BIJVOEGSEL Amersfoortscli Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BU HET VA* Openbare vergadering van den raad dor gemeente Amersfoort op Dinsdag 10 Januari 1911, des namiddags ten half 2 ure. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig de heer wethouder W. H. Kam, de heeren A M. Tromp van Holst, D. Gerritsen, R. G. Rij kens, H. Kroos, J. C Ro- landus Hagedoorn, J. W. Jorissen, C. J. Plomp, S. J- van Duinen. W. Salomons, D. Ruys, H. W. van E«veld, A. H. van Kalken en N. Veis Heijn en de secretaris mr. dr. J. G. Stenfort Kroese. Afwezig de heer wethouder M. L. Celosse en de heer A. A. Hamers met kennisgeving verder de heer M. R. N. Oosterveen. De Voorzitter. Mijne Heeren! Als men zoo het ganscho jaAr, dag in dag uit met hoofd en hart bezig is met de behar tiging van de belangen van de ingezetenen der gemeenteaan wier hoofd men geplaatst isdan spreekt het haast vanzelf, dat men die bevolking een warm hart toedraagt en bij de intrede van een nieuw jaar met de beste wen- schcn voor haar bezield is. En nu verheugt het mij, in deze eerste vergadering van het jaar aan die gevoolens uitdrukking te kunnen geven jegens U, als de vertegenwoordigers der burgerij te dezer plaatso, en den wensch uit te spreken, dat Amersfoort in 1911 voor al haar ingezetenen een bron van geluk, wel vaart en tevredenheid zal mogen opleveren. U persoonlijk, mijne heeren, wensch ik toe, dat geluk en voorspoed in uw gezin en in uw werkkring U in dit nieuwe jaar in ruime mate zullen mogen ten deel vallen. Aangenaam is het mij, met lof melding te kunnen maken van de workkracht, ijver en toewijding, door do gemeente-ambtenaren, van den hoogsten tot den laagsten, in het afge- loopen jaar aan den dag gelegd. Ik breng hun daaryoor mijn hulde en den dank van het gemeentebestuur. Ik hoopmijne heeren dat onze gemeen schappelijke arbeid ter bevordering van de belangen dezer gemeente, onder Gods zegen in dit jaar rijke vruchten zal mogen dragen en dat bij alle verschil van meening niet moge worden vergeten de onmiskenbare waar heid, welke gelegen is in de gulden woorden „Eendracht maakt macht!" (Teekénen van instemming.) De heer van E s v e 1 d. Mijnheer de Voor zitter. Namens den raad dank ik U van harte ▼oor uwe goede wenschen, aan de ingezetenen gebracht, en ook voor de persoonlijke belang stelling, die U ons hebt getoond. Zeer zeker wenscht de raad ook U alle geluk en voorspoed in dit jaar voor U en uw gezin. Evenals U hoop ikdat hier veel arbeid zal worden verricht in dit jaar, ten voordeele van de ge meente. (Teekenen van instemming.) De V o o r z i 11 e r. Ik dank den heer van Esveld voor zijne goede wenschen. Ingekomen zijn de volgende stukken a. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 27 December 1910. 3e afd. no. 5158/3620, tot goedkeuring van het raadsbe sluit van 20 December 1910, no. 439 strek kende tot wijziging der geraeentebegrooting, dienst 1910. Aangenomen voor kennisgeving. b. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 27 December 1910, 3e afd. no. 5157/3617, tot goedkeuring van het raadsbe sluit van 20 December 1910, no. 440, strek kende tot betaling uit het artikel voor onvoor- zione uitgaven, dienst 1910. Alsvoren. c. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht, van 27 December 1910, 3e afd. no. 5159/3628, tot goedkeuring van het raadsbe sluit van 20 December 1910, no. 444, betref fende ondorhandsche verhuring van een per ceel bouwland. Alsvoren. d. Besluit van do Gedeputeerde'Staten van Utrecht van 27 December 1910, 3o afd. no. 5166/2545, tot goodkeuring van het op 20 December 1910 vastgestelde 4e aanvullings kohier der inkomstenbelasting, dienst 1910. Alsvoren. e. Beiduit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 27 Decomber 1910, 3e afd. no. 5160/3613tot verdaging van do beslissing op hot raadsbesluit van 20 December 1910 no. 442, betreffende verordeningen ex art. 114bis der Gemeentewet. Wordt z. d. en z. h. o. besloten te behande len bij punt 9 van de agenda. f. Besluit van do Gedeputeerde Staten van Utrecht van 3 Januari lull, 3e afd. no. 4846/44 houdende niet-goedkouring van de op 29 November 1910 vastgestelde bonwverorde- ning. In handen van B. en W. voor prae-advies. g. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 3 Januari 1911, le afd. no. 5031/45, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 29 Novoraber 1910, no. 413, houdende vaststelling eener verordening no. 9 betreffende bouwver- boden. Aangenomen voor kennisgeving. h. Een adres van het bestuur van de af- deeling Amersfoort der Vereeniging „Ons Be lang", betreffende politietoezicht, reinigings dienst en afwatering van de kazernestraten en daaraan grenzende terreinen. In handen van B. en W. om advies. i. Een schrijven van Jhr. Dr. E. Teixeira do Ma»tos, dat hij zich tot zijn spijt genood zaakt ziet ontslag te nomen als lid van de commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs. Wordt op voorstel van den Voorzitter z. h. o. eervol ontslag verleend. 1. Eeno dankbotuiging van het bestuur van de VereenigiDg Ambachtsschool voor Amers foort en omstreken, voor de verhoogde ge meentelijke subsidie. Aangenomen voor kennisgeving. Do notulen van de vergadering van 20 De cember 1910 worden vastgesteld zooals zij ter inzage hebben gelegen. Aan de orde is 1. Benoeming van een directeur aan de Burgeravondschool. De aanbeveling luidt: 1. G. A. Groote Haar, directeur der ambachtsschool te Appin- gadam, 2 H. W. Brouwer, directeur aan de ambachtsschool te Harlingen. De Voorzitter doelt mede, dat nog is inge komen een aanbevelingsbrief voor den heer Brouwer, van den voorzitter van de ambachts school te Harlingen. Do heer Brouwer wordt benoemd met 10 stemmen. Vier stemmen zijn uitgebracht op den heer Groote Haar. 2. Bonoeming van een leeraar in de He- breeuwsche taal en lettei kunde. De aanbeveling luidtdr. A. J. Wensinck, privaat-doceiit in de Semitische talen aan de rjjks-universiteit te Utrecht, 2. dr. A. van der Flier, predikant te Middelburg. Dr. Wensinck wordt benoemd met 10 stera men. Vier steramen worden uitgebracht op dr. van der Flier. De hoeren van Esveld en van Kalken vor men bij deze en do vorige benoeming het stembureau. 3. Voorstel van B. en W. tot benoeming van eene commissie in zake de onbewoon- baarvorklaring van de perceelen Bloemen- dalgche straat no. 35 en Koppelpoort no. 7. Tot leden van .de commissie worden door den voorzitter benoemd de heeren Tromp van Holst, Kroes en Rij kens. 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het verslag in zake kindervoeding en kinderkleeding. Wordt z. h. o. vastgesteld conform het ont werp, opgemaakt uit de door de commissie voor kindervoeding verstrekte gegevens. 5. Voorstel van B. en W. tot het veran doren van de namen van eenigo straten. Voorgesteld wordt don weg, looponde van het Stationsplein naar den Utrechtschen straat weg, ter hoogte waar deze gesneden wordt door de spoorljjn AmersfoortResteren, te noemen Berken weg en straat, loopendo van do Stationsstraat, tot den Utrechtschen straatweg bij het huis Nederberg, te noemen Vlasak- kerweg. De heer Rolandus Hagedoorn. Mijn heer de Voorzitter, ik keur natuurlijk in hooge mate goed, dat de verwarring, die dikwijls is ontstaan, doordat men naast den Vlasakkerweg nog had den ouden Vlasakkerweg, in de toe komst zal worden opgeheven. Alleen spijt het mij, dat ik niet heb geweten, dat B. en W. met dit onderwerp bozig waren. Ik zou hun dan graag nog eenige andere namen in het oor gefluisterd hebben. Voor ons doctoren in de eerste plaats, maar ook voor anderen ver oorzaakt het dikwijls last, dat hier naast de Wolkerstraat nog is een Wolfertstraat. Men krijgt een boodschap om ergens te komen; de dienstbo ledie soms geen Amersfoortsche* is maar ook Amersfoortors verwarren wel die twee namen brengt, de boodschap ver keerd over en men weet niet, waar men moet zijn. Ik geef B. en W. in overweging ook daaraan bij gelegenheid eens te denkon. De Voorzitter. Ik stem toe, dat nit die twee bijna gelijkluidende namen verwar ring kan ontstaan. Ik stol voor dit punt te stellen in handen van B. en W., toneinde een voorstel aan den Raad te doen tot verandering van deze straatnamen. De beer Rolandus Hagedoorn. Gaarne, mijnheer do Voorzitter. De heer Jorissen. Mijnheer do Voor zitter. al die dwarsstraten, die wij hebben, kunnen die niet veranderd worden van naam? Dut geeft ook verwarring.. Men heeft b. v. een Booster weg <-n een Booster dwarsstraat; men kan van den Booster weg door de Boester dwarsstraat weer op don Booster weg komen. De menschen weten niet, dat do dwarsstraat niet tot den weg behoort. Ik hoop, dat B. en W. ook daarop zullen letten. De V obrzitter. B. en W. zullen gaarne ook dit punt nader bespreken. Wordt z. h. o. conform het voorstel be sloten. 6. VoorBtol van B on W. betreffende het aanstellen van een concierge aan de openbare lagere school le soort voor jongens. B. en W. stellen voor aan deze school een concierge te verbidden; de jaarlijksche kosten daarvan bedragen f 410. Wordt z. d. en z. h. o. conform het voorstel besloten. 7. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een adres van A. van der Pol, betref fende afsluiting van de brug nabij Kleine Luiaard over do Heiligenberger boek. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken op het verzoek, om deze brug weder af te sluiten en afgesloten te houden voor het verkeer met rij- en voertuigen. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. heden morgen een schrijven hebben ont vangen van notaris Bolk, inhoudende mede- deeling, dat hem is opgedragen namens baron van Hardenbroek van Ammerstol, verzet te doen tegen de afsluiting van dezo brug. De heer Rolandus Hagedoorn. Mijn heer de Voorzitter, mag ik eene inlichting vragen. Was deze brug niet altijd afgesloten? De Voorzitter. Do brug is niet altijd afgesloten goweest. Wel is er een barrière geplaatst, waarvan een sleutel gegeven is aan van der Pol en aan Jacobs. Van der Pol wil echter volledige afsluiting. De heer Rolandus Hagedoorn. Eer gister moest ik nog van mijne fiets af om den boom open te maken. Het is zeer betrekkelijk wat afsluiting is. Wordt z. h. o. conform het voorstel besloten. 8. Voorstel van B. en W. tot verzwaring en uitbreiding van het buizennet van de gas fabriek» en tot levering van gas ten dienste van perceelen aan den Leusdenschen weg.

Amersfoortsch Dagblad | 1911 | | pagina 5