ST. 88. Eerste Blad. 9°" Jaargang Zaterdag 27 Augustus 1910. BUITENLAND. BINNEN LAN D." AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post - 1.50 Afzonderlijke nummers - 0.05. Dv.ro Cou-an verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utra.htichestraat 1. Intaraomm. Tclaphoonnumraar 06. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—6 regels f 0.56. Elke regel meer - O.IK Dienstaanbiedingen en aanvragen 95 cents bij voeruitbetalinf Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Bene oireulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter aJgear-eene kennis, dat? op Woensdag 31 Augustus a. s. de Secrestario der gemeente voor het pulbiliëk gesloten zal zijn, terwijl het bureau van den Burgerlijken Stand dien dag ge opend zall zijn van 'w middags 12 uur tot 's namkt. dags 1 uur, uitsluitend, tot liet doen van aangiften van geboorte on overlijden. Amersfoort, 26 Augustus 1010. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Burgemeester, CELOSSE, Wetli., 1°.-Burg. De Secretaris, J. G. STEXFERT KROESE. Politiek Overzicht De Porte en het patriarchaat. Tusschen de Porte en hef. oecumenische patriarchaat, lnet hoogste orgaan van de Grieksch-orthodoxe kerk in Turkije, gaat het hard tegen hard. Het patriarchaat heeft besloten een nationale vergadering bijeen te roepen om liaar kennis te doen nemen van de geschillen, die het heeft met de Porte, en daarin uitspraak te laten doen. De Porte heeft het bijeenkomen van die vergadering verboden, hetgeen intusschen het patriar chaat niet weerhoudt voort te gaan met het maken van toebereidselen voor de vergode-, ring, die naar zijne bedoeling den len Sep tember (oude stijl)" zal bijeenkomen. Beide partijen blijven dus op hun stuk staan; men schijnt 'het te willen laten aankomen op bui gen of 'breken, want ten slotte zal een van de twee toch de minste moeten zijn. Uit Konstantinopel wordt aan de Vossi- eche Ztg. over deze zaak geschreven, d'at het besluit van het patriarchaat om vertegen woordigers van de „Grieksche natie", d. i. van de Turksche burgers van Grieksche na tionaliteit, bijeen te roepen, genomen i6 in de opvatting, dat de nieuwe kerkdijk-poli tieke wetten de Grieksche kerk in Turkije in haar hart treffen. Van. dit 'besluit werd aan de Porte mededeeling gedaan in een vorm, die haai- bewoog de aanneming van het stuk te weigcreu. Het patriarchaat ont leent de bedoeling te 'hébben gehad om de Porte te grieven, maar het heeft tevens het besluit ge romen, de noodige maatregelen te nemen om de nationale vergadering van de onder Turkscli gezag levende Hellenen bijeen to doen komen. Daarmede heeft de strijd tu6schen de Porte eu het patriarchaat een scherpen vorm aangenomen, waarvan de ge volgen nog niet zijn te overzien. De Porte baseert zich. hierop, dat in de door haar erkende statuten van het patriar chaat over de bijeenroeping van eene natio nale 'vergadering niets voorkomt. Het pa triarchaat deelt deze opvatting niet, en heb 'heeft dan ook aan de Porte geen vergun ning gevraagd om de vergadering bijeen te roepen, maar slechts de aanstaande bijeen - roeping aangekondigd. Juist is het intus schen, dat dc statuten van liet patriarchaat eene nationale vergadering niet kennen. Zulk eene vergadering is tot dusver nog slechts twee malen bijeengekomen, en wel toen na d'e afkondiging van de hatti hu ma- joon, waarbij de geloofsvrijheid werd afge kondigd, nieuwe statuten voor het patriar chaat moesten worden opgesteld. Intusschen heeft de patriarch het recht, zoo dikwijle ge wichtige zaken dit eischen, eene buitenge wone algeineene vergadering bijeen te roe pen, bestaande uit. de synode, den leeken- raad, de" in de hoofdstad aanwezige Griek sche prelaten en eenige Grieksche notabelen. Nu zal de nationale vergadering eveneens be slaan uit de synode, den leekenraad, twaalf metropolieten én uit ieder van de diocesen een leek als vertegenwoordiger; zij zou dus in hare samenstelling niet veel verschillen, van eene buitengewone algemeene vergade ring. „Bij de ouduidelijklieid, die vele uit het oud-Turkije afkomstige bepaliugeu over de christelijke kerken kenmerkt, krijgt na tuurlijk iu den regel de sterkste gelijk. Dat was vroeger de Turksche regeering in de meeste gevallen niet. Th^ns echter is zij iliet wel, want zij vreest niet de inmenging van vreemde invloeden. Daarom zal in deze zaak het patriarchaat 't zwaar t-e ver ant woorder hebben tegenover het staatsgezag, dat het in de macht heeft iedere vergadering te verbieden of te verhinderen. De manier waarop hierbij wordt te werk gegaan, werkt afschrikkend genoeg, en men vraagt zich af wat het patriarchaat eigenlijk beoogt met zijne onverzettelijke houding, vooral om dat men iu Macedonië reeds is overgegaan tot de uitvoering van de nieuwe wettelijke bepalingen. Het staatsgezag stoort zich dus niet aan de protesten van het patriarchaat, en het zal zich ook aan de nationale verga dering niet storen, als die tot stand mocht komen Wanneer men denkt aan de verbroede ring, die in den zomer van 1908 (na de afkondiging van de grondwet) tusschen Grieken en Turken plaats had, en verder aan de bittere vijandschap, die bestaat tus schen de Grieken eenerzijds en de Bulga ren en Rumenen anderzijds, dan moet men zich er over verwonderen, dat de Grieken nu ook met de Turken over hoop gaan lig gen. Dit bevestigt opnieuw, dat de Grie ken een volk zijn, dat van de politiek heel weinig verstand heeft. Zij mogen indivi dueel uitmunten op elk gebied van verstan delijk en geestelijk leven, maar als natie maken zij in de politiek een jammerlijk ver toon.' DuiUchland. Koningsbergen, 2 6 A u g. In den feestdronk, dien de Keizer gisteren aan den maaltijd uitbracht, wees hij op de nauwe banden, die de trouwe koningsstad in de provincie Oost-Pruisen verbinden met het koninklijke huis. Hier verklaarde de groote keurvorst uit eigen recht zich tot souverem hertog in Pruisen; hier zette zijn zcon zich de koningskroon op het 'hoofd. De groote soldatenkeizer van de Fran&chen liet hier zijne meedoogenlooze hand voelen aan stad en land. Hier werd echter ook de gedachte aan de verheffing en bevrijding van het vaderland liet eerst omgezet in de daad. De lijd van verval en van verheffing is ondenk baar zonder Koningin Louise, van wie niet genoeg kan worden verklaard, dat zij in de algemeene instorting van het vaderland de eenige geweest is, die nooit aan de toe komst van het vaderland heeft getwijfeld. Koningin Louise leert ons, dat wij man nen, die alle oorlog&deugden beoefenen, steeds bereid moeten zijn om onze toerus ting tot den oorlog ongeschonden in stand te houden, met het oog op den reusachtiger vooruitgang van de naburige staten. Slechts op onze toerustingen berust onze vrede. Dc vrouwen moeten van Koningin Louise leuren, dat de hcofdtaak van de Duitsclie vrouw niet ligt op het gebied van vergade ringen c-n vereenigingen, maar in den stil len arbeid in huis eu gezin. Zij moeten het jonge geslacht opvoeden tot gehoorzaamheid en liet leeren, dat het er niet op aankomt te genieten op kosten van anderen, maar alleen het vaderland in het oog te hebben. „Als werktuig van den Heer mij be schouwende, zonder te letten op de meenin gen van den dag, ga ik mijn weg, die slechts aan de welvaart en de vreedzame ontwikke ling van het vaderland is gewijd, maar ik heb daarbij de medewerking 'noodig van een ieder in het land". De Keizer ledigde ten slotte zijn glas op Oost-Pruisen. Aan de sociaal-democraten is het achtste andaat in den rijksdag ten deel gevallen sedert het blok van Bülow is uiteengegaan. In het Saksische district Chemnizt is de cau- didaat van de sociaal-deinocrateu, de ge wezen predikant Göhre, gekozen met 14,167 stemmen tegen 4436 op een vrij zinnige en 4275 op een anti-semiet. De bij de algemeene verkiezingen gekozen anti-semiet Zimmerman, die sedert is over leden, was gekozen met 14.732 tegen 11,231 sociaal-democratische stemmen Frankrijk. Eene nota, die van het departement van oorlog is uitgegaan, houdt in, dat de toe stand van het Fransche leger, wat het ge weer betreft waarmee het gewapend is, niet bij andere legers achter staat. Het ministerie is overigens in staat, als daaraan behoefte mocht blijken, een nieuw wapen iu te voeren, dat alle vcordeelen van de nieuwste tech niek in zich vereenigt. Maar het zou eene uitgave van ongeveer een milliard eiscilien, liet leger met dit nieuwe wapen uit te rusten. In de zomervergadering van de algemeene raden, die nu gehouden, wordt, is door ver- scheidenen van deze colleges de weusch uit gedrukt tot opheffing van de graanrechten en tot het nemen van maatregelen tegen den tengevolge van het misgewas dreigenden n od. Met bijzonderen nadruk is iu de departementen Aisne en Cótcs du Nord deze eiseh gesteld. De algemeene raad van het Rhöne-depar- tement 'heeft de volgende op de algemeene politiek betrekking hebbende motie aange nomen „Overwegende, dat de vexklaringen van den minister-president over de alge meene politiek de regeering aan alle candi daten van de reactionaire partijen gelegen heid hebben gegeven zich daarop te beroe- j pen, zonder dat een desaveu is geschied, j protesteert de algemeene raad tegen eene politiek, die onder de dubbelzinnigheid van eene bedriegelijke geruststelling uitslui tend de belangen van <Ie tegenstanders der leeken-, democratische en sociale republiek in de hand werkt". Daarentegen 'hebben verscheidene mannen van aanzien ouder de republikeinen in hunne herkiezing als voorzitters van algemeene raden aanleiding genomen om hunne tevre denheid over den toestand en den loop der zaken uit te drukken. Met veel nadruk heeft de Fransche gezant te Bern, de senator graaf d'Aunay, in den algemeenen raad van de Nièvre de meeningen van den minister president verdedigd, waarbij hij deed uit komen, dat het begrip „pacificatie", zooals het door den heer Briand werd verstaan, niet kon en mocht beteekënen, „ontwapening tegenover den tegenstander". Ook de sena tor Sarrien, oud-minister-president, heeft zich in den algemeenen raad van Saóne-et- Loire zeer waardeerend uitgelaten over het ministeriecle programma. Vereenvoudiging van het bestuurs-apparaat werd door hem zeer noodig geoordeeld met het oog op de dringende noodzakelijkheid van besparingen. Engeland. lil eene te Berwick gehouden rede ver klaarde de minister van buitenlandsche za ken Sir Edward Grey, dat men wel is waai nog niet kon weten welk resultaat de con ferentie in de vetokwesiie van het hooger- huis zou hebben, maar dat aan beide zijden goede wil aanwezig is, zoodat men niet be hoefde te vreezen, dat de conferentie de zaak op de lange baan zal schuiven. Zij is in tegendeel juist hierom bijeengekomen, om dat aan beide zijden de overtuiging heerscht, dat de kwestie niet kan blijven in haar tegenwoordig stadium. Wanneer de confe rentie haar niet kan regelen, dan zal de c-trijd hervat worden. 14*118. Rome, 26 Aug. Hedeu hebben in het paleis van de Copsulta de minister van bui- tenlanasche zaken markies San Giuliauo en de N'ederlandsehe zaakgelastigde Schuller de ratificatiën van het Italiaansch-Neder- landsche arbitrageverdrag uitgewisseld. Spanja» Over de nota, die kardinaal-staatssecre taris Merry del Val heeft doen toekomen aan den Spaanschen zaakgelastigde Gonza lez, wordt aan de Temps uit San Sebastian benclit, dat zij eerst over eenige dagen in hooiden van de Spaanse lie regeering zal ko men De zaakgelastigde heeft geen uittrek sel van de nota gezondenhet uitvoerige exposé, dat de nota bevat en de veelvuldige kwestiën, die er in worden behandeld, loe- nen zich daartoe niet. Dit is de eerste con crete nota, die sedert- het begin van de on derhandelingen door het Vaticaau is over handigd. Dc clericale bladen verklaren eenstemmig, dat de vergaderingen in de open lucht, die morgen in Catalonië zuillen plaats hebben, geen carlistiech karakter dragen, maar zui ver katholieke betoogingen tegen de kerk vervolging. zijn. Om botsingen te vermij den, zullen de radicalen hunne op denzelf- deu dag belegde vergaderingen in gesloten lokalen houden. Van Canalejas wordt gezegd, dat hij vast besloten is de hooge paleisambten aan be slist liberale personen op te dragen, ter ver vanging van de tegenwoordige clericale ti tularissen. Rusland. Het Czarenpaar zal met -zijne kinderen den 27en Augustus de reis naar Darmstadt aanvaarden. Maandag 29 Augustus, om 5 uur 's namiddags, komt de Russische hof- trein te Friedberg aan. De geheele weg, dien de hoftrein neemt, wordt door politie, gendarmerie en verder personeel van den eiligheidsdienst bewaakt. De chef van de kanselarij van het hof- ministerie is reeds den 21en op reis gegaan om professoren uit Parijs en Berlijn naar Darmstadt te brengen. Het Czarenpaar zal in November (oude stijl) uit het buitenland direct naar Zarskoje Selo terugkeei'en. Montenegro. l)e uitroeping van Montenegro tot een koninkrijk zal op Zondag 28 Augustus plaats hebben. De gezanten van Duitsohland, Oostenrijk, Frankrijk, Engeland en Griekenland hebben verloden Donderdag in eene plechtige au diëntie aan den vorst dc brieven van geluk- wensching van hunne regeeringen overhan digd. Koning Ferdinand van Bulgarije heeft vóór zijn vertrek den vorst een gouden met juweelen bezet Christusbeeld en de vorstin een kleinood van saffieren met brill anten ge schonken. Uit Woenen wordt aan de Vossische Ztg. bericht, dat men daar de verschillende pha ses van de jubileumfeesten in Oettinje wel willend volgt. Uit de bewoordingen van den dronk, dien vorst Nicolaas heeft uitgebracht op Koning Ferdinand van Bulgarije, wordt afgeleid, dat de bedoeling is dc nationale belangen van de Serven in Macedonië te be hartigen door zioh vreedzaam te verstaan met de Bulgaren. Eene politieke toenade ring tusschen Montenegro en Bulgarije is niet in strijd met- de Oostenrijksch-Hougaar- I sche belangen op den Balkan. Vorst Nico- I laas heeft klaarblijkelijk ook de bedoeling j werkzaam te zijn ten gunste der goede ver- j standhouding tusschen de Serven en de Albaneezen, in tegenstelling tot de politiek j van Belgrado, die zich tot dusver in al hare handelingen vijandig gedi'oeg tegenover de Albaneezen. Griekenland Kroonprins Constantijn is eergister na middag met een extra-trein van Patras te Athene aangekomen. Eene officieel© ont vangst was achterwege gebleven. Aan het station waren aanwezig Koning George, prins Andreas, de minister-president Dra- goemis en een vijftigtal officieren van leger en vloot. Uit het weinig talrijke publiek stegen slechts enkele hoerakreten op. Venizelos heeft in een telegram uit Lu- zern aan de kiezers zijn dank uitgedrukt voor zijne verkiezing tot lid van de natio nale vergadering. Hij verklaarde, dat hij zich gelukkig zou rekenen, wanneer de om standigheden hem zouden toelaten zijn ambt in Kreta prijs te geven, om de opdracht van de kiezers aau te nemen en terstond met kracht deel te nemen aan den strijd' voor de hervorming van het Grieksche staatsge bouw. Hij is nu via München en Weeneu op de terugreis, maar zal zich eerst naar Kreta begeven, om zijne betrekkingen tot het eiland te regelen. De Kretensische staatsman Michelidakis heeft een telegram gezonden, waarin hij on der dankbetuiging voor zijne verkiezing ver klaart, dat naar zijne meening de plaats van de Kretensische politiekers eerder in Kreta dan in Griekenland i6. Voor bet eerst zal in de nationale verga dering eene socialistische partij verschijnen, die omstreeks 20 leden zaJl tellen. De leider van deze partij, Platon Drakoelis, is twee maal gekozen, in Attika en in Kephalonia. Athene. 2 6 A u g. De einduitslag van de verkiezingen in Attika is aldusGeko zen 24 candidaten van de volkspartij, waar onder Veniselos, 16 Rhallysten en Theoto- kisten en 4 Kretensisc'he candidaten. Onder de gekozenen 2ijn de oud-minister9 Levidis en Skouzis. In de nationale vergadering zijn, volgens eene globale rangschikking, gekozen 185 Rhallisten en Theoto'kisten, 40 Mauromicha- listen en 135 onafhankelijken. Allerlei. Ter gelegenheid van het huwelijk van barones Vaughan, de morganatische echt- genoote van wijlen koning Leopold van Bel gië wordt uit Parijs getelegrafeerd, dat zij in haar huwelijkscontract staat met een bruidsgift van 30 millioen francs. Brussel, 26 Aug. Het Journal de Bruxelles deelt mede, dat de Moniteur mor gen een koninklijk besluit zal bevatten, waar bij liet sanitaire toezicht op reizigers, die per spoor uit Rusland komen, wordt her steld. Russische reizigers zullen in de hotels, waar zij hun intrek nemen, gedurende vijf dagen onder toezicht blijven. Het Journal voegt hieraan toe, dat de noodige maatrege len zijn genomen om te beletten,dat de ziekte uit Italië naar België komt. R o m e 2 6 A u g. In de laatste 24 uren werden in de met cholera besmette provin ciën 29 nieuwe gevallen en 14 sterfgevallen aangegeven, waaronder 7 van vroeger aan getasten. Tweede telegram. Eene offi- cieuse nota houdt in, dat met uitzondering van de plaatsen vitn Apulië, in de officieele bulletins genoemd, liet geheel overige Ita lië vrij van cholera i6. Bakarest, 2 6 A u g. In eene offi- cieuse nota wordt uitdrukkelijk tegengespro ken, dat de cholera in Moldavië zou hcer- schen De sneeuwstormen schijnen inderdaad in den toestand in Weet-Montana eu Noord- Idaho verbetering te hebben gébracht. Men hóópt thans dat liet ergste voorbij -is en d'at het de eerstvolgende dagen zal gelukken, de woud'brandien tot staan te brengen. In Cali- foraië daarentegen bestaat nog geien kans de uitbreiding van den brand iu d'e woudaon© tegen te gaan. Men schat voorioopig de schade in de noord'weslelijke staten op ongeveer 20 mil lioen dollar. De opperhoutvester te Wallace, Weigle, gaf tennis d'at alleen in Goeur d'Alène 114 zijner beambten bij de branden zijn omge komen en dat nog 74 worden vermist. De sneeuwstorm, die het Coeur d'Alène district gedeeltelijk redde, woedde over een gebied van 100 Engelse he vierkante mijlen. Dc Staatscourant van Zaterdag 27 Augustus, bevat o. a. de volgende Kon. besluiten benoemd tot notaris te Heei*enveen L. Op- pedijk, notaris te Oldeboorn, zullende de standplaats te Oldeboorn niet worden ver vuld op verzoek eervol ontslagen de vrouwe lijke post- en telegraafcommies 4e klasse C. W. van Veen; op verzoek eervol ontslagen de post- en telegraafcommies 3e klasse J. Scholten. Ter eere van het bezoek, dat H. M. de Koningin-Moeder met haar gasten, Prins eD Prinses Alexander van Teek, Donder dag aan H. M. de Koningin brachten, werd in de open manége van het Kon. Park door het Kon. staldepartement een concours hip- pique gehouden, dat blijkbaar zeer in den smaak der hooge bezoekers viel. Onder com mando van den d.d. stalmeester, jhr. De Beaufort, werden de twee-, vier- en zes spannen, benevens de rijpaarden voorgere den die in stap en draf de toeschouwers pas seerden. De in gala uitgedoschte stoet vormde een schitterend schouwspel. Na afloop ontving jhr. De Beaufort den dank der Kon. familie, met betuigingen, van groote tevredenheid. (Tel.) H. M. d e K o n i n g i n-M o e d e v op de Loosdrechtsc li e plassen. Gisterenmiddag na dé lunch 'begaf H. M. de Koningin - Moeder zich met Haar gasten, den prins eni de prinses van Teek, vergezeld van Haar gevolg, freule Van Ittersum, freule Van der Poll en jhr. 8chinimelpenninokper automobiel naar Zuijlen, teneinde een boot tocht te maken op do Vecht en de Locfi- dreebtsche plassen. In Zuijlen verlieten de hooge bezoekers de auto en begaven zich op de gereedliggende motorboot „Electra". Daar kwamen aan boord de bekende booten- ver'hiuurder uit Loosdrecht, die heer R. Vlug, met zijn zoon. Deze leidden de boot de Vecht langs door de Meindersche sluis, al waar het vaartuig geschut werd. Nadat men eenigen tijd op de plassen had rondgevaren, werd koers gezet naar „Muijëveld", alwaar H. M. met Haar gasten en gevolg eenige oude huisjes bezichtigde. Vandaar zette de boot koers naar Oud-Locsdrecht. Nabij d© werf van den heer Vlug was een steiger ge bouwd, welke met een looper belegd was. Toen de Hooge bezoekers daar tegen zes uur aankwamen, was er een groote menigte op do been. Er lagen talrijke gepavoiaeerde jach ten, wherries en andere vaartuigen, hetgeen een vroolijken aanblik opleverde. De landing ging niet heel gemakkelijk, doch gelukt© spoedig, toen een aantal rappe handen d© boot tot .vlak voor den steiger trok. De burgemeester der gemeente Loosdrecht verwelkomde de Hooge bezoekers en werd door H. M. de Koningin-Moeder toegespro ken. H. M. bedankte den heer Ving voor zijn geleide en sprak Haar hooge tevreden- beid uit over den tocht. De 17-jarige doch ter van tien heer Vlug bood H. M. een bouquet aan, waarvoor H. M. vriendelijk dank zeide. De saam gestroomde menigte toonde zich zeer geestdriftig. Hierna stap ten de Hooge bezoekers in de gereedstaande automobiel en vertrokken weer. Bij de open bare school werd stilgehouden, daar ston den. d'e schoolkinderendie de Vorstelijke personen toezongen. Deze week namen als gasten, deel aan het diner van Hare Majesteit de Ko ningin-Moeder, verschillende ingezetenen der provincie Utrecht met hunne dames, alsmede jonkheer de Sturler, gezant te Athene en mevrouw; baron Röell, kamer- lieer i. b. d. en baron van Oldenneel, com mandant der Rijschool en baronesse van Oldenneel. Het bezoek van het Bel gische Koningspaar. Naar de N. R. Ct. uit goede bron verneemt, zal, bij gelegenheid van het bezoek van het Belgi sche Kon. paar, op den Dam een groot© militaire taptoe plaats hebben, waaraan de muziekkorpsen van verschillende regimen ten zullen deelnemen. De burgemeester van den Haag. Volgens de jongste berichten om trent den gezondheidstoestand van de>n bur gemeester der residentie Baron Sweerts brengt hij nog slapenlooze nachten door en is hij voornemens tegen September zijn te genwoordige verblijfplaats au Zwitserland met een in deu omtrek van Geneve te ver-' wisselen. Haagsche gemeentebe- grooting De begrooting der gemeente 's Gravenhage voor 1911 is zoo opgemaakt, dat geen belastingwerhooging noodig is. De nieuwe inkorttstenbelasting op een totaal bedrag van f 2,150,000 geraamd, za.1 gehe ven worden naar verhouding van 3b pCt-. van den vroegeren hoofdelijken omdlag. „De Zeven Provinciën". Naar we vernemen, zal Hr. Ms. „De Zeven Provinciën", onder commando van den ka pitein tor zoo F. Bauduin, ter gelegenheid van de opening van bet Zuid-Afrikaansche Unie-Parlement, in November een bezoek brengen aan Kaapstad. (N. Ot.) De heer S. J. Krijt, directeur van, tevens leeraar aan de Visscherijschool (voormalige Zeevaartschool) te Schevenin- gen, heeft tegen het laatst van dit jaar zijn ontslag aangevraagd. Van de elf geëxamineerde candidaten voor adspirant-verificateur der invoerrechten en accijnzen zijn geslaagd G. J. A. Brons- dijk te Rotterdam, S. Hoekstra te Spanke ren, J. H. van Mamei-en te Arnhem, L. M. Maree te Zevenaar, A. Th. v. d. Ven te Rozendaal, A. C. v. d. Wouden te Lek- kerkerk. Van de 22 geëxamineerde candidaten voor surnumerair bij de directe belastingen G. J. Beyerlé te Amsterdam, G. F. Crone te Rot terdam, W. J. de Lange te Groningen, J. H. Neppen te Emmen, A. P. J. Prakken te

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1