w\ i6e. O"* Jaargang. Vrijdag 11 November 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. HANZE A TEN. OORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: PRIJS DER ADVERTENTIËN: Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cento bij vooruitbetaling. Groote lettere naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf boataan zeer voordeeligo bopaliuge.i Wt het herhaald adverleeren in dit Blad, by abonnement Ben* circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Deze Courant verschjjnt dagelijks, behalve op Zon- on Feest dagen. Adrertentiönmededeenngen enz., gelieve men vóór 11 uur '•morgens b(j de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utreclitscliestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. Politiek Overzicht Het fiasco van Roosevelt. Wat kenschetsend is voor de verkiezingen in Noord-Anierika, dat is hel fiasco van de speciaal-Rooseveltsche candidaturen. In New-York is Stimson met een honderd duizend stemmen meer verslagen door den democraat John A. Dix. Deze, een persoon die tot dusver weinig op den voorgrond is getreden, is een rijke fabrikant. Zijn candidaatstelling werkte vrijwel als eene ver rassing, daar men algemeen aannam, dat de populairste candidaat in New-York, burge meester Gaynor, de drager van het democra tische vaandel zou worden. In den loop der verkiezings-campagne werd Dix door Roo sevelt meermalen heftig aangevallen en be schuldigd, dat hij, ondanks zijn tegenwoor dig optreden tegen de trusts en zijn bestrij ding van hel tarief-Payne zelf aan de op richting van trusts had deelgenomen en naar de verhooging der invoerrechten had gestreefd. Deze beschuldigingen zijn gebleken onjuist te zijnRoosevelt is echter niet zoo loyaal geweest ze terug te nemen. In Connecticut heeft de democratische rechter Baldwin de overwinning behaald, wien Roosevelt persoonlijk had aangevallen wegens een arrest dat volgens Roosevelt de verantwoordelijkheid der patroons te na kwam. Ohio heeft zijn democratischen gouver neur Harmon herkozenopmerkenswaardig is dat Harmon in Cincinnati, de geboortestad van president Taft, die er zelf was komen stemmen en er de republikeinsche candida- tuur krachtig had gesteund, zijn meerder heid met een derde zag toenemen. Een der republikeinsche candidaten, die herkozen is, is Cannon, de president van het tot dusver bestaande Huis van Afgevaar digden, de vriend der trusts, met wien de insurgente republikeinen het zoo vaak aan den 9tok hebben gehad. Hij werd in Illinois opnieuw gekozen, doch met een meerder heid die veel zwakker was dan vroeger. De verkiezing van den democratischen gouverneur Foss in Massachusetts is bijna even beteekendsvol als de gouverneursverkie- bing in den staat New-York. In Boston al leen was Foss 25,000 stemmen voor op zijn republikeinschen mededinger Draper. En zoo zouden er nog meer voorbeelden te noemen zijn. Aldrich Payne, de vader van het tegen woordig tarief van invoerrechten, heeft in zijn district eveneens de nederlaag geleden. Roosevelt heeft zicli over den uitslag der verkiezingen niet willen uitlaten, alleen heeft hij gezegd „Wat de resultaten ook zijn, wij zullen in dezelfde richting voortstrijden". Roosevelt heeft met zijne insurgenten-be weging de sleur en de corruptie der ortho doxe republikeinen willen breken. De in- surgenten vallen de trusts aan, de spoorweg maatschappijen, zij beweren de bijdragen aan de verkiezingskassen te zullen openbaar ma ken, eischen het recht van den Staat op om toezicht te houden niet alleen op de open bare diensten, maar ook op de handels lichamen in verscheidene staten der Unie; zij verdedigen de tusschenkomst van den Staat op bijna alle domeinen. „Men begrijpt", zegt naar aanleiding hier van het Journal des Débats, „hoe daardoor de kiezers worden opgeschrikt. Tusschen de weerzinwekkende politiek van den „par- tijboss" en avontuurlijke, aanvallende en schetterende politiek van Roosevelt voelen tal van republikeinen zich in de war ge bracht. Talrijke kiezers, die geen enkele partij aanhingen, wenden zich thans tot de democraten. In Europa zal men deze evolu tie zonder leedwezen waarnemen. De terug keer der democraten aan het bewind zal waarschijnlijk er toe geschikt zijn om de handelsbetrekkingen te vergemakkelijken en den algemeenc vrede beter te waarborgen." En de Vossische Zeitung schrijft„Het vertrouwen dat Roosevelt met zijn in- surgenten de zaak boter zou maken, ont brak, gelijk de verkiezingsuitslag bewijst. Roosevelt had reeds als president krach tige redevoeringen tegen de misstanden in het publieke leven gehouden. Maar toen hij den presidentszctel verliet, was alles bij het oude gebleven. Men vergaf het hem niet dat op zijn woorden geen daden zijn gevolgd. Waar hij als president zijn meening te ken nen gaf over den gang der staatkunde, was hij oprecht lot het onhebbelijke toe, maar waar hij moest ingrijpen, deed hij het met handschoenen aan. Theodoor Roosevelt, de door het geluk begunstigde, heeft Dinsdag zijn ongeluksdag beleefd. Hij is de populair ste man van Amerika... geweest." België. In eene Dinsdag avond te Brussel gehou den monster-vergadering, waar de socialis tische afgevaardigde Van der Velde het woord voerde, sprak deze o-ver de positie des konings in den strijd der partijen. Wij wenschen wel is waar de republiek als so cialistisch ideaal zeide Van der Velde maar daaruit volgt nog niet dat Albert I van minder waarde is dan president Falliè- re of de president der republiek Zwitser land. Zijn eenigc fout is juist zijn ambt. Van der Velde spoorde de volksklasse vervol gens aan geen gewelddaden te begaan. Een vijf-en-twinligjarige ervaring heeft hem ge leerd dat men met volhardenden arbeid meer bereikt dan met een ontijdig oproer Wanneer alle afgevaardigden der linkerzijde hun plicht doen, „dan is de goden scheme ring voor de clericalen aangebroken." Frankrijk. Volgens de officieele lijsten was de uitslag der stemming over de motie van vertrouwen aan dc regeering Woensdag niet tegen 209 stemmen, maar 288 legen 21Ü stemmen. ]n tusschen berust de door het ministerie uit gegeven statistiek over de verdeeling dezer stemmen op den uitslag, zooals deze in de Kamer werd bekend gemaakt. "Voor het kabi net stemden 11 onafhankelijke socialisten, 72 radicaal-socialisten, 91 radicalen, 67 leden van de democratische linkerzijde, 47 progres sisten, 3 clericalen, 5 wilden, tezamen 296. Tegen het kabinet stemden 75 geunifieerde socialisten, 18 onafhankelijke socialisten, 56 radicaal-socialisten, 9 radicalen, 2 van de democratische linkerzijde, 6 progressisten, 6 wilden, 22 van de Action libérale en 15 van de rechterzijde, tezamen 209. Tengevolge van afwezigheid namen aan de stemming niet deel 31 afgevaardigden en 56 onthielden zich van stemming, onder wie 13 radicaal-socia listen, 9 radicalen en 17 progressisten. De meerderheid van het kabinet aan links- republikeinsche stemmen bedraagt dus 241 stemmen, de minderheid van links-republi- keinsche stemmen met inbegrip van de ge unifieerde socialisten bedraagt 160 stemmen. Daar de minister-president te kennen gaf, dat hij slechts op een links-republikcmsche meerderheid wilde steunen, kan hij aan de regeering blijven, maar verscheidene bladen j uiten twijfel of op den duur deze meerder heid voldoende zal zijn om het kabinet vas- ten politieken grond onder de voeten te geven. Zij meenen, dat het kabinet slechts een parlementaire meerderheid heeft gekre gen maar geen politieke, waarmede het lang kan regeeren. Dat thans de clericalen in meer derheid tegen het kabinet stemden, terwijl zij het vorige kabinet Briand nog slechts en kele maanden geleden hun vertrouwen heb ben geschonken wijt men aan twee redenen, ten eerste de aanwezigheid van den vrijmet selaar Laffere in het kabinet, ten tweede aan het feit dat de „Osservatore - omano" na de vorige stemming voor het kabinet Briand de clericale afgevaardigden duchtig den mantel daarover heeft uitgeveegd. Dc voortdurende toeneming van het aan tal van personen, dat zich in Frankrijk ont trekt aan de vervulling van den dienstplicht, heeft den minister van oorlog aanleiding gegeven een aanschrijving te richten tot de militaire autoriteiten, waarin hij alle aan dacht bestigt op dezen toestand, en verzoekt krachtige maatregelen te nemen om hieraan een einde te maken. Terwijl in 1903 het aan tal van deze deserteurs reeds 1908 was, steeds dit in 1905 tot 3250 en in 1909 tot ruim 17000. Daar vermoed wordt, dat de sociaal-demo cratische propaganda niet vreemd is aan dezen geest onder ue dienstplichtigen, zal scherp gewaakt worden tegen verspreiding van opruiende geschriften in de kazernes. Het wordt den troep ten strengste verboden, socialistische couranten in bezit te hebben, terwijl maatregelen worden genomen om van anarchistische denkbeelden verdachte solda ten uit de gelederen te verwijderen. Tevens wil men een eind maken aan de op ergerlijke wijze toenemende praktijken van dienstplichtigen om zich te onttrekken aan het onderzoek der lichtingscommissie. In het afgeloopen jaar kwamen 57 gevallen van zelfverminking voor. Dc minister heeft gelast, dat voortaan in alle twijfelachtige gevallen de voor d .i dienst aangewezenen behooren opgeroepen te wor den, ongeacht de opgegeven redenen tot vrij stelling. Inmiddels moeten dc militaire auto riteiten nauwkeurige inlichtingen inwinnen bij de gemeentelijke overheid en de doktoren die de dienstplichtigen behandeld hebben. Simulanten zullen zwaar gestraft worden. Engeland. Londen, 10 Nov. Heden avond is offi cieel bekend gemaakt, dat de conferentie tusschen leiders van de regeeringspartij en van dc- oppositie, die maandenlang heeft ver gaderd, ten einde te komen tot een oplos sing der conslitutionneele quaestie, mislukt is. Londen, 11 Nov. Een nota van dc Press Association zegt, dat het bekend is dat de voornaamste ministers de onmiddellijke •ontbinding van het parlement gunstig gezind zijn, omdat zij gelooven dat een dringend en dramatisch beroep op het vertrouwen des lands dc geestdrift des volks zal opwekken. In dit geval is het mogelijk, dat de verkie zingen zullen geschied zijn voor Kerstmis. Londen, 10 Nov. Minister McKenna heeft hedenochtend een blinde-darm-operatie ondergaan. Zijn toestand is op het oogenblik bevredigend. Portugal. Vier admiraals waarbij de vroegere minis ter-president Ferreira Amaral zijn door de regeering ontslagen. Hongarije. We enen, 10 Nov. Dc Hongaarschc delegatie heeft de gewone en de buitenge wone legerbegrooting en het buitengewone crediet van 180 miliioen goedgekeurd. Rutland. Minister Sasonow heeft aan een vertegen woordiger van het Nowoje Vremja ten aan zien van het onderhoud te Potsdam o.m. ver klaard: „De artikelen in de pers over de werkzaam heid van Duitschland in Perzië zijn zeer overdreven; Duitschland heeft onze belangen in Noord-Perzië erkend en verklaart, dat het daar geen aanspraken maakt, en niet voor nemens is Rusland bij hel behartigen zijner belangen te hinderen. „Slechts wenscht Duitschland, dal wij bij het aanleggen van spoorwegen in Noord- Perzié rekening zullen houden met de Duit- sche belangen bij den Bagdad-spoorweg." Petersburg, 10 Nov. Voor het, door de vertegenwoordigers der Stenden versterk te, hof van appèl begon in eerste instantie heden voormiddag met gesloten deuren het proces tegen den journalist baron Ungern Sternberg, tegen wien een aanklacht is. in gediend op grond van artikel 3 der nieuwe strafwet, wegens het verstrekken van staats geheimen aan een vertegenwoordiger eener vreemde mogendheid, welke aanklacht is ge grond op verklaringen van de beklaagde zelf. P e t e r s b u r g, 10 Nov. Het Hof van appèl heeft den journalist baron v. Ungern- Sternberg tot vier jaren dwangarbeid ver oordeeld. Turkije. De Iinan Jahia bereidt een nieuwen op stand in Yemen voor; de regeering zal in verband daarmede de troepenmacht ver sterken. Vereenlgde Staten. De deelname aan de verkiezingen in den Staaat New-York bedroeg 240.000 stemmen minder dan bij de vorige kiescampagne. Ook elders werd zekere onverschilligheid bij de kiezers bespeurd. Woensdagavond bedroeg de democratische meerderheid in het Iluis van Afgevaardigden 51. Tot dusver was de verhouding: 178 demo- craen en 213 republikeinen. Over den stand der werken aan het Panama kanaal weet een speciale bericht gever van „de Times", die het kanaal geheel heeft mogen bezichtigen, het volgende te meldenTwee derde der uitgravingswer- ken, de helft van den dam tot Gatun, 40 der Atlantische Oceaan- en 20 der Stille Zuidzee-sluizen zijn gereed. Kolonel Goet- hals, aan wien de leiding is toevertrouwd, verklaart, dat het werk in het voorjaar van 1911 voor het grootste gedeelte klaar zal zijn. Hij voorziet intusschen, dat sluizen en machinerieën eerst later in werking kunnen worden gesteld en dal dus het kanaal eerst op den eersten Januari 1915 officieel zal kun nen worden geopend. Al het werk geschiedt met nauwkeurig heid, methode en overleg. Beambten en ar beiders zijn van de gedachte doordrongen vol te houden, totdat het groote werk zal voltooid zijn. Dit wordt voor het grootste gedeelte verklaard uit het feit, dat iedereen voelt, dat de regeering alle maatregelen treft, om de gezondheid der arbeiders te bevorderen. De berichtgever had een onder houd met den president van Panama, Aroso- •mena, die zijn levendige voldoening te ken nen gal', dat president Taft officieel en zeer beslist het praatje, volgens hetwelk de Yer- eenigde Stalen de gedachte zouden hebben ge koesterd, de onafhankelijke republiek Panama in te lijven, als een boosaardige leugen der gele pers heeft gequalificeerd. President Arosemena sloot zich geheel bij deze uitspraak aan en voegde er aan toe„De veronderstelling, dat Panama onbekwaam was tot betalen, is eveneens valsch. Wij zijn niemand een cent schuldig. We betalen con tant en mot baar geld. We hebben in New- Yorksche banken deposito's tot een bedrag van 6 miliioen dollar, die 4i rente ople veren. Daarvan is een som van 300,000 dol lar bestemd als waarborg voor den ziilveren standaard. We bezitten geen papieren geld. De regeering beheert haar financiën eerlijk en zuinig en geeft geen dollar uit, zonder rijp overleg." Arosemena biedt Woensdag a.s. president Taft een banket aan, en de inwoners van Panama treffen maatregelen, hem op de landengte een feestelijke ontvangst te be reiden. De stemming in Panama is zeer gunstig voor een omvangrijk vestingplan ter verdediging van het Kanaal. Naar het heet, zouden de plannen daartoe zijn goedgekeurd en zal het werk zoo gauw mogelijk aanvangen. Pre sident Taft zal de gemaakte plannen onder leiding van commandant Goothals en andere officieren, die allen beslist vóór den vesting bouw zijn, bezichtigen, en nog op de plaats zelve een aanbeveling voor deze zaak aan het congres richten. Canada. O 11 o w a, 10 Nov. Een conferentie tus schen afgevaardigden van Canada en de Ver- eenigde Stalen ten einde eene verbetering tot stand te brengen in de handelsbetrekkingen is heden geëindigd maar tot geen besluit geko men. Een nieuwe zal in hot begin van Ja nuari te Washington worden gehouden, van welke men een gunstiger afloop hoopt, Mexico. New-York, 10 Nov. Een dépêche uit de stad Mexico maakt melding Yan anti- Amerikaansche betoogingen van studenten, naar aanleiding van het lynchen van den Mexicaan Antonio Rodriguez in Rocks Springs, in den staat Texas, welke betoogin gen Woensdag overgingen in aanvaden op de Amerikanen en de Amerikaansche handelshuizen, waarvan dc vensters wer den vernield, terwijl de Amerikaansche vlag werd verscheurd en door de me nigte vertrapt werd. De politie nam een lijdelijke houding aan. Verschillen de bladen publiceeren heftige artikelen, die de betoogers nog meer verbitteren. Da menigte heeft dc bureaux van het blad „Ei Impartial" aangevallen en vernield en stak de overblijfselen in brand. De bereden poli tie chargeerde en loste salvo's, waarbij dne betoogers werden gedood en talrijke ge wond. Twee honderd personen zijn gearres teerd. De zoon van den Amerika..nschen ge zant werd aangevallen. Een tramrijluig waarin Amerikaansche kinderen gezeten wa ren die naar school moesten werd met stee- nen gebombardeerd, waarbij een der kinde- 90 doo* KÜD.OLF HEJRZOG. Hij vertelde verder van een waterhoos op de kust van Jamaica. Er was toen zoo'n vreeselijk gebrul in het water geweest, dat de oudste matrozen, klappertandend van angst, het teeken der kruises gemaakt had den. En waarom? In die waterhoos waren al de zielen van de onmatige matrozen, die zich dood gedronken hadden aan Jamaïca- rbum. En de waterhoos verscheen nu aan elk schip, dat dicht bij Jamaica was, om het te waarschuwen voor de verschrikkelijke ge volgen van het rhumdrinken. „Neem er water bij," brult de waterhoos, „heet heet heet water!" „Maar dan wordt het grog ,oom Prils," zei de oudste der jongens. „Ja," antwoordde oom Frits met een die pen zucht, „dan wordt het grog. Onthoudt dat voor altijd. Als je dat tachtig jaar lang drinkt kom je nooit in den bloei van de jeugd op het kerkhof ik wil zeggen in die akelige waterhoos." Daarop namen dc jongens zich ernstig voor tachtig jaar lange grog te drinken, al leen om dït vreeselijk einde gevoegelijk te ontgaan. Na tafel kwam Robert Twersten, Felder- mann meende op te merken, dat er in de oogen van Marga plotseling een buitengewo ne glans lichtte. Hij had den zoon 'van zijn chef reeds verscheidene malen in het haven kwartier ontmoet en telkens had hij zich verheugd over de degelijkheid van den jon gen Twersten. „Dat zijn toch kerels, die kleine Japan ners," zei Robert Twersten, met meer vuur dan gewoonlijk. „Nauwelijks heeft Rusland van Petersburg uit den oorlog verklaard, of hun schepen verschijnen voor de geen kwaad vermoedende vloot op de reede van Port Arthur en in de haven van Tjemulpo. Zij beschadigden verder de twee slagschepen van de Russen, vernielen een kruiser en een kanonneerboot en zetten hun landings troepen aan wal, voordat de Russen tijd heb ben om van den schrik te bekomen. Er staal een uitgebreid telegram in de avondbladen." Een tijdllng bespraken de heeren ieder van hun standpunt de kansen van den geweldi gen worstelstrijd, die- in het Verre Oosten op zoo verrassende wijze was begonnen. „De Japanners hebben een meesterlijken zet ge daan," bleef Robert Twersten beweren. „Nu ja, maar zij vechten dan ook op hun eigen terrein," zeide Fcldcrmann. „Juist daarom," besloot Robert hel gesprek, „had Rusland den oorlog niet moeten ver klaren vanuit Petersburg, maar, figuurlijk gesproken, vanuit Port Arthur." Daarop maakten zij hun verontschuldiging aan dc dames en namen toen weer deel aan het algemeen gesprek. Dc nieuwe oom moest bij het naar bed brengen van de jeugd tegenwoordig zijn. „Je moest je schamen," zeide Erica afwerend, „om het meneer zoo lastig te maken." Maar zij schaamden zich in het geheel niet en wilden liever iemand lastig vallen dan den oom, die schepen kon bouwen, prijsgeven. Fcldcrmann sloot zich daarna met genoe gen hij moeder en zonen aan. Toen zij terugkwamen, zagen zij Marga en Robert Twersten in kalm gesprek, in een hoek van de kamer zitten. Mevrouw Vanheil had zich voor dc piano gezet en Frits Van heil boog zich over haar heen en trachtte haar aan het verstand tc brengen hoe stu- dentcnliedjes eigenlijk gezongen moesten worden. „Beste moeder," zeide hij, „u moet toch eindelijk eens leeren hoe die verrukkelijke liedjes gespeeld moeten worden. Dat is goen koraalmuziek. Daar hebben zij niets van!" „Maar, beste jongen, de muziek is toch zoo." „Lieve moeder, dat is alleen maar dc mu ziek. Loof nooit den dag vóór het avond is. Luister dus goed en let niet uw goloovigc ziel meer op de woorden dan op de muziek." Toen begon hij als met diep gevoel te zin gen: „Zing, bid en ga op goede wegen, En doe getrouw uw plicht; En komt ge 'n aardig meisje tegen, Kust dan het lieve wicht." Toen met jubelende geestdrift „Studenten zijn fideele snaken, Niet licht slaat iels hen ter neer „Hij is een ondeugd, zeide Erica tot Fel- dermann, „maar wij houden van hem, zoo- als wij van onzen vader hebben gehouden." „Waarom spreekt zij toch met geen woord over haar man," dacht Feldermann. Toen gaf hij zich over aan het genoegen van het oogenblik en vertelde haar hoe bijzonder op wekkend die vroolijkheid op hem werkte, „als een glas oude Rijnwijn." Bij ons was die niet in huis en daarom had ik er altijd een stil verlangen naar. Maar toen ik mij uit eigen middelen de eerste flesch kon ver schaffen, was ik erg teleurgesteld, want hij maakte mij dadelijk droefgeestig." „Echte opgewektheid moet men ook met iemand kunnen deelen. Daarin bestaat juist haar zegen, dat zij niets egoïstisch heeft en dikwijls niet weet of zij neemt of geeft. Ik zou me een leven zonder zulk een zonnetje in huis niet kunnen voorstellen." „U zult wel niet veel droevige uren hebben doorgemaakt, mevrouw." „Ja," antwoordde zij kalm, „die heb ik wèl doorgemaakt, en niet gaarne zou ik dat nog eens willen doen. Wat mij 't hoofd deed op houden, was alleen de groote opgewektheid die al de mijnen bezitten." Hij zag haar vorschend aan. Die groote, heldere oogen hadden dus ook reeds tranen gestort? Dat bracht haar dade lijk veel nader tot hem. En ongevraagd be gon hij te vertellen van zijn moeielijke jeugd, als meende hij bij deze vrouw het rechte besef te vinden van dc omstandigheden waar onder hij was opgegroeid en die hem onbe holpen en ongezellig gemaakt hadden. „Soms denk ik, dat ik in den grond geen van beide ben en dal ik alleen maar gepast zelf vertrouwen 'mis. Want ik kan toch alles meegevoelen en heb alleen maar een zekeren angst om me belachelijk te maken. Een vrij gezel van veertig jaren leert niet gemakkelijk meer." „Nu, vindt u niet. dat u dan hier een goede gelegenheid hebt? Frits ,«ls leermeester!" „Ja," antwoordde hij verlegen, „maar zoudl u 't niet vrijpostig vinden, «ls ik als wild vreemde „Als u morgen terugkomt, is u al een goede bekende van ons, meneer Feldermann." zou mij opdringen, mevrouw..." „Neen," verbeterde zij, „dat heb ik ook niet goed gezegd. Nu is u al een goede be kende van ons. Onze Frits verbergt onder al zijn luchthartigheid een dankbaar hart, ..zooals maar weinige mcnschen hebben, lloe dikwijls hebben wij niet over u gespro ken, als wij aan tafel zaten en was u als in ons midden, terwijl u moederziel alleen thuis was. U hebt mijn broer niet ontvangen als een superieur, maar als een vriend. En dat vergeet hij niet, evenmin als wij dat doen." „Mevrouw," weerde Feldermann beschei den af, „hij is knapper dan ik. Wat hem al leen nog ontbreekt, is kalme praktijk, be daardheid." „Dan moet u hem iets van uw bedaardheid in zaken medcdeelen en dan doet hij dat op zijn beurt van zijn levendige vroolijkheid aan u. Mocht hij dan al te bedaard worden," zeide zij glimlachend, „dan roept u ons vrouwen maar tc hulp." Voor de piano oefenden Frits Vanheil cn zijn moeder zich nog altijd in de lievelings liedjes. Uit don hoek van de kamer klonk het gefluister van Marga en Robert Twersten, terwijl Feldermann naast Erica zat alsof hij al jaren in die kamer vertoefd had. En dat moest hij haar zeggen ook. Half als veront schuldiging en half als onverklaarbaar genot. Wordt mnlgé.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1