Sociëteit Amicitia, Hebt niets vergeten? Uurwerken. B. Michels Uit den omtrek. STADSNIEUWS^ ADVERTENTIËN. Hoephout en Teen, Amersfoort. Buitengewone Voorstellingen van Henri Ter Hall, De Roode Pet! Gerookte Paling w. F. A. GROENHUIZEN, Stoomhoutzagerü- Sigarenkisten en Kistjes Bloembollen. STEARINE-KAARSEN van fla Slearine-Kaaralaiiriel „Apollo". BEGUMEBORDEN VOOR ALLERLEI ZAKEN. kende It iets ge, in en zij idem, •raak, rhoo- cgen- zaak o.a. rheid elien. com- uctie l.ei- en M. nog den van r in be- t al iclit, hia ten, rao- ?OT- jen- leid van in oe- ien Door den trein gedood. Gis- en nacht is tussclien de stations Berkel lin- iot en Tilburg door 'n trein een man over- [en en gedood. Twee personen y e r d r o u- Ter lioogtc van Delftshaven is Zater- gmiddag de roeiboot van den proviand- opman Th. Ncdorlof, die zich met twee ontjcs, resp. 13 e:i 15 jaar oud, Arie en Leer.- rt genaamd, in de boot bevond, overvaren or de sleepboot „Senior", uit Vlaardingen. drie inzittenden geraakten te water, doch in de 15-jarige Lecndcrt werd gered. Zon- r resultaat is gedregd naar de lijken van jdor en zoon. Tegen den sleepbootkapitein wegens nalatigheid, proces-verbaal opgc- iakt. School- en Kerknieuws. - Prof. Wenckebach. Prof. K. F. Wencke- :li, hoogleeraar aan de Groningsche Universiteit, c-ft eene benoeming ontvangen als directeur van medische kliniek te Marburg (Hcssen-Nassau). 'rot. Wenckebach heeft, naar Z.ll.Gel. aan het euwsbl. v. h. Noorden mededeelde, omtrent de nneniing nog geen beslissing genomen. - Curatoren van het Gemeentelijk Gymnasium i-Gravenhage hebben de volgende voordracht gemaakt voor de vervulling der vacature van craur in hot Hebreeuwsch: 1. dr. A. van der Flier, cdikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Middel- rg; 2. C. van Arendonk, doctorandus in de semi- ehe letteren en candidaal in de theologie; 3. H. 1. elien, leeraar in het Hebreeuwsch aan het gym- sium te Leiden. Aan deze voordracht voegen curatoren toe, dat van de hoogleeraren in Leiden en Utrecht, die de meest bevoegde beoordeelaars mogen wor- in aangemerkt, de meest gunstige berichten ont- ngon aangaande de bekwaamheid van dr. Van Flier, liij is een der beste kenners van het ebreeuwsch hier te lande en verwierf zich in de etenschappclijke wereld een zeer goeden naam oor verschillende zijner geschriften. Ook achten curatoren het gewenscht, dat als eraar in het Hebreeuwsch zal optreden een aca- emisch gevormd geleerde, daar lofcli de lessen in Hebreeuwsch aan het Gymnasium vormen de isis van het theologisch onderwijs aan de Univer- iteit. Congres van Spoorwegpersoneel. In café „Buitenlust" te Utrecht had gisteren het luitengewoon Congres van Spoorwegpersoneel ilaals, bijeengeroepen door de Nederlandscke Ver eeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, op ver- :ock van de heeren Rosenveldt, Van Braambeek en lamstra, leden van dc Commissie van Beheer van iet Pensioenfords S. S. De belangstelling van het spoorwegpersoneel was zóó groot, dat „Buitenlust" niet allen kon bevatten en besloten werd ook in Tivoli te vergaderen, on der leiding van den heer Sneevliet, onder-voorzit- ter van de Nederlandscke Vereeniging, met als in leider van dc te bespreken voorgestelde Pensioens regeling S. S. Van de uitgenoodigde Organisaties van Spoorweg personeel hadden gehoor gegeven aan den oproep het R.-C. Secretariaat St. Rafael, Bond van Klerken Klerken-telegrafisten, idem van Goederenklcrken, idem van Opzichters van Weg en Werken, idem van Stationschefs S. S., idem van Adjunct-commie zen en de Vereeniging van Schrijvers. De voorzitter, den heer Oudegeest, 't Congres openende, hdrinnerde in zijne openingsrede aan den voortdurenden strijd van het spoorwegperso neel voor vei betering van de arbeidsvoorwaarden. Hulde bracht Spr. aan dc vele slachtoffers, in dien strijd gevallen, wier werken tot gevolg hadden ge had, dat het spoorwegpersoneel op hooger moreel peil was gebracht en vele verbeteringen van de Direction waren afgedwongen. Ten opzichte van de pensioenregeling was voetje voor voetje terrein veroverd. Vooral door het wer ken van mannen als Harms, Ilamstra en Rozcnveldt werd door de Comm. v. Beheer hel besluit genomen in 1908 de pensioenregeling te herzien. Tot dus verre is door de houding van den Directeur-Gene raal van uitvoering van dit besluit niets gekomen, tot eindelijk op dit oogenblik deze regeling is ter hand genomen. Hoewel niet tevreden met wat in de nieuwe regeling wordt geboden, omdat te weinig is gedacht aan de pensioenen voor vrouw en kin deren, adviseert Spr., de aangeboden regeling met de daarin aangebrachte verbeteringen te acceptee ren, en voort te gaan met de actie voor volledige pensioenverbet ering. Spr. deelde vervolgens mede, dat behalve alle spoorwegorganisaties, waren uitgenoodigd de Min. van Waterstaat, de Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten, de Commissie van Beheer en alle Tweede Kamerleden. Van deze laatsten was aanwezig het Kamerlid Vliegen, terwijl bericht van verhindering hadden gezonden dc hecren Troelstra en Brummelkamp. Ook verschillende organisaties en personen, w. o. minister Rcgout, hadden bericht gezonden, het Congres niet te zullen bijwonen. Tij dens het Congres kwam een adhacsie-telegram van het Kamerlid den heer Schaper. Hierna verkreeg het woord den lieer J. A. Ro senveldt, lid van de Comm. van Beheer van het Pensioenfonds, ter inleiding van de bespreking over de voorgestelde pensioenregeling. Spr. begon met de mededeeling, dat zijne inleiding ook de meening was van de beide andere vertegenwoordigers van liet personeel in dc Comm. van Beheer, de heeren Ilamstra en Braambeek. Tot zijn onderwerp over gaande, herinnert Spr. aan de formuleering der pensioenwcnschen in 1907 op het Congres van de Nederl. Vereeniging. Door de wisseling van Minis- tericn was van inwilliging tot dusverre niets geko men, totdat Spr. met de heeren Hamstra en Braam beek liet initiatief namen, deze zaak in de Com missie van Beheer in behandeling te nemen, en de II. IJ. S. Maatschappij tegen hare bedoeling in te hulp kwam, toen bij deze Maatschappij het Pen sioenfonds werd opgeheven en bij de interpellatic- Marchand in de Tweede Kamer op 1 Maart j.l. de Regeering blijkbaar inzag, dat 's lands belang eischte dat eene nieuwe pensioenregeling moest tot stand komen. Na veel haspelen is nu tusschen Regee ring en S. S. Maatschappij voorloopige overeenstem ming verkregen. De nu voorgestelde regeling is een gevolg van hel overleg tusschen Regeering en Directie S. S. De lasten van liet personeel vóór 1 Januari 1911 in dienst getreden, worden niet ver zwaard, liet blijft betalen 3 doorloopende kor ting en de gewone afloopende korting, terwijl de Maatschappij betaalt 5 doorloopende korting. Het na 1 Januari 1911 aan te stellen personeel be- taalt 5 doorloopende korting en dc gewone af loopende korting, terwijl de Maatschappij hiervoor slechts 3 doorloopende korting betaalt. De Regeering neemt het bestaande tekort van het Pensioenfonds voor hare rekening, terwijl voor het toekomstige tekort eene bijdrage van 2.29 noodig is, waarvoor het maximum-pensioen wordt verhoogd tot van hel salaris nó 40 jaar dienst. Ook het pensioen voor de nagelaten betrekkingen zal een weinig worden verhoogd. Ben minimum-weduwenpensioen en een invalidi teitspensioen, waarnaar steeds is gestreefd, wordt door deze regeling niet verkregen. Bovendien wordt door eene voorgestelde verhooging van 2 van de doorloopende korting een te zware last gelegd op het personeel, al is ook de bedoeling, dal de hef fing zal komen ten bate van de weduwen- en wee- zenpensioenen. Wordt de mi voorgestelde regeling ingevoerd, dan zal de gehecle korting voor het personeel bedragen ongeveer 10 van het loon; deze bijdrage nu noemt de inleider te hoog, al zal daardoor den drang naar salarisverhooging bij het personeel grooter worden. Dezer dagen heeft Spr. met den heer Braambeek een audiëntie gehad mot den Directeur-Generaal. In deze audiëntie is als uiterste concessie van den D.-G. verkregen, dat de doorloopende korting voor nieuw aan te stellen personee) zal worden verhoogd tot 4 in plaats van 5 zoodat de geheele pen sioenbijdrage zal bedragen 8i Resumeerende, zegt de inleider, dat de nu voor gestelde regeling verbetering brengt in de pension- neering, ook in de weduwen- en weczenpensioenen, terwijl bovendien de D.-G. heeft te kennen gegeven in de naaste toekomst het invaliditeitspensioen ter hand te zullen nemen, en hoewel nog zeer veel te wenschen overblijft, adviseert Spr. het Congres hem en zijne beide medeleden in de Commissie van Beheer, de heeren Ilamstra en Braambeek, op te dragen, de voorstellen te accepteeren. (Applaus). Spr. stelt, mede namens de Commissieleden Braambeek en Hamstra, de volgende resolutie: „liet Congres van Spoorwegpersoneel, bijeenge roepen door de Ned. Ver. van Spoor- en Tramweg personeel, waaraan hebben deelgenomen de navol gende Organisaties (volgen dc aanwezige Vereeni- gingen); gehouden op Zondag 23 October 1910 te Utrecht; kennis genomen hebbende van de voorstellen welke door den Directeur-Generaal der S. S. aan de Commissie van Beheer van het Pensioenfonds dier Maatschappij zijn voorgelegd; overwegende, dat deze voorstellen beoogen na té komen de belofte door de Regeering bij monde van den Minister van Waterstaat J. Kraus afgelegd lil de vergadering van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal op 21 Februari 1906; overwegende, dat door de invoering van de thans voorgestelde bepalingen nog geenszins wordt vol daan aan de eischen, gesteld op de den 17en No vember 1907 te Utrecht en dato 18 November 1909 te Amsterdam gehouden Congressen van het Spoor wegpersoneel; overwegende, dat een voorstel tot wijziging van het Reglement van het Pensioenfonds, waardoor aan vorengenoemde eischen grootendeels werd vol daan (reeds in de vergadering van de Commissie van beheer van hel Pensioenfonds van 3 November 1908 werd aangenomen), welk voorstel op 18 Maart 1909 ter beslissing aan den Directeur-Generaal werd voorgelegd; betreurt, dat bij het doen van dc thans aanhan gige voorstellen niet voldoende is rekening gehou den met dc hiervoren genoemde eischen en voor stellen van de Commissie van beheer; aanvaardt het voorstel van den D.-G. slechts als een eerste stap op den weg, om te komen tot alge- heele verbetering van dc pensioenvoorwaarden, en verzoekt den vertegenwoordigers van het per soneel in de Commissie van Beheer die maatrege len te nemen, welke kunnen leiden lot het zoo spoedig mogelijk lol stand komen van zulke bepa lingen ten opzichte van de pensionneering, dut zoo wel ten aanzien van de eigen ouderdomspensioenen, als van de invaliditeits- en weduwen- en wcezen- pensioenen, de hoog noodige verbetering worde ge bracht. Bij de op deze inleiding volgende discussie, meende Van Beugen, Amsterdam, dat bij de nieuwe pensioenregeling niet voldoende is gelet op de belangen van dat deel van het vroegere Rhijn- spoorwegpersoneet, dat in dienst der S. S. is over gegaan, en dat in slechtere conditie komt dan het overige personeel. De heer Bolk, Tilburg, ontraadt de aanneming van de pensioenvoorstellen, op grond dal van het nieuw aan te stellen personeel te zware bijdrage wordt gevorderd. Waar de inleider zegt, dat bij niet-aanneniing de verbetering der pensioenen weder op de lange baan zal worden geschoven, zegt Spr., dat dit nog beter is dan aanneming van eene rege ling met te zware lasten voor het personeel, en dringt aan op krachtige actie voor opneming van liet spool-wegpersoneel in het fonds voor burger lijke ambtenaren, en houdt verder een pleidooi voor Staatspensioiineeriiig. De heer Smulders, Tilburg, meent dat zij, (fi.l. het werkplaatspersoneel), die in 1895 reeds boven den 35-jarigen leeftijd waren en niet zonder bijbetaling in het Pensioenfonds konden worden op genomen, en daarom op 65-jarigcn leeftijd door de Maatschappij met een gratificatie worden afge scheept, bij de nieuwe pensioenregeling ook in betere conditie behooren te worden gebracht. De heer N i v a r t /St. Rafael) verwijt den inlei der. in de resolutie te zeggen dat deze vergadering is belegd door de Ned. Vereeniging en niet door de leden van de Comm. van Beheer, en komt op tegen de in de inleiding geuite meening, dat alleen door de Ned. Vereen, actie voor pensioenverbetering zou zijn gevoerd, en herinnert in verband hiermede aan de actie van verschillende andere spoorwegvereeni- gingen, en brengt verder hulde aan Minister Regout voor liet aandeel dat Z. E. in deze voorstellen heeft. Nog verschillende sprekers maken opmerkingen, waarbij verschillende mecnen dat de bewoordingen der resolutie niet zoo scherp moeten worden gesteld. In den breede worden de verschillende sprekers door den inleider en den voorzitter beantwoord, waarna met 11 stemmen tegen, de resolutie werd aangenomen. Deze uitslag werd met donderend applaus door de overvolle vergadering ontvangen. Alvorens het Congres gesloten werd, verkreeg het kamerlid de heer Vliegen het woord, die de wei gering van den Raad van Toezicht op de spoorweg diensten en van den Minister van Waterstaat, om op dit Congres tegenwoordig te zijn of zich te doen vertegenwoordigen, aan een scherpe critiek onder wierp. Door geen kennis te nemen van de belan gen van hel spoorwegpersoneel verwaarloost de Min. ook het landsbelang. Waren de pensioenbe- langen van het personeel II. IJ. S. M. door de Re geering behoorlijk behartigd, dan zou bij cvcntueele naasting van de spoorwegen zonder deze plichtsver zaking hel verlies van ccnigc millioenen worden bespaard. Dc Regeering weel wel met harde hand het personeel aan te grijpen wanneer dit li. i. niet voldoende het landsbelang in het oog houdt, maar vergeet, wanneer dit noodig is, de Maatschappij tot de orde te roepen. Spr. wekt ten slotte het spoor wegpersoneel op, zich te organiseeren in ééne machtige Organisatie. Ook de vergadering in Tivoli was zeer druk be zocht. Ook hier werd, na inleiding van den heer Van Braambeek en dc daarop gevolgde discussie, de reeds vermelde resolutie mei algemeene stem men aangenomen. De burgemeester van Blari- e u m. De Amsterdamsche rechtbank heelt naar bet N. v. tl. I). meldt, het bevel van voor loopige aanhouding van den heer Ilosang, burgemeester van Blaricum, dat rechtens slechts zes dagen geldig was, voor dienzelf- den tijd verlengd. Zaterdag is, naar men aa.n het Hbkl. mededeelt, aan den Commissaris der Ko ningin in de provincie Noord-Holland, en aan den minister van Binncnlaiidsehe zaken een door een aantal inwoners van Blaricum on derteekend adres verzonden, waarin het op treden van den heer Ilosang, burgemeester dier gemeente in een zuiverder daglicht wordt gesteld en liet verzoek is uitgesproken, den heer Ilosang in zijn tegenwoordige func tie te handhaven. Huizen. Tc Huizen bestaat eene afd. d*?r Volksweerbaarheid, die niet onverdien stelijk werkt. Vooral de velddienstoefenin gen zijn in trek, en hel heuvelachtige Gooi met zijn boschjcs is voor de jongelui een uitstekend terrein om zich in 't oorlogsspel te oefenen, natuurlijk onder flinke deskun dige leiding. En zoo waren er jl. Maandag avond ook weer in den helderen mane schijn een 30-tal jongelui aan 't oorlogvoe ren. Natuurlijk was een der partijen aan de winnende hand, en een hcele afdeehng, vertegenwoordigd dooa1 één persoon, werd gevangen genomen. Maar die afcleeling ver dedigde zich zoo dapper, zoo roekeloos, met doodsverachting voor zichzelf en voor anderen, dat drie colonnes in den vorm van drie weerbaarheddsledcn noodig wa ren voor de gevangenneming. En nog was de geestdrift zoo levendig bij de verliezen de partij, dat hij zelfs zijn met los kruit geladen geweer nog afschoot, toen men het reeds bij den loop vast had. En dat schol doorboorde den koppel van den overwin naar, ook zijn jas, vest en ondcrkleeding, maar gelukkig werden de edele deelen niet geraakt, tol groole voldoening en dankbaar heid van de colonne, die zoo dicht onder vuur geweest was. Bij hot verzamelen blazen had die colon neman natuurlijk het hoogste woord. Hij wilde eens voordoen hoe dat gevangenne men eigenlijk gegaan was, dacht er niet aan, dat er nog een losse patroon op zijn geweer zat, deed de bewegingen na, waar door hij haast een doodelijk schot had ge kregen, en bij ongeluk ging zijn geweer af en trof een zijner makkers in den buik, op pervlakkig, maar toch nog zoo, dat de jon geman thans ernstig ziek te bed ligt. Na tuurlijk werd hij door zijn kameraden op de meest zorgvuldige wijze naar een nabu rig huis gebracht; een dokter werd ge haald, de patiënt vervoerd, en, ofschoon zijn toestand eerst zeer ernstig schoen, is er groote kans, dat de Weerbaarheidsman weer spoedig zijn Punctie als zoodanig zal kunnen hervatten. Maar voorzichtigheid, vooral mot vuurwapenen, is zulken jongelie den toch aanbevolen. (Ned.) B a r n e v e 1 d. De groote najaarspaar- dc-nmarkl wordt alhier gehouden op Maan dag 31 October. De heer A. Nijhoff, commissaris van politic, aal optreden als voorzitter van de commissie, belast met het afnemen van exa mens voor aspirant-inspecteur van politie, te houden te Amsterdam "op 2 en 3 Dec., van wege den Bond van inspecteurs der gemeentelijke politie in Nederland. De A. C. bericht, dat de heer C. J. Plomp binnenkort wordt overgeplaatst naar Arn hem. De aspirant-commies der posterijen en telegrafie E. ten Kate, is van het post kantoor te Rotterdam overgeplaatst naar Amersfoort. Wegens een plotseling sterfgeval in de familie van een der hoofdpersonen, zul len de voor heden en morgen aangekondig de operetten in Amicitia niet kunnen wor den opgevoerd. De heer Janmart heeft dus het program moeten wijzigen, zoodat heden „I-Iet vroolijke Wccuwtje" en morgen „De Klokken van Corneville" zuilen gaan. I>e pogingen, om een der leden van het gezelschap van liet Rembrandttlieater voor de opengevallen rol te krijgen mochten niet baten. Op het terrein aan de Koninginne- laan speelde gisterenmiddag voor de twee de klasse van den U. P. V. B. het tweede elftal van ,,'t Vijfde", tegen C. B. W. Vóór rust wisten beide partijen driemaal het net te vinden, terwijl daarna dc Bereden Wa pens nog een punt wisten te maken, zoodat zij een 4—3 overwinning mochten boeken. Eecn zeer belangrijke wedstrijd werd gisterenmiddag op liet terrein Rustoord ge speeld tusschen II. V. C. I en Quick uit I vair pen. Al spoedig bleken de Kampenaars een sterke tegenpartij voor de Aimersfoor- ters, en geheel den wedstrijd door leverden zij prachtig spel. Niettemin ging rust in met 2—1 in het voordeel van II. V. C. Na de hervatting van het spel maakte II. V. C-, ouder donderend gejuich der talrijke aan wezigen, nog twee punten, terwijl Quick nog maar ééns gelegenheid tot doelpunten kreeg. Het eind kwam alzoo met 4—2 voor II. V. C. Een gelijk spel had zeker beter de ver houding uitgedrukt. Van Quick, dat naar Doctinohem trok, ontvingen wij geen opgaven, wat vermoe delijk niet veel goeds voorspelt. De Nederlandsche vereeniging tot be scherming van vogels, gevestigd te 's-Gra- venhage, neemt het op voor den reiger. Zij doet dit door de uitgifte van zeven mooie foto's naar het leven genomen en dde als volgt worden betiteld: 1. Gepluimde broedende reiger. 2. Reiger, voedsel voor haar jongen zee kend. 3. Een slachtoffer van dc reigerjacht. 4. Ouderlooze jongen. 5. Schreeuwend om voedsel. 6. Half dood van honger. 7. De laatste snik. Dz foto's zijn zeer mooi uitgevoerd en spreken duidelijker lot den mensch, dan cenig geschrift zou kunnen doen. De dames wier hoeden gesierd zijn met het „witte insigne van wreedheid" mogen bij het aanschouwen van die arme dieren, die een ellendig on hongerdood sterven, doordat de vermoorde ouders hun geen voedsel meer kunnen brengen, wel eens be denken, dat zij indirect meewerken tot een vreeselijk lijden van honderden dier arme schepsels. En dat alleen voor een hoofdtooisel! Aangehouden 2 gesignaleerden, waar van een zijn nog verschuldigde boete f 10, voldeed, terwijl de andere naar Utrecht werd overgebracht om 3 dagen hechtenis te ondergaan. Het aantal nachtverblijvers aan het politie-bureau, was gisterenavond van dien aard, dat men aan eenige opname moest weigeren. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in don morgen van 24 October 1910. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met Instituut te de Bilt. Hoogste stand 773.0 te Stockholm; laagste stand 752.6 te lie d'Aix. Meest matige O. wind. Nevelig tot licht bewolkt, droog weer; mogelijk nachtvorst, overdag zachte temperatuur. Heden overleed te Rotterdam onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JAQOBDS JOHANNES FONTEIN, in den ouderdom van ruim 66 jaren. J. G. FONTEIN. C. J. FONTEIN- de Blécoürt. Amersfoort, 21 Oct. 1910. Sociëteit Amicitia. Krommt Nieuw. Gracht 18Utrecht. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal 1 1,000,000.—. Verschaft op bill uk e voorwaarden crediet koopt en verkoopt Effecten. Coupons en Buitenlandse» Geld, sluit prolonga- tlën tegen den koers van den dag en opent rekening - courant met rentevergoeding Neemt gelden in depót mei 2 dagen opzegging .4 3-1/2 pCl. H k 3'/, voor drie maanden vast k 3'/t i voor zeB maanden vast k 3'/a a voor een jaar vast a 4 hare Spaarkas k 3 Belast zich met liet in bewaring nemen van waarden in hare brandvrije in richting. Kantoor geopend eiken werkdag van s mor gens 9 tot s namiddags 3 uur. Betaaltijd van 101 uur. De Directie, J. J. VAN ASCH VAN WIJCK. G. W. J. HOOFT. Notaris IMMINK te Houten, zal Dius- dag 29 November 1910, 's voormiddags 10 nur, in het Koffiehuis „de Zwaan" te Jutfaas, publiek verkoopen Ruim 245 Hectaren wassende onder de gemeentenVeldhuizen, Oudenrijn, Jutfaas, Utrecht, Bunnik, Odijk, Houten, Schalkwijk, Tuil en 't Waal, Vreeswijk, Jaarsveld, IJsselstein, Benschop en Willeskop. Vrijdag 28 en Zaterdag 29 October, KOMEDIE-VOORSTELLINGEN, te geven door DE HAGESPEEERS. Prijzen: f 1.50 (leden f 1.25), f 0.75 en f 0.40. Zie de aanplakbiljetten. Woensdag 26 en Donderdag 27 October, te 8 uur nam. door het beroemde REVUE GEZELSCHAP Directie HENRI TER HALL. OPVOERING van dB groots Pracht Revee-Operelte tn 3 bedrijven of 12 tafereelen met zang en dans, uitgevoerd door ongeveer 40 personen. HOOFDFIGUREN. PIET, winner van de f 100.000, Fortuna, Mevr. DE COCK; Factotum, de Heer NIEUWENHUIZEN; de Mo derne Agent, de Heer PIERRE MOR- TRON. PRIJZEN: Ie Rang f 1.25 (leden f I.--), 28 Rang f 0.75. Zie de Aanplakbiljetten. Utr. Schouwburg. Dinsdag 25 October 1910, „HET KLEIN TOONEEL". Leiding J. H. SPEENHOFF. RegisseurHANS BRtlNING. Inspiciënt: D. JANSE. PROGRAMMA: 1. Liedjes door den Heer J. H. SPEENHOFF. 2. „De voet", woordenspel in 1 bedrijf door J. H. SPEENHOFF. 3. „Cnltunr"zede-spel in 1 bedrijf door J. H. SPEENHOFF. 4. Liedjes door Mevrouw C. A. J. SPEEN HOFF— Prinz. Pauze. 5. Lente-Idylle" voordracht van Mevr. J. RUTJSHopman. 6. „Kiekeboe"', blijspel in 1 bedrijf door J. H. SPEENHOFF. 7. Liedjes door den Heer J. H. SPEENHOFF. Klavier de Heer Oh. WALLACE. Aanvang hall acht ure. UTRECHTSCHE SCHOUWBURG-MAATSCHAPPIJ. Nederlandsche Tooneelvereeniging van Amsterdam. Opgericht 1 September 1893. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 24 Mei 1895. BESTUUR: A. VAN DER HORST, Directeur-Voorzitter- M. J. TERNOOY APEL, Secretaris. J. G. W. HOMEYER, Ponningmeester. Donderdag 27 October 1910, 32ste Opvoering van Klucht ia 3 bedrijven, uit het Duitsch. Vrij bewerkt door DAVIDOFSKY .bewerker van JAN PLEZIER. RegieA. VAN DER HORST. Aanvang lialt acht ure. Prijzen der Plaatsen Balcon f 2.25, Stalles en le Atnph. f2.—. Ie Zijloge 1.75, Baignoiros en 2e Amph. f 1.50. Parterre f L— 3e Amph. f 0.80, 2e Zijloge f 0.75, 4e Amph. f 0.50, Gaanderij f 0.30. Plaatsbespreking. Voor Aandeelhouders Dinsdag van 10 tot 12 uur, voor het Publiek denzelfdon dag (na loting) van 1 tot 3 uur, verder Woensdag en Donderdag van 10 tot 12 en van 1 tot 3 uur. Heden weder verkrijgbaar: Ecbte Hollandsche gerookte Paling, uit eigen Rookerlj. Concurreerende prijzen. Standplaats: hoek Nieuws weg. tegenover den Heer BRANDSEN. Aanbevelend, II. KAI/TEH. Let s. v. p. op naam en standplaats. ZAND 13. GEGARNEERDE HOEDEN. MODELHOEDEN. CHAPELLERIE. Horloger, Langestraat 42, Grootste sorteering I' klas ARTIKELEN. Reparatie-Inrichting billijk, Tlng en goed. Telefoon latere. 83. van rsukeloos hout, ter verpakking van boter cacao, parf'umeriëit, enz. KRAMER SMITSvoorheen VERMAAS. Delft. Zendt postw. van f 2.50 en U ontvangt franco huis, 250 stuks, aantal en soort zelf te kiezen, uit Tulpen, enk. en dubb. Nacrlssen. Grassen, Montbretia's, Anemonen, Ranunkels Ida's, blauwe en witte Diulfjss, 100 stuks f 1.25. KLEUVER, Velzen. Bestellingen voor 22 Oct., 100 bollen gratis niet goed, zendt ze mij rembours terug. HARDE, WITTE en ZUIVERE te SCHIEDAM. BEK ROON D te fPeenen in 1873 met de Verdienste Medaille, te Parys in 1878 mot de Gouden Medaille, te Amsterdam in 18S3 met de Gouden Medaille. te Antwerpen In IS85 met het Eeredlploma te Parijs in 1900 met de Grand Prix. (Hoogste ouderscheidingen). Oeze kaarsen vonken niet na en geven zeer weinig rook bjj het uitblazen verkrijgbaar by allo voorname winkoliera Echt Vicloriawater PnCPl.AMNSTMN Afbeeldingen vah een aantal Uithang-, Gevel- en andere Reclameborden in allerlei vorm en stijl, allo met kleu renbeschrijving. Oorspronkelijke ont werpen. Eon Portefeuille met 40 Platen, ten dienste van Bouwkundigen, Smeden, Schilders enz. enz. Prijs slechts f 2.50. Verkrygbaar by D. HOLLE* Bazaar van Goedkoope Roekeu, Hang 98, Rotterdam. Frans-o na ontvangst van Postwissel, waarop melden Reclameborden.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3