Bf°. 93. Tweede Blad. O*1* Jaargang. BINNENLAND. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.0©. Idem franco per post- 1.90. Afzonder; Qlre nummers- 0.05. Deze Courant versohijnt d^elyks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentidnmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regela f 0.50, Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 35 cents bfl Vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeeliae bepalingen UA het herhaald adverteeren in dit Btad, by abonnement. Eo»" circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvra^ toegezonden. Onderscheidingen. De Staatscourant van Woensdag 31 Aug. bevat o.a. de volgende Kon. beslui ten zijn benoemd: tot ridder in de orde van den Nederland se hen Leeuw jhr. mr. Beelaerte van Blokland, Harer Majesteit6 Gezant te Peking D. baron van Asbeck, gezantschap6raad aan Harer Majesteits gezantschap té Pa- rijs is bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau: L. J. A. van de Polder, tolk met den persoonlijken titel van geaantscliapsraad te Tokio zijn benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nas sau H. G Brinckman, consul te Danzig; P. A. Mann, vice-consul te Lubeck; W. H. G. Percival, consul te St John (Antigua) F. Stork, consul te Rangoon; F. A. Ekman, vice-consul te Wisby A. R A. Koch, consul te Reval G. barou de La&tio de Vigouroux, vice- consul tNaxoe; iR. Meloni, consul te Cagliari; E. Barreda, consul te Oallao; C L. Fleischmann, consul te Guatemala; H. E. Jongewaard de Boer, consul te Bue nos-Ayr es; A. O. Jurgens, vice-consul te Kroonstadt; E. O David, kanselier aan het consu laat-generaal te Bukarest; J. van Duiken, commissionnair in han delsartikelen te Londen; M. C. A. Meischke, voorzitter der Ne- derlandsche Vereeniging te Johannesburg; mr. Joh. J. Belinfante, advocaat en pro cureur. directeur van liet Nederl. Corres pondentiebureau tot ridder in de Orde van den Nederl and - schen Leeuw: mr. A. J. L. Nijpels, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, to 's Gra- venihage mr. C. Krabbe, raadsheer in den Hoogen Raad' der Nederlanden,, te 's Gravenhage mr. B. C. J. Loder, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's Gra venhage mi-. J. Ph. Oastendijk, procureur-gene raal bij het gerechtshof te Arnhem mr. L. H. Kuhn jr., advocaat en pro cureur te Amsterdam mr. J. A. F. Coebergh, notaris te Leaden; J. Knottenbelt, secretaris van de Alge- meene Synode der Nederlandsch-Hervorm- de Kerk, te 's Gravenhage; A. P. W. Hopmans, vicaris-generaal van het bisdom Breda, te Breda; J. J. van Thiel, bisschop van Haarlem voor de Oud-Bisschoppelijke Cleresie, te Haarlem; tot officier in de orde van Oranje-Nas- sau: mr. S. M. S. de Ranitz, notaris te Win- sum mr. V. Th. J. M. Tilman, lid van het college van regenten over de gevangenissen te 's Hertogenbosch imr. J G. Schölvinck, secretaris van de vereeniging „Liefdewerk voor kinderbe scherming", te Amsterdam; mr L. J. M. Basquin, inspecteur van het Rijkstucht- en opvoedingswezen bij het departement van justitie te 's Gravenhage t^t ridder in de orde van Oranje-Nassau dr. J, A. Bruins, predikant bij de Ne- derduitsch-Hervormde gemeente te Idaard; P. J. W. Klaarhamer, predikant bij de Gereformeerde Kerk te Utrecht; J. Richard, -predikant bij de Waalsche Hervorm 'e gemeente te Amsterdam G. H. Bleeker, eere-voorzitter van de hoofdcommissie voor het Noordelijk Evan gelisch Zendingsfeeat, emeritus predikant bij de Nederlandsch-Hervormde kerk, wo nende te Kampen^ N. W. L. Baekers, pastoor te Schijndel W. M. Kluytmans, kapelaan te Eind hoven J. O. Duburg, directeur van het Rijks opvoedingsgesticht voor jongens „Veld zicht'te Avereest mr .A. de Graaf, inspecteur van den Cen tra?1 Bond van Christelijk Philanthropi- sche inrichtingen, te Utrecht; C. J. Hillen, directeur van het gesticht „Maison de la Miséricorde" en van het St. Vincentiushuis, te Maastricht; mr. G. Kirberger, president van het hoofdbestuur der Vereeniging tot steun van verwaarloosden en gevallenen te Amster dam j bevorderd tot commiandeur in do orde van den Nederlandschen Leeuw mr. A P. L. Nelissen, oud-minister van justitie zij.i benoemd: tot ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw: A. M. J. E. A. baron van Lanvsweerde; jhr. P. M. G. von Fisenaie en dr. II. Frans een, leden van de Eerste Kamer der Staten- Generaal A. H. A Artsen mr. W. Dolk, leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal dr. M. A. Brants, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, burgemeester der gemeente Schiedam mr. S. de Vries Czn., oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, wet houder der gemeente Amsterdam mr. I. H. A. M. Essink, lid van Gedepu teerde Staten van Overijssel; jhr. mr. L A S. J. de Millv van Hei den Iteinesteiu, lid van Gedeputeerde Sta ten van Drenthe; jhr. mr. H. SmissaerL, te 's Gravenhage; dr. K. F. Wenckebach, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen dr. A. Pit, directeur van het Neder- landsch Museum, te Amsterdam; tot officier in de orde van Oranje-Nassau It. F. C. de Bruyn, burgemeester der ge meente Gorincliem M. G. J. Kempei-6, burgemeester der ge meente Harderwijk; dr. J. M. Dutilh, voorzitter van de ge zondheidscommissie te Rotterdam; jhr. mr. L. van den Berch van Heemste de, voorzitter van de algem;ene armenver- gadering te 's Gravenhage L. J. "A. H. Schrijnen, rector van het Roomsch-Katholiek gymnasium te Rolduc dr. J. J. Ie Roy, directeur der gemeente lijke hoogere burgerschool -te Deventer; G. Roodenburch, schoolopziener in het district Haarlem W. Steelink, kunstschilder te 's Graven hage L. Eygenraam, oud-journali6t te Amster dam tot ridder in de orde van Oranje-Nassau; B. A. Middelkoop, lid der Provinciale Staten, varr Noordbrabant, t© Capelle; A. Hollestelle, lid der Provinciale Sta len van Zeeland, te Tholen P. A. Baart, burgemeester en secretaris der gemeente Graauw en Langendam M. T. Marringa, burgemeester der ge meente Stedum H. J. Buschhammer, wethouder der ge meente Zevenaar D. Hoogenboom, wethouder der gemeente Oud-Beijerland H. J. Ligt, lid van den gemeenteraad te Utrecht; J. Herselman, secretaris en ontvanger van de gemeente Dinteloord Ch. Verdaasdonk, secretaris der gemeen te Teteringen H. J. Hoogeboom, secretaris der gemeen te Kollumerland en Nieuw-Kruisland T. P. Leineer, oud-ambtenaar van deu burgerlijken stand te Maastricht; dr. M. H. J. Ruland, geneeskundig© te Maastricht; C. Gulden6teoden Egeling, apotheker te Zeist mej. M. A. Adriani, directrice van de in richting voor ooglijders te 's Gravenhage dr. N. P. Kapteyn, oud-leeraar aan de 1st© hoogere burgerschool met 3-jarigen cursus te Amsterdam J. G. van Rijt, directeur van de patro- naatstcekenschool te Leeuwarden; E. Luitsz, directeur der school voor wis- en zeevaartkunde te Harlingen; A. D. F. van der Wart, directeur der ambachtsschool te Goes J. A. C. Wijnoldy, schoolopziener in het arrondissement Meppel te F reder iks oord O. J. W. Korff, hoofd der openbare la gere school te Mierlo G. C. Bunk, hoofd ec.'.er openbare lagere school te Rotterdam; S. van Kampen, hoofd eener bijzondere lagere school te Vlaardingem mej. E. A. van der Lugt, hoofd dei- li: ,>msch-Katholieke lagere school in het gesticht ,,de Voorzienigheid" te Amster dam C-vriel Buvsse, letterkundige te 's Gra venhage Jac Hartig, musicoloog te Amsterdam; Joh. Schoonderbeek, toonkunstenaar te Naarden tot ridder in de ordo van den Nederland se lien Leeuw de kapitein ter zee W. T. de Booy de kapitein ter zee G. L. Goedhart; de gepensioneerde kapitein ter zee G. C. 1). baron van Hardenbroek van Ammers- tol zijn bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nassau de kapitein ter zee J. A. M. Bron; de kapitein-luitenant ter z e J. J Ram- bontiet zijn benoemd: tot officier in de orde van Oranje-Nassau; de gepensionneerde kapitein ter zee J. W. Termijtelen de kapitein-luitenant ter zee R. J. Oas tendijk tot ridder in de orde van Oranje-Nassau de luitenant ter zee der lste klasse A. J. Breda Kleynenberg de luitenant ter zee der lste klasse R. van Leent de luitenant ter zee drr lste klasse R. II. van Meerlunt; de kapitein der mariniers J. A. H. L. baron Mclvill van Carnbée; de officier van gezondheid der l6te klas se J. Vorstman; do officier van administratie der l6te klasse L. J. Mouton; tot ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw H. C. Couwenberg, directeur der registra tie en domeinen te Arnhem Ph. Top, directeur der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen te Maas tricht dr. J. Ccert, lid van den Pensioenraad voor burgerlijke ambtenaren en van den Militairen Pensioenraad tot. qfiicicr in de orde van Oranjé-Nassau J. P. Mikmak, inspecteur der registratie en domeinen te Amsterdam P. Dubois, inspecteur der directe belas tingen te Amsterdam, 7de kantoor; J Eekhof, ingenieur-verificateur van het kadaster te Dordrecht; H. JLamoraal Wichers, ontvanger der directe belastingen te Amsterdam, 4e kan toor D. 1). Boer, referendaris bij het. Departe ment van Financiën; tot lidder in de orde van Oranje-Nassau; C. W. Andreae, bewaarder van de hypo theken, 'liet kadaster en de scheepsbewijzen t e H eeren veen J. F. Lensiuk, landmeter van het ka daster to Arnhem B. C. Charbou, ontvanger der directe be lastingen te Utrecht; H. N. baron Schimmelpenninek van der Oye, rentmeester van bet Kroondomein in het rentambt Amersfoort, te Amersfoort; J. van den Bold, hoofdcommies bij het Departement van Financiën; tot ridder in de orde van den Nederlaud- 6cheu Leeuw- de majoor jhr. L. M. A. von Schmid, van den generalen staf, toegevoegd aan den chef van dien staf de generaal-majoor H. C. A. Neeteson, commandant der lste divisie; de kolonel H. Oolgaardt, commandant- van het 4de regiment veld-artillerie de luitenant-kolonel J. Z. Stuten, vau den staf der genie; zijn bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nassau de luitenant-kolonels M. W. do Vries van den staf der infanterie, toegevoegd aan den inspecteur van het wapen, en W. F. Pop, van het 3de regiment veld artillerie; zijn benoemd tot offocier in de orde van Oranje-Nassau de luitenant-kolonel A. G. M. J. baron van Oldenneel, van het wapen der cavale- rie, directeur van de rij- en hoefsmid- school de luitenant-kolonel-intendant- W. A. IT. Doorman, directeur der centrale magazij nen van militaire kleeding en uitrusting de reserve-kolonel J. Klasing, comman dant in het XXVIIIste landweerdistrict; de hoogleeraar C. Poenseu, leeraar bij de Hoogere Krijgsschool tot ridder in de orde van Oranje-Nassau de kapitens M. D. A. Forbes Wels en T. F. J. Muller Massis, beiden van den gene ralen staf, 'onderscheidenlijk adjunct-chlef van den staf van het hoofdkwartier van het veldleger en leeraar bij de Hoogere Krijgs school de kapiteins K. G U'bbens, P. A. A. 01 ree en P. J. A. Vin tg es, onderscheiden lijk van den staf der infanterie, werkzaam bij het Departement van Oorlog, adjudant van het 2de regiment infanterie en van het 11 do regiment infanterie: de ritmeester C. Sandt van Nooten, van het 3d© regiment huzaren de kapiteins G. T. van Dam en W. C. baron Röell, onderscheidenlijk van den staf der artillerie, werkzaam bij de werk plaatsen voor draagbare wapenen en van hel lste regiment vesting-artillerie de kapitein J. J. Schuil, van den staf der genie de kapitein-kwartiermeester A. van den Basch, toegevoegd aan den hoofdintendant de officier van gezondheid der lste klas se, J W. Deknatel, van het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht do reserve-kapitein J. A. G. van der Steur, van de infanterie der landweer in het XXIste landweerdistrict; tot ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw G. J. C. A Pop. te 's Gravenhage, di recteur-generaal der posterijen en telegra phic; A. E. Kempees, c. i. te Leeuwarden, '.oofd-ingrnieur-direcleur van den Rijks wat-:i staat der 2de klasse; mr. J. B. Peyrot, te 's Gravenhage, 'id van dei Raad van Toezicht op de Spoor wegdiensten J. ten Cate, to 's Hertogenbosch, inspec teur der posterijen en telegraphie Th. H do Meester, te Middelburg, direc teur van da Stoomvaartmaatschappij „Zee land" tot officier in de orde van Oranje-Nassau G. Rink, te Utrecht, inspecteur in al- f mieenen dienst bij de Maatschappij tot xploitatie van Staatsspoorwegen i F. J. Mattijsen, te Amsterdam, chef van tracti van de Hollandsche IJzeren Spoor weg-Maatschappij tot ridder in dé orde van Oranje-Nassau: K. Kaaskooper, te Oosthuizen, dijkgraaf van den polder de Zeevang, hoogheemraad van de Uitwaterende sluizen in Kennemer- land en Westfriesland, lid van de Provin ciale Staten van Noord-Hollandr burge meester van Oosthuizen G. A. van Hattem, te Sliedrecht, aan nemer van publieke werken j D. Fockema, te Arnjhem, hoofdconsul van den Algem. Nederl. Wielrijdersbond, Toeristenbond voor Nederland j J. A. de Zwaan, te Utrecht, inspecteur der magazijnen en depots van den cen- tralen dienst der Maatschappij tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen J. H. Schuwer, te Zwolle, onder-afdee- j linige&he f bij de Maatschappij tot Exploi- tatie van Staatsspoorwegen L. Halberstadt, te Amsterdam, tarief-in- specteui bij de Hollandsche IJzeren Spoor we^ Maatschappij S. J. J. H. van Embden, c. i. te 's Gra venhage, ingenieur der telegraphie in al- gemeenen dienst; L. M. vaa Hengelaar, te 's Gravenhage, commies der telegraphie lste klasse; tot ridder in de orde van den Nederland se!.Leeuw: J. Blom, voorzitter vaai het Genootschap ter bevordering van den landbouw iu Dren- the, te Meppel A. Roelvink, beheerend vennoot der Twenteche Bankvereeniging, lid van de Ka mer van Koophandel en fabrieken, te Am sterdam F. G. Waller, directeur der Nederland- sche Gist- en Spiritusfabriek, te Delft; tot officier in de orde van Oranje-Nas sau G. A. M. Groeneweldt, rentmeester der domein en, te Bred a Joh. de Breuk, algemeen secr.-penningm. van de Algem. Vereen, voor bloembollen cultuur, te Haarlem J. vaD Scheers, voorzitter der commis si tot het afnemen van de examens ter ver krijging van een diploma als stuurman aan obc-d van koopvaardijschepen, te 's Gra venhage D. Boeet Gips? hoofd der firma C. Gips en Zn., scheepsbouwmeesters en machhnefa- brikanten, te Dordrecht; monseigneur G. W. Konings, geestelijk adviseur van den Nederlandsch Roomsch- Katholieken Volksbond, te Amsterdam (bij bevordering) tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau A Heidema, voorzitter van de sub commissie A der algemeene keuringscom missie voor de paardenfokkerijte Gronin gen; I. G. J. Kakebeeke, Rijbslandlbouwleer- aar, to Goes Ph. J. van Dixhoorn, voorzitter van de afdecling Axel der Maatschappij tot bevor* dering van landbouw en veeteelt in Zeeland, to Axel J. Hartewelt Azn., eigenaar der brande rij en distilleerderij lste klasse, genaamd ,Tde Fransch9 Kroon," firma Hartevelt en Zoon, lid der Kamer van Koophandel en fabrieken, te Leiden G. J Jannink, lid der firma Arntzenius en Jannink Co., textiel- en nettenindus- trie t=J Goor; J. W. A. Beyne6, oudste lid der firma Koninklijke Fabriek van rijtuigen en spoor wagens J. J. Beynes, te Haarlem; H. J. M. Witlox, lid der firma van Ier- sel, Witlox Co., lederfabriikanten, te Waalwijk; G. Reygers, algemeen' secretaris der Ne derlandsch Banketbakkertevereeniganig, te Amsterdam C. Gips jr. industrieel, lid der Kamer van Koophandel en fabrieken te Dordrecht, wo nend e ta 's Gravenhage H. W. Creutzberg, predikant bij de Ne derlandsch-Hervormde gemeente te IJmui- den (gera. Velsen); is bevorderd tot commandeur in de orde van den Ned. Leeuw J. T Cremer, oud-minister van koloniën, president van de Nederlandsche Handels maatschappij zijn benoemd tot ridder in de orde van den Nederl. Leeuw: mr. H. Radder, Oost-Indisch rechterlijk hoofdambtenaar met verlof, laatstelijk raadsheer in het Hooggerechtshofvan Ne- derlandsch-Indië mr. A. Brouwer, advocaat-geeraal bij bet Hooggerechtshof van Nederlandsch-Indië mr. dr. M. S. Koster, directeur van on derwijs, '©eredienst en nijverheid in Neder- landsch-Iuddë C. van de Velde, resident van Palem- bang AV. J. Rahder, resident der Oostkust van Sumatra L. Kreischer,-resident van Pasoeroean L. J Lambach, hoofdagent te Batavia van de Koninklijke Paketvaart maatschap pij mr. II. 's Jacob, chef van do firma Reynst en Vin ju, voorzitter van de Kamer van koophandel te Batavia; Ph. Th. L. Grinwis Plaat, gepension- neerd hoofdingenieur der lste klasse "bij den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken in Nederlandsch-Indië; G. C. E. van Daalen, luitenant-generaal, commandant van het leger en chef van bet departement van oorlog in Ned'erlandsoh- Indië dr. H. Groothoff, gepensionneerd kolonel van den militairen geneeskundigen dienst in Nederlandsch-Indiëgewezen souschef bij het hoofdbureau van dien dienst; tot broeder in de orde van den Neder- 1 andschen Leeuw: Mas Kardjo, dokter djawa te Soengeiliat (Banka) Oscar Eli as, dokter djawa te Muntok (Banka) J. Ch. Sibbald, tijdelijk ©erste-klerk op het bureau van den eerstaanwezend water staatsambtenaar in de residentie Batavia; tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau H. J. Hoogeveen, oud-voorzitter der com missie van voorlichting, bedoeld in art. 17 der ordonnantie op de inkomstenbelasting in Nederlandsch-Indië ziin bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nasaau A. H. Rusman, secretaris van het gouver nement van Nederlandsch-Indië Ch. F. dë Rochemont, luitenant-kolonel der genie, chef van de exploitatie van de Atjeh-tram, met verlof in Nederland zijn benoemd tot officier in de orde van Oranje- Nassau E. A. E. Kalshoven, secretaris van het departement van onderwijs, eeredienst en nijverheid te Batavia; J. Polak, tijdelijk administrateur bij heb departement van binoienlandsch bestuur te Batavia F. P. Sollewijn Gelpke, inspecteur vo"or de landelijke inkomsten en verplichte dien eten in~ Nederlandsch-Indië, met verlof in Nederland B. ten Bruggencate, tijdelijk inspecteur van de "belastingen bij het departement van financiën te Batavia; Th. Hillen, gewezen chef der exploitatie van de Serajoedal-Stoomtrammaatschappij P. A. van dë Stadt, generaal-agent te Tandjong Pandan van de Billitom-maat- schappij voor Singapore en China, oud ambtenaar voor Chineesche zaken; E. A. van Arcken, ingenieur der lste klasse bij den waterstaat en 's lands burger lijke openbare werken in Nederlandsch- Indië Assoelthan Ibnoessoelthan Almahfoedl Bi- fadlillahil Malikil Wahab Siradjoelmoelki Wahoewa Patra Mohammad Oesman Sjah, sultan van Batjan (residentie Ternate) Jng Di Pertoean Hadji Mohammad Sjah, radja van Koealoe en Leidong (residentie Oostkust van Sumatra) E. G. Th. Maier, assistent-resident van Deli (residentie Oostkust van Sumatra) H. J. Wale6on, Oost-Indisch ambtenaar met verlof, laatstelijk voorzitter van den ge meenteraad en assistent-resident voor de po litie te Soerabaja; mr. Ch. Ph. du Oloux, officier van justi tie bij den raad vau justitie te Soerabaja; W. G. van Wet turn, waarnemend inspec teur van de opiumregie in Nederlandsch- Indië dr. F. Wijdenes Spaans, oudstaanwezend stadsgeneesheer te Soerabaja; dr. W. A. P. Schüffner, geneesheer bij de Senem'bah-Maatschappij te Tandjon-Mo- rawa (Serdang) G. L. van Lanschot Hubrecht, inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en .ac cijnzen, gedetacheerd geweest op Curasao; dr. H. A. de Casseres, lid van den Kolo nialen Raad, geneesheer van het leprozen- gesticht en lid van den geneeskundigen raad op Curagao G. W. Honigh, luitenant-kolonel der in fanterie van het Nederlandsch-Indisohe leger, met verlof in Nederland C. M. Kan, majoor der artillerie,' adju dant van den gouverneur-generaal van Ne derlandsch- Indië en intendant der gouver nementshotels aldaar tot riddpr in de orde van Oranje-Nassau: F. H. W. J R. Logeman, secretaris der residentie Bali en Lombok; S. Cohen Fzn., controleur bij het binnen- landsch bestuur op Java en Madoera; P. A. Moorrees, waarnemend adjunct- inspecteur van den arbeid te Medan (Oost kust van Sumatra) M E. Bervoets, landhuurder, oud-voor zitter der Solosche Landhuurdersvereeni- ging te Klaten (Soerakarta) J. B. Kampschuur, onderwijzer lste kl. bij het openbaar lager onderwijs, hoofd der 2de school te Tjimahi; A. IJsseldijk, onderpastoor te Maumerie (Flores) Ph. Chr. Schütz, zendeling-leeraar to Boenga Bondar (Tapanoeli) P. A. Jansz, zendeling in dienst der Doopsgezinde Zendelingsvereeniging, direc-

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1