M*. 914. Woensdag 28 December 1910. BUITENLAND FEUILLETON. DE ROODE PIMPERNEL. 9" jMrgMg. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden root Amersfoort f l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonder! yke nummers- 0.05. Deze Courant venchynt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Ad verten tiënmededeenngen enz., gelieve men vóór 11 uur 's morgens og de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C«. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRÜS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regel. f 0.50. Elko regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Grooto letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeeligo bepaling"" het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. A.an hen, die met 1 Januari a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand December nog zullen -verschijnenkos teloos toegezonden Politiek Overzicht Kiearechthervorming in Italië. De Italiaanschc Kamer is op reces gegaan, nadat ze de dringendste zaken iieeft afgehan deld, voornamelijk de achterstallige begroo ting voor het loopende jaar, en nadat minis ter-president Luzzatti het ontwerp-kieswe'- liervorming heeft ingediend, waarmede hij ten doel had den parlementairen hemel hel derder te maken. Kort na de aanvaarding zijner ministerieele functie heeft Luzzatti, hartelijk verheugd er over dal hij aan de uiterste linkerzijde vrien delijke gezichten zag, in een zwak oogenblik de belofte gedaan om een hervorming des kieswet in te dienen, waarbij het kiesrecht zou worden uitgebreid cn aan deze belofte heeft hij thans gevolg gegeven. Bij de bestaande wet is iedere Itali .an kiesgerechtigd, die den leeftijd van 21 jaar heelt bereikt en de lagere school heeft afge- loopen; gezien echter hel peil der algemeenc ontwikkeling in Italië, wordt daardoor een groot deel der lagere klassen van hel kies recht uitgesloten. De bedoeling van hel mi nisterie was nu door het in bewerking zijnde wetsontwerp het bewijs, dat men lezen en schrijven kan, in een anderen vorm te doen vaststellen, dan door het eind certificaat der lagere school. Hierdoor zou het aantal kies gerechtigde burgers met ongeveer twee millioen worden vermeerderd. Daarmede waren de sociaal-democraten natuurlijk zeer tevreden. Onder de burgerlijke partijen ech ter, in bet bijzonder onder dat deel der aan hangers van den oud-minister-president Gio- litti, hetwelk nog eenigszins conservatieve neigingen heeft overgehouden, ontstond ze kere ontstemming, te meer wijl men vreesde dat de kiesrechthervorming reeds zeer spoe dig kon worden aangenomen en dan ver vroegde nieuwe verkiezingen voor de Kamer tengevolge zou hebben. Vele algevaardigden vreesden daarbij van hun zetel te worden gewipt. Daarom streefde men in deze kamerfractie er naar van het ministerie een den conservatieven welgeval lige concessie te verkrijgen cn wist men het zoover te brengen, dat bet kabinet besloot naast de uitbreiding van liet kiesrecht den kiesplicht in te voeren. Men geloofde name lijk dat slechts door den wettelijk vastgestel- den kiesplicht de trage massa van de tweede middenklasse een werkzaam tegenwicht zou scheppen van het bij de stembus steeds meer en meer opdringende proletariaat. Van de invoering van den kiesplicht in zulk een zin wilden echter de socialisten niets weten. Ze hoopten in de laatste dagen nog op het ver zet van de radicale leden van het kabinet tegen zulk een nieuwen maatregel, doch te vergeefs; de ministers Sacchi en Credaro gaven in den ministerraad huil instemming te kennen met den kiesplicht, nadat zc zich ervan vergewist hadden, dat hunne fractie in de Kamer er niets tegen had. De socialis ten wachtten thans hunnerzijds de indiening van hei kiesrechtontwerp niet eens meer af. doch verklaarden reeds toen de verlenging van de voorloopige begrooting voor de ge deelten, welke niet meer vóór 31 December de goedkeuring van den Senaat konden ver krijgen, aan de orde kwam, dat ze een der gelijk vertrouwensvotum als de goedkeuring eener verlenging van de voorloopige begroo ting was, niet konden geven, nadat liet kabi net hunne verwachtingen inzake de kies rechthervorming had teleurgesteld. De mi nister-president bepaalde er zich toe zijn ver wondering en zijn leedwezen te uiten, doch verlangde geen vertrouwensvotum en zoo ge schiedde de afval der sociaal-democratie van de regeeringsnieerderheid, zonder onmiddel lijke gevolgen. De voorloopige begrooting werd met 2(18 legen 102 stemmen aangeno men. Zonder nawerking zal de frontverande ring der socialisten echter niet blijven; uiter aard zal het kabinet trachten de middenfrac ties in de Kamer vaster bij 2ich aan te sluiten cn dienso ver eenkomst ig aan zijn politiek .meer homogeniteit vcrh'enpn Duitschland. B e r lij li, 2 7 Dec. Luideas een telegram van den plaatsvervangende» gouverneur van Jap (Kai olmeneilanden) is de districhtschef Boeder niet drie andere ambtenaren en vijf inboorlingen op Dsjokadsj door inboorlingen vermoord. Waarschijnlijk is de oorzaak on tevredenheid in verband met den wegenaan leg. De onder-gouverneur is met politietroe- pon te Ponape aangekomen, benevens de krui ser Cormoran. Het aantal der oproerlingen bedraagt ongeveer 250. Tot dusver is het op Ponape rustig. De inwoners zijn er loyaal ge zind. Engeland. De conservatieven gaan voort zoo fel moge lijk 'egen de invoering van home-rule voor Ierland te strijden. Ze leveren daarmede het bewijs, dat ook zij thans aan de op handen zijnde invoering er van gelooven. In de Ti mes bepleit Macdermott, die gedurende de verkiezingen in Engeland de unionisten uit de Iersche provincie Ulster vertegenwoordig de, het houden van eene demonstratieve volksvergadering van alle Iersche unionisten benevens een individueele propaganda in de Engclsche en Schotsche sleden en graafschap pen, teneinde de kiezers eens voor oogen te stellen lot welke politieke crisis voor Ierland het home-rule aanleiding zou geven. In den „Standard" wordt uiteengezet hoe de pro- •estantsche unionisten van Ulster beter toege rust zijn dan ooit en hoe ze voor alles be sloten zijn het juk der katholieke Ierea niet te verdragen. Italië Prins Max van Saksen is te Rome aange komen en heeft zijn intrek genomen in het Dominicaner klooster. Hij heeft beloofd de onderwerpingsformule, welke hem is voor gelegd, te onderteekenen en hiermee zal hel Valkaan het incident als afgedaan beschou wen. Portugal Tegen het monarchistische blad Correio de Manha is een vervolging ingesteld wegens be- lecdiging van de ministers der republiek. Oostenrijk-Hongarije. Weenen, 2 7 Dec. De Politisehe Cor- respondenz verneemt, dal de Keizer den hertog van Avarna, Italiaansch gezant te Weenen, het grootkruis van de Leopolds orde heeft verleend. De faculteit der wis- en natuurkunde aan de universiteit te Klausonburg in Zevenber gen heeft Keizer Wilhelm hel cere-doctoraat verleend. Aanleiding daartoe heet de groote belangstelling voor dc wetenschap, door den Keizer betoond toen hij hij de viering van het eeuwfeest der Herlijn-sclie hoogesehool een fonds van 10 millioen slichtte voor weten schappelijk onderzoek, alsook de liefde voor den vrede, dien de Keizer in 't bijzonder voor twee jaar aan den dag legde toen hij een bloedigen oorlog verhoedt! Bulgarijë. Sofia, 2 7 Doe. De oud-minister Paja kof overleed ten gevolge van een beroerte juist op het oogenblik, dat hij in dc Sobranje kwam om nadere verklaringen te geven; naar aanleiding van het feit, dat hij in staat van beschuldiging was gesteld. De Sobranje is daarop verdaagd tot Don derdag. De ziltmg is verlengd tot 23 Febr. Rusland. Ten huize van den Russische» minister van marine is een confi i entie gehouden, waaraan verschillende ministers, dc bekendste ver tegenwoordigers van de partijen uit de Doe- ma en eenige technici hebben deelgenomen. De bedoeling was de 650 millioen roebel, die voor aanbouw van nieuwe schepen aange vraagd worden, er gemakkelijker dooi' te krij gen. Een professor van de marineacademie en dnie officieren van den marines-taf vertel den hoe het met dc in aanbouw zijnde sche pen staat. K i e f, 2 7 Dcc. Wegens het houden van een vergadering, zonder daarvoor toestem ming te hebben gekregen, zijn 431 studenten1 van de universiteit alhier veroordeeld ot straffen, varieeremf van één roebel boete tot tweo weken hechtenis. Turkije. In de Turksche Kamer is Zondag bij dc behandeling der suppletoire credietcn ter be strijding van de cholera een rumoerig inci dent ontstaan tusschen den minister van bin- nenlandsche zaken Talaat Bey en den presi dent van de gezondheidscommissie der Jong- Turken Ismet. De minister noemde lsmet een gauwdief, waarop deze antwoordde met te roepen: „wat een onbeschaamdheid!" en „schoftT Ook een ander lid der Jong-Turk- sche partij Said schold den minister uit. Ten slotte ontstond een zoo lievig rumoer dat de zitting moest worden geschorst. Tengevolge daarvan ontstonden geruchten over het af treden van den minister. Volgens betrouw bare berichten was Talaat Bey ook besloten af te treden, doch hebben de grootvizier en eenige invloedrijke partijleden hem verzocht daarvan af te zien. Maandag zou eene verga dering van het Jong-Turksclie comité plaats hebben, waarin de minister van bionenland- sche zaken de uitsluiting zal verlangen van lsmet, Said en andere afgevaardigden die aan het spektakel tegen den minister hebben deel genomen. Wordt aan dit verlangen geen ge volg gegeven dan zal de minister aftreden. Griekenland. Men meldt uit Athene aan de Vossische Zei'tung, dat daar de/er dagen vier Engelsche marine-officieren worden verwacht, die een onderzoek zullen instellen naar de slagvaar digheid van de Grieksche vloot en officieren en manschappen op de hoogte zullen stellen van de bediening van liet moderne geschut en van torpedo's. Verder zal het arsenaal zoo noodig onder Engelsche leiding hervormd worden. Dc regccring is bereid belangrijke bestellingen van geschut voor dc marine te doen. Perzië* In Doebai aan de Perzische golf zijn in ver band met de beteugeling van den handel in wapenen met Perzië onlusten uitgebroken. De Engelsche kruiser Hyacinth heeft een troepenafdeeling aan land gezet, welke op tegenstand stootte, waarbij vier matrozen ge dood cn negen verwond werden; één man wordt vermist. De verliezen der Arabieren moeten veertig personen bedragen. China. Een Zondag verschenen tweede keizerlijk edict gelast, dat zoo spoedig mogelijk een consHtuiioimeel program, hetwelk ook een verantwoordelijk ministerie zal omvatten, zal uitgewerkt en bij den troon ingediend worden, lil verband met het in ons vorig nummer vermelde edict, waarbij de regee ring optrad tegen alle agitatie in parlemen taire aangelegenheden, maakt het uieuwe edict den indruk van een verstandigen maat regel om aan hel algemeen verlangen naar een parlement tegemoet te komen, zonder aan de waardigheid der regeering te kort te doen. Hot vóórparlement is door dit edict dan ooik tevreden gcsteèd en heeft met drie vierde van het aantal stemmen besloten de memorie waarbij op de instelling van een verantwoordelijk ministerie werd aange drongen in te trekken. Algemeen heerscht er voldoening over, dat zoodoende een crisis vermeden is. Vereenigde Staten. Volgens berichten uil Washington aan de Times is er sprake van onderhandelingen over een nieuw arbiirageverdrag tusschen de Yerceiiigde Stalen en Engeland op de grond slagen van liet verdrag Olney-Pauncefecote van 1897, dat echter niet door den Senaat is goedgekeurd. Men zou bij het nieuwe ver drag alle restricties en reserven uit den weg willen ruimen, welke nog bestaan in de over eenkomsten, die de verhoudingen tusschen de beide mogendheden regelen. President Taft heeft in eene onlangs ge houden rede gezinspeeld op de sluiting van een arbitrage-verdrag met een groote mo gendheid, hetgeen de duurzaamheid van den wereldvrede zou waarborgen. Niemand twij felt eraan of deze groote mogendheid is En geland. De Standard gaat nog verder en ver zekert dat de onrust, welke onlangs in de Yerecnigde Staten is teweeggebracht door het rapport van den staatssecretaris van oorlog en waarin de ontoereikendheid van *s lands weerkrachten werd uiteengezet voor het ge val van een inval op Amerikaansch gebied, tot meer nog een arbitrageverdrag zullen voeren, namelijk lot een feitelijk Anglo-Ame- rikaansch bondgenootschap. Brazilië. R i o de Janeiro, 27 Dec. De Senaat nam een wetsontwerp aan, waarbij de wis selkoers wordt vastgesteld op 16 pence. Allerlei. De 5 stoomschepen, die legen Kerstmis te New-Yörk verwacht werden, voerden 21,690 postzakken mede aan boord, cue ongeveer 20 millioen brieven en kaarten bevatten en te zamen niet minder dan 800,000 kilogram wogen Dc politie te Weenen heeft een eigen aardige maatregel genomen. In het vervolg zullen in alle bioscoop-theaters de portretten van beruchte misdadigers, waarnaar de poli tie zoekt, vertoond worden en tot een ieder, bij het heengaan, hel verzoek gericht worden, de politie eventueel bij de opsporing van deze individuen behulpzaam te zijn. Het schijnt, dat de politie de moor- ucnaars van Hounsdilch in handen heeft. Zij werden gearresteerd in het huis van een der inberkers, die na het geleverde gevecht met de politie aan de bekomen wonden overleed. Het zijn de 30-jarige ingenieur Osew Fede- row, Jacob Peters en de schilder Georg Dur bow, de beide laatste 24 jaar oud1. AJ'le drie zijn vreemdelingen, die schunnig gekleecf gingen. Een der getuigen, Isaac Levy, een winke lier in tabak, verklaarde, dat hij in den be wuste» nacht, kort nadat de revolverschoten weerklonken, Peters en Dubow uit het reeds beschreven huis zag snellen. Zij ondersteunden een derde, dien zij tus schen zich in hielden. Toen Levy hen tegen kwam, richtten zij hun revolver op hem en rieden hem toe, hen niet te volgen. Behalve de drie mannen had hij ook een vrouw zien. mecloopen. Dit getuigenis is zeer bezwarend) voor de drie beschuldigden. De behandeling der zaak zal den 29. Dec. worden voortgezet. P a r ij s, 2 8 Dec. Een vreesclijk ongeluk is heden geschied te Issy les Moulineaux. De aviateur Laffont en diens passagier Pola, troffen voorbereidingen om naar Brussel te vertrekken. Na enkele wendingen op 10 Meter hoogte viel plotseling het toestel. Laffont cn Pola zijn gedood. Men veronderstelt dat de vleugels over elkaar geschoven zijn. Deze vlo gen in splinters. Laffont's schedel was ver brijzeld, zijn linkerarm hing aan het lichaam. Pola was volkomen misvormd; hij haalde nog adem toen men hem opbeurde, doch gaf kort daarna den geest. Dc twee lijken zijn naar het ziekenhuis te Bougicant overgobraoht. T e n e r i f f e, 2 7 Dcc. Gedurende een storm op het eiland Gomera (Ganarische eilanden) is een huis ingestort, waardoor 22 personen werden bedolven, mceremdeels kinderen. De Ilurgh Norman, een klein schip van 200 ton, bestemd voor de parelvischvangst op de kusten van Australië, is door een storm tegen eene rots stukgeslagen. Een boot werd uitgezet, waarin heel de bemanning plaats nam, behalve de kapitein, en zekere Ander son. Kort daarna sloeg de boot om cn al de op varenden werden door haaien verslonden. De kapitein, die kort daarna wilde beproe ven naar land te zwemmen, werd dadelijk ook verscheurd. Anderson bleef gedurende zes dagen aan den mast van het wrak vastgeklampt; ein delijk, door honger gedreven, waagde hij den tocht naar land, waar hij behouden aankwam en door visschers werd opgenomen. Spoorwegrampen. Het schijnt, dal de Kerstdagen van dit jaar een treurige vermaardheid zullen krij gen door de spoorwegrampen, die er onmid dellijk aan zijn voorafgegaan. Men weet, om voorlooplg van Frankrijk alleen te sproken, van het ongeluk bij Arbanats op dc Zuider- spoorwegen, waar 5 dooden zijn te betreu ren. Dan zijn er rnog «te melden bij Montercau op de P(aris)-L(yon)-M(éditcrranée) een doo- DOOR. BARONESSE ORCZY. o— EERSTE HOOFDSTUK. Parijs: September 1792. Een deinende, ziedende, rumoerige men- schenzee; menschen alleen in naam, want voor onze gezichts- en gehoororganen schij nen zij niets dan een wilde horde, opge zweept door lage hartstochten; wraakzucht en haat. De tijdkort vóór zonsondergang; de plaats een Westelijke Barricade. Gedurende het grootste gedeelte van den dag had de guillotine haren vrecselijken ar beid verrichtalles waarop Frankrijk in vervlogen eeuwen prat ging, historische na men, hooge adel, had den cijns betaald aan haar begeerte naar vrijheid en broeder schap. Men had op dit gevorderd uur van den dag de slachting alleen gestaakt, omdat er vóór het tijdstip van de nachtsluiting der poorten van Parijs, meer belangrijke vertoo ningen voor het volk waren weggelegd. Daarom haastte zich de menigte om dc Place de la Grève te verlaten en naar de verschillende barricaden zioh te begeven, ten einde van dat belangwekkend en verma kelijk schouwspel getuige te zijn. Men kon cr iederen dag van genieten, want die aristokratcn waren zulke idioten! Ze plachten hun vaderland te verraden, ze wil den het prijs geven aan zijn vijanden, en daarom waren ze natuurlijk verraders van het volk, zij met hun allen, mannen, vrou wen en kinderen, die als zijn oude adel, Frankrijks glorie hadden uitgemaakt, llun voorzaten hadden het volk verdrukt, ver treden onder de hakken van hun elegant schoeisel, maar nu was het volk heer en meester van Frankrijk en verpletterde zijn vroegere tirannen niet onder zijn hielen, want het ineerendeel had geen schoenen in die dagen neen, hel volk vertrapt zijn verdrukkers onder een meer effect sorteerend gewichthet scherp snijdend mes der guil lotine. En dagelijks, van uur tot uur cischte het afschuwelijk werktuig zijn talrijke slachtof- fers grijsaards, jeugdige vrouwen en kleine kinderen, waarbij de dag gloorde in het ver schiet, waarop het onverzadelijk monster het hoofd zou vorderen van een Koning cn van een schoonc jonge Koningin. De aristokraten trachtten zich schuil te hou den en te vluchten: daarin juist lag het grap pige van de heele geschiedenis. lederen na middag vóór het sluiten der poorten, waarop de marktwagens in rijen de verschillende barricaden voorbij trokken, beproefde een dwaze aristokraat de waakzaamheid van het Comité der Openbare Yeiligheid te verschal ken. Onder verschillende vermommingen trachtten iij door de kordons te sluipen, die door dc burgersoldaten der Republiek zoo streng werden bewaakt. Mannen in vrou wengewaad, vrouwen in manskleeren, kinde ren vermomd als bedelaars, ze waren allen adellijken die Frankrijk wilden ontvluchten, naar Engeland of eenig ander land een heen komen zochten, om daar de bewoners op te hitsen tegen de roemrijke revolutie, dan wel er een leger te recrutecren, dat de rampzalige gevangenen van den Tempel, die eenmaal Frankrijks heerschers waren, zou bevrijden. Maar doorgaans werden ze bij de barrica den gesnapt. Sergeant Bibot vooral, die bij de Westerpoort dc wacht commandeerde, bezat een verwonderlijk neusorgaan om Yan een aristokraat, al ware deze ook nog zoo ver momd, terstond de lucht te krijgen. Dan had je natuurlijk de poppen soms een kwartier lang aan het dansen. Bibot had de gewoonte niet zijn prooi te spelen als de kat met de muis. Ja! Bibot had er een handje van de zaken van hun humoristischon kant te beschouwen, en het loonde de moeite wel in de buurt te blijven van die Westerbarricade, om eens te zien hoe hij een aristokraat betrapte op «heelerdtaad, in een poging om «aan de wraak van het volk te ontkomen. Nu en dan placht Bibot zijn slachtoffer werkelijk uit de poort te laten, den adellij ken heer, voor een paar minuten althans, het genoeglijk bewustzijn gunnend dat hij in derdaad uit Parijs was ontsnapt. Maar als de rampzalige tien meters nagenoeg in het open veld had afgelegd, zond lnj hem twee man achterna, die hem terugbrachten, ontdaan van zijn vermomming. Zeker! dat was uiterst grappig, want even dikwijls ontpopte zich de vluchteling in eene vrouw, liefst een markiezin, die vreesclijk komiek deed, als zij begreep in de klauwen van Bibot te zijn verzeild, met dc weten schap dat Mevrouw Guillotine des anderen daags haar wachtte. Geen wonder dus dal op dezen fraaien ach termiddag in September de schare nabij Bi- bot's barricade in opgewonden toestand ver keerde. Zij had dien dag een honderdtal adellijke hoofden onder hel slachtmes zien vallen, zij wcnschte zich te vergewissen of er daags daarna nog weer honderd iu de zand- mand zouden bijten. Bibot zat op een omgekeerd leeg vat, dicht bij de poort der barricade; een klein detache ment burgcrsoldaten stond onder zijn beve len. Er was in den laatsten tijd heel wat te doc:i geweest. Dc aristokraten hadden het onmogelijke gedaan om uit Parijs weg te ko men. lederen dag had Bibot de voldoening gesmaakt een of anderen vluchtenden ko ningsgezinde te ontmaskeren en dezen ter vonnissing op te zenden naar het Comité dor Openbare Yeiligheid. Robespierre cn Danton hadden beiden Bibot lof toegezwaaid voor zijn activiteit, cn Bibot koesterde een hoogen dunk van zichzelf, dat door zijn toedoen minstens vijftig aristokraten met de guillotine hadden kennis gemaakt. Maar vandaag hadden alle sergeanten, die de wacht hadden bij de onderscheiden barri- rades, speciale orders ontvangen. Sedert een paar dagen was het een groot aantal royalis ten gelukt uit Frankrijk te geraken en veilig in Engeland te landen. Zonderlinge geruch ten liepen er aangaande deze feiten; zc wa ren dikwijls voorgekomen en stoutmoedig uit gevoerd; groote opgewondenheid hadden ze veroorzaakt onder het volk. Sergeant Gros- pierre had het schavot moeten beklimmen, omdat hij langs zijn neus weg een heele fa milie koningsgezinden uil de Noorderpoort bad laten ontsnappen. Men wilde weten dat die uittochten waren geslaagd door Engelschen wier moed on geëvenaard scheen, en die uit louter bemoei zucht inel iets wat hen niet aanging, hun vrijen lijd bestedden om de guillotine van haar slachtoffers te berooven. Deze geruch ten namen weidra buitensporige vormen aan; geen twijfel of de bemoeizieke Britten be stonden niet in de verbeelding, bovendien schenen ze als aanvoerder te hebben een man wiens kranige heldenmoed aan het fabelach tige grensde. Zonderlinge praatjes deden de ronde hoe hij en de aristokraten die hij be vrijdde, plotseling onzichtbaar werden, als zc de barricaden naderden cn door niets min der dan bovennatuurlijke macht ontsnapten aan de waakzaamheid der ééne en ondeel bare Republiek. Niemand had ooit deze geheimzinnige vreemdelingen gezien; als er sprake was van hun leider, sidderde het volk als voor een bovcnaardsch wezen. Het gebeurde nu on dan da* burger Foucquier-Tinvillc, voorzitter van hot Comité der Openbare Veiligheid, in den loop «van den dag een reepje papier ontving uit een geheimzinnige bron; bijwij len vond hij het in zijn jaszak, dan weer overhandigde iemand het hem op straat, ter wijl hij zich naar de vergadering begaf van het Comité. Dat papder bevatte steeds een korte mededeeling dat de troep bemoeizieke Engelschen aan het werk was en droeg bij wijze van handteekening altijd een bloempje in den vorm eener ster, in Engeland genaamd „Rooie Pimpernel." Nog voordat een paar urci na ontvangst van het kattebelletje wa ren verloopcn, vernam het Comité der Open bare Veiligheid, dat zooveel en zooveel ko ningsgezinden en aristokraten erin geslaagd waren het zeestrand tc bereikw cn veilig op weg naar Groot-Brittannië zeilden. Wurdt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1