Woensdag 31 Mei 1911. BINNENLAND. FEUILLETON. DE NEDER-RIJNERS. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoort f l.OO. Idem iranoa per post - 1.00. Afzon leriyk' njm.n#ri 0.00. Deze Ocuant veiachijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen Advertentiënmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 's morgens by de Uitgevers in te zenden. U itgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER A D VERTEN TI Ni Van 1—5 regels f O.OO. Elke rogel moer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents by vooruitbetaling. Oroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordoolige bepalingen tot het herhaald adverteeron in dit Blad, bij abonnement. Een» circulaire, bovattonde de voorvraardon, wordt op aanvraag toegezonden. Staatscommissie Departe menten. Naar De Avp. verneemt, zal de Staatscommissie, belast met bet instellen van een onderzoek naar de werkwijze van de departementen van aiigemecn bestuur, die zich tot nog toe onledig heeft gehouden met hot onderzoeken, van de door de departe menten ingediende staten, waarin de werk zaamheden van eLk der ambtenaren werden omschreven, thans een aanvang maken met het mondeling hooren van ambtenaren. Twee ambtenaren van het dep. van Oorlog en één van dat van Marine hebben reeds een op roeping ontvangen om voor de commissie te verse...jiien. Vuilverbranding te Am sterdam. Door 13. en W. van Amsterdam is een voordracht bij den gemeenteraad ia- gediend betreffende de vuilverbranding. Volgens een plan van den directeur der ge meente-reiniging zal het vuil aan de huizen worden ingezameld in gesloten ijzeren bak ken, le plaatsen op den vuilniswagen en daar van gemakkelijk af te nemen. Op een aantal plaatsen in de stad, aan het water gelegen, zullen draai kranen worden opgesteld, door welke dc volle hakken uit de wagens gelicht cn op een schuit geplaatst kunnen worden en tegelijkertijd van die schuit een leege bak op den wagen. Dc schuit mei bakken wordt ver voord naar de sorleer-inrichting. In die in richting worden de bakken van de schuilen gelicht en gestort in een afgesloten localiteit, van waar het vuil door een schudgoot in een grooten draaienden trommel wordt geroerd het stof wordt groolendeels door een ex- haustor weggezogen en voor het overige door besprenkeling, b.v. met een zwakke creoline-oplossing, gebonden. Daarna komt het vuil op transportbanden, waarop hel zicii 'langzaam voortbeweegt, terwijl er de waar devolle voorwerpen uit worden gesorteerd door werklieden, die daarbij van een doel matige kleeding zijn voorzien. Het dan reslce- rcnde vuil wordt ter verbranding gestort in i'. voorraadresorvoirs der ovens. In tijden van epidemie wordt het vuil niet gesorteerd, doch onmiddellijk naar de ovens gebracht. De warmle, die door de verbranding vrij komt, kan in hoofdzaak worden gebruikt voor omzetting in electriciteit, welke weder gedeeltelijk voor eigen gebruik en gedeeltelijk .oor distributie aan particulieren zou kun nen worden aangewend. Indien bij een ver der onderzoek blijkt, dat de slakken geschikt zijn voor vervaardiging van bouwmateria len, zal ook een gedeelte van de warmte hiervoor kunnen worden aangewend. Wel licht zijn in de toekomst nog andere em plooien voor de warmte le vinden, zooals voor een volksbad- en waschinrichting, enz Daar echter nog verschillende vragen moe ten worden opgelost, wenschen B. en W. dat de Raad nog slechts een principieele be slissing neemt en stellen zij voor hen te machtigen, de invoering voor te bereiden van een stelsel van vuilverwijdering, waardoor het vuil, na voorafgaande sorteering be halve in tijden van epidemie wordt ver brand en de daarbij vrijkomende warmte pro ductief wordt gemaakt. Voor die voorberei ding een krediet beschikbaar te stellen van f 5000 Bosch voorRot'erdam. 7ooals bekend, bes'aat bij B. cn W. van Rotterdam reeds lang het denkbeeld in de omgeving van de stad een bosch of park aan te leg gen, groot genoeg om werkelijk een ontspan ningsoord voor de hoele buirgerij te worden. Thans heeft dit denkbeeld vorm gekregen en is bij den Raad ingediend een fraai ont wen voor bosch- en parkaanleg rondom den Kralingschen Plas, over eene opper vlakste van 400 HA. De uitvoering zal na tuurlijk jaren duren. Berekend wordt dat het geheel in 1940 voltooid kan zijn en dat de kosten van onteigening en aanleg f 10,000,000 zullen bedragen, waartegenover kan gesteld worden een miilldoen opbrengst voor den verkoop van villaterrein. Voorgesteld wordt eenst heit westelijk deel te leggen, dat na 13 jaren gereed zal zijn en waarvan de kosten geraamd worden op ruim 6 miMioen. M u 11 a t u 1 i-m useum. Van de vereeniging „Het Multatuli-museum", aan het eind van het vorig jaar opgericht, zijn thans, bij Kon. besluit van 13 Mei jl., de sla- tuten goedgekeurd. Het bezoek, dat door be langstellenden gebracht wordt aan de ver zameling, die des Woensdags van 11 tot 3 uur in het Stedelijk Museum te Amsterdam is te bezichtigen en te raadplegen, mag zeer bevredigend heeten. De verzameling breidt zich door aankoop cn geschenken uit. Het laatst geschiedde dit door aankoop van de door dr. A. S. Kok met zorg bijeengebrachte collectie MuHatuliana. Maar er zijn, onder berusting van parti culieren, nog belangrijke bescheiden, hand schriften van Multatuli en geschriften op hem betrekking hebbende, die de Amster- darr.sche collectie te stade zouden komen. Men hoopt dat zij, die daartoe in staat zijn, niet lang zullen dralen met hunne Mul- tatuliana, zij het ook slechts in bruikleen aan het Multatuli-museum af te slaan. Broederschap van post- commiezen. In de goedbezochte alge- mcene vergadering te 's Gravenbage van de Broederschap van postcommiezen werden de aftredende bestuursleden, de heeren J. Brandon Bravo en H. Palm, herkozen. De contributie bleef op f 1,50 vastgesteld. Voorzitter en secretaris zullen nogmaals bij den minister aandringen om nog één maal de gelegenheid te geven door bijstor ting de surnumerairsjaren geldig te maken voor pensioen. Hel bestuur zal zich tot Minister en Di recteur-generaal wenden met verzoek om aan postcommiezen le kl-, die herhaaldelijk als wd. directeur optreden, een toelage van f 100 's jaars te verleenen. Een bezoek aan het station voor draad- looze telegrafie te Schevcningen en een di ner in „Victoria" volgden op de vergade ring- Spoorwegpersoneel In het gebouw Plancius te Amsterdam is Zondag middag eene vergadering gehouden van de Ned. Vereen, van Spoor- en Tramwegperso neel, waarop het woord gevoerd werd door de heeren P. Sneevliet, president der ver- eeniging, en mr. P. J. Troelstra. Nadat de voorzitter hulde gebracht had aan den heer Troelstra, voor de wijze, waar op hij in de Kamer voor het spoorwegper soneel opgetreden is, kreeg de heer Sneevliet het woord. Hij gaf een overzicht van de gebeurtenis sen, die ook in het Kamerdebat alle ter sprriiö gekomen zijn, en wees er op, dat bij de H. IJ. S. M. de venho-uding der directie tot de personeel-organisahie6 zeer slecht is. Het personeel mag geen Md van de Ned. Vereen, zijn. Volgens spr. worden alle or ganisaties te berde gebrachte grieven ter zijde gelegd. Slechts wordt alleen geconfe reerd met den Bond van Orde, een vereeni- ging, die volgens spr. zoo weinig leden heeft, dat zij er zonder subsidie der directie niet komen kan. De spreker wees er op, dat de ontevre denheid onder het H. IJ. S. M.-personeel in de laatste ..eken grooter was dan in 1903. Niet de Ned. Vereeav was de oorzaak er van, doch minister Regout. Dc ondervinding, die het personeel heeft opgedaan met be trekking tot de handelingen der directie en van de Regeering betreffende het pensioen- reglement. *no zeide de heer Sneevliet, heeft de spoorwegbeambten en arbeiders wakker geschud. De ontevredenheid ts wat geluwd, maar toch is het besef levendig geworden, d .t lotsvc lering te verkregen is door col lectiviteit. (Applaus.) De heer Troelstra wees er op, dat het nieu we reglement betreffende de di.enstvoor- waarden er van blijk geeft, dat de Regeering haar belofte van 1903 niet meer na wenscht te komen, n.l. zij wenscht niet langer voor de belangen van het personeel te waken. Thans wordt, nu de hoop verdwenen is, dat de Regccring voor betere loonen en arbeids tijden zorgt, meer en meer, zegt spr., de be hoefte gevoeld van ééne groote organisatie Spreker acht het niet onmogelijk, dat de regeering inziet in 1903 fiasco te hebben gemaakt, en daarom tracht de Ned. Vereen, bij het personeel in discrediet te brengen. Maar dat zal niet lukken, want daarvoor zijn, zegt cle heer Troelstra, de dienstvoorwaar- den to slecht. Wat de zaak Nathans betreft, spr. stelde zich volkomen aan de zijde van de redactie van het orgaan der Ned. Vereen, en is 't niet eens met ,,11-ot Volk". (Applaus.) Omdat de minister in zijn strijd togen de Ned. Ver. de zaak Nathans aangeroerd heeft, moet in geen enkel opzicht bij den minister in het gevlei komen. De minister verweet de vakvej-eeniging een slachtoffer der vakorganisatie een bezoldigde functie te hebben bezorgd. Dat zal echter iedere orga nisatie doen en geen vakverccniging kan de inmenging van hoogerhand dulden. Mr. Troelstra wees cr op, dat de Ned. Vereeniging bij hel sterker worden van haar ledental een macht wordt, die zich kan la ten gelden. Hij spoorde de loden aan zich steeds krachtiger te maken. Na kort debat werd de vergadering ge sloten. Bestrijding knoeier ij en in boter- en kaashandel. Maandagmid dag hield dc vereeniging tot bestrijding van knoeierijen in den boter- en kaashandel een vergadering in Krasnapolsky te Amsterdam, onder leiding van den heer F. Middelbeek uit 's-Gravenhage. De secretaris, dc heer J. Mesdag uit Leeu warden. bracht verslag uit van de werkzaam heden der Vereeniging in het afgeloopen jaar. Het aantal leden cn begunstigers bedraagt 181 en 56. Gedurende 1909 hebben 9 leden en 7 begunstigers bedankt. Uit het verslag van den secretaris-penning meester bleek, dat dit jaar ingekomen was f 386, men heeft f 503 besteed, zoodat de re kening sloot met ceu nadeelig saldo van f 117. De drie aftredende bestuursleden de heeren F. Middelbeek te 's Gravenhage, J. Rinkcs Borger te Sneek en J. Mesdag te Leeuwarden werden herkozen. Omtrent de prijsvraag inzake een handlei ding voor bereiding van Goudsche kaas, werd medegedeeld, dat van de twee deelnemers zich één had teruggetrokken. De lieer H. B. Hylkema te Utrecht heoit aan het verzoek van de jury om zijn werkje nog eenigszins te wijzigen voldaan en is bekroond. Het bestuur zal dit werkje uitgeven. Na rondvraag werd d« vergadering geslo ten. (Hbi.) Tegen de prikkel-lectuur. Het Bureau ter bestrijding en verdringing der I'rikkellectuur heeft zich geconstitueerd onder leiding van den heer L. Simons, en statuten enz. vastgesteld. Volgens deze heelt het bureau o.a. ten doel: Gegevens te verzamelen omtrent de ver breiding en de werking der prikkellectuur, speciaal in ons land en België, en dc we tenschap daaromtrent verkregen, onder de aandacht te brengen van de openbare mee ning; Het inzicht omtrent het wezen en de ver keerde werking der prikkellectuur te ver breiden en den smaak door betere lectuur te ontwikkelen; liet verdringen der prikkellectuur door het steunen van uitgaven, die door hun prijs en vorm den slachtoffers der prikkel lectuur in het gevlei komen, doch hun te vens gezonder lectuur aanbieden; Het geven van advies omtrent de werken, die voor dit laatste in aanmerking komen, zoowel voor ouderen als jongeren. Bizonderlijk zullen liet houden of doen houden van voordrachten, het uilgeven of doen uitgeven van geschriften tot de mid delen van het bureau te rekenen zijn. liet bureau bestaat uit: a) Een commissie van tot-zicht, tevens commissie van bestuur der vereeniging; b) een leider; c) een commissie van advies, belast met het vaststellen van lijsten van werken en het geven van advies omtrent aan haar oor deel onderworpen werken. Leden der vereeniging kunnen alleen zijn koninklijk goedgekeurde vcreenigingen en hun plaatselijke afdeelingen. Zoodra meerdere vereenigingon, dan zich thans reeds opgaven, de gelegenheid zullen gevonden hebben, over hun toetreden tot het lidmaatschap te beslissen zal tot de be noeming van de commissie van toezicht cn bestuur worden overgegaan. Aan dit bestuur is tevens overgelaten een omschrijving van wat onder prikkellectuur te verstaan is, definitief vast te stellen. Limburgsche verkiezingen. De „Limb. Koerier" dirijft: „Uit Sittard vernemen we weer een staaltje van smakelooze „grappenmakerij**: In een der plaatselijke weekbladen lezen we nl. de volgende advertentie: AAN HEEREN KIEZERS TE SITTARD. Een waarschuwing door het hemelvuur! Ik wilde eerst niet meer uit den hoek ko men, om mij candidaat voor den Raad te stellen, maar sedert ik onlangs een bliksem schicht op mijn har.d ontving, terwijl ik deze aan den ploegstaart hield, meende ik dit te moeten beschouwen als een waarschuwing uit den hemel, en het was of een stem mij toeriep: Op Helmus! ik zeg, op Helmus, voor dc goed* zaakt De oude Romeinen hebben Cincinnatiis nog wel achter den ploegstaart uitgehaald, onr Item consul te maken, waarom zouden at Sittardcnaren Helmus ook niet achter den ploegstaart uithalen? Vooral nu de waterlei. ding niet wil vlotten, meen ik als zoon van het waterrijke Ophovcn, meer flair aqualiqu* te bezitten dan de eerste de boste zandbasf uit de Brabantscbc Kempen. Hoogachtend W. Tumtum, Oud-veldarLllcrisV Wie niet op dc hoogte, zoo teekcnl „Het Va- derland" bij dit bericht aan, is van de plaatse, lijke toestanden te Sittard, zal allicht tnoenew hier met een candidaat te doen te hebben, wiens handelwijze ernstige afvuring of... me delijden verdient. Dc onderteekenaar der advertentie is echlei niet dc eigenlijke lakenswaardige. Hij is een eenvoudig landbouwer, die zijn naam tot dergelijke dingen leent (niet voor de eerste maal, zooals nu-nig lezer zich herin neren zal), en die vermoedelijk zelf niet ten volle de portée van dergelijk geschrijf door ziet. Is het al zeer ongepast, een ernstige zaak als een openbare verkiezing tot zulke fratsen: makerrj te verlagen, nog erger wordt het in het oog van den inet toestanden en personen vertrouwde, die er een onderduimsch* schimpscheut op een overheidspersoon in leest. En drievoudig laakbaar is 't, dat zim.c Hin gen hun oorsprong vinden aan een zijde waar men den moed mist, zelf met zijn naam voor den dag te komen en de verantwoordelijkheitf te dragen van hetgeen men insinueert." Het klassieke Raadslid. Mc# is gebeurd in den Raad van de Hoofdstad a. Rijks, dat een overigens zeer vooruitstre vend lid zijn racdevroeden een lesje gal in het Latijn. Niet het eerste klassieke citaat trouwen was ditvoordien had al een ander het hoogc iichaain gewaarschuwd voor het „swoard fen Doaklomis" dat boven hunne hoofden hing Nu was het iemand, die van het vele woord, voeren in groote vergaderingen gewend is zijn stem, noodig of niet, geducht uit tc zet ten En met zijn gewone gezwollenheid van stem dan was 't ook, dat hij zeide: „Wae kanne siche, meneir de Faursitt'r i „Feinc, fidi, fietsie". det is, meneir d« Faursitt'r cn de voorzitter, 't was nog mr, van Leeuwen, boog zich leerzaam en aan- dachtig 'n weinig naar voren „ik kwèm. ik sèg. ik auferwon. Toen trok de burgemeester zich weer terug uit z'n luisterhouding, en zei beleefd, zooals den leerling past,,lk dank u. Van alle kanten donderden lachsalvo's. Al le. .1 van de uiterste linkerzijde waar de decoreerende spreker een zeer gewaardeerd lid is keek inen zuur. (Vad.) Een „bereidwillig" man. On- der de sollicitanten naar dc betrekking van directeur der gemeentebedrijven te Hreua was er een, die in zijn sollicitatiebrief schroei dat hij tol geen godsdienstige gezindte be hoorde, maar dat hij bereid was zich aan l« «luiten bij dat kerkgenootschap, dat de hee ren van het dagelijkseh bestuur van Breda hera zouden aanwijzen. N. C. 65 VAN RUDOLF HERZOG. Plotseling keerde hij naar de tafel terug, nam zijn glas, en ledigde het in één teug. „Dat was voor Margot, voor die lieve, lieve Margot." Dc oude vrouw stonden de tranen in de oogeu. „Maar nu genoeg. Kennen mannen dan volstrekt geen fijngevoeligheid? Bedenk toch dot wanneer een vrouw tot op zekere hoogte een dame van de wereld is geweest en ze is vijfenveertig „Ach, wat!" viel Friedrich Leopold haar levc-ndigv in dc rede, „dame van de wereld! Vijfenveertig! Een fameuze vrouw, dal is ze, waar ik trotsch op ben, waaraan onze hy percultuur een voorbeeld nemen kan. Mijn grootmoeder was nog een paar jaar ouder, toen mijn vader zich aanmeldde. Dat noem ik een gezond slag mensohen van den Rijn!" Met stralende oogen liep hij de kamer rond, druk gesticulcerend. „PSrbleu, die Margot, die die. Neen, ik houd het niet meer uit. Die moet gekust worden, die moet En plotseling begon lij uit alle macht te roepe» „Margot I Margot 1" Toen verloor de oude vrouw haar geduld. „Als u zich niet oogenblikkelijk stilhoudt, mijnheer von Springe, dan zeg ik gewoonweg dat ik maar wat verteld heb, en mevrouw Margot zal het zelfde zeggen. Wat wilt u dan toch „Ach, juffrouw Slahl," smeekte de oude heer, „ik zou haar alleen maar willen zien, alleen maar zien, en me over haar verheu gen. Dat kun u me toch wel toestaan. Ik zal geen woordje loslaten!" „Ik zal vlug de tafel dekken voor het avondeten, en dan zal ik thaar roepen." Eeiiige oogonblikken later ging de oude vrouw Margot roepen. Daar word dc deur geopend en Margot trad binnen, vroolijk lachend. Van top tot teen de vrouw, die in haar tweede lente op bloeit, en elke leettijdsberekenimg logen straft. „Goeden avond, papaatje. Het spel letje schaak uit? Ach, heeft juffrouw Stahl u weer mat gezet?" „Mijn kind," antwoordde Friedrich Leo pold waardig en bood haar zijn arm aan. „Ongelukkig in het spel, gelukkig in de liefde." Ze zaten aan tafel, maar geen van drieën had grooten trek. Margot's gedachten wa ren voortdurend in Berlijn cn telkens weer noemde ze Ilcinrich's naam. „Nu is hy al een week weg, een hcele week: zoo'n boemelaar! Als hij er maar niet met Hannes van door is. Pst, niet in be scherming nemen, Papaatje. De liefde voor de Stahl's zit de Springes in liet bloed. Ah, nu kleurt ut Zoo is het goed, altijd eerlijk kleur bekennen!" Doch weldoa kwam Margot weer terug op haar oude onderwerp. „Van Hannes heeft Heinz bladzijden vol geschreven. En dan die kritieken! Neen, maar dat kind is ook eenig. Had ik haar toch inaar hier, dat lieve ding. Ik verlang toch altijd zoo naar baar. En hoe zou het toch zijn met mijn armen jongen „Schrijft Ileinrich dan niets nieuws om trent Ilans?" „O, zeker. Hij is eiken dag met hem sa men. De arme jongen leefde eenigen tijd geheel vereenzaamd, schrijft Ileinz, maar hij heeft de oude sporen toch nog in hem ontdekt en veel teruggevonden van de warm voelende ziel, die de jongen vroeger bezat. Ziet u, Papa, ik maak er inij den laatsten lijd telkens een verwijt van, dat ik vroeger niet voldoende moeder geweest ben, niet ge noeg moederlijke vriendin." „Goud moet in het vuur om gelouterd te worden," zei Friedrich Leopold. „En de jongen is van goud, geloof ine. Ik ben ook volstrekt niet bezorgd over hem." „Ja, zei Margot peinzend, „maar u zijl ook zijn moedor niet." Toen zweeg de oude heer. Hel woord moeder had dien avond zulk een bizondcr heiligen klank voor hem. „Ach, grootmoeder Stahl," zei Margot droomerig. „Hans cn HannesOnze mooie plannen. Nu zijn wij hier, hij daar en zij ginds. Waarom?" De oude vrouw antwoordde niet. Somber keek ze voor zich uit. „Ilebl u Hans nog niet vergeven?" „Neen." „Maar als hij terugkomt Heinz schreef me, dat hij hem zou zien over te halen dan zult u mij en hem toch helpen?" „Laten we wachten, tot hij er is." Er werd giebeld en Margot stond dadelijk op om open te doen. Toen ze terug kwam, ha i ze een briefje in de hand. „Van Heinz," zei ze opgewonden cn brak het couvert open, „een dienstman van het station bracht het." „Ileinrich is er!" riep Springe Senior zoo verheugd, alsof de zoon een reis om dc wereld volbracht had. Margot's oogen vlo gen de regels door. Haar trekken ontspan den zich, haar lippen glimlachten en ze sloot even de oogen. „Niet alleen Heinz," terwijl haar lippen verraderlijk trilden. „Hij heeft zijn woord gestand gedaan, de trouwe man. Hij brengt me mijn jongen terug. Ze zijn zoocvcn in Düsseldorf aangekomen." „En dan nog niet hier?" riep dc oude heil* verbaasd. „Hans was de laatste dagen niet al te wel, schrijft Heinz, en nu wil hij hier niet voor het eerst verschijnen als een halve zieke. Heinz is nu met hem naar Grafen- bergor-chaussee gereden, cn zet hem dan in zijn jongenskamer af. In zijn jongenska mertjeMoge hij daar, in den eersten nacht onder het vaderlijk dak, vinden, waaraan hij behoefte heeft: „vergetelheid en herinnering." Nog nimmer was Margot haar moederlijk gevoel zich zoo krachtig bewust geweest. „Ik geloof, dat ik vandaag volkomen ge lukkig ben," zei ze, en haar oogen staarden in de verte. Friedrich Leopold legde voorzichtig den arm om haar schouders en leidde haar naar een stoel aan den haard. Dankbaar streelde ze hein de handen. „Wat bent u goed, Papaatje Eu de oude lieer, overweldigd door d« vele indrukken van dezen avond, stotterdo: „Ach wat, Margot, goedIk heb je lief, kindje, ontzettend lief. Zoo lief dat ik wel „hoera!" zou willen roepen. En vooral wanneer Ileinrich strakts komt,... ach God, die gelukkige bengel! Je bont toch een prachtvrouw, en nu, geef me nu eerst een kus?" Margot keek een weinig blozend naar juf« frouv Stahl. Maar die was druk bezig d« tafel op te ruimen, en hield zich van den domme. Toen boog ze zich snel nuar den ouden heer en kuste hem op beide wangen. „Nu tevreden, Papa? Die Springes zijn toch vleiers, vader zoowel als zoon." Zc glimlachte stilgclukkig cn de oude heel eveneens. Daarna zaten zc mat hun drieën om den haard en ieder dacht zijn eigen gedachten. Na een klein half uurtje sprong Margot op. „Ileinrich!" Maar juffrouw Stahl was al hij de deur om open te doen. .Jlcinz, Heinz!" riep ze cn wierp zich aan zijn borst. „Boemelaar!" lachte ze. Onverbeterlijke vrijgezel. Acht dagen! Acht dagen! Eu nu ontneem je me den jongen ook nog." .Als je me mijn mond niet vrij laat!" Ze liet hem in liaar vreugde niet aan hef woord komen. Alle vragen, die ze zoo vol verlangen in het hart gedragen had, stroom den haar van d« lippen. Wordt vtrwlffd.

Amersfoortsch Dagblad | 1911 | | pagina 1