevolg van het niet hooren van mij en andere betrokken personen in mijn verweerschrift genoemd, in de gepubliceerde stukken vele onjuistheden voorkomen, en hierin bovendien mededeelingen van enkele feiten geheel afwijken van de werkelijke toe dracht dezer gevallen, hierdoor noodeloos en geheel onverdiend mij tekortkomingen zijn ten laste gelegd, en een blaam is geworpen op mijn naam, ten gevolge waarvan ik de onmiddellijke gevolgen voor mijn toekomstig leven aan uwe welwillende beoordeeling overlaat dat ik daarom op grond van het boven staande, do eer heb u beleefd te verzoeken, niet te willen ingaan op liet te mijnen op zichte door de commissie gedane voorstel, doch B. en W. te willen uitnoodigen een nader, uitgebreid onderzoek in te stellen naar de gegrondheid van hetgeen mij ten laste wordt gelegd, en daarbij medo reke ning te willen houden met betgeen door mij in het belang van de centrale en hare ver bruikers is gedaan". Hoek van Holland. Van be voegde zijden vernemen een aantal bladen, dat het in het voornemen ligt, Hoek van Holland met 1 Januari 1911 bij Rotterdam te voegen. Cokes tegen verminder den p r ij s. De gemeenteraad van 's Gra venhage heeft gisternamiddag aangenomen de motie-Helsdingen, om cokes tegen ver laagden prijs voor minvermogenden beschik baar te 6 tellen - Internationale conferen tie voor sociale verzekering. Omtrent hei programma der internationale conferentie voor sociale verzekering te '6 Gravenbage-Scheveningen van 6 tot 8 September a.s kan o.a. het volgende wor den medegedeeld: De vergaderingen zullen in het Kurhaus te Scheveningen worden gehouden. De confe rentie zal 6 Sept. geopend worden in tegen woordigheid van de eere-voorzitters van het regelings-comité, de minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, van Buitenl. Zaken en van Binnenl. Zaken. Op dien avond van 6 Sept. zullen de deelnemers aan de conferentie ten paleize ontvangen worden door Z. K H. den Prins, Beschermheer der conferentie. Den volgenden dag de6 avonds zullen de deelnemers worden ontvangen door de Ne- derl. regeering in de Ridderzaal op het Bin nenhof. Den 8sten September zal de conferentie des middags worden gesloten. Des avonds zal door het regelingscomité in het Kurhaus een maaltijd worden aangeboden. Den 9e n September wordt den deelnemers door de K. v. K. te Rotterdam een boot tocht van den Hoek van Holland naar Rot terdam ter bezichtiging van de havenwerken aangeboden. Den 10en September zullen excursies door het land aanvangen. Voor de ontvangst van de dames deT con gressisten, gedurende de uren der vergade ringen, 'hebben eenige dames zich welwillend beschikbaar gestéld. De deelnemers der conferentie behooren tot 23 verschillende naties. Voor le vertegenwoordigers der verschil lende bladen zijn perskaarten voor het bij wonen der zittingen, op aanvrage verkrijg baar bij den alg. secretaris mr. Von Brucker Fock, die tot 3 Sept. zijn bureau heeft aan de Prineessegracht 6a en vanaf dien datum in het Kurhaus. De Ver ee n i gin g van deur waarders bij de verschillende reclits- collegiën in Nederland benoemdle een com missie, die zich omtrent het pensioen vraag stuk de noodige inlichtingen zal verschaffen en daarna zich tot de regeering wenden of in een volgende vergadering rapport uit brengen. Met den Bond van procureurs- eu deur waardereklerken za. overleg gepleegd wor den omtrent de wensehelijkheid van een di ploma als candidaat-deurwaarder. De vol gende vergadering zal te Amsterdam wor den gehouden. In de jongste vergadering van den Nederlandschen Dansonderwijzersbond zijn als leeraren van den Bond benoemd de heie ren Gérard P. F. Goossens, te 's Graven hage; H. J van Leeuwen Jr„ te Leiden, en B. Sternveld, te^ Gouda. De Hagesp«Hrs. Door het ge zelschap Verkade, dat in 1907 zoo gelukkig debuteerde met hare „Candida"-opvoering, zal nu, in de maand December 1910, een van Shaw's pleasant-plays" ten tooneele woTden gebracht, en wel: „You never can tell", in het Hollandsch: „Men kan nooit weten", eer tooneelstuk, waarin de schrijver van de ernstige lotgevallen van een Engelsche familie, een lustige comedie heeft gemaakt. De nieuwe Hollandsche vertaling is van de Hagespelers. Bouwmeester'© 50-jarig tooneel- jubileum. ..Brammetje" dicht in De Loc. Hot im Holland de gewoonte, dat men geen groote mannen eeTt, Omdat men in ons lieve landje de kunst dier „grootheid" tooh noodt leert, Omdat men 't allerliefst blijft suffen zoo tusschen koffie, kaas en koek, Met toffels, pijp en Engelseh hemdje in een te vreden, stillen hoek! Men heeft Louis in vroeger jaren als Voerman Henschel al gezien, De Koopman, Zwarte Grieto hemel, en nog zoo'n massa bovendien 1 MAar toon hij 't daar niet uit kon houden, waar. om komt er nou niet op aan, Toen liet men hem, op Hoop van Zegen, eoht-Hol- landsch op den schooier "gaan. 't Was mooie kunst, dat vonden allenhij schreeuwde, God-be waar-mefjjnl Maar toen ie vroeg om brood en boter, toen zei den ze: ,,Nou jaenfin", En gingen op hun geldzak zitten, gelijk ze 't steeds hebben gedaan Toen is ie met z'n ouwe botton dn Godsnaam naar den Oost gegaan. Daar zwerft ie nu z'n laatste jaren zoo op den schooier cv'ral rond, En leidt zoo min of meer verloopen vrijwel een leven als een hond, Z'n kunst gaat zoetjes aan verflauwen, hij krijgt een ouwen, moeden kop Ook zelfs een kunst'naar raakt na jaTen ten langen leste wel eens opl En met een minderwaardig troepje verdient ie zoo z'n laatste brood, En in dat minderwaardig troepje gaat nou Louis zoo langzaam dood, Z'n vijftigjarig jubileum viert ie nu als een arme vent Hij beeft in vijftig lange jaren geen weelde en geen rust gekend. En als Louis straks is gestorven? misschien bij ons hier in den Oost, Dan schrijven alle groote kranten een zeer ge zwollen doodentoost, Dau eert men hem als Hollandsch kunstenaar. hij krijgt een popje op z'n graf, En daarna is ons brave landje heel net fatsoen lek van hem af Het is in Holland geen gewoonte, dat men de groote mannen eert, Voor ze, verhongerd en vereenzaamd, in 't bui tenland zjjn gecrepeerd Omdat men daar zoo graag mag suffen zoo tus schen koffie, kaas en koek, Met toffels, pijp en Engelsoh hemdje in een te vreden. stillen hoek 1 Een succes voor de Neder- landsche kantwerkschool. Men eshrijft ons: Mocht de Koninklijke Nederlandeche Kantwerkschool voor hare inzending op de Brusselsche tentoonstelling reeds eene groote zilveren medaille verwerven, alsmede een eere-diploma, thane is haar eene onderschei ding te beurt gevallen, die zeker niet min der het bewijs levert hoezeer de Nederland- eche kantwerken de aandacht hebben ge trokken. Een tot de ingezonden voorwerpen behoo- rende kanten shawl, ter waarde van 600 francs, ie nl. door het tentoonstellingsoo- mité officiéél aangekocht. Het gaat bier niet om de waarde, welke het aangekochte voorwerp vertegenwoor digt, maar in het feit, dat een product van den arbeid van onze kantwerkschool aan de Javastraat te 's Gravenhage voor aankoop waardig is gekeurd, ligt een bewijs van groote waardeering van de nog in hare kin derschoenen staande Nederlandeche kant industrie. Voor hare hoogst bekwame en artistieke „oorspronkelijke" leiding komt aan de direc trice der Koninklijke Nederlandeche Kant werkschool, mevrouw L. W van der Meu- lenNulle, zeker een groot deel der eer van de jongste onderecheiding toe. Brussel sche tentoon stelling. Men meldt, dat aan de collectieve inzending van Nederlandschen Vrouwenarbeid op de Brusselsche tentoon stelling* door het nationaal bureau voor Vrouwenarbeid georganiseerd, de volgende ouderscheidingen zijn toegekend Eervolle vermeldingen mejuffrouwen G. vau Doorn, batikwerk; L. H. Wildt, weef werk; F. G. Kregenbroek, borduurwerk; „Teeselschade", poppen in nationaal cos- tuum mevrouw A. K. SteinbuchHek- ineyer, batikwerk en „Arbeid Adelt", Zeeuwsch costuum, borduur- en brandschil der werk, de laatstgenvereeniging tevens bi onzen medaillemevrouw H. van Oos terzeede Hartog, verfwerkmej. N. van der Waarden, borduurwerk; dames Eek- hart, cartonnage; mej. Neeltje Lettinga, kunstsnijwerk. Zilveren medaille: mejonkvr. I. barones se van Haersolte, boekbanden; mevr. M. E. Brijersde Graaff, batikwerk; Kon. Ned. Kantwerkschool, kant; „de Voorpost" maatschappij voor naaisters-linnengoed. Gouden medaillemej*. Anna Wij era, drijfwerk in goud, zilver en koper; Natio naal bureau voor Vrouwenarbeid, grafische vooretelling betreffende den arbeid der Nederl. vrouw. Van Maasdijk te Den Haag. fWegens den harden wind kou Clément van Maasdijk ook Zondag niet op Hanen- burg vliegen. Heden middag ten 5 ure bleek, dat de heer van Maasdijk niet meer hier te>r stede zal vliegen en dat hij reeds heden de stad heeft verlaten. Een Apeldoornsche vliegweek. In een Maandagmiddag gehouden bij eenkomst van belangstellenden is besloten te Apeldoorn een vliegweek te houden - Motorboot-race. Den llen September a.s. zal op den Rijn van Arn hem tot Krimpen aan de Lek een interna tionale wedstrijd worden gehouden voor raotorbooten. waarvan de eigenaars lid zijn eener bekende watersportvereeniging Sporttentoonsteliing. fZaterdagmiddag is deze tentoonstel ling in het Brongebouw te Haarlem ge opend door den heer B. Groene wegen, voor zitter van den Haarlemschen Kegelbond, in tegenwoordigheid van vele autoriteiten. We komen op de expositie zelf morgen nog terug. Een tramjubileum. Men meldt ons d.d. 22 Aug. Bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Geldersch-Overijselsche Stoomtram- maatschappij werd hedenmiddag met com missarissen, directeur en verschillende amb tenaren een feestrit gemaakt van Deventer naar Borculo. Locomotieven, rijtuigen, de verschillende langs de lijn gelegen stations en halten waren alle feestelijk versierd; overal werd gevlagd en heerschte buitengewone belangstelling. De kapel van het 4e regiment huzaren uit Deventer maakte in een open rijtuig den feestrit mede. In Lochem heeft hedenavond een offi- cieele maaltijd plaat6. Propaganda voor den 9- u r e n-d a g. Zondagmorgen om 11 uur stelde zich op de Westermarkt te Amster dam een groep wielrijders op (allen gemeen tewerklieden), die, behangen met reclame- biljetten, een tocht door de 6tad maakte. De wielrijders waren leden van de afdeeling Amsterdam van den Ned. Fede- rat'even Bond van gem.-werklieden, en op de reclame-biljetten werd om den 9-uren- dag gevraagd. De inbraak te Haarlem. Meu meldt ons uit Leiden Een nader onderzoek heeft het vermoeden bevestigd, dat de gouden en zilveren voor werpen, Zaterdag door de Leidsche politie in beslag genomen, inderdaad afkomstig zijn van den diefstal de vorige week gepleegd in do tijdelijk onbewoonde villa van me vrouw Rijnbende van. Hemert te Haarlem. De vier aangehouden mannen blijven hard nekkig ontkennen, dat zij zouden hebben ingebroken en de goederen ontvreemd. Ze houden vol den koffer met inhoud ia den omtrek van Haarlem te hebben gevonden. Het zijn echter slecht ter naam en faam bekende individuen, zoadat het vermoeden voor de hand ligt, dat men in hen ook de djeveu in handen heeft. Op hen werd ook nog een bedrag van on geveer 90 gevonden, verkregen door het verkoopen en beleenen van verschillende voorwerpen te Leiden en elders. Ook hadden ze nieuwe kleeren aan, die denkelijk na den diefstal zijn gekocht van het door verkoop' verkregen geld. Zondag is liet viertal naar Haarlem ge transporteerd. Onze Leidsche berichtgever schrijft nog: Er bestaat alle kans, dat het alhier aan gehouden viertal, ondanks hunne pertinent©

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 2